De vleeschvergiftiging te Harenkarspe Muiterij onder de Spaansche rebellen De coloradokever in ons land Voorrangsweg roekeloos overgestoken Met de wichelroede op pad Draverijen op Duindigt Raad Anna Paulowna De ondergang van de Mac Knight Duitsch stoomschip mocht niet vertrekken Vier Arabische commissie-leden gearresteerd Autobus geslipt en tegen boom gebotst De Chief-scout neemt afscheid Dood op den weg gevonden PUBLICATIE Uit onze omgeving Geen nieuwe ziekteverschijnselen ARKTBERICHTEN i Niet te controleeren geruchten. Herhaaldelijk bereiken ons in de laatste dagen berichten over oneenigheid en opstand in Franco's troepen. Meestal komen deze be richten van linker zijde en worden onmid dellijk door de rechtsehe radiozenders tegen gesproken. Uit het rechtsehe kamp is nog geen enkel bericht over een opstand bij ons binnenge komen, ook niet van de aan de rechtsehe fronten verblijvende correspondenten der buitenlandsche persburcaux en groote bla den. Havas meldt nu uit Gijon (linksch): Van het front van Leon wordt gemeld, dat voorposten der regeering hebben waargeno men, hoe verscheidene vliegtuigen der op standelingen bommen hebben uitgeworpen op een vliegveld van Franco. Dezelfde toe- Stellen bombardeerden iets later het vlieg veld van Franco, genaamd Vierge del Ca- rnino, alsmede het gebouw dat tot radiosta tion van Leon dient. Er ontstonden verschei dene branden. Het luchtafweergeschut van Leon beant woordde het vuur. De vliegtuigen daalden tenslotte op het Vliegveld van Valencia, genaamd Don Juan. Het zou hier een opstandige actie van een deel van Franco's troepen in het garnizoen Leon betreffen. 'Zij zouden geweigerd hebben naar het front van Madrid te vertrekken. Het kanon spreekt bij Ceuta. Omstreeks zeven uur gisterenochtend werd uit de richting van Ceuta (op de Afrikaan- Sche kust tegenover Gibraltar), kanongebul der gehoord. Nadere bijzonderheden hierom trent zijn evenwel nog niet bekend. Queipo de Llano heeft alle berichten om trent incidenten achter het rechtsehe front tegengesproken. Van hun kant maken de rechtsehe zenders gewag van opstandige bewegingen in het linksche gebied. De rechtsehe radiozender Requetes heeft Zaterdagavond berichten uitgezonden, vol gens welke de laatste dagen een extremisti sche beweging zou zijn ontketend in de Catalaansche hoofdstad Barcelona en zich zou hebben uitgebreid tot Barbastro, Gerone en Lerida. De beweging zou dreigen over te slaan op het centrale en het oostelijk ge bied. In Albacete zou de staat van beleg zijn afgekondigd in verband met de bezet ting door extremisten van gemeentegebou wen. De muiters zouden zijn gearresteerd en zonder vorm van proces zijn neerge schoten. Onbekende duikboot de oor zaak? Overdag door Italiaan- sche torpedojagers begeleid. De bemanning van de Mac Knight heeft bij de ontscheping te Tunis verklaard, dat het schip gisteren door drie Italiaansche torpedojagers begeleid was. Om kwart over negen des avonds bemerkte de bemanning, dat een donkere massa, die zij voor een duikboot hield, op vierhonderd meter af stand aan de oppervlakte kwam. Twintig kanonschoten werden gelost en vijf man werden gewond, echter niet ernstig. De Mac Knight die nog steeds in brand staat, drijft af in de richting van Kaap Bon. Wapens en munitie voor Franco aan boord. Uit Constanza in Roemenië wordt gemeld, dat de havenpolitie het. aan de Deutsche Levante Linie behoorende s.s. „Morea" ver boden heeft de haven