flJti det ótkand en de duinen takken WEK DE GAL IN UW LEVER OP Aqenda Texel Een zomerjurk Maandag 7 Juni 1937 Tweede Blad Op Texel Het vogelleven Ernstige aanrijding op den Polderweg Aan de Koog ViMdh&uj, Collecte voor behoef tige en invalide oud-militairen. Een afscheid en een intrede Witte Purol zonnebrand r~ Licht op voor alle voertuigen Correspondentie Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau en O 15 Wederom de Winkelsluitingswet Vischafslag Den Helder Haven van Nieuwediep Vertrokken personen Gevaren in het Oosten Het nieuwe Japansche kabinet militair georiënteerd HERMAN NYPELS' Opbrengst speldjesdag reclasseering Burgerlijke Stand van Den Helder ZUIVERT DEN MONDl In den vroegen morgen, toen de dauw nog over de velden hing, trokken er reeds tien tallen duinwaarts, bepakt en gezakt, met mondvoorraad voor den heelen dag en toen de zong hooger in den hemel klom en de belofte bracht van een warmen dag, toen eerst be gon de uittocht uit Den Helder en werden de wegen buiten de stad druk van vaders en moe ders, met kinderen en kinderwagens, lange rijen fietsers, die het verder zouden zoeken dan de „Donkere Duinen", auto's, die als ge vaarlijke monsters snorden langs den voor dit verkeer te smallen weg. De Duinen werden bevolkt, het strand werd bespikkeld met zomerjurken en badpakken en in het zeewater was er een proestende pret. Daar werd gezondheid opgedaan voor de zes dagen van de week, die in het zweet des aan- schijns weer doorgebracht zouden worden. Ook de Donkere Duinen trokken honderden bezoekers en men genoot daar van de fijne tinten, die het jonge groen getooverd hebben langs de paden van donker sparrengroen. Over het algemeen heeft men weinig waar deering voor den aanleg van het plantsoentje, over den heuvel, achter den vijver. De sier- sparretjes staan daar in een soort wildernis, die het natuurlijk beeld van de duinen be doelen, maar die, door de stijf ijzeren hekjes daar al weinig aan beantwoorden. Dat was hier vroeger fijner. De vijver, met zijn levende have, heeft altijd de grootste belangstelling van de jeugd en van... de ouders, 't Blijft steeds een interes sant gezicht, zooals karpers van vijf pond zwaar de stukken brood weggrissen voor hun kleinere soortgenooten en voor den bek van de vlugge goudvisschen, die toch blijk baar respect hebben voor den grooten mond van de karpers. Het recht van den sterkste, dat niet alleen in de menschenwereld geldt'. Wij waardeeren op zulke zomerdagen onze omgeving; het strand en de duinen en niet het minst... de zee, die daar lokt met onweer staanbare betoovering. De Texelaars hebben ook volop van dezen zomerschen Zondag genoten. Het was nu eens geen badgasten-drukte, zooals tijdens het seizoen, maar een vrije dag in de natuur en aan het strand voor den Texelaar zelf. Toch vervoerde de Texelsche boot tijdens het weekeind nog ruim 600 passagiers, naar ons de heer Van der Vlies, T.E.S.O.'s nieuwe directeur, hedenmorgen bij navraag mede deelde. Onder die 600 gasten was het wekelijksche reisje van de Ned. Reis Ver. met een 60-tal deelnemers. Voorts waren er veel vogelliefhebbers met kijker en fototoestel op uitgetrokken om van het wondere vogelleven te genieten. De vogelliefhebber, die na een bezoek van eenige weken geleden weer teruggekomen was, vond tal van vogelnesten reeds uitge broed. Wij zelf hebben vooral genoten van de tallooze kleine Sterntjes, die juist uit de schaal waren gekropen en hulpeloos langs of in