Marxistische Eenheids partij in Frankrijk? Morgenmiddag De Ronde van Huisduinen Het luchtdoelgeschut vanHr.Ms. „DeRuyter Spannende strijd verwachtzoowel bij de amateurs als bij de nieuwelingen Aanvallen en tegenaanvallen Motorrenbaan in vlammen Microben-dragers in den Spaanschen Oorlog Levensmoede vrouw laat zich verbranden Gunstig voor de communisten Het vuurleidingsfoesfel het modernste ter wereld De gezondheid van Prins Chichibu Kamp voor dienstweigeraars Duitsch Katholiek leider uitgebannen SPANJE Hitier heeft succes als schrijver julianadorp. Wie controleert de Regeering? de kamer de partij garnalendrogerij te den oever. KTBERICHTENi duitsche landbouwmarkten. boternoteering. consumptiemelk regeerings- vo contract. n ml rons"mptie van andere dan taxe- meih 2.j0 cent. Ondanks het bezit van een wielrenver- eeniging, welke den indruk maakt een orga nisatie te zijn, die hier wel bestaansrecht heeft, worden we hier te stede maar op weinig werkelijke wielerevenementen vergast. Zoo lang die wielervereeniging bestaat heeft zij zich vrjjwel bepaald tot het houden van onderlinge en clubcourses, terwijl de beste van haar leden ook wel eens deelnemen aan wedstrijden buiten de stad. We herinneren b.v. aan het optreden var den jeugdigen Frans Zoons, die meermalen zjjn club buiten onze stad vertegenwoordigd heeft. Vorig jaar nam DOK echter voor het eerst het initiatief om hier een grooten wegwedstrijd te organiseeren: de Ronde van Huisduinen werd geboren! Van dit initiatief heeft DOK geen spijt gehad, al was het finantieele succes niet evenredig aan het sportieve. Wie herinnert zich niet de spannende course der amateurs, waarbij Cathel tenslotte een fraaie over winning behaalde? E:. nu zullen we morgen voor de tweede maal De Ronde van Huisduinen beleven. Op dezelfde plaats en op hetzelfde parcours, dus over Badhuisweg, Duinweg en Tuintjesweg. Om 2 uur hoopt men het startschot te lossen voor de nieuwelingen. De nieuwelingen. Zooals reeds gemeld, rijden de nieuwelingen het parcours 40 maal, d.i. 49 km. In deze categorie zal het, evenals verleden jaar, weer geducht spannen. Favoriet is ongetwijfeld Eenhoorn, de man die onlangs de Ronde van Alkmaar gewonnen heeft. Maar hij zal ge ducht concurrentie ondervinden van G. Loos uit Amsterdam, van Schellingerhout, die 5e werd in de Ronde van den Beemster, van de Alkmaarders J. Hollebeek en J. de Koning. In dit veld zullen de Heldersche deel- ïemers het zwaar te verantwoorden krijgen, maar wij t\ ijfelen er niet aan of zij zullen zich hardnekkig verdedigen. Vooral van Frans Zoons, die in den Beemster zoo'n goed figuur sloeg, heb ben we goede verwachtingen, maar ook D. Hoppe, P. Hollander en L. Hendriks zullen hopenlijk van zich doen spreken. De amateurs. Zoo spoedig mogeljjk nadat de race der nieuwelingen beëindigd zal zjjn, wordt het startschot gegeven voor de amateurs. De burgemeester is uitgenoodigd dit schot te lossen. In deze klasse treffen we tal van bekende namen aan. Zoo noemen wjj Anneese, Wjj- denes en D. Veld, die resp. 4e, 5e en 7e werden in de Ronde van den Beemster. Bekenden zijn ook de Alkmaarder Jan Groot, Demm'enie, van Beugen, de IJmui- denaar, en Lodewijk uit Weesp. Slechts één stadgenoot zal in deze cate gorie van de partij zjjn, n.1. Jac. Snijder, die met de beste voornemens bezield is. Succes! Ook uit de naaste omgeving zijn diverse inschrijvingen binnen gekomen, zoo van Texel, van de gebroeders Slikker, naar wier rijden wjj zeer benieuwd zijn, van Jaap Kuiper uit Julianadorp, die on getwijfeld een goed figuur zal slaan, van C. Hegeman uit Wieringen en van Jan poon uit Burgerbrug. In totaal zullen ongeveer 70 renners deelnemen. De prjjzen. DOK heeft kosten noch moeite gespaard om leze race te doen welslagen. Om de wedstrijd