Nederlands protest tegen de aftapping van Maas water verworpen ig over den kop geslagen Aalders met ossenzweep geslagen Italië bindt in Vischbakkerij uitgebrand Nederland's geluksster verduistert te Wimbledon Zeilwedstrijden Starklasse te Kiel Radioprogramma Schaak-tournooi fe Kemeri Engeland gereed Bisschop van Krakau verdedigd Een vrouw presidente van Amerika België mag de plannen met het Albertkanaal uitvoeren Hef s.s. Farndale nog nief vlot Olie vatte vlam Engelsch vliegtuig boven Gibraltar beschoten DE SITUATIE DER WATER WEGEN IN HET PROCES OVER DE AFTAPPING VAN MAAS WATER. TEGENEISCH VAN BELGIË ECHTER AFGEWEZEN. Eenigen tijd geleden werd voor het Per manente Hof van Internationale Justitie te Den Haag, het proces behandeld dat Neder land tegen de Belgische regeering aanhangig had gemaakt vanwege het feit, dat België voornemens was water van de Maas af te tappen ten behoeve van het in aanleg zijn de Albert Kanaal, dat Antwerpen over Bel gisch grondgebied met het achterland zal .verbinden. Nederland bestreed België's recht hiertoe op grond van de bestaande bedragen en vreesde, dat onze scheepvaartbelangen op de Maas ernstig zouden worden geschaad, daar dan in deze rivier voor de scheepvaart niet genoeg water meer beschikbaar zou blijven. Nederland ziet in het Belgische plan een welbewuste opzet om te trachten Antwerpen te bevoordeelen ten koste van Rotterdam. België beweert evenwel, dat de tegenwoor dige toestand niet meer naar de letter in overeenstemming is met de bestaande ver dragen, die België naar den geest steeds heeft gerespecteerd, en is van oordeel dat juridisch geen verhaal mogelijk is. Bij de verdediging van het Maaswater plan beroept België er zich vooral op, dat dit strategisch volkomen gerechtvaardigd is. Bovendien zou Nederland ook in strijd met de bestaande verdragen het Julianakanaal hebben aangelegd. Nederland eischt, dat België de werken van het Albertkanaal doet opruimen, voor zoover deze de aftapping van het Maaswater betreffen. België protesteert en stelt als tegeneisch, dat Nederland zijn inbreuken op de bestaan de verdragen weer ongedaan maakt, met name het aftap pingssysteem van het Juli anakanaal. Gistermiddag half 5 heeft het Per manente Hof van Internationale Ju stitie onder groote belangstelling uitspraak gedaan in deze zaak. Wat de principale vordering be treft door de Nederlandsche Regee ring ingesteld, heeft het Hof met 10 stemmen tegen 3 de verschillende conclusies van de memorie van de Nederlandsche regeering verworpen. Wat de tegeneisch door de Belgi sche regeering aangaat, heeft het Hof met dezelfde stemmenverhou ding de conclusies van de Belgische regeering verworpen. Aan het arrest van het Hof zijn de individueele meeningen toege voegd van verschillende rechters, die zich met de uitspraak niet kun nen vereenigen. In de eerste plaats van den heer Anzilot- ti, in de 2e plaats van de heeren Altamira en jhr. van Eysinga, in de 3e plaats van Sir Cecil Hurst, vice-president van het Hof (betreffende de tegeneisch van België) en van prof. de Visscher (eveneens betr. de te geneisch van België). Eindelijk heeft rechter Hudson, ofschoon zich met het arrest vereenigende, daaraan eenige opmerkingen toegevoegd. Uit het vonnis volgt, dat België de plan nen met het Albert-kanaal ten uitvoer mag leggen en daarvoor Maaswater mag gebrui ken binnen het kader der bestaande verdra gen. Petroleumverqasser qeëxploideerd Een zware binnenbrand, die dank zij het krachtdadig optreden van de brandweer kon worden beperkt tot het vertrek waarin hij ontstond, woedde gisteren in den voor avond in het perceel Paul Krugerlaan 119 te 's-Gravenhage waar een vischwinkel an nex vischbakkerij is gevestigd. Om kwart over zes was de bewoner, de heer P. van Rossen, in de bakkerij gegaan om visch te bakken. Voor dat doel gebruik te hij als gewoonlijk een petroleumvergas ser, die hij met spiritus wilde voorverwar men. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak exploideerde de vergasser plotseling met een luide knal. De heer van Rossen, die wonder boven wonder niet werd gewond stond in een minimum van tijd in de vlam men, welke in een oogwenk de geheele bak kerij in een vuurzee zetten. De brandweer van het bureau van der Vennestraat die zeer spoedig ter plaatse verscheen, wist den brand tot de bakkerij te bepreken. Dit ver trek brandde echter geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. De politie heeft den vergasser voor een onderzoek in beslag genomen. Gisterenmiddag om twee uur heeft men een aanvang gemaakt met het lossen van de deklading hout van het Engelsche stoom schip „Farndale" dat gisterenochtend tus- schen Maassluis en Hoek van Holland aan den Zuidwal aan den grond is geloopen, tij dens mist. De lading wordt in lichters overgebracht. De sleepbooten „Zwarte Zee" en „Noord zee" hebben met vallend tij vergeefs ge tracht het schip vlot te sleepen. Men gaat voort met het lossen der lading en heden zal een nieuwe poging worden ge daan om het schip vlot te krijgen, Mej. Rollin Couquerque verliest. Titanenstrijd tusschen Craw ford en von Cramm. Het was weer prachtig zomenveer, toen gisteren de internationale tenniskampioen schappen van Wimbledon werden voortge zet. Talrijke toeschouwers hebben vaak uit nemend spel kunnen zien en het peil der partijen en de spanning houden gelijken tred, naarmate de beslissingen meer in zicht komen. Onze landgenoote, mej. Rollin Couquer que, heeft het niet tot de kwarteindstrijden kunnen brengen. Zij kwam gisteren uit te gen de Amerikaansche „geplaatste" speel ster, mej. Alice Marble, die haar meerder heid op duidelijke wijze demonstreerde. Al leen in de tweede set kon de vroegere Ne derlandsche kampioene twee games winnen maar daarmede was het ook gedaan. Met 60, 6—2 won de Amerikaansche speelster. Een prachtige strijd leverde Crawford te gen von Cramm, ondanks zijn groote handi cap. Het was duidelijk te zien, dat de Aus tralische speler last had met ademhalen. Verschillende malen werd hij gemasseerd maar veel hielp het niet. Na geneeskundig onderzoek was gebleken dat Crawford een gezwollen keel had, maar de arts verklaarde, dat hij wel kon spelen, en hij speelde. Tenslotte sloeg v. Cramm, Crawford met 63, S—6, 36, 2—6, 62. Bob Maas thans veertiende. Gisteren werd te Kiel de tweede race ge zeild om het Europeesch kampioenschap in de starklasse. Bob Maas, die Zondag met de „Bem 2" derde werd, eindigde thans op de 14e plaats terwijl dr. Giesecke (Duitschland) met de „Hilda 4" op de eerste plaats beslag legde. De uitslag van de tweede race was: 1. „Hilda 4", van dr. Giesecke (Duitsch land) 1 uur 59 min. 1 sec.; 2. „Denebola" (Italië), 2 uur 1 sec.; 3. „Gemma" (Italië), 2 uur 1 min. 29 sec.; 4. „Wannsee" (Duitsch land), 2 uur 1 min. 51 sec.; 5. „Speranzel- la" (Italië) 2 uur 1 min. 56 sec. 6. „Sunshi- ne" (Zweden), 2 uur 2 min. 3 sec. 7. „Eisse- ro 3" ^Frankrijk), 2 uur 2 min. 12 sec. 8. „Pa- ka" (Duitschland), 2 uur 2 min. 28 sec. 9. „Capella" (Duitschland) 2 uur 3 min. 36 sec.; 10. „Algol" (Duitschland) 2 uur 4 min. 33 sec.; 11. „Sergio Laghi" (Italië) 2 uur 5 min. 31 sec.; 12. „Auriga" (Duitschland) 2 uur 6 min 7 sec. 13. „Moorhex" ^Italië) 2 uur 6 min. 11 sec. 14. „Bem 2", van Bob Maas (Nederland) 2 uur 6 min. 30 sec. 15. „Sirah" (Italië), 2 uur 7 min. 17 sec. WOENSDAG 30 JUNI 1937.. Hilversum I. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. Zangvereeniging „Eere zij God". 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Sopraan en piano. 3.45 Orgelspel. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Kinderuur 6.00 Gramofocnmuziek. 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Voordacht en zang door leerlingen van de A. W. F. Idenburg-school te Rotter dam. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.40 Kinderzangspel „Goudhaantje en de Troubadour". 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Berichten ANP. 11.0512.00 Grammofoonmuziek. 11.0512.00 Gramofoonmuz. Hierna Schrift lezing. Hilversum n. VARA-uitzenidng. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Kwakzalverij", reportage, gramofoon muziek en causerie over de Sing-Sing-ge- vangenis. 12.001.45 VARA-Orkest en gramofoon muziek. 2.00 Viool en piano. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel en zang. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Herzl-fierdenking. 7.00 Zang. 7.30 Vrijzinnig Protestanten in Friesland, causerie. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 VARA-Groot-orkest. 9.00 Radiotooneel met muziek. 9.50 Gramofocnmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Groot-orkest. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Rcshevski en Flohr winnen bei den. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de elfde ronde van het tournooi te Kemeri waren: FlohrRellstab 1 ReshevskiFeigin 10 TartakowerLandau afgebroken OsolsMikenas afgebroken StahlbergAljechin afgebroken BoeoekApschenek Petrov—Steiner afgebroken KeresBerg 10 HasenfussFine afgebroken De partij uit de negende ronde tusschen Tartakower en Aljechin werd gisteren voort gezet en eindigde in remise. Voorts won Petrov zijn partij met zwart spelend van Berg, uit de tiende ronde. De stand na de elfde ronde luidt: 1. Reshevski 9'A punt, 2. Flohr 8 punten. 3. Petrov 7 A punt. 4. Aljechin 7 punten plus een afg. partij. 6. Steiner 6A p. plus 2 afgebr. partijen 7. Apschenek §A punt. 8. Tartakower 5A punt plus twee afge broken partijen. 9. Fine 5 punten plus een afgebr. partij. 10. Stahlberg 4Ai punt plus twee afgebroken partijen. 11. en 12. Boeoek en Berg 4 punten. 13. Mikenas 3'A punt plus twee afgebroken partijen. 14 en 15 Osols en Rellstab 3 punten plus een afgebroken partij. 16. Landau 2'A punt plus een afgebroken partij. 17. Feigin 2 A punt. 18. Hasenfuss VA punt plus twee afgebro ken partijen. BESTUURDER GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vier uur is in een tuin te Princenhage een sportvliegtuig, bestuurd door den hr. J. O. H. Hommels over de kop gesla gen. De bestuurder kwam hierbij om het leven. Omtrent dit ernstig ongeval deelt de Bre- dasche correspondent van het Hs.bl. de vol gende bijzonderheden mede: Het neergestorte vliegtuig is afkomstig van de Nationale Luchtvaartschool en is een Koolhoven P.K. 41, de P.H. A.G.Q. Het toe stel stortte neer van geringe hoogteen wml völkhrrteh vernield. De bestuurder was de 22-jarige heer J. Hommels, geboren te Delft, wonende te Am sterdam. Hij werd op slag gedood. Uit het logboek, dat tusschen de wrak stukken van het volkomen vernielde vlieg tuig werd gevonden, bleek, dat de heer Hommels Maandagmiddag om twee uur was opgestegen van Schiphol. Vandaar was hij naar het vliegveld Welschap bij Eind hoven gevlogen, via Ypenburg. Te Eindho ven nam de heer Hommels benzine in en vertrok om 15.20 uur vandaar, om te onge veer vier uur boven Princenhage te cirke len. Hier daalde het toestel tot op de gerin ge hoogte. Dè vlieger wilde n.1. zijn a.s. schoonmoeder, in het St. Lucia-gesticht, een tehuis voor ouden van dagen, een groet brengen. Daarbij