Enneland wijst Duitsche journalisten uit Sport- en Volksfeesten te Julianadorp Strijd verplaatst zich naar de lucht Het Joegos'avisch kerkconflict Polen moet zijn eenheid bewaren Belgisch vliegtuig maakt noodlanding te Den Haag Bakhuys geen beroepsspeler? Nationale wedstrijden te Zandvoort Om den grooten prijs van Monaco Het internationale concours- hippique te Dublin Auto-ongeval SPANJE Spionnen Slechte betalers bij de non-interventie Vliegtuigen in zee gestort Muitende nationalisten in Toledo? Vereenigde Staten verhuren torpedojagers Arbeidsvrede in Frankrijk op komst? UoetAat Hij hoopt het a.s. seizoen voor Venlo te spelen. Naar aanleiding van de gepubliceerde be richten als zou Bakhuys naar het professio nalisme zijn overgegaan, heeft een verslag gever van het A.N.P. er Bakhuys zelf nalr gevraagd. Deze deelde mede, dat hij geen be roepsspeler zou worden. Wel had hij een aan bieding van de voetbalclub uit Reims gehad doch deze had hjj afgeslagen. In het a.s sei zoen hoopt hg voor V.V.V. (Venlo) uit te komen. Nationale wedstrijden te Zandvoort. Te Zandvoort werden gisteren onder groote belangstelling nationale zwemwedstrijden ge houden, terwijl voorts een waterpolowedstrijd op het programma stond tusschen het Kik- vorschen zevental en West-Duitschland. Op de 100 meter borstcrawl voor dames won Rie Mastenbroek in den tijd van 1 min. 9.8 sec., terwijl Tini Wagner tweede werd met belangrijk verschil. Doortje Heeselaars won de 200 meter schoolslag, terwijl Jopie Stroom- berg als tweede eindigde. Op de 100 meter rugslag voor heeren vond een spannende strijd plaats tusschen Van Schouwen en Metman. Beide zwemmers tik ten vrijwel gelijk aan in den goeden tijd van 1 min. 11.4 sec. Iet van Feggelen won hetzelfde nummer voor dames met een tijd van 1 min. 17.8 sec. Rest nog te vermelden, dat de 100 metar borstcrawl heeren door Moolenaar werd ge wonnen in 1 min. 3 sec., terwijl Smitshuysen als eerste eindigde op de 200 meter school slag met een tjjd van 2 min. 51 sec. De waterpolowedstrjjd. Van Aelst wist het Kikvorschen-zevental vrij spoedig de leiding te geven. Dank zij het uitstekende werk van Veénstra in het doel wist Duitschland ondanks een kleine meerder heid, voorloopig den gelijkmaker niet te scoren Duitschland speelde technisch beter en vooral het samenspel vlotte uitstekend. De rust kwam met 10 voor het Kikvorschen-zeven tal. Na de hervatting trad het West-Duitsohe team veel doortastender op. Franken kreeg uit de achterhoede een bal, draaide zich om en verrastte den Duitschen doelman met een hard schot. Een minuut later schoot invaller Stam uit het midden van het bassin op het Duitsche doel, de keeper raakte den bal nog aan, doch kon niet voorkomen, dat een derde doelpunt voor de Kikvorschen genoteerd moest worden. In de resteerende minuten kwam Duitsch land zeer geestdriftig opzetten. Het gelukte aan Streiber, Kahl en Lenkitsch achter elkaar drie doelpunten te maken, zoodat het einde nog met het vrij onverwachte resultaat, 33, kwam. Met deze cijfers mag het Kikvorschen- zevental ongetwijfeld tevreden zijn, immers een kleine overwinning hadden de West-Duit- schers misschien wel verdiend. Aidcururfklutne. Het driedaagsche feest te Julianadorp, ge organiseerd door de Harmonievereeniging „Kunstzin", op 7, 8 en 9 Augustus, begon op Zaterdagmiddag met kinderspelen op het terrein van den heer N. Hoornsman. Vooraf maakte