Tragedie op den St. Bernard ftte Ytfse-* Duitsch dotnioé in verhoor Ui) het leven van een renpaard Verlaging prijs T,C* tarwe Uit tram geslingerd Duitsch-Engelsche Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten tekSE.su 50 k«' ff De beroemde honden zullen echter behouden ven Sluit Engeland zich aan bij Oslo-accoord Poolsch blad over de laatste Russische fusillade Dc gevluchte postkantoorhouder aangehouden besprekingen over Westelijk pact Uit onze omgeving mm k, esj duitsche landbouwmarkten. Verscheuring van het "kleine meisje een alleenstaand geval van hondsdolheid, zegt deskun dige. De tragische gebeurtenis van Dinsdag na Pinksteren op den groo- ten St. Bernard, waarbij een groote St. Bernardshond eensklaps in de buurt van het beroemde klooster, het dochtertje van een Zwitsersch dokter aanviel en zóó toetakelde dat de arme kleine eenige oogenblikken later overleed, heeft niet alleen in Zwitserland, maar ook daarbuiten heel wat stof doen opwaaien. De eerste berichten spraken ervan dat de geheele meute afgemaakt zou worden, maar thans schijnt het, dat dierenvrienden en hondenken ners zich ervoor gespannen hebben om dit toch eigenlijk zoo edele hon denras te beschermen. Uit de beschouwingen, die de Zwitsersche bladen nog geregeld aan het tragisch gebeu ren wijden, schrijft de Msb., blijkt, dat in het hospitium op den Grooten St. Bernard pen ware consternatie heerscht. f. Bas niet gedegenereerd. De „Echo de Paris" heeft naar aanleiding (hiervan de gezaghebbende meening ge vraagd van den directeur van de „Revue (de 1'Eleveur" den heer Paul Mégnin, een yan de grootste kynologen van Frankrijk. Ik geloof niet, zekle Mégnin, dat de meute door degeneratie is aan getast. De afschuwelijke wildheid van den hond, die het meisje ver moordde, lijkt mij een alleenstaand geval. Ik geloof hier aan een vlaag van plotselinge hondsdolheid, iets dat bij honden hoogst zelden voor komt. Wat mij tot deze meening doet overhellen, Ss, dat een hond, alleen bijt als hij kwaad aardig of bang is of ook nog als hij bloed geproefd heeft en de smaak daarvan hem de dringende behoefte geeft om te bijten. Nu ken ik de honden van het hospitium van den Grooten St. Bernard zeer goed, ik weet, met welk een zorg en met welk een kennis van zaken de monniken hen groot brengen en nooit heb ik in de meute ook maar één enkel dier ontmoet, dat kwaad aardig of bang was of dat den smaak van het bloed beet had. Zij komen uit Thibet. v De heer Mégnin herhaalde daarna nog feens zijn bewondering voor deze prachtige dieren, die vermoedelijk tegelijk met de groote invasies van Aziatische volken in Europa uit Thibet hier heen zijn gekomen. Het klooster, welks monniken hun leven ban de redding van verdoolde reizigers heb ben gewijd en dat zich verheft op een hoogte ivan 2.472 meter bij een klein meertje, dat gedurende negen maanden met ijs is be dekt, werd in 962 gesticht door Sint Ber nard, docht eerst in 1765 onthullen geschied kundige documenten de aanwezigheid van honden. De monniken schijnen in werkelijk heid echter reeds zes eeuwen geleden bij hun opsporingen de hulp van honden te hebben gebruikt. „Barry" was beroemd. Een hond, Barry genaamd, maakte het hospitium later beroemd: hij alleen redde reeds meer dan veertig menschen en het edele dier stierf tengevolge van een slag met een stok met ijzeren punt, waarmee een reiziger hem afranselde. Het instinct van deze