Amsterdam is gereed De voetbalwedstrijd Oxfordbeweging groeit Mr+ Oud houdt voet bij stuk Henri van Wermeskerken overleden Ruimere export bloem bollen naar Duitschland Vrachtauto verongelukt Om den wereldtitel dammen Het incident op het Blauwe Zand West-Europa Centraal-Europa Reeds groote belang^ stelling in het buitenland PUBLICATIE N.V.V, en landsverdediging De chauffeur zoek De voetballer Pellikaan geschorst Uit onze omgeving ÖfMARKTBERICHTEN duitsche landbouwmarkten. Bloeiende tuinen in het steenen stadsmassief. Groote dyülite ook van huiten de stad. Zoo er één Koninklijk bezoek met nauw-bedwongen verlangen en geestdrift verbeid is, dv/t js het dit, bet eerste, dat Prints Juliana en Prins Bernhard nat hun huwelijk aan Amsterdam, komen brengen! Be stad heeft ztöh enthousiast opgemaakt Om de Vorst elisie Familie recht feestelijk te ontvangen en als men een tocht onder neemt door het centrum en ook door de buitenwijken, staat men, aldus het Hlsbl., telkens opnieuw verrast bij het aanschou wen vf>n de versieringen en verlichtingen. Ook waren gisterenavond reeds vele vlag gen Uitgestoken, eveneens een voorbode en een belofte voor vandaag. Amsterdam zal een vlaggenstad zijn en ook een stad van bl'oeicnde bloemen en klaterende kleuren. Merkwaardig hoe er de laatste uren nog 'als het ware een hausse was in het snelle aanbrengen van velerlei versieringen. Zoo zullen vandaag bloeiende tuinen schoone oasen vormen in het steenen mas sief der aloude stad, er zal de schittering zijn van alle bloemenkleuren des velds en er zal een geur zijn van levend groen. Men zal eenvoudig Amsterdam niet herkennen! Vele duizenden, gingen er op uit. In den vooravond talloos velen op de fiets en op ontdekkingsreis uit de buitenwijken naar de binnenstad en tegen dat de late donkerte viel ook risten auto's temidden van lange rijen wandelaars. Zoo werd 't in heel de bin nenstad druk, de café-terrassen zaten stamp- yol tot zelfs lang na middernacht. De politie had op den drukken vooravond als inzet, der feestweek gerekend, want op alle belangrijke verkeerspunten in de bin nenstad stonden agenten geposteerd en zoo had al het verkeer toch een vlot verloop. In dat verkeer vielen in het bij zonder ook heele stoeten autobussen van buiten de stad op en daaruit bleek duidelijk, dat ook uit „de pro vincie" en uit andere steden reeds nu velen naar onze stad zijn geko men om Amslerdam's feest mee te vieren. Wij weten bovendien, dat er hotels en café's aan het Damrak zijn, die voor logés en andere liefhebbers plaatsen beschikbaar hebben gesteld,, van waar men een uitstekend ge zicht op de blijde incomste van he den zal hebben. Heel Nederland heeft nu zijn oog gericht Op Amsterdam en van alle kanten maken de feestgangers zich op, om althans eenige da gen hier door te brengen en hun deel te hebben in het vaderlandsche feest binnen de muren der hoofdstad. Er waren dan ook gisteravond reeds vele particuliere auto's hier met nummerborden van elders en vele gasten van buiten bewogen zich onder de wandelaars. Van den vroegen avond tot den vroegen nacht bleef de stadsdrukte aanhouden. Een groote menigte luisterde op het Frederiks- plein naar de generale repetitie van de aubade op het terrein van het Paleis voor Volksvlijt, een repetitie, waarbij ook bur gemeester De Vlugt aanwezig was. En wie rondgingen door de stad, zagen eigenlijk overal de generale repetitie voor den histo- rischen dag van heden, een stad in feestelijk verwachten, een menigte in opgewekte stemming, een versiering, die steeds groeide en