Het M.S.F. voor de geheele Marine Seizoen Opruiming SUCCES IN ZAKEN RESTANTEN Benauwd? Overdracht van het nieuwe Marine Sanatorium Fonds aan den Stichtingsraad Hartelijke woorden van vice-admiraal Kruys en burgemeester Ritmeester Geweldige koopjes in Na een jaar „Huize Parkzicht The Grasshoppers in Casino Reclame-tegels in onze trottoirs 1 Het onderhoud van straten en pleinen Er komt een tweede storthuis Gisteravond heeft in de bovenzaal van het Kegelhuis plaatsgevonden de over dracht van het nieuwe Marine Sanato- riuni Fonds, hetwelk, zooals wy reeds schreven, thans in de plaats gekomen is van het oude. De belangstelling voor deze plechtige- overdracht was, zoowel in militair- als burgeropzicht zeer groot. Woorden van bijzonder harteljjken aard zijn gesproken o.a. door den commandant der marine, vice-admiraal T. L. Kruys en den burgemeester, den heer G. Ritmeester, Zoo ooit, dan is wel gisteravond be wezen dat het M.S.F. ook in nieuwen vorm de sympathie bezit van de geheele plaatselijke gemeenschap. Te acht uur werd de bijeenkomst geopend door den voorzitter van het hoofdbestuur van de Militaire Belangen vereeniging van Onderofficieren bij de Marine, den heer J. H. Mooser. Namens het H.B. verwelkomde deze in het bijzonder den commandant der marine, den garnizoenscommandant, den burgemeester, overste Reiling als adviseur der vereeniging, vlootaalmoezenier Bangert en zuster Smits. Bericht van verhindering was ingekomen van dr. J. Schut en den gepensionneerden opper- schrijver P. D. Beversluis, den stichter van het oude M.S.F. Alvorens het M.S.F. over te dragen aan den Stichtingsraad deelde de heer Mooser thans eerst in korte trekken mede, op welke wijze men tot stichting van dit fonds gekomen is en op welke wijze het thans veranderd is. Hoe het was. Wij vermelden hiervan o.a. dat in Mei 1921 de statuten van het fonds bij notarieele acte vastgesteld werden en dat voor uitkee- ring in aanmerking kwamen leden of ambtena ren van den Bond van Marine-Onderofficie ren, den Bond van Karporaals der Koninklijke Marine, den Bond van Monteurs der K.M., de Torpedomakersver. „Ons Vakbelang" en den Bond van Minder Marine Personeel. De stichting stond onder protectoraat van de hoofdbesturen der aangesloten vereeni- gingen. Na de opheffing van den Bond van mon teurs der K.M. en de torp.m.ver. „Ons Vak belang" kwam het M.S.F. te staan onder pro- t ctoraat van de z.g. Cambo-bonden. Deze toestand bleef bestendigd tot 1933, toen de Bond van Korporaals der K.M. en de Bond van Minder Marine ^ersoneel eveneens op geheven werden. He1 M.S.F. stond toen nog onder protectoraat van den Bond van Mar. Onderoff,, thans Mil. Belangenver. van On- deroff. bij de Zeemacht. De statuten lieten het toetreden van onge organiseerden niet toe, terwijl voorts door het ontbreken van een ver. voor korporaals en manschappen, diegenen, die na 1933 in den zeedienst traden en gt n lid waren van een der bestaande vereenigingen, geen steun kun nen verlangen van het fonds. Opheffing. Teneinde hieraan tegemoet te komen besloot het H.B. der Onderoff.-ver., het M.S.F. op te heffen en een nieuw fonds te stichten, bestemd voor het geheele Marinepersoneel beneden den rang van officier, iets waarmede het overgroote deel der belanghebbenden accoord bleek te kunnen gaan. Bij notarieele acte van 16 Juli j.1. is thans de oude stichting opgeheven en het nieuwe Marine Sanatorium Fonds gesticht. De heer Mooser draagt hierna het Fonds over aan den Stichtingsraad, de hoop uit sprekend, dat het moge groeien en bloeien tot heil van het geheele marinepersoneel. Spr. deelt tenslotte nog mede, dat het H.B. gemeend heeft als herinnering aan te bieden een album van allen, die in den loop der jaren in het bestuur van het oude fonds zaten. De voorz. van den Stichtingsraad, de heer J. Bos, 'preekt: Hierna is het woord aan den heer Jac. Bos, de voorz. van den Stichtingsraad. Spr. deelt mede, dat men met groote erken telijkheid en bijzondere voldoening kennis ge nomen heeft van het besluit der vereeniging om het M.S.F. in zyn nieuwen en meer vol maakten vorm vrij te geven en dit fonds ter Est-, Thee- en Ontbijtserviezen. Emaille Artikelen tegen spotprijzen. HELDERS WARENHUIS, Fa. ZOETELIEF, Keizerstr. 