dieren, aldus de heer Mégnin, is werkelijk bewon derenswaardig en geheimzinnig te gelijk. Zij hooren nog voordat zij ruiken. Hun bewegelijke ooren draaien naar links en naar rechts, om het geluid op te vangen, dat hen kan orionfeeren. Op drie honderd meter afstand hooren zij zelfs het geritsel van bladeren. Trots loeiende stormwinden en oorverdoo- vende sneeuwstormen snellen zij het geberg te in, om hen, die zich reeds in den greep van den dood bevinden, te redden. Gelooft niet, zoo besloot de heer Mégnin, dat de honden van den Grooten St. Bernard gedoemd zijn om te verdwijnen. De dood van het arme meisje maakt het, zooals van zelf spreekt, noodzakelijk, den toestand van de meute zeer nauwkeurig te onderzoeken, doch ik blijf gelooven, dat het hier een al leenstaand geval betreft. Dierenvrienden redden bedreigd ras. Inmiddels komt het in geheel Zwitserland met groote blijdschap begroete bericht, dat het Internationaal Bureau voor Dierenbe scherming te Genève den monniken het vol gende telegram heeft gezonden: „Teneinde de groote traditie van de mon niken van den Grooten Sint Bernard, die het leven van zooveel in de sneeuw ver miste personen hebben gered, te bescher men, biedt het Internationaal Bureau voor Dierenbescherming te Genève u een be drag aan van vijftien duizend Zwitsersche francs, teneinde u in staat te stellen, rui me en goedvenvarmde kennels te bouwen, om aldus het leven van uw moedige honden te redden". De voorzitter van genoemd bureau, mr. Hageby, heeft als zijn vaste overtuiging uit gesproken, dat onder de Sint Bernard-hon- den, wanneer ze in ruime en doelmatige kennels worden ondergebracht, geen ge,- vallen van kwaadaardigheid meer zullen voorkomen, daar deze een gevolg zijn van een al te langdurig verblijf in een te beperk te ruimte. De monniken zelf konden zich uiteraard de luxe niet perniitteeren, om hun honden een „moderne woning" te ver schaffen. Nu zij evenwel door de milde gift van het Geneefsche bureau hiertoe in de ge legenheid worden gesteld, zullen zij onge twijfeld hun trouwe metgezellen, wier in stinct het hun mogelijk maakt, hun zending van moed en toewijding te vervulien, voor goed willen behouden. De slanke kostbare Le Ksar leeft op d'iëet, Be Berby-wedrennen in Enge land zijn al weer achter den rug. Ook deze keer hebben zij een groote verrassing teweeg ge bracht, omdat niet de favoriet Le Ksar, maar een Engelsch paard, Mid-day-Sun de overwin ning behaald heeft. Het paard van den beroemden Aga Khan kwam dit keer als derde aan. De Heilige moskee van Mekka kan niet Strenger bewaakt worden, dan de nuchtere, roodbruine stal nummer 22 te Epsom. De tectives van de Sureté Générale en van Scotland Yard, als staljongens verkleed, bewaken het heiligdom en iedere bezoeker wordt nauwkeurig bekeken, eer hij voorbij mag, laat staan, dat hij er in mag. Heel (vroeg in den ochtend worden de poorten geopend en een paard, in een warm kleed gehuld, wordt naar het terrein van de wed rennen gebracht. Dan moet het dier proef- loopen. Dit wordt nauwkeurig bekeken en genoteerd. Van te voren heeft men overal langs de renbaan wachten neergezet, die de ongewenschte bezoekers moeten tegenhou den, omdat de vorm van het paard streng geheim gehouden moet worden. Het kennersoog. 