te verlaten, in ver band met een binnengekomen mededeeling, dat zich aan boord wapens en munitie zou den bevinden, bestemd voor de legers van generaal Franco. Ook de leider der Arabische pad vinders in hechtenis. Onder beschuldiging te hebben deelge nomen aan onlusten hebben de Britsche autoriteiten vier leden van de Arabische commissie te Jeruzalem gearresteerd, onder wie zich do secretaris der commissie, Ibra- him Darwish bevindt, en de leider der Ara bische padvinders in Palestina, Duzdar, Verder werden nog een vijftal andere per sonen gearresteerd. Zes inzittenden gewond. Gisterenmiddag omstreeks vier uur is op den Zwolschewcg tegenover de Nijverheids school voor meisjes een autobus van den dienst Apeldoorn—Zwolle geslipt en tegen een boom gebotst. Onmiddellijk schoten voorbijgangers toe. De gevolgen bleken ernstiger te zijn dan men verwachtte. De chauffeur lag bewus teloos over het stuur gebogen, terwijl een vijftal passagiers uit verschillende verwon dingen hevig bloedden. Enkele doktoren uit den omtrek waren dadelijk ter plaatse van het ongeval en maakten een begin met het verbinden der slachtoffers. De chauffeur, die kort na het gebeurde tot het bewustzijn terugkeerde, klaagde over inwendige pijnen. Hij werd naar zijn wo ning te Vaassen vervoerd. De autobus werd totaal vernield. Als bijzonderheid kan nog worden ge meld, dat Zaterdagmiddag op dezelfde plek een personenauto is geslipt. liet liep toen zonder persoonlijke ongelukken af. Met de Hanvichboot de „Prague" is gis teravond om kwart voor twaalf Lord Baden Powell in gezelschap van zijn echtgenoot naar Engeland vertrokken. Bij de boot waren twee padvindsters, leid sters van 't Nederlandsch padvindstersgilde aanwezig. Lady Baden Powell onderhield zich met beide leidsters eenige oogenblik- ken waarbij het gesprek ging over de pret tige samenkomst in Warmond na het défilé van de padvindsters voor de Chief Guide. Daarna begaf het gezelschap zich aan boord, om het vertrek van do boot af te wachten. EERSTE STUURMAN VAN DE „VAN DER WIJCK" STRAFRECHTERLIJK VERVOLGD? Het „Bataviaasch Nieuwsblad" verneemt, dat tegen den eersten stuurman van de „Van der Wijck" een strafrechterlijke ver volging zal worden ingesteld, op grond van hetgeen tijdens het vooronderzoek door den raad van scheepvaart en tijdens de zitting van dien Raad is gebleken. Deze vervolging zal worden ingesteld wegens dood door schuld. Aneta voegt hieraan toe, dat terzake geen bevestiging kan worden verkregen bij be voegde instanties. Gisterennacht is op den grooten provin cialen verkeersweg Bergen op ZoomPutte- Antwerpen, onder de gemeente Ossendrecht, ter hoogte van het Jagersrust de arbeider P. Burmans, wonende te Ossendrecht, vermoe delijk door een auto aangereden. Gistermor gen ontdekten voorbijgangers het lijk, waar van het hoofd ernstig verminkt was. De politie, die van het ongeval telefonisch in kennis was gesteld, was spoedig ter plaat se en stelde een onderzoek in. Omtrent het uur waarop het ongeluk ge beurd is, alsmede omtrent den juisten toe dracht tast men nog in het duister. Men wacht de komst van den officier van justitie af. Nadere gegevens ontbreken nog. Medewerking van den landbouw gevraagd bij de opsporing. Eenige dagen geleden werd voor de tweede maal de colorado-kever in ons land gevon den en wel te Baarlo (L.). Ditmaal waren het levende kevers, welke uit den grond kwa men. Alle noodige maatregelen worden door den