75. beschikking te stellen van het geheele marine personeel. Het was voor de groei en waarschijnlijk zelfs voor het verder voortbestaan der stich ting gewenscht, dat de omvorming tot stand kwam. De ver. van onderoff. heeft de nood zakelijkheid hiervan ten volle begrepen, en waarbij het het M.S.F. thans mogelijk is werk in belangrijk ruimeren kring te verrichten. Met enkele woorden neemt de heer Bos dan "scheid van het oude M.S.F. en zijn talrijke ijverige medewerkers. Ter illustratie van het vele en belangrijke werk door het oude fonds verricht geeft spr. eenige cijfers uit de 20 jaar van het bestaan. Wat gedaan is. Het aantal patiënten in sanatoria en herstellingsoorden verpleegd bedroeg 528, met een totaal aan ligdagen van 63648. V'at de offervaardigheid der leden betreft, besteed konden worden voor steun en uitzending een bedrag van niet minder dan 130.856,33. Zoo groot was ue offer vaardigheid, dat men voor het nieuw te stichten fonds een schenking kon geven van 162.000,—. Spr. dankt dan allen, die op eenigerlei wijze medegeholpen hebben aan het grootmaken van het oude fonds en wijst op diens zegen rijken arbeid. Hij hoopt, dat het geheele ma rinepersoneel zich rekening geve dat steun en medewerking van noode blijven, vooral nu het is: het M.S.F. van allen, voor allen. Tenslotte aanvaardt spr. namens den Stichtingsraad het nieuwe Fonds. Nadat een dronk gewijd is aan het nieuwe M.S.F. geeft de heer Mooser het woord aan Vice-Admiraal Kruys: Deze deelt mede, dat hij de gelegenheid hier aanwezig te zijn en een kort woord te spreken met groote voldoening heeft aangegrepen, omdat ook hij er van overtuigd is welk een zegenrijken arbeid door het M.S.F. verricht werd en wordt. Het is zeer verheugend, dat thans ieder marineman, beneden den rang van officier bijstand kan verkrijgen van het M.S.F. Voor het nieuwe bestuur is een schoone taak weggelegd, waarbij het kan voortbouwen op de goede propaganda van het vorige. Spr. geeft de verzekering, dat het zal mo gen rekenen op de volle medewerking der autoriteiten en hoopt, dat het deze ten volle waardig zal toonen.. Spr. besluit zyn liarteljjke woorden met zijn groote waardeering uit te spreken voor het vele werk, door den heer J. Bos persoonlijk geleverd. Het moet voor hem een bijzonder groot genoegen zyn te zien, dat zyn arbeid niet voor niets geweest is. Zyne Excellentie hoopt, dat die arbeid ryke vruchten moge dragen. Burgemeester Ritmeester. De burgemeester legt den nadruk op het feit, dat wat hier thans gebeurt, het Gemeen tebestuur niet onverschillig kan zijn. Integen deel! Veel is er bereikt in Nederland op het Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij gebied van bestrijding der zoo zeer gevreesde ziekte en dat zoowel door de Overheid- als de particuliere vereenigingen. In verband met het eerste wijst de burgemeester nog op het prachtige werk van wijlen Koningin-Moeder Emma, een werk dat door het Oranje Nassau Oord voor het nageslacht bewaard blijft. Nadat spr. de verzekering gegeven heeft, dat ook de gemeente finantieel zal helpen, deelt hij mede, dat het plan be staat, in de Donkere Duinen, een zjj het bescheiden sanatorium te vestigen, voor diegenen, die vooraf een kuur moeten ondergaan of een nakuur moeten volgen. Er zal getracht worden iets goeds te be reiken, waarbij evenwel ook de volledige steun van het M.S.F. noodig zal zyn. De burgemeester besluit zijn woorden met het bestuur van het M.S.F. en de Heldersche gemeenschap te feliciteeren met datgene, wat thans bereikt is. De Vlootaalmoezenier. Vlootaalmoezenier Bangert doet eveneens een enthousiast woord hooren ten aanzien van het nieuwe Fonds, waarvan hij hoopt, dat het een afdoenden strijd zal leveren tegen den grooten vijand: de