K.N.V.B. - Beker K.N.V.B. Helder II-Z.F.C. III1-5 N.H.V.B. Feyenoord- Arsenal 0-3 Wedstrijden te Anna-Paulowna Om een plaats in de eerste klasse. Joegoslavië-België Berger Sportvereeniging B.KtC.'nieuws Zwemmen Prachtige tijd van Nida Senff op de 100 m. rugslag Korfbal KVDH-Comb.-Elto 1 en 2 Athletiek De internationale athletiek-wedstijden te Brussel Nationale wedstrijden „Zaanland" Wedstrijden te Rotterdam Boksen Motorsport De internationale motor- zesdaagsche in Wales Dammen Springer behaalt wederom remise De Sportgebeurtenissen van Zondag Willem II behoudt de beste kansen. Het is Willem II Maastricht gelukt M.V.V. te verhinderen revanche te nemen voor de in Tilburg geleden 34 nederlaag. Het resultaat viaa een in een moordende temperatuur ge- speelden wedstrijd was n.1. 1—1, waardoor de tricolores de beste kansen behouden. Het zwaartepunt ligt nu in den wedstrijd Miranda Willem II, welke nog gespeeld moet worden. De voetballers uit Chèvremont wonnen met prachtige cijfers (40!) in en van Middelburg en kunnen dus nog een kleine hoop blijven koesteren. De stand isr Willem II 4 3 10 12—5 7 M.V.V. 4 2 11 10—7 5 Miranda 4 2 0 2 1310 4 Middelburg 4 0 0 4 3—16 0 Helder II heeft geen succes. De ontmoeting Helder nZ.F.C. III om een plaats in de res. tweede klasse is een teleur stelling voor het Heldersche voetbal geworden. De Zaandammers wonnen n.1. met niet minder dan 51 en promoveerden daardoor naar de res. tweede klasse. Alcmaria II is gedegra deerd, terwijl Helder II blijft waar zij is. De wedstrijd zelf was het aankijken waard zoolang de stand 12 voor de roodwitten was: Helder had in die periode eenige prachtige kansen om den gelijkmaker te scoren, doch deze werden jammerlijk gemist. Toen Zaandam er 13 van wist te maken, was het pleit beslecht en won nen de roodwitten zooals zij wilden. Hopenlijk zal Helder de kracht hebben om over deze te leurstelling te komen om in het volgende sei zoen opnieuw een serieuze poging te wagen. Een finale EindhovenDe Spartaan. De Spartaan heeft met 20 van de eerste klasser C.V.V. gewonnen en zich daarmede in de finale geplaatst waar zij, zooals men weet, de eerste klasser Eindhoven tegenover zich zal krijgen. Een zeer fraaie prestatie van de Am- sterdamsche tweede klasser! ARSENAL WINT VAN FEYENOORD. Voor 55.000 toeschouwers is gistermiddag in Rotterdam de voetbalwedstrijd Feyenoord Arsenal gespeeld. De Engelschen wonnen met 3—0. 6 Juni. Kampioenschap van Noord-Holland. WieringerwaardZFC 4 13 Promotie-degradatie 1 D. H.R.C. 5—J.V.C. 2—0 Gouden Kruis. Den Helder, derde ronde: Watervogels 2Oudesluis 21 Alkmaar, derde ronde: Peten 1Bergen I 01 Competitie. 4 H.: Succes 4Petten 2 46 De wedstrijd WieringerwaardHFC 4 is wel wat anders afgeloopen dan we gedacht hadden. De Zaankanters trokken zich van de voorspellingen niets aan en trokken al dade lijk flink van leer. Zoo kreeg W. voor de rust een 30 achterstand. Na rust heeft W. ver dere score-pogingen van de gasten weten te verijdelen, maar slaagde er niet in den ge- heelen achterstand in te loopen. Met een 31 nederlaag moesten de roodbroeken genoegen nemen. ZFC 4 heeft dep, kampioenstitel nu voor het grijpen. Immers, Wieringerwaard heeft zij tweemaal gehad en OSV 4 en Hollandia 3 zijn duidelijk de zwaksten gebleven. ZFC 4 3 2 1 0 9—3 5 Wieringerwaard 4 2 11 166 5 OSV 4 3 1 0 2 8—12 2 Hollandia 