De komst van het Gem* Lyceum verzekerd Texel Ook de omzetting van de Handelsschool in een H.B.S.a een feit geworden. - De geheele Raad stemde voor de beide voorstellen. - De subsidie voor de Fröbelscholen blijft gehandhaafd. De heer Steenlage critiseert wethouder Smits over de Centrale Werkplaats, Het raadsdebat over de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen publicee- ren wij in ons blad van morgen Het Raadslidmaatschap van den heer Bregman De omzetting v, de Handelsschool in een H.B.S.a en de oprichting van een Lyceum Dankbare taak voor wethouder De Boer De subsidie voor de Fröbelscholen Onbewoonbaar verklaring van woningen Electrischc stroom voor kustverlichting Woonhuis afgebrand De Kermis De Waal De wereldtentoonstelling te Parijs trekt O osterend De verjaardag van Prins Bernhard tSri&ejcti W' j Het vertrek van den heer v, ck Heide I Gisteravond is de Raad dezer gemeente In openbare zitting bijeengekomen ter behandeling van een belangrijke agenda, waarvan de voornaamste punten wel wa ren de voorstellen van B. en W. tot om zetting van de Hoogere Handelsschool in een H.B.S. A. en tot het oprichten van een gymnasiale afdeeling aan de H.B.S. A. Beide voorstellen werden met alge- meene stemmen door den Raad aange nomen. Eveneens werd, met bijna algemeene stemmen, aangenomen het afwijzend ad vies van B. en W. op het voorstel van het raadslid A. Uithol (Nat. Herstel) tot het wijzigen van de subsidieregeling voor de Fröbelscholen. Dat tot een en ander niet zonder uit voerige debatten besloten is, leert het hieronder volgende, in beknopten vorm gehouden verslag van deze raadsvergade ring. Als de Voorzitter, burgemeester G. Ritmees ter, te ruim 8 uur dé vergadering opent, blijkt, dat de heer C. Bot niet aanwezig is (met ken nisgeving). De Voorzitter deelt mede, dat telegram men van gelukwensch, mede namens de bur gerij, zijn verzonden aan H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard, ter gelegenheid van den verjaardag van den Prins. Van de Koningin is een dank betuiging binnengekomen. Van den heer A. v. d. Heide (s.d.) is het verzoek binnen gekomen om hem ontslag te verleenen als raadslid wegens zijn vertrek naar Alkmaar, per 15 Juli a.s. In zijn plaats zal worden benoemd de heer G. Dol. Voor kennisgeving aangenomen worden de volgende ingekomen stukken: Ingekomen stukken. A. Bericht van ontvangst van Gedeputeerde Staten van de in de vergadering van 27 April jj. vastgestelde verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening; B. Afschrift van een uittreksel uit het Kon. Besluit van 27 Mei j.1., no. 77, houdende goed keuring van het besluit van 27 April j.1. tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting; C. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den Gemeente-ontvanger. D. Afschrift van een uittreksel uit het Kon. Besluit van 5 Juni 1937, no. 48, houdende goed keuring van het besluit van 27 April j.1. tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de vermogensbelasting. Eervol ontslag. Op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van den door Burgemeester en Wet houders te bepalen datum en onder dankbetui ging voor de bewezen diensten aan den heer J. Langhorst, hoofd van school 4. Het verzoek van den heer Gorter aangehouden. Naar aanleiding van het verzoek van den heer J. H. Gorter tot het wijzigen van de voor- gevelrooilijn van perceel Parallelweg 1, betoog den de heeren Uithol (nat. herstel) en Schoeffelenberger (opp.), dat in deze wel wat soepeler tegenover betrokkene kon worden gehandeld. Op verzoek van flen heer Kraak (s.d.), die gloednieuwe inlichtingen over deze materie verkregen had. werd het voorstel aangehouden, zoodat wjj t.z.t., als het opnieuw in den open baren Raad komt, er op terug zullen komen. Een soortgelijke poging van den heer Ran mislukt. De heer Ran (r.k.) trachtte