De Ronde van Huisduinen Texel Rust Maandag 9 Augustus 1937 Tweede Blad dttadónieuuM Eenhoorn wint bij de nieuwelingen, Demenie bij de amateurs. Goed werk van den Julianadorper Kuiper en Frans ZoonsDen Helder De strijd der amateurs Fallissementen Burgerlijke Stand van Den Helder Een leelijke val Openbare Dronkenschap \T/Zonnebran Doorzitten, Stuk/oopen Vitexihzuj, Gevaar uit de lucht Oefening der genie-troepen Een zeer druk weekend. Zakcnnieuws Den Hoorn Kindje gestikt Oosterend Aanrijding tusschen rijwiel en bakwagen H< Zoo mag men niet fietsen Nog steeds fietsendiefstal Een flauwe streek f Het was Zaterdagmiddag heet op Huisdui- j nen, zeer heet... Meedoogenloos zond de Koningin van den Dag haar verzengende stralen op het parcours, dat uitgezet was voor de „Ronde van Huisduinen". Geen windje, geen zuchtje, dat eenige verade ming kon brengendit was nu weer, waarbij de musschen dood van het dak zouden kunnen vallen Onder deze omstandigheden heeft het Hel- dersche wielerevenement, de Ronde van Huis duinen, plaats gehad. Welk een ontzettend zware eischen werden dezen dag aan het physiek van de deelnemers gesteld! Eerstens was daar de geweldige afstand, dien zij al trappende, zwoegende en stampende hadden te overbruggen, tweedens was daar die bijkans moordende hitte. Tegen deze moeilijkheden waren dan ook alleen de besten onder de bes ten opgewassen, de anderen en zij, die zich minder grondig hadden voorbereid, moesten tijdens den wedstrijd opgeven. En dat waren er niet weinigen; zoowel bij de nieuwelingen als de amateurs was het veld tegen het einde van de r;ace danig gedund! Is de wedstrijd daarom minder interes- j sant geweest? Het antwoord op deze j vraag is een volmondig; neen,. Integen- j deel, in beide categorieën werd hevig strijd geleverd en bleef de spanning er tot de j laatste meters in. Het overigens niet tal- j rijke publiek heeft dan ook waar voor zijn j geld gehad, wat wel bleek uit de aanmoe digingen, die niet van de lucht waren. De strijd der nieuwelingen. Ruim 2 uur begonnen de nieuwelingen aan de door hen af te leggen 49 kilometers of te wel 40 ronden. Aanstonds werd er een fiksch tempo ingezet en was het vooral Eenhoorn, de winnaar van de Ronde van Alkmaar, die danig aan het peleton trok. Toch bleven de anderen goed bij, en van hen was't vooral Frans Zoons, die voorbestemd was een toonaangevende rol te spelen. Als er 10 ronden afgelegd zijn, gaat hij aan het hoofd, direct gevolg door den Haar lemmers Bosma. Eenhoorn in samenwerking met De Groot, gaan er dan vandoor en samen weten zij ongeveer 150 meter uit te loopen. Toen zette het peleton onder leiding van Hol lander de achtervolging in en eenige ronden later waren alle renners weer bij elkaar. Weer gaat Zoons voorop, n.1. als er 20 ronden afge legd zijn in den goeden tijd van 37 minuten en 20 seconden. Vele renners zien we als slachtoffers van de warmte door de Roode- Kruismannen naar Dennenheuvel brengen. Onvervaard gaan de anderen echter door en de speaker deelt mede, dat Zoons de snel ste ronde gemaakt heeft in 1 min. 48 sec. Een collecte onder het publiek brengt het aardige sommetje van ruim 15 gulden op. Als 10 ronden voor het einde een sprint om een gulden ingelascht wordt, weet Eenhoorn deze met grooten voorsprong in de wacht te sleepen. Meteen zet de Alkmariaan door en hij maakt dan een prachtige course. Steeds grooter wordt de afstand tusschen hem en het peleton, dat door zijn maat Zoons afge stopt wordt. Eenhoorn wint dan ook met grooten voorsprong in 1 uur 19 minuten 31 sec. Tusschen de anderen ontspint zich in de laatste ronde een felle sprint, welke helaas geen sportief einde zou nemen. Valpartij. In de laatste bocht was n.1. een gedeelte van den weg opgebroken. In volle vaart kwam de Amsterdammer Boot hier ten val, de meeste andere renners tuimelden over