Data voor Olympische Spelen niet gunstig Landbouwresoluties aangenomen Bloembollenkweekers tegen saneering „Lamme consul" in handen der justitie NeA stoomschip op dc rotsen Gift van f 15000.- aan Noord- en Zuidhollandsche Reddingmij* Int. tenniskampioen schappen te Wimbledon Het wereldkampioenschap schaken Klap van een lier Bevestiging rijwielplaatje Prov. Staten Noord-Holland Simuleert de beruchte postwis- selvervalscher? - i„ een zieken auto van Brussel naar Amster dam. Kort geleden is een zekere De Vries, die den bijnaam draagt van „Lamme Consul door de Amster- damsche rechtbank bij verstek tot vijf jaar gevangenisstraf veroor deeld, wegens een grootsch opgezette postwisselvervalsching. Deze inter nationale oplichter, die eenigen tijd kans heeft gezien uit de handen van de politie te blijven, is gisteren, als resultaat van 't opsporingswerk der Amsterdamsche recherche, van Brus sel naar Nederland overgebracht en aan de Justitie uitgeleverd. Zooals men zich herinnert, was De Vries indertijd te Parijs gearresteerd. Hij simuleer de daar een verlamming, zoodat hij in een ziekenhuis werd opgenomen en verpleegd Hij speelde zijn rol zoo voortreffelijk, dat dé doctoren en verpleegsters er stellig van over tuigd waren, met een zwaren zieke te doen te hebben. De bewaking werd blijkbaar niet al te ernstig opgevat en hiervan maakte De Vries gebruik om over muren en schut tingen uit het Parijsche ziekenhuis spoor loos te verdwijnen. Korten tijd later dook hij weer op in Brussel. Daar had hij zich doen opnemen in een ziekenhuis. Blijkbaar vond hij dit een veilige wijkplaats. De Am sterdamsche rechercheurs De Boer en Van Dijk wisten hem echter te vinden en op nieuw werd hij gearresteerd. De Vries be hield echter zijn „verlamming" en een Bel gische arts, die hem onderzocht, was van meening, dat hij ziek was. Ook toen de tijd van vertrek naar Nederland was aangebro ken, bleef De Vries „lam". Hij is dan ook per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd en daar gistermiddag voor den rechtercom missaris geleid. Deze zal twee Nederlandsche hoog leeraren aanwijzen om hem te on derzoeken en wetenschappelijk vast te stellen of hij thans simuleert of dat hij inderdaad lijdende is aan tijdelijke verlamming. De Vries is tegen 't veroordeelende vonnis van de rechtbank in verzet gekomen, zoodat na de vacantie zijn zaak opnieuw zal wor den behandeld. Het rapport van de genees- heeren zal dan tevens worden uitgebracht. S.s. Bennekombij het Pana makanaal gestrand. Passa- giers in veiligheid. Het Nederlandsche s.s. Bennekom van de Kon. Ned. Stoomboot Maat schappij is bij Buenaveniura in de nabijheid van het Panamakanaal op de rotsen geloopen. Omtrent de oorzaak van deze stranding is nog niets naders be kend geworden, doch de gevolgen luaren voor het schip ernstig. Het werd beneden de waterlijn ernstig beschadigd en door de gaten, welke de rotspunten in de scheepshuid stootten, drong het water met kracht binnen. Op de hulpseinen van de Bennekom kon de Ceres, een ander schip van de K.N.S.M., dat zich in dezelfde wateren bevond, ter stond antwoorden, dat het koers zette naar dc gestrande collega. Ook de sleepboot Favorite van de Red dingmaatschappij van het Panamakanaal voer terstond uit om zoo mogelijk hulp te verleenen. Volgens later ontvangen berichten zijn dc 43 passagiers, welke zich aan boord van de Bennekom bevonden met motorbooten aan wal gebracht in Buenaventura. De gezagvoerder echter is met de overige leden der bemanning, welke 35 man sterk is, aan boord gebleven. De Ceres zou gisteravond bij de Benne kom zijn aangekomen. In de ruimen van het gestrande schip staat veel water. Jongen te Heerenveen doodelijk gewond Bij het schutten in de sluis te Vierhuizen (Fr.) kreeg de 12-jarige Sj. Meerding, zoon van een inwoner van Vierhuizen, Zaterdag avond toen hij stond te kijken, een klap Van een lier van het rinket tegen het hoofd. Hoewel de toestand van den jongen zich aanvankelijk goed liet aanzien, is de knaap Zondagmorgen aan de gevolgen van de klap overleden. He minister van financien heeft bepaald, fiat het