Dreigt tekort aan geschoolde arbeiders Joe Louis Bedrijven moeten zelf in de behoefte voorzien De „Sarkafri" op de thuisreis wereldkampioen „Het is bedriegerijf zegt Lindbergh Overheid kan helpen aankweeken der vakbe kwaamheid dient met kracht ter hand te wor den genomen. Landgenoolen zegevieren te Wimbledon Balcon ingestort Het conflict Hitler-Heilige Stoel De glazen millionnair Uit onze omgeving MARKTBERICHTEN" duitsche landbouwmarkten. In de heden te Eindhoven gehouden ver gadering van de Vereeniging van Neder- landsche Arbeidsbeurzen, zijn een aantal be langrijke prae-adviezen besproken. Ter prae-advies zijn de volgende vragen ter beantwoording voorgelegd: „Is reeds in bepaalde bedrijfstak ken gebleken van een tekort aan sommige categorieën van geschoolde arbeiders, of is er aanleiding om te verwachten, dat zich een dergelijk tekort zal voordoen bij herleving der bedrijvigheid?" Zoo ja, welke maatregelen kun nen worden genomen, zoowel ten aanzien van jeugdige als van vol wassen werklooze arbeiders, om tij dig in zoodanig tekort te voorzien en de werkloozen wederom in het be drijfsleven te brengen? De prae-adviseurs komen wat de beant woording van de eerste vraag betreft, tot verschillende conclusies. De heer H. Lindeman, secretaris van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigin- gen te Amsterdam besluit zijn prae-advies met de volgende conclusies: Dat op een zeer enkele uitzondering na, Van een tekort aan geschoolde of vakarbei ders nog niet gebleken is, dat vooralsnog voor een tekort aan ge schoolde werkkrachten, althans in verreweg de meeste bedrijfstakken, niet behoeft te worden gevreesd, Dat echter bij voortgaande verbe tering van het bedrijfsleven, indien geen ingrijpende maatregelen wor den genomen, een tekort aan ge schoolde arbeiders kan worden ver wacht. Dat daarom de vakcursussen dienen te .Worden voortgezet en zoo mogelijk nog meer van deze cursussen dienen te worden ge organiseerd. Dat het instituut der centrale werkplaat sen voor jongere en oudere werkloozen ver der dient te worden uitgebreid, terwijl deze aan liooge eischcn van inrichting en tech nische outillage dienen te voldoen. De hieraan verbonden kosten zouden door 'de regeering, de gemeenten en belangheb bende industrieele ondernemingen gedra gen moeten worden. Ook herscholing in fabrieken. Dat daarnaast de herscholing van vak arbeiders in fabrieken en werkplaatsen kan plaats vinden en gedurende deze herscho ling aan de daarvoor in aanmerking ko mende arbeiders uit overheidsmiddelen loon toeslag verstrekt zal worden. Dat de kans op het ontstaan van een tekort aan geschoolde arbei ders verminderd kan worden door verbetering der loonen en overige arbeidsvoorwaarden, waardoor voor de geschoolde arbeiders, die op dit oogenblik op andere wijze in hun onderhoud voorzien, de aantrekke lijkheid, om tot den loondienst in hun oorspronkelijk beroep terug te kecren, wordt vergroot. Volwassen werkloozen in het ge drang. Ir. L. Th. H. Hesselfelt, inspecteur van het nijverheidsonderwijs te 's Gravenhage komt tot het volgende resultaat: Er is reeds in verschillende bedrijfstak ken van een tekort aan eenige categorie ën van geschoolde arbeiders geblekern Het van overheidswege gesubsidieerde „Nijverheidsonderwijs" verschaft aan een zoo breed mogelijke laag van jeugdige am bachtslieden een volledige opleiding. Overigens kan het Nijverheidsonderwijs Weinig doen voor