UNIFORMEN PIET SCHMIDT voor Marine en Koopvaardij WM CüWIINI DE BB@S€©P>IN? COR KRIGEE, W ereldjamboree H.R.C-Helder- sportdag RUY8HWEG tegenover van Maasdamstr. telef. m Derde blad De mooiste dag van mijn leven Amusante films £ie ui-eeA in Sleiten en Jxuitalieen Ook de W. S. V. Zilvermeeuw naar de vierdaagsche Cor Krigée, v. Galensfr. 71. Tel. 399 Weer iets nieuws! Cakebrood HW.ZEGEL Roosevelt's merkwaardige nederlaag Dat vond men het meenemen wel waard Levering onder volle garantie UW ADRES VAN VERTROUWEN tS*> Een Europeesche vermaardheid d e WITTE KRUIS poeders, cachets en tabletten. Afdoend bij hoofdpijn, griep, menstruatiepijnen, rheumatielc, tand- en kiespijn, bl) Apoth«k«n «n Drogisten Voor Nodoriond: v Dutim Oegitg.eit 31 Juli zal in de Houtrust-Hallen te Den Haag de „Avia"-tentoon stelling geopend worden. Op den voorgrond de „Spin", een toestel van Fokker. Van verschillende films vertolkte Josef Schmidt, de man, die door zijn prachtigen tenor een wereldvermaardheid heeft gekregen, reeds een hoofdrol. En blijkbaar heeft hij als hoofdvertolker in deze producten goed vol daan, want de regisseur Richard Oswald heeft hem in dit nieuwe Duitsche product zelfs een dubbelrol gegeven en dit met succes. Niet dat Josef Schmidt door zijn spel zoo'n overweldi genden indruk maakt, maar dat heeft de re gisseur dan ook terdege begrepen. Zijn zang moet het doen. Vandaar, dat er voor gezorgd is, dat naast de persoon van Josef Schmidt een aantal spelers optreden, die het noodige speleffect aan de film geven. Felix Bressart en Otto Walburg is dit wel toevertrouwd. Beiden zijn bekend uit tal van humoristische producten en hebben hun spo ren op filmgebied al jarenlang verdiend. Aan het scenario is eveneens de noodige zorg besteed. De geschiedenis vangt n.1. aan met de geboorte van een tweeling. Nu is dit voor Den Helder, dat gewend is aan de ge boorte van drielingen, wel niet zoo'n bijzon derheid, maar wel is het iets aparts, dat bij het groot worden, beide kinderen blijken te beschikken over een prachtig stemgeluid. En nu blijkt, dat Josef Schmidt buiten zijn zang capaciteit toch ook nog wel over andere ta lenten beschikt. Want de dubbelrol, die hij hier vervult, en die zeker als buitengewoon moeilijk betiteld mag worden, heeft hij vol komen onder de knie. Ondanks het feit, dat de beide komieken Walburg en Bressart een hoofdrol vervullen, is dit product absoluut niet in het komische genre gehouden, maar zijn er zelfs verschei dene tragische momenten. In tegenstelling echter met de vorige Schmidt films" eindigt deze film in een happy end. Moord in de gevangenis. De meer dan lugubere titel wijst er reeds op, dat dit Amerikaansche product tot het sensationeele genre behoort. Een film, waaruit blijkt, dat onder de Amerikansche journalisten uitstekende detectives zitten. Van begin tot eind houdt deze rolprent het publiek geboeid door het spannende scenario en door het uit stekende spel, dat zoowel Leslie Howard als Bette Davis te zien geven. Pas op het laatste moment vindt de ont knooping van de tragedie, die zich in de ge vangenis heeft afgespeeld, plaats. De Ameri kanen verstaan het uitstekend om een film te produceeren, waarin zij een keur van even- tueele daders naar voren brengen om ten slotte met den werkelijken dader, natuurlijk juist den man, dien men het minst verdacht, naar voren te komen. En hoewel Leslie Howard geen rol vertolkt als een Sherlock Holmes de tweede, is het toch juist de logische gevolgtrekkingen, die hij maakt, die tenslotte op heel natuurlijke en aannemelijke wijze leiden tot de ontdekking van den waren schuldige. Vlot, goed spel, laat hf zien, terwijl voor de gangsters, typen zijn genomen, die in het geheel uitstekend op hun plaats zijn. Een film, die den bezoekers van