de buurt van het nest rondkropen. Niet minder interessant waren de eitjes, die juist waren „aangetikt" en waar door een klein gaatje reeds een snaveltje heen stak! Ook de kieviten zaten nog volop te broeden. Ja, hoe grootsch is Moeder de Natuur! Als een verrassing is deze Zomer-Zondag gekomen, na dagen van kou in de week, die voorbijging en de menschen hebben den dag, als Pallieter, uitgemolken. Fietsrijder aangereden. Wie de schuld Hedenmorgen, ongeveer kwart over zeven, heeft een tamelijk ernstige aanrijding plaats gehad op den Polderweg, hk. Hertzogstraat. Uit deze straat kwam op zijn rijwiel, de scheepmaker van de Marinewerf, Brinkman. De jongeman, die even in de twintig is, zwenk- "jte in de richting van het Koningsplein. Van dien kant kwam een taxi aanrijden. Het is niet bekend of de taxi-chauffeur links heeft gereden, of dat de wielrijder zijn bocht te kort nam, doch een aanrijding volgde op den hoek. Wel heeft de taxi-chauffeur sterk ge remd. De wielrijder echter werd tegen den grond gesmakt en bekwam een bloedende wond, juist boven een der oogen. De man klaagde over pijn in de borst. Met een bran card werd hij naar de St. Lidwina-stichting gebracht. De chauffeur van de taxi schijnt niet hard gereden te hebben. De politie roept even- tueele ooggetuigen van het ongeluk op, om zich te willen melden aan het Hoofdbureau. Aan het Kooger strand was het een ge zellige drukte. De Texelaar beschouwde er zich zelf als badgast. Het was nog wat on wennig, zoo voor de eerste maal in het zilte nat te duiken. En de meeste menschen namen slechts een kort zeebad, om echter des te meer te genieten van de heerlijke zomerzon! Voor de café's in het dorp begon het in den loop van den middag ook al „zomersch" te worden, terwijl de heer Van Twisk, van het Badhotel, het Paviljoen aan de zee reeds ge opend had. Texelsche schoonen in moderne dien-toiletjes brachten er de gasten lafenis. Aalmaatverhooging tot 28 cm. Nauwelijks is er kenbaar gemaakt, dat er onder de binnenvisschers een meerderheids- strooming is om de maat van de aan te bren- gel aal te verhoogen van 25 op 28 cm, of er is al weer sprake van het zich daartegen ver zetten, omdat men daarvan tijdelijk nadeel vreest voor sommige visschers. In De Standaard troffen we daarover een bericht aan, waarin gezegd wordt, dat de kui lers tegenwoordig meest aal vangen van tus- schen de 25 en 28 cm, die ze dus, wanneer dergelijke bepalingen zouden worden inge voerd, overboord zouden moeten zetten. We moeten constateeren, dat dit bericht door wien dan ook waarschijnlijk is gelan ceerd, naar aanleiding van de inleiding, die Dr. Havinga 29 Mei j.1. te Utrecht voor de zoetwatervisschers heeft gehouden, waarin, tot verbetering van den aalstand werd gepleit voor een maat van 28 cm. Daartegen verklaarde zich toen de afge vaardigde van de IJselmeervisschers, hetgeen Dr. Havinga zich allerminst kon voorstellen, dat juist van die zijde het verzet daartegen kwam. Behalve het voorstel van de bepaling van 28 cm, was mede door Dr. Havinga voorge steld om de kwanta, beneden die maat dus van 25 tot 28 cm, gevangen op de groote be neden-rivieren te verkoopen aan een officieel lichaam, dat ze dan als pootaal zou kunnen verstrekken aan de gegadigden daarvoor. Het verschil tusschen in- en verkoop zou dan door den Staat zijn te dragen en spr. berekende dito op een 20.000 a 30.000 gulden per jaar. Maar, om bij het IJselmeer te blijven. Dr. Havinga zeide, dat er in het