hem heen. Het was nu een sauve qui peut en zij die het eerst weer op hun fiets zaten, werden het best geklasseerd. Op deze wijze kregen we een heel andere volgorde dan algemeen verwacht werd. Zoo kwam de jeugdige Zoons eerst als negende binnen, terwijl hij zeker een tweede of derde plaats verdiend had. Intus- schen bleek Boot leelijk gevallen te zijn; zijn oor werd half afgerukt en bovendien had hij een hersenschudding opgeloopen. Zijn over brenging naar het Marine-hospitaal bleek noodzakelijk. De uitslag luidde: 1. Eenhoorn, Alkmaar, in 1 u. 19 minuten 31 seconden. 2. De Groot, Amsterdam. 3. Bosma, Haarlem. 4. Rozeboom, Amsterdam. 5. Kuilboer, Alkmaar. 6. Hollander, Den Helder. 7. Lodewijk, Leiden. 8. De Jong, Oude Wetering. 9. F. Zoons, Den Helder. 10. Enzink, Hoorn. Ruim een kwartier later werd door hoofd inspecteur Helder het startschot gelost voor de amateurs, die 98 kilometer (80 ronden) hadden af te leggen. In de eerste ronden waren de meest opval lende renners... de beide Texelaars en ge broeders Sikker. Echter bleek al spoedig, dat ZÖ een geheel verkeerde tactiek toepasten. Eén van hen zagen we zelfs na enkele ron den al een voorsprong van bijna 200 meter nemen, hetgeen funest voor hem zou zijn, want het was een onmogelijke taak om dezen voorspropg over 75 ronden te handhaven. Slikker reed zich integendeel geheel stuk, zoo dat hij, toen hij eenmaal ingehaald was, spoe dig op moest geven. Hij werd hierin weldra gevolgd door zijn broeder. De volgende periode was die van Kuiper uit Julianadorp. Een tijd- lang ging het initiatief van hem uit, maar dan ook van hem alleen. Doch ook z ij n tac tiek was niet de juiste; had hij enkele renneis in zijn nabijheid gehad, dan had hij ongetwij feld meer kans gehad zijn eenmaal verworven voorsprong te behouden. Nu was het onbe gonnen werk en... verspilling van krachten. Alhoewel de eenige Heldersche deelnemer Jac. Snijder geen rol van beteekenis speelde, deed hij geruimen tijd aardig werk, maar zijn volkomen ongetraindheid zou hem parten gaan spelen, want ongeveer 20 ronden voor het einde moest hij het bijltje er bij neer leggen. De groote mannen In deze categorie waren D. Veld uit Venhuizen, Demmenie uit Rotterdam, Anneese uit Amsterdam, Houtzeil, Amsterdam en Kuiper, Juliana dorp. Jammer, dat Jaap Kuiper zooveel energie verspeeld had met zijn uitloop poging, als gevolg waarvan hij later een ronde achterstand op zijn groote concur renten zou krijgen. 20 ronden voor het einde zagen we Veld aan den kop liggen met bijna een ronde voorsprong op Demnenie. Deze had echter een achtervolging ingezet, die zeker al 20 ronden eerder begonnen was. Door taaie vol harding en prachtige kwaliteiten wist hij meter na meter op zijn rivaal te winnen en hij mocht tenslotte het genoegen smaken den man uit Venhuizen te bereiken. Zijn eerste werk was nu het tempo wat te stoppen om zijn maat Anneese gelegenheid te geven wat bij te komen. Daarna ging hij er, ongeveer 10 ronden voor het einde, alleen vandoor, vergrootte steeds meer zijn voorsprong en won tenslotte met eenige honderden meters verschil op zijn maat Anneese, die de tweede plaats van Veld afgesnoept had. De uitslag luidde: 1. Demmenie, Rotterdam, in 2 uur 39 mi nuten en 56 seconden. 2. Anneese, Amsterdam. 3. D. Veld, Venhuizen. 4. Houtzeil, Amsterdam. 