over 21 Juni-Zomer 1 Japan in dc greep van het fascisme „Trekkersbons" voor jeugdherbergen Radioprogramma Zwemmen Nationale zwemwedstrijden te Doetinchem Athletiek Internationalewedstrijden te Antwerpen Hongarije-Nederland Schitterende prestaties van Amerikaansche athleten Schalke kampioen van Duitschland Internationaal tennistournooi van de Londensche Queenclub Opperrabbijn van Noord- Holland geïnstalleerd Bliksem vernielt boerderij Russische vliegers volbrengen de tocht Moscou-Vancouver Uit onze omgeving MARKTBERICHTEN i De Doetinchemsche Dolfijn heeft gisteren in het strandbad Groenendaal te Doetinchem na tionale zwemwedstrijden georganiseerd, waar voor groote belangstelling bestond. Van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond waren bijna het geheele hoofdbestuur, de technische commissie en de waterpolocommi6sie aanwezig. De wedstrijden leverden verschillende ver rassingen op. In de eerste plaats het falen van Rie Mastenbroek op de 100 m borstcrawl voor dames. Zij scheen niet geheel fit te zijn en toen zij op de andere deelneemsters terrein verloor, spande zij zich in het geheel niet meer in. De jeugdige Rietje van Veen werd winnares met 1 min. 11 4/5 sec. Tini Wagner moest zich met de tweede plaats tevreden stellen met 1 2/5 sec. verschil. Bij de 200 m schoolslag werd de wereldrecordhoudster Jopie Waalberg eerste in den tijd van 3 min. 6 3/5 sec., terwijl Jopie Stroomberg met bijna zes seconden achter stand als tweede aantikte. De jonge Doortje Heeselaar maakte denzelfden tijd. De 100 m rugslag was voor de wereldrecord houdster Nida Senff, in den voor haar matigen tijd van 1 min. 18 3/5 sec. Ida van Feggelen werd tweede in 1 min. 20 1/5 sec., terwijl Dini Kerkmeester met miniem verschil als derde aankwam. Bij de heeren was het voor Scheffer geen geluksdag. Op de 200 m borstcrawl werd hij tweede achter Van der Kuil, die 2/5 seconden sneller was, terwijl Van Schouwen een uitste kende prestatie verrichtte, door den 100 m rug slag te winnen in 1 min. 14 sec., voor Scheffer, die er 2 2/5 sec. langer over deed. De internationale polowedstrijd tusschen een Nederlandsch zevental, dat onder den naam „Kikvorschen" speelde, en een Belgische com binatie, voornamelijk bestaande uit Gentsche spelers, werd door onze landgenooten met 31 gewonnen. Voor de rust ging het spel gelijk op, Nadat de Belgen de leiding hadden genomen, maakte Van Aelst den stand onmiddellijk daarna weer gelijk. Met 11 kwam de rust. Hierna bleken de Nederlandsche spelers ster ker te zijn, hetgeen door twee goede doelpunten van Franken en Van Aelst op voldoende wijze werd uitgedrukt. Snelvoetersploeg samengesteld. Op Zondag 27 Juni a.s. organiseert de Royal Beerschot Athletic Club te Antwerpen haar jaarlijksche internationale wedstrijden. De Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie zal bij deze wedstrijden vertegenwoordigd worden door de ploeg athleten, welke onder den naam van „De Snelvoeters" zullen uit komen. Deze ploeg is als volgt samengesteld: 100 meter: Chr. Berger (AAC), „De Haas" (Vlug en Lenig), t. Martini (Vlug en Lenig) en A. G. Wunderink (Olympia). 200 meter: Chr. Berger (AAC) en H. Eike- ma (AAC). 800 meter: J. Zaal (AAC). Vèrspringen met aanloop: H. H. Geul (Vlug en Lenig) en J. J. Houtman (A.V. 1923). Daar er nog niet bekend is, over welken afstand het estafettenummer zal worden ge- loopen, is hiervoor nog geen ploeg samen gesteld. Dit zal waarschijnlijk eerst ter plaatse geschieden door den heer J. H. Moer man, die als leider de reis zal meemaken. De heer T. Reysenbach vergezelt de athleten als masseur. De Hongaarsche ploeg, die Zaterdag 26 en Zondag 27 Juni a.s. te Boedapest tegen de Nederlandsche athletiekploeg uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 meter: Geynes en Kovacs. 