rijwielbelastingmerk eveneens mag worden bevestigd aan den sleutel van een aan den bovenkant van de voorvork van ie rijwiel gemonteerd rijwielslot, al dan nu roet gebzruikmaking van een houder v merk. Het merk moet zoodanig worden ev- Hgd, dat het zich ten hoogste 10 c.m. van de balhoofdbuis bevindt en wel in calen stand met de op het merk joorkm rnende teekoning naar voren gekeer teekening moet geheel zichtbaar 71J wijl voor het merk geen voorwerpen g 7>jn aangebracht, die het gezicht op merk belemmeren. Voor een nieuwe motorstrand- reddingboot. Naar wij vernemen is aan den penning meester van de Noord- en Zuid-Holland- sche redding maatschappij te Amsterdam door een onbekenden schenker een bedrag van f 15.000 gezonden voor de aanschaffing van een motorstrandreddingboot. Onmiddellijk heeft het bestuur van de N.Z.H.R.M. opdracht gegeven aan de fa. Gebrs. Taat te Katwijk aan Zee tot den bouw van een motorstrandreddingboot voor de Noordkust van Terschelling. oor dit station zal ook een nieuwe wa terdichte motortractor worden aangeschaft van het model zooals de Engelsche redding maatschappij er na vele proefnemingen een heeft aangeschaft en waarvan de secretaris de heer H. Th. de Booy, enkele proefnemin gen heeft bijgewoond. De tractor is bestemd om de 5 tons zware boot, die op een wagen met rupsbandwielèn wordt vervoerd in de branding te rijden. De nieuwe tractor zal de naam „Het Zee paard dragen. De kosten van dit mechani sche zeepaard zijn zeer hoog, misschien wordt het voorbeeld van den onbekenden gever gevolgd om de reddingmaatschappij in staat te stellen in snel tempo haar mate riaal up to date te maken. Gemoderniseerd station op Ame land van de N.Z.H.R.M. Naar wij vernemen zal in September a.s. het station van de N.Z.H.R.M. te Hollum op Ameland worden gemoderniseerd, waar de nieuwe motorstrandreddingboot „Abraham Fock" thans nog in aanbouw ter vervanging van de roeireddingboot zal worden gestatio neerd. Het nieuwe boothuis is in aanbouw. De proeven met de reddingbootwagen voor het vervoer van de boot over het wad en langs het strand worden thans op Ameland ge houden. EX-KEIZER WILHELM BEZOEKT PRINSELIJK PAAR. Gistermiddag heeft de x-keizer van Duitsch- land, Wilhelm IT, een bezoek gebracht aan het paleis Soestdijk. Te half vijf arriveerde hij van zijn buiten te Doorn, aan het paleis, waar hij op het bordes werd verwelkomd door het Prinse lijk paar en de moeder van Prins Bernhard, prinses Armgard, die thans op het .Loo lo geert. Om kwart voor zes is ex-keizer Wil helm wederom per auto naar Doorn vertrok ken. Van Swol in de tweede ronde, Hughan uitgeschakeld. De eerste dag van de internationale kam pioenschappen van Wimbledon is niet zon der verrassing gebleven. Immers, een der geplaatste spelers in het heeren-enkelspel werd reeds uitgeschakeld. Menzel, de Tsjech, die zich in de Davisbekerwedstrijden tegen Frankrijk en Joegoslavië zoo uitnemend ge weerd had, werd geslagen door Crawford De andere zeven geplaatste spelers wis ten allen de tweede ronde te bereiken. Austin sloeg den Ierschen Davisbekerspe- ler Rogers in vier sets. Grant maakte in zijn partij tegen den Engelschman Hunt een niet af te sterken indruk. Een kleine ver rassing was ook de nederlaag van de Ste- fani tegen den jeugdigen Zuid-Afrikaan Eedes, die uitstekend op dreef was en zeer veel voor de toekomst belooft. Budge was in buitengewonen vorm en sloeg Farquhar- son met 63, G2, 61. Van Swol heeft het er tegen Meredith uitstekend afgebracht. Hij won in drie sets en de oudere generatie verloor hier van de jeugd. Ilughan kon er tegen een der beide David's maar niet in komen. In straight sets verloor de D.D.V.'er Niet het feit, dat hij deze partij niet tot een goed einde heeft kunnen brengen, is teleurstellend, maar wel de gedachte, dat dit vrijwel zonder tegen stand te bieden geschiedde. Van Swol kómt in de tweede ronde tegen Boussus David (Engeland) sloeg Hughan (Neder land) met 6—4, 64, 62. v. Swol (Nederland) sloeg Meredith (Enge land) met 64, 62, 62. Aanwijzing van den nieuwen uitdager. - Initiatiefvoorstel van K.N.S.B. en