5. Jp. Kuiper, Julianadorp. Vermelden we nog, dat Jan Groot, Alk maar, niet zoo in vorm was als we dat van hem gewoon zijn, terwijl Hegeman uit Wie- ringen tijdens de race opgegeven had. Zoons bleek de snelste ronde gemaakt te hebben, zoowel van de nieuwelingen als van de ama teurs en verwierf daarmede een welverdiende mooie medaille. In de week van 2 t.m. 7 Augustus 1937 wer den in Nederland 46 faillissementen uitge sproken. van 7 Aug. 1937. BEVALLEN: G. Wind—'Wouda, z.; J. van KlaverenRuiten, d. Gisterenmiddag had een meisje, dat op het strand aan het spelen was het ongeluk over een vanglijntje te vallen. Het glas van den bril, dien het meisje op had, brak en een stuk verwondde het bovenste ooglid. Heftig bloedend begaf het meisje zich naar de strandbar van Steinman, waar een ver- bandtrommel aanwezig is, en werd daar door een van de leden van het Roode Kruis, die toevallig in de nabijheid was, verbonden. Zaterdagavond werd iemand ter ontnuchte ring in het hoofdbureau opgesloten. Doos30en60c'cBijApoth.en Drogisten Leer uit den huid van zeevisch. Naar de N.Rt.Crt. meldt, zijn twee Hambur gers er in geslaagd, de huid van zeevisch tot leer te verwerken. Het meest daarvoor ge schikt zouden zijn huiden van kabeljauw en zalm. Het leer zou zelfs beter zijn dan schapen en geitenleer en zeer geschikt voor het ver vaardigen van schoenen, damestascchen, hand schoenen, maar ook voor industrieleer. Het kan in alle kleuren worden geverfd. Al weer een mogelijkheid meer om grooter rendement te verkrijgen door de visscherij. Immers zoo zal de gefileerde visch voor goed- kooper prijs beschikbaar kunnen worden ge steld, daar de huid ook een zekere waarde gaat beteekenen. Fileering wil men hier te lande op grooter schaal gaan bevorderen, waarvoor te IJmuiden zelfs een cursus in het leven is geroepen door en met steun van de visscherij-centrale. Kan men de huid, inplaats voor afval te laten ver huizen naar de vischmeelindustrie, deze ter be werking kunnen geven aan de leerindustrie, dan is er dus als nevenproduct een waardevol ler artikel verkregen. De actie in den garnalenhandel te Amsterdam. Onder dit hoofd geeft „De Ned. Vischhan- del", orgaan van den Ned. Bond van kleinhan delaren in het visch- en haringbedrijf, bericht van een bespreking, die heeft plaats gehad tus schen kleinhandelaren en grossiers te Amster dam over de distributie van levende garnalen te Amsterdam. De hoofdgrief is n.1., dat enkele grossiers zelf tevens optreden als detaillist, zoodat deze niet alleen hun verdiensten hebben van de leverantie aan de venters, maar daarna in den kleinhandel gaan werken met prijzen, die kun nen worden beschouwd als oneerlijke concur rentie. De z.g. bona-fide grossiers willen zich strikt houden aan de groothandelsbemoeiingen, maar, evenals de venters zijn zij gehandicapt, indien niet alle grossiers zich daaraan houden. Nu wil men trachten te bewerken, dat de venters alleen hun garnalen zullen betrekken van deze bona-fide grossiers, zoodat de niet bona-fide grossiers met hun voorraden zullen blijven zitten. Men wil een duidelijke afbakening tusschen groot- en kleinhandel. Circulaires in dezen geest zullen onder de venters worden verspreid en men hoopt op een krachtige solidariteit in deze. Men weet hoe men ook, wat betreft de Hel dersche levende garnalen heeft te kampen ge had met dezen uitwas, zoodat met deze actie tevens is gemoeid een Heldersch belang, waar om het onze volle aandacht verdient. In hetzelfde orgaan is er één klacht over den toestand in den vischkleinhandel in het ge- heele land. Alleen stevige organisatie kan hierin verbe tering brengen, waarom telkens ook tot het zich aansluiten bij den bond wordt opgewekt. Ook dit vraagstuk is niet alleen van belang voor de venters, maar gaat het geheele vis- scherijbedrijf aan. Werd dit beter begrepen, dan zouden de visschers (reeders) en groot en kleinhandel schouder aan schouder gaan staan. Tenslotte zal het ook wel die richting uit gaan, maar veel traditie, etc. zal dan over boord moeten worden gezet. Een goede distributie van visch is eerste voorwaarde om het bedrijf in zijn geheel op beteren basis te brengen. Vischprijzen. Waarschijnlijk tengevolge van het zeer war me weer was er Vrijdag en Zaterdag een terug gang in de vischprijzen te IJmuiden waar te nemen. Vooral de prijzen van rondvisch gingen Vrijdag een heel stuk omlaag. Dientengevolge waren de uitkomsten voor de trawlers, die zich op deze visscherij toeleggen, beneden de verwachting. Onder leiding van den luit.