Plantenziektenkundigen Dienst getrof fen. Met den grootsten nadruk wordt er daarom op gewezen, dat het van het hoog ste belang is dat alle landbouwers, vooral die in Limburg, Noordbrabant en Zeeland nu nog met groote nauwkeurigheid op de aan wezigheid van den kever in hun aardappel gewas letten, aangezien als de kevers zich door onoplettendheid verspreiden, dit voor hen en voor vele anderen zeer groote na- deelen kan opleveren. Eén doode en twee gewonden. Gistermiddag omstreeks half zes is op den Rijksweg den Bosch—Nij megen, welke een voorrangsweg is, onder de gemeente Rosmalen, een zeer ernstig ongeluk gebeurd, waar bij nu reeds een doode betreurd moet worden. De twintigjarige A. van den Br. uit Gef- fen kwam met zijn verloofde, Mej. J. H., eveneens uit Geffen, op dè fiets uit een zij weg en wilde den rijksweg oversteken. Doordat zij zich niet voldoende overtuigden of zij dit ongehinderd konden doen, wer den zij bij het oversteken plotseling aan gereden door een uit de richting Nijmegen komende personenauto, Beide wielrijders werden tegen den grond gesmakt en ble ven bloedend liggen. De auto, waarvan de bestuurder op het laatste oogenblik nog wilde uitwijken, kwam tegen een boom te recht. Van den Br. was vrijwel op slag dood. Zijn verloofde bekwam zeer ernstige ver wondingen en brak bovendien een boen. Men vreest voor haar leven. Beiden werden de II.H. Sacramenten der stervenden toege diend. De chauffeur, Th. S., uit Orthcn, die al leen in de auto zat, raakte bij de botsing ernstig bekneld en liep daarbij een ernstige hoofdwonde en een gebroken been op. De slachtoffers zijn allen naar het Groot- Ziekengasthuis te 's Hcrtogepboscli overge bracht. 20 Roedeloopers zoeken naar Gouda's onderaardsche gang. Ongeveer 20 leden van de Nederlandscho vereeniging tot bestudeering van het wichel- rocdevraagstuk: „De Wichelroede", namen Zaterdag deel aan een excursie naar Gouda voor het instellen van een onderzoek naar de onderaardsche gangen van het in 1577 af gebroken kasteel. Op de plaats van dit kasteel, gebouwd om streeks 1300, staat nu een molen. Mevrouw N. Klein Sprokkelhorst, die de zer dagen zoo veel van zich deed spreken door haar positieve uitlatingen omtrent de ondergrondsche overblijfselen van 't kasteel, was eveneens aanwezig. Met de wichelroede in de hand ging het gezelschap onmiddellijk na aankomst aan het werk. Na de naaste omgeving van den molen op deze wijze te hebben onderzocht, scheepte men zich in op twee schuiten, om naar den overkant van den IJssel geboomd DENATURATIE ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat met ingang van 16 Au gustus a.s. de mogelijkheid tot denaturatie van groene erwten van den oogst 1937 zal worden opengesteld. Een vergoeding daarvoor zal achteraf worden bepaald, nadat de standaardmon sters voor den nieuwen oogst zijn vastge steld. Alleen erwten bij telers en die van de laagste klasse bij handelaren zullen voor een eventueele vergoeding in aanmerking komen. Eiwten, welke worden gedenatureerd door telers, moeten gezond en boerenschoon zijn; erwten, welke door den handel ter dena turatie worden aangeboden, zullen tenmin ste aan het monster der C-klasse van oogst 1936 moeten voldoen. De aanvragen tot denaturatie moeten op dezelfde wijze als vroeger worden inge diend. Hoeveelheden kleiner dan 200 kg mogen niet worden aangeboden. De berekening van eventueele kosten voor toezicht geschiedt als vorig seizoen. Zooals bekend mag worden verondersteld, is de richtprijs 10.25 per 100 kg hooger dan vorig jaar. De maandelijksche verhooging van f 0.10 per ICO kg gaat dit jaar op 1 September in. 