Kust- en Usselmeervisscherij De spanning is verdwenen De vierkamp in Duitschland De groote prijs van Duitschland „Vervloekt zij de Volkenbond Dronken matroos omvergereden Geen beperking van koolzaad-uitzaai Zweefvliegers in den dop Nachtelijke overval Predikbeurten Vera Menschik blijft wereldkampioen De wereldkampioenschappen Een en twintig inbraken op zijn geweten PUBLICATIE. MARKTBERICHTEN ^cAa/ien Ulietïeruieti Sa^t,T' "m »te,,u* Woons.la, 3! X: ken, werd gisterenmorgen voortgezet en door den wereldkampioen gewonnen Voorn won Saemisch de afgebroken partij van DR. MAX EU WE Bogoljubov,. ondanks het feit dat hij de kwaliteit en twee pionnen achterstand had, doch daartegenover stond, dat Saemisch een geweldigen aanval bezat. De stand in den vierkamp is thans: 1 Euwe 2'A punt plus 1 afgebroken partij., 2 Aljechin 2 pun ten; 3 Bogoljubov lA punt 4 Saemisch 1 punt, plus 1 afgebroken partij. Nog een zege van onzen landge noot. Do partij tusschen Dr. Euwe en Saemisch, welke in de vierde ronde bij den 33sten zet in een betere stelling en een pion meer voor onzen landgenoot werd afgebro ken, is vandaag door den wereldkampioen gewonnen. Saemisch verloor, doordat hij bij een slechte stelling na den 44sten zet don tijtl overschreed. De stand in den vierkamp is thans: 1. Dr. Euwe VA punt. 2. Dr. Aljechin 2 punten 3. Bogoljubov IA punt. 4. Saemisch 1 punt. In den vvedstrifd om het wereldkampioen schap schaken voor dames, welke wordt gespeeld in het Grand-hotel „Panhans" op den Semmering. heeft Vera Menschik haar filcl tegen de Duitsche kampioene Sonja "Graf verdedigd. Beeds de twaalfde par tij bracht de beslising ten gunste van Vera Menschik. Na zestien partijen won zij van haar Duitsche tegenstandster met liy2 tegen 4% punt. Fransche ploeg samengesteld. Den"woit«Z-al i)ij de were'dkampioenschap- PeKon» u m UvP0de helft Augustus do ^°P,agcn w°r(Jen georganiseerd, door deir renners vertegenwoordigd wor- Mkhard- Pr°feSSi0nalS: Chaillot> Gérardin en Stayers: Terreau en G. Wambst. H eSienners amateurs: Carapezzi, Cou- 1 Coudrain Wegrenners professionals: Magne, Lapébie Speicher en Le Grevès. DE TOUR DE FRANCE. Anton van Schendel houdt dap per vol. Lapébie en Choque winnen de 18e étappe. Deze achttiende étappe van Le Rochelle naar Hennes is verre van gemakkelijk ge weest en indien de renners gedacht mochten hebbeii, dat het op deze laatste étappen niet meer zoo zwaar zou zijn, hebben zij de plank tocli mis geslagen. De rit tegen het horloge ging van La Ro- clielel naar La Roche Sur Yon, 'u afstand van 81 K..M. Deze 81 K.M. werden met een gemiddel de snelheid van ongeveer 41 K.M. per uur gereden en dat, ondanks het vroege uur, in een groote hRte. De eene jacht volgde de andere op. om beurten namen de renners van een groep den kop, er werd hier strijd geleverd om seconden. Vooral de Fransche en Italiaansche renners streden een grooten strijd en onze landgenoot was hierbij een van de besten. De Italianen kwamen, aan gevoerd door Martano, na 1 uur 59 min. 21 sec. binnen. Vlak achter Martano lagen Introzzi, Vicini, Anton van Schendel, Ca- musso en Romanatti. Toen de Franschen, onder leiding van Lapébie, waren binnen gestoven, bleek het, dat zij 11 seconden sneller dan de Italiaansch-Nederlandsche groep hadden gereden. Geen der andere groepen noteerde een. korteren tijd. Op het tweede gedeelte van de étappe, van La Roche Sur Yon naar Rennes over een afstand van 172 K.M., welke met massa start werd verreden, kwam de terugslag van van de groote inspanning, welke de renners tijdens den tijdrit hadden moeten ont plooien. Eerst op enkele kilometers afstand van de