groote groepen van vol wassen werkloozen. De heer J. E. van Riet, directeur der ge meentelijke en districts-arbeidsbeurs te Rot terdam is daarentegen weer van meoning, dat momenteel niet van een tekort aan be kwame vaklieden kan worden gesproken, ■doch dat dit tekort in de naaste toekomst biet uitgesloten mag worden geacht. Ten opzichte van vraag twee concludeert de heer van Riet als volgt: Tot de zorg van de overheid bij de behartiging van de belangen der arbeidsmarkt behoort ook het op peil houden en de verbetering van de vakbekwaamheid der werklooze vakarbeiders, opdat het bedrijfsle ven bij het intreden van een verbe tering in de conjunctuur niet met, een gebrek aan personeel van vol doende bekwaamheid zal te kampen krijgen. Maatregelen, die meer algemeene ont wikkeling en ontspanning ten doel hebben, kunnen .hoezeer de moreele waarde daai- van kan worden erkend, in dit verbant slechts van ondergeschikt belang zijn. Maatregelen die ten do'el hebben de bekwaamheid te bevorderen, zullen daaiom steeds boven alle andere de overhand moe ten hebben. „nri De maatregelen tot herscholing za ten aanzien van elk bedrijf afzonderlijk bioeten bezien. Zij moeten het vooruitzicht kunnen openen, dat de daarvoor in aanmei 1 king komende vakarbeiders inder daad binnen afzienbaren tijd ge plaatst kunnen worden. De gemeentelijke vakcursussen zijn de aangewezen organen om zich met de herscholing en omvorming der vakarbeiders te belasten. Zij, met wier herscholing of omvorming geen gunstige resultaten worden verkregen en door het bedrijf dientengevolge niet kun nen worden gehandhaafd, zullen bezwaar lijk nog gerekend kunnen worden als vak lieden tot het bedrijf te behooren. Bij uitvoering der maatregelen is samen werking met de organen der arbeidsbemid deling en steunverleening zeer gewenscht, volle medewerking van de organisaties van werkgevers en werknemers is daarbij nood zakelijk. De heer Th. van Lier, referendaris-advi seur bij het departement van sociale zaken bespreekt de verschillende bedrijfstakken afzonderlijk. In welke bedrijven is een tekort? In den scheepsbouw, zoo concludeert hij o.a. is een tekort aan speciale geschoolde krachten. De radio-toestellen en gloeilam penfabrieken missen voldoende geschoolde fijne bankwerkers en gereedschapmakers. In het heerenkleedingbedrijf is in de confectiebranche een tekort aan goede ont werpers van modellen. Ook openbaart zich nog steeds een te kort aan goede stenotypisten met talenken nis, aan jonge opgeleide machinisten ter koopvaardij, geschoolde kappers en dienst boden. Ten aanzien van de te nemen maatrege len concludeert dit prae-advies als volgt: De bedrijven zijn in de eerste plaats geroepen om zelf in dit te kort te voorzien, eensdeels door het zoeken van geschikte oudere krach ten, zij het ook halfgeschoolden, in de tweede plaats door het opleiden van jeugdige krachten. De overheid kan aanvullend hel pen. Daarnaast San de overheid de helpende hand bieden bij het verplaatsen van ar beidskrachten, indien althans het bedrijf zelf daartoe niet bij machte is. T.a.v. werk loozen kan de regeling soepel worden toe gepast. Uit het oogpunt van werkloos heidsbestrijding kan de overheid veel verder gaan en trachten door training van oudere geschoolden, die geruimen tijd niet in hun be roep werkzaam waren, door oplei ding van gedeeltelijk geschoolden en door algemeene beroepsopleiding van jeugdige werkloozen en