A.V.R.O. Aangezien reeds meermalen is gebleken, in schaakkringen, dat de tegenwoordige procedure om te geraken tot aanwijzing van den nieuwen uitdager voor een wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken, niet wordt bewonderd, heeft de Koninklijke Ne derlandsche Schaakbond, op initiatief van de A.V.R.O., bij den wereldschaakbond het volgende voorstel ingediend, met verzoek daaraan goedkeuring te verleenen. In 1938 zal door de A.V.R.O. een tournooi met dubbele ronden wor den gehouden, waaraan de sterkste schaakmeesters ter wereld kunnen deelnemen, te weten: De verliezer van de revanche match EuweAljechin, Botwinnik, Capablanca, Fine, Flohr, Keres, Reshevski en eventueel een achtste meester, nader aan te wijzen. De winnaar van dit A.V.R.O.-tournooi zal het recht verkrijgen na de revanche-match EuweAljechin, den wereldkampioen scha ken tot een match om den titel uit te dagen. De AV.R.O. deed in verband met boven staand voorstel de toezegging samen te zul len werken met den K.N.S.B. om het spelen van de nieuwe match om het wereldkam pioenschap in Nederland mogelijk te ma ker NEDERLAND ZAL GROOTE MOEILIJKHEDEN HEBBEN. Wij zullen minder vertegen woordigers zenden dan naar Berlijn. Alle Europeesche deelnemers met één boot naar Tokio? Teruggekeerd van de»bijeenkomst van het Internationaal Olympisch Comité, dat in de afgeloopen dagen ter bespreking van ver scheidene belangrijke punten te Warschau was samengekomen, was Mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, lid van dit comité, gaarne en onmiddellijk bereid een onderhoud toe te staan over enkele brandende vraagstukken, welke aan de or de waren geweest. De heer Schimmelpenninck van der Oye begon met er op te wijzen, dat het kiezen van de data voor de zomerspelen in Japan, groote moeilijkheden had opgeleverd. Het klimaat in Japan is zoo, dat het in Augus tus heet en droog is. In de tweede helft van September kan men- in het algemeen er op rekenen, dat er zware orkanen heer- schen. October, wat temperatuur betreft, misschien nog wel de meest gunstige maand zou onmogelijk gaan, daar van de zijde der Amerikanen en van Engeland groote be zwaren naar voren werden gebracht in verband met het feit, dat de studenten dan niet zouden kunnen deelnemen. Tenslotte koos men de laatste week van Augustus en de eerste week van September. Het Is dan heet en droog doch het ligt In de bedoeling, dat de wedstrijden in de morgenuren en des avonds worden gehouden. Of de data voor iederen tak van sport ik denk hier b.v. aan voetbal gunstig zal zijn, zal nog nader moeten worden af gewacht. Problemen zullen zich in ieder ge val, ook voor ons land, wel voordoen, te meer, waar de deelnemers, na afloop der spelen nog niet thuis zijn, kortom, de ma terie zal tijdig en met de meeste zorg moe ten worden bestudeerd. Die groote afstand brengt, aldus ging de N.O.C.-president verder, nog andere bezwa ren met zich mee. Plechtige slotvergadering van in ternationaal Landbouwcongres. Het internationale landbouwcongres is in een plechtige vergadering die gistermiddag te 4 uur is gehouden in de Ridderzaal te 's-Gravenhage, waar het Donderdag j.1. in tegenwoordigheid van Prins Bernhard en verscheidene ministers en gezanten is ge opend, officieel gesloten. De voorzitter, markies de Vogué, noodigde de voorzitter der verschillende secties uit, de' door deze secties aangenomen resoluties in te dienen, waarvan de voornaamste hier vol gen. De resolutie over de internationale boter markt (le sectie) constateert. dat boter een der voornaamste land bouwproducten is en dat de catastro fale val van het prijspeil sedert 1932 op de internationale botermarkt een der voornaamste oorzaken is vart de internationale agrarische crisis. De prijsdaling op de botermarkt wordt veroorzaakt door de wereldcrisis, doch vooral door de toeneming van de botersurrogaten, die de ontwik keling van het boterverbruik, dat noodig is om de boter-productie op te nemen, remmen, alsmede door de ongeordende voorziening van de voornaamste markten voor de ex portlanden. Teneinde de botermarkt te rationaliseeren, beveelt