'Alleen door groote protectie kan men pei- Soonlijk met het dier kennis maken. Voor een leek ziet Le Ksar er net zoo uit als honderden andere renpaarden. Maar een kenner ziet allerlei kwaliteiten en eigen- Schanoen, die men alleen met het ge oefende oog ontdekken kan. De trainers en de staljongens spreken Fransch en En gelsch 'tegen Le Ksar. alsof hij een taal geleerde is. Hij schijnt beide talen ook goed te verstaan, want hij gehoorzaamt onmiddellijk. Een koninklijke verzorging. Toch leidt Le Ksar geen bijzonder be nijdenswaardig leven. Wel reist hij perluxe vvagon en wordt hij met de grootste liefde en zorg behandeld en verzorgd. Maar hij kan niet van zijn leven genieten, zooals een arm veulen in de weide, dat zooveel eten mag als hij wil en kan. Le Ksar moet te vreden zijn met een nauwkeurig afgemeten Portie haver, hooi en andere delicatessen, wat wel lang niet voldoende is. maar toen in het belang van de slanke lijn niet ver groot mag worden. Hij slaapt op stroo, dat dagelijks twee maal verwisseld wordt, en dat van te voren gedesinfecteerd is, waar door het net zoo duur komt, als het beste paardenhaar voor de matras van den trai ner. Toch is het niet zachter dan het stroo van andere paarden. Het valt trou wens ook te betwijfelen, of het voortduren de toezicht en de geneeskundige controle voor het paard wel zoo aangenaam zijn. Le Ksar is dan ook wel eens opstandig, wan neer hij na het rennen lang moet rusten. Het liggen in den stal is ook niet erg amu sant en wanneer de paarden uit de omge ving hinniken, doet hij dapper mee. In zulk een luim zou hij waarschijnlijk alle ren- records van de wereld slaan, wanneer men hem liet begaan. Nederland en België staan En geland reeds verschillende voor- deelen toe. In het Engelsche Lagerhuis heb ben twee Labour-afgemardigden de regeering de vraag gesteld, of zij voornemens was, onderhandelin gen 'te openen, teneinde zich aan te sluiten bij het onlangs te Den Haag tot stand gekomen accoord tot ver laging der tolmuren. Namens de regeering antwoordde 01 iver Stanley, dat de regeering het betreffende document op het oogenblik bestudeert. Hij voegde hieraan toe, dat hij geen nadere verklaring kon afleggen, doch wilde al leen mededeelen, dat de regeeringen van Nederland en België het Britsche kabinet hebben medegedeeld, dat de faciliteiten die krachtens dit accoord worden verleend, uitgebreid zullen worden tot den invoer uit het Vereenigd Koninkrijk. Bovendien heeft men de passen van de le den van de confessioneele kerk, die naar het Evangelisch congres te Oxford in Juli a.s. wilden gaan, ingetrokken. Ds. Niemöller is door de Gestapo bij zijn verhoor ondervraagd over een resolutie, die naar men in kerkelijke kringen meent onderteekend zou zijn door de oppositie van den broederraad der kerk met het doel open lijk de namen bekend te maken van allen, die formeel uit de kerk zijn getreden. Om trent het verhooren van andere leden der kerkoppositie meldt Reuter nog, dat hun daarbij vragen gesteld zijn over hun hou ding jegens het gezag van den staat. STAKING IN POOLSCHE TEXTIEL INDUSTRIE GEËINDIGD. De staking in de textiel-industrie te Bialy- stok, in Polen, welke 12 April is begonnen, is geëindigd. De arbeiders hebben een col lectieve arbeidsovereenkomst gekregen en een loonsverhooging van 9 tot 12 procent. „Groote slag voor buitenland- sche politiek der Sovjet-Unie, Het regeeringsorgaan Eenpress Poranny zegt in zijn commentaar op de terechtstel ling van maarschalk Toechatsjewski c.s., dat deze gebeurtenis wel ernstige gevolgen zal