4 4 1 0 3 517 2 JVC zal door haar 2—0 nederlaag tegen HRC 5 haar verblijf in de eerste klasse be ëindigen en voortaan in de tweede klasse spelen. HRC 5 en Succes 2 gaan beide over naar 1 D. Toch heeft JVC het in dezen voor haar beslissenden wedstrijd niet cadeau ge geven. HRC had het heel hard te verduren, maar de Racers troffen het, dat de Juliana- dorpers totaal schotloos waren. De stand is: HRC 5 3 2 1 0 8—3 5 Succes 2 2 1 1 0 52 3 JVC 3 0 0 3 311 0 De wedstrijden Succes 2HRC 5 en JVC Succes 2 hebben geen beteekenis meer. Alleen in het theoretisch denkbare geval dat Wie- ringerwaard's promotie niet zou doorgaan, komt slechts één van de twee (HRC 5 of Succes 2) in aanmerking voor bevordering naar 1 D. In dat geval zou de verdere afloop van deze, in den grond reeds besliste, compe titie van belang blijken te zijn. Voor het Gouden Kruis heeft Watervogels 2 een verrassende 21 overwinning behaald op Oudesluis 1, dat een klasse hooger speelt. De Vogels zijn nu „kampioen" van het district Den Helder. Zij hebben nu af te wachten wie winnaar van het district Zaanstreek zal wor- den. Petten, de kruiswinnaar van 1936, heeft het, gehandicapt door enkele invallers, moeten leggen tegen Bergen 1. Bergen gaa nu verder en ontvangt allereerst Alkmaar .5 om uit fe maken wie winnaar van het distnc Alkmaar is. Belgrado, 6 Juni. Voor 15.000 toeschou wers werd gespeeld de ontmoeting tusschen Joegoslavië en België, welke in een gelijk spel. 1—1, eindigde. Met de rust leidden de Joegoslaven met 10. De Belgen y door uitstekend spel, zy hebben he ge y spel zeker verdiend* Het eerste elfal ontneemt Petten het Gouden Krols, door zeer ver diend te winnen. Een combinatie van a en b adspi- ranten kraakt Alkmaar a met 12—0. B.S.V. heeft gisteren in de Gouden Kruis- wedstrijden een zeer gevaarlijke klip omzeild. Petten, de houdster van het Kruis, moest in eigen huis bestreden worden en dat de over winning daar aan Bergen niet zou worden cadeau gegeven, stond bij voorbaat alreeds vast. In een meer spannenden dan fraaien strijd, waarbij bovendien de gemoederen van eenige spelers nog al eens verhit werden, won B.S.V. met 10. Laten wij dadelijk zeggen, dat deze overwinning ten volle was verdiend en dat het met een beetje geluk 30 voor de Bergenaren had kunnen zijn. Want èn Kees Koster èn Ab v. d. Berg misten, na de rust, een opgelegde kans. B.S.V. uitgesproken in de meerder heid. Het leek ons toe, dat Bergen zich voor de pauze op het kleine en effectvolle terrein eerst moest inspelen, toch was B.S.V. uitge sproken in de meerderheid, al waren de aan vallen van Petten dan ook uiterst gevaarlijk. Toch wist de achterhoede, waarin ook ditmaal weer Arie Urbanus schitterde, stand te hou den en het pleit wel voor deze achterhoede, dat Jan Halff in het doel, gedurende den geheelen wedstrijd slechts één moeilijk schot te stoppen kreeg en hij deed dat op kranige wijze. Hoe B.S.V. ook zwoegde, ze slaagde er niet in het doel te vinden, zoodat de rust met blanken stand kwam. Na de thee is er feitelijk maar één elftal, dat voetbal heeft gespeeld en da,t was Bergen. Jan Peetoom was middenvoor gegaan, Kees Koster linksbinnen en Jaap Tuyn nam de spilplaats in. Reeds dadelijk na de hervatting zette B.S.V. een prachtaanval over de geheele breedte op, maar de voorzet van Henk Plomp werd onderschept en weggewerkt. Peetoom