IJselmeer in 1936 zijn gevangen ongeveer 50 millioen stuks aal met een gewicht van 2.4 millioen kg. Van deze 50 millioen stuks hadden niet minder dan 39 millioen een lengte van 25 tot 30 cm; ruim 10 millioen van 30 tot 35 cm en niet veel meer dan 1 millioen boven 35 cm. Betoogd werd, dat de groei van 25 tot 30 cm zich binnen een jaar voltrekt, zoodat, wanneer de kleine aal aan het water wordt teruggegeven, de eventueele schade in korten tijd zou worden teruggewonnen, daar deze dikkere aal veel hooger in waarde is, ook naar evenredigheid der lengte, dan de dunne aal. Voor het IJselmeer kan het dan ook niet anders worden gezien, als dat de verhooging der aalmaat ten goede moet komen aan de visschers zelf. Er komt ook dit nog bij, dat er van aal maatverhooging nog geen sprake is. Het was nog slechts een inzicht van ge noemde vergadering, hetwelk eerst aan de overheid nog moet worden kenbaar gemaakt, zoodat het zeker niet vóór het volgende jaar van kracht zal kunnen worden. Hoogstens zou het een kwestie van een jaar kunnen worden, dat de IJselmeervisschers van een dergelijken maatregel schade zouden kun nen ondervinden, maar ook daarvoor waren misschien tijdelijke regelingen te maken. De „Commissie voor den Gewapenden Dienst roept de hulp in van het Heldersche publiek voor den steun voor behoefti ge en invalide oud-mili tairen. In den loop dezer week zal een collectant zich bij U aan huis ver voegen om een bijdrage. Laat ieder onzer zijn penningske offeren Wie mocht worden over geslagen, zende zijn gave aan den Heer D. Bakker, Penningmeester, „De Jut ter", postrekening 63859, Den Helder - Huisduinen. Men raadplege eveneens de advertentie in dit nummer. een bleeke huiskleur, dat past niet b|j elkaar. AMILDA ZONNEBRUIN doet Uw huiskleur spoedig wijken. Doos 25 en 50 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 ct. Zondagmorgen gedurende de Hoogmis heeft Pastoor van Haaster te Oudeschild afscheid genomen van de parochie, die gedurende drie jaren onder zijn leiding heeft gestaan. Onder ademlooze stilte richtte de scheidende herder het woord tot de aanwezigen. Daags tevoren had spr. een bezoek gebracht aan het kerk hof van Oudeschild, om een laatst gebed te storten voor de zielrust van degenen vooral, die daar door hem zijn begraven. Spr. was nog voor het laatst onder den indruk gekomen van de indrukwekkende schoonheid van deze plek, die als nergens anders tot bidden noodt. Vervolgens nam Pastoor van Haaster af scheid van zijn kleine gemeente. Zijn over plaatsing was hem een smartelijke tijding geweest, daar spr. deze plaats zeer had lief gehad en er nog zoo gaarne eenigen tijd zou hebben vertoefd. De gehoorzaamheid gebood echter zich aan den wensch van den Bisschop te onderwerpen. Na nog eenige vermanende woorden tot zijn parochianen te hebben ge richt, nam Pastoor van Haaster, tot schreiens toe bewogen, afscheid van hen allen, en wenschte hen Gods beste zege toe. Pastoor van Haaster heeftin de korte jaren die hij te Oudeschild werkzaam was, ontzettend veel gedaan voor zijn parochie, vooral het kleine intieme kerkje is door zijn toedoen zeer veel verfraaid en ziet er thans keurig uit. Thans is Pastoor van Haaster be noemd als pastoor te Ursem (N.