zoo aantrekkelijk mogelijk te maken heeft zij voor een bedrag van ongeveer 150.aan prijzen aangeschaft. De winnaar der amateurs zal een complete race-fiets ontvangen plus de Kavewee-beker. De eerste vier bij de ama teurs zoowel als bij de nieuwelingen ontvan gen een beker plus onderdeelen van een race fiets. Voorts de eerste 10 aankomenden een medaille. De mentaliteit van de renners ken nende, zal men het met ons eens zjjn, dat er in beide klassen hard voor de overwinning zal worden gereden. Van tal van instanties ontving DOK mede werking bij de organisatie, zoo van vele winkeliers, van Huisduiner en Helders Belang, van den Dienst der Gemeentewerken enz. Als nu het weer de wielrenners ook nog welgezind is, dan kan het morgen een mooie, sportieve middag op Huisduinen worden. Veel succes, DOK! ft Aangezien ons leger, zooals wij reeds eenigen tijd geleden hebben gemeld, spoe dig in bezit zal zijn van licht automatisch luchtdoelgeschut, loont het wel de moeite eens na te gaan hoever de techniek op dit oogenblik gekomen is met de constructie van de vuurleidingstoestellen voor dit ge schut. welke zulk een integreerend deel van het vuurmechanisme uitmaken, wanneer de vijandelijke vliegtuigen althans g-een gebruik maken van scheervlucht en zeer lage drukvlucht. In dat geval laat de me chanische vuurleiding ons in den steek. Het technisch meest ontwikkelde vuur leidingssysteem is dat der z.g. Fernsteue- rung. Het vuurleidingstoestel meet voortdurend afstand, koersen vliegsnelheid op, welke schietgegevens vervolgens electrisch aan de stukken der batterij worden gegeven, dus zonder tusschenkomst van zenders en ont vangers richtmiddelen en richters. Hoe modern Hr. Mrs. kruiser de Ruyter is ingericht, zegt de N.R. Crt., moge blij ken uit het feit, dat bovengenoemd toe stel. uitgevoerd door de firma Hazemeyer te Hengelo, voor het licht automatisch luchtdoelgeschut van dezen kruiser is ge kozen. Men is hier zelfs verder gegaan, want niet alleen worden de 10 kanonnen van 40 m.m. door één vuurleidingsofficier gericht, doch ook afgevuurd. Door de toe passing van lichtspoormunitie is het moge lijk, dat hij tevens de ligging van het vuur controleert x verbetert Het licht automa tisch luchtdoelgeschut van den kruiser kan in één minuut 1200 projectielen naar den vijand slingeren. Of dit stelsel echter ook voor mobiel licht automatisch luchtdoelgeschut bruik baar zal zijn zullen proeven moeten aan- toonen. Wanneer zou blijken, dat dit uiter aard ingewikkelde en kostbare materieel te velde spoedig gaat haperen, dan zou met een eenvoudiger systeem genoegen moeten worden genomen. De voordeelen zijn anders niet gering. Het werkt snel en nauwkeurig, terwijl bij de vuurmonden zelf slechts lader en munitieaanbrengers noodig zijn. Indien de Fernsteuerung te Velde zou falen, dan komt voor vuurleidingssysteem het meest in aanmerking een combinatie van vuurleidingstoestel, afstandmeter en directe richtmiddelen bij iederen vuurmond De door het vuurleidingstoestel en den af standmeter gemeten schietgegevens voor het direct gerichte vuur worden dan voort durend met de stern, telefonisch of langs electrischen weg naar de 3tukken der bat terij overgebracht en hier aan de directe richtmiddelen meestal reflexvizieren, ge geven. Ook in dat geval kan weer worden gebruik gemaakt van lichtspoormunitie ter controle en verbetering van de ligging van het vuur. Hiervan stelle men zich evenwel niet te veel voor. Luitenant-kolonel Maas. van het korps luchtdoelartillerie, is althans van meening dat voldoend snelle controle en verbetering van de ligging van den vuurbundel, door middel van deze munitie op de grootere afstanden (boven 500 a 600 M.) vrijwel onmogelijk is, in het bijzonder wanneer de bediening niet langdurig