de muziekverecniging een muzikale rondgang om het dorp. De uitslagen der verschillende spelletjes waren: I. Jonge'ns van 6 tot en met 8 jaar. Houtjesrapen: le prijs Arie Spijker 2e prijs Eef Breen, 3e prijs Jaap Blokker, 4e prijs Herman Liefhebber en 5e prijs Jan Hoorns man Hz. II. Jongens van 9 tot en met 11 jaar. Zakloopen: le prijs Paulus Voorthuizen, 2e prijs Sijbrand van der Haag, 3e prijs Maar ten Zon en 4e prijs Piet van Kempen. III. Jongens van 12 tot en met 14 jaar. Hardloopen met hindernissen: le prijs Joop Mos, 2e prijs Arie Koops; 3e pr. Piet Hoorns man Az. en 4e prijs Gerrit Dekker. IV. Meisjes van 6 tot en met 8 jaar. Wedstrijd met ballen op een blaadje: le prijs Nellie Schouten, 2e prijs Marietje Mooij, 3e prijs Marietje Wolthuis; 4e prijs Marietje Speur en 5 e prijs Trientje Bellis. V. Meisjes van 9 tot en met 11 jaar. Tonnetje-rijden: le prijs Corrie de Graaf, £e prijs Marietje Blokker, 3e prijs Grietje Bakker en 4e prijs Betsie Bras. VI. Meisjes van 12 tot en met 14 jaar. Wedstrijd met hindernissen: le prijs Gretha Dekker, 2e prijs Nellie Blokker, 3e prijs Ma rietje Koek en 4e prijs Trijntje Dijkstra. De heer Tigcheiaar reikte de prijzen uit. Bloemencorso. Voor het bloemencorso was des avonds heel wat animo, dank zij het kosteloos be schikbaar stellen van groen door de firma Kruit uit Schagen en bloemen door den heer P. Hendriks alhier. De jury, bestaande uit de heeren J. A. Swaters, A. van Kem pen en L. Tigcheiaar, had geen gemakke lijke taak. De eerste prijs werd toegekend aan de kinderen van P. Schouten, voorstellende „Sneeuwwitje en de Dwergen", de tweede prijs aan de kinderen van N. Bellis met een versierde Bokkenwagen bespannen met een bok. Ook een versierd Priëel van den heer J. van der Lans ontving een tweede prijs. Een derde prijs was voor een versierde fiets van een kind van den heer J. N. Siecker. De vierde prijs was voor de kinderen van R. Kant, twee bloemenmeisjes. Hiermede was het bloemencorso afgeloo- pen en duurde de pret voort in de ver schillende vermakelijkheden en in de dans zaal van het café Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, waar een goede band voor de dansmuziek zorg droeg. Inmiddels had de jury voor den Etalage-wedstrijd, ter beoordeeling van de étalages, haar rond gang gemaakt. De eerste prijs werd toege kend aan den heer J. Kossen met 77 pun ten. De tweede prijs was voor den heer J. C. Oost met 76 punten. De derde prijs voor den heer P. Constant met 75 punten, terWijl de overige deelnemers ieder een eervolle vermelding ontvingen. Ook was er gelegenheid voor het publiek om door middel van een stembiljet uit te maken, wie de Publieksprijs toekwam. De uitslag hiervan was, dat deze werd toege kend aan den heer J. C. Oost. Het pro gramma voor Zaterdag was hiermede be ëindigd. De tweede dag. Spannende strijd tusschen hem en Carracciola. Tienduizenden woonden gisteren de voor de negende maal georganiseerde races om den grooten prijs van Monaco bij. Vijftien wagens namen aan den wedstrijd deel. Caracciola nam onmiddellijk de leiding, gevolgd door Von Brauchitsch, eve neens met „Mercedes Benz", verder door Rosemeyer met auto „Union" en Lang op hetzelfde merk. In razende vaart gin gen de wagens door de vele moeilijke bochten en dit spel van snelheid en kracht duurde hon derd ronden. Hasse met auto .Union' sloeg over den kop, gelukkig kwam deze coureur er