-kolonel der Genie Van Houten vonden vorige week eenige belangrijke avondoefeningen in de stelling Den Helder plaats. Door het mooie weer 's avonds naar buiten gelokt stonden velen btf het Badhuis te Huis duinen, langs den Dijk of elders te genieten van het spel der zoeklichten. Ook wij behoorden onder hen, die met be langstelling het opsporen van een vliegtuig door de stralenbundels volgden. Het „spel" is echter slechts oogenschijn- lyk. Tot die ontdekking kwamen wij ten minste toen we de oefening van nabij mee maakten; d.w.z. van den veiligen grond af. Overste Van Houten was zoo vriendelijk onzen verslaggever omtrent het doel der oefeningen in te lichten. Hoofddoel is, de luchtdoel-afdeeling der genie uit Utrecht, die grootendeels uit militiekader zoowel als -troep bestaat, vertrouwd te maken met dit moeilijk werk. Veelal worden bij de oefeningen een vier tal groepen opgesteld. Met het oog op het puntig toeloopen van den kop van Noord- Holland werd hier echter slechts van drie groepen van vier zoeklichten gebiuik ge maakt. Elke groep staat onder leiding van een commandant, die zich bevindt bij het zoeklicht, terwijl een geluidsinstallatie is opgesteld, terwijl de gezamenlijke groepen onder leiding van een kapitein der genie staan. Met de geluidsinstallatie zoekt men den afstand en de richting van het vliegtuig, waarna de geheele groep per veldtelefoon opdracht krijgt om in de opgegeven richting naar het vliegtuig te zoeken. Is het vliegtuig eenmaal gevonden, dan wordt het door de lichtbundels op z'n snelle vlucht gevolgd. Weldra krijgen dan de andere groepen tele fonisch opdracht het volgen over te nemen. Waartoe dient dit alles? Waartoe dit alles dient, zal de leek vra gen? Het antwoord luidt: Eenerzijds om lei ding te kunnen geven aan het lucht- afweer-geschut. Hiertoe wordt de route, die het vliegtuig volgt, zoo snel mogelijk in kaart gebracht. Anderzijds wordt hier de mogelijkheid geschapen om eigen jacht vliegtuigen voor een aanval te laten op stijgen. Het jachtvliegtuig heeft een groo ten voorsprong in den strijd tegen den aanvaller, wanneer deze door de licht stralen beschenen wordt. Het kan n.1. zelf in het donker blijven, terwijl de verlichte aanvaller een dankbaar mikpunt voor den jager vormt. Belang voor landsverdediging. Hieruit blijkt voldoende het groote belang van dergelijke oefeningen voor de landsver- diging. In den modernen verdedigingsoorlog komt de luchtafweer een belangrijke plaats toe. Moge onze luchtafweer in geval van nood paraat zijn! Reeds Vrijdag werd alleen te De Koog reeds de 1000ste kampeerder geboekt, het aantal kampeerders is, niettegenstaande het kampeerverbod en den merkbaren invloed van de Jamboree, van beteekenis niet minder dan vorig jaar. Hét bezoek aan pensions en ho tels is veel drukker, ook te Den Burg zitten nu de meeste pensions vol 't geen vorig jaar lang niet 't geval was. Zaterdag en Zondag vooral is het verkeer van, naar en door deze gemeente verbazend druk geweest. Wel ver trokken Zaterdag al reeds weder heel wat gasten, doch er kwamen er veel meer binnen. De Luchtdienst voerde ook weder heel wat bezoekers aan. Zondag kwamen een massa eendags-bezoekers naar hier, 't vervoer was zoo groot dat al 't materiaal van 't omvang rijk Bus-bedrijf van den heer Boekei bijna voortdurend volkomen was belast. In de Haven is het thans ook druk, niet alleen varen er bijna geregeld twee booten van T.E.S.O., doch ook jachten van allerlei afme ting kan men er vinden; verder doet de „Burmania" geregeld onze haven aan. Van de Ned. Jeugdver, liggen hier thans twee stoombooten, n.1. „de Bever" en de „Vali" met een groot aantal jongelui