1500 meter: Igloi en Rathony. 400 meter: Vadas en Goerkoi. Speerwerpen: Varszegi en Makkay. Hoogspringen: Kerkovks en Bodossy. Kogelstooten: Daranysi en Csanyi 200 meter: Geynes en Kovacs. Polsstokhoogspringen: Zsuffka en Joacsal- masi. 800 meter: Istenes en Harsayi. 110 meter horden: Javor en E. Szabo. 3000 meter: N. Szabo en Kelen. Discuswerpen: Madarasz en Kulitzy. 4 x 100 meter estafette: Geynes, Kovacs, Nagy en Vadas. Te Princetown en Berkely zijn athletiek- wedstrijden gehouden, waarop door de ver schillende vooraanstaande Amerikaansche athleten prachtige prestaties werden geleverd. Bij de wedstrijden te Princetown won Archie San Romanie den mijl in den prach- tigen tijd van 4 min. 7.2 sec. voor Donald Lash, Glenn Cunningham en den Italiaan Luigi Beccali Delmer Brown liep de 400 yards in 48 sec., terwijl Robinson over de 880 yards 1 min. 51.6 sec. deed. Louis Zamperini had voor twee mijlen slechts 9 min. 28.2 sec. noo- dig, terwijl Lochner het nummer 2 mijlen hin- dernisloopen won in 9 min. 59.3 sec. Bij het Polsstokhoogspringen bezette Warmerdam de eerste plaats met een schitterenden sprong van 4.26 m. Woodruff liep te Berkeley over de 880 yards nog sneller dan Robinson te Princetown, n.1. 1 min. 50.3 sec. Benke won de 440 yards in 47.1 sec., terwijl Sam Stoller op dc 100 yards den goeden tijd van 9.7 sec. maakte. De we reldrecordhouder Forrest Towns toonde zich ook thans weer de sterkste op de 120 yards hordenloop, welken hij in den schitterenden tijd van 14.3 sec. aflegde. Gene Venzke maakte over den mijl een veel slechteren tijd dan San Romani te Princetown. Venzke had aan 4 min. 13.9 sec. genoeg om winnaar te worden. Bij het kogelstooten werd Sam Fran- cis eerste met een worp van 16.20 m., terwijl Todd bij het speerwerpen een afstand van 64.94 haalde. Voor 100.000 toeschouwers is gisteren de beslissende wedstrijd om het voetbalkampioen schap van Duitschland gespeeld. F.C. Schalke '04, wist de titelhoudste- de F.C. Neurenberg, te onttronen door haar een 20 nederlaag tc te brengen. B(j de rust was de stand 10. Budge en mej. Jedrzejowska winnen. Zaterdag is het internationale tennistour nooi, georganiseerd door de Queens Club te Londen, beëindigd. In het heerenenkelspel won de Amerikaansche Davis-bekerspeler Donald Budge gemakkelijk van zijn Engel— schen collega Austin met 61, 62. Mej. Jedrzejowska (Polen) won het dames-enkel spel door in den eindstrijd mej. Kay Stam- mers (Engeland) me. 63, 60 te verslaan. Het dames-dubbelspel was voor mevr. Hen- rotin (Frankrijk) en mevr. Andrus (V.S.), die met 86, 61 van de Engelsche dames Harvey en Hardwick wonnen. Mej. Noel (Frankrijk) en De Borman (België) versloe gen in den eindstrijd van het gemengd dub belspel mej. Jedrzejowska en Billington (Engeland) met 7- -5, 62. Ten slotte bleef het Amerikaansche Davisbekerdubbel Budge en Mako overwinnaar op de Franschen Petra en Boussus, die in de finale met 1—6, 7—9, 16 verslagen werden. Met zoo'n bon in de hand, Komt men ook in 't buitenland! Het bestuur van de Nederlandsche Jeugd herberg Centrale deelt ons mede, dat men „Jeugdherbergbankpapier" heeft ingevoerd „trekkersbons". Deze bons hebben een waarde van een kwartje en worden in elke jeugdherberg en ten kantore van de N.J.H.C. als betaalmid del aangenomen. Trekkers kunnen dan door middel van deze bons een geheele vacantietocht bij el kaar sparen, zonder dat het steeds aanwe zige gevaar bestaat, dat de reispenningen tenslotte als sneeuw voor de zon verdwijnen. Ouders, wier kinderen op stap gaan met trekkersbons, hebben ook de absolute zeker heid, dat zij niet