met lichte verwondingen in het gelaat en een kneuzing aan den schouder af. Na dertig ron den waren de drie „Mercedes"-wagens aan den kop, op de vierde plaats lag Farina met Alfa Romeo, gevolgd door Hartmann met Maserati. In de 32ste ronde bracht Caracciola het record op 106 km per uur. Rosemeyer, die den strijd reeds had opgegeven, ging in den wagen van Sturk zitten; in de achterste gelederen lig gend nam hij weer aan de race deel. Na vijftig ronden stopte Caracciola, er scheen iets aan zijn wagen te mankeeren en Von Brauchitsch nam de leiding over. Doch Caracciola lag weer spoedig in den strijd en er ontspon zich een tweekamp, die zoo fel was, dat in de 80ste ronde Caracciola opnieuw het ronderecord ver beterde met een tijd van 1 min. 46,5 sec. d.w.z. met een gem. uursnelheid van 107.4 km. Caracciola scheen echter te veel van zijn wagen gevergd te hebben, wederom stopte hij bij de pitch, waar hij kostbare seconden ver loor. Von Brauchitsch nam de leiding weer over, terwijl Rosemeyer zich inmiddels tot de vierde plaats had opgewerkt. Von Brauchitsch won ten slotte in den absoluten recordtijd van 3 uur 7 min. 23 9 sec., met een gemiddelde snelheid van 101,815 km. Voor de eerste maal is dit gemiddelde boven de 100 km uitgekomen. JtaaAxUnAjioAt Laatste dag. Het internationaal concours-hippique te Dublin werd Zaterdag beëindigd met een tweetal springnummers. In geen van beide wedstryden konden de Nederlandsche ruiters 2'ch plaat9en. Zondag, liet zich des morgens niet al te vriendelijk aanzien. Het bleef echter droog en allengs werd het beter, totdat zelfs de zon weer scheen. In de morgenuren hadden vele liefheb bers het vanouds bekende Tonknuppelen. of ook wel Katgooien genaamd, beoefend, waarbij menig vaatje moest sneuvelen. Om twee uur s middags stelde „Kunst zin" zich op om met de leden van de Gym- nastiekvereeniging „Sportlust" een rond gang te maken, alvorens deze op het terrein van den heer N. Hoornsman hun kunnen zouden ten toon spreiden. Door „Sportlust" werden met medewer king van „Kunstzin" velerlei gymnastiek oefeningen gedemonstreerd, die door het in grooten getale aanwezige publiek zeer op prijs werden gesteld en met een dankbaar applaus werden beloond. Na dat nunnnei was er Ringsteken per auto, waaraan velen, zoowel dames als heeren, deelnamen. De uitslag hiervan was, dat de eerste prijs aan K. Zon werd toegekend, de tweede prijs aan D. Marees Jz. en de derde prijs aan T. Tigcheiaar. Vervolgens werd er Tobbesteken per fiets gehouden. Dit nummer verwekte zoo af en toe eenige hilariteit, vooral als een der deelnemers den inhoud van de tobbe te incasseeren kreeg en dan proesten de daaronder vandaan kwam. De eerste prijs werd toegekend aan: T. de Wecrdt, de tweede prijs aan Th. C. Schoon heden, en de derde prijs aan Nic. Verver Kz J.V.C. I—B.K.C. n. Om zeven uur gisteravond was het ander maal „Kunstzin", die de elftallen van bo vengenoemde clubs, naar het voetbalveld be geleidde. De supporters van beide clubs, be nevens tal van andere belangstellenden, slo ten zich bij de stoet aan zoodat er nogal wat publiek aanwezig was. B.K.C. wist een 4—2 overwinning te be halen. Voor de gevelversiering was niet veel animo, slechts aan een paar voorpuien kon men iets daarvan merken doch dit heeft de commissie niet kunnen be wegen om hiervan ook nog werk te maken. W1ERIKGEK Zondag j.1. kwam op de afsluitdijk