kinde ren van werkloozen trachten deze zooveel mogelijk weer in den arbeid te brengen en de kansen voor de aangroeiende jeugd te vergrooten. Ik teeken hierbij echter, aldus spr., uitdrukkelijk aan dat de opleiding in de bedrijven de z.g. leerling opleiding in den regel dient te ge schieden door en voor rekening van de bedrijven, die geregeld hun kern van geschoolde krachten moeten aanvullen. Wanneer de hierbij het naast betrokken overheidsorganen (arbeidsbemiddeling, nij verheidsonderwijs, beroepskeuze en -voor- lichting, werkverschaffing en steunverlee ning) met elkaar samenwerken en daar naast voeling wordt gehouden met het be drijfsleven zullen maatregelen tot bestrij ding van het tekort aan geschoolde arbeids krachten nu of in de naaste toekomst voor zooverd eze noodig blijken, het meeste re sultaat afwerpen. Vooral de dames goed op dreef. De Internationale kampioeiischappen van Wimbledon werden gisteren voortgezet met de partijen voor de eerste ronde van het dames-enkelspel, terwijl ook de eerste wed strijden voor het heerendubbelspel op het programma stonden. Deze tweede dag heeft voor onze landgenooten aardige successen gebracht. In vrij snel tempo wint mej. Rollin Cou- querque met 6—1, 6—1 van mevr. Henrotin (Frankrijk). Truit Terwindt ondervond meer tegen stand, doch na veel spanning slaagde onze kampioene er in van mevr. Hollis (Dene marken) te winnen. In het heerendubbelspel bereikten Hughan en van Swol de tweede rond door met 62, 61, 79. 61 van de Noorsch-Duitsche combinatie Jensen—Kleinschroth te win nen. In de derde set stonden van Swol en Hughan met 5—4 en 7—6 achter, het werd 7—7, doch dank zij vooral sterk netspel van den Duitscher, ging de set voor de Neder landers verloren. Dame te Amsterdam ernstig ge wond. Gistermiddag om kwart over zes is een ge- delte van het balcon van een perceel in de Lepelstraat te Amsterdam naar beneden ge stort. Een 42-jarige dame is door de brok stukken getroffen en met een ernstige hoofd wonde naar het Centraal Israelietisch zie kenhuis vervoerd, Lading bestond slechts uit le vensmiddelen. De regeeringspersdienst meldt: Ten vervolge op het bericht, dat het s.s. „Sarkani" door de Spaansche autoriteiten zou worden vrijgegeven, is gisteren op het Departement van buitenlandsche zaken van Hr. Ms. gezant te Tanger bericht ontvangen dat het s.s. „Sarkani" Maandagavond te Tanger is aangekomen. In verband met de tegenstrijdige berich ten welke over het s.s. „Sarkani" welk schip aan de N.V. Europeesche Vrachtvaart maatschappij te Amsterdam toebehoort en voor deze reis door de N.V. Gokkes was be vracht de ronde hebben gedaan, wordt nog opgemerkt, dat uit het door de Spaan sche autoriteiten ter plaatse ingestelde grondige onderzoek is gebleken, dat de lading van het stoomschip uitsluitend uit levensmiddelen bestond, zoodat alle ver moedens of beweringen aangaande het te gendeel ongegrond zijn gebleken. BRADDOCK IN ACHTSTE RONDE K.O. Een telegram uit Chicago meldt: In den bokswedstrijd om het wereldkam pioenschap heeft Joe Louis in de achtste ronde Braddock door knock-out overwon nen. Het gewicht van beide boksers was on geveer 179 pond. Führer wordt niet uit de kerk gebannen. Naar aanleiding van een bericht, volgens hetwelk de Paus voornemens zou zijn Hitier die Roomsch-Katholiek is, uit de kerk te bannen, verklaart men in welingelichte re ligieuze kringen, dat dit gerucht waarschijn lijk door onbevoegden