groeide. Amsterdam is vandaag geheel gereed om zijn gasten te ontvangen en duizendvoudig kiinkt het welkom der gansche burgerij de Koningin, de Prinses en den Prins tegemoet. Geen slaaf van een rechtsche coalitie. Dezer dagen hield de federatie Friesland van den Vrijzinnig Democratischen Bond in Leeuwarden een feestelijke vergadering in verhand met de bij de verkiezingen be haalde resultaten. Deze vergadering werd o.m. bijgewoond 'door minister Oud, het Dagelijksch Bestuur van de partij en den fractieleider Mr. A. M. Joekes. Aan het slot van de vergadering voerde minister Oud het woord. Hij begon met te zeggen, dat hij persoonlijk het meest re den tot dankbaarheid heeft. In'1933 gevoelde spreker zich, als zat hij in een vergulde kooi; de praktijk was echter anders. Men zegt wel eens, dat een minister niet een partij, maar het geheele'volk moet dienen. Dat is juist en nooit hen ik daarin, zoo zeide hij, ontrouw geweest. De minister uitte zijn groote dankbaar heid voor het. feit, dat hij óndanks alles het Vertrouwen heeft, mógen behouden. Een periode is afgesloten en wij staan ■weer voor een nieuwe, waarin we volko men bereid zijn met anderen samen te werken, als begrepen wordt, dat samenwer king nooit beteekenen mag verdoezeling van onze beginselen. Daartoe vindt men ons niet bereid. Wil men de coalitie met de V.D. er goedgunstig naast, dan zeggen wij: dank u! Wij willen geen slaven zijn van een rechtsche coalitie. De groqte taak zal zijn het zoeken naar 'evenwicht tusschen de groote volksbelan gen; wel ziet het er nu hoopvoller uit, maar alles is nog niet mogelijk. Met handhaving van den gouden standaard van ons ideaal gaan wij de komende periode tegemoet. 2 gearresteerden weer in vrijheid. Naar wij vernemen, zijn twee van de vier personen, die in verband met het gebeulde aam het Blauwe Zand werden gearresteerd, gistermiddag op vrije voeten geste ui raadslieden waren mr. A. Rodnguez randa en mr. F. Heemskerk. Een van de twee nog in hechtenis zijnde 4 Verdachten wordt nog door deze raads lieden bijgestaan. Alle spelers van West Europa hebben hun verkiezing aangeno men. Een neutrale scheids rechter. Naar wij vernemen hebben alle spelers, die in het West-Europecsche elftal, dat op Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion tegen Centraal Europa uitkomt, werden opgesteld, aan den voorzitter van de organisa tiecommissie, den heer K. J. J. Lotsy medegedeeld, dat zij hun verkiezing aannamen. Ook Stanley van den Eynde, de linksbuiten van het West- Europeesche elftal, die reeds had toegezegd met een Belgische mili taire ploeg op dien dag in Denemar ken een wedstrijd te spelen, is er in geslaagd zich voor 20 Juni vrij te maken. De ontmoeting in Denemarken is n.1. ver zet, wei een bewijs, dat men van alle zijden medewerking verleent om den wedstrijd te Amsterdam te doen slagen. Het is gebleken, dat de belangstelling in bet buitenland voor West EuropaCentraal Europa zeer groot is. Aan Duitschland zijn niet minder dan 2400 plaatsbewijzen ter beschikking gesteld, terwijl het thans reeds zeker is, dat het aantal Belgen, dat 20 Juni te Amsterdam aanwezig zal zijn, verre de supportersschare, welke ooit een landen- wedstrijd Nederland—België heeft bijge woond, zal overtreffen. Wij vernamens voorts nog, dat het vrij wel zeker is, dat Planicka het doel van het Centraal Europeesche elftal zal verdedigen. Naar men weet werd hij vrij ernstig ge blesseerd in de ontmoeting tusschen zijn club Slavia en Phoebus (Boedapest), welke wedstrijd 30 Mei j.1. te Straatsburg