op de middenvoorplaats speelde een goede partij, terwijl Hoogvorst er hoe langer hoe meer in kwam. We moeten het Petten als een ver dienste aanrekenen, dat men geweldig enthou siast op den bal bleef zitten en daardoor de Bergenaren weinig gelegenheid gaven tot doel punten maken. Toch nam B.S.V., ruim een kwratier na de hervatting, de leiding, toen Henk Plomp, snel toeloopend handig profi teerde van een fout in de defensie van Petten en onhoudbaar voor keeper Vriesman scoorde. Met de overwinning in 't zicht was de B.S.V.- voorhoede daarna onweerstaanbaar, er werd keurig gecombineerd en er werd de over matige hitte in aanmereking genomenook snel gespeeld. Een tactische fout. Jammer dat Jaap Tuyn de fout beging zich met de leiding te bemoeien, reden waarom hij door scheidsrechter Smit van het veld werd ge zonden. Met tien man verder spelende was BSV lang niet in de minderheid. Integendeel, tot tweemaal toe ontsnapte het doel van Petten op wonderbaarlijke wijze a,an een doorboring. Beide malen zette Plomp onberispelijk voor; beide malen ook misten v. d. Berg en Koster een opgelegde kans. Aan den anderen kant deed Petten wanhopi ge pogingen om gelijk te maken, maar de voorhoede slaagde er niet in door de hechte Berger defensie heen te komen en wat op doel werd geschoten, was al zeer slecht gericht, zoo slecht, dat de keeper er niet eens aan te pas kwam. Nog maakte Cor Hoogvorst een zeer fraai doelpunt, toen hij alleen door de verdediging van Petten liep. Hij raakte echter den bal met de hand aan en dus werd deze tweede goal zeer terecht geannuleerd. Het einde met den zege. Zoo verstreek de tijd en toen de scheidsrech ter het einde floot, had BSV met 10 gewon nen en zich daardoor in de volgende ronde ge plaatst. Een combinatie van a- en b-adspiranten won in de morgenuren op eigen terrein met niet minder dan 120 van Alkmaar a. Het was een éénzijdige wedstrijd met een Alkmaarschen keeper, die zeker niet voor z'n taak berekend was. Jan Eriks nam liefst 9 doelpunten voor z'n rekening; Kuipers scoorde tweemaal, terwijl één der Alkmaarsche backs een bal in eigen doel schoot. Ongeveer 55.000 toeschouwers hebben in het Feyenoord-stadion den wedstrijd tusschen Arsenal en Feyenoord bijgewoond, welke ont moeting geleid werd door Dr. Van Moorsel. Bij de Rotterdamsche club was Smits vervan gen door Sinke, met dien verstande, dat Sinke rechtsbinnen speelde en Vrauwdeunt op den vleugel. Ondanks de hitte, welke natuurlijk van invloed is geweest op het vertoonde spel, heeft het publiek van een aardigen wedstrijd kunnen genieten. Wie verwacht mocht heb ben, dat Arsenal overwegend sterker zou zijn, is bedrogen uitgekomen, integendeel, Feyen oord is er in geslaagd er een wedstrijd van te maken, alhoewel de Engelsche club in nage noeg alle onderdeelen beter speelde. Reeds vrij spoedig viel Sinke uit en voor hem viel Burg in, die rechtsbuiten ging spelen, terwijl Vrauwdeunt nu op zijn oude plaats, rechts binnen, kwam te staan. Na 25 minuten nam Arsenal de leiding. Even tevoren had Biggs tegen de paal geschoten. Milne ging er alleen van door en zag kans Van Male te passeeren, 0—1. Tot aan de rust kwam er geen verandering meer in den stand. In de tweede helft werd er veel feller ge speeld. Vente kreeg twee kansen, eenmaal faalde hij, een tweede keer wist keeper Boul- ton zijn schot te