Wie- ringenv. Ewijcksluis een auto genum merd nr. 3186 uit de richting Wieringen. Halverwege de dijk wou de bestuurder de voor hem rijdende Wacobus passeeren Hier voor week hij naar links uit, hij kwam ech ter te ver, zoodat de linker wielen in de berm reden. De bestuurder probeerde door het stuur naar rechts te halen de wagen weer op de weg te krijgen. De eerste keer gelukte dit niet, maar dan opeens schiet de wagen op de weg dwars voor de Wacobus, over het rijwielpad door 't aldaar staande hek. om daar achter te blijven steken Van de auto werd het voorste gedeelte totaal ver nield De inzittenden kwamen behalve eenige lichte verwondingen met de schrik vrij. Later is de auto weggehaald. DE MUGGENPLAAG OP DEN AFSLUITDIJK. De dienst, welke door de K.N.A.C. is in gesteld, ter verkrijging van inlichtingen met betrekking tot de muggenplaag op den afsluitdijk meldt ons, dat zoolang de hui dige weersomstandigheden blijven aanhou den, met vrij groote zekerheid is aan te nemen, dat iederen dag tegen het invallen der duisternis de muggen het rijden over den afsluitdijk verre van aangenaam zul len maken. Ook overdag zijn er grootere en kleinere zwermen muggen waar te ne men, maar deze huizen vooral in en boven de bermen terwijl zij eerste tegen den avond bij millioenen boven den weg komen. Nadere inlichtingen kunnen dagelijksch na 9.30 uur v.m. telefonisch worden inge wonnen bij de bijkantoren der K.N.A.C. te Leeuwarden, Groningen en Amsterdam en bij het secretariaat te 's-Gravenhage. DEN OEVER. Verkooping. Zaterdagavond werd in het café van den heer Moejes ten overstaan van Notaris Obreen verkocht het dubbel woonhuis aan den Molgerdijk. eigendom van de N.V. Aan neming Maatschappij Volder's Heiwerken te Wieringen. Koopster werd de N.V. Verze keringsbank „Victoria" voor f 2590. Verder werd geveild het woon- en winkel huis aan de Voorstraat, welk pand werd opgehouden voor f 3900. Bombardement van Madrid maak te meer dan 200 slachtoffers. Twaalf regeeringsvliegtuigen bij Santander neergeschoten. Nu er op het land weinig succes te beha len valt, gaan de beide partijen hun krach ten in de lucht meten. De rechtsche luchtmacht heeft gis teren aan het front bij Santander een groote bedrijvigheid ontplooid. Den geheelen dag werden de stel lingen van den tegenstander en de verdedigingswerken van Santander door talrijke escadrilles onder vuur genomen. In den middag werden vijf escadrilles tusschen Santander en Torre la Veva aangevallen door achttien jagers der linkschcn. Een twintigtal jachttoestellen van Fran co omsingelde de aanvallers en schoot in zeven minuten twaalf linksche toestellen neer. Vijf recht sche bombardementstoesteilcn en twee jagers keerden, met kogels doorzeefd, op hun basis teriig. Het aantal slachtoffers van het jongste bombardement bedraagt 201 dooden en ge wonden. Wie bereikt het eerst het Gua- dalaviar-dal? Volgens een bericht uit het rechtsche Salamanca stieten afdeelingcn van de voor hoede van het vijfde legercorps van Franco aan het front van Aragon ten Zuiden 'van Rubioles op posten van de regeeringstroe- pen, die den aftocht dekten van een sterke legerafdeeling, die in het terrein zonder wegen trachtte te ontkomen aan een om singeling en het dal van de Guadalaviar trachtte te bereiken. Thans is de vraag wie van beide het eerst dit dal zal bereiken. Komen de regeerings- troepen het eerst, dat kunnen zij ontko