terecht komen in gebou wen, welke niet onder de verantwoordelijk heid vallen van het bestuur van de N.J.H.C. Aansprakelijkheidsverzekering. Meermalen werd van de zijde van jeugd leiders, leeraren en onderwijzers het be zwaar vernomen, dat zij als leider van jeugd reizen een groote verantwoordelijkheid droe gen, voor eventueele ongevallen of toege brachte schade, waarvoor menigeen terug schrok. Dit bezwaar inziende, heeft het be- bestuur van de N.J.H.C. een wettelij ke aansprakelijkheidsverzekering ge sloten voor alle houders van de door de N.J.H.C. uitgereikte leiderskaar- ten. Teneinde het de Duitsche jeugd weer mo gelijk te maken ons land te bezoeken (de laatste jaren is het Hollandsch-Duitsche Irekkersverkeer zeer eenzijdig geworden door de deviezenbepalingen) is thans de vol gende regeling getroffen. In Duitschland en in Nederland worden bons uitgegeven, welke als betaalmiddel in Duitsche en Nederlandsche jeugdherber gen gelden, dus ook „trekkersbons". Deze bons mogen Duitsche trekkers onbe perkt mee over de grens nemen. Zij kun nen dus de 10 R.M. als zakgeld beschou wen en hun verdere betalingen in de jeugd herbergen geheel met bons verrichten. Ne derlanders evenzoo in Duitschland. Om nadere inlichtingen wende men zich tot het bureau van de N.J.H.C., Tulpstraat 46e Amsterdam, C. Lang gekoesterde wensch in ver vulling gegaan. In een gistermiddag gehouden buitenge wone bijeenkomst der ressortale vergadering van het Synagogaal ressort Noord Holland, gehouden in restaurant Brinkman te Haar lem, is de Weleerw. heer Ph. Frank, te Hil versum, die onlangs benoemd is tot opper rabbijn van het nieuwe ressort Noord-Hol land, als zoodanig geinstalleerd, waarmede een 25 jaar lang gekoesterde wensch in ver vulling is gegaan. Het oude ressort Noord-Holland der Ne derlandsche israëlitische hoofdsynagoge, dat in 1814 was ingesteld, werd nl. verleden jaar September gesplitst in een ressort Amster dam, dat thans onder de opperrabinale lei ding staat van den heer L. H. Sarlouis, en het ressort Noord-Holland (buiten Amster dam). Nieuwe hooi-oogst verloren. Tijdens een hevig onweer is Zaterdagavond de bliksem ingeslagen in de groote boerderij van den landbouwer Kampinga te Dedems- vaart. In een minimum van tijd stonden woonhuis en stallen in vlammen. Na een half uur was het complex tot den grond toe afgebrand. De brandweer van Dedemsvaart kon tegen de vuurzee niets uitrichten. De geheele voorraad hooi van den nieuwen oogst, die juist binnen was, is verloren ge gaan. Het vee bevond zich in de weide. Verzekering dekt de schade. De zomer maakt vandaag entrée, Althans op de kalender, Al valt de atmospheer niet mee, De zomer zegt: „Ik ben d'r". Je rilt nog in je winterjas, En haalt den haard van zolder; In 't vensterraam rammelt het glas Door 't woeste stormgebolder. De donder rolt langs 't firmament, Diè zal den zomer melden, Maar 't is een onweer-zonder-end... 't Gewas knakt op de velden En bliksemlicht flitst over 't land, De regen striemt bij vlagen Een rare barometerstand Deez' langste van de dagen.... Terwijl ik schrijf, de zon breekt door! Moet ik haar nu gelooven? Zal ze niet wéér haar stralend spoor Door wolken laten dooven? LIE. CHAUTEMPS BELAST MET KABINETS VORMING. H De president der Republiek, Albert Lebrun heeft Chautemps, den Senator der Democrati sche linkerzijde, belast met de vorming van een nieuwe regeering. Emille Chautemps heeft deze opdracht in beginsel aanvaard. Het een-motorige Sovjet-Russische vlieg tuig „Ant 25". dal Donderdag van Moskou is gestart voor de vlucht MoskouSan Fran- cisco, passeerde Vrijdag om 16 uur 30 (Brit- sche zomertijd) de Noordpool. Daar Zaterdag gedurende tien uur geen radioverbinding