hebben. Men moet volgens het blad niet een reactie in Sovjet Rusland zelf verwach ten, daar het Russische volk een volk van slaan is, dat van angst beeft voor de ter reur, welke in dat land heerscht. De terechtstellingen evenwel zullen belangrijke reacties te weeg bren gen in het buitenland. De terechtstellingen beteekenen een slech ten zet van de communistische propaganda der Komintern, doch een nog grooter slag voor de buitenlandsche politiek der Sovjet- Unie. Bosemburg en IJoerenef niet gearresteerd. Zekere buitenlandsche bladen hebben ge meld, dat Coloded, voorzitter van den raad van volkscommissarissen van Wit-Rusland, was afgezet. Thans wordt vernomen, dat Coloded eenige weken geleden niet werd herkozen, nadat hij zijn ambt 15 jaar lang had bekleed. In het buitenland heeft het gerucht de ronde gedaan, dat verscheidene personen, waaronder Rosemburg en IJoerenef gear resteerd zouden zijn. Gisteren zijn beiden evenwel nog in de straten van Moskou ge zien. Het persdepartement deelde mede, dat het niets wist van andere arrestaties. Verdér wordt ontkend, dat ite Wladiwostok onge regeldheden den dood van vijftien perso nen zouden hebben veroorzaakt. Alles is rustig. De Tarwecentrale heeft, aldus het Hsbld., Maandag den prijs van T. C. tarwe voor maaldoeleinden opnieuw verlaagd en van f9.25 op f9.10 gebracht, kwaliteit C, die ech ter ongeschikt wordt geacht door de meeste koopers voor maaldoeleinden, is op f 8.80 ge steld. Begin der vorige week was de prijs van B tarwe nog f 9.50. De nog steeds voortdurende flauwe stemming der buitenlandsche mark ten blijft den prijs drukken. Gerekend van den hóogsten stand af in deze voorjaars maanden is de T.C. tarwe nu reeds met f 1.80 in prijs gedaald. Worden namen van hen, die uit de kerk traden, bekend ge maakt.? Dominéé Martin Niemöller, een van de krachtigste tegenstanders van het nationaal- socialisme, is in de laatste dagen eenige malen door de Gestapo verhoord. Ook ande re leden van de confessioneele kerk zijn in verhoor genomen. Drie van hen, waaronder dominéé Muller van Dalhem, zijn niet naar hun woning teruggekeerd, hun familie weet niet waar zij zich bevinden, Tragisch ongeluk op het traject AmsterdamVolendam. Een controleur van de Noord- en Zuid- Hollandsche Tram kwam gistermiddag, toen hij in Broek in Waterland op de tram stapte, tot de ontdekking, dat de opstap- jongen C. E. van Batum, zich niet op zijn post bevond. Onmiddellijk werd aan een ongeluk gedacht. Dc controleur reed met de tram tot Amsterdam, waarna hij met een anderen wagen dc route Amsterdam— Volendam afging. Ter hoogte van Monnikendam ontdekte de man plotseling den jongen, die met het hoofd voorover in een sloot lag. Deze bleek in middels te zijn gestikt. De politie heeft onder leiding van den burgemeester van Broek in Waterland een uitvoerig onderzoek ingesteld. Aan een der ijizeren palen langs de baan, waaraan de electrische geleidingen bevestigd zijn, werden hoofdharen van den jongen ge vonden en tevens bloedsporen. De jongen heeft vermoed^ijk het hoofd buiten het balcon gestoken waarbij hij in aanraking is gekomen met een paal .en bewusteloos is geslagen. Veertien meter verder werd het slachtoffer van de tram in een sloot geslingerd. Het slachtoffer was 18 jaar oud. Men heeft het stoffelijk overschot naar het Binnengasthuis vervoerd. Be man is naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. De