■Jril Raadsoverzicht Texel sas- s oc"»- De tweede sportdag Helder-H*R*C* Vx)~ei&aZ 9xLaAde*vbfix>>it Het internationale Concours Hippique te Spa Texel Vader en Moeder van Alg. Weeshuis Een druk hoogseizoen Q.yrnjnxiAtLeJk iP.chaktn De strijd om het wereldkampioenschap Huldiging van den heer Tiessen Afscheid van den heer Willemsen Kerknieuws iSoe^o^yui^v^Brvr5- Helder III—H.R.C. III 0—2 Helder veteranenH.R.C. veteranen 12 Helder H—H.R.C. II 04 De vergane glorie demonstreert. Om 1 uur vond de heroieke strijd tusschen êe Helder- en H.R.C.-veteranen elftallen plaats Grootheden van vervolgen dagen hadden hun voetbalplunje voor deze gelegenheid uit de kamfer gehaald en vol strijdlust betraden de mannen, enkelen met kale hoofden en wagge lende oude heerenbuikjes, het veld. Het was gewoon een lieve lust om de ouwe cracks weer aan het werk te zien. Om J. Groote, vroeger beter bekend als Jan Kanon langs de lijn te zien rennen. Om Gerrit Wit, met zijn welgedane lichaam de hem zoo bekende plaats onder de lat te zien innemen. In het zweet des aanschijns werd geploeterd en ge zwoegd, getrapt en geschopt, de lichamen wer den in de lenigste bochten gewrongen en de amusantste bokkesprongen werden gemaakt om een hoogen bal te bereiken en als dit gelukt was, gleed het onwillige leer dikwijls nog van den gladden bol af. Het was gewoon kostelijk! Maar boven alles hebben die twee en twin tig oudgedienden gevoetbald. En dat op eei} wijze waar menige jonge man er nog een voor beeld aan kan nemen. Vooral het samenspel was vaak heel goed verzorgd, en toonden de „oude heertjes", dat zij de fijne knepen van het vak nog lang niet verleerd zijn. Helder II—H.R.C. II 0—4. Evenals de vorige wedstrijden is ook de laat ste ontmoeting van de HelderH.R.C.-sport dagen geëindigd in een H.R.C.-overwinning. Met 40 toonden de roodjes zich de sterksten. In de eerste helft was het een aantrekke lijke, gelijkopgaande strijd, met afwisselende kansen. Het samenspel was vaak goed ver zorgd en er zat spirit in den aanval. De Helder-voorhoede had echter zwaarder werk te verrichten dan die van H.R.C., daar de backs, Siersma en Buitenhuis, niet met zich lieten spotten. De tweede helft was veel minder interessant en heeft zich gekenmerkt door een specifieke H.R.C.-meerderheid, onderbroken door Heider- aanvallen, die echter goeddeels afstuitten op het backstel en keeper Looy niet voor moeilijke situaties stelden. Het vuur was uit de Helder gelederen geweken, vooral H. de Boer, die voor de rust een goede spilpartij speelde, was veel minder op dreef. De wedstrijd. HRC zet direct enkele goede aanvallen op, maar door tijdig ingrijpen van Burger wordt erger voorkomen. Helder weet zich meer aan te passen aan het snelle spel en beide ploegen komen afwisselend in den aanval. HRC blijft echter gevaarlijker en Kubbe krijgt enkele harde schoten te stoppen. Burger c.s. blijven vOorloopig meester van het terrein. Eerst na een half uur spelen lukt het Van Pelt den bal hard en laag in het doel te schieten na een goeden voorzet van Van Es. Even later heeft Helder pech als Van Beek hoven een mooie kans geboden wordt door het mistrappen van Stompedissel. Hij loopt goed door, maar langs den vallenden keeper rolt de bal uit. Vlak voor de rust is het weer Van Es die goed werk verricht op den vleugel. Hij geeft het leer door naar Hartman, maar zijn schot is slecht. Oogenschijnlijk is de kans verkeken, maar