plaats vond en waarin ook Puc. de linksbuiten van het Centraal Europeesche elftal, werd gewond. Dezer dagen is Planicka, na ecni- gen tijd te Straatsburg in bet ziekenhuis in observatie te zijn geweest, te Praag te ruggekeerd. Volgens eeif mededeeling van den Tsjechischcn voetbalbond kan men er wel rekening mee houden, dat de beroemde doelverdediger te Amsterdam zal kunnen spelen. Ook Puc, wiens blessures overigens van niet zoo een ernstigen aard waren, zal ze ker kunnen uitkomen. Oorspronkelijk heeft het in de bedoeling gelegen een Nederlandschen scheidsrechter voor dezen wedstrijd aan te wijzen, alsmede twee Hollandsche grensrechters. Naar wij echter vernemen is men op het eerste terug gekomen. De commissie voor de spelregels der F.I.F.A. welke ook het scheids- rechterswezen behartigt heeft nl. besloten een scheidsrechter aan te wijzen, die buiten alle acht lan den, welke spelers fer beschikking stellen, te weten Nederland, België Frankrijk, Duitschland, Tsjechoslo- vakije, Italië, Hongarije en Oosten rijk, staat, zulks in verband met het feit, dat in al deze landen groot be lang wordt gehecht aan een vlot en sportief verloop der ontmoeting. Daarom is het wenschelijk, dat een neu trale scheidsrechter dezen wedstrijd leidt. De grensrechters blijven echter Nederlan ders. Bijeenkomsten in tal van plaatsen. Men schrijft ons uit de Oxford-groep: Naar aanieiding van de groote Oxford-bij- ecnkomst.en, die tot 17 Mei j.1. te Utrecht werden gehouden, hebben vele duizenden uit het geheele land hun namen en adressen aan de groep opgegeven, met de vraag hoe zij kunnen medewerken aan de doeleinden, die de Oxfordbeweging nastreeft. Als gevolg daarvan werden deze perso nen vereenigd in speciale meetings, die ge durende deze laatste weken in allerlei plaat sen zijn gehouden, zooals te 's-Gravenhage, Rotterdam, Roozenburg, Vlaardingen, Arn hem, Vorden, enz., enz. Vele van deze bijeenkomsten werden ge specialiseerd voor besprekingen voor huis moeders, doktoren, zakenlieden, jeugd, enz. en als resultaat hiervan hebben velen op zich genomen een actief aandeel fe nemen in de hervormingen, die de Oxford-groep zich voorstelt. Ook te Utrecht zelf zijn de bijeenkomsten voortgezet. In het afgeloopen week-end kwa men aldaar vijftienhonderd uitgenoodigden uit alle klassen der maatschappij tezamen in het Tivóli-gebouw, en de eenmaal te Utrecht gewekte activiteit blijkt in alle krin gen van de samenleving te worden overge nomen. Het ligt -in de bedoeling van de groep voort te gaan met het organiseeren van bij eenkomsten in diverse plaatsen van ons land. Gisteren is de bekende schrijver en jour nalist Henri van Wermeskerken op 55-jari- gen leeftijd in het Sankt Josefsziekenhuis te Königswinter overleden. De auteur van „Tropenadel" en „Suiker freule" heeft een zeer productief leven ge had. Een omvangrijke reportage-arbeid, waarbij hij aan het „Haarlemsch Dagblad" bet „Soerabajaasch Handelsblad", de „N. RotterdCrt" en „De Telegraaf" medewerkte maakte hem zeer populair. Vele romans en tooneelstukken verschenen van zijn hand. De overledene was voorzitter van den Nod. Bond van Tooneelsch rij vers. Zeer ve len uit het journalistieke corps, alsmede uit de tooneelwereld zullen het heengaan van Van Wermeskerken als een gevoelig ver lies ervaren. Kwaliteit beneden PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 7 Juni 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbe- reiding, verhoogd zijn met 2 cent per kg. ge slacht gewicht. Deze prijzen zijn tot weder opzegging als volgt: Prijs