T.B.C. Hij feliciteert den Stichtingsraad, het geheele Marinepersoneel, doch tevens de Katholieken onder dit perso neel met datgene wat nu bereikt is. Prachtig werk, aldus spr., dat zeker gezegend zal wor den. Spr. besluit met er op te wijzen, dat men het betreurt aanvankelijk niet direct voor aansluiting geweest te zijn, daar alle eischen, door de Katholieken gesteld, op de meest vol ledige wijze in vervulling gegaan zijn. Vervolgens wordt het woord gevoerd door vertegenwoordigers van de volgende vereeni gingen: Ver. van Technici, Ver. van Chr. Marine- Personeel, de Katholieke Ver. ,,St. Jozef, het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten", afd. Den Helder van den Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren, „Herwonnen Levenskracht" en „Zonnestraal". Hierna werd van het geheele gezelschap nog een foto gemaakt, waarna de bijeenkomst besloten werd. Rest ons nog te vermelden, dat bloemstuk ken ingekomen waren van de Ver. van Tech nici, de Ver. van Chr. Marine Personeel, de R.-K. Middenstandsbank en „St. Jozef". Deze bloemstukken werden na afloop ge bracht naar de zaal der T.B.C.-patiënten in het Marine-Hospitaal. Het is alweer ruim een jaar geleden sinds wijlen mevrouw M. de BoerJongkees haar levenswerk, het Rusthuis „Huize Parkzicht opende. Dat was 17 Juni 1936 en sindsdien zijn er vele maanden voorbijgegan, hebben de din gen hun beloop gehad, is er oorlogsgerucht en geweld geweest, leven en dood, crisis en op leving... Onvestoorbaar staat daar, omgeven door sappig groene weiden, en opbloeiend leven in het Timorpark, het fraaie huis. Het is een lust voor het oog het gebouw in deze dagen van zon en zomer te zien, een indrukwekkend fond vormend voor het fraai aangelegde pak er vóór. We hebben den directeur eens ge vraagd, hoe het met de exploitatie ging en het verheugde ons te vernemen, dat deze alleszins reden tot tevredenheid geeft. Alle kames zijn weliswaar nog niet be woond, maar er komen steeds nieuwe inwo ners bij, terwijl zij, die eenmaal hun intrek genomen hebben, er niet meer uitgaan. Dat is een goed ding voor het rusthuis en ver wacht mag dan ook wel worden, dat die te vreden Parkzicht-bewor.ers er voor zullen zorgen, dat de nog leegstaande kamers eer lang bewoond zullen zijn. Welk een sereene rust gaat er van ex- en intereur van het gebou\ uit! De kamers zijn ruim en proper, de bewoners kunnen zich verpoozen in een met smaak aangekleede conversatiezaal, daar is een lift, welke door iedereen gemakkelijk bediend kan worden, daar zijn toiletten en badkamers en dat alles ziet er frisch en helder uit. De inrichting van het gebouw mag dan ook volkomen geslaagd heeten en beantwoordt geheel aan het gestel de doel: een tehuis te vormen voor rustbe- hoevenden, waardoor de zorgen van hun huis houden aan anderen kan worden overgelaten. Ook invaliden en hulpbehoevenden kunnen in Pakzicht terecht, zij kunnen in een daartoe apart ingerichte afdeeling de hun toekomende verzorging ontvangen. Er zijn vele voordeelen verbonden aan het wonen in Huize Paikzicht. Het zou ons te ver voeren ze hier alle te noemen, maar we kunnen niet nalaten er op te wijzen, dat de prijzen zeer billijk zijn, dat iedere bewoner geheel vrij is in zijn (haar) bewegingen, dat de maaltijden op de kamer geserveerd wor den, dat men vrijelijk bezoek kan ontvangen, dat bij ziekte of ongesteldheid de verpleeg sters direct ter beschikking staan, enz. enz. Hoofdzak is echter, dat men in een volkomen rustige omgeving leeft, waar men zich da delijk thuisvoelt en waar men alles doet om het de bewoners zoo aangenaam mogelijk te maken. Waarlijk, voor rustbehoevenden en voor hen, wien de druk van het leiden van het huishouden te zwaar geworden is, is Huize Parkzicht een ideale instelling. De directeur is een vriendelijk man, die gaarne reflectan ten door zijn rusthuis zal rondleiden. Onder leiding van Cor Perez, zal de be kende Band „The Grasshoppers" welke hier reeds eerder met groot succes optrad Zondag