Hartman herstelt zich en weet nog kalm in het net te plaatsen (02). De tweede helft. Geruimen tijd is HRC in den aanval. Helder wordt geheel op haar eigen helft teruggedron gen en Kubbe krijgt verschillende harde scho ten van Van Pelt te stoppen. Juist door de opeenhooping van spelers op de eene helft van het terrein maakt HRC zichzelf het spel moei lijk en het spelpeil daalt dan ook zienderoogen. Ka ruim 20 minuten spelen krijgt Hartman het leer toegespeeld. Burger valt aan, maar weet niet voldoende weg te werken. Hartman weet bij de outline den bal weer te pakken te krijgen en geeft een pass naar Leavey, die kalm en hoog in de touwen schiet (0—3). Het vierde doelpunt werd door Van Pelt gemaakt als hij den bal toegespeeld krijgt en niet aangevallen wordt en alle tijd heeft zijn schot te richten; hard verdwijnt de bal in het net. Deelname van de besten onzer ruiters, (Van een specialen medewerker). Van 22 tot en met 29 Augustus zal te Spa het jaarljjksche concours hippique worden gehouden, aangeboden door de stad Spa. Behalve vele andere buitenlandsche ruiters er. enkele Belgische equipes, heeft ook Neder land met een equipe ingeschreven. In verband met het zeer drukke program ma, dat onze paarden en ruiters iederen zo mer moeten afwerken we herinneren hier aan de reeds plaats gehad hebbende interna tionale concoursen te Nice, Rome, Parijs, Ber lijn, Dusseldorf, Amsterdam en het op til zijnde concour' te Dublin en Brasschaet, alsmede zeer vele binnenlandsche nationale concoursen, is het niet mogelijk naar iederen wedstrijd dezelfde goede equipe te zenden. Naar Sp: echter zullen enkel- zeer goede paarden en ruiters worden afgevaardigd. We noemen: Ritmeester G. P. de Kruyff uit den Haag met eigen paard Giovinezza en het rijschoo.- paard Juno; Ritmeester A. D. C. van der Voort van Zyp eveneens uit den Haag met rijkspaard Hannes, het rijschoolpaard Godard en het eigen paard Sunday; Ritmeester G. F. Pahud de Mortanges uit Deventer met het eigen paard Madel wie Du en het rijkspaard Ikarus; Eerste luitenant der Artillerie J. A. de Bruyne uit Tilburg van het artillerie Paar den Depot met het Colenbranderfondspaard Ernica en het eigen paard Arrow. De reserve-luitenant der Artillerie Von Hemert uit Amsterdam met het eigen paard Walsh Rabbit zal eveneens deelnemen en wel aan de gezamenlijke cross country (steeple chase), waarmede hij een mooie kans maakt een der eerste plaatsen te bezetten. Wa.oh Rabbit is n.1. een zeer snelle Engelsche vol bloed met machtige springcapaeiteiten. Als equipeleider zal ditmaal weer funges- ren de reserve-kolonel Jhr. K. F. Quarles van Ufford. Verder is aangewezen als reserve: de reserve-luitenant der Artillerie S. Gruppe- laar met de eigen paarden Pea.'-ock en Peter Pan. Ons beste en wereldberoemde paard Ernica is den laatsten tijd niet geheel fit, zoodat de deelname van luitenant de Bruyne niet geheel zeker is. Dit zou voor den landenwedstryd een ver zwakking beteekenen, vooral omdat de paar den van luit. Gruppelaar ook reeds van 7 tot en met 10 Augustus te Brasschaet zullen loopen evenals trouwens die van Ritmeester Pahud de Mortanges. Daar onze Burgemeester, met ziekteverlof, op dit moment in Duitschland vertoeft, be rustte de leiding van den Raad Zaterdag bij wethouder Vlaming als loco-burgemeester, die blijkbaar de taak op zich had genomen om, in verband met het jubileum van den heer Ties- sen de