-H.). Zondagavond omstreeks half negen heeft de Deken van Schagen de nieuwe pastoor dezer parochie, Kapelaan De Koster van Amster dam, plechtig als pastoor van Oudeschild ge ïnstalleerd. Het beste en zuiverste middel om en vervellen te voorkomen en te genezen Doos 30,60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten én U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 35 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Temp. zeewater 15.8 Temp. lucht 23.0 Maximum temp. lucht gisteren 23.1 Barometerstand 761.7 Maandag 8 Juni 21.49 uur Voortaan zullen, tot nader order, iederen Woensdag brievenmalen worden verzonden naar Hr. Ms. flottieljevaartuig „Johan Mau rits van Nassau" en Hr. Ms. onderzeeboot „O. 15", de „O. 13" komt, zooals men weet, naar Nieuwediep terug. De stukken behooren te worden gefran keerd volgens internationaal tarief, 0.12ct. tot 20 gram en 0.20 ct. voor brieven tot 40 gram, en voorzien te zijn van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. De laatste buslichting op het Hoofdpost kantoor heeft plaats 16.15 u. Wederom werd gisteren tegen diverse plaat selijke winkeliers verbaal opgemaakt terzake overtreding van de Winkelsluitingswet. Aangebracht door korders: Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Haring per kg 0.800.70 0.50—0.40 0.70—0.65 p. kist 10.00—7.50 4.50—2.75 2.00—1.00 p. tal 2.70—2.00 Aangekomen van Denemarken en vertrok ken naar Londen, het Ned. m.s. „Zijpe". Aangekomen van Aalborg en vertrokken naar Brest, het Ned. m.s. „Raket". Aangekomen van en vertrokken naar Am sterdam, het opleidingsschip „Prinses Juliana". J. H. Meinderink, R.-K., winkeljuffrouw, naar Amsterdam, Wijttenbachstraat 69. A. Holtman, N.H., kapper, naar Texel, Groene Plaats 1. H. van de Vaart, N.H., bloemkweeker, naar Wieringerwaard. W. Schipper, N.H., dienstbode, naar Haar lem, Ramplaan 82. L. W. DiksQuerreveld en kind, R.-K., naar Deventer, Brinkgreverweg 108. H. ten Bosch en gezin, N.H., maj.-mach. K.M., naar Amsterdam, Malvastraat 35hs. J. Bos, H.E.L., bediende Shell, naar 's-Gra- venhage, Hollanderstraat 74. C. Slot en gezin, N.H., naar Amsterdam, Archimedesplantsoen 3. A. BorgmannHeijtlager, N.H., naar Am sterdam, Vechtstraat 80. A. J. van der Aar en gezin, R.-K., bloemist, naar Heemstede, Leidschevaart 13. C. NebbelingWehrle en kind, naar Am sterdam-W., Kinkertstraat 273 II. P. Tijsen en gezin, arbeider, naar Wierin- gen, Stroe. H. Talens en gezin, N.H., arbeider, naar Hoogkerd, Rijksstraatweg. H. Vriesman, naar Zijpe, Petten, Wijk M no. 55. H. Visser, bouwkundige, naar Amsterdam, P. 7. Hooftstraat 78hs. C. Raaphorst, N.H., visscher, naar 's-Gra- venhage, Amersfoortschestraat 5. C. Bakker, N.H., naar Alkmaar, Huize Wes- terlicht. A. Bunck, R.-K., onderwijzeres, naar Voor schoten, Veurscheweg 3. G. E. J. Gest en gezin, N.H., maj.-mach. K.M., naar Amsterdam, Ferd. Bolstr. 110 II. E. F. Vlek, R.-K., huishoudster, naar Baarn, Laanstraat 89. A. J. Havers, N.H., naar Breukelen c.a., Kanaaldijk 6. E. N. VisserPlaatsman en kind, N.H., naar Soerabaja. H. Plekkenpol en gezin, sergt.-mach., naar Rotterdam, Boergoenschevliet 213. G. Zantema. D.G., tjjd. opz. R.W., naar Ter schelling, Hoofdweg 590. D. Bosman, onderwijzer, naar Wijdenes, B 116. H. Henneke, R.-K., naar Anna Paulowna, Vlas- en Korenbeurs. I. Bouwens en gezin, N.H., naar Callants- oog, Westeinde 31. H. C. A. Kwast, timmerman, naar Amster dam-N., Mosveld 44. A. Ottervan den Berg, naar Rheden, Velp, Beukenweg 14. W. M. Rattink en echtgen., N.H., marinier le kl., naar Rotterdam, Schoutenstraat 117. R. de Jong, N.H., naar Tietjerksteradeel, Bergum. C. E. Bakker, D.G., verpleegster, naar Lo- chem, Nieuwstraat 8. C. H. Bijl, R.