verspreid is. De be trekkingen tusschen Duitschland en den Heiligen Stoel blijven geheel binnen het di plomatieke kader. Verder bevestigt men, dat het Vaticaan geen initiatief wil nemen, dat zou kunnen worden gebruikt als een voorwendsel voor opzegging van het concordaat of verbreking der diplomatieke betrekkingen. Eenige jaren geleden stierf in New York een rijkaard, een zekere heer Kendal, die in zijn woonplaats algemeen bekend stond als „de glazen millionnair". Deze zonder ling leefde namelijk onder de dwangvoor stelling, dat zijn lichaam van glas was en dat hij voortdurend moest oppassen om niet te breken. Hoe hij aan die dwaasheid gekomen is, heeft een uiterst tragische reden: Toen Kendal twintig jaar was, brak hij bij het paardrijden twee ribben. Nauwelijks van dit ongeval hersteld, viel hij opnieuw van zijn paard; ditmaal werd daarbij zijn linkerarm gebroken. Die beide incidenten waren beslissend voor mr. Kendals verdere leven. De sportieve jongeman, die zich tot dusver op allerlei manieren had geamu seerd, werd een in zich zelf gekeerde zon derling omdat hij van de vooropgezette onderstelling uitging, dat zijn leven in voortdurend gevaar verkeerde, aangezien zijn lichaam, wat breekbaarheid betreft, niet voor glas onderdeed. De eenige, die hem van zijn waanvoorstel lingen, zij het dan telkens maar voor korten tijd, kon bevrijden was zijn vader. Toen die in 1916 overleed, had de zoon geen leven meer omdat nu alles voor zijn waan idee moest wijken. Hij liet zich e.en grootsch huis bouwen, waarvan zoowel de muren als de vloeren uit dikke rubberplaten be stonden. De meubels waren alle met lucht kussens gecapitonneerd. Eiken ochtend liet Kendal zich door twee kamerdienaren van het hoofd tot de voeten in de watten wik kelen. De maaltijden gebruikte hij van rubber borden en ook lepels en vorken (messen waren taboe) waren, volgens zijn voorschrift uit hetzelfde materiaal ver vaardigd. Toen hij door een acute ziekte werd over vallen, die een operatie noodzakelijk maak te, hoeft de zonderling zich daar met hand en tand tegen verzet, overtuigd als hij was, dat zijn glazen lichaam zou breken in dien de instrumenten van den chirurg er mee in aanraking kwamen. Overeenkomstig zijn laatste wilsbeschikking werd mr. Ken dals stoffelijk overschot in watten gewik keld ter aarde besteld. De fabeltjes van de journalis ten over den oceaankap en bril van den luehtheld. Charles Lindbergh, die sinds en kele jaren in Engeland woont, heeft de herdenking van den tienden ver jaardag van zijn eerste Oceaan- vlucht benut om een aantal berich ten te weerleggen, welke indertijd over zijn vlucht en zijn landing in de pers verschenen waren. Vóór alles ontkent hij alle uitlatingen, welke men hem in den mond heeft gelegd en volgens welke hij even nadat hij geland was in Parijs, de luchtvaart 'n groote toe komst zou hebben voorspeld, waarbij de Oceanen 'n belangrijke rol zouden gaan spelen. „Dergelijke uitlatingen bezigt men niet", aldus Lindbergh, „als men doodmoe van een Oceaanreis is. Het zijn journalis tenpraatjes. Het eenige, wat ik gezegd kan hebben, toen ik landde en naar mijn hotel strompelde, was misschien „Zorgt U voor mijn machine!" In Parijs vindt men een klein museum, waar men herinneringen aan groote vlie gers vindt, In dit museum zouden Lind- bergh's „Oceaankap" en „Oceaanbril" zijn geexposeerd. Toen Lindbergh hiervan hoor de, lachte hij eens schamper