betrekkelijk korte agenda in bepaalden tijd af te wikkelen, een opdracht, die ditmaal niet zoo gemakkelijk uit te voeren bleek, want er kwamen enkele onderwerpen aan de orde, waarover nogal wat meeningsverschil bestond Strijd over het pufverbod. Dit begon al bij het adres van de Coöp. Vischmeelfabriek te Haarlem met verzoek om adhaesie-betuiging aan een adres voor niet- invoering van een pufverbod. De her Parlevliet opende daarover de besprekingen en verklaar de wel voor actie van het Gemeentebestuur in deze richting, doch was niet voor adhaesie- betuiging aan het adres van de Puffabriek, een coöperatie, waarvan men nog zoo weinig wist' 't Bleek wel, dat de Raad het hiermede vrijwel eens was. Enkele raadsleden waren evenwel van meening, dat deze zaak alleen internationaal te regelen is; doch nu kwam het geheele Pufvraagstuk in bespreking, waar aan de Voorz. slechts met groote moeite een einde kon maken, omdat de heer Henkes zijn meening hieromtrent had gezegd en de heer Van der Vis (beiden deskundigen op dit ge bied) nu ook zijn meening wilde zeggen, die hiermede lijnrecht in strijd was. Op verzoek van den Voorz. werd de bespreking hierover opgeschort tot een volgende vergadering (ook hetgeen door den heer Henkes werd gezegd zal dan nog worden gepubliceerd). Het kampeervraagstuk. Hierna kwam naar aanleiding van een adres van den heer Michels (die adviseerde om nu de kampeerders een rijksdaalder waarborgsom moeten storten, nu het kampeeren maar ge heel te verbieden) de Kampeerregeling in deze gemeente in bespreking. Bijna alle raadsleden voerden hierbii het woord, het bleek wel, dat allen, ook het College van B. en W., het er over eens waren, dat bij den aanvang van in werking tred envan de regeling niet soepel ge- noe is opgetreden. De heer Parlevliet gaf daarvan enkele voor beelden en drong op verstandiger optreden van de politie aan. De heer Dogger was van meening, dat een dergelijk verbod niets zou uitwerken dan nadeel voor den kleinen mid denstand. De Voorz. wees er op, dat de feiten anders bewijzen en las verschillende verklaringen voor uit rapporten van de politie, waaruit tevredenheid van kampeerders bleek over de uitwerking van het verbod. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Parlevliet om de redacteurs van de bladen, die afkeurend over de kampeerregeling had den geschreven, uit te noodigen naar hier te voorz. enkel van de bewuste artikelen voor komen, om de zaak eens te gaan zien, las de uit ,,'t Nat. Dagblad" e.a. ook het Volksblad' en een „Comm. Orgaan", hadden er over ge schreven. Het eigenaardige was evenwel, dat het „Nat. Dagblad", dat eerst Texel een Con centratie-kamp voor kampeerders had ge noemd, later op blijkbaar betere inlichtingen het eerste artikel vrijwel geheel heeft her roepen. De heer Epe, die als ambtenaar bij het Staatsboschbeheer met de regeling en uitvoe ring van het kampeeren is belast, en ie zich niet in de discussies had gemengd, werd door herhaalde opmerkingen van de raadsleden uit zijn tent gelokt. Spr,. die tegen de regeling had gestemd, wees er op, dat het rapport door de politie uitgebracht weinig zin had omdat het ook niet moeilijk zou vallen om van tegenstanders onder de kampeerders dergelijke verklaringen uit te lokken. Wij, die met de uitvoering der regeling zijn belast, zegt spr. moeten ons nu houden aan de bepalingen, over de uitwerking zullen we evenwel pas na afloop van