's Gravenhage, 14 Aug. 1937. (Adv.) te worden en het gras- en weideland, gren zende aan gene zijde van de rivier, (gemeen te Gouderak), te onderzoeken. Mevrouw Klein Sprokkelhorst's be vinding was immers, dat er van het kasteel een gang onder de rivier door zou loopen tot aan het vroegere „Regthuis" in Gouderak, thans een tuinderswoning. Op vele punten bleek overeenstemming te bestaan tusschen het resultaat van mevr. Klein Sprokkelhorst's onderzoek en dat van Zaterdagmiddag. Of het ooit tot opgravingen zal komen? Dit is nog twijfelachtig, maar het plan bestaat een bedrag van f 1500.— op de gemeentebegrooting van Gouda te boeken voor opgravingswerk. Het probleem van de wichel roede. In de algemeene vergadering van de ver eeniging „De Wichelroede", Zaterdag te Den Haag gehouden, hield o.m. Drs. J. Postma uit Leeuwarden een lezing over den invloed van stralingen, op biologische processen. Spr. betoogde dat er nog andere golven zijn, waarvoor de mensch gevoelig is dan aileen lichtgolven, Dat blijkt bij het zoeken naar een oplossing voor het probleem van de wichelroede. Ten aanzien van de vraag, waar om een wichelroedelooper weet, dat zich op een bepaalde plek onder den grond bijv. een goudader bevindt, merkte spr. op, dat er tusschen den looper en den gouader een bin dingsmiddel moet zijn, De looper zal waarschijnlijk gevoelig zijn voor bepaalde golven, welke de goud ader naar boven uitstraalt. Spr. lichtte zijn betoog met talrijke voor beelden toe, om zijn causerie te eindigen met de opmerking dat er in den mensch heel wat meer leeft dan men er in den te- genwoordigcn*tijd van maakt. TxtctAcUtvipaAt Gisteren zijn op Duindigt draverijen ge houden, waarvan de uitslagen als volgt luidden: Prijzendraverij vierde klasse over 1700 m. om den Gondolaprijs: 1 Boy (1700 m.), eige naar stal B., km. tijd 1 min. 42 2/5 sec.; 2. Baron Harvester (1700), eigenaar van Sprundel, k.m. tijd 1 min. 42sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerrijders en jockeys, afstand 1300 m. om den Gracio- saprijs: 1. Elsa, eigenaar The Balfour Farm, tijd 1 min. 28 1/5 sec.; 2. Op 1 lengte, Sa- rafar, eigenaar Timmer. Handicapdraverij eerste klasse over 2500 m. om den Gardeniaprijs: 1 Dreamer's Star (2580 m.) eigenaar Bosveld, k.in. tjjd 1 min. 29 3/5 sec.; 2. Calumet Aster (2640 mJ eigenaar De Vlieger, k.m tijd 1 min. 27 7/10 sec. Prijzendraverij vierde klasse, afstand 2040 m. om den Gitanoprijs: 1 A. farm reliëf (2060 m.) eigenaar slal R, km. tijd 1 min. 34 4/5 sec.; 2. IJledizoon (2060 m.) eigenaar van der Oord, k.m. tijd 1 min 34 3/10 sec. Ren op de vlakke baan over 2500 m. om den Griseldaprijs: 1 Kenya, eigenaar luit. Immink, 2 min. 54 sec. 2. Op vele lengten, Lupin, eigenaar Keppcr. Handicap heatdraverij tweede en derde klasse over 1700 m. om den giocondaprijs: Eerste heat: 1. Vita Lieda (1700 m.) eige naar Stcin, k.m. tijd 1 min. 34 9/10 sec. Tweede heat: 1. Voici (1740 m.) eigenaar Albers, k.m. tijd 1 min. 33 1/5 sec. Derde heat (beslissing): 1 Voici km. tijd 1 min. 33 1/10 sec.; 2. Yankee Scott (1780 m.) eigenaar Kout, k.m. tijd 1 min. 33 7/10 sec. Zoon van David Guy, eigenaar van der Sande, werd als tweede aankomende gedis kwalificeerd. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING Ingekomdn: J. Pietcrse van Rijswijk, mej. F. H. Gorter van Alkmaar, J. P. G. Postu- ma, van Den Helder, C. Timmer en gcz. van Noordwijk, mej. M. Dragstra van Den Helder, K. bij de Vaate van Nieuwerkcrk, wed. J. Becht—Mourer en gcz. van Bergen op Zoom, J. M. Stam van Spanbroek, P. de Caluwé en gez. van Wieringen. Vertrokken: G. P. Verburg naar Barsin- gerhorn, Th. Lodewijk naar Westellingwerf. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Tjipke, zoon van F. Jeninga en B. Wijma, Johanna, dochter van J. v. d. Vaart en G. de Jong, Tjillegert Antonius Johannes zoon van T. de Vries en E. A. Zwirs; Geertje Francina dochter van J. Plagmeyer en M. E. Wiggers, Rensje doch ter van K. Hollander en A. Wiggers. Ondertrouwd: C. J. Koomen en A. A. v. d. Berg; S. Mol en C. v. d. Berg, B. de Boer en M. M. Kuiper, C. Metselaar en T. Michiel- sen, L. P. Looijesteijn en II. M. Verbruggen. Getrouwd: J. P. Doorn en C. Witsmeer, P. Prins en J. Dijkstra, J. Kuiken en P. H. Jager, J. N. Steenvoorden en J. Schoute. POLITIE Gevonden: portemonnaie, portefeuille. Verloren: broche, portemonnaie. Openbare vergadering van den Raad dei- gemeente Anna Paulowna op Dinsdag 17 Augustus 1937,'des namiddags te drie uur in het Raadhuis. Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen, o.a. dat: van Z.E. den Minister van Binnenl. Zaken bericht is ontvangen dat hij bereid is de kosten van huurverlaging geheel ten laste van het rijk te brengen; bericht is ontvangen, dat werkloozen uit deze gemeente geplaatst kunnen worden bij de Ccntr. Werkvershaffing in den Wierin- germeerpolder; Wegens het verloopen van den termijn van 3 maanden, waarbinnen op de aanvra ge moest zijn beschikt, wordt de Gemeen teraad geacht medewerking te hebben ver leend op de aanvrage van het bestuur der R.K. school 1 tot het aanleggen van elec- trisch licht in twee lokalen en tot het aan schaffen van tien nieuwe schoolbanken. Verzoek om ontheffing aanslagen school geld. Benoeming twee leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Brec- zand, wegens bedanken van G. van den Berg en G. Vergaaij. Verzoek van de Stichting „Het Noordhol- landsch Landschap" om een bijdrage uit de gemeentekas. Hernieuwde vaststelling van de Capitu- Iantenverordening. Voorstel van den heer Dekker tot wijzi ging van het Reglement van Orde voor den Raad. Voorloopige vaststelling van de gemeenie- rekening over 1936. Wijziging van de begrooting voor den dienst 1937. Rondvraag. ANNA PAULOWNA SPOORNIEUWS Met ingang van Maandag 23 Augustus wordt het station Anna Paulowna gesloten voor het vervoer van rij- en voertuigen en vee. DUIVENSPORT. Altijd Verder had bij de wedvlucht, vanaf St. Katelijne Wave (afst. 202 k.m.) 110 dui ven in concours, die om 7 u. 30 werden ge lost. De eerste vogel werd, geconstateerd om 10 u. 30 m. 46 sec. had een snelheid van 1130 m. per min., de laatste prijswin nende duif. geconstateerd om 10 u. 39 min. 46 sec. vloog 1039 m. per min. Uitslag: W. Blaauboer 1, 8 en 20 50,2 p.; J. Hengsdijk 2, 3, 9 en 17 60,01 p.; A. Lief hebber 4. 