trok de vlieger het toestel sterk op. Een aantal toeschouwers, die de manoeuvres van den vlieger gade sloegen, zagen plotseling tot hun niet geringe ontzetting, dat het toestel naar links afgleed en achter het St. Lucia-gesticht neerstortte in den boomgaard van den ladnbouwer Van Haperen, waar eenige kinderen aan het spelen waren. Plotseling hoorden dezen een ver vaarlijk gekraak, toen het vliegtuig de kroon van 'n boom afrukte Luid gillend stoven de kleinen uiteen, meters ver vlogen de stukken van 't toestel, zoodat van den trotschcn vogel slechts een armzalig hoopje verwrongen ijzer overbleef. Terstond schoten van alle zijden omwo nenden toe, ten einde hulp te bieden, o.a. dr. Jolingh, die zich toevallig in het St. Lu cia-gesticht bevond. Tusschen de overblijf selen van het toestel wist men met de grootste moeite den vlieger te bevrijden. Weliswaar gaf deze nog eenig teeken van leven, doch spoedig na dien was hij over- eden. Hij had een vreeselijke hoofdwonde bekomen, alsmede een zware schedelbreuk. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het St. Lucia-gesticht. Onder leiding van burgemeester G. M. Sutonus stelde de gemeentepolitie, bijge staan door de marechaussée uit Princenha ge, een onderzoek in. Het parket uit Breda, bestaande uitd en officier van justitie, mr. i ne®bkens, en de subst. officier mr. Van der Bussen, waas kort na het ongeluk ter plaatse. De heer Hommels werd 27 April 1915 te Delft geboren en was in het bezit van het vliegbrevet A. Hij volgde de rijks- opleiding tot bestuurder van verkeersvlieg tuigen. Twee bijgebouwtjes van de Hol- landsche sodafabriek te Zwijn- drecht uitgebrand. In een der bijgebouwtjes van de Holland sclie Sodafabriek te Zwijndrecht, is gister middag omstreeks drie uur een hoeveelheid olie, welke in de nabijheid van de stook plaats was weggevloeid, in brand geraakt. „Ik bloedde overal, het vleesch was blank geslagen". Tenslot te legde het slachtoffer maar een verklaring af. Vrees voor Ne derlandsche pers? We meldden reeds, dat de res. luitenant vlieger G. Aalders, die zooals bekend, door het Volksgerecht te Essen, wegens het ver- leenen van hulp aan landverraders, veroor deeld is tot een jaar en negen maanden ge vangenisstraf met aftrek van de preventie ve hechtenis Vrijdag op vrije voeten werd gesteld. Het Nieuwsblad van het Noorden vertelt uitvoerig, wat hem in Duitsche gevangen schap is overkomen. Hieraan ontleenen wij het volgende: Dinsdag na zijn arrestatie, werd Aalders door Kommissaris Vogt verhoord, in wiens gezelschap zich drie mannen in hemdsmou wen bevonden. Hem werden vragen gesteld over het geld, dat hij aan Richtmann had gegeven. Men deelde hem mede, er zeker van te zijn, dat de 2000 mark afkomstig wa ren of van de Internationale Arbeidershulp of van het hoofdbestuur der Communistische Partij. Het zou dienen om in Duitschland illegale vlugschriften te vervaardigen. Aalders antwoordde daarop dat dit z.i. aan de fantasie van de heeren was ontspro ten. Toen stond Vogt op en zeide tot zijn men- schen „Dieser Mann muss mal ausgekloft werden". De commissaris verwijderde zich daarop, waarna zijn handlangers Aalders vastgrepen. Ze bonden zijn polsen met ijzeren kettingen, ze trokken hem zijn broek uit en legden hem op een bank, waarna ze hem met een soort ossen- zweep, waarvan het ondereind stuk was, afranselden. ,.De derde", aldus Aalders mededeeling. „nam een handdoek en hield die strak om mijn nek, waardoor ik mij niet bewegen kon. Men heeft mij daarop twee a drie keer, telkens met eenige tus- schenpoozen, geweldig geslagen, waardoor mijn onderbroek stukge- ranseld was. Ik bloedde overal en 't vleesch was blauw geslagen. Ik ver loor