keeren. Biggs scoorde ver volgens een tweede doelpunt voor Arsenal, of schoon Van Moorsel daarbij de buitenspel positie van den Engelschman over het hoofd had gezien. Kort voor het einde ondernam Nelson een fraaien ren, zijn voorzet werd op onberispelijke wijze door Biggs ingeschoten. Nog wist Linssen een schot te lossen, dat tegen den onderkant van de lat teregchtko- mend weer in het veld terugsprong. Zoo kwam het einde met een 34 overwinning voor Arsenal. BKC speelde Zondag te Medemblik, ter ge legenheid van de kermis aldaar, een vriend- schappelijken wedstrijd tegen MFC I. De uit slag was 11; voor BKC geen slecht resul taat, daar het maar een proefcombinatie was met verscheidene spelers uit BKC 2, die de geelzwarten naar Medemblik konden afvaar digen. De Nederlandsche dames-zwemploeg, welke deelnam aan internationale wedstrijden te Wezel, heeft verschillende fraaie successen behaald. Niet alleen legden onze meisjes op alle nummers, waarin werd uitgekomen, be slag op de eerste plaats, doch ook de tijden, welke voor haar konden worden genoteerd, waren uitstekend. zoo tikte Nida Senff op de 100 meter rug slag als eerste aan in den tijd van 1 minuut 15 sec., een prestatie, welke nog nooit in open water door een zwemster werd bereikt. Iet van Feggelen, haar eeuwige concurrente op dit nummer, gaf haar ditmaal niet zoo goed partij, wellicht was de tijd van de A.D.Z.- zwemster anders nog beter geweest. Jopie Waalberg leverde een feilen strijd op de 200 meter schoolslag tegen de bekende West-Duitsche zwemster Trude Wollschlager. Met miniem verschil tikte de A.D.Z.-ster als eerste aan in den uitstekenden tijd van 3 min. 2.4 sec. voor Trude Wollschaeger werd 0.1 sec meer genoteerd. Dini Heeselaar werd op dit nummer derde. De 100 meter borstcrawl werd een Neder landsche krachtmeting. Riet van Veen won voor Tini Wagner met den fraaien tijd van 1 minuut 8 sec precies. De Y-zwemster tikte aan in 1 minuut 8.2 sec. Alie stijl, de jeugdige A.D.Z.-zwemster, legde op de 3e plaats be slag in 1 minuut, 11 sec. De eerste aankomen de West-Duitsche zwemster was mej. Driever met een tijd van 1 minuut 16 sec. Een verdiende Z.-overwinning. Evenals destijds in Zaandam hebben de rood-wit geblokten Zondag een verdiende overwinning, en daarmede het tweede-klasser- schap behaald. Zoo gemakkelijk als de uitslag zou doen vermoeden is het evenwel niet ge gaan, immers ruim een half uur lang is de stand in de tweede helft 12 geweest. De Zaankanters bleken echter over alle linies sterker, ook hun opstellen en plaatsen was veel beter dan dat der withemden. Toen in de tweede helft H. de Boer vervangen was door Beekhoven, ging het aanvankelijk iets beter bij Helder, er kwam meer vaart in de voor hoede. Toch slaagden de Helder-reserves er niet in gelijk te maken, bijna steeds werd de bal naar een tegenstander geplaatst. Deson danks had, met wat geluk, de stand op 22 gebracht kunnen worden. Maar naarmate de tijd verstreek, bleek toch wel, dat de Zaan dammers hun voorsprong verdienden en on geveer tien minuten voor tijd maakte de rechtsbinnen, de beste man uit het elftal, aan alle onzekerheid een einde door het derde doel punt te scoren. Over den wedstrijd zelve kunnen we kort zijn. ZFC wint den toss en speelt eerst met de zon in den rug. Nadat de eerste H.