en noemde het bedriegerij, want hij herinnert zich nog 'goed, dat hij zijn kap in den zak heeft ge stoken, toen 'n paar enthousiaste jongeda mes poogden hem dezen, als souvenir, af handig te maken. En zijn bril kan evenmin een museumstuk zijn geworden, omdat hij deze verloor kort vóór hij op Le Bourget landde. „Waarschijnlijk", zoo zegt Lind bergh „gebruikt nu een Fransclie boer hem bij het dorschen van zijn graan!" CALLANTSOOG Volksonderwijs. Maandagavond vergaderde de afd. Cal lantsoog van de ver. „Volksonderwijs" in een lokaal van de openbare lagere school alhier. De voorzitter, de heer Jb. van Scheijen, opende de vergadering. Spr. herinnerde aan het ontstaan der afdccling nu ruim een jaar geleden onder de ongunstige vooruit zichten dat de 3-mansschool te Callantsoog tot een 2-mansschool zou degradeeren. Met rijden van schoolkinderen is getracht den 3en leerkracht te behouden, doch dit mocht niet gelukken. Ingaande 1 Januari 1937 werd de school een twee-mansschool. Door het gemeentebestuur is echter een kweekeling met acte aangesteld. Ingaande 1 Juli a.s. bij de indiensttreding van het nieuwbe noemde hoofd der school, zal de onderwijzer, de heer H. J. Schut, de school gaan verla ten. Spr. wil van deze gelegenheid gebruik maken om den heer Schut te bedanken voor al hetgeen deze in het belang van de school, het onderwijs en de kinderen heeft gedaan. Ook als bestuurslid van „Volkson derwijs" komt hem een woord van lof toe. De vereeniging kwam door het rijden der schoolkinderen voor zware lasten te zitten en het is aan den heer Schut te danken dat een groot deel van het benoodigd kapi taal is binnengekomen door de gehouden verloting en de opvoering van de kinder operette. De heer Schut brengt als secretaris-pen ningmeester verslag uit van hetgeen in het eerste jaar van haar bestaan door de af- deeling is verricht. Werd aanvankelijk de vereeniging opgericht met 7 leden, thans telt zij 30 leden. De gehouden verloting bracht een batig slot van f 181.70; de operette-avond f 54.30. De inkomsten over 1936 bedroegen f 272.16, de uitgaven 251.68, alzoo een batig slot over 1036 van f 20.48. Hierin is echter verwerkt het voorschot door het hoofdbestuur verleend, ad f 12.16. de afdracht der contributies. Thans moet nog klein f 80 voor het rijden der kinderen betaald worden. Op welke manier dit moet gebeuren, zal in de toekomst nog bezien moeten worden In verband met zijn a.s. vertrek als on derwijzer neemt de heer Schut ontslag als secretaris-penningmeester. Sprker stelt als opvolgster voor mej. C. List, onderwijzeres aan onze school. De heer Jb. Mooij Mzn. voegt hieraan toe. dat mej. List het in elk geval zal kunnen waarnemen. Zij zal het later even tueel kunnen overdragen aan het nieuwe hoofd der school. Mej. List accepteert de waarneming der functies. Bij de rondvraag dankt de voorzitter den heer Schut nogmaals voor hetgeen hij ge daan heeft in het belang der jonge afdee- ling. Nieuwe planen zullen blijven wachten tot het nieuwe schoolhoofd zijn intrede zal hebben gedaan. Hierna sluiting. „Uit het huis met de mijn". De a.s. Raadsvergadering. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Bij de ingekomen stukken zal mededee- Iing worden gedaan van de goedkeuring door Ged. Staten van besluiten in voorgaan de vergaderingen genomen, o.m. wijzingen der begrooting, afschaffing woonforensenbe- lasting. Wijziging legesverordening. Voorgesteld zal worden instelling van ta rieven voor inlichtingen uit het bevolkings register, zulks in verband met de voorschrif- 1936Van ^es'u^ bevolkingsboekhouding Wijziging schoolgeldverordening. Daar naar de meening van B. en W. bij de nieuwe schoolgeldverordening nog personen buiten den aanslag voor schoolgeld vielen, doet het college thans een voorstel om de verordening in dien zin te wijzigen, dat naast den bestaanden grondslag, nog opge nomen wordt de hoofdsom der personeele belasting. Verzoek Esperanto-club, om een schoollokaal beschikbaar te stel len. Door de Esperanto-club „Ciam Antanen" alhier wordt verzocht voor de clubavonden de beschikking te mogen hebben over een der lokalen der O.L. school. Het wordt te be zwaarlijk voor de club om steeds zaalhuur te betalen. Destructie vee en vleesch. Behandeld zal worden de gemeenschappe lijke regeling i.z. destructie van vee en vleesch tusschen de gemeenten van den kring Barsingerhorn en die van den kring Alkmaar. Reclame schoolgeld. De heer A. de Graaf verzoekt ontheffing van schoolgeld voor het laatste kwartaal 1036, zulks in verband met zijn inkomen. B. en W. zullen voorstellen afwijzend hierop te beschikken. Ontheffing hondenbelasting 1937. Door Mr. Breebaart wordt ontheffing ge vraagd van hondenbelasting voor het 2e halfjaar, daar verzoeker zich thans te Zijpe gevestigd heeft. B. en W. zullen voorstellen de gevraagde ontheffing te verleenen. Ontslag duinwachter. Naar we vernemen, zal de heer Jn. Breed, duinwachter bij den Rijkswaterstaat, alhier, den dienst ingaande 1 Juli a.s. met pensioen .verlaten. ANNA PAULOWNA DUIVENSPORT „Altijd Verder" had bij de wedvlucht van af Pont St. Maxence (afst. 427_km.) 30 vo gels in concours, die om 7 u. 25 gelost zijn. De eerste prijswinnende vogel werd om 1 u. 33m. 15 s. geconstateerd vloog met n snelheid van 1129 m. per minuut. De laat ste voor een prijs in aanmerking komende vogel is geconstateerd om 1,44 m. 45 sec. en had een snelheid van 10S6 m. per minuut Prijzen en punten: A. Liefhebber 1 met 28,4 p.; W. Blaauboer 2, 4 en 6 met 52,4 p.; P. de Vries 3 en 5 met 37.6 p.; G. de Boe 7, 8, 9 en 10, met 27,6 p. W1ERINGEN WERELDPROGRAMMA OP DE WIELERBAAN. Een omnium tusschen de Pijn, Wals, Slaats en Boeyen Een koppelwedstrijd met koppels van geweldig formaat! A.s. Zondag zullen op de Wieringer Wie lerbaan de grootsten der grooten op wieier- gebied bijeen komen. Zoo staat er o.a. een omnium op het programma tusschen Pij nenburg, Slaats, Cor Wals en Boeven. Zijn de eerste drie renners wereldver maard, no. vier is in Noord-Holland minder bekend. Maar wie op de hoogte is van de wielersport weet, dat Boeyen geen gemak kelijke tegenstander is. Boeyen is een Os- senaar en wint overal waar hij komt. Zijn sprint moet geweldig zijn. In den grooten koppel wedstrijd van tachtig k.m. zal hij rijden met den plaatselijken favoriet Klink waarvan een ieder de achtervolgingskwa liteiten kent. Hij heeft vóór dezen wedstrijd een uitdagingsrit te rijden met niemand minder dan van Schijndel (Achtervolging over 5 K.m.