men, komen de troepen van Franco het eerst, dan moeten de regeeringstroepen of wel zich ovprgevcn. of wel slag leveren on der ongunstige omstandigheden om zich een doortocht te banen. Men schat de af- deeling regeeringstroepen op 3 tot 4000 man Kerkelijke rechtbank zal leden der regeering vonnissen. Gisterenochtend is in de overvolle ker ken van Belgrado het besluit van de ortho doxe synode voorgelezen, waarbij de zaak van negen leden der regeering en een twin tigtal kamerleden van het district Belgrado naar de kerkelijke rechtbank wordt verwe zen en waarbij genoemden van hun rechten en eererechten in de kerk vervallen worden verklaard totdat de kerkelijke rechtbank uitspraak zal hebben gedaan. De lijst met namen, welke te Belgrado werd voorgelezen, begon met den minister president Milan Stoiadinowitsj en eindigde met diens broeder. Dragomir, het kamerlid Gelijke lijsten werden voorgelezen in alle kerken, waar dit de vorige week niet was geschied. In juridische kringen zegt men dat deze beslissing der kerkelijke autoriteiten volle dig onwettig is en dat zij een ernstige aan val beteckent, niet alleen op de Zuid Slavi sche grondwet, doch ook op die der Ortho doxe kerk. Een Engelsche provocatie, zegt Duitschland. Met représailles gedreigd. Naar wordt gemeld, is aan drie Duitsche dagbladcorrespondenten in Engeland de vernieuwing van hun verblijfsvergunning geweigerd, t.w. aan twee correspondenten van de Lokal Anzeiger en aan den vertegen woordiger van het agentschap, Graf Reichschach, 'n semi-officieel natio- naal-socialistisch persbureau, dat o.a. onlangs uit Marseille de berichten de wereld in heeft gezonden, dat troe- penafdeelingen van het Fransche vreemdelingenlegioen naar Spanje zouden zijn overgebracht. Zij moeten binnen 14 dagen het jand verlaten hebben. Noch het mi nisterie van binnenlandsclie zaken, noch de slachtoffers hebben zich over de reden van dezen maatregel uitge sproken. Uit betrouwbare bron meent men te weten, dat de Duitschers beschul digd zouden zijn van spionnage. Naar wij vernemen, maakt de Duitsche regeering er geen geheim van, dat zij door de Britsche maatregelen ten aanzien van de drie Duitsche journalisten von Crome, Wre de en von Langen, die van de Londensche regeering bevel hebben gekregen, het land te verlaten, allerpijnlijkst is getroffen. „Daar de Engelsche regeering blijkt op het standpunt te staan, dat het verblijf van dergelijke personen in het belang der DuitschEngelsche betrekkingen onge- wenscht is, zal van den kant van Duitsch land begrijpelijkerwijze, zegt D.N.B., even eens in overeenstemming met die zienswijze voortaan worden opgetreden." Von Crome was reeds drie jaar als corres pondent van de „Lokal Anzeiger" te Lon den werkzaam, Wrede eerst vier maanden. 't Duitsche persbureau „Graf Reischach" waarvan de vertegenwoordiger, von Lan gen, pas 'twee maanden te Londen zat, is een betrekkelijk jong bureau, dat voorna melijk voor de Duitsche provinciale pers werkt. Het heeft zich gespecialiseerd op „sensationeele berichten uit Spanje". De op richter is de bovengenoemde graaf Rei schach. Het fameuze bericht, onlangs gepubliceerd over soldaten van het Fransche vreemdelin genlegioen, die naar Spanje zouden zijn overgebracht, om tegen de troepen van ge neraal Franco te strijden, was van dit pers bureau afkomstig. In welingelichte kringen van de Duitsche kolonie te Londen meent men te