5 6 10 13 14 16 18 en 21 58,92 p.; G. de Boe 7, 30,49 p.; P. de Vries 11 21,57 p.; J. J. Schenkels 12 19,66 p.; N. Spigt 15 15,2 p.; K. Koster 19 en 22 19,66 p.; Bij de wedvlucht vanaf Vilvoorde (220 k.m.) werden 77 duiven om 11 uur gelost. De eerste duif, geconstateerd om 3 u. 50 m. 19 sec., vloog 748 m. per min.; de laatste prijswinnende duif, geconstateerd om 4 u. 35 m. 54 sec. had een snelheid van 654 m. per min. De uitslag was: A. Liefhebber 1 7 8 9 10 11 en 12 53.47 p.; P. de Vries 2 35,14 p.; J. J. Schenkels 3, 5, 13 en 16 51,96 p.; K. Koster 4 19.67 p.; W. Blaauboer 6 en 15 30.40 p.J J. Hengsdijk 14 en 17 23.76 p. Draverij. „Sportlust" trof het Zondagmiddag al buitengewoon slecht met het weer bij de door haar georganiseerde draverij. Het aantal bezoekers was daardoor natuurlijk geringer dan gewoonlijk, de ontvangsten naar rato en daar de uitgaven gelijk ble ven, was de draverij financieel zeker geen succes. Dat was jammer voor de vereeni ging, te meer daar werkelijk goede dravers aan den start verschenen en er ook mooie ritten verreden werden. De uitslag was: 1. X. Smiling, eigenaar Haan, berijder J. Vergaay, 295 meter, won in 3 ritten van Marie P, eigenaar Wagenaar, 290 meter. 2. Robert E. Lee, eigenaar J. Corver, be rijder K. Bakker, 285 M., won in 3 ritten van Beuker, eigenaar W. Alkemade, be rijder P. Alkemade. 290 M. 3. Quitta, eigenaar P. van Leeuwen Jz.. berijder J. van Leeuwen, 300 M., won in 2 ritten van Uilenspiegel, eigenaar, G. Hart, berijder Broers, 285 M. 4. Pinkerton, eig. mevr. Jacobs, her. K. Bakker, 290 M. en won in 2 ritten van Noma B, eig. Voorthuijzen. her. Nottelman, 285 M. 5. Aura V, eig. Haan. her. J. Vergaaij, 275 M., won in 2 ritten van Weeskind, Stal Bakkum, her. Van Leeuwen, 280 M. 6. Loblied, eig. Kersbergen, ber. Schreu- der, 290 M. won in 2 ritten van Catabora, eig. De Graaf, ber. idem, 290 M. 7. Otelha, eig. S. Kuiper, ber. Van Leeu wen, 290 M„ stilstaand rit. Na de loting: 1. Aura V, wint in 3 ritten van Otelha. 2. Pinkerton wint in 2 ritten van Lob lied. 3. Robert E. Lee wint in 2 ritten van X. Smiling. 4. Quitta stilstaand rit. De eindritten hadden tot resultaat: Aura V wint in 2 ritten van Quitta; Ro bert E. Lee wint in 2 ritten van Pinkerton, en daar Aura V ook in 2 ritten van Robert E Lee won, werd de einduitslag: le prijs f 150 Aura V! 2e prijs f 50 Robert E Lee; 3e prijs van f 25 en 4e prijs van f 10 ge deeld door Pinkerton en Quitta. BREEZAND. Bloemententoonstelling. Wederom werd in het R.K. Gezcllenhuis een bloemententoonstelling gehouden, hoofdzakelijk van gladiolen en dahlia s. Van de inzending van J. W. Stolte noe- DE OVERHEID TREFT SANI TAIRE MAATREGELEN. In den loop van Zondag heeft het aantal ziektegevallen te Harenkarspel geen uitbrei ding gekregen. Voor alle patiënten mag le vensgevaar thans wel definitief als geweken worden beschouwd. Op advies van den' inspecteur der Volks gezondheid wordt de melkhandel van den heer Blokdijk, die door de ziekte is aange tast, tijdelijk buitenshuis door een ander uitgeoefend, teneinde langs dezen weg be smetting te voorkomen. Ook heeft de burgemeester per circulaire aan de burgerij verzocht geen melkemmers in de slooten af te spoelen, omdat ook daar door besmetting kan worden overgebracht. Wij achten deze maatregel allerminst overbodig, daar het ons bekend is dat ter plaatse door enkele veehouders nog gere: geld de melkemmers op de berm met sloot water worden afgeboend. Dit is een handeling, die ook in tijden, dat geen epidemie dreigt, dient te worder! nagelaten. Hoe gevaarlijk de para-typhus-bacil is, mag wel blijken uit een Zaterdag van het Centrale laboratorium te Utrecht ontvangen bericht, dat een stuk vleesch, gesneden uit de rug van de geslachte koe, eveneens met paratyphus was besmet. Men moet dus aannemen, dat de geheele slagerij van Duin, dus zijn slachtplaats, koelcel