-K, naar Hengelo (O.), Bin nenweg 8. W. Grimijser, en gezin, N.H., aannemer, naar Heiloo, Heerenweg 128. K. Hegeman, D.G., schilder, naar Zaandijk, Achter de Kerk. M. H. BeumerOudhuis en kind, R.-K., huishoudster, naar Zaandijk, Achter de Kerk. B. van der Weegh, R.-K., handelsreiziger, naar Amsterdam, Spuistraat 82. W. J. Wilmsen, R.-K., marinier le kl., naar Vlissingen, Spuistraat 39. J. Posthumus, R.K., naar Vlissingen, Sui- straat 39. C. Zander en echtgen., N.H., veehouder, naar Zijpe, 't Zand. A. van den Heuvel, N.H., pensionhoudster, naar Renkum, Huize „Meta". K. C. van Dijk, N.H., naar Renkum, Huize „Meta". W. Melgerd en gezin, mar. le kl., naar Rot terdam, Speelmanstraat 4. G. Cup en gezin, mar. le kl., naar Rotter dam, G. v. d. Lindestraat 77a. A. Kluft, N.H., tuinder, naar Beverwijk, Arendsweg 86. M. J. Korver, N.H., naar Arnhem, Boude- wijn van Roonstraat 19. P. G. A. Kieffer, N.H., naar Arnhem, Bou- dewijn van Roonstraat 19. J. van der Linden, N.H., naar Amsterdam, Orteliusstraat 20. S. F. Loots, R.-K.. naar Schagen, Molenstr., R.-K. Liefdesgesticht. H. Smit en gezin, N.H., schipper K.M., naar Soest, Beetzlaan 40. M. A. SlotMulders en kinderen, naar Arn hem, Jagersweg 55. D. van Breest Smallenburg, N.H., naar Delft, Spiegelstraat 24. J. J. Koorn en gezin, N.H., arb. N.S., naar Zaandijk, Oud Heinstraat 17. I. Wassenburg, R.-K., varensgezel, naar Rotterdam, Jacobusstraat 31b. D. A. C. van Latum, R.-K., winkeljuffrouw, naar Alkmaar, Scharloo 13. A. Scheveersde Boer, G.K., naar Amster dam, Groote Wittenburgerstraat 28 I. Willem Scheveers, G.K., los werkman, naar Amsterdam, Gr. Wittenburgerstraat 281. Wouter Scheveers, G.K., los werkman, naar Amsterdam, Gr. Wittenburgerstraat 28 I. C. Gedink, N.H., naar Wieringerwaard, Sta tion. D. Gedinck, naar Wieringerwaard, Station. R. Gedink, naar Wieringerwaard, Station. H. J. Preus, hulp in de huish., naar Hilver sum, Soestdijkschestraatweg 109. M. van Gent, N.H., matr. 3e kl., naar Rot terdam, Jonker Fransstraat 41b. J. Daalder en echtgen., handelsreiziger, naar Koog aan de Zaan, Vioolstraat 3. H. Bos en gezin, N.H., boekbinder, naar Amsterdam, von Zesenstraat 45 I. A. J. de Smit, N.H., sergt.-telegr., en echt gen., R.-K., naar Amsterdam, Rustenburg straat 401II. M. J. Groeneweg, N.H., korp.-konst.., en echtgen., G.K., naar Rotterdam, Schiedam- scheweg 235a. E. Groendijk, G.K., naar Groningen, Reiger straat 3. W. F. J. van Genderen en gezin, naar Soest, Dorrensteinweg 45. L. Wagener hoofdconducteur N.S., en echt gen., E.L., naar Alkmaar, Nic. Beetskade 69. A. Verkouw, H.E.L., hulp i. d. huish., naar Zwolle, Zoutelandelaan 42. A. M. de Haan en echtgen., electricien, naar Wieringen, Den Oever, Hofstraat 40. P. J. van 't Oosten, R.-K., kruidenier, naar Rotterdam, Nic. Beetsstraat 39a. P. van den Nieuwendijk, R.-K., metaal draaier, naar Alphen aan den Rijn, Willem straat 37. B. Verbakei, bankwerker, naar Hengelo (O.), Oversteweg 17. W. van den Berg, naar Rotterdam, Vos- maarstraat 28 B. O nze belangstelling is den laatsten tijd zoo in beslag genomen door ae gebeurtenissen in Europa, dat we weinig aandacht besteed hebben aan de gebeurtenissen in het Verre Oosten. Toch kunnen die, in het bizonder voor ons land, van zeer groote bteekenis zijn. De belangen, die wij in het Oosten hebben, wegen zeker zoo zwaar, als die we hier hebben te verdedigen. We hebben er indertijd al op gewezen,, dat de samenstelling van het Japansche