weten, dat een krachtig pro test bij het Koreign Office zal worden ingediend door Woerman, Duitsch zaakgelastigde te Londen, tijdens de afwezigheid van von Ribbentrop, die zich in Schotland bevindt. De persdienst van graaf Reischach noemt het besluit „een Engelsche provocatie". Sommige persverslagen over de bijeen komst. der ondercommissie voor de niet-in- tnenging wekken den indruk, alsof alleen Engeland zijn contributie geheel betaald heeft. Dit is niet juist. Men heeft in de bij eenkomst vastgesteld, dat van de mogend heden, die elk 16 procent der onkosten voor haar rekening hadden genomen, alleen En geland geheel betaald heeft. Elf van de an dere mogendheden, onder welke Denemar ken, Finland, Letland, Nederland en Noor wegen hebben haar goheele contributie ge stort. Sommige landen, w.o. Duitschland en Rusland, hebben sinds Maart geen cent inccr betaald. Chineesch en Portugeesch toe stel verongelukt. Tijdens een propagandavlucht is een vliegtuig van een particuliere Portugccsche maatschappij in zee gestort voor het strand van Santa Cruz nabij Torrcs Vedras. De piloot en de beide passagiers zijn om het leven gekomen. Nabij Tsjelang, een honderdtal kilometer benoorden Honkong in een streek, welke be rucht is om de zecrooverij, is een Chineesch vliegtuig van de lijn Hongkong-Swatau in zee gestort, liet toestel vervoerde zeven pas sagiers, terwijl de bemanning uit vier per sonen bestond. Acht inzittenden zouden gered zijn. Volgens inlichtingen, verstrekt door link sche patrouilles, zou een vrij belangrijk con tingent Moorsche en Spaajischc troepen zich verschanst hebben in het bisschoppelijk pa lcis en de kathedraal te Toledo, van waaruit zij in een strijd gewikkeld zijn met andere deelen van het rechtsche leger. Volgens de zelfde inlichtingen zouden Italiannsche troe pen te Toledo zijn aangekomen. Nadat de ge vechten in den avond (enigszins geluwd wa ren, hoorde men des nachts nog schietpar tijen, die met tusschenpoozen tot den mor gen voortduurden. Rechtsche vliegtuigen vliegen over Toledo. Brazilië de gegadigde. Senator Walsh, die voorzitter is van de commissie van vlootzaken, heeft bij het Amerikaansche congres een motie ingediend welke de Marine der Vereenigde Staten machtigt, aan Brazilië zes torpedojagers, die de leeftijdsgrens hebben overschreden, te verhuren. Dit is geschied op verzoek van minister Huil, die in een brief o.a. ver klaart, dat de wensch van sommige lan den om toegang te krijgen tot de grondstof fen en de heftige wijzen, waarop deze lan den te werk gaan om aan dezen wensch te voldoen, Brazilië bijzonder 'beducht hebben gemaakt. Vakvereeniging erkent de rech ten der werkgevers. Chautemps optimistisch. Minister-president Chautemps heeft giste ren een groot feest bijgewoond, waarbij hij een tafelrede uitsprak. Hij zette hierin de politiek van de regeering uiteen en besprak de sociale wetgeving. De sociale betrekkin gen, zeide spreker, moeten thans genormali seerd worden. De besprekingen welke de mi nister-president onlangs heeft gehad, doen verwachten, dat de verantwoordelijke organi saties op essenticele punten overeenstem ming hebben bereikt. De C.G.T. (de groote Fransche vakvereeniging) heeft de rechten der werkgevers erkend en de werkgevers van hun kant hebben de in toegestemd de sociale wetten te eerbiedigen. Onder deze omstandig heden moet de regeering wel slagen in be middeling. Spreker