het congres den regeeringen de vol gende maatregelen tot vergrooting van het boterverbruik aan: Verbetering van de kwaliteit en de standaardiseering van de productie v. boter: voorlichting van de verbruikers (omtrent de grootere voedingswaarde van boter in vergelijking tot andere vetten; het verzoek aan staatsinstellingen of door den staat gesubsidieerde instellingen om voornamelijk boter te gebruiken; bemoeilijking van hei gebruik van plant aardige vetten en margarine door: a. bak kers, confiseurs, restaurants, enz. te ver plichten en duidelijk het gebruik daarvan kenbaar te maken; b. belemmering van den import en heffing van een fiscaal recht op deze voedingsmiddelen of de grondstoffen ervoor; c. eventueel een verbod voor bepaal de levensmiddelenindustrieën om margarine te gebruiken; wettelijke bescherming van het woord bo ter door verbod van het gebruik van dit woord voor alle stoffen, die niet geheel uit melk zijn bereid; verbod van het kleuren van margarine om deze het aanzien van boter te geven; verbod om in de reclame voor margarine uitdrukkingen, afbeeldingen of andere mid delen te gebruiken, die den indruk wekken dat men met een zuivelproduct te doen heeft; verbod van het verkoopen van melanges van boter en margarines; bevordering van den afzet van versche of gekoelde boter, in het bijzonder ook aan werkloozen; toekenning van ruime subsidies voor de rationaliseering van de boterproductie; Nederland zit met de groote moeilijkheid en de meeste landen van Europa natuur lijk ook ,dat wij bezwaarlijk van tevoren icmandn aar Tokio kunnen sturen omd aar eens poolshoogte te nemen, een onderzoek in te stellen naar de verblijven voor de deelnemers en de situatie van de verschil lende stadia te bestudeeren. Er is altijd iets te regelen, waaraan de organisatoren, hoe goed soms ook bedoeld, niet hebben gedacht. En die regelingen kunnen beter van tevoren worden getroffen dan tijdens de spelen zelf want dan is het immers ge woonlijk te laat. Overigens heb ik wel den induk gekre gen, dat men te Tokio voor een uitsteken de organisatie zal zorgdragen. Er is nog niet beslist of er een nieuw stadion zal worden gebouwd, of dat het oude zal worden uitgebreid. In beide ge vallen echter zullen er plus minus 100.000 toeschouwers kunnen worden geborgen, dus evenveel als te Los Angeles en te Berlijn. Er komt een apart zwemstadion met een capaciteit van 30.000 toeschouwers. Vanzelf sprekend zal ook dit stadion aan alle eischen voldoen. Er komt een apart stadion voor de paardensport, een speciale roei- baan te Todamoera, waar geen stroom in het water is, er zullen overdekte gebouwen worden opgericht voor het boksen, worste len, schermen, enz. enz. En natuurlijk gaat men ook een Olym pisch dorp inrichten. Men heeft een plek gevonden, 10 K.M. buiten Tokio gelegen, tusschen heuvels en bosschen, waar op voortreffelijke wijze de huisjes voor de deelnemers zullen kunnen worden gebouwd De huisjes zullen degelijk van constructie zijn en de inrichting zal voldoen aan alle eischen, welke men in deze moderne tijden er aan mag stellen. Er is voldoende transportmogelijkheid voor deelnemers en materiaal naar de verschillende sportterrei nen. De kosten voor een athleet worden geschat op ongeveer f 2.25 per dag. dus vrij wel denzelfden prijs als te Berlijn. Wat denkt U van de deelneming van Ne derland aan de zomerspelen? Ook in 1940 zal het N.O.C. als maatstaf voor het uitzenden die verrichtingen in aanmerking nemen,-welke in internationaal milieu een redelijke kans op een goede plaats bieden, luidde het antwoord van den heer Schimmelpenninck. Natuurlijk zal de Nederlandsche ploeg niet zoo groot worden als het team, dat naar Berlijn is afgevaardigd. Niet iedereen zal in de gelegenheid zijn zoo lang van huis te kunnen en verder spreken de veel hoogere kosten natuurlijk een woordje mee. Er zijn plannen om alle Europeesche deelnemers gezamenlijk rhet een boot naar Tokio te vervoeren. Landbouw-cooperaties en land- bouwcrediet. In de resolutie der. derde sectie, over landbouwcoöperaties wordt gezegd, dat het werkterrein der