Weerspannige bemanning Vervoer der Britsche Arabieren naar Genève De N.S.B. in Indië De droom van hef Jodendom vernietigd luchtmail door de KL.M. Motorrijder botst op stilstaande vrachtauto Het nieuwe departement van Economische Zaken Tragische vacantietocht In kokende loog gevallen Ronselaar aangehouden Koninklijke belangstelling "voor de Jamboree De „Torenvalk" heeft motorstoring Mijngasontploffing in Amerika Uit onze omgeving ^MARKTBERICHTEN ÜkÜ Geen verbod van lidmaatschap voor landsdienaren. Aan de memorie van antwoord op de al- gerneene beschouwingen van den Volksraad te Batavia, inzake de begrooting 1938, oot- leenen wij het volgende: Indien de opmerking, dat de natio- naal-socialistische beweging door de politie ongemoeid wordt gelaten be doelt te zeggen, dat tegen die 'ver- eeniging nimmer maatregelen zijn getroffen, is zij als onjuist aan te merken. De vergaderingen, waartoe niet-leden od groote schaal worden uitgenoodigd, worden in den regel door de politie bijgewoond. De op voor het publiek of voor genoodigden toegankelijke vergaderingen aan den dag komende uitingen en hare actie hebben nog geen aanleiding gegeven om ook de zuiver besloten vergaderingen van de nationaal- socialistische beweging door de politie te doen bijwonen. Mogelijke geruchten .dat de N.S.B. talrijke aanhangers telt in bestuurs- cn politiekringen alsmede dat on geveer 30 pet. van de officieren hier te lande den N.S.B.-geest zijn toege daan kunnen gevoegelijk voor reke ning blijven van degenen, die deze geruchten hebben doen ontstaan of verspreid. De regeering heeft geen goede gronden om de juistheid dier geruchten aan te nemen. In de door de nationaal-socialistische be weging in Ned. Indië gevoerde actie vindt de regeering geen aanleiding tot een verbod van lidmaatschap voor landsdienaren. Te minder bestaat hiervoor aanleiding nu de leiding van de nat. soc. beweging in Ned. Indië tot dusver heeft doen blijken van haar geneigdheid om zich te voegen naar de wenschen van de overheid, inzonderheid ook met betrekking tot de handhaving van de goede verhoudingen tusschcn de bevol kingsgroepen. Nederlandsche Zionisten pro testeeren tegen de verdeeling van Palestina. In het gebouw van „Handwerkers Vrien denkring" te Amsterdam heeft de Nieuwe Zionistische Organisatie Woensdagavond een protestvergadering gehouden naar aan leiding van de voorgestelde verdeeling van Palestina door de Engelsche regeering. Spre ker was, aldus het Hsbl., dr. E. A. M. Speyer. Reeds tweemaal, aldus, spreker, in de geschiedenis van het Joodsche volk is het streven naar het bezit van het Heilige Land tevergeefsch geweest, nu is een derde misluk king aanstaande. Na den wereldoorlog scheen de toekomst tvan hot Joodsche volk in Palestina een oogenblik zekerder dan ooit door de aan vaarding der Balfour-declaratie. Toen ech ter nieuwe onlusten verrezen, was het 't Joodsche volk dat, ter bevrediging der Ara- (Ksche opstandelingen, Transjordanië erbij woest inschieten. En ook ditmaal, nu Enge land zich door de Arabische protesten en troebelen in het nauw gebracht voelt en te laat krachtdadig ingreep, ook nu staat het Joodsche volk op het punt een enorm deel Van het Beloofde Land als schatting te moeten betalen. Groei der Joodsche kolonisatie belemmerd. Weliswaar zal het nu van eigen staats grenzen voorzien worden, doch daarmee zijn dan ook alle verdere mogelijkheden tot uitbreiding en groei der Joodsche kolo nisatie