kabinet, in verband met de ontwikkeling van den toe stand in het Verre Oosten, van groote betee- kenis is. En nu er een nieuw kabinet is ge komen heeft het dus zeker zin, het aan een beschouwing te onderwerpen. De samen stelling van het nieuwe kabinet geeft geen re den tot optimisme omtrent de rust in het Verre Oosten, omdat het militairistische ele ment er sterk in vertegenwoordigd is. Daar is allereerst de oud-minister van financiën Baba, die sterke legersympathieën heeft en die de portefeuille van binenlandsche zaken zou krijgen. Naast hem zou komen, als minis ter van financiën, Kaja, die dezelfde politiek voorstaat. De benoeming van beiden heeft dan ook de volle sympathie in legerkringen. Het Japansche leger heeft, zooals wij vroe ger reeds schreven, imperialistische doelstel lingen en het is daarom een gevaar voor den vrede. Japan staat het ideaal voor oogen: Azië voor de Aziaten. Zijn de minister van binnenlandsche zaken en financiën, dus beiden voorstanders van een sterke legerpolitiek, de minister van buiten- landsche zaken, Hirota, heeft ook steeds ach ter de militaire wenschen gestaan. Van hem is ook de toestemming gekomen, tot het af sluiten van een Duitsch-Japansch verdrag. In een beschouwing over dit nieuwe kabinet, schrijft de Nw. Rott. Crt. o.m.: Maakt men de balans op, dan kan men over dit nieuwe kabinet onmogelijk enthou siast zijn. Want naast de minister van leger en marine, die uit Hasjasji's kabinet zijn ge bleven, hebben verscheidenen de militairen goed gezinde ministers plaats genomen. Ko- noje moge dan een voorstander zijn van her vormingen binnen het raam der constitutie, het doel der politieke partijen, een consti- tutioneele regeering te vormen op basis van de parlementaire meerderheid, is mislukt, Weinig hoopvol helaas zijn ook de mede- deelingen over de buitenlandsche politiek, zoo rijk aan innerlijke tegenstellingen. De buitenlandsche politiek, zoo heet het, zal gericht zijn op den vrede, die ge baseerd is op de internationale rechtvaar digheid, wat niet hetzelfde is als zuivere handhaving van den status quo. Wat kan men hier al niet uit lezen. Hoe dankbaar opent het woord „rechtvaar digheid" de mogelijkheid het imperialistisch streven te bemantelen. Hoe lang kan men er over discussieeren wat internationale recht vaardigheid eischt, en wat daaronder ver staan moet worden. Veel commentaar behoeven we hier niet meer op te leveren, maar dat er weinig reden tot optimisme is, zal men begrijpen. We mo gen dan ook met belangstelling de gang van zaken in het Verre Oosten volgen. Een troost is er: de kabinetten in Japan heb ben meestal geen lange levensduur en dat de gematigde partij het dus toch nog eens zal winnen is heusch niet heelemaal onmogelijk. Voorloopig is het echter afwachten en oplet ten. KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Vakkleding voor alle bedrijven. IJzersterk en toch niet duur. De speldjesdag voor de Nationale Reclassee- ring heeft opgebracht bruto f 283.07. Allen, die op eenigerlei wijze tot dit resul taat hebben medegewerkt, een woord van hartehjken dank, namens het Plaatselijk Comité voor de prachtige medewerking. Zoo wel de autoriteiten als particulieren, het Mili- tam Tehuis Spoorstraat, de eigenaar van Sede ?0e.laat" en zoovele anderen, als- Twisk ®n natuurliJk de heer Van 5 Juni 1937. BEVALLEN: C. DouglasBorgers, d. HR-22 PER PAKJE 5 CT. DE VOLMAAKTE KAUWGOM j

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5