aan boord, die herhaaldelijk tochten in onze gemeente onder nemen. Het fraaie weder der laatste dagen maakt het verblijf op ons eiland voor zeer velen tot een genot, van verschillende bezoekers ver namen wij, dat ze zich buitengewoon op Texel amuseeren. Voor eenigen tijd deelden wij mede, dat de heer J. Agter het zeer gunstig gelegen hee renhuis van Mevr. Wed. Roeloffs heeft ge kocht, met het doel dit woonhuis om te bou wen in een winkelzaak. Deze verbouwing is gereed gekomen; de nieuwe zaak is Zater dagmiddag 4 uur geopend. Wij hebben eens even een kijkje genomen voor de officieele opening plaats vindt. Zoowel in de Wever straat als op de Steenenplaats zijn zeer groote etalageramen in de pui geplaatst (een op de Steenenplaats en twee in de Weverstraat), die op zeer smaakvolle wijze met een luifel zijn afgedekt. De ingang tot de zaak bevindt zich ook in de Weverstraat. Het interieur van deze nieuwe zaak maakt een grootschen indruk. Door 't uitsloopen van een binnenmuur heeft men een zeer grooten winkel verkregen, die van binnen met een duplex-verlichting uitnemend wordt verlicht. In de prachtige uitstalkasten is re- flector-etalagelicht aangebracht. Onze ge meente is door de opening van deze zaak op het gebied van Sanitaire. Electrische huis houdelijke artikelen met een eerste klas zaak verrijkt. Niettegenstaande de geweldige voorraad maakt de winkel geenszins den indruk dat ze te vol is. De verbouwing is verricht door den heer Drijver van Oosterend; 't schilderwerk door den heer C. J. Roeper. VERTROKKEN PERSONEN. M. Dros, wed. J. W. Roeloffs, van Steenen plaats, Den Burg, naar Jan v. d. Heydenstr. 26, Amersfoort; Siemen Gerrit Schutter, van Oosterend, naar Euvelgunne; Pietje Smit van Den Burg naar Bredasche Weg Tilburg; Jac. de Lange, van Groeneplaats, naar Den Hel der; J. van Hulst, van Gravenstr. 20 naar Steenwijk, Turksche weg 26. Te Den Hoorn heeft zich Vrijdagmiddag een zeer bijzonder ongeval voorgedaan, waar bij een omstreeks één-jarig dochtertje van den heer S. Troost om het leven kwam. Het kindje, dat des middags te slapen was gelegd, schijnt zich tegen den kant van het bedje om hoog te hebben gewerkt en is later vermoede lijk weer omgevallen, waarbij een kwastje van het koord, waarmede haar truitje ge sloten werd, tusschen de stijlen van het ledi- kantje is blijven zitten. Het koordje trok aan den hals zoo stevig toe, dat de kleine geen adem meer kon halen. Toen men na eenigen tijd de kleine uit bed wilde halen zag ze reeds blauw, doch vertoonden zich nog tee kenen van leven. Direct werd Dr. Vellinga ge waarschuwd, terwijl men in tusschen met be hulp van een te Den Hoorn logeerende ver pleegster kunstmatig ademhalen toepaste. He laas mocht geen hulp meer baten en na ge- ruimen tijd al het mogelijke te hebben be proefd, moest Dr. Vellenga den dood consta- teeren. De deernis met de ouders, die op zulk een noodlottige wijze een zeer lief kind moe ten missen is te Den Hoorn zeer groot. Toen mejuffrouw M. BakkerVeeger zich. na het bijwonen eener Godsdienstoefening te Oosterend, Zaterdagmorgen per rijwiel naar hare woning in Spang wilde begeven, kwam zij te Osterend op den hoek Weststraat Boschweg in botsing met een bakwagen van den heer Jac. Eelman Dz., met het noodlottig gevolg, dat ze van haar rijwiel viel. De onge lukkige bekwam daarbij inwendige kneuzin gen en was aan gelaat en handen gewond. Na voorloopig door Zuster Mulder te zijn ver bonden, is mej. B. per auto naar hare woning vervoerd, waar medische hulp werd gehaald. Seizoen-Opruiming in Herman Nypels Kledingmagazijnen Den Helder Zeer voordelige aanbiedingen in alle afdelingen. Een practisch man, Profiteert daarvan. et is een woord, dat we hierboven neer schreven, waarvan we de werkelijkheid steeds minder gaan verstaan en waarvan we de wel daad steeds meer behoeven. We