hierbij bijna het bewustzijn." „Tenslotte dacht ik", vervolgde Aalders „er is hier een waanzinnige bende aan dep gang en toen heb ik verklaard, wat de heeren graag wilden. Ik werd in een stoel gezet, waarna commissaris Vogt weer bin nenkwam, Tevens verscheen er een meisje mete en schrijfmachine om de verklaring op te nemen. Zij had blijkbaar medelijden met het arme slachtoffer en gaf mij een glas waler. Dit alles gebeurde midden in den nacht Ik heb toen verklaard er was geen woord van waar - dat het geld afkomstig was van de C.P.1L en de I.A.II. Het zou die nen voor het maken van illegale geschrif ten. Er werd een protocol van gemaakt, dat ik onderteekende. Op een goeden dag bleek Vogt plotseling poeslief te zijn geworden. Ilij vertelde, dat de Nederland sche bladen mededeelingen hadden gedaan en toen kon Aalders plotse- link krijgen wat hij wilder. Ilerr Kom missaris was een en al vriendelijk heid en zelfs trachtc hij Aalders een hand te geven. Blijkbaar hadden de mededeelingen in de Nederland sche pers hem tot voorzichtigheid gemaand. Aalders zegt, dat deze veranderde hou ding te danken was aan het feit, dat het hem gelukte zijn stukgeranselde broekje tuschen zijn andere waschgoed naar Ne derland te smokkelen. Het vuur greep snel om zich heen en wel dra stond ook een tweede bijgebouwtje in lichter laaie. F.cnige groote olietanks, welke zich in het brandende gebouw bevonden, en gevaar liepen tot ontploffing te geraken, konden door het krachtdadig ingrijpen van de brandweren uit Zwijndrecht en Dordrecht, bijtijds in veiligheid worden gebracht. Beide gebouwtjes zijn geheel vernield. De schade wordt door verzekering gedekt. ZANGHULDE VOOR PALEIS SOESTDIJK. Tot besluit van den eersten dag van het muziek- en Zangconcours, dat ter gelegen heid van den verjaardag van Prins Bern- hard te Baarn wordt gehouden, hebben een 20-tal zangvereenigingen en eenige muziek gezelschappen een zanghulde gebracht voor het paleis Soestdijk. De muziekvereeniging „Ons Genoegen" uit Garderen, in boerencostuum op klompen, speelde twee coupletten van het Wilhelmus, welke door -de duizenden helfmgst ellenden uit volle borst werden meegezongen. Aan het einde van het tweede couplet ver toonde Prinses Juliana zich voor een der ramen van de eerste verdieping en wuifde de wachtende menigte toe. Bewapeninqsproqram vordert snel. Moeilijkheden met de recruteering. De Britsche minister van defensie, Tnskip heeft in een voor Londensche zakenlieden gehouden rede aangeduid welke voorzorgs maatregelen men in Engeland getroffen heeft voor het geval van een oorlog. Voor de vloot heeft men thans reeds groo te olievoorraad opgeslagen De industrie zal belangrijke grondstoffen opstapelen, waar van thans reeds aanzienlijke voorraden voor handen zijn. Met betrekking tot de bewapening zelf verklaarde Inskip, dat voor het einde van Juli van honderd drie en twintig vliegtuig eskaders, die men sinds de bewapening be gonnen is te bouwen, alle op een na op vol le sterkte gereed zullen zijn. De uitvoering van het vlootbouwprogram 1936'37 is bespoedigd en maakt goede vor deringen. De nieuwe slagschepen zullen de best beschermde zijn, die men ooit gchouwd heeft. Kruisers en destrovers zullen de meest doeltreffende artillerie hebben. De luchtdoel-divisie zal zoo spoedig moge lijk uitgerust worden. Alleen de recrutee ring levert moeilijkheden op, want' nog meer dan de helft van de noodigc manschap pen ontbreekt. Honderden katholieke afge vaardigden veroordeelen de cam pagne tegen den Kerkvorst. Katholieke kringen te Krakau hebben zich gisteren solidair verklaard met den aarts bisschop van Krakau. Mgr. Sapieha, in zijn houding in het conflict met de