ook het voor stel om een verzoek van Y. L. Hankes om vrij stelling van bepalingen der bouwverordening ten behoeve van den voorgenomen bouw van perceel Kerkgracht 28, niet ontvankelijk te verklaren, te doen aanhouden. Deze poging werd door den burgemeester afgeslagen en het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Vastgesteld werd vervolgens het voorstel tot het aanvaarden van een schenking van H. J. A. Bron voor het onderhouden van een graf op de Algemeene Begraafplaats. Van Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie is bericht ontvangen, dat het verzoek tot schorsing ais raadslid van den heer J. Bregman (Gemeentebelang) niet ontvankelijk is verklaard. Thans waren aan de orde de voorstellen tot omzetting van de Hoogere Handels school In een H.B.S. A en tot het oprich ten van een gymnasiale afdeeling aan de H.B.S. A. Rede van Dr. Feenstra Kuiper. Eerste spreker was Dr. Feenstra Kui per (Gem. Belang), die een uitvoerige rede hiled, waaraan wij het volgende ontleenen: De beteekenis der klassieke opleiding ligt vooral hierin, dat de aandacht der leerlingen niet over een zeer groot aantal vakken wordt verdeeld, maar zich in hoofdzaak concentreert op de studie van talen in het algemeen en van de oude talen in 't bijzonder. Het gevolg hiervan is, dat de aandacht der leerlingen in hoofdzaak gericht is op den mensch in het algemeen en niet de zaak bui ten den mensch. Dit onderwijs is dus huma nistisch, m.a.w. zooals Dr. Prof. Reinders het eens schreef, het leerplan en de leerstof bij een klassieke opleiding is geheel en al gericht op het menscheljjke en den mensch en zijn eigenaardigheden, in tegenstelling met de H.B.S., die in al deze dingen in hoofdzaak ge richt is op de zaak buiten den mensch, het buitenmenschelijke, zooals het zich openbaart in de wiskunde en natuurwetenschappen, waar zooals iemand eens gezegd heeft, de mensch alleen maar een storend element is bij uit nemendheid. Een belangrijk element in de klassieke leerstof is juist, dat de kennis making met de oudheid niet geschiedt langs den weg van mededeeling door anderen, in casu den leeraar, maar door zelfwerkzaam heid, door de vertaling uit het Grieksch en het Latijn, hetgeen bij uitstek vormende waarde heeff, ook in verband met de zelfwerk zaamheid noodig op de universiteiten. Door de kennismaking met de klassieke oudheid wordt men zich bewust, dat ook onze heden- daagsche beschaving daar haar oorsprong vindt en deze oudheid op elk gebied van kun nen en kennen genieën heeft voortgebracht die grondige bestudeering ten sterkste ver dienen. En in de allereerste plaats tenslotte is de bestudeering der klassieke oudheid belangrijk, omdat zij op het culminatiepunt van haar ont wikkeling het Christendom zag geboren wor den, dat zonder kennis der oudheid noch in zijn principieel isolement noch in zijn intuïtieve aanpassing begrepen wordt, en waarvan de oudste oorkonden hoofdzakelijk in de Griek- sche en de Latijnsche taal zijn overgeleverd. Spr. eindigde met den hoop uit te spreken, dat het de nieuwe geborene onder leiding van rector Bouma wel moge gaan. Meening van Mr. Mulder. Mr. Mulder (A.R.) had groote waardee ring voor de rede van den heer Feenstra Kui per en betoogde namens zijn fractie, dat hij vóór de bijlage zou stemmen. Z. i. is goed onderwijs een levensbelang voor de gemeente. Onze gemeente groeit voortdurend en als ge volg daarvan worden steeds meer eischen aan haar gesteld. Voor een belangrijk deel daar van wordt door deze beide voorstellen daar aan tegemoet gekomen. Spr. huldigde, behalve wethouder De Boer ook den Burgemeester, die den wethouder immers zoo langen tijd vervan gen heeft. Overigens sloot spr. zich volkomen aan bij het betoog van Dr. Feenstra Kuiper, van wiens rede hij enkele onderdeelen nog eens releveerde. Meerdere voorstanders. De heer Van L o o (v.d.) verklaarde