per kg. geslacht gewicht in centen. van van van van van 50 54 58 67 76 50 kg. tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 kg kg kg kg kg IA. naar 63 66 68 66 64 II) iia kwali- 61 64 66 &T* 62 IC IIB IIIA teit 59 62 64 62 60 IIC 1IIB max. 57 60 62 GO 58 IIIC 52 55 58 60 58 56 CC cent 53 56 58 56 54 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (u.i. het war me gewicht verminderd met 2 De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie dd. 24 April jh, zijn ongewijzigd gebleven. (Adv.) Resolutie aangenomen. Op een gisteren te Utrecht gehouden hoofd- bestuursvergadering van het Ned. Vakver bond, heeft dit Verbond, na een inleiding van den heer F. S. Noordhoff een resolutie aangenomen met betrekking tot zijn houding l.a.v. de landsverdediging. Het N.V.V. deelt in deze resolutie het nieu we standpunt van de S.D.A.P., waarbij het dus de landsverdediging als een politieke noodzaak aanvaardt. Ook hierin gaat het N.V.V. met de S.D.A.P. mee, dat het instandhouden van de weer macht niet tot schade zij van de behartiging der economische, sociale en cultureele volks belangen. Naar het Hsbl. verneemt, worden de in Den Haag gevoerde besprekingen over de wijze, waarop verruiming van de clearing kan worden verdeeld over de verschillende ex portgedeelten, ook van groot belang geacht voor den bloembollenexport. De verwachting is, dat een niet onbelangrijke uitbreiding van het contingent zal worden verkregen. Daarom is het ook waarschijnlijk, dat de vergadering van de vereeniging voor Bloem bollencultuur, die Maandag 21 dezer gehou den wordt, zich zal uitspreken voor op heffing van de saneeringsmaatregelcn. Gisterenavond omstreeks half elf is op den Rijksstraatweg NijmegenGrave een auto- ongeluk gebeurd. Dicht bij de Stuwbrug over de Maas op den Gelderschen oever is een gedeelte van den rijweg opgebroken en tot een diepte van ander-halven meter uit gegraven. Dit in reparatie zijnde weggedeel te is van een afrastering voorzien, terwijl met roode lantaarns het verkeer wordt ge waarschuwd. De bestuurder van een vrachtauto van de Nationaal-Expres te Utrecht heeft blijkbaar de obstakels niet ge zien, met het gevolg dat hij met zijn wagen met vrij groote snelheid in het gat stortte, waarbij het voer tuig zeer ernstig werd beschadigd. Toen voorbijgangers, die van ver schillende kanten kwamen toesnel len, bij de verongelukte auto kwa men, vonden zij in de omgeving eenige kleeren en papieren, doch van den chauffeur, of overige inzit tenden, was geen spoor te ontdekken. Bij informatie aan het kantoor te Utrecht deelde men ons mede, dat de wagen, welke uit de richting Nijmegen kwam, waarschijn lijk bestuurd werd door den chauffeur P, O. uit Utrecht, die te Grave familie heeft, zoodat men aannam, dat hij zich na het ongeluk daarheen heeft begeven. Hij nam ook de spelers op den voet. De Slrafcommissie van den K.N.V.B. heeft den Longa-speler Pellikaan geschorst tot 15 October a.s. De commissie heeft hem deze straf opgelegd wegens het trappen van een tegenstander tijdens en na den wedstrijd De ValkLonga. welke op 11 April is gespeeld. Verdere gronden voor bovenvermelde straf zijn wangedrag tegenover den scheidsrech ter tijdens en het doen van voor de ver eeniging De Valk zeer onaangename uitla tingen na afloop van den wedstrijd. Springer verliest van Raicheu- bach. In huis „De Beurs" te Groningen is gis teravond de achtste partij gespeeld in den wedstrijd om het wereldkampioenschap dammen tusschen Springer en Raichenbach. Na een aanvankelijk vaardig gespeelde partij