uitgesloten. Het is niet de feitelijke waarde van het betreffende rapport en de voorgestelde verdeeling, aldus spre ker, die wij dienen te beschouwen, doch de beleckenis van onvoorwaar delijke vernietiging van den droom van 't Jodendom der geheele wereld: een eigen land te scheppen. En het is dan ook betreurenswaardig, te fconstateeren, dat onder de Joden van het we- reld-Zionisme zoo weinigen zijn, die dezen eersten stap op het pad der ondergang niet als zoodanig onderkennen. Maar al te veel zijn er, die de verdeeling van Palestina en de eindelijke totstandkoming van een Jood- schen staat als nadere vervulling van het Joodsche ideaal zien. Dit is wel allerminst het geval. Het éénmaal afstand doen van de bij de Balfour-declaratie toegezegde rech ten, beteekent de vernietiging der geheele Joodsche toekomst in Palestina. Spreker besloot rnet te zeggen, dat, zoo het dan niet mogelijk zou zijn, de op komst zijnde beschikkingen te verhinderen, het toch de plicht van het Joodsrhe volk der geheele wereld is zich tegen de vernietiging Aan hun uiteindelijke en laatste hoop telerzet ten en geestelijk dn ruggesteun te zijn \an het jonge, krachtige volk, dat daar in la- lestina leeft en sterft voor een grootsch ideaal. Vervolgens nam de vergadering een motie aan, waarin protest werd aangetpekehd - gen het Brilsrhe rapport inzake de verctee- ling van Palestina daar dn \ieuweZioms_ sche Organisatie, deze in strijd acht me toezeggingen der Balfour-ueclaralie. MILITAIR UIT TREIN GEVALLEN. Gistermiddag is een militair van het eer ste reeiment veldartillerie, tweede batterij, N. T. nlt Amstelveen, ter hoogte van blok 1 onder Duivendreehf uit den trein len. Nadat door dokter J. II. van Gortnl uit Ahroude de eerste geneeskundige hulp was verleend, is het slachtoffer, dat een hersenschudding had opgeloopen. naar Am- Sterdam vervoerd. De persdienst van de Wereldjamboree meldt: H. M. de Koningin zal niet alleen op Za terdag 31 Juli de wereld-jamboree te Voge lenzang openen, maar H. M. heeft ook het voornemen te kennen gegeven de belang rijke welpen- en verkenners-demonstraties op Woensdag 4 Augustus bii te wonen en tevens een bezoek aan het kamp te bren gen. Engelsche autoriteiten werken verzending via Holland niet in de hand. In de jaarvergadering van de Britsche Ka mer van Koophandel voor Nederlandsch Oost-Indië, merkt de voorzitter, de heer L. II. Cripps o.m. het volgende op: De prachtige nieuwe vliegbooten van de Imperial Airways zijn thans in bedrijf op de route EngelandEgypte, waarmede een dag is gewonnen: wij zien uit naar de komst van snellere machines op de rest van de route naar Singapore. De K.L.M.-machines blijven met hun ge wone efficiency werken, zoodat er thans vier machines per week in beide richtingen vlie gen. Wij hebben echter een wezenlijke klacht en wel deze: Eenigen tijd geleden kwamen de Britsche postautoriteiten overeen de mail voor Sin gapore aan te nemen voor vervoer door de K.L.M., naast de Imperial Airways, op voor waarde, dat de post voorzien is van het op schrift „via Holland" en een extra postrecht wordt betaald, zoodat, wanneer de eene mail is gemist, de brieven met het eerst vertrek kende vliegtuig kunnen worden verzonden. De waarde van deze regeling voor de Britsche belangen wordt groo- tendeels aangetast, wijl zij niet is vermeld in de Post Office Guide en wanneer ge per telefoon informeert, wordt alle verwijzing naar den K. L.M.dienst zorgvuldig