sedert Maandagmorgen voortvluchtige kantoorhouder der posterijen, D. L. te Be- dum, {zie elders in ons blad) is gisteren avond door de marechaussée in Emmercom- pascuum aangehouden. Toen L. de politie mannen zag naderen, sprong hij in het water, doch werd er spoedig uitgehaald. De aangehoudene, die in zeer overspannen toestand verkeerde, is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, Von Neurath volgende week naar Londen. De Duitsche rijksminister van Buiten landsche zaken, von Neurath, zal zich inge volge .een officieele uitnoodiging van Brit sche Regeering op 23 dezer naar Londen begeven. Naar vernomen wordt, zullen de bespre kingen die Von Neurath te Londen zal voe ren, voornamelijk gewijd zijn aan de moge lijkheid een nieuw Westelijk pact te sluiten, ter vervanging van het Locarno-pact, en aan den toestand in Spanje. Men legt er den nadruk op, dat het bezoek van Von Neurath niet beteekent, dat speci fieke Britsch-Duitsche onderhandelingen van welken aard ook, zullen worden gevoerd. De besprekingen zullen echter ongetwijfeld een uitgebreid gebied betreffen. Ten aanzien van het nieuwe Locar- no verwacht men geenerlei belang rijke ontwikkeling, buiten een we- derzijdsche uiteenzetting van de standpunten van Engeland en Duitsch- land. In het Britsche standpunt is, naar men meent te weten, niets ge wijzigd; de Britsche regeering blijft de totstandkoming van een nieuw Westelijk pact beschouwen als de: eerste schrede op den weg naar een algemeene Europeesche regeling. Engeland heeft, naar vernomen wordt, de Fransche regeering van het bezoek van Von Neurath op de hoogte gesteld en in groote trekken aangegeven, waarover de be sprekingen waarschijnlijk zullen loopen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken in de zaken, Dinsdag 8 Juni behandeld. Jan K., los werkman, Den Helder, in voorarrest, zedenmisdrijf art. 247 Strafrecht. Eisch 1 jaar gev. Uitspraak 6 maanden gev. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 14 Juni. DE OFFICIER VAN JUSTITIE IS GEEN KWAJONGEN. De visscher Jan K. te Den Helder, nu niet precies een heilig boontje, bereikte Maandagmiddag op de bijeenkomst in de receptiezaal van de justitie het succes, dat hij met vlag en wimpel werd vrijgespro ken van een hem ten laste gelegde mis handeling met behulp van .een stoeltje van den ex-caféhouder Cornelis v. Arkel. Vol-; gens dagvaarding zou Jan K. op 2 April gemelden slokjeshaas met een krukje hebben mishandeld, doch door de slappe verklaring van den mishandelden getuige op de zitting, verloor de Officier alle sym pathie voor de zaak, vroeg en verkreeg voor Jan vrijspraak. Dank U wel, heeren, zei Jan beleefd en zou aan zijn petklep hebben ge tikt, als hij een pet had opgehad. ALS DE LTEFDE VERKEERT IN HAAT Een brave Heldersche tante, me.j: Alida H. echtgenoote van J. W. J. B. te Den Helder, had aanvankelijk een blakende vriendschap gekoesterd voor haar mede- gemeentenare Ella Toni G., gehuwd met den heer W. C. K. 't Was eerst alles koek en él tusschen de vriendinnen, maar o, wee, toen Ella geld leende en niet aan die lieve Alida terugbetaalde, werden de diplomatieke betrekkingen verbroken en de verborgen gebreken van Ella, die toen de vriendschap nog bloeide, van geen be lang werden geacht, op 1 Mei op de Spoorgraeht met luider stem aan het Hel dersche volk verkondigd. De beleedigde Ella liet dezen aanval niet onbeantwoord, maar nam veiligheidshalve inplaats van een onbedachtzame repliek, 'n dagvaarding te baat en genoot heden de voldoening de geldschietster te zien ver oordeeld tot f 5 boete of 2 dagen hechtenis CALLANTSOOG SCHOOLREISJE. Maandag j.1. maakte de jeugd der 6de en 7de klas der O.L. School alhier haar twee- jaaiiijkseh schoolreisje naar Amsterdam. 