begaat Springer bij de 35ste zet plot seling een grove blunder, waarna hij opgeeft Een jammerlijk einde van een fraai op gezette partij. Springer's aanval was ris kant, zeker, maar hij opende perspectieven, en hoe leerzaam ook door Raichenbach weer legd, getuigde Springer's stormloop van een lovenswaardig initiatief. Zijn 35ste zet is een grove fout, door Sprin ger gemaakt op een moment van wellicht te groote zelfzekerheid. Misschien lagen Sprin ger's kansen toen hij nog een voorsprong had meer in de verdediging, en zou hij ver standiger hebben gedaan pas op een aanval lende tactiek van Raichenbach met een te genaanval te reageeren, maar nu komt de spanning er pas ter doge in, en de verdere verrichtingen van onzen landgenoot krijgen des te grooter waarde en belangstelling. De stand is: M. Raichenbach B. Springer 1 6 1 6 De 9de partij wordt Donderdag 10 Juni Ie Amsterdam gespeeld, in het Victoria Hotel. Aanvang 7 uur. ANNA PAULOWNA D.V.S. De wedstrijd, waarmee DVS het heugel- seizoen opende, werd gehouden in den Mid den vliet. Hierbij werd tevens gevischt om don beker, dien de heer Hemelrijk van Am sterdam beschikbaar stelde. Hij werd, thans voor de derde maal, gewonnen door den heer B. Zwirs, die ook nu weer den groot sten baars ving (209) 2e prijs J. A. te Mijtelen 19 stuks (1 van 20.1) 3e prijs K. Hollander 6 stuks; 4e prijs L. Nieuwenbuis 4 stuks; 5e prijs P. Nieu- wenhuis, 3 stuks (20,518,918,5) 6e prijs S. Roets 3 stuks; 7e prijs P. v. Kessel 2 stuks 8e prijs B. Oltmans (na loting) 9e prijs A. van Imon. In totaal werden gevangen 44 stuks. Visschen. De vereeniging „Vischlust" hield Zondag middag een onderlingen wedstrijd in de Mo lenvaart. In totaal werden gevangen 58 stuks. De heer P. Smit ving den grootsten baars en in totaal 10 stuks. Hij verwierf den eersten prijs, een hengel en als extra-prijs en plaquette. De tweede prijs, een vischtasch, was voor den heer J. Terburg, die 14 stuks ving; 3e prijs, vischnet, K. Verver 11 stuks, 4e prijs P. Winnubst, 9 stuks, 5e prijs P. Borst 5 st. Over 14 dagen houdt Vischlust een wed strijd in de Krommetocht. WT ERIN GEN AMSTERDAM—LEEUWARDEN. In verband met het steeds toenemende verkeer HollandFriesland via afsluitdijk, doet zich de behoefte aan goede aansluiten de wegen steeds sterker gevoelen. Vooral in de route WieringermeerHoornA'datn komen veel slechte gedeelte voor Bij stukjes en beetjes worden hier echter verbeterin gen aangebracht en in de groote verkeers weg ingeschakeld. Op 29 Juni vindt weer een belangrijke aanbesteding plaats n.1. het aanleggen van do aardebaan van het gedeelte de Hulk- Kleine Wijzend en het maken van twee bruggen en een veetunnel van gewapend beton in genoemd weggedeelte en het maken van verhardingen van parallelwegen en rijwielpaden met bijkomende werken in de gemeenten Avenhorn. Berkhout en Hoorn. DE WERKLOOSHEID. In de afgeloopen maand is het aantal werkloozen met niet minder dan 130 terug- aeloopen. Ruim 100 personen werden in de Wieringermeer iri het landbouwbedrijf te werkgesteld. Het aantal werkloozen bedraagt thans nog 191, waarvan 133 in de werkverschaf fing in de Wieringermeer zijn tewerkge steld. Eind Apr. was hot aantal 321, eind Maart 363, eind Febr. en eind Jan. 509. RIOLEERTNG BELTERLAAN. De rioleering van de Belterlaan is na ge houden inschrijving door het Gemeentebe stuur gegund aan Joh. Pais alhier. I.OOP DER BEVOLKING. Ingekomen: D. .Tongema uit Hoogkarspel: Mw. A. C. VrooneTerwoert uit Amster dam; K. en G. Dokter uit Franekeradeel: Mw. M. de Wilde uit Aalsmeer; P. Koster