eindstreep sprong plotseling Chocque weg; een achtervolging be gon, maar de Franschman wist toch nog met zes seconden voorsprong op een groote groep als eerste over de finish te stormen. De Fransche individueel Fréchaut won in de sprint, voor Ruppo, Cloaroc en Brae- ckeveldt, terwijl de 39 rijders, die daarna volgden en waaronder zich ook Anton van Schendel bevond, op de zesde plaats werden geklasseerd met denzelfden tijd als Fréchaut. Het totaal klassement: De stand luidt thans: 1. Lapébie, Frankrijk, 126 u. 28 m. 29 sec. 2. Vicini, Italië, idiv., 126 u. 33 min. 24 sec. 3. Camousso, Iialië, 126 uur, 53 m., 46 sec. 4. Amberg, Zwitserland, 127 u., 3 min., 22 s. 5. Marcaillou, Frankrijk, 127 u., 3 m., 36 s. 33. Anton van Schendel, 129 u., 20 m., 17 s. Het landenklassement luidt: 1. Frankrijk met 380 uur, 59 min., 33 sec. 2. Italië, 384 uur, 7 sec. 3. Duitschland, 384 uur, 2 min., 6 sec. 4. Zwitserland, 385 uur 5 min., 35 sec. 5. Spanje, 390 uur, 45 min., 45 sec. 6. Luxemburg, 391 uur, 1 min., 51 sec. Aubodwa&LliArrhe. Weer goede tijden bij de trai ning. Gisteren was het de voornaamste trainings dag voor de autoraces op den Nuerburgring om den grooten prijs van Duitschland, wel ke morgen zal worden verreden. Van de gelegenheid om te oefenen werd druk ge bruik gemaakt en weer werden er verschil lende uitstekende tijden genoteerd. Zoo ble ven de Mercedes Benz coureurs Lang en von Brauchitsch voor een ronde onder de 10 minuten-grens, terwijl Rosemeyer met zijn Auto Union bewees, dat zijn nieuw ronderecord, gisteren gevestigd, geen toeval was door thans met een gemiddelde snelheid van 139 km. per uur te rijden. Maar ook Lang boekte een fraai succes door een ron de met een gemiddelde snelheid van 138.7 km. per uur af te leggen, terwijl Von Brau chitsch toch ook maar even een gemiddelde van 137.9 km. per uur haalde. Tazio Nuvolari. Groote belangstelling ging ook uit naai de Italianen met hun Alfa Romeo en Ma- seratie wagens. Nuvolari, Farina, Mari- noni en Del Mundo reden vrij goed, maar zij zullen wel geen ernstige bedreiging voor een Duitsche overwinning zijn, uitge zonderd misschien Nuvolari, die het met zijn twaalf-cylinder Alfa Romeo, welke hij ook het vorig jaar bereed, zeker een eind zal brengen. Hij- kwam in de training namelijk gemakkelijk op een gemiddelde snelheid van 134.8 K.M. per .uur en men krijgt den indruk, dit dit zeker niet de grootste snelheid is, welke Tazio Nuvo lari uit zijn wagen zal kunnen halen. Een goede prestatie leverde voorts ook Rudolf GaracCiola, die een ronde met een gemid delde van 135.9 K.M. per uur draaide. Geldelijke opbrengsten in Juni beter dan het vorige jaar. De afdeeling visscherijcn van het depar tement van Economische Zaken deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrek king hebben op de maand Juni 1936. In het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd de visscherij min der druk uitgeoefend dan in Juni 1936. De geldelijke uitkomsten van deze visscherij, benevens van die in het IJsselmeer waren beter dan in Juni van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde yisch bedroeg n.1. volgons voorloo- pige opgave resp. in het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee 2.215.121 (2.493.949) Kg. en f 68.812 \f 39.0.77) en in het IJssel meer 623.355 42S.3S3 kg. en f 210.8802 f 180.875) In het IJsselmeer waren de aalvangsten met kuil- en kornetten zeer bevredigend. Met de aalfuiken werden hetere resultaten verkregen dan in Mei, de vangsten langs de Koordhollandsche kust van Medemblik tot Hoorn waren zelfs zeer gunstig. Daarente gen was het resultaat dor hoekwantvis- scherij