in Casino een matinée en Soirée geven. Dit uitstekende dansorkest, bestaande uit 8 prima Jazz-musici, biedt voor „elck wat wils", zoowel bewonderaars van „swing", als liefhebbers van z.g. „straight"-dansmuziek stellen zij tevreden. Ook aan Show en stem ming zal het niet ontbreken, kortom, deze geroutineerde Band behoort tot een der beste van Amsterdam. Toen zij 3 Juli j.1. op het groote Bal Champêtre ter gelegenheid van het Stadion-jubileum de dansmuziek verzorgde, schreef „de Telegraaf" o.a. „Den velen dui zenden bezoekers werd na afloop van het vuur werk nog tot 3 uur 's nachts gelegenheid ge geven zich op de uitstekende dansmuziek van „The Grasshoppers" en „George Pichard's band te amuseeren. Zooveel menschen, zooveel zinnen, Ieder heeft z'rt eigen smaak. Maar als rooker vindt ge 't beste In PIET SNEL's sigarenzaak Opruimen van ouden voorraad. In de groote magazijnen wordt de goede renvoorraad geregeld gecontroleerd en die goederen, die langer dan zes, maar nog geen twaalf maanden in huis zijn, worden geno teerd. De inkoopers weten dus steeds welke voorraad er nog is. De niet zoo gemakkelijk te verkoopen goederen worden onder speciale letter geklasseerd, b.v. B-goederen, die lan ger dan een halfjaar in huis zijn, onder letter C weer oudere goederen. Nu moet er voor gezorgd worden, dat er wekelijks wordt ge controleerd, hoeveel van deze oude goederen er verkocht zijn en welke pogingen es- zijn aangewend om ze aan den man te brengen. Bij geregelde controle wordt dus de aandacht vr den verkooper ook steeds weer op de goederen gevestigd en hij zal meer moeite doen om ze kwijt te raken. In verschillende zaken heeft deze soort geregelde contróle de snelheid van de geheele omzet bijna verdub beld, terwijl er haast geen goederen met ver lies behoefden te worden opgeruimd. TIPS VOOR DOELTREFFENDE ETALAGES. Mocht u eens een goeden inval krygen om de aandacht van het publiek op Uw zaak te vestigen door een wedstrijd uit te schrijven, dan zal dit meestal zijn uitwerking niet mis sen. Men moet natuurlijk wel den juisten tijd voor een dergelijken wedstrijd afwachten en heel geschikt hiervoor is de tjjd van de najaarsaanbiedingen, omdat het publiek dan kooplustig is en graag goede etalages ziet. Men kan zoo'n wedstrijd op allerlei manie ren organiseeren. Men kan aardige artikelen in de etalage zetten en dan b.v. een paar speelgoedbeertjes samen een gesprek laten houden er over. Nu moet het publiek raden, wat de beertjes elkaar te vertellen hebben. Of men kan een verkeerd naamkaartje met een prijs er op bij een artikel zetten en het publiek laten raden, welk artikel het is. dus in dit geval moet de etalage vry vol zijn, en bij welk artikel het kaartje dan wel hoort. Verder kan men een prijsvraag uitschrij ven voor een goede slagzin, het publiek komt de étalage bekijken, ziet et artikel moet er dus over nadenken, en geeft dan een volgens zijn oordeel goede slagzin aan. De winnaar krijgt dan natuurlijk een prijs en het artikel wordt dan ook onder dien slagzin aangebo den. Stelt men echter als voorwaarde, dat men alleen aan dergelijke wedstrijden mee mag doen, als men in den desbetreffenden winkel ook iets gekocht heeft, dan zal de westrijd al dadelijk niet zoo'n succes hebben; neen. U moet het publiek volkomen vrij laten bij U binnen te komen om een invulbiljct te halen zonder eenige verdere verplichting. Is Uw zaak goed ingericht, dan zullen er onwille keurig verschillende menschen het een of ander koopen. Voor een Kleedingmagazjjn. Laat kleerhangers met Uw naam bestem pelen en geef ze dan aan de bad- en zwem inrichtingen voor de kleedkamers. Reclame voor een bloemenwinkel. Bij een bloemenzaak kan men een abonne ment krygen, waardoor als vaste klant 't voorrecht heeft iedere week, op een door de klant zelf te bepalen dag tegen aen vast be drag een bouquet bloemen te ontvangen, die anders veel duurder zou zijn. Deze aanbieding geldt voor het geheele jaar. Op deze manier kan men goedkoop steeds bloemen