cn gezin uit Barsingerhorn; F,. Weiland en gezin uit Anna Paulowng; Mw. G. A. Sta vast uit Anna Paulowna; F. J. Droog uit Zijpe G. Lettinga en gezin uit Achtkarspe- len; J. Punter en gezin uit Ooststelling werf; M. Kooisfra uit Tietierksteradeel: P v. d. Zaag en gezin uit Grijpskerk; Mw. A. E. v. d. Fluit; C. Douma uit Nederhorst den Berg; F. Bruining uit Tietierksteradeel J. Toren en gezin uit Vries; .T. Hof uit Bo- '1'; B- Poelman uit Grootegast; P. Tijson en gezin uit Den Helder; .T. de Keijzer uit Medemblik: K. Bijlsma en gezin uit Lem sterland; Mw. C. de WildWevers uit Ze venbergen; Mw. G. A. NetelenbosNetelen bos; D. Bruinsma uit Franekeradeel; K. Pol uit Texel, met gezin; Mw F. Boekholt uit Vlagtwedde; Mw. A. M. Binia-Wiegman uit WonseradeelS. v. d. Zee en echtge noote uit Medemblik; A. Schriemer uit Grijpskerk: M. d. Meijden uit Herwijnen H. J. Bevelander uit Burgh; Mw. J.< P. Wil lehoordse—Corneüsse. Vertrokken: D. de Jager en gezin naar Amsterdam; .T. .T. B. de Leeuw en gezin naar Rotterdam; K. H. de Vries en echtgenoot naar Pui-merend; I.. J. Lanen en gezin naa Botterdam; Mw. A. Vis naar Noordschat wonde; Mw. J. J. WagemakersKooij cn gezin naar Arnhem; Mw. E. Karreman naar Nieuwerkerk a. d. Yssel; C. Kossen en ge zin naar Amsterdam; J. W. Weitkamp naar Medemblik; J. en TL. Hiemstra naar Barradeel; W. v. d. Ende en gezin naar tianen; J. A. Snoijink naar Rotterdam; J. Messchendorp naar Dantumadeel; H. Bran der naar Voorschoten; A. Schreuder naar Den Helder; E. Visser naar Roden: .T. v. Aken naar Veghel, en gezin; Mw. A. T. Baan naar Barsingerhorn; Jac. Visser en gezin naar Sliedrecht; Wed. J. Wildenberg naar Amsterdam; ATw. J. M. fer Veer naar Doe tinchem; A. P. T. Willems naar Medemblik; L. Wijbrandi en gezin naar Haarlem; M. Th. Winterberg naar Ede. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. Van de 29 jongelieden uit deze gemeente die aan de keuring van den dienstplicht (lichting 1938) hebben deelgenomen werden er 20 geschikt verklaard voor den militai ren dienst. BOUWVERGUNNINGEN Door hetg cmeentebestuur is vergunning verleend aan den heer H. Doves, tot ver bouw en aanbouw aan zijn won'"8\ inr,~f Nicnwstraat en aan den heer J. Klem t-zn. tot den bouw van een woonhuis in de üiit. WIELERCLUB De Zondag gehouden team-trainingsrit had de volgende uitslag: -RonrH- Ploeg A: S. Lont, J. Verbiest, A. Baard man, J. Kreyger, C. Jongert Ploeg B: C. Korshuizen, C. Oostdijk, F. Kapitein, C. v. Wijngaarden en C. Jeroense.. De rit ging over plm. 86 k.m. In den wedstrijd van Zondag as. te Hoorn voor het kampioenschap van de Federatie, zullen starten; S. Lont, C. Korshuize, J. Ver biest, C. Oostdijk, P. Kapitein, A. Baaid- man en J. Kreyger. DEN OEVER VISCHAFSLAG 5 Jufti 850 pond aal f 0.17—f 0.23; 281 pond hot f 0,11 >*—f 0.15; 483 kg. ansjovis f 0,40* f 0.42; 52 kisten haring f 5.40—f 6,1 o 7 Juni 250 pond aal f 0.18—f 0.-J5; <00 pond bot f 0.14f 0.17; 6 kisten makreel f 3.80—f 4.20; 80 kisten haring f 6,95t <,eo, 2000 kg. ansjovis f 0.42^—f 0.43>2; 14 pond zalm f 1.17. „APOLLO" WEDEROM GELAUWERD UIT DEN STRIJD. Zondag heeft de „Harmonie Apollo" deel genomen aan het nationaal muziekconcours uitgeschreven door Verkade's Harmonie te Zaandam. Gezien het feit dat „Apollo slechts vier repetities - aan haar verplicht nummer kon besteden en de bijzonder zwa re eischen die de jury stelde, heeft zij het er wederom schitterend afgebracht. In den marschwedstrijd behaalde zij met 06 Pu^~ ten een eerste prijs en in den concertwed strijd een tweede prijs