Poolscho regeering. In een bijeenkomst, waaraan door eenige honderden afgevaardigden werd deelgeno men, is een motie aangenomen, waarin de campagne tegen den aartsbisschop veroor deeld wordt 'en alle Katholieken van Polen uitgenoodigd worden zich hiertegen te ver zetten. In alle Katholieke kerken te Kra kau zijn gebeden verricht voor het herstel van den aartsbisschop, die érnstig ziek is,1 zooals men Weet. De pers der regeeringspartijen blijft er op wijzen, dat de prelaat geen toestemming van de familie voor het overbrengen van 't stoffelijk overschot had. Dit argument schijnt ook met kracht naar voren te zijn gebracht bij de stappen der regeering bij den Heiligen Stoel. Ook de „A.B.C.", het nationalistische or gaan, is thans in beslag genomen. Vaticaan stelt onderzoek In. Z.H. de Paus heeft den nuntius in Polen belast, een onderzoek in te stellen naar het incident te Krakau. betreffende de over brenging van het stoffelijk overschot van maarschalk Pilsoedski. „Deze dag ligt nog ver in het verschiet". In een radiorede voor collegeleer lingen heeft mevrouw Roosevelt, de echtgenoote van den president als haar overtuiging te kennen gegeven, dat eens een vrouw presidente der Yereenigde Staten zal zijn. Zij voegde er evenwel aan toe „dat deze dag nog in het verschiet ligt". „Wij vrouwen", zeide zij. moeten nog be wijzen wat wij kunnen". Zij geloofdeniet, dat op het oogenblik het. land in zijn geheel genoeg vertrouwen in een vrouwclijken pre sident zou stellen. Mevrouw Roosevelt sprak voorts goedkeu rend over het gebruik van schoonheidsmid delen en roemde de gezondheidscursussen °P °e scholen, waarbij de meisjes geleerd wordt, hoe zij zich behoorlijk moeten klecdcn en hoe zij zich moeten opmaken. De vrouw van den president drong er bij de leerlingen op aan, in hun vrijen tijd meer e lezen. Naar zij verklaarde, bad zij on- •ings op een partij in het Witte Huis tot aar verwondering vastgesteld, dat niet een der aanwezige inngens en meisjes vnn Kipling gelezen had. Toon van Italiaansche radiozen der verbeterd. In atnwoord op eenige vragen heeft Eden gisteren in het Lagerhuis gezegd, dat de re geering de anti-Britsche propaganda in Pa lestina en de Arabisch sprekende landen ten zeerste betreurt en den Britschen gezant te Rome opgedragen heeft daaromtrent een vertoog te richten bij de Italiaansche re geering. Zes weken geleden had Sir Eric Drummond er voor het laatst over gespro ken en sindsdien was de toon van de radio zender te Bari wël wat beter geworden of schoon de mededeelingen ook nu nog vol on juistheden of suggestieve voorstellen zaten. Een dag of veertien geleden had spr. er den Italiaanschen gezant ook over gespro ken, die spr.'s opmerkingen aan zijn regee ring had beloofd te zullen overbrengen. Op een nadere vraag of de minister ook den toon in sommige Duitsche bladen bad opgemerkt, antwoordde Eden dat hij nog geen aanleiding gevonden had om hierover met von Ribbentrop te spreken of zijn be klag in te dienen. Spr. hoopte dat het woord van den premier om in dagen van onrust en spanning een koel hoofd te bewaren en niet door ophitsende krantenartikelen de geva ren te vorgrootcn zoowel in het binnenland als hetb uitenland goed gehoord zouden zijn. Twee granaten zijn volgens Havas ont ploft in de nabijheid van een watervliegtuig der Royal Air Force, dat oofenvluchten maakte boven Gibraltar. Men gelooft, dat terzelfdcrtijd een vlieg tuig der linkschen een vlucht maakte bo ven Algeciras en dat de luchtdoelbatterijen het watervliegtuig hebben aangezien voor bet Spaansche toestel der linkschen. Geen van beide vliegtuigen werd echter getj'0^' 1 fen,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2