landbouwcoöperaties bij de wet dient te worden vastgesteld, zonder dat hun autonomie wordt aangetast. Verplichte landbouwcoöperaties worden ongewenscht geacht. Het derde gedeelte van de resolutie houdt zich bezig met het landbouwcredietwezen, dat in handen moet zijn van gespecialiseer de instellingen. De emissiebanken in elk land moeten rekening houden met den toe stand van de agrarische producten en spe ciale discontovoorwaarden toestaan aan landbouwers. In elk land moet een centrale instelling op het gebied van het landbouw- crediet bestaan onder controle van den staat, terwijl er internationaal contact tus schen deze instellingen tot stand behoort te komen. Vee en paardenfokkerij. In de door de vierde sectie voorgestelde resolutie inzake de fokkerij wordt de wensch uitgesproken, dat het Internationale land- bouw-instituut te Rome zoo spoedig mogelijk een conferentie van deskundigen bijeenroept ter voorbereiding van een internationale conventie. Inmiddels worden de staten uit- genoodigd, met naburige staten op voet van wederkeerigheid overeenkomsten te sluiten ter bescherming van de door de fokkers ver kregen resultaten, voor zoover het variëtei ten betreft, die deze bescherming waard zijn In dit verband wordt aanbevolen, dat de betrokken landen alles doen om het aantal hunner variëteiten te beperken. Het in waarde herstellen van het paard. De resolutie van de zesde sectie neemt acte van het voorgenomen besluit tot op richting van een Internationaal comité voor het weer in waarde herstellen van het paard. Zoo volledig mogelijke gegevens zul len worden verzameld t.a.v. de vraag in hoeverre paardentractie oeconomischer is dan mechanische tractie, terwijl alles zal worden gedaan om het gebruik van paarden als hulp bij menschelijken arbeid te bevor deren. De landbouwindustrieën. In de resolutie van de zevende sectie over de landbouw-industrieën wordt met voldoe ning geconstateerd, dat belangrijke techni sche resultaten zijn verkregen met de nieu we toepassing van landbouwproducten voor de vervaardiging van textielstoffen, welke resultaten vooral belangrijk zijn voor die landen, die niet in voldoende mate over de gebruikelijke textielstoffen beschikken. Het tweede deel van deze resolutie heeft betrekking op de vervanging van minerale brandstoffen als petroleum, benzine, enz. door brandstoffen van plantaardige oor sprong. Het congres constateert, dat verschil lende plantaardige producten door de land bouwindustrie verwerkt kunnen worden tot brandstoffen, die al of niet vermengd met benzine of andere derivaten van petroleum gebruikt kunnen worden voor het aandrij ven van motoren van landbouw, handel, industrie en toerisme. De grootere afzet mogelijkheid voor landbouwproducten, die daardoor ontstaat, vermeerdert de welvaart van elk land, terwijl het gebruik van mi nerale brandstoffen verarming van de na tuurlijke rijkdommen van een land be- teekent. In alle resoluties wordt op internationale samenwerking aangedrongen. Alle resoluties werden na een korte toe lichting van de sectievoorzitters onder ap plaus door de plenaire vergadering aan genomen. De Alg. Vereen, voor Bloembol lencultuur verwerpt met f37 tegen 79 stemmen de saneerings gedachte. De verbetering in de conjunc tuur op onnatuurlijke wijze tot stand gekomen. Onder voorzitterschap van den heer Dr. A. J. Verhage wordt heden te Haarlem in het Krelagehuis de 184e buitengewone alge meen e vergadering gehouden van de Alge- meene vereeniging voor bloembollencul- tuur. In zijn openingsrede zeide voorz. het vol gende: Wanneer men op het oogenblik de positie van ons vak beziet, aldus spr. dan zal men dat moeten doen in het kader van den economischen toestand en de vermoedelijke economische ontwikkeling van de wereld als geheel. Want afgezien van factoren, die uit het bloembollenvak zelf voortspruiten, blijft ons vak ook afhankelijk van de koopkracht der bevolking in de afzetgebieden en van de vrijheid van verkeer. Na de diepe depressie, die wij heb ben doorgemaakt, is hierin zonder twijfel een aanzienlijke verbetering opgetreden. De conjunctuur in onze