een seizoen kunnen oordeelen (Een seizoen zal voor beoordeeling in deze zaak toch nog wel te kort zijn. Verslaggever). De rest van de agenda: de Lyceum kwestie. Met groote haast werden nu de volgende agendapunten afgehandeld, doch de tijd ver streek zoo snel, dat ook met voorlezing van mededeelingen etc. sterk moest worden inge kort. Nog kwam een punt aan de orde, dat zooveel ophield, dat de uitwerking van nieuwe voorstellen tot een volgende vergadering moest worden uitgesteld, dit was n.1. het voor stel van B. en W. om vergoeding voor studie aan de gymnasiale afd. van het Lyceum te Den Helder te betalen als men eerst de U.L.O. te Den Burg heeft gevolgd tot dat examen voor de 3e kl. Lyceum is gedaan. (Zie mede- deeling vorig nummer). De fractie Gemeente-Belangen was tegen het voorstel van B. en W. en stelde voor om de ouders, die het betalen kunnen, zelf de ver goeding voor het afloopen van de gymnasiale klassen te laten betalen; omdat het toch de meest gesitueerde ouders zijn, die hun kin deren zoover het onderewijs aan het Lyceum laten volgen. De heer Parlevliet, die hierbij voor zijn fractie voornamelijk het woord voerde, kon zich moeilijk indenken, dat er veel ouders in onze gemeente zouden worden ge vonden, die hun jonge kinderen, die toch in de gelegenheid waren om zich op onze prima U.L.O.-school voor te bereiden voor de 3e kl. Lyceum den last zouden opleggen om dagelijks de vermoeiende reis naar Den Helder te laten maken. Het bleek uit de stem ming over het prae-advies van B. en W., dat meerdere raadsleden zich met het door het Dag. Bestuur voorgestelde niet konden ver eenigen: alleen de beide wethouders en de heer Epe stemden voor, zoodat het prae- advies met 9 stemmen tegen verworpen werd. Voor het formuleeren van een nieuw voor- Tot Vader en Moeder van het Algemen Weeshuis alhier zijn benoemd de heer en me vrouw H. Melissen, Ruysdaelstraat 59a, Schie dam. Alle pensions te De Koog volgeboekt. Alhier heerscht een geweldige drukte, de laatste dagen zijn honderden gasten op alle dorpen van ons eiland aangekomen. Te De Koog is zoo goed als alles bezet. Degenen, die zonder vooraf plaats te hebben besproken, naar dat dorp zouden trekken, loopen gedu rende de eerste dagen groote kans moeilijk heden te ondervinden bij het zoeken van een behoorlijk onderdak. Het aantal kampeerders, dat te De Koog is ingeschreven, had Zaterdag Van Kerk tot Gymnastieklokaal de 800 reeds overschreden. Niettegenstaande er Zaterdag II geheel met Naar wy vernemen, heeft de plaatselijke gymnastiek- en excercitievereenging „Pro Patria" gehuurd, met recht van koop, het gebouw in de Hoogstraat, dat voorheen in ge bruik was bij de Apostolische gemeente. Goed deels met eigen krachten zal het gebouw in een gymnastiekzaal veranderd worden, terwijl de vereeniging zal overgaan tot het aanschaf fen van eigen toestellen. Met een en ander zijn nogal aanmerkelijke kosten gemoeid, welke echter gevonden worden uit een obligatiele ning, welke geheel „intern" geplaatst is. Het gebouw in de Weezenstraat zal van Sep. tember af alleen in gebruik zijn bij de gymna stiekvereniging O.K.K. Een verklaring van den K.N.S.B. Zooals reeds eerder was bekend gemaakt heeft de Koninklijke Njderlandsche Schaak- Bond by de F.I.D.E. (internationale schaak bond) het voorstel ingediend in 1938 in Nederland een wedstrijd te houden, waarvan de winnaar het recht zal hebben een match om den