vermeden. Ik heb onlangs gelezen, dat brieven door de K.L.M. naar Indië kunnen worden verzonden, maar ook hier wordt het feit niet bekend gemaakt. Wat hier geheel en al over het hoofd schijnt te worden gezien is het feit, dat, ondanks dat alle be schikbare faciliteiten zoo ruim mo gelijk zijn bekend gemaakt, de Britsche belangen in een nadeelige positie staan tegenover hun mede dingers op het vasteland. Wij vernemen met genoegen, dat de zus- iermaatschappij van de K.L.M., de K.N.I.L. M., tot overeenstemming is gekomen met de Australische regeering, waarbij haar wordt toegestaan een dienst te onderhouden tusschen Nederlandsch—Oost—Indië en Aus tralië. Dit is een stap in de goede richting, naar een nauwe samenwerking tusschen twee landen, wier economische en andere belangen van elkaar afhangen. De „Valk" met nieuwe molor naar Athene vertrokken. Het Indiëtoestel „Torenvalk" van de K.L. M., dat gisteren op Schiphol moelWbinnen- komen, is wegens motorstoring te Athene gebleven. Gisterenmiddag is de „Valk" de machine, die Zaterdag naar Indië gaat, onder com mando van Geysscndorffer met een nieuwe motor aan boord, naar Athene vertrokken en omstreeks negen uur aldaar aangekomen Hedenmiddag om vier uur wordt de „Valk" met de post en passagiers van het gestran de vliegtuig op Schiphol terugverwacht. Met de reparatie van dc „Torenvalk" zul len vermoedelijk ecnige dagen zijn gemoeid. Echtpaar zwaar gewond; de vrouw bezweken. Gisteravond ongeveer elf uur had op den Rijksstraatweg onder de gemeente Harme ien een verkeersongeval plaats, waarbij we derom een doode te betreuren valt, Terzijde van genoemden weg stond een vrachtauto afkomstig uit Leiden, waarvan de chauf feur bezig was het licht te herstellen, toen uit de richting Woerden de heer L. B. uit Utrecht per motorrijwiel naderde, die zijn echtgenoote als duo-passagiere meevoerde. De heer B. heeft de vrachtauto, welke ver moedelijk onverlicht was, niet opgemerkt, zoodat hij met groot vaart tegen dat voer tuig botste, met het gevolg dat hij en zijn echtgenoote met kracht tegen den grond werden geslingerd. Onmiddellijk merd hulp gehaald en beide slachtoffers werden naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Tijdens dit vervoer is de vrouw, die een schcdelbasisfractuur, een beenbreuk, verschillende kneuzingen en schaafwonden bekomen had, bezweken. De heer B., die een hoofdwonde en inwendige kneuzingen hpliep. is er ernstig aan toe. Onmiddellijk na het gebeurde was de burgemeester van Ilarmelen met de politie ter plaatse, teneinde een onderzoek naar dc oorzaak van dit ongeluk in te stellen en het verkeer op den weg te regelen. Aan het thans verschenen Staatsblad tot instelling van een departement van Econo mische Zaken wordt het volgende ontleend: Met ingang van 15 Juli 1937 wordt op geheven het ministerie van Landbouw en Visscherij. Met dien datum wordt de zorg voor de zaken, waarmede dit departement was be last, met uitzondering van die betreffende de rentambten, opgedragen aan het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart. De zorg voor de zaken betreffende de rentambten wordt opgedragen aan het de partement van Financiën. Voorts wordt de volkshuisvesting overge bracht van het departement van sociale zaken naar het departement van binnen- landscbe zaken, terwijl van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart de zaken betreffende de binnenscheep vaart overgaan naar het departement van