niet bevredigend. De aal was over het, algemeen dun en de prijs laag. De vangsten der slaande botnetvisschers waren gering. Alleen in de nabijheid van Stavoren werden nog eenigszins loonende "vangsten gemaakt. Haring, ansjovis, garnalen, mos selen. In het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee waren de haringvangsten met e kommen van weinig heteekenis. In het be- Si" der maand werd in enkele konvme voornamelijk bij den Pollendam en benoor den Har] in gen, goed ansjovis gevangen. De prijs van de ansjovis was l|oog. wondorknilvissrherii op ansjovis enkele dagen in verband met den noogen Prijs goede besommingen op. Met iio - werd weinig ansjovis gevangen. Hei sulfaat der botvisscherii met s( was niet gunstig. De uitkomsten c 1 visscherij met boekwant waren wat beter, daarentegen werd met staande "r_ den regel niet veel bot gevangen. - - srherij op garnalen, welke gekookt afgeleverd, was van geen beteekenis. ben 36-tal vaartuigen visrhfe op earna de drogerij te Oudesch'ld. De v< Waren kleiner dan in Mei. Het te. der visscherij op mosselen voor eendenvoe der was niet gunstig. Van 2 tot 22 Juni wed het gesloten gedeelte van de Wadden zee beooston den dam van Ameland open gesteld voor de zaadvisscherij door Zeeuw- sche visschers. De visscherij op alikrui ken beperkte zich tot het rapen langs de zeedijken. it Avro-klanken geven aanstoot. Meer dan eens treft men, aldus de Msb. in de Engelsche radiotijdschriften het op schrift „Hoor je dat?" aan, waarbij luis teraars elkaar attent maken op bijzondere uitzendingen. In het programmablad voor huitenland- sche uitzendingen „World Radiokwam een ingezonden stuk voor, waarin een Londen- scho luisteraar zijn verwondering uit je gens de uitzending van de A Y R O .Pad vinders zingen voor padvinders". Luister wat deze heer, die naar Brasov meende te luisteren, door den aether vernam: legen een uur of 9 (Engelschen tijd) hoorde ik Engelsche stemmen liedjes zingen als „Dai- sv Bell" en „Tipperary". Dit werd gevolgd door een toespraak in het Duitsch en daarna zong men een lied- waarvan het ie frein was „Damn the League damn the Lea gue". (Vervloekt zij de Volkenbond.) De redactie van „W.R." teekent hierbij aan dat dit de A.V.R.O.-uitzending zal zijn geweest, maar men betwijfelt of het liedje met het gewraakte refrein zal zijn gezongen. Redactie en luisteraar kunnen ge rust zijn! Het refrein luidt slechts „Jambo ree, jamboree!" hetgeen misschien bij een niet 'duidelijke overkomst iets kan zijn ge weest dat den Londenschen luisteraar deed vermoeden, dat de A V R O zoo snood was om iets leclijks van den Volkenbond te zeg gen. Dezer dagen heeft de politie te Amersfoort den 27-jarigen de W. aldaar aangehouden, toon hij in een villa aan de Dr. Abraham Kuvperlaan had ingebroken. Gebleken is, dat men met de arrestatie van dezen man een goede vangst heeft ge daan. De W. heeft namelijk bekend, zich lc hebben schuldig gemaakt aan niet min der dan 21 inbraken t.w. tien in Amersfoort, vijf in Zeist en zes in de Bilt, Soest en Hoog land Bij deze inbraken werd zoowel geld als goederen ontvreemd. De man zal ter beschikking van dc ïusti- lie worden gesteld. Slachtoffer ernstig gewond. Gisteravond omstreeks kwart over zeven is op den Nieuwen Rijksweg ter hoogte van het kruispunt „De drie witte palen" te Oegstgeest, een 42-jarige varensgezel uit Leiden, die in beschonken toestand ver keerde, aangereden door een personen auto, bestuurd door den luit. ter zee tweede klasse E. H. Vorster uit Den Helder. Deze had nog getracht de aanrijding door naar links uit te halen, te voorkomen, doch dit gelukte niet. Dc man werd