titel te spelen. passagiers gevulde vliegtuigen op het vlieg veld Texel aankwamen (7 vertrokken geheel vol van Texel), was het vervoer met de boo ten van T.E.S.O. geweldig druk, vooral met den bootdienst van 4.15 uit Den Helder, waren er zooveel passagiers, dat 2 booten niet vol doende waren om volledig den dienst' te ver vullen, zoodat extra reizen moesten worden gemaakt. Er werden niet minder dan 17 auto's vervoerd. Gelukkig laat het weder zich heden (Zon dag) wat beter aanzien. De zon is na een af wezigheid van 5 4 6 dagen weer door de wol ken gebroken en de barometer gaat vooruit. Dinsdagmorgen te half elf zal in de St. Josefschool te Den Burg de heer H. Willem sen, die sinds de oprichting dezer school (ruim 27 jaren) als hoofd heeft gefungeerd, afscheid nemen van zijn leerlingen, daar hy 1 Sept. zijn betrekking met pensioen verlaat. De heer Willemsen blyft hier woonachtig. De heer C. de Ru, candidaat en hulpprediker hij de Ned. Herv. Gemeente te De Koog, Texel, heeft het beroep tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Biggekerke nomen en bedankt voor Grijpskerke. aange- Nadat de officieele raadsgenda Zaterdag middag was afgehandeld, verzocht de Voor zitter, weth. Kager en 't oudste raadslid, de heer Epe, den heer Tiessen (de jubileerende Directeur van Gemeentewerken) met zijn familie van huis te halen. Intusschen liep de raadszaal en de publieke tribune vol. Wij merkten o.m. op vrijwel alle gemeenteambte naren, ook die van de werkverschaffing, de directeur van de T.E.M. en verschillende hoof den van scholen uit deze gemeente. Ook was voor deze gelegenheid naar Texel overgekomen een deputatie van vijf personen van den Bond van Hoofden van Gemeente-Werken, n.1. de heeren P. v. Walbeek, secr. van den Bond (dir. v. Gem. Werken te Krommenie, J. Faber, oud-dir. v. Gem. Werken te Hoorn, uit Den Helder de heer Dokter, Dir. v. Gem. Werken, de heer Kastelein, oud-dir. v. Gem. Werken en de heer Visser, adj.-dir. Gem. Werken. Rede van den Loco-Burgemeester. Toen de heer en mevr. Tiessen met hun dochter waren binnengeleid, sprak Wethouder Vlaming ongeveer 't volgende: Na de huldiging van onzen secr., den heer Jonker, bij diens 25-jarig ambtsjubileum, was de eerste, die melding maakte over het jubiié, dat wij thans herdenken, mijnheer Tiessen, onze Burgemeester, Mr. Kamp. Zeer tot zijn spijt kan hij, daar zult ge wel van overtuigd zijn, hier nu niet aanwezig zijn, omdat hij met ziekteverlof in Duitschland vertoeft, doch zyn geest gaat ongetwijfeld op dit moment uit naar deze vergadering. We hopen .van harte, dat onze Burgemeester spoedig geheel her steld weder in ons midden zal zyn. Mij is thans evenwel de taak opgelègd om U, mijnheer Tiessen, mevr. Tiessen en Uw dochter officieel namens het Gem. Bestuur geluk te wenschen met dit 25-jarig jubileum. In de notulen van den Raad van 17 Juli 1912 lezen wij, dat U met ingang van 1 Aug. 1912 werd benoemd tot Gem.