leven al jaren in spanning, die nu eens minder sterk, dan echter weer tot een hoogte punt steeg, maar die ons steeds onder druk hield. Als we nu schrijven over rust, doen we dat met een yraagteeken, omdat er van wer kelijke rust nog geen sprake is, die zou eerst kunnen komen als het vertrouwen internatio naal weer terugkwam en dat is nog ver weg. Toch is in de wereld iets aan het veran deren. Men hoort niet meer zoo sterk spreken over dreigend oorlogsgevaar, men rammelt op het oogenblik niet meer zoo met de wapens. Is men tot het besef ge komen, dat een oorlog een te riskante on derneming is voor de materieele voordee- len die men er mee beoogt? Dat de zeker heid van groote en vaak onherstelbare ver liezen de regeeringen hebben doen stil staan op het pad dat men ging? De mogendheden hebben de laatste jaren inderdaad wel iets geleerd. De geweldige tech nische vorderingen hebben niet dat resultaat in den strijd gebracht die men gemeend had, dat ze zouden brengen. Gelukkig! Een vliegtuig bombardement, hoe ontzettend ook, heeft niet beantwoord aan de verwachtingen die men er aan gesteld had. Italië en Abessinië en de strijd in Spanje hebben wel iets geleerd in dit op zicht. Men is daardoor huiverig geworden voor de consequenties van een gewapend conflict. De N.R.Crt. schreef daarover dezer dagen o$n. in een overzicht: „De krachtsverhoudingen, die enkelen van de stoutmoedigsten tot voor kort nog ten voor deel scheen, wijzigen zich steeds meer in de richting van een evenwicht, dat weldra naar een overwicht voor een bepaalde, voorloopig allerminst oorlogszuchtige mogendheid als het Britsche Rijk schijnt te zullen overslaan. Misschien werken ook de matige uitkomsten van den oogst in sommige landen, het gebrek aan grondstoffen en aan middelen om zich die te verschaffen, mede om een stemming te wek ken, die misschien nog van te veel wantrouwen vervuld is om vreedzaam te mogen heeten, maar die toch stellig niet oorlogszuchtig ge noemd mag worden". We grijpen ons in den tegenwoordigen tijd vast aan iederen stroohalm. En dat is deze stilstand in den openlijken "geestelijken strijd tusschen de mogendheden. De absolute vredes wil van Engeland, de toenadering, die Italië niet afwijst zijn inderdaad teekenen die eenigen hoop geven op de toekomst. Misschien, dat deze vredeswil ook nog van beteekenis is voor den toestand in het Verre Oosten, omdat rust in Europa, het oog van de Europeesche mogendheden kan openen voor de gevaren in het Oosten en dat op zichzelf kan Japan weer tot matiging brengen. Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half 8: „Maria Stuart" met Katherine Hepburn en Fredric March. Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Zaken zijn Zaken" en „Nancy Steele wordt vermist". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De Schipbreuk" en „Regie". Julianadorp: Sport- en Volksfeesten. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 766.2 Temperatuur zeewater 18.2 Temperatuur lucht 16.4 Hoogste temperatuur lucht gisteren 18.6 Laagste temperatuur lucht gisteren 15.4 9.55—22.40 3.10—16.00 10.35—23.10 4.25—17.10 21.09 Hoogwater (heden) Laagwater (heden) Hoogwater (Dinsdag) Laagwater (Dinsdag) Licht op (heden) GESLAAGD: Op het op 4 Aug. te Utrecht gehouden examen slaagde onze stadgenoot de heer P. de Jong, voor L. O. Engelsch. SPREEKUUR WETHOUDERS. De wethouders Smits en v. d. Vaart zijn verhinderd spreekuur te houden. Een persoon werd bekeurd, doordat hij op een rijwiel gezeten een hond aan een ketting meevoerde. Een bewoner van de Jan in 't Veltstraat en een van de Weststraat deden aangifte van ontvreemding van hun rijwiel. Een bewvonster van de Keizersgracht deed aangifte dst men in den nacht van Zaterdag op Zondag haar pas beschilderde voordeur had beschadigd.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5