-persoonlijk) Van Schijndel-van der Broek, de favorie ten van Hollands Noordpunt zullen het „den Pijn" en Wals niet direct geven. Maar wat te zeggen van Pijnenburgs vroegeren kop- pelgenoot Frans Slaats. Thans zal deze tegen hem rijden met den niet minder be kenden Kees Pellenaars. Met Pinksteren werden Pijnenburg-Slaafs in den koppel wedstrijd te Alkmaar liefst met twee ronden achterstand verslagen door de combinatie Meerschaert (België)— Middelkamp. Deze twee renners maakten toen zoo'n geweldigen indruk op 't publiek, dat de Directie der Wieringer piste direct bc-.oot hen voor een wedstrijd te contrac teeren. Verder zullen o.a. starten de bekende Fries Leyenaar en de Noordhollander Moerkerk. Wij behoeven niet veel meer aan deze namen toe te voegen. Slechts vestigen wij de aandacht erop, dat voor dezen wedstrijd de geheele week een groote belangstelling van buiten is geweest. Men dient derhalve te zorgen op tijd aanwezig te zijn. Om 10 uur v.m. zijn de loketten reeds geopend om des middalgs een al te groote toeloop te vermijden. Voor nadere bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nr. PURMEREND, 22 Juni. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 par tijen, wegende 67.000 Kg., handel goed. Hoogste prijs f 21.50. 12 stapels kleine Boerenkaas f 21, 4 sta pels Goudsche kaas f 22, 1 stapel volvette f 21.50. 1940 Kg. boter f 1.401.46, weiboter f 1.371.38 per kilo. Runderen, totaal 546 stuks: 265 vette koeien 6278 ct. per kilo, matig; 136 gelde koeien f 160—225 per stuk, matig; 110 melk koeien f 150—275 per stuk, matig; 35 stie ren 5867 ct. per kilo, matig; 12 paarden f 100260 per stuk, stug; 56 vette kalveren 3060 ct. per kilo, matig; 435 nuchtere kalveren: voor de slacht f 5—13, voor de fok f 1015 per stuk, vlug; 258 vette var kens voor de slacht 4648 ct. per kilo, matig; 23 magere varkens f 1652 per st., matig; 277 biggen f 1016 per stuk, matig; 413 schapen f 1529 ner stuk, matig; 35 bokken f 412 per stuk, matig; 680 lam meren f 1216 per stuk, matig; kipeieren f 2.803.20 per 100 stuks, eendeieren f2.40, per 100 stuks, piepkuikens 85 ct. per kilo, oude kippen en hanen 35I2V2 ct. per kilo, konijnen f 0.301.40 per stuk, eenden 40 ct,. per stuk, 135 eendeienen A f 2.50, 477 kipeieren A f 2.70—2.80. Coop. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 90.000 eendeieren f 2.50—2.70, 85.000 kipeieren: 65—66 Kg. 3—3.10, 63—64 Kg. 2.90-3, 60—62 Kg. 2.75-2.90. 58-59 Kg 2. <0—2.80, 56—57 Kg. 2.60—2.70, 53—55 Kg. 2.35-2.55. WARMENHUTZEN, 22 Juni. Aanvoer: 8950 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 66.60, drielingen f 3.50 3.90, kleine f 1.90—2.60, grove f 6—6.10. BROEK OP LANGENDTJK. 23 Juni. Schotsche muizen <4.40, drielingen 2 30 —3.40. kltine 1.40—2.30, peen 5.80-6.20, ra barber 2.10, bloemkool 8.20—10.50, 2e srt. f 5.50. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni. Schotsclie muizen 44.40, grooten 4 drielingen 2.20—3.20, kleine 1.40-2, tuinboó nen 5. Groenten en Fruit. 22 Juni. Berlijn: De aanvoer blijft nog steeds groot Van daag was de handel levendig. Peentjes nej>en wat terug, terwijl sninazie en don- pertjes wat hooger noteerden. Ten gevolge van het koele weer wat witte- en savove- vast De aanvoer is rijkelijk. Ook de fruit handel heeft een levendig karakter De 2I,n tamelijk hoog. Buitenl. prod.: r!c!L <nem^001 2°~'per 100 stllks' Cana- m tp™atci1 *~7 Per Tcuin; Holl. toma ten 32-40 ner 50 Kg.; Ttal. dito 13-18 Kg„ Holl. komkommers 14—27 per 1oo stuks. Holl. aardannelpn 8.50—880 ner Kg. Ttal. boonen 13_?o pPr 50 K"- v—n bsehe uien 8.25-0.35 per 50 Kg. E.Un- Buitenl. prod.: doppers 15 per 50 Kg sfamboonen 1.50-1.00 ner mandie, komkom' merg 283-^5 pér 100 stuks, uien gesor- ■teerd 8.40-9.20 per 50 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3