Waterstaat. Ten slotte wordt de naam van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart gewijzigd in dien van ministerie van Economische Zaken. Vijf opvarenden van de vertrekken de „Thorpehall" wilden niet aan boord blijven uit vrees voor repre sailles door het Franco-bewind. Met geweld op het schip terugge bracht. Het Engelsche wilde stoomschip „Thorpe hall", waarover in verband met de Spaan- sche schatten zooveel is te doen geweest, zou hedennacht Vlissingen verlaten met be stemming Bordeaux. Voor dit besluit werd genomen, zijn er nog heel wat strubbelingen met de beman ning geweest. Zooals bekend, stond het schip onder strenge politiebewaking, daar volgens de bepalingen van den vreemdelingendienst de bemanning niet aan land mocht komen. Op verzoek van den kapitein heeft de com missaris van politie Dinsdag- en Woensdag avond toestemming gegeven tot passagie ren, daar de opvarenden sinds 12 Juni j.1. niet meer van boord waren geweest en de kapitein moeilijkheden vreesde. Dit passa gieren is zonder een enkel incident verloo- pen. De Spanjaarden keerden des avonds normaal aan boord terug. Daar er erhter vijf opvarenden waren, namelijk de eerste on tweede stuurman, de tweede machinist en de radio-telegrafist, en een matroos, die niet meer met dit schip naar Spanje temer wilden, bevreesd als zij waren voor represailles van de zijde van het Franco-bewind, beeft de commissaris van politie, in opdracht van de Nederland sche regeering, Woensdag genoemde leden der bemanning verhoord. Gistermiddag hebben zij evenwel het schip willen veria ten om te deserteeren. Deze mannen zijn daarop naar het politiebureau overgebracht De commissaris heeft toen van den kapi tein een verklaring weten te krijgen, dat bet schip van Vlissingen rechtstreeks naar Bor deaux zou. varen, waar de bemanning, in dien gewenscht, de gelegenheid zal hebben voor den Britschcn consul aldaar af te monsteren. Dit is aan de opstandige bemanning mede gedeeld, doch ook nu wenschtcn zij niet aan boord terug te keereo, waarop dc kapiiein aan den commissaris beeft verzocht hen met den sterken arm aan boord Ie brengen. Dit beeft echter met geweld moeten geschie den, aangezien de Spanjaarden hevig ver zet pleegden. Onder strenge bewaking zijn de mannen tenslotte aan boord gebracht. Twaalfjarige fietsrijder door auto omvergereden en levensgevaar lijk gewond. Auto in beslag genomen. Op den Rijksstraatweg nabij Voorthuizen is gistermorgen een automobilist, bestuur der van een tweepersoonswagen, in aanrij ding gekomen met den twaalfjarigen wiel rijder de V. uit Zuilen, die geheel alleen op een vacantietocht was. De jongen is bij de ze aanrijding zoo ernstig aan het hoofd ge wond, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het St, Elisabeths-ziekenhuis te Amers foort moest worden vervoerd. Het slachtoffer bereed den rijweg, hoewel achter dc hoornen een goed rijwielpad ligt. Tegen den bestuurder van de auto. die ver klaarde, dat de jongen plotseling naar links uitweek is proces verbaal opgemaakt en zijn wagen is in beslag genomen door de poli tie. De identiteit van den jongen kon worden vastgesteld, doordat op zijn rijwielbelasting- plaatje naam cn adres waren aangebracht. Jongeman krijgt vrceselijkc brandwonden. Een ernstig ongeluk is gebeurd op T. P. Viruly's Stoomzeepziedcrij „Dc Hamer" te Gouda. De ongeveer 20-iarigc werkman B. KI ij n was. aldus de Msb., op een der zolders van de fabriek hpzig