door den zijkant van de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. In bewustéloozen toestand met ernstige verwondingen en inwendige kneu zingen is het slachtoffer, nadat door een dokter de eerste hulp was verleend, naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Een der portieren van de auto werd gehavend, o.a. brak de kruk, terwijl het ruit werd verbrijzeld. Door de glasscherven kreeg een der inzittenden eenige onbetee- kenende snijwonden. OUDE MAN VERDRONKEN. Gisteravond om half twaalf is een 73-ja- rige man, wiens adres nog niet bekend is, in het IJ verdronken. Hij viel van een der steigers aan de De Ruyterkade en verdween onmiddellijk in de diepte. Voorbijgangers, die het ongeluk za gen, waarschuwden de politie, die geholpen door de havenpolitie, dadelijk pogingen in het werk .stelde den man te redden, doch het ontzielde lichaam word eerst na een half uur dreggen uit het ter plaatse zeer diepe water opgehaald. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, ligt het niet in de bedoeling de uitzaai van koolzaad ihet gewone winterkoolzaal), te oogsten in 1938, tc beperken. De telers behoe ven van den uitzaai geen opgave te doen en zijn dus geheel vrij in het bepalen van de te bezaaien oppervlakte Zooals reeds vroeger is gepubliceerd zul len zoo noodig maatregelen worden getroffen, waardoor de richtprijs van f 14.50 per 100 kg. bereikt wordt. Indien tot het nemen van dergelijke maat regelen zou worden besloten, zal in het voorjaar van 1938 de gelegenheid worden opengesteld om een aanvrage in tc dienen tot opneming van hot te velde staande koolzaad in de steunregeling. VxxdJUxi JAMES NIET MEER ACTIEF. 't Werelds geniaalste voetbal ler gaat het in de poolbedrijven probeeren. Een van de meest fameuze spelers, die 't Engelsche voetbal heeft opgeleverd, Alec James, gaat het groene tapijt verlaten! James is een oudere kracht, die evenwel het voetbalspel tot in de finesses beheersch- te en nog geregeld voor het befaamde Ar- senal te Londen uitkwam. Bij deze vereeniging vervulde hij tevens de functie van coach. Nog maar kort geleden hebben wij James aan het werk gezien in den wedstrijd Feijenoord—Arsenal te Rotterdam en nog nooit van te voren hadden we zoo'n geni- aien voetballer bewonderd. Door velen zal zijn heengaan dan ook ten zeerste wor den betreurd. Naar verluidt zal James zijn brood'gaan verdienen in de pool-bedrijven. De eerste oefenvluchten op Wel schap. Daar het van belang geacht wordt, dat de toekomstige verkeersvliegers bekend zijn met het zweefvliegen en dat zij de bij zondere moeilijkheden, dit bij 't beoefenen van deze sport aan den dag treden, onder de knie hebben, zullen de leerlingen van de Rijksopleiding voor verkeersvliegers dit jaar beginnen met hun gewone opleiding ook de motorlooze vliegsport te leeren be oefenen en zich daarin volledig bekwamen De eerste oefeningen hadden gisteren op 't vliegveld Welschap plaats. Omstreeks negen uur kwamen daartoe een twintigtal hunner onder leiding van den motor-vlieginstructeur. den K.L.M.-vlieger Van der Zijde, die zelf een enthousiast zweefvlieger is en onlangs op het vliegveld Teuge zijn C-brevet haalde, met de P.H. A.E.B. en de P.H.A.D.Z,. beiden een Fok ker F 7 A en de P.H.