voornaamste afzetgebieden vertoont reeds enkele jaren een opgaande lijn. Hoe natuurlijk een herstel ook is na een zoo diepe val, toch houde men er rekening mede, dat ook kunstmatige prikkels tot dit herstel hebben medegewerkt. Dit maakt de positie veel labieler. Dit brengt een grooter gevaar, dat op dit herstel een terugval zal volgen, die door het gedeeltelijk kunstmatige karakter van de opgaande periode, waarin wij thans leven men denke met name aan den bewa peningswedloop ook weer dieper zal zijn, dan wanneer het herstel alleen uit natuur lijke oorzaken zou zijn voortgekomen. Niemand kan voorspellen, wanneer pre cies die terug zal komen en hoe diep deze werkelijk zal zijn; men houde er echter rekening mede, dat de economische ontwik keling, hoe gelukkig op dit oogenblik ook, weer gevaren voor de toekomst in zich bergt. Dit gevoel spiegelt zich naar spr.'s nieening ook af in de handelspolitiek. In de moeilijkste jaren hebben we overal kun nen waarnemen een steeds grootere belem mering van den import, waardoor men de gevolgen van de wereldcrisis voor het eigen land hoopte te beperken. Dat dit niet ge lukt is, is duidelijk, maar de gevolgen voor de exportbedrijven van deze gebondenheid van het wereldverkeer waren ernstig. Dat onze export nagenoeg dezelfde is ge bleven danken wij naar mijn meening aan de energie onzer exporteurs en aan het feit dat ons product ook in het buitenland werk. gelegenheid verschaft, aldus spreker. Maar zonder de taloloze belemmeringen zou onze export in deze jaren zijn geste gen. wat reeds duidelijk is, wanneer men nagaat in welke mate onze uitvoer naar landen als Duitschland en Denemarken is afgenomen. Nu er een opleving is gekomen wordt men allerwege rijper voor de gedachte dat het aller belang is om het wereldverkeer weer van zijn boeien te ontdoen. Voor ieder, die de ontwikkeling nuchter beziet, is het duidelijk, dat nimmer ver wacht kan worden, dat het wereldverkeer weer met één slag dezelfde betrekkelijke vrijheid van vroeger zou herkrijgen. Maar ook, wanneer men dit voor oogen houdt, kan met zich door de practische resulta ten tot nu toe moeilijk bevredigd voelen. Het is waar, dat het handelsverdrag met Amerika gunstig heeft gewerkt maar de houding der Amerikanen tegenover den narcissenimport heeft onze verwachtingen toch beschaamd zij het dan dat de Amerikanen hier voor andere motieven hebben dan handelspolitieke. De Oslo-overeen komst getuigt zonder twijfel van een verblijdend initiatief, al zijn de practische resultaten voor ons pro duct gering. Dat de uitvoermogelijk- heid naar Duitschland wat groo ter wordt, geeft reden tot groote blijdschap, maar hieruit blijkt nog niet de daadwerkelijke wil om den handel te verruimen. Zoo is het op allerlei terrein, de woorden en da den dekken elkaar niet. Dr. A. J. Verhage zeide tenslotte, dat voor een terugkeer tot de vroegere verhoudingen in het wereldverkeer allereerst noodig zal zijn, dat de waarde van het geld geen on- noodige en schadelijke verrassingen in wel ke richting ook, teweeg kan brengen. Hierna verklaarde spr. de vergadering voor geopend en ging men over tot de be handeling van het. hoofdpunt der agenda, n.1. de vraag of het gewenscht geacht moest worden, dat de saneeringsmaatrege- len voor het bloembollenvak in 1937—1938 worden gehandhaafd. Nadat voor- en tegenstanders der sanee ring het woord hadden gevoerd, werd tot stemming overgegaan. De uitslag was, dat tegen de sa- neeringsmaatregelen 137 stemmen werden uitgebracht en voor de sanee- ringsmaatregelen 79 stemmen, zes stemmen waren blanco. Dit resultaat werd door de vergadering met langdurig applaus begroet. De voorzitter, Dr. A. J. Verhage verklaar de hierna, dat alles in het werk zal worden gesteld om tot uitvoering van den wensch van de vergadering te geraken. Voorziening vacature. In de vacature, ontstaan doordat mr. C. P. M. Romme zijn benoeming tót lid van de Eerste Kamer heeft aangenomen, is in de Provinciale Staten van Noord-Holland benoemd verklaard de heer J. C. Evers, Wo nende te Amsterdam.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3