met het koken van raus- ticsoda, welke in bussen van pl.m. 300 kg. is verpakt. Door de bussen te laten zakken in een ketel, welke met heet waler en stoom gevuld is, wordt dc soda vloeibaar en ont staat rausticloog. Tijdens het proces kookte de ketel over. Klijn, die dit bemerkte, rende een trap af om een kraan te sluiten, doch hij kwam daarbij te vallen en stortte in de op den grond liggende loog. Met ontzettende brand wonden over het geheele lichaam is het slachtoffer opgenomen. Tersfond werd hij naar het Van Ilerson Ziekenhuis vervoerd. De toestand van den jongeman is zorg wekkend. Op het station te Utrecht. Gisteren heeft de Utrechtsche politie op het Centraal-Station een tweetal jonge werk- loozen aangehouden, dat gereed stond naar Spanje te vertrekken om dienst te nemen bij de regceringstroepen. Er bestond reeds eenigen tijd bij de politie het vermoeden, dat er in Utrecht geronseld werd en in verband daarmede had de re cherche het oog gehouden op een perceel, waar men meende, dat de mensrhen werden aangeworven. Iedereen, die dit perceel bin nenging, werd na zijn vertrek nauwkeurig gevolgd, met het resultaat dat gisteren de heide hierboven genoemde mannen op het Centraal-Station werden aangetroffen. De man die zijn bemiddeling had ver leend, is door de politie gearresteerd en aan een verhoor onderworpen. Nadat tegen hem proces-verbaal was opgemaakt, werd hij vrij gelaten. TWINTIG DOODEN. Bij een mijngasontploffing in de Baker mijn in Indiana (Amerika) zijn fwinfig mijnwerkers om het leven gekomen. Drie lijken zijn reeds geborgen, terwijl de zeventien andere onderin de mijnput liggen. Op het oogenblik, dat de ontploffing plaats greep, bevonden zich 203 arbeiders in de mijn. Twee delegaties afgevaardigd. Dc Nationale Verdedigingspartij der Ara bieren heeft naar de „Daily Tel." meldt, be sloten om aan het Britsche departement van koloniën en aan den Volkenbond een pro test te zenden tegen het verdeelingsplan. Overigens herinnert, de partij er aan. dat zij een eigen delegatie naar Genève zal zen den om de Arabische zaak voor de Manda- tencommissie te bepleiten. Aldus heeft zij het beroep van den Moefti verworpen om sa men te werken met het Arabische Hooge Co mité een gemeenschappelijke delegatie naar Genève te zenden. Deze beslissing om dc oppositie te gen de Moefti voort te zetten is van belang, omdat het waarschijnlijk hulp voor de gematigden zal betee- kenen. De Jeruzalemsche correspondent van bo vengenoemd blad is voorts van meening, dat de aanbevolen grenzen waarschijnlijk geen groote veranderingen behoeven te ondergaan, behoudens, waar het om de stad Lydda gaat. Lydda zal volgens de aanbevelingen der Koninklijke Commissie in den Britschen mandaat-corridor liggen, doch het moderne vliegveld, dat zoo pas is voltooid, en dat een paar kilometer buiten Lydda ligt, zou in den Joodschen staat worden opgenomen. Men is nu van meening, dat ook deze luchthaven in den corridor behoort te lig- gen. Verder is men ook eenigszins verbaasd geweest over het feit, dat het welvarende, door christenen bewoonde gebied van Ra mallah op 16 km, ten Noorden van Jeruza lem, waar het Palestijnsche radiostation ligt, niet in den mandaat-corridor is op genomen. Men is van meening, dat ook dit gehied onder Britsch bestuur behoort te blijven. AA'NA PAULOWNA De Rijksontvanger te Anna Paulowna. zal voor het behandelen van aanvragen ter ver krijging van kostelooze rijwielbelastingmer- ken, te