—A.K.C. (de Ci troenvlinder) een Koolhoven taxivliegtuig van het tvpe F. K. 43. De Eindhovensche zweefvliegcluh en de Amsterdamsche Club voor zweefvliegen, die de afgcloopen week haar bivak op Welschap heeft opgeslagen en daar druk geoefend heeft, traden tesamen als gastvrouw op cn met materieel van deze beide clubs werd spoedig het zweefvliegen aangevangen. In het begin een weinig onwennig op de rus tige zweefvliegtuigen, raakten de verkeers vliegers in den dop hoe langer hoe meer op dreef en aldra bleek, dat de reis naar het voor het zweefvliegen zoo bij uitstek ge schikte Welschap zeker niet tevergeefs was geweest, want toen op het einde van den middag de ba-lans werd opgemaakt bleek, dat nagenoeg allen met succes de proeven voor het zweefbrevet A hadden afgelegd. ONZE OOST. Jonge Europeaan zwaar ge wond. Moderne meubelen verraden het spoor. Verleden week in den nacht van Woensdag op Donderdag heeft in kampong Tjiseeng, bij Buitenzorg, een bloedige rampokpartij plaats gehad, waarvan een Europeaan, een zekere M. het slachtoffer werd. Zwaargewond door kap-wonden werd hij naar het ziekenhuis te Buitenzorg getransporteerd, waar hij het thans naar omstandigheden wel maakt. M., die nog maar 22 jaar oud is, had twee maanden geleden eindexamen A.M S te Batavia gedaan, aldus de N.R.C.. Hij is toen in een eenvoudig huisje in desa Tji seeng met een jonge inlandsche vrouw gaan samenwonen. Bovendien woonden in het huisje, dat zelfs naar Inlandschen maat staf zeer eenvoudig lijkt, de vader en een broer van de jonge Inlandsche. In den bewusten nacht, omstreeks twee uur, hebben vier met goloks gewapende rampokkers een raam van het huisje open geduwd; veel moeite hadden zij daarmede niet. De huishoudster, haar vader en broer werden vastgebonden en ge blinddoekt. De broer, die zich ver zette werd licht gewond. De bewoner verzette zich met de bloote vuist doch moest het natuurlijk tegen de ge wapende indringers afleggen, te meer, daar hij sterk bijziende is en op dat moment zijn bril niet op had. Hij kreeg zware ver wondingen aan hoofd, lichaam cn armen. De Inlandsche medebewoner van het huis kreeg eveneens een kap met een golok over het hoofd. Met medeneming van contanten en eenige sieraden, volgens schatting van de huishoud ster tezamen een waarde van ongeveer f 400 vertegenwoordigende verdwenen de rampokkers in de richting van Tjiseeng. De beide gewonden zijn in het Roode- Kruis-ziekenhuis te Buitenzorg opgenomen. Bevreemdend is, dat M. den desabewo ners verboden heeft op den tong-tong te slaan, zoodat de veldpolitie van dit geval eerst den volgenden morgen iets vernam. Eerst toen het licht werd, werd de veld politie in kennis gesteld van het gebeurde. Hot onderzoek in het huisje leverde verras sende resultaten op. Behalve moderne meu belen, was daar een duur radio-toestel, ter wijl in een der laden van het schrijfbureau een schuldbekentenis van een der grootste ziekenhuizen in Ncderlandsch-In- dië gevonden werd: M. had aan die inrich ting 7Vt mille geleend. Blijkbaar hebben de rampokkers dus een fijnen neus gehad. De moderne, gepolijste meubelen hebben in deze crimineele zaak hun nut opgeleverd, wat bij misdaden in de desa anders nooit het geval is, is hier geschied de mis dadigers hebben duidelijke vingerafdruk ken op de eenigszins stoffige schrijftafel achtergelaten. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nedcrlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten, gedenatureerd in het tijd vak van 19 Juli 1937 tot en met 24 Juli 1937 zal bedragen: voor kwaliteitsklasse A f 2,75 per 100 kg, voor kwaliteitsklasse B f2,25 per 100 kg, voor kwaliteitsklasse C f 1.75 per 100 kg. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoeding f 1.25 per 100 kg. (Adv.) 