en grondig is geoefend. Over enkele dagen vertrekt hij naar Zwitserland. De gezondheidstoestand van Prins Chi chibu is thans redelijk wel. Het Japansche prinselijke paar zal nog eenige dagen te Den Haag verblijf houden om dan regelrecht naar Zwitserland te reizen, teneinde daar nog eenigen tijd te blijven om uit te rusten van de vermoeie nissen van de Europeesche reis. Een datum van het vertrek naar Zwitserland is nog niet vastgesteld. Naar het Vsb. verneemt, wordt te Hoek van Holland een kamp ingericht voor prin- cipiëele militaire dienstweigeraars. De duin beplanting is daar, in overleg met het Staatsbosclibeheer, als werkobject gekozen. Vier en veertig personen van hun nationaliteit vervallen ver klaard. Bij decreet van den Duitschen minister van binnenlandsche zaken is Heinrich Im- busch, die gedurende twintig jaar lid van den Rijksdag is geweest en die leider der Katholieke vakvereenigingen was, van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard, evenals zijn vrouw en zijn vijf kinderen. Voorts zijn 44 anderen met hun gezinnen van de Duitsche nationaliteit vervallen ver klaard. Oplaag van „Mein Kampff" tot drie millioen gestegen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de oplaag van Hitler's „Mein Kampff" thans tot drie millioen is gestegen. oZoals men weet bie den vele gemeenten jonggehuwden het boek als geschenk aan. Grooten aftrek zal het werk nu ook wel in Oostenrijk vinden, waar de opheffing van het verbod gisteren van kracht is ge worden. Daar hoffelijke besprekingen van ideolo gieën zijn toegestaan verwacht men. dat bc naaide Oostenrijksche bladen artikelen zul len wijden aan de stellingen in „Mein Kampf" uiteengezet, Geen der beide partijen behaalt belangrijke successen. De eindlooze reeks kleine aanvallen en tegenaanvallen wordt voortgezet, zonder dat er eenige belangrijke wijziging in de fronten merkbaar is. Franco wijst op zijn successen aan het Teruel-front, maar radio-Santander heeft medegedeeld, dat dit alles leugen en bedrog is, dat het rechtsche offensief al se dert drie dagen is lamgelegd en dat de tegen aanvallen der regeeringstroepen gelegenheid hebben gegeven tot het veroveren van voor de Volksfronters belangrijke stellingen. Aan het Noordelijke front, gaat genoemd station verder, werd de rust, die al verscheidene da gen duurt, niet verstoord. Wel schijnen de rechtsche troe pen zich meester te hebben gemaakt van belangrijke stellingen voor Villafranca del Pardillo ten Westen van Madrid in de buurt van Brunete, waarvan de herovering door de re geeringstroepen nog niet bevestigd werd. Radio Requetes (rechtsch) heeft gisteren avond medegedeeld, dat aan het front van Aragon in den sector Albarracin tweeduizend man regeeringstroepen, die een toevlucht hadden gezocht in de Siërra Carbonera, zich hebben overgegeven aan de troepen van Franco. De regeeringstroepen rukken op in de rich ting van Cuenca en de voorhoede bevond zich gistermiddag op mi Ader dan tien kilo meter van het dorp Salva Canete aan den weg TeruelCuenca. Verder wordt gemeld, dat vijf regeerings- vliegtuigen bommen hebben geworpen op Salamanca. Drie kinderen werden gedood, vier personen werden licht gewond. Een communiqué der regeering meldt, dat de veroverde stellingen in de sectoren Cara- banchel en Guadalajara worden verbeterd. Ook werd voor de zooveelste maal medege deeld, dat muiterij was uitgebroken in het kamp der opstandelingen bij de Fransche brug in de Madrileensche Universiteitswijk. Gistermiddag is brand uitgebroken op de motorrenbaan te Turijn (Italië). Meer dan 6000 vierkante meter van de baan zijn een prooi der vlammen geworden. Het grootste deel van de tribunes is ingestort. De brand weer werkte op volle kracht om te pogen in ieder geval nog een deel