Tivoli zeker een spannend uurtje zullen bezorgen. RiaMoSAe^cdeA! Het Rialto-tehater geeft deze week geen superfilms, geen kunstwerken van den eer sten rang, waarin men zich kan verdiepen van begin tot einde, waarin men gespannen met de spelers en het gegeven meeleeft en waarin men zich verlustigt aan geweldige prestaties van een of meerdere medespelen den. Neen, deze week is het geheel gewijd aan het luchtige, gemakkelijk verteerbare genre van operette en klucht. Hetgeen op z'n tijd ook zeer appetijtelijk is en dat men Vooral kan waardeeren na een dag van inge- spannen arbeid. Niet waar, dan is men niet altijd gedisponeerd om naar hoogstaande 'lunst te zien en te luisteren en dan ver- langt men er wel eens naar zich heerlijk te amuseeren, zoo echt op z'n gemak met een sigaar c.q. een sigarette in den mond en de beenen over elkaar. Als men geen moeite heeft de draad van het verhaal vast te hou- den, de muziek licht en gewillig in het oor ligt, de dialoog, die grappig en klaar is, de liedjes vroolijk en amusant zijn. „De Postiljon van Lonjumeau" heet de eerste film en zij is vervaardigd naar de ge lijknamige operette, welke echter niet dik wijls ten tooneele gebracht wordt. Toch heeft zij veel kwaliteiten en als scenario voor een film is zij b.v. zeer goed geschikt. De intrigue is weliswaar niet origineel, maar, zooals ge zegd, amusant, zoodat men steeds met een glimlach, die nu en dan eens overgaat in een schaterlach, de geschiedenis van den man, die op zijn eigen vrouw verliefd wordt, volgt. In de tweede hoofdfilm kan men hartelijk lachen om de dol-komische situaties, waar voor Szöke Szakall zich geplaatst ziet als hij via het eervolle ambt van boodschappen jongen in een kruidenierszaak geroepen wordt tot vertolker van dramatische rollen. „Plan kenkoorts" heet deze Duitsche klucht, waar in behalve Szakall diverse uitstekende krach ten van de jong-Duitsche filmindustrie mee werken. van Galenstraat 71. LEKKERE HAPJES, APPELBROODJES, ROOMBROODJES, 6 cent SUIKERVLINDERS, per stuk. Wat het programma vermeldt. Dezer dagen is het officieele programma van de a.s. Wereldjamboree bekend gemaakt. Wij ontleenen hier het volgende aan: Op Zaterdag 31 Juli, des namiddags half drie, zal de Jamboree door H. M. de Koningin geopend worden. Nadat de openingsceremonie zal plaats gevonden hebben, volgt een difilé van alle deelnemers. Dit wordt een massale optocht, van naar schatting 28.000 deelnemers! Deze openingsmiddag wordt besloten met een rally, waaraan eveneens alle deelnemers mee doen en welke niet anders is dan een storm loop op de eeretribune, waarop zich dan o.m. ook de Chief Scout, de bekende Lord Baden Powell, zal bevinden. Des avonds worden kampvuren ontstoken in intiemen kring; hierbij zal geen publiek toegelaten worden. De volgende dagen zijn gewijd aan demon straties, uitstapjes over Nederland (zooals wij al medegedeeld hebben, zullen op 3 achtereen volgende dagen 1000 padvinders onze stad be zoeken), bijeenkomsten rond kampvuren, e.d. De demonstraties zullen gehouden worden in een groote arena, welke plaats biedt aan 13.000 toeschouwers. Deze demonstraties wor den verzorgd door de padvinders uit de ver schillende landen. Zoo zal Armenië komen met een Armeensche boerenbruiloft met liederen en volksdansen. Denemarken zal laten zien het groote verschil tusschen spel van een on georganiseerde troep straatjongens en het rustig gediciplineerd werk van de padvinders. Griekenland zal de toeschouwers vergasten op nationale dansen en volksliederen, terwijl de Hongaarsche jongens een Hongaarsche markt scène zullen brengen met zang en dans. Voorts een seindemonstratie van de zeeverkenners, een cowboy-vertooning te paard, het opslaan van een kamp, carousselrijden met fietsen en rhytmische gymnastiek op muziek. Zeer interessant belooft het optreden van de Ned.