's Gravenhage, 23 Juli 1937. ANNA PAULOWNA Voetbalvergadering. De algemeene vergadering van B.K.C. werd Donderdagavond maar matig bezocht, waar aan het ongunstige weer lang niet onschul dig was. De clubkas zal, zoo- werd besloten, hel in- leggeld aan de bonden voor de oude vaste leden voor haar rekening nemen. Nieuwe le den zullen dat bedrag zelf moeten voldoen. Voortaan zal op Donderdagavond getraind worden. Aanvang 7 uur. Op de leden werd eeri dringend beroep ge daan om aanwezig te zijn. Van bestuurszijde werd voorgesteld in dö a.s. winter een tweetal feestavonden te hou den. Niet allen waren het daar mede eens. Sommigen vonden één avond voldoende, maar dan een goede. De gehouden avonden met Paschen en op 18 April kwamen in be spreking, waarbij het bestuursbeleid tegen* over de Harmonie en den bond van plaat selijke vereenigingen in het geding werden gebracht. In plaats van den heer Van Loon, die naar aanleiding van deze gebeurtenissen had bedankt, koos de vergadering op bestuurs voorstel den heer J. B. van den Burg tot be stuurslid. Aan de hand van een officieele publicatie in de Sportkroniek en het Groentje, zullen een tweetal geschorste spelers niet meer in vriendschappeiijke wedstrijden worden op gesteld. Na bespreking van enkele huishoudelijke zaken, sloot voorzitter Kaan de vergade ring. ALKMAAR, 23 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd: 54 stapels, zijnde 118.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f22.Boerenkaas, kleine f 19.50, idem commissie f24.— per 50 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 23 Mei. Aardappelen 2.20—4.60. aardbeien 32.10 60.aalbessen 611, andijvie 0.602.30, appelen 5.509, bloemkool 18—11.50, idem II 35, bieten 2.203.10. doperwten 2.50 6.50. druiven 2225, groene kool 1.502, kropsla 0.601.90, komkommers 1.50 3, meloenen 12—27, peterselie 1.50, perzi ken 58, postelein 0.110.22, peulen 26.50 rarbarber 1.203.40. radijs 1.602.60, roode kool 1—1.70, selderie 0.601.90, spinazie 1038, snijboonen 2—7, duibbele sperciehoo nen 1.151.55, tuinboonen 5075, tomaten. 35. uien 4.405.60, wortelen 5—9, zwar te bessen 16^17. ALKMAAR, 23 Juli. Kaasbeurs. KI. Edamimer 40 plus, aan bod 7230 stuks, verkocht 4880 stuks, nri.js f 19.50f 20.Aanwezig 1 fabriek. Han del goed. ALKMAAR. 23 Juli. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 49 HTJ voertarwe 7—7.87; 12 HL gerst 8.50—8.90, 65 HL haver 7.508.25, 10 IIL boonen, w. o.: paarde f 6, bruine f 8.5010, citroen 16.en duivenboonen 8.759.75; 22 HL karwijzaad 21.5 HL erwten, w.o. kleine groene f 8 en grauwe erwten f 20. Totaal aanvoer 163 H.L.'s Alles per 100 Kg. Han del goed. BROEK OP LANGFNDT.TK. 24 Juli. Schotshce muizen 2.703.80, grooten 3.80 4.20. eigenh. 3.404, bi. dito 2.403.50. drie lingen 2.102.90. gele nep 6.40, zilverdrie lingen 4.80, zilvernep 89.40, spercieboo- nen 10.50. snijboonen 8.509.10, tuinboonen 3.803.90, roode kool 1.101.90, witte kool 1.602.70. gele kool 2.503.30, rabarber 0.50—1. tomaten: A 4.40—4.60, B 6.20, CC 4.—. C 4.10—4.40. NOORDSCHARWOTTDE. 24 Juli. Schotsche muizen 2—2.80. grooten 3.60 4.30. eigenheimers 2.602.90, bl. aardappe- Ion2.50—2.90, driel 2.403, zilveruien 1.80 2.30, driel. 4.405.20. zilvernep 7.5011. sper cieboonen 7.60—10.30, tuinboonen 4—4.10 roode kool 1—1.80. ZONDAG 25 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, de heer E. L. de Witt, uit Noordwijk aan Zee. Julianndorp, voorm. 11 uur, de heer E. L. de Witt. Callantsoog, 's av. 8 uur, Ds. Vorstman. Westerland. nam. 2 uur. Ds. de Wilde. Anna Paulowna, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur, Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendiik. H. Avondmaal. The Star ol Hope Mission. Julianadorp. nam. 7.30 uur. deheer I. Kui per, van Bilthoven. Onderw.: Genade. Callantsoog. nam. 7.30 uur, de heer A. Kraak, van Den Helder.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3