van de grootc hal te sparen. Twee Franschen gearresteerd. Een der merkwaardigste voorvallen uit den Spaanschen burgeroorlog heeft zich dezer dagen te Irun afgespeeld. Daar wer- den twee Franschen, Bouguennec en Cha- bras, gearresteerd als „microbendragers Zij werden ervan beschuldigd erop uitge stuurd te zijn om achter het front van Franco besmettelijke ziekten te versprei den. Zij zitten in het stadhuis van Irun ge vangen en worden daar verpleegd. Geraadpleegde deskundigen bevreemdt het echter, aldus de N.R.C., dat zij zelf niet besmet werden en wachten nadere berichten af alvorens zich uit te spreken. Ze werden naar het heet ter dood veroordeeld, maar het vonnis is niet voltrokken. De Volken bond is erin gekend en een zekere R. P. zou de meester van de samenzwering zijn. In een café van Montmartre te Parijs werd ze uitgebroed en als men de Jour mag geloo- ven, is er een Fransch Kamerlid van het Volksfront in gemoeid. Volgens Havas genieten de beide „micro bendragers" een uitstekende gezondheid. Zij verklaren goed behandeld te worden. Het zou niet onmogelijk zijn, dat den gevange nen binnenkort gratie wordt verleend. Vreeselijk drama te Padalaranq Te Padalarang (bij Bandoeng) woonde sedert vijftien jaar een, inmiddels geschei den, Indische dame, mevrouw Kuen, die daar met een bejaarde baboe onder be hoeftige omstandigheden leefde. Al sedert een half jaar was zij, aldus de N.R.Crt., ziekelijk en vertoonde zij zich niet buitens huis. Donderdagochtend 22 Juli was zij evenwel weer voor het eerst buiten ge komen om bij buren een kopje koffie te drinken. Toen zij weer goed en wel thuis was ontdekten de omwonenden een brand lucht. Zij drongen de woning, die zeer eenvoudig was ingericht, binnen, en zagen, dat een gat was gebrand in een rotan mat tegen den wand. Ook de matras was smeulende. De vrouw zelve lag zijdelings en toen zij haar wilden redden, ontdekten zij tot hun grooten schrik, dat het middengedeelte van het lichaam en ook haar handen verkoold waren terwijl zij reeds was overleden. Direct stelde de veldpolitie te Bandoeng een onderzoek in. Het was opgevallen, dat de oude baboe van het slachtoffer zeer zenuwachtig was en erg beefde. Naar de oorzaak hiervan gevraagd, zeide zij, dat zij de laatste vijf dagen ziek was geweest. Hoewel mevrouw K. in verband met een ongeneeslijke ziekte en toenemende finan cieels moeilijkheden door een geesteliit onderdak in een ziekenhuis was aangek den, gevoelde de dame hiervoor eigenii£ niet veel. Ofschoon zelfmoord, gezien verse omstandigheden, niet tot de onm gelijkheden behoorde, was het toch niet a» nemelijk te achten, dat de vrouw w* handen en een gedeelte van haar lichaam geheel zou hebben doen verkoolen. Bij nadere ondervraging gaf de baboe t0P dat haar mevrouw haar reeds eenige malen' verzocht had haar een of ander vergif t0» te dienen; de baboe durfde dit echter niet te doen. Op dringend en herhaald aan dringen van mevrouw K. heeft toen eindelijk Donderdagmorgen de baboe haar op een bale-bale (primitieve slaapplaats) in een paar sarongs gewikkeld, die zij heeft aangestoken. Kort daarop gaf mevrouw K. den geest. De baboe werd na deze verklaring ge. arresteerd en voor den regent van Ban doeng geleid, tegenover wien zij haar be kentenis heeft herhaald. Bij het politie-on- derzoek waren de bale-bale en ook de sa rongs reeds verbrand. Verder wordt momenteel nog onderzocht of de dame voor haar overlijden ver gif had ingenomen of dat haar dit was toegediend geworden. Wijlen mevrouw K. was de gescheiden echtgenoote van een S. S.