-Opzichter in deze Ge meente, Dat de Raad toen een goede keuze heeft gedaan, daarvan zijn wij allen overtuigd. Uw 25-jarige practijk in onze Gemeente heeft iederen Texelaar deze overtuiging volkomen bijgebracht. Zelfs heeft men U in den loop der jaren tot waterbouwkundige gepromo veerd. U werd namelijk opgedragen plannen te maken voor het aanleggen van een loswal op Oost en later, toen er druk gebruik van werd gemaakt, een uitbreidingsplan te maken. Een sieraad voor onze Gemeente is in de allereerste plaats het gebouw naar uw project aan 't Schildereinde, de „Zeevaartschool", die helaas, zijn oorspronkelijke bestemming niet meer heeft, doch er nog vele jaren zal staan als herinnering aan de geschiedenis van onze Gemeente en als een triomf voor den bouwer. Verder wil ik wijzen op den bouw van scholen te Oost, Oosterend, Sch. m. d. Bijbel, R.K. en Chr. School te Den Burg, School te Oudeschild. Gy wist ook van oud nieuw te maken. Op het gebied van wegenaanleg hebt gij eveneens zeer verdienstelijk werk verricht. Ook zijn de prachtige fietspaden, die het mogelijk hebben gemaakt voor bijna iedereen om de mooiste natuurplekjes op Texel te be reiken, bijna alle naar uw plannen aangelegd, alsmede de Emmalaan, Wilhelminalaan, Havenstraat en Achterweg te Oudeschild, hebt ge onder uw directie doen aanleggen, terwijl ge talrijke plannen voor werkobjecten voor werkloosheidsbestrijding hebt uitgewerkt. Ten slotte wil ik nog even wijzen op het zeer verdienstelijke werk, dat ge tijdens de Mobilisatie hier hebt verricht, toen de Kolen- distributie aan U werd opgedragen. Met alge- stel was geen tijd meer, zoodat de heer Jou- wersma, wiens dochtertje al direct naar de 3e kl. gaat, voorloopig de studiekosten geheel op zich zal moeten nemen. De fractie Gmeentebelangen wil overgaan tot het vormen van een fonds voor betaling der studiekosten van ouders, die het verder on derwijs aan het Lyceum wenschen en dit zelf niet kunnen betalen. De rondvraag, die snel werd afgewikkeld, leverde weinig bizonders op. Oe oplossing van het probleem van Cau- ren zal ik den volgenden keer behandelen. G. H. Drese. Competitiewedstrijd VlaanderenNederland 1933'34, 2e prijs. 'w -jjpwm Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Ke7, Db4, Tfl en h7, Lel, Fd6 en f2, pi b5, h3 en h5. Zwart: Kg5, De3, Tf4, Pg2, pi b6, e4, f7, f6 en h4. De volgende party is Karlsbad 1923. Reti. 1. Pf3 2. g'2 3. Lg2 Bernstein. Pf6 b6 Lb7 10. 11. 12. 13. meene stemmen werd dan ook, toen in 1929 een Direct, v. Gem. Werken moest worden aangesteld, U als zoodanig door den Raad be noemd. 't Was voor ons moeilyk een cadeau te vinden, waarvan U werkelijk veel genoegen van zult hebben, doch daar het ons bekend was, dat ge gewoon zijt ook in uw rusttijd voor de Gemeente verschillende werkzaam heden ter hand te nemen, is onze keus ge vallen op een bureau. Ik spreek daarbij den wensch uit, dat ge onder Gods zegen nog vele jaren in het belang van onze Gemeente werk zaam zult mogen zyn. De heer Tiessen bezichtigde daarna het fraaie bureau, waarna de lieer v. Walbeek, secr. v. d. Bond van Hoofden v. Gem. Werken, 't woord verzocht. De heer v. Walbeek ueelde mede, dat hij reeds voor vele jaren kennis met den heer Tiessen had gemaakt, hij feliciteerde den Jubilaris van harte met dit 25-jarig jubileum. Gij hebt hier, zei spr., een mooie werkkring en dat ge uw werk uitstekend hebt verricht in de afgeloopen 25 jaar, blykt wel uit het geen de waarnemend Burgemeester zooeven heeft gezegd. Het is voor ons, Dir. v. Gem., Werken, niet gemakkelijk om het den inge zetenen naar den zin te maken, want wij „Timmeren altijd aan den weg". Doch u is daarin volkomen geslaagd en met recht moogt ge trotsch op uw langdurige werkking in deze gemeente terugzien. Ook feliciteerde spr. de famile van den heer Tiessen namens zijn ver eeniging. Dankwoord v. d. Jubilaris. De heer Tiessen beantwoordde de