-aanval is afgeslagen, komt ZFC gevaarlijk voor het doel der withemden en krjjgt Kubbe een lastig schot te keeren. Na ongeveer een kwartier gaat de strijd even gelijk op. Het schot van De Vries uit een voorzet van H. de Boer gaat net naast. Bij de talrijke H.-aanvallen bljjkt wel, dat de Z.- defensie lastig te passeeren is, vooral het goede kopwerk der beide backs valt op. Z.F.C. neemt de leiding. Na 23 minuten spelen volgt een onverwacht schot van den Z.-rechtbinnen, dat afstuit op de paal; de toegeloopen middenvoor schiet meteen in den anderen hoek, 01. Ondanks het feit, dat Z. nu verdedigend speelt, blijven haar aanvallen gevaarlijk, door dat er veel meer dan bij Helder, op de vleu gels gespeeld wordt. Drie minuten voor rust springt de 'bal uit een schot van den rechtsbinnen via de paal in doel, 02. De tweede helft. Behalve H. de Boer is ook P. Trap ver vangen en wel door J. Smit. Na twee minuten kopt Van den Berg uit een voorzet van Beekhoven, den bal in doel, 12, waarna het spel weer inzakt en ZFC in de meerderheid komt. Zoo gaat een kop bal van den middenvoor net over. Toch blijft Helder gevaarlijk, een schot van De Vries kan de Z.-keeper met veel moeite corner werken. Het pleit beslecht. Ongeveer tien minuten voor tijd is het weer de rechtsbinnen, die doelpunt, 1—3, waarna uit een penalty de stand op 14 wordt ge bracht en één minuut voor tijd wordt het uit een kopbal 15. Dan fluit scheidsrechter Prins voor de laat ste maal. Ter gelegenheid van het feit, dat het voor malige K.V.T. is toegetreden in het speeltuin- verband en tot inwijding van haar nieuwe ter rein aan de Kemphaanstraat, werd gisteren middag te half drie een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen bovengenoemde ploegen, welke in een 33 gelijk spel ein digde. Even voor het begin sprak de heer Lücker, voorzitter van de Speeltuinver., een hartelijk woord en deelde mede, dat het be stuur een verguld bronzen medaille had be schikbaar gesteld voor den winnaar. Als precies op tijd scheidsrechter Zwager het sein tot de afworp geeft, wordt dit gedaan door den heer v. Hoek, eerelid der Speeltuin- vereeniging „Den Helder". Reeds dadelijk ont wikkelt zich vooral aan de zijde van K.V.D.H. een snel tempo, hetwelk zijn bekroning spoe dig mocht zien door een prachtig gemaakt doelpunt van P. de Jong, het 'welk spoedig daarop werd gevolgd door een fraaie score van mej. Bep de Jong (20). Dit werd Elto te bar en het tempo dezer ploeg werd dan ook zienderoogen opgevoerd. Succes bleef niet uit en vrij kort duurde het of v. d. Giessen ver kleinde den achterstand van Elto met een mooi schot tot 21. Hiermede nam Cees de Jong geen genoegen en wist na een mooi op gezetten aanval den stand te brengen op 31. Even voor de thee kwam heel onverwacht het tweede doelpunt voor Elto tot stand, toen onder zeer moeilijke omstandigheden C. Joffre met een prachtigen gooi de korf wist te vin den (32). Met dezen stand ging de rust in. Na de rust begon Elto met een geweldig tempo, doch men begon reeds spoedig aan beide zijden te verflauwen. Vooral bij K.V.D.H. waren er enkelen, die zichtbaar teekenen van „uitgespeeld zijn" vertoonden. Toch zette Elto nog eenmaal goed door en zij werd beloond met den gelijkmaker, ge scoord door C. Joppe. Toen scheidsrechter Zwager, die goed leidde, afblies, werden de hoofden bijeen gestoken en besloten de medaille voor een zeer binnenkort