's Morgens half zeven was het aantreden en werd de tocht per bus aanvaard. Over Bloemendaal en Haarlem ging de reis recht streeks naar Schiphol, waar voor de jeugd zeer veel te zien was. Het was een komen en gaan van diverse vliegtuigen, en door de duidelijke toelichting van den gids werd hier een schat van kennis opgedaan omtrent hetgeen er al zoo voorvalt op de luchtha ven van onze hoofdstad. Vervolgens ging dc tocht door de schitterend versierde stad naar de „Bijenkorf"; waar men een indruk kreeg van dit grootsteedsche winkelbedrijf. Na een bezoek aan de lunchroom werd via de Dam waar voor het Koninklijk Paleis juist de aflossing van de wacht kon worden meegemaakt gewandeld naar het Hoofd postkantoor. Daarna weer verder; nu naar Artis, waar tot half zes werd vertoeft. Het bezoek aan de Cineac, waar genoten werd van de film van het bezoek der Ko ninklijke Familie aan de hoofdstad, was het einde van het programma. Welge— --1 en opgewekt aanvaardde men de terugtocht via Zaandam, en om negen uur was Callantsoog weer bereikt. Mede dank zij het gunstige weer is het een prachtig uitstapje geworden! LAATSTE BUSLICHTING In verband met de wederinvoering van de zomerdienstregelin™ voor de autobus dienst naar Schagen, wordt thans de post later verzonden en de bus voor de laatste postverzending om 18.05 uur gelicht, ANNA PAULOWNA Tocht ouden van dagen. Met 51 auto's maakten onze ouden van dagen Dinsdag hun jaarlijkschen rijtoer. Dank zij een goede voorbereiding kon een mooie tocht gemaakt worden. Over Alkmaar en Velsen ging het door den IJpolder naar Schiphol, waar koffie werd gedronken. Jammer genoeg kon men door den regen niet dat genieten van het bezoek aan Schiphol, wat onze voornaamste luchthaven anders biedt. Verder ging de tocht over Heemstede, Elswoud, Bloemen daal, 't Kopje, Velsen, Castricum en Bergen naar het kanaal en huiswaarts. In Bergen werd de inwendige mensch nog eens ver sterkt en bij de thuiskomst wachtte bij den heer Kossen nog een verversching, die on der 't genot van een gezellig stukje muziek van The Heic Boys werd genoten. Daarmee was het eind gekomen van de zen dag. Bij het dankwoord van den heer Harder, gericht aan autobestuurders enz., aan allen, die aan het welslagen hadden meegewerkt, sloot ieder zich dan ook met een luid ap plaus aan. GESLAAGD. Onze paatsgenoote, Mej. G. J. Langedijk, leerlingverpleegster in het Marine Hospi taal te Den Helder, slaagde Zaterdag voor gediplomeerd verpleegster (Diploma A Witte Kruis.) WIEBINGEN Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek aan de O. L. school te H.'hoef. Nog geld te kort. Gisteravond hield bovengen, vereen, in hotel De Haan een vergadering. Wegens afwezigheid van den voorzitter, spreekt de heer A. H.' J. v. 't Hof het ope ningswoord uit. De heer J. R. Groos leest hierna de no tulen voor, die onveranderd worden goedge keurd. Hierna worden de op de lijsten afgedragen gelden ingezameld. De heer v. 