spr. met slechts enkele woorden, sprak dank voor de hartelijke woorden, door Weth. Vlaming ge sproken, terwijl hij tevens een woord van dank richtte tot den Raad, voor het vertrou wen, steeds in hem gesteld. Ook richtte de heer Tiessen zich tot de ambtenaren, met wien hij in d enloop der jaren zoo pretti°- heeft samengewerkt. In 't bijzonder werd dank gebracht aan den heer Jonker. Ten slotte bracht spreker dank aan allen die hadden bygedragen aan het cadeau, hem bii zijn jubilé toegedacht. Een druk bezochte receptie. In den loop van den middag had ten raad- huize een zeer druk bezochte receptie plaats. Een 16-tal fraaie bloemstukken was inge komen, o. a. fraaie bloemenmanden van den Bond van Hoofden van Gemeentewerken, van den Bond van Installateurs, van het. perso neel in gemeentedienst en van verschillende ingezetenen van deze Gemeente. Zwart legt het hier aan op het duel der loopers. 4. 0—0 g'6 5. c4 Lg7 6. Pc3 0—0 Ook kon Pe4. 7. d4 d6 Ook nu kon Fe4. 8. Dc2 Pbd7 9. Tfdl De8 b3 e5 Lb2 ed4: Pd4: Lg2: Kg2: a6 Beter was a5. Deze zet verzwakt de damevleugel. 14. e4 Pc5 15. Tel Dd7 16. Tadl Tae8 Beter was eerst f4. 18. Pd5 Pg5 Het combineeren vangt aan. 19. Pf5 Pe4: Nagf5: volgt P f6: t, na Pd5: kan Pg7:. Nu wil zwart Df5: spelen. 20. Pe7f Te7: 22. h4 f5 Zwart verliest het stuk steeds terug. uit het tournooi te 23. hg5: Dg5: 24. Lg7: Kg7: Zwart denkt nu een houdbare stelling te hebben, wit leert hem anders. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. Dd3 Dd4f Td3 Ta3 bc5: Ddl Tb3 h5 Kh7 Dg4 c5 bc5: Tb8 Tb4 Zwart dreigde Tb2. 32. Dd5 a5 33. Df7f Kh8 34. Df8f Kh7 35. Df7f Kh8 36. Df8t Kh7 37. Df7f Kh8 Alles om tijd te winnen. Na Df8f zou het remise zijn we- gkens zettenherha- ling. 38. De7 a4 39. Te3 Tb8 40. Tf3 Tb2 Zwart overziet het gevaar van Tb2! 41. Te4: De4: fe4:Tf8t! 42. Df6t Kh7 43. Db2: g5 44. Df6 opgegeven. Na g4 komt Df5:f! Dr. P. Feenstra Kuiper. JAVA—NEW VORK-LIJN. Glaucus, 30 Juli v. Sabang. Kota Tjandi, 30 JUli te Peanng. Phemius, 29 Juli te Hampton Rds. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Manoeran, 29 Juli v. Cebu. Salawati, 28 Juli te New Orleans. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, u., pass. 30 Juli Ouessant. Kertosono, u., 30 Juli v. Port Said. Kota Baroe, t., 31 Juli te Havre. Sitoebondo, t.. 30 Juli v. Odessa. Slamat, 31 Juli te Rotterdam. EMZETCO LIJN. Jonge Anthonij, 30 Juli v. Emden. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika LUn). Boschfontein, t.. 30 Juli te Mombassa. Meliskerk, u., 30 Juli v. L. Marqués. (Holland—Australië LUn). Almkerk, u„ 30 Juli v. Karachi. Tajandoen, u., 31 Juli te Antwerpen. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ Berenice. 31 Juli v. Rotterdam. Euterpe, 31 Juli v. Amsterdam. Fauna, 30 Juli v. Fiume. Flora. 30 Juli v. Kopenhagen. Ganijir.edes, 31 Juli v. Rotterdam. Hercules, 30 Juli te Patras. Juno, 31 Juli v. Rotterdam. 31 Ju» te Rotterdam. Trajanus. a3S0ajuUt 'v.2pfrUageus' P1Um0uth verwacht. Vulcanus, 30 Juli v. Bourgas. |«rsterd«k,pHa?sl,;,rjVs^fKA-L,TO- SpaarJam jTjullTRoUeïdlIm Kopenh»Btn- Volendam, 31 Juli v. New Vork holland—WEST-afrika-lijn. Jaarstroom, 31 Juli v. Rotterdam. Soemba 3,ST,°,?MV' MAATSCH' NEDERLAND. Soemba, 31 Juli te Amsterdam. kon. paketvaart maatschappij. 3J0UlJu.th^8udlS "Y Swartenhondt, 29 Juliv. HonJkong y Am,tel,and, 29 Juu'"e'/ambt,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6