te houden match tusschen dezelfde clubs disponibel te houden. De sprint tusschen Osendarp, Sin, Haenni en Homberger. De internationale athletiekwedstrijden, welke Zondag 13 Juni a.s. te Brussel zullen worden gehouden, beloven buitengewoon interessant te worden. Naar men weet is een sterke Ne derlandsche ploeg samengesteld om onze kleu ren tegen de buitenlandsche athleten te ver dedigen. Wij vernemen thans, dat behalve Osendarp en Van Beveren op de 100 en 200 meter, ook zullen starten de Zwitser Haenni, de Duit- scher Homberger en de Hongaarsche sprinter Sin. Deze beide nummers zijn dus wel zeer sterk bezet. Ook ditmaal heeft „Zaanland" het met haar wedstrijden, die op het terrein van W.F.C. te Wormerveer plaats hadden, uitstekend ge troffen. Eenige fraaie prestaties werden geleverd, waarbij de goede tijd van Mej. Koen (Sagitta) op de 100 meter dames van 12.1 sec te memo- reeren valt. Bij het hoogspringen bleef Bras ser steken bij 1.85 meter, terwijl Lamoree (Haarlem) in het nummer polsstok hoog springen goed werk deed met een sprong van 3.90 meter. Dit nummer was op verzoek van de N.T.C. op het programma gezet, zulks met het oog op de samenstelling van onze natio nale ploeg voor de komende landenwedstrij- den. De 3000 meter heeren bracht een ver rassing: de Nijmegenaar Van Archem maakte den besten tijd in beide klassen. De uitslagen zijn als volgt: Polsstokhoogspringen 1. C. Lamoree, H.A.V., 3.90 meter; 2. Jaars- ma, Sparta (Dordrecht), 3.50 meter. 100 meter dames klasse a: 1. F. Koen, Sagitta, 1.55 meter; 2. M. Vis- U.D.A., 12.7 sec; 3. Doorgeest, 13 sec. Hoogspringen dames klasse a: 1. F. Koen, sagitta, 1.55 meter; 2. M. Vis ser, Volew., 1.45 meter. 3000 meter heeren klasse a: 1. J. Meijer, Volew., 9 min. 44.4 sec; 2. A. Paap, H.A.V., 9 min. 50 sec. Klasse b: 1. Van Archem, Quick Nijmegen, 9 min. 38.5 sec. Olympische estafette heeren 800400200 200 meter: 1. H.A.V., Haarlem, 3 min. 46 sec; 2. Quick, Amsterdam, 3 min. 46.4 sec; 3. U.S.A., Am sterdam, 3 min. 57 sec. Osendarp maakt een goeden tjjd. De Rotterdamsche athletiekcommissie heeft gisteren provinciale athletiekwedstrijden op de sintelbaan aan de Nenijto georganiseerd. Voor deze wedstrijden bestond groote belangstelling Natuurlijk ging aller belangstelling uit naar het loopnummer op de 100 m, waarin Tinus Osendarp voor het eerst in dit seizoen mee liep. In dit verband mag zijn tijd 10.5 sec dan ook zeer fraai worden genoemd. De voornaamste uitslagen van de wedstrij den luidden: 100 meter hardloopen kl. a heeren: Eindstrijd: 1 Osendarp 10.5 sec; 2. De Haas, V. en L.. 10.7 sec; 3. K. Baumgarten, Trek- vogels, 10.9 sec. Kogelslingeren heeren: 1. Houtzager, V. en L., 47.84 nieter. 2. A. de Bruyn, V. en L., 44.01 meter. Bij dit nummer verbeterde Houtzager met een worp van 47.84Vi meter het Nederlandsch record, dat te zijnen name stond met 46.75 meter. Daar de ijzeren ring evenwel niet in gegraven was, zal de K.N.A.U. dit record wel niet erkennen. „Sportlust" organiseerde op het Sportterrein van den heer Slikker bokswedstrijden, die evenals het vorig jaar, vrijveel belangstelling trokken. Het zonnige, warme weer was voor het publiek wel zoo gunstig als voor de bok sers. Over het algemeen bleven de prestaties daardoor beneden de verwachtingen, die men mocht koesteren. Alleen de laatste partij maakte hier op een