en gereedschappen, was besmet, waardoor al het vleesch, dat hij afleverde) gevaar opleverde voor de consumptie. men we in het bijzonder de mooie „Van Tienhoven". G. v. d. Park had verscheidene soorten dahlia's, waarvan de gele „Roem van Noordwijk" wel een der mooiste was. J. de Goede was o.a. vertegenwoordigd met de witte „Krijtberg", de roode „Tip top", „Picardie" en „J. S. Bach"; Duineveld met de roode „Kassei". Van de mooie inzending gladiolen en dahlia's van P. van Kooten vielen in het bijzonder op de witte Ballego Surprise, Modern Times, Goldene Sonne en Fata Morgana.. WIERINGEN Eerste steenlegging. Heden, Maandagmorgen, zal van het in aanbouw- zijnde Boerenleenbankgebouw de eerste steen worden gelegd. Wie voor den Zaterdag en Zondag zijn uitgaansplanncn had gemaakt, zijn wel zeer teleurgesteld uitgekomen. Een week-end met slechtere uitkomsten zal wel moeilijk denk baar zijn. Reeds Zaterdag bleef de zon al weg en was het donker, triestig weer, wat des Zondags overging in stormweer met ge weldigen regenval. De anders zoo gezellige drukte in ons dorp ontbrak geheel, en men weet wat dit beteekent voor den zakenman. De feesten op het Amstelbad zijn dan ook letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Wel trachtte men binnenshuis vermaak te zoeken, doch zoo als het feest voorgaande ja ren verliep, was nu verre van daar. Voor den exploitant, den heer Vos, is dit zeker een groote tegenvaller. De feesten worden volgende week voortge zet en we zullen hopen op een betere weers gesteldheid. Onderhandschen verkoop. Mej. N. Maars heeft haar woonhuis aan den Kogerweg uit de haild verkocht en gaat zich vestigen te Bergen, waar zij haar laat ste levensjaren in rust hoopt door te brengen. ALKMAAR, 16 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 5 paarden; 31 vette koeien f 185280, 22 vtte kalveren f 3856, 64 nuchtere kalveren slaht per stuk f 620. 5 Vette schapen 24—31; 230 vette varkens 0.580.62 per kg. Handel vlug. BROEK OP LANGENDT.TK, 16 Aug. Grooten 3.103.30, eigenheimers 2.50 2.80, drielingen 1.402.70, uien 3.603.70, drielingen 2.703, gele nep 5.80. 1150 kg. spercieboonen 45.90; 320 kg. snij- boonen 4—5.50; 9z0 kg. krolen 1.50^—2.20; 32000 kg. roode kool 11.40; 22000 kg. wit te kool 1.20—1.30; 5600 kg. gele kool 1.80 2.50 400 stuks bloemkool 8.509.20; dito 2e soort 3.904.50 NOORDSCHARWOUDE. 16 Augustus. Schotsche muizenz 3.20, grooten 1.80, eigen heimers 2.60—2.70, bl. dito 2.50—2.70, drie lingen 1.60. uien 3.20, drielingen 2.402.50, gele nep 5.40—5.60. 1000 kg. sperciboonen 4—5.30; 15 kg. Tuin- boonen 2.; 5800 kg. roode kool 11 .20; 24800 kg. witte kool 11. 20 ALKMAAR, 14 Augustus. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 melkkoeien f 200—270; 2 biggen van pl.m. 10 weken. ALKMAAR. 14 Augustus. Groothandel kipeieren f 3.904.15; eend eieren f 2.75, handel matig; Boter: handel matig; groothandel f 0.72%—0.75; kleinhan del f 0.75—0.77%. MEDEMBLTK. 14 Augustus. Schotsche muizen 0.951.05, idem grove fl.551.60, witte duken 1.S01.85, borgers 1.10—1.30, blauwen 1.30. grove Geldersche 1.151.25. idem fijne 1—1.05 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 14 Augustus. Schotsche muizen 3.404.10, id. grove 3.10 —3.30. id. drielingen 1.702.30, eigenheimers 2.403.10. bintjes 2.702.90. dupe 3.40, gele nep 5.405.70, uien 2.803.80, id. drielingen 2.50—2.60. roode kool 1—1.60, wilte kool 1.10, slahoonen 45.70 .snijboonen 5.80. Aanvoer 59.