was te krijgen, vermoedde men, dat het een noodlanding had moeten maken. Dit bleek echter niet juist want Za terdag in den namiddag kwam' bericht, dat het met een snelheid van "200 K.M. over het eiland Patrick koersle. Vervolgens bewoog het toestel zien langs de Canadeesche kust. Toen zij Portland gepasseerd waren, zijn zij wegens slecht zicht, teruggekeerd en prompt te Vancouver geland. De stad Vancouver, waar de sowjet-vlie- gers geland zijn, ligt in den staat Washing ton nabij de kust van den Stillen Oceaan, aan de Columbia-rivier. op 1200 K.M. van Oakland. Reeds bij het aanbreken van den dag verdrongen zich vijfduizend personen op het vliegveld van Oakland. Maatregelen waren genomen om toestel en piloten te be schermen tegen het enthousiaste publiek. De Russische vliegers hebben een voor treffelijke landing verricht in Vancouver. De bemanning is vermoeid, maar verkeert in uitstekende conditie. De chef piloot, Tsje- lakof, heeft in een verklaring gezegd, dat de positie van het toestel gedurende de ge heele reis bekend was en dat het toestel volmaakt gefunctionneerd heeft. Hij voegde hieraan toe, dat hij te Vancouver was ge land in verband met het slechte zicht, want. hij had genoeg benzine om Oakland te be reiken. Nu de Sovjet-Russische vliegers te Van couver geland zijn, hebben zij sedert hun vertrek van Moskou ongeveer 8700 K.M. af gelegd, tegen 9600 K.M., wanneer zij, zooals hun voornemen was, te San Francisco zou den zijn geland. Het wereld-afstandsrecord voor de vlucht in rechte lijn staat met 9.104 K.M. op naam van Codos en Rossi, en is derhalve niet ver beterd. LEEKENONDERWIJZERS IN BEIEREN Geestelijke leerkrachten zullen worden vervangen. De nationaal-socialistische leider van het district München, heeft tijdens een nationaal- socialistische betooging verklaard, dat de geestelijke leerkrachten op de Beiersche staatsscholen binnen korten tijd vervangen zouden worden door leeken. Staatsbegrafenis van abt Schach- leiter. In den leeftijd van 76 jaar is ambt Schach- leiter in Feilnbach bij Aiblin in Opperbeie- ren overleden. Abt Schachleiter had zich in 1926 bij de nationaal-socialistische beweging aangesloten. In 1933 was hem door den Paus de wijdingsmacht ontnomen. Op bevel van Hitier zal den overledene een staatsbegra fenis gegeven worden. Minseito wil totaUtairen staat. De commissie voor politieke kwes ties van Japan's grootste partij, de Minseito heeft een verklaring afge legd, welke een ommekeer zal bren gen in de palementaire geschiedenis van Japan. De commissie verklaart, dat het leidende beginsel bij de administratieve hervorming van het land moet zijn de organistatie van een totalitairen staat, aangepast aan de traditie, als beginsel worden de vijf volgen de stellingen aangegeven: 1 Mobilisatie van alle politieke krachten van het land. 2 Wijziging van het huidige kapitalisti sche systeem door de slechte kanten hier van te verwijderen en het nationale leven te stabiliseeren. 3 Meer eenheid brengen in de verschillen de meeningen en in de buitenlandsche po litiek. 4 Hernieuwing van de landsverdediging en het instellen van een gecoödineerde na tionale oeconomie. 5 Vrije invoer van grondstoffen en het zoeken naar een oplossing voor het vraag stuk de overbevolking door maatregelen, welke een einde maakt aan de werloosheid en door het aanmoedigen van emigratie. De hoop van den premier, prins Konoye en andere leiders van de regeering, dat de partijen zich zouden vereenigen en een pro gramma zouden vormen dat gebaseerd is op de sociale gegevens van Japan, is dus wel snel in vervulling gegaan. De pogingen om een niéuwe partij te vor men, die ongetwijfeld hetzelfde programma gehad zou hebben als de politieke commis sie van de Minseito thans heeft opgesteld, heetten deze week met de verklaring van Konoye, toen hij zeide niet aan de vorming daarvan mede te willen werken, te zijn mis lukt. Het blijkt thans dat men het eenvoudi ger oordeelde de grootste partij de Minseito te gebruiken als nieuwe partij. Inderdaad is dit eenvoudiger, doch het is ongetwijfeld de meest sensationeele ommezwaai, die de Min seito na de reeks van salto's die zij achter zich heeft liggen, heeft durven maken. DINSDAG 22 JUNI 1937. Hilversum I. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 KRO-Orkest en gramofoonmuziek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 KRO- Melodisten en solist. (Om 6.15 Zwemcursus). 7 00 Berichten. 7.15 Luchtbescherming in groote steden, causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek en aankondiging vol gend programma. 8.20 Uitwisselingsprogramma RAVAG-KRO, m.m.v. het Weensche Omroeporkest, het KRO-koor, de Koninklijke Mililtaire Kapel, Matrozenkoor, de KRO-Melodisten en so listen. 9.20 Radiotooneel. 9.30 De a.s. Radio-Missiedag, causerie. 9.35 De KRO-Melodisten en solist. 9.55 Radiotooneel. 10.15 De KRO-Melodisten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Bela Kiss' orkest. II.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. AVRO-Uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 AVRO-Dansorkest. I.00 Omroeporkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. 3.00 Los Argentinos, artisten, solisten en er- platen. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Het onderscheid tusschen dier en mensch causerie. 7.00 AVRO-Dansorkest. 7.30 „De verzorging van dieren in den dieren tuin, causerie. n 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.3 j Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renov .-kwintet. II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gra mofoonmuziek. ANNA PAULOWNA Kerk-Bollen veiling. De hollenveiling ten bate van de R K wi, ui de Spoorbuurt bracht ruim f i?nn' Pastoor Van der EemdaSktoH. °,p' van de bollen, zoowe? afs de koo'ner?^1"5 sprak den wensch uit r- ,k00Pers en «en op hun n,kS,e De dames J. Blok en A. C. Kater beirio opgeleid door den heer K. Roggeveen t Schagen, slaagden voor het Esperanto-dinw ma A. v WlERlNGEN VerkoopinB( Ten overstaan van Notaris v. d. Speek— Obreen, werd Zaterdagavond j.1. in hotel nT Haan, ten verkoop aangeboden door de er ven van nu wijlen den heer P. Kreijger Sr alhier: een dubbel woonhuis met plaatiize' ren bergplaats, erf en tuin, staande Mek! kenstuinweg 2 en 4, groot 8.45 aren, pi m* 3 snees. Kooper de heer D. van Duin vónr f 3.530.—. r DE GARNALENDROGERIJ. Zondagmiddag j.1. hadden de Motorvis- schersvereeniging en de D E T V onder voorzitterschap van den heer J. Dijsen een gecombineerde vergadering belegd in hotel „Centraal" om besprekingen te voeren over een eventueel op te richten Garnalendroge- rij. De commissie van onderzoek, zegt voorz. is eerst naar de Pluimvee Centrale te Beek bergen geweest, om te vragen of deze ge. negen zou zijn de garnalen af te nemen. De Centrale bleek hiertoe genegen te zijn Vervolgens heeft de commissie een reis gemaakt naar Zoutkamp en aldaar een 2-tal fabrieken bezichtigd, de eerste was voor ons te groot, de 2e was van beter formaat. We verkregen daar alle gevraagde inlich. tingen. Met het eerste terrein dat we op 't oog hadden voor plaatsing van onze fabriek ging 't echter niet daar we van het rijk niet aan de hoofdweg mogen aansluiten Over het tweede terrein werd afwijzend beschikt door het Departement van Defensie en bij een 3e poging voor een terrein gelukte het ook niet. We zijn reeds in t' bezit van een teekening der fabriek