gunstige uitzondering. Kramme en Bootsma, beiden uit Amsterdam, lieten een goede partij boksen zien. De uitslagen waren: Vedergewicht Oost: (H.B.C., Den Helder), wint op punten van Ducardus (D.O.S., Amster dam). Middengewicht: D. de Boer (H.B.C., Den Helder), verliest deze opgave in de derde ronde van Crombrugge (D.O.S., Amsterdam). Halfzwaar: D. Gous (H.B.C., Hoorn) verliest op punten van G. van Essen (D.O.S., Amster dam). Geldhof (Wagner, Amsterdam) verliest door knockout in de derde ronde van Van Esch (D.O.S., Amsterdam). Weltergewicht: J. Wiering Jr. (D.O.S.) wint op punten van Kalken (H.B.C., Hoorn). Lichtgewicht: Schouten (H.B.C., Hoorn) tegen Roze (D.O.S.) gestaakt op medisch ad vies. (De boksbond eischt de aanwezigheid van een arts bij dergelijke wedstrijden; daarom woonde dokter Veenis de wedstrijden bij). Weltergewicht: Brouwer (D.O.S.) verliest door opgave in de eerste ronde van La Graauw (D.O.S.). Schoen (H.B.C., Hoorn) verliest op punten van Van Slogteren (D.O.S.). Vedergewicht, A-klasse: Post (Sars, Amster dam) wint op punten van Brouwer (D.O.S., Amsterdam). Weltergewicht A-klasse: Breekel (D.O.S.) tegen Penners (Sars), onbeslist. Middengewicht: Kramme (Sars) verliest op punten van Bootsma (D.O.S.). Scheidsrechter was de heer Ternuijl uit Haarlem. Na afloop reikte de heer Blommers, leider van het Amsterdamsche team, de prijzen uit. De vier teamprijzen, die beschikbaar waren gesteld door den Amsterdamschen boksbond verwierven de volgende vereenigingen: le prijs H.B.C. (Den Helder) na loting ge wonnen van (D.O.S., Amsterdam). 2e prijs D.O.S. (Amsterdam) gewonnen van H.B.C., Hoorn. 3e prijs D.O.S. (Amsterdam) gewonnen van Wagner (Amsterdam). 4e prijs D.O.S. (Amsterdam) na loting ge wonnen van Sars (Amsterdam). Twintig Nederlandsche deelnemers. Nu de inschrijving voor de Internationale Motorzesdaagsche 1937, die in de volgende maand in Wales zal worden gehouden, geslo ten is, bl(jkt, dat niet minder dan twintig Ne derlanders voor dit evenement hebben inge schreven. Het zijn de volgende rijders: Van Hamersrveld, B.M.W,. 500 ccm; Moejes, B.M.W., 500 ccm; Bakker Schut, B.M.W., 500 ccm; Timmer, New Imperial; Fijma, Ariel, 500 ccm; Persoon, H.D., 1.000 ccm-zijspan; Roest, Rudge, 500 ccm; Eysink, Eysink, 125 ccm; Verkerke, Eysink, 125 ccm; Sannes, Eysink, 125 ccm; Renooy, Eysink, 500 ccm; Van Heusden, D.K.W., 08 ccm; Van Dinter, D.K.W. 98 ccm; Zijlaard, D.K.W. 98 ccm; Ravenkall, Lewis, 600-ccm zijspan; Zuur, B.M.W., 750 ccm, zijspan, Schot, Triumph, 500 ccm; v. d. Berg, Punch, 200 ccm; Sy- brandy, Ariel, 500 ccm; v. d. Voort, Ariel, 500 ccm. Deze deelneming van Nederlandsche zijde is zoowel quantitatief als qualitatief zeer 'sterk te noemen, zoodat de kans op het winnen van een der prijzen voor Nederland niet gering mag worden geacht. Zaterdag is de 7e partij om het wereld kampioenschap tusschen Springer en Raichen- bach gespeeld. Hoe sterk Springer is, wanneer het er op aan komt om een bijna verloren stelling remise te houden, is in deze zevende partij weer eens ten volle aangetoond. Wederom mocht onze landgenoot het genoegen smaken uit een nadeelig eindspel een puntenverdeeling te bewerkstelligen. De stand is: B. Springer 7 16 0 8 M. Raichenbach 7 0 6 16 De achtste partij wordt hedén te Groningen gespeeld.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7