zijnen kantore Molenvaart 22, zit ting houden op de volgende dagen en uren: Dinsdag 20 Juli, 27 Juli en 3 Augustus 1937 des namiddags van 7 tot 9 uur. Donderdag 22 Juli, 29 Juli en 5 Augus tus 1937 des namiddags van 7 tot 9 uur. In aanmerking ter verkrijging van een kosteloos rij wiel bel ast'ngmerk, komen al leen hoofden van gezinnen, die niet in de Rijksinkomstenbelasting zijn of worden aan geslagen en een rijwiel voor hun beroep of bedrijf noodig hebben. DE STUDEERENDE JEUGD. Op de UJ..O. school fe Den Helder werden bevorderd A. Dekker naar de 2e klasse, S. Koov en P van Duin naar de 3e klasse en D. Kaan en B. Zon naar de 4e klasse. Loop der bevolking. Tneekomen: Mej. N. Boontjes van Bergen (N.-H.), M. SchenkRens van St.-Maarten. mej. A. Ch. Prins van Hilversum, wed. G. GraauwolmanS'ammis van Haarlemmer meer. L. M van Dreunen van Hillegom, mei. P. H. Jager van Franeker. Vertrokken: A. Kamstra naar Wijmbritse- radeel. D. Kaaij en gezin naar Winkel, D. Boer naar Panendrerht. H Oudejans en gez. naar Alkmaar. TI. Sehuiling en gez. naar Den TIelder: mej .T. M. Portcsijs naar Zijpel mej. G. C. v. d. Hoek naar Amsterdam! K. Th. van Steijn naar Den Helder: Wed. .T. Stammes—Bakker en gez. naar Schagen. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria Wilhelniina. dorhter van G. H. van Stein en E J. M. norrestijn; Gerardus Johannes, zoon van R. Stoker en J. E. Bnttema: Gerard, zoon van B. Janssen en R Ruif: Cornelis Klaas, zoon van T„ Meeldijk en P. Koopman. Ondertrouwd: G. P. Piiilipsen en A. M. M Tuin; T. Mereboer en L. C. de Greef. Overleden: A. Tronie -Kooij, oud 68 jaar: P W. Kuijs, oud 6 P. de Jong, oud 3 jaar. - RREEZAND. N. de Jong werd op de TT. L. O. «rhool te Den Helder bevorderd naar de 2e klasse en D. de Jong naar de 3e klasse. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan N.V. vh. L. v. Staalduinen te 's-Gravenhage voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Molenvaart; aan N.V. v.h. P. J. Timmer, voor uitbreiding bergplaats aan den Zwar- tewee; aan J. L. H. Hazeloop voor den bouw van een garage aan den Zwinweg en aan P. Kramer voor den bouw van een «chuur aan de Zandvaart. Politie. Verloren: een damestaschje. Gevonden: een blauwe alpino. W1EBINGEN NIEUWS VAN DE WIERINGER WIELER BAAN. Een ontmoeting Alkmaar-Wieringen Op aandrang van veele sportliefhebbers heeft de Directie der Wier. Wielerbaan in overleg met de plaatselijke club besloten om morgenavond 17 Juli een grooten clubwed- striid fe organiseeren. Deze wedstrijd zal gaan tusschen Alkmaar en Wieringen. In het volledige programma is opgeno men een sprint-serie, een afval-raee, een klassementraee, een ploegachtervolging en natuurlijk een koppelwedstrijd, kortom een romplepf nrogramma. De aandacht is in hoofdzaak besteed aan goede sport tegen lage entree prijzen, zoodat een ieder nu eens kan genieten van zuivere wielersport. Laten wij eens enkele namen noemen. Derksen—Pronk: alleen deze renners zijn voldoende om publiek te trekken. Dit kop pel is in grooten vorm. Wie herinnert zich niet de fameuse sprint van Pronk tegen Zwartepoorte? Derksen heeft weer zijn ouden vorm te pakken. De oud-renner Cor Blekemolen, directeur der Utrechtsche wielerbaan heeft spontaan verklaard, dat deze renner absoluut de ster van het veld was. Dit n.a.v. van zijn rij den verleden Zondag in Assendelft. Verder zullen o.a. starten; Jn. Groot. Evers, Schippers. Klink, Hegeman, Lont, Kreiieer, Oostdiik, Deiikers, Jn. Smit