namens zijn fractie, dat het reeds eenige jaren zijn wensch was, dat er een Lyceum zou komen in onze stad. Nu dit thans het geval is, is hij ten zeerste verheugd. Ook deze spr. brengt den burgemeester een compliment voor de wijze, waarop hij wethouder De Boer vervan gen heeft, waarna hij besluit met den wensch uit te spreken, dat het Lyceum tot heil van de gemeente werkzaam zal mogen zijn. De heer Smith (s.d.) heeft tot zijn genoe gen geconstateerd, dat de geleerden (Dr. Feenstra Kuiper en Mr. Mulder) het ditmaal eens waren. Als leek wenscht spr. af te wach ten, wat de school in de praktijk zal doen, het geen hij overigens met vertrouwen doet. Ook deze spr. acht het nieuwe onderwijsinstituut van g-~ote beteekenis voor onze stad. Het was uiteraard een dankbare taak voor wethouder De Boer (v.d.), om de verschil lende sprekers te beantwoorden. Hij dankte in de eerste plaats voor de vriendelijke woorden, die hem gewerden en den burgemeester voor de wijze, waarop deze tijdeng z(jn ziekte zijn werk had overgenomen. Naar aanleiding van de vraag van Dr. Feenstra Kuiper zegde spr. toe, dat hij zoo spoedig mogelijk een vergade ring zal uitschrijven, waarop Dr. Feenstra Kuiper en Mr. Mulder uitgenoodigd zullen worden. Spr. is evenals Dr. Feenstra Kuiper van meening, dat de leeraren niet overbelast moeten worden met lesuren. De finantieele opzet houdt de mogelijkheid in, dat waar schijnlijk meer zal worden gevraagd dan ge dacht is. Maar laat dit geen bezwaar zijn, want het belang voor onze gemeente is daar voor te groot! De aangifte van leerlingen. Spr. deelde mede, dat zich voor het Lyceum reeds 62 leerlingen hadden op gegeven voor de 1ste klasse, 2 voor de 2de klasse en 3 voor de hoogere. Verwacht mag worden, dat dit totale aantal wei zal groeien tot 70. Hiervan zullen er 10 van buiten komen en waar cr in dc berc- Onze Wethouder van Onderwijs. kening op 5 gerekend was, zullen de ont vangsten beduidend hooger zjjn dan aan vankelijk opgezet was. Wat de leerlingen van den cursus Oude Talen betreft, zegde spr. toe, dat van zijn kant alles in het werk zal worden gesteld om èn voor de gemeente èn voor de jongens te doen wat het beste voor hen is. Spr. sprak tenslotte den wensch uit, dat de Raad het voorstel met algemeene stemmen zou aan nemen, omdat iets goeds en moois is bereikt. De Raad ging daarop z.h.s. met beide voorstellen accoord, zoodat zij dus inder daad met algemeene stemmen waren aangenomen 1 B. en W. hebben afwijzend geadviseerd op het voorstel van den heer Uithol (Nat. Herstel) tot het wijzigen van de subsidieregeling voor de Fröbelscholen. Naar aanleiding van zijn voorstel en daarop door het College gemaakte opmerkingen, gaf de heer Uithol toe, dat hij met enkele cijfers onjuist geweest was, maar dat was mede een gevolg van de veel te late toezen ding van de wijziging in de betreffende ver ordening. Spr. verwachtte niet veel succes van zijn voorstel, zoo zeide hij en wijzigde in- tusschen de door hem foutief verstrekte cijfers. Nog steeds is pr. van meening, dat het fröbelonderwijs niet van groote beteekenis is. Als men zijn kinderen voor den leerplichtigen leeftijd naar school wil sturen, laat men het dan voor eigen rekening doen. Bovendien heeft spr. tegen de fröbalschool het bezwaar, dat zij door vele ouders beschouwd wordt als een kinder bewaarplaats. Mede uit bezuinigings overwegingen voor de gemeente, wenscht spr. zijn gewijzigd voorstel te handhaven. Bestryding door den lieer Smith. Het was te verwachten, dat de heer Smith (s.d.) zich lijnrecht tegenover den heer Uithol zou stellen en dat gebeurde dan ook. De heer Smith constateerde, dat de heer U. reeds tot de erkenning gekomen was, dat het fröbel onderwijs éénig nut heeft, waarvan bij de be handeling tijdens de begrooting geen sprake geweest was, De fröbelschool is niet alleen bestemd om er de kinderen