plus begrooting De heer Kaan spreekt vervolgens. Spr. zou gaarne een uitspraak hooren van de vergadering. Voorzitter zegt, „Wat de kosten aangaat, er zal f 5000, van de vis- schers moeten komen." De heer S. J. Koorn is meer voor een drijvende drogerij, daar er dan later geen transportkosten e.d. meer bij komen van vervoer. Voorzitter: Dit is het laatste waar de commissie aan gedacht heeft. Van deskun» dige zijde is dit ook ten zeerste afgeraden. We willen wel probeeren zoo goedkoop mogelijk klaar te komen, maar het moet goed zijn. De heer N. Kaan: Een fabriek aan hef land is toch verre te prefereeren boven een drijvende. Wat de oprichting be treft, het plan was een N.V. met aam deelen van f 100 of f 50. Besloten wordt tot het plan met de aandcelen van f 50. Bij de levering hebben de aandeelhouders natuurlijk voorkeur bij niet aandeelhouders Voorzitter zegt dat met een 20 tal deel nemers de fabriek reeds kan draaien. Op de vraag van den voorzitter, wie in principe voor oprichting is, antwoordden 49 ja en 1 neen. Een schitterend resultaat dus. Er zal nu veertien dagen de gelegenheid gegeven worden om op te geven, wie er aandeelen wenschen en hoeveel, daarna is dan weer een vergadering. Men kan zich opgeven bij J. Bakker, Den Oever, N. Kaan, en Jb. Lont, H.hoef, M. Kooij, De Haukos. Hierna sluit de voorz. onder dankzegging voor de aangename besprekingen de verga dering. TEXEL. 6e GROOTE LAMMERENMARKT. (Voorloopig bericht). Ten gevolge van de zeer drukke werkzaamheden op het land is de aanvoer gering. Ongeveer 1300 lammeren zijn aangevoerd. In 1936 pl.m. 2300. Vele koopers zijn aanwezig. De prijs is f 1216, dus ongeveer f 1 hooger dan vorige week. ALKMAAR, 19 Juni. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 200.000 kipeieren: 56— 08 Kg. 2.65—2.75, 58—60 Kg. 2.70—2.85, 60- 62 Kg. 2.70—3.10. 62—64 Kg. 2.90-3.30, 64- 66 Kg. 3il0360, per 100 stuks ALKMAAR, 19 Juni. Op de heden gehouden botermarkt warea de prijzen als volgt: kleinhandel 77%—'7^2 ct. en groothandel 7572V2 cent; vaten f 69. Handel matig. Kipeieren (groothandel) f 3 —3.25 en eendeieren f 2.50. Handel matig. ALKMAAR, 21 Juni. 62 Vette koeien f 170—290. 12 vette kal veren f 45—80, per Kg. 20—32 ct., 94 nuch tere kalveren slacht, per stuk f 6—16, 242 vette avrkens 47—50 ct. per Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN, 19 Juni. Aanvoer: 6250 Kg. aardappelen: Séhotsche muizen 6—6.50, drielingen 3.20—3.80, kriel 1-70—2.10. £222DSCHARWOUDE, 21 Juni. 42000 Kg. Schotsche muizen f 6—6.70, drie lingen f 2.60-3.80, kleine f 1.20—2.30. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juni. Schotsche muizen 6—7.10, drielingen 3.30 —5.10. kleine 1.70—2.30, peen 5.10-6.10, sn« boonen f 28, sla 1.50—1.70, bloemkool soor^ 4-806.40, tomaten: A 20.40--' 21-20, B 20.10—20.40, C 21.30 CC 16.60. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en fruit: Berlijn: Holl. bloem- kool 2542 p. 100 krop. Holl. tomaten 34--3S p. o0 kg. Holl. komkommers 16—25 P- J stuks. - Frankfort a. M.; Holl. tomaten 38-j 45 p 50 kg. Leipzig: Holl. bloemkool 3-4.0" p. 12er, Holl. tomaten 33—43 p. 50 kg. Holl. komkommers I. 21—26, II 17—22, III 1-^"" P. 100 stllks Mlinnlann. TUr.11 blOeiTlkOOi 40er? 100 P- 100 stuks. Munchen: Holl. 3.304.50 p. 10 en 12er. Holl. komkommers 8.50—8.70 per 7.7o—8 per 45er en 50er, 1821 per«*« stuks, Holl. tomaten 3.60 per 5 Kg. Bonn. Buitenl. producten: bloemkool 30—50 Per 100 krop, komkommers 25—35 p. 100 stuK* tomaten 25—40 per 50 Kg. Hamburg: H° tomaten 3440 per 50 Kg. Karlsruhe: Be' aardappelen 9.55 per 50 Kg., Holl. komkom mers 25—35 per 100 stuks, Holl. tomaten 40—45 per 50 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8