hebben en de winkelier kan rekenen op een beduidend vast bedrag, dat wekelijks binnenkomt, terwijl het lidmaatschap of het abonnement verder den klant tot niets verplicht. Kan men het zonder uitverkoop doen De eigenaar van een heerenzaak vertelde ons eens, dat hy liever een aantal vaste klan ten had, dat op geregelde tijden zyn inkoopen deed, dat dat hij zoo nu en dan uitverkoop moest houden, waarbij men veel rompslomp e~ drukte heeft, doch weinig wordt verdiend. Hij legde er zich speciaal op ioe, pioeilijke klanten te helpen, by'v. iemand met een bij zonder groote maat van boord, buitengewoon gemakkelijk zittende pantoffels, huisjasjes enz. „Lukt het ons", zoo zei deze man, „voor dergelijke klanten de juiste maten te vinden en zyn ze tevreden, dan kunnen wij er op aan, dat wij een vasten klant gewonnen hebben, die soms jarenlang steeds maar weer hetzelfde van het een of andere artikel komt koopen. Een groot percentage van onze clienten bestaat uit dergelijke menschen. Ook een verkooper kan steeds wat leeren. Wie of wat lastig is, in de schoenenbranche, de dame of de schoen, is moeilijk te zeggen. Toch weet iedere schoenwinkelier, dat de dames meestal schoenen willen hebben, die gemakkelijk zitten, van binnen groot en van buiten klein schijnen. Voorwaar een opgave, die niet gemakkelijk is. Een schoenwinkelier, die zijn klanten kende, merkte op, dat als de dames steunzolen droegen, waardoor de stand van de voet weer normaal wordt, tot gevolg heeft, dat de voet iets kleiner wordt. Dit heeft hem al veel voordeel gebracht, want verschillende dames kochten bij hem niet alleen de steunzolen, maar ook de schoenen, zelf, liever dan dat zij de schoenen, waarin hun voeten zoo groot lyken, opdragen, al zijn deze ook nog zoo oud. Een handige vinding, die vooral bij vrijge zellen in den smaak zal vallen is een schoen sluiting van elastiek, welke met haken en oogen vastzit. Deze haken en oogen behoeven slechts één maal in de schoen te worden vast gemaakt, waarna men in het vervolg, zonder de veter los te maken, de schoen e«wvoudig met een schoenlepel kan aantrekken, omdat het elastiek natuurlijk voldoende meerekt en weer ineentrekt, als de schoen aangetrokken is. Deze manier van sluiten bespra^t veel tijd, gebroken veters en onontwarbare knoopenj vandaar dat zij zich de kosten van een derge lijke sluiting wel zullen willen getroosten. Het eigenaardige van deze elastische slui ting is echter, volgens ondervinding, dat de schoen steviger om den voet zit en daardoor de sok lang niet zoo slijt. Ook dat is voor vele heeren, die nog niet den stap in het huwelijks bootje hebben gewaagd, een belangrijke factor. En het is de winkelier gelukt bijna alle heeren zoo'n elastische schoensluiting te verkoopen, tegelijk met de nieuwe schoenen, terwijl zij dan heel vaak deze tegelijk in hun oude schoe nen laten zetten. B. en W. doen een desbetreffend voorstel aan de Raad. De N.V. Quenasttegel- en Betonwaren- fabriek „Amsterdam", heeft ons Gemeen- tebestuur verzocht haar toe te staan in het tegeltrottoir dezer gemeente tegei3 te mogen aanbrengen, waarin met koperen letters, eventueel monogram, een reclame is aangebracht. Een dergelijke vergunning werd aan ge. noemde firma reeds in onderscheidene groote en middelgroote gemeenten verleend onder bepaalde voorwaarden en tegen betaling van een vooraf vastgestelde vergoeding. Het College heeft een ontwerp-vergunning gemaakt waaruit blijkt, dat de N.V. voor het aanbrengen van iederen tegel jaarlijks aan de gemeente een bedrag van 10.zal be- talen, terwijl het verwisselen of verwijderen der tegels, alsmede het wederom in den ouden toestand bréngen van het trottoir, op kosten der N.V. zal geschieden. Op grond van het vorenstaande en onder mededeeling, dat het de bedoeling is, dat de vergunning voor den tijd van één jaar wordt verleend, met stilzwijgende verlenging van jaar tot jaar, indien zij niet drie maanden vóór afloop van en oorspronkelrjken of ver. lengden termijn is opgezegd, stellen B. en W, voor daartoe machtiging te verleenen. Naar het zich laat aanzien, zal de ge meente-rekening over 1936 sluiten met een batig saldo van rond 115.000. Eenerzijds vindt dat zijn oorzaak hierin, dat op onderscheidene posten meer is ont vangen dan geraamd is, anderzijds is zulks te verklaren, doordat op tal van posten belangrijk minder is uitgegeven dan is toegestaan. Tot deze laatste be hoort ook de post „onderhoud van stra ten en pleinen", waarop rond 40.000. is geraamd en slechts ruim 23.000. werd uitgegeven, zoo schrijven B. en W. aan den Raad. In de begrooting voor 1937 is voor even- bedoeld onderhoud geraamd 38.000.rond. Dit bedrag is aan den lagen kant, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat bij de behandeling van de begrooting in de sectievergaderingen meerdere straten zijn genoemd, waarvan her stelling even noodzakelijk of gewenscht is als van de in de Memorie van Toelichting ge noemde. Bovendien is meer dan eens niet ten onrechte over den slechten toestand van onderscheidene straten geklaagd. B. en W. meenen daarom, dat, nu de moge lijkheid daartoe, aanwezig is, er alles voor te zeggen is om meergenoemden post op de be grooting voor dit jaar te verhoogen en daar door de gelegenheid open te stellen nog enkele straten te verbeteren. Daarvoor kan gevoeg lijk een bedrag bestemd worden, gelijk aan dat, hetwelk het vorig jaar minder is uitge geven, dus rond 16.000.Uiteraard zal dit bedrag in hoofdzaak bestemd worden voor den aankoop van nieuwe steenen, omdat juist daarop de laatste jaren is bezuinigd. Inmiddels hebben B. en W. reeds aan den Directeur van Gemeentewerken machtiging verleend om prijsopgaaf te vragen voor de levering van straatklinkers. Mitsdien stellen B. en W. den Raad voor, om voor 1937 rond 16.000.meer beschik baar te stellen voor onderhoud van straten en pleinen en daarvoor te beschikken over een gelijk bedrag van het vermoedelijk batig slot van den dienst 1936. De Commissie van bij stand voor de Publieke Werken en Plant soenen kan zich hiermede vereenigen. Aanmerkelijke verhooging van het crediet gevraagd. Bij zijn besluit van 15 September 1936 ver leende de Raad B. en W. een crediet van 40.000,voor de vergrooting van het be staande of den bouw van een tweede storthuis voor de reiniging. B. en W. deelen thans mede, dat besloten is tot het vergrooten van het bestaande storthuis over te gaan. Het is evenwel gebleken, dat dit werk niet kan wor den uitgevoerd voor het oorspronkelijk ge raamde bedrag, dat is gegrond op een raming van den Directeur van de Reiniging en Plant soenen van 15 Januari 1936. Dezer dagen is prijsopgaaf gevraagd aan de daarvoor in aanmerking komende personen, gesplitst voor den onderbouw, den bovenbouw en de elec- trische installatie. De laagste inschrijvings sommen vormen een totaal bedrag van 52.708. Hierbij komt nog voor het leveren van een electrische waterpomp en voor binnen- en buitenverfwerk tezamen 3690.Daar het aanbeveling verdient het vergrooten van het gebouw onder leiding van den dienst van Gemeentewerken te doen uitvoeren, moet nog een bedrag worden berekend voor algemeenc bedrijfskosten en kosten van toezicht. Dit wordt in het bij de stukken gevoegde schrij ven van den Directeur van Gemeentewerken van 12 dezer gesteld op 6077. Alles tezamen genomen zullen de kosten van vergrooting van het storthuis dus be dragen 62.475.—. Dit is een belangrijk hooger bedrag dan aanvankelijk was ge raamd en toegestaan. B. en W. hebben daarom omtrent de inschrijvingen nog geen beslissing genomen. De overschrijding van het aanvankelijk ge noemde bedrag houdt verband met de zeer groote stijging van de prijzen der benoodigde materialen na 26 September 1936. B. en W. verzoeken het toegestane crediet te verhoogen o 62.475. opdat zij, na goedkeuring door Gedeputeerde Staten van dit verhoogde bedrag kunnen overgaan tot het verleenen van op drachten voor de uitvoering.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6