in ,,op te bergen", wel degelijk wordt daar aan de vorming van het karakter van het kind aandacht besteed. Typeerend noemde spr. het, dat een verzoek van ouders uit Huisduinen was gekomen om een lokaal af te staan voor het inrichten voor fröbelonderwijs. En toch heeft men daar geen last van druk verkeer of gebrek aan speel ruimte, waaruit voldoende blijkt, dat ook die ouders de aanwezigheid van een fröbelschool als een behoefte gevoelen. Spr. hoopte, dat het voorstel van den heer Uithol met dp grootst mogelijke meerderheid zou worden verworpen. Nog meer tegenstanders. Er kwamen zich meer tegenstanders aan melden, zoo b.v. de heer Terra (r.k.) en ook Mr. Mulder (a.r.). Deze laatste was het geheel met het betoog van den heer Smith eens en noemde het fröbelonderwijs van groot nut: hoe primitief het ook is, het vormt het karakter van het kind en hoe eerder daarmee begonnen wordt, des te beter voor het kind. Spr. zou het zelfs betreuren als er cok maar één stem voor het voorstel was. Meening van Dr. Feenstra Kuiper. Dr. Feenstra Kuiper (Gem.-Belang) heeft al eens eerder zijn meening in deze aan gelegenheid gezegd en zijn beschouwing was dan ook in hoofdzaak een afgietsel van een vroegere. Hij is geen tegenstander van het fröbelonderwijs, maar het nut ervan is z.i. maar betrekkkelijk. Dat door de subsidie te verlagen, als door den heer Uithol voorge: steld, de scholen tot ondergang gedoemd zou den zijn, gelooft spr. niet. Aan de hand van beschikbare gegevens gaat spr. na, dat de gemiddelde kosten per leerling in deze ge meente boven het gemiddelde liggen van ge meenten van ongeveer gelijke grootte. Als het „plan-Uithol" doorgevoerd zou wonrden zouden die kosten per leerling nóg boven dat gemiddelde liggen. Ook in enkele andere op zichten rechtvaardigt spr. het voorstel van den heer Uithol. Hij is het echter niet eens met de voorgestelde wijziging van art. 15: hp voelt absoluut niet voor verlaging van de sa larissen. Hij zou zich alleen dan met het voor stel kunnen vereenigen, indien het vermeld had een verlaging van de bijdrage der ge meente in de salarissen met b.v. 10 Waar dit echter hier niet het geval is, kan spr. met het voorstel niet meegaan. Bestrpding van het voorstel door den heer Van Loo. De heer Van Loo (v.d.) deelt mede, dat de heer Feenstra Kuiper hem niet heeft kun nen bekeeren, hij voelt n.1. niets voor vermin dering van subsidie. Integendeel, de Fröbel scholen dienen gehandhaafd te blijven, laten de kinderen er op leeren, „dat ze allemaal engeltjes moeten zijn". Spr. heeft onderwijzers dikwijls hooren ver klaren, dat het wel degelijk was te merken, als de kinderen de fröbelschool hadden be zocht: zij waren meestal voor op hen, die dat voorrecht niet genoten hadden. Mede namens het grootste deel van de burgerij meende spr. er op te moeten aandringen om het voorstel- Uithol te verwerpen. Laat Nationaal Herstel inderdaad medewerken aan het nationaal her stel en niet aan nationaal verval". Antwoord van wethouder De Boer. Wethouder De Boer heeft daarop het standpunt van B. en W. verdedigd. Hjj wees er op, dat men in Wieringen en Breezand ge komen was tot oprichting van een fröbel school, zoodat ook op het platteland de be hoefte daaraan wel degelijk gevoeld werd. De Fröbelscholen hier ter plaatse wor den door de volgende aantallen leerlingen bezocht: School aan de Laan 161 Vischmarkt 152 Hoogstraat a 144 Javastraat 304 Totaal 761 leerlin gen. Dit aantal vormt een zeer belangrijk percentage van de jeugd, welke in den leeftpd van 36 jaar is, zoodat de ouders over het algemeen dus wel overtuigd zijn van het nut van de fröbelscholen. Overigens verwijst spr. naar de meening van professor Van Poelje, welke schitterend luidt ten gunste van lröbelonderwijs. Spr. had meer waardeering voor de critiek van Dr. Feenstra Kuiper dan voor die van den heer Uithol, van wien