en de nieuwelin gen Bosma, Eenhoorn, Baardman, Snoodijk, Verbiest etc. Zonder twijfel zal het Zaterdagavond niet aan belangstelling ontbreken. Want de prij zen zijnstaanplaatsen f 0.15; beide tri bunes f 0.25. Kinderen staanplaats 5 ct. aanvang 7 uur 30. Zij die een gestempelde kaart nog bezitten van den nitgestelden clubwedstrijd Wierin gen—Assendelft kunnen hierop toegang kriigen. Wij verwijzen verder naar de advertentie in dit blad. Openlucht-concert. Woensdagavond gaf onze muziekvereeni- ging „Harmonie", directeur de heer P. Kreij ger, in samenwerking met de zangvereeni- ging „Zang- en Vriendschap", dir. Jb. I. Ho venier, een openlucht-concert op het kerk plein bij de Arbeidsbeurs. Zeer velen hebben het programma, dat vlot werd afgewerkt, beluisterd. DEN OEVER. Concert. Naar wij vernemen, zal de harmonie „Apollo" aanslaande Zondagavond een con cert geven in de tent aan den Gasthuisweg. Kostelooze Rijwielbelastingmerken. De zitdagen voor het aanvragen van kos telooze rijwielbelastingmerken worden ge houden te Hippolyfushoef in het gebouw van de Arbeidsbeurs op: 17 Juli narn. van 3—7 uur. 21 Juli nam. 79 uur, 4 Augus tus nam. 79 uur, 7 Augustus 39 uur. Te Den Oever in het politiebureautje: 19 Juli nam. 79 uur, 23 Juli nam. 79 uur. OOSTERLAND Geslaagd, Donderdag slaagde mej. H. R. Verfaille Dd. van Vartrop voor het M.U.L.O.-diplo ma A HELDERSC.HE E1ERVEILING, 15 Juli. Aanvoer: 20.000 kipeieren: 5557 Kg. 3.60 —3.80. 58—60 Kg. 3.70—4. 61—63 Kg. 3.60— 4.30, 6467 Kg. 44.30, 224 eendeieren 2.40 2.8p per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN. 15 Juli. Aangevoerd: 55.000 kipeieren: 5658 Kg. f 3.503.65. 58—60 Kg. f 3.60—3.75. 60-62 Kg f 3.C0—3.75. 62—65 Kg. f 3.70—4.05, 1000 cendeieren f 2.55—2.60 per 100 stuks. RROEK OP LANGENDIJK. 16 Juli. Schotsche muizen 2.70—4.20, grooten 3.70 4.30, eigenheimers 3.50. bl. dito 3.10—3.00, drielingen 1.90—2.20, kleine 1—1.40, sla 80— 00 ct., zilverdrielingen 55.20, zilvernep 7.90 —8.50e peen f 2.40. Peen f 2.603.80, spercieboonen f 1720 10 snijboonen f 18, tuinboonen f 4.10—5.20, roo- de kool f 2.60—3.30, witte kool f 1.40—2.40, gele kool f 4.20, komkommers 1 1.602.20, bloemkool f 12.10—13.90. NOORDSCHARWOUDE. 16 Juli. Schotsche muizen 2.30—4.10, grooten 3.90 —4 30. bl. eigenheimers 2.80—3.40. drielin gen 2—2.60, zilveruien 4.10, drielingen 4.705.30, zilvernep 7.207.70. Spercieboonen f 1618, tuinboonen f 490 —5.30, witte kool f 2.60, bloemkool f 11.50. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Berlijn, 15 Juli. De markt is stabiel. Er is geen verandering te bespeuren. Alles blijft sinds eenige dagen onveranderd. To maten en komkommers vonden ten gevolge van het warmere weer goede vraag en vlug gen handel. Genoteerd werd: Holl. bloem kool 47.05 p. 100 stuks. Holl. tomaten 19,50 —28 p. 50 kg. Ital. tomaten 1115 p. 50 kg. Bulgaarsche tomaten 13.50—17 p. 50 kg. Hon- gaarsehe tomaten 12.5015 p. 50 kg. Holl. komkommers 1316 p. 100 stuks. Ital. kom kommers 5—7 p. 50 kg. Ital. aardappelen 7.50 -9.50 p. 50 kg. Holl. komkommers 7,15 —7.50 p 50 kg. Egyptische uien 7.50—8.50 p. 50 kg. Holl. meloenen 4050 p. 50 kg. Dresden: Ruitenl. prod.: uien 9.50 p. 50 kg. Pruimen 35—36 p. 50 Kg. Perziken 19-24 p. 50 kg. BOTERNOTEERING. 's-Gravenhage. 15 Juli. De commissie- noteering voor Xerierlandsehe boter is heden vastgesteld op f 0.77 per K.G.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7