-ambtenaar uit Batavia; zij is 43 jaar oud geworden en had twee kinderen, die evenwel elders ver blijf houden. ROEGRAS Graanmaai-demonstratie. Men deelde ons mede, dat de derde maaiproef met de als tractor omgebouwde auto, op lossen zandgrond niet gelukt is. Dit ter aanvulling van het reeds geplaat ste overzicht. De opbouw van de diverse kermis- etablissementen heeft gister een aanvang genomen. Het af- en aanrijden van de wa gens, de opbouw van een en ander, is een welkome afleiding voor de schooljeugd, die dan daar ook zonder mankeeren bij tegen woordig is. Gezien de vele aangeduide staanplaatsen zal er nogal wat vertier ko men, en lijkt het ons niet overdreven, wan neer goed weer het een en ander mag be gunstigen, dat bevordert in hooge mate de omzet, waarvan men het toch moet hebban. WIERINGEN Socialisten bevreesd voor over- heersching van Moskou. Gedreven door het regeeringsverbond van het Volksfront, dat zich in Frankrijk nu reeds langer dan een jaar weet staande te houden, worden er van tijd tot tijd pogingen lot een aaneensluiting van de beide groot e Fransche arbeiderspartijen ondernomen. Van historisch standpunt uit bezien mag men daarbij niet vergeten, dat de communisten in vroeger jaren den linker vleugel van de sociaal-democratische partij vormden. Verder mag men ook niet over het hoofd zien, dat zij uit dezelfde lagen der bevolking hun aan hangers recruteeren en daar dus in zekeren zin men elkaar concurreeren. Anderzijds echter moet men er rekening mede houden, dat de vakvereenigingen van beide richtingen reeds met elkaar tot over eenstemming zijn gekomen en zich veieenigd hebben. Desondanks heeft deze proef van sa mensmelting op het gebied der vakvereeni gingen nog geen aaneensluiting op het par- tij-polietieke plan tengevolge gehad. Waarom niet? De samensmelting heeft den sociaal-democraten geen voordeel ge bracht en tot nog toe slechts den invloed der communisten versterkt. Derhalve staan beide partijen met geheel verschillende gevoelens tegenover hun poli tieke aaneensluiting. Zeer zeker is de sa mensmelting een bruikbare idée. Maar wan neer de communisten de samensmelting ei- schen, wenschen zij deze geheel, terwijl de sociaal-democraten zich deze aaneensluiting op een basis van gelijkheid voorstellen, wijl zij meenen, dat zij dan met hun voorloopig nog bestaande meerderheid den grootsten in vloed op de leiding zouden kunnen krijgen. Meeningsverschillen. Op den partijdag in Marseillc hebben de sociaal-democraten den nadruk gelegd op het principe, dat de democratische gedachle alles moet overheerschen en dat de partij dag zelfstandig en de houding van de partij tegenover de regeering onafhankelijk rtloe- ten blijven. Dat wil dus zeggen, dat de so ciaal-democraten in hun groot partij-poli- tiekhekken alle daarin voorkomende scha keeringen erkennen. Zij erkennen in hun rijen meerderheid en minderheid en laten dus debat en critiek toe. Geheel anders is het bij de communisten. Zij treden uit het democratische kader om tot de regeering der volksmassa's over te gaan. De commu nist Thorez huldigt het principe, dat wan neer een partijdag over de deelname aan de regeering te heslissen heeft, een partijdag ook het besluit over het aftreden van deze zeggen de socialisten. volgens de communisten. regeering zou hebben te nemen. Dit zou be- teekenen, dat aan het parlement het recht, om een regeering ten val te brengen, zou worden ontnomen, Thorez is ook voor de partijdiscipline en Iaat de gedachte eener minderheid in de partij of van verschillen de meeningen in de eigen rijen niet toe. Slechts tegenover de regeering verlangt hij voor de partij de volle vrijheid. Het gevaar van opslokking. Deze principiëele verschillen in de be oordeeling van b?paalde zaken worden nu in een bijzondere commissie, die tot taak heeft den toestand voor een overeenstem ming rijp te maken, door sociaaldemocraten en communisten besproken. Ook in deze commissie hebben do communisten in zeke ren zin