hij 't niet juist achtte staande den Raad de cijfers van zijn voorstel te wijzigen. Voorts bestreed spr. op goede gronden de juistheid van het gemid delde kostenbedrag per leerling, als genoemd door den heer Kuiper. Spr. waarschuwde er voor de subsidie voor de Fröbelscholen te verlagen, waarschijnlijk zou alléén die aan de Javastraat zich in dat geval nog kunnen handhaven, de andere drie zeker niet. Tenslotte was het spr.'s persoon lijke ervaring, dat het kind mèt fröbelonder wijs bevoordeeld was boven dat, welk dat onderricht niet genoten had. Hij eindigde met te adviseeren het voorstel van den heer Uithol niet aan te nemen. Bij de stemming bleek alleen de heer Uithol zelf voor het voorstel te zyn, zoo dat het met de grootst mogeiyke meer derheid werd verworpen. Naar aanleiding van het voorstel tot op heffing van de onbewoonbaarverklaring van perceel Achterstraat 84, vroeg de heer Breg man (Gem.-Belang) of het niet gevaarlijk was op dit terrein werkzaam te zijn. Reeds in 1925 werd de betrokken woning „Niet meer voor verbetering vatbaar" bevonden. Spr. ad viseerde het College om le. niet te spoedig tot afkeuren van woningen over te gaan en 2e. als dit gebeurt, niet op dit besluit terug te komen. Hierop heeft wethouder Van der Vaart (s.d.) geantwoord, dat het algeheel verval, waaraan deze woning bloot stond, thans op geheven is. Hij gaf toe, dat ten opzichte van andere woningen deze handelwijze niet ge- wenscht is, maar in dit geval kon het wel. Bij het voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst voor levering van stroom voor de kustverlichting, merkte Dr. Feenstra Kuiper (Gem.-Belang) op, dat het voorstel op zichzelf niet onredelijk is, maar dat het jammer is, dat het Rijk in dezen tijd zoo aan de ontvangsten van de gemeente knabbelt. Hamers tukken. De volgende voorstellen werden z.h.s. vast gesteld: Voorstel om aan J. Gomes eervol ontslag te verleenen, met dankbetuiging voor de bewe zen diensten, als onderwijzer aan de U.L.O.- school, als leeraar aan de Hoogere Handels school en als leeraar aan de Handelsavond school. Voorstel om afwijzend te beschikken op het bezwaarschrift van J. M. v. d. Berg tegen den hem opgelegden aanslag in het vergunnings recht over het jaar 1937/38. Voorstel om den aan G. J. v. d. Lee Slij terij N.V. opgelegden aanslag in het vergun ningsrecht over het jaar 1937/38 met 12.50 te verminderen. Voorstel om afwijzend te beschikken op het bezwaarschrift van C. Winter tegen den hem opgelegden aanslag in het vergunningsrecht over het jaar 1937/38. Voorstel tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Smith (S.D.) naar „de klok van de Binnenhaven" Antwoord van B. en W.: Die is klaar en zal binnenkort geplaatst worden. Pe. heer Ran (R.-K.) viel er over, dat op s Prinsen verjaardag door de arbeiders in werkverschaffing in het Heldersch kanaal ge baggerd werd. Antwoord van B. en W.: Zouden de men- schen met gewerkt hebben, dan zouden zij voor die uren geen loon ontvangen hebben Voor toekomstige gevallen zal overleg met den nieuwen minister gepleegd worden. Een felle brand, die zich voor een ooeP„ blik ernsti/ liet aanzien is gistermorgen half twaalf uitgebroken in een oud' woonhm aan den Westerweg te Den Burg. Het hn was eigendom van den heer L. Eelman P„ werd bewoond door de familie Comdeur r> vrouw des huizes, die bezig was met het bak* ken van brood op een petroleumstel, had zich even uit huis verwijderd en in dien tijd is hef petroleumstel in brand geraakt, met het gl volg, dat in een minimum van tijd het geheelë gebouwtje in brand stond. Binnen 20 minuten was het huisje geheel plat gebrand. Van den inboedel, die niet verzekerd was, kon niets worden gered. Mej. Comdeur trachtte nog haar naaimachine naar buiten te brengen doch moest dit opgeven, omdat haar kleereij vlam vatten. Het huis stond tusschen twee schuren, n] een