-Indische padvinders te worden. Zij vertoonen „De vijf geschenken van den Sultan". In dit symbolische spel zullen natio nale dansen en andere folklore-demonstraties uitgevoerd worden en wel in nationale klee derdracht. IJsland geeft een paar partijen worstelen naar in dat land heerschende gewoonten, Noorwegen zet met 40 patrouilles een kamp op en vertoont daarin karakteristieke Noor- £le ulozk deA tijden Nog niet zoo heel lang geleden heeft een groot Nederlandsch staatsman ge zegd, dat wij ons-zelf niet alleen moeten zijn maar ook moeten blijven, en of schoon men nu kan beweren, dat dit slaat op de positie des vaderlands in de waereld, het is evenzeer in toepassing te brengen op ons, individueelen. Voorwaar, een schoone raad, een raad om mee naar huis te nemen en er in een stille stonde van te genieten. En om dan tot de conclusie te komen, dat niets moeilijker, niets onmogelijker is dan juist dit „ons-zelf-zijn"Hoe gaarne evenwel waren wij ons-zelf. Hoe gaarne zouden wij ons overgeven aan de ge neugten des vrijen mans. Hoe begeeren wij inwendiglijk vurig het ongebonden zijn, het oeroude vagebondisme, dat als een duister complex in onze harten dartelt. Ik kan mij voorstellen, dat onze bur gervader het met wijs beleid bestieren dezer stad na 11]/2 maand zat is en haakt naar zijn vacantie. Dat hij reikhal zend uitziet naar den dag, dat hij de stelling kan verlaten, om zich ergens in een vergeten oord te nestelen, ver ver wijderd van Ingekomen stukken, van XVerkloozen-problemen, van het Raad sel eens Riekend Heldersche Kanaal, van onderwijskwesties en college-bijeen komsten. Zulk een man komt thans toe: het zich vrijmaken van een gespannen col bert, van een in-de-plooi-gehouden-ge- zicht, èn van een zwarten bolhoed. En dan het verwerven der vreugden van vergeten oorden. Daar dartelend, met een doorzichtig polohemdje los om de schouders zwabberend, het hoofd tegen al te vinnige zonnesteken getooid met een roode zakdoek, een piraatje onver schillig slingerend in een der mondhoe ken. En men zou hem zich kunnen voor stellen, fluitend d'aloude melodie van: ..En we gaan nog niet naar huis nog lange niet!" Daar is een andere autoriteit, onze wakkere garnizoens-overste, meneer -Benz van den Berg, week-in, week-uit zich voortspoedend met kletterend sabelgerinkel, het hoofd smartelijk ge- %wrongen in stijf-groene kragen. Zoo iemand komt eveneens een serie weken in de vrije natuur toe, wandelend met vrouwe en dochter langs stille bosch paden, alle drie getooid in sportieve trainingspakken, de baskenmuts sierend de hoofden. Geen gesalueer, geen inspecties van vervelende recruten, geen plichtmatige bezoeken aan menschen, die niet inte ressant zijn. Vrij zingend van laan tot laan en 's avonds moe-gewandeld, maar vroolijk van ziel met een onbeken de recruut samen een glas goud-geel Pils ledigend, zingend van: „En we zijn gezworen kameraden! Vacantie ja, dat komt ook toe een anderen moeizamen werker; onzen commissaris van Politie; wég uit het ambtelijk departement aan de Prins Hendriklaan, wég van agenten en brand weerauto's, wég van stapels schrifturen die een mensch in de zomermaanden krankzinnig zouden maken en wég van het tot vervolgingswaanzin leidende ge kreun der ellendigen, opgesloten achter looden celdeuren Neehem komt toe alles wat be sloten ligt in de gulden spreuk: Carpe Diem": Gebruik den Dag Hij moet trekken in een klein hotelletje om over dag met echtgenoote per tandem langs koele wegen te snellen. Uit louter over moed links van den weg rijdend. Hij zal bekeuringen mee naar huis brengen, hij zal er gezond uitzien en uit louter vreugde de proces-verbalen en andere paperassen tot snippers scheuren en de- zelven als confetti