het voordeel aan hun zijde, want datgene, wat zij willen, willen zij voor de volle honderd procent. De sociaal democratische daarentegen wenschen wel een overeenstemming, maar zijn het onder- elkaar over de voorwaarden niet eens en verzwakken daardoor hun eigen wilskracht Zou het naar het voorbeeld op het gebied der vakvereenigingen ook tot een partij-po litieke aaneensluiting komen, dan bestaat er alle kans op, dat de zwakkere sociaal democraten tegenover de sterkere commu nisten. ook al hebben deze laatsten een klei nere aanhang, dat onderspit zouden del ven, d.w.z. opgeslokt, medegeslcept en ge leid worden. Anderzijds moet men echter bedenken dat de sociaal-democraten het gemeenschap pelijke volksfrontleven niet slechts met de communisten, maar ook met de links-bur- gerhjke radicaal-socialisten hebben door maakt, zoodat voor hen dus de nadere ver wantschap met de communisten niet de eenige ontwikkelingsmogelijkheid is. Het bestuur der visschersvereeniging D.E.T.V. heeft een drijvende garnalendroge- rij gehuurd. Men wil eerst eens zien of de resultaten van dien aard zullen zijn of in de toekomst een vaste drogerij bestaans mogelijkheden zal kunnen opleveren. Enke le visschers zijn reeds op vangst uitgeva ren. De drogerij heeft ligplaats gekozen in de werkhaven alhier. Wij zijn zeer benieuwd naar de resultaten van dit voor Den Oever nieuwe bedrijf. EIERVEILING SCHAGEN, 5 Augustus. Aangevoerd: 52.000 kipeieren: 5658 Kg. 3.653.90, 6265 Kg. 3.854.10. eendeieren f 2.802.90 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 5 Aug. Aangevoerd: 21750 kipeieren: 55—57 Kg. 2.90—3.30, 58—60 Kg. 2.90-3.60, 61—63 Kg. 33.80, 6467 Kg. 3.303.90, 175 eendeieren 2.202.40. per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Augustus. Schotsche muizen 2.90—3.50. grooten 3.90- 4.10, r. duken 3.604. eigenheimers 2.10 2.90, bl. dito 1.80—2.20, drielingen 1.90'2.10 uien 3.104.90, drielingen 1,80—1.90, gele nep 5.20, drielingen 3.80, zilvernep 8.30— 10.30, spercieboonen 5.40—6.60, snijboonen 4.30. Aanvoer: 46000 Kg. aardappelen, 3600 Kg. uien, 2000 Kg. spericeboonen. 900 kg. kroten 2—1.90; 38000 kg. roode kool f 1—1.60; S000 kg. wite kool f 1—1 14000 kg. gele kool f 1—1.60; 325 kg. kom kommers f 1.802.40; 800 stuks bloemkool f 4.205.80; dito 2e soort f 1.501.60 3600 kg. tomaten A 7.20—7.50 B 7.70; C 5.80 CC f 4. 600 kg. druiven Alicante f 40.50 Fran- kenthaler f 42.50. Ï^OORDSCHARVVOUDE, 6 Augustus. Schotsche muizen 2.30—3.40. grooten 3.90- 4.20,r.d uken 4.104.40, eigenheimers 2.40— 3, bl. dito 1.80—2.10. drielingen 2.10-2.20, uien 2.803.40. drielingen 22.60, gele nep 4.40—5.40, zilveruien 1.50—1.80, drielingen 4.30—4.90. zilvernep. 8.90—11.50, spercieboo nen 5.10—6.40. tuinbooncn 2.50—2.60, roode kool 1—1.20, witte kool 0.80—1.30. gele kool ,J poo'aardPPelen: A 28—35 5.10—5.50, 35 4o 5. Groenten en Fruit, 5 Aug. Berlijn: Holl tomaten 9.25—11.80 per 50 Kg. ,Holl. komkommers 1220 per 100 stuks. Dussel- dorf; TToll. tomaten 10-14 per 50 Kg. Bonn: Huitenl. prod.: bloemkool 40—50, komkom mers 1,>-20 per 100 stuks, tomaten 20—26 per Kg. IIoll. druiven 6065 per 50 -Kg- Dresd-en: Holl. druiven 4—5.60 per 4 Kg., 'tal. druiven 28.50 per 50 Kg. Hamburg: ui enl producten: Alicante druiven 58— i ,Der komkommers 1215 per 100 stuks bloemkool 40—42 per 100 krop, roode K001 °0 Per 50 Kg. tomaten 1012 per 50 i 6 comni>ssienofeering voor Nederland- sene boter is heden vastgesteld op 80 cent per kilogram. ?n.»l Zuivelcentrale, 8 t.m. 14 Au- g sius 19.17, consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeeite 6.25 cent. eventueel me' Oremie of verminderd mpt kwaiiteitsoverdraoht; overmeik regeerings- minimumprijs 5.50 cent. Afdracht hij leve-

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6