groote wagenschuur van den heer L. EeL man en een bollenschuur van den heer c Gieles; deze beide gebouwen werden ernstig bedreigd. Van de bollenschuur begon reeds een zijwand te branden, terwijl ook van de wagenschuur reeds enkele balken begonnen te branden. Daar er bijna een half uur mede ge moeid was, voordat de motorspuit het blus- schingswerk kon aanvangen, heeft men eerst nog getracht met emmers het vuur te be strijden op de belendende perceelen. Het water voor de brandspuit moest vanuit de z.g. „Zes" worden opgepompt. Toen men echter met spuiten begon was men het vuur zeer spoe- dig meester en konden de beide schuren ver der behouden blijven. Het woonhuis was ver zekerd, doch de inboedel, zooals we reeds meldden, niet. De familie Comdeur heeft door dezen brand alles verloren en bezit letterlijk niets meer. Naar wij vernemen zal een beroep op de ingezetenen van onze gemeente worden ge daan om bijdragen tot leniging van dezen nood, en zal voor dit doel een lijst circu- leeren. 't Wordt geleidelijk drukker op de kermis. Maandag en Dinsdag was er nog weinig pu bliek, maar gister (Woensdag) is feitelijk de kermis volop begonnen; reeds in de middag uren kwamen velen uit andere dorpen naar Den Burg, 's avonds heerschte, ondanks het minder fraaie weder, overal een gezellige drukte. In de bioscoop van den heer De Jong werd 's middags een kindervoorstelling ge geven, de bioscoop was geheel bezet, de jeugd verliet zeer voldaan de tent. Des avonds werd voor de tweede maal de flim „San Francisco" gegeven, ook nu weder voor een zeer talrijk publiek. De schouwburgtent op het Schildereind (Emmalaan), waar een herhaling van het blijspel ,,'n Huis vol herrie" werd gegeven, was wel niet geheel bezet, doch de opkomst mag bevredigend genoemd worden. Veel drukte heerscht, vooral na afloop van bios coop en schouwburg, in de dansgelegenheden en op het kermisterrein. Veel nieuws is er niet meer bijgekomen; alleen kunnen we nog melding maken van het optreden van een „Degenslikker", die even verrassende als griezelige toeren laat zien. Voor het eerst sinds lange jaren is op onze kermis ook weer eens een „Vlooien theater" aanwezig, dat zooals bijna overal, zeer veel bezoekers trekt. Hedenavond word in den Schouwburg het toon«.elspel „Staatsvijand No. 1" opgevoerd. In „De Jongs Bioscoop" loopt de bekende film „Muiterij op de Bounty". Naar wij vernemen zijn zelfs een vijftal jongens van De Waal 30 Juni naar Parijs vertrokken. De reis wordt gemaakt per luxe-auto van den heer Smit uit Koegras. De heer Bob Kuiper heeft de leiding. Dinsdagavond heeft het muziekgezelschap „Excelsior" te Oosterend een rondgang ge" maakt door het dorp en daarbij Vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht. Later werd op het Kerkplein halt gehouden en ook daar werden nog eenige liederen gespeeld. De b®" langstelling hiervoor was zeer groot. nieuwste mooiste «n grootste Hf jj' 'jiA keuze FIRMA BEEM5TERBOER telefoon372 De heer Terra (R.-K.): Hoe staat het met de vleeschkeuringsauto? Antwoord van B. en W.: Aankoop is in be handeling. Aan het slot van de vergadering heeft de burgemeester zich tot den heer v. d. Heide gewend in hartelijk gestelde bewoordingen- De heer v. d. Heide is betrekkelijk korten tijd hd van den Raad geweest, maar hij was een ijverig lid, dat groote belangstelling had, ook voor zaken buiten den Raad, zooals voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het spijt ons, dat hij weggaat, niet alleen, dat hij ambitieus was maar ook een aangenaam mensch. die een leegte in onzen Raad zal achter laten. P hracht den heer v. d. Heide dank voor al datgene, wat hij in den Raad gedaan had en wenschte hem het beste in zijn nieuwe standplaats toe. (Applaus). Daarop sloot de voorzitter te ongeveer kwart voor twaalf de vergadering.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6