met 102 punten. Dat de prijzen hier niet cadeau gegeven werden bleek bij de uitslag van den middagwed strijd. Slechts één korps behaalde een eerste prijs terwijl er drie met niet naar huis gezonden werden. Hulde aan „Ap°ü° hulde aan haar Directeur den heer J. v. Glabbeek te Den Helder. AMSTERDAM, 7 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 4-07 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: 1e kw. 7078 ct., 2e kw. 6068 ct., 3e kw. 52—58 ct. per Kg. slaehtgewicht; 81 melk- en kalfkoeicn f 175—240 per stuk, 125 vette kalveren: 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 36 44 ct. per Kg. levend gewicht; 143 nuch tere kalveren f 6—9 per stuk, 34 schapen f 28—3-4 per stuk; 468 vleeschvarkens, we gende van 90110 Kg. 55—56 ct., zware var kens 5455 ct., vette varkens 5354 ct., per Kg. slachtgewicht; Overzicht: Runderen, ma tige aanvoer, handel stug en prijshoudend. Vette kalveren ruime aanvoer, handel kalm met hoogere prijzen voor mindere soorten. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, vlugge handel. Prijzen onveranderd. Schapen wei nig aanvoer, handel kalm en prijshoudend. Varkens weinig aanvoer, handel sleepend, constante twiizen. AMSTERDAM. 7 Juni. Aardappelen. (Bericht van Mak. Knoop.) Zeeuwsche bonten 1.252.G0. idem blau wen 1.252.60, idem bonten poters 1.501.60, idem blauwen poters 1 50—1.60, idem Beve landers 1.40—1.60, N.H. Boodstar 1.50—2.20, Friesche Roodstar 2.102.30. alles per 70 kilo. Verder per 100 kilo: Nieuwe Malta aardappelen f 12—12.50. Westlandsche mui zen 11—12,- dito drielingen 1112, Andijker muizen 10—11, dito drielingen 1011. Aan voer grooter. AMSTERDAM. 7 Juni. (Boerennoteering). Rogge 8.258.75, Chev. gerst 2.258.75,. haver 7.25—7.50. duive- bonen 010, alies per 100 kg. Kalfwijzaac' 1010.50, Blauwmaanzaad 1111.50, alle: per 50 Kg. ALKMAAR, 7 Juni. Aardappelen 911. aardbeien 928, an dijvie 0.703.80. asperges 1030, bloemkool I 58.50. TT 1.503.50, doperwten 8.krop sla 0.503.80. komkommers 3.507, peterse lie f 1.501.80, postelein 0.100.22, peulen 311, rabarber 2.606.10, raapstelen 0.90, radijs 2.60, selderie 0.601.30, spinazie 1671, snijboonen 1725, dubbele spercie- boonen 35.—, tomaten 14—19, uien 4.50—5.60, wortelen 58. PURMEREND, 8 Juni. Veemarkt. Koeien, totaal 350 stuks: 100vette koeien 6268 ct. per Kg., gelde koeien f 160225, melkkoeien f 150275, p. stuk, 28 stieren 55—65 ct. per Kg., 18 paar den f 10O180 per stuk, 54 vette kalveren 3060 ct. per Kg., 560 nuchtere kalveren voor de slacht, f 4—15 per stuk, 200 vette varkens voor de zouterij 45—48^' ct. per Kg.. 30 magere varkens f 16—32. 275 biggen 10-16 280 schapen f15—30 68 bokken 3— 13. 700 lammeren 12—15 per stuk. BROEK OP I.ANGENDIJK, 7 Juni. Aanvoer: 19400' Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 7—9.80. drielingen 7.10—10 kleine 6.90—8.70. 3250 Kg. rabaiher 3.20-^ 3.40 180 krop sla 1.50-1.60, 45 Kg. groene kooi 1.30, 390 stuks bloemkool 10.80, 2e soort 7.70—8. 3e soort 5.—. OP LANGENDIJK, 8 Juni. adU.00 Kg. Schotsche muizen f 7.10J7 70 nehngen f 7.10—7.50, kleine f 7—7.40, 3925 t)T rabarber f 2.70—3.20, 13500 Kg. tomaten f 80.10—32L0, B f 29.20, C f 29.30, CC f 27 10 NOORDSCHARWOUDE. 8 Juni. 575 Kg. uien f 1.40. Groenten en Fruit, 7 Juni. Berlijn- De markt toont geen verandering. De prijzen bleven op peil. De belangstelling richtte zich in hoofdzaak op komkommers en to maten. Ook aardbeien werden in groote hoe vee heden verhandeld. Wcst-Duitschlar niets nieuws te berichten.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3