't Hof dankt de inteekenaars en zij, die met de lijsten ge- loopen hebben voor het resultaat. Het spijt den heer v. t' Hof nog te moeten zeggen, dat door de briefjes meegegeven met de kinde ren slechts 2 leden zijn gewonnen. We zul len daarom, zegt spr., andere geldbronnen moeten aanboren, maar hoe en waar? De heer Klare is voor het sparen der kin deren op school. Dit heeft natuurlijk z'n voor en z'n tegen, want dan komt men qgor het feit te staan, dat kinderen van minder goed gesitueerden de reisjes niet kunnen meemaken. Het voordeel is echter, dat men dan tenminste geld heeft en dat is nu niet bet geval. Ook wordt het plan geopperd, alsnog eens bij de ouders om bijdragen rond te gaan. Men kan niet weer, zooals het vorig jaar, een nadeel (toen f 57.06) riskeeren. Besloten wordt ten slotte de ouders nog eens een briefje te zenden, waarop de stand der zaken dan uitvoerig zal worden omschreven. Tevens zal op een eerstvolgen de ouderavond dit onderwerp besproken worden. Schoolfeest. Dit zal plaats hebben Vrijdag 23 Juli a.s. Vertrek 's middags' 12.45 uür. Doel zal zijn Camperduin, Schoorl. Daar de rondvraag niets meer oplevert, sluit de heer van 't Hof de vergadering, dankend vor de aangename besprekingen. PURMEREND, 15 Juni. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, wegende 68.000 Kg. Handel goed. Hoogste prijs f 20.50. 17 stapels kleine Boe renkaas f 20.50, 1 stapel Gourische kaas f 20, volvette f 21. 1293 Kg. boter f 1.41— 1.48, weiboter f 1.381.41 per kilo. Runderen, totaal 435 stuks. 165 vette koeien 6280 ct. per kilo, matig; 150 gel- dekoeien f 160225 per stuk, matig; 8'5 melkkoeien f 150—275 per stuk, matig; 35 stieren;. 50—65 ct. per kilo, id.; 14 paarden f 120—210 per stuk, vlug; 79 vette kalveren 30—60 ct. per kilo, vlug; 396 nuchtere kalveren: voor de' slacht f 5—13, voor de fok f 10—15 per stuk, vlug; 168 vette var kens voor de slacht 48—50 ct. per kilo, vlug 59 magere varkens f 18-26 per stuk, ma tig; 316 biggen f IS18 per stuk, matig; 327 schapen f 15—29 per stuk, matig; 34 bok ken'f 4—14 per stuk, 817 lammeren f 12 15 per stuk, kipeieren f 2.60—3.05, eend- e'one1 per stuks, piepkuikens ,01/ per ki'o, °1K,e kippen en hanen 37 4^./2 ct. per kilo, konijnen f 0.40—1.50 per stuk eenden 30-80 ct.. per stuk, duiven 40 ct. per paar, jonge hanen f 0.05—0 42U. f 2 7(^-3S1*11 A f 2'°3' 1035 kipe'ieren A Coop. Centrale Eierveiling Punmerend Aanvoer: 110.000 een dei eren f 2 459 70 NOORDSCHARWOUDE, 16 Juni. Aanvoer: 3500 Kg. aardappelen: Schotsche ™eU'fZT_i 20-6'80' drieIinfrcn f 34.40, klei- BROEK OP LANGENDIJK, 15 Junï 'lnvoe.r: 184.000 Kg. aardappelen: Schot i-i muizen 6.30—6.90, drielingen 34.70 ^'ne 2200 Kg. peen 6.30—7.10, 96 aardbeien 4.60-5.30, 120 stuks bloem kool 55.20, 2e soort 2.—. 20500 Kg torna S1 CC^wtr24'80' B 24-30-2570' C 24.80- BROEK OP LANGEDIJK 16 Juni 1937 tlSn S-,™Uizen 6.30-7.10; Drielingen Slfl lin. rme US~2M' Pecn 5,40-6,10 7 9 fin in Er0Cne Kno' 170: Bloemkool aon 2de soort 3-10—5-90 3e soort 3.60 3.90. Aanvoer 135000 kg. aardappelen 1800 Groenten en Fruit, 15 Juni. Berlijn: Ondanks de groote hitte is de aanvoer nog voldoende. De prijzen toonen weinig ver andering. Op de fruitmarkt hebben aard- Pe.en een vlotte handel. Holl. bloemkool 1(10 kmp. Holl. tomaten 38—45 °6 Kg.. Holl. komkommers 20—30 per 100 stuks. Essen: Buitenlandsebe produc ten1: bloemkool 30—40 ner 100 krop, kom kommers 18-28 ner 100 stuks, uien 8.50 p. o0 Kg., tomaten 20—45 per 50 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3