heeft de overtuiging, dat door het verdedigen var. het brood der arbei ders, de veiligheid van Frankrijk zal toene men, waarmede de vrede gediend zal zijn. Een sterk leger in een ijzeren vuist. Gisterochtend is te Krakau in tegenwoor digheid van de leden der regeering en den leider van de Nationale Unie, kolonel Koe, het congres van de leden van het Poolsche legioen geopend. Maarschalk Rvdz Smigly hield een toespraak, waarin hij zeide, dat bet leger een sterke macht moet zijn in de ijzeren vuist van een sterke regeering. Ver der bracht de maarschalk hulde aan de na gedachtenis van maarschalk Pilsoedski. Ver volgens deed hij een beroep op de aanwe zigen aaneengesloten te blijven. Polen leeft op het oogenblik nog in een beginstadium te midden van volkeren, die hun zelfstan digheid nooit hebben verloren. Om dit Kta- dium te boven te komen ziet de maar schalk de volgende middelen: een sterk le ger, dat de veiligheid van Polen waarborgt, krachtig handhaven van de binnenlandsche orde en rust, het vormen van eèn groep mannen, die voor een sterk Polen willen bliiven werken. Tenslotte deed spreker nog een beroep op zijn toehoorders eensgezind te blijven. Alles liep goed af. Op het terrein achter de IJsclub aan het Bczuidenhout te Den Haag is gisteroch tend tegen 12 uur het Belgische vliegtuig OO-A.R.B., van de nationale luchtvaart- school te Evère, bij Brussel, bestuurd door den heer Jacobs uit Leiden, gedaald. Het toestel was op Schiphol opgestegen en on derweg naar Texel. Het was echter uit den koers geraakt. Er was aan het vliegtuig niets beschadigd. Het is om half vier weer vertrokken. Er was nog een passagier aan boord. Ö^MARKfBERICHTEN;^S ALKMAAR, 7 Augustus. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 72%—77% en kleinhandel 7577% cent. Handel matig Kipeieren (groothandel) f 3.904.10 eij eend eieren f 3. Handel matig. ALKMAAR. 7 Augustus. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 melkkoei en f 200250; 3 nuchtere kalveren (slacht) f 1216; 5 vette schapen en 1 bok of geit, waarvan de prijzen niet genoteerd. ALKMAAR, 7 Augustus. Eierveiling. Aanvoer: 135.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3.70—3.90. 58—60 Kg. 3.75—4, 60— 62 Kg. 3.80—4.20. 62—64 Kg. 3.90—4.20, 64r- 66 Kg 4—4,30 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Augustus. Aanvoer: 26.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 2.90—3.30. grooten 3.30—3.70, R. duken 3.50. eigenheimers 2.602.70, bl. dito 2.202!40. 5700 Kg. uien 3.103.40, gele nep 5.40—5.90. 300 Kg. peen 5.10, 1100 Kg. spcrcieboonen 5.20— 5.50. 100 Kg. snijboonen 5.60—5.90. 800 Kg. kroten 1.40—1.80. 6700 Kg. roode kool 1—1.40. 3200 Kg. witte kool 0.80 1. 500 stuks komkommers 1.502.10, 750 stuks bloemkool 45.80. 2c srt. 1.502.10 NOORDSCHARWOUDE. 9 Augustus. Aanvoer: 39800 Kg. aardappeen: Schofsche muizen 2.60—3,10. grooten 3.203.40, eigenh. 2.40—2.60, bl. dito 1.90—2.30, drielingen 1.80, 4300 Kg. uien 1—1.20. drielingen 2.202.40, gele nep 5.305.60. 2600 Kg. zilveruien 2.70 —3.20. drielingen 3.904. zilvernep 9.l£> 9.50. 2500 Kg. sperciebooncn 4.10—5.30. 30 Kg tuinboonen 2.90, 2000 Kg. roode kool 1.—. ALKMAAR, 9 Aug. 91 vette koeien f 175295, graskalveren f30 56. 28 vette kalveren f75110. p. kg. 10.801, 57 nucht kalveren (slaeht) fS22, 5 vette schapen 127—30, 217 vette varkens f 0.580.62,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7