zijnen cel-gasten over de hoofden doen waaieren. En hij zal zingen in het koor zijner blauw-geuni- formde discipelen: „En dat we toffe jongens zijn, dat willen we weten! Zoo zou het moeten zijn eenmaal in het jaar ons-zelf! Helaas het kan niet. Onze bur gervader zal zich niet kunnen ontwor stelen aan de zorgen der-loopende- zaken en meneer Benz zal in diep ge peins verzonken over het wel en wee zijner kinderen in Erfprins verstrooid iederen erf gooier, douanier of liftboy stram-militairement groeten. En de com missaris zal eerst gerust zijn als hij weer zit éénhoog ten Prins Hendriklaan- bureele. Geen van hen zal zich-zelve zijn. De vloek der moderne tijden. een karakteristiek van alle Jamborees, welke sche spelen. Polen doet hetzelfde, maar geeft aan die van Vogelenzang zijn vooraf gegaan. Tenslotte zal het Nederlandsche Contingent, dat uiteraard het grootste van de Jamboree ropespinning (lazzo-draaien), pionieren, wiel- ropespinning (lazza-draaien), pionieren, wiel- rijden, kampmaken, zeil tuigen, vendel zwaaien en het maken van vuur op Indiaan- sche wijze. Op Maandag 9 Augustus zal de Jamboree officieel gesloten worden met een défilé van alle deelnemers (half drie), gevolgd door een Rally. En des avonds om 8 uur zal een groot sluitingskampvuur ontstoken worden, waar omheen alle deelnemers zich zullen scharen en waar de laatste hand gelegd zal worden aan dit groote werk van vrede en broeder schap. Uo-el&aZ Hoofdschotel: HRC 1—Helder 1 Morgen wordt op het HRC-terrein de eerste van de twee sportdagen, welke tusschen beide clubs georganiseerd zijn, gehouden. Het pro gramma voor dezen dag luidt: 10 uur: HRC 4—Helder 4. 12 uur: HRC aHelder a. 2.30 uur: HRC 1—Helder 1. Hoe interessant de beide overige wedstrij den ook dit jaar weer zullen zijn, verreweg de grootste belangstelling zal ongetwijfeld uit gaan naar den wedstrijd tusschen de beide eerste elftallen. Het is een gelukkige om standigheid, dat beide vereenigingen het te genwoordig zoo goed met elkaar kunnen vin den, anders zouden we, vanwege het klasse- verschil, althans voorloopig verstoken zijn van deze altijd zoo amusante en spannende derbies. Voor beiden staat morgen „de eer" op het spel. HRC is aan haar hoogere klassi- ficatie verplicht zich de meerdere over haar oudere stadgenoote te toonen, maar de wit- hemden zullen er zeer op gecharmeerd zijn om tegen hun sterke tegenstanders een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Wij twijfelen er niet aan of de beslissing bij alle HRCHelder-wedstrijden, maar voor al die tusschen de eerste elftallen, zal na sportieven en hoogstaanden wedstrijd ver kregen worden. Laat het publiek, dat zich ongetwijfeld in grooten getale langs de lijnen zal scharen, behalve van een uitstekenden wedstrijd, genieten van een volkomen zuivere en sportieve sfeer tusschen de spelers onder ling. De hoofdwedstrijd zal door den heer Goudswaardt gefloten worden, ongetwijfeld een onderscheiding voor dezen plaatselijken referee, welke hij zich ongetwijfeld waardig zal toonen. De elftallen zijn als volgt samengesteld: H.R.C. J. Dijkshoorn J. v. Til S. Selderbeek G. Post G. Stolk N. Striet W. Hoogendijk W. Roomeijer L. de Jong Joh. Sanders J. Dissel J. Godschalk W. v. Beekhoven S. Wieren F. Kiesewetter K. Bijl J. Burger P. N. Hoeboe L. Trap W. de Jongh J. Smit G. Kenter Helder: Bij warm weer worden de twee laatste wedstrijden om 6 resp. om 7 uur gespeeld. WzindelipoAt Ook de wandelsportvereeniging „De Zilver meeuw" zal dit jaar, en wel voor de eerste maal, deelnemen aan de „Vierdaagsche af- standmarschen" te Nijmegen en wel met een 10-tal harer leden. Op de 40 km met mej. M. Venninkx en de heer J. J. P. Christiani. Op de 55 km met de navolgende heeren: J. Bakker, W. J. Bakker, Chr. Dumernit, N. v. Gent, C. Kelder, H. Lastdrager, L. v. d. Mey en J. P. v. Wingerden. Tevens loopen 4 harer leden n.1. de heeren Huizinga, Slager, Beest en. de Nooy, als mili tair de „Vierdaagsche" mede. De groep ver trekt a.s. Maandag met den trein van 7.36 u. naar Nijmegen met als verzorger de heer Buurman. Wij wenschen Jutter en Zilvermeeuw veel succes toe. Een product, half cake, half brood. Zeer smakelijk en goedkoop. - Prijs f 0.16, PROBEERT U EENS! CINE-EN FCnTOHANDEL KONINQSTEAAT 73. TELEFOON 279. ontwikkelen- afpb ukken- verqpooten Roosevelt, de populaire president van de Vereenigde Staten, heeft dezer dagen een éclatante... nederlaag geleden! Dat wil wat zeggen, als je nog maar kort geleden met zoo'n overweldigende stemmenmeerderheid tot president gekozen bent. Oppervlakkig be schouwd is het dan ook niet gemakkelijk te begrijpen, hoe die nederlaag tot stand geko men is. We zullen hier iets nader op die oor zaken irgaan. Roosevelt wilde het Hooggerechtshof her vormen, leze: meer naar zijn hand zetten. Dit Hof heeft n.1. tot taak de wetten aan de grondwet te toetsen. Nu wilde Roosevelt een grondwetswijziging vermijden, omdat de Ame rikanen daar gewoonlijk toch niet voor te vinden zijn, maar nu trachtte hij door de samenstelling van het Hof te veranderen zijn doel te bereiken. Evenwel, de Amerikanen be schouwd en dit voornemen terecht als een verkapte poging tot grondwetswijziging en dus wilden zij er niet aan. De meeste der democratische senatoren stemden voor de terugwijzing van het ontwerp naar de juridische commissie, tegen de her ziening van het hooggerechtshof derhalve. De afwijzing van de herziening van het Hooggerchtshof wil echter niet alleen zeggen, dat men geen verandering van de constitutie wenscht. Op denzelfden dag leed Roosevelt ook bij een ander onderwerp een nederlaag. Dat Roosevelt ondanks de overweldigende meerderheid der democraten zijn wil niet heeft kunnen doorzetten, dat die meerderheidspartij uiteenviel, is niet verwonderlijk. De samenstel ling van de meerderheid was te heterogeen om een meerderheid te kunnen zijn. Ook in dit opzicht hebben de Veree nigde Staten een soort politieke traditie, een traditie, die het gevolg is .van het twee-partijen-stelsel en de wijze, waarop de verkiezingsstrijd gevoerd wordt. Daar in gaat het toch veelal niet om uitge breide programma's, maar bij de meeste verkiezingen was een bepaalde leuze de inzet en er waren slechts weinig verkie zingen, waarbij dit niet het geval is ge weest, Zoo ontstond een meerderheid, die wel eensgezind was op het speciale punt, dat de inzet van den verkiezingsstrijd was geweest, maar waaronder voor 't overige de meest uiteenloopende meeningen heerschten. Hetgeen trouwens ook met Roosevelt's meerderheid het geval is. Diens prestige moet dus wel gedaald zijn, hetgeen ons uit internationaal oogpunt be keken kan spijten. Immers stond Roosevelt's invloed hog op het oude peil, dan had hij wel licht zijn mederegeerders ervan kunnen over tuigen, dat zij in het Europeesch niet zoo'n lijdelijke rol moesten spelen. En dat zij een meer bewuste Aziatische politiek moeten lei den. Dat zou zeer zeker ten goede komen aan den algemeenen internationalen toestand! Nu dit niet geschiedt, is de kans, dat Ame rika zich met „andermans" zaken gaat be moeien, echter vrijwel nihil geworden. En zullen we dus nog geruimen tijd in de verwarring zitten! Seizoen-Opruiming in Herman Nypels Kledingmagazijnen Den Helder Zeer voordelige aanbiedingen in alle afdelingen. Een practisch man, Profiteert daarvan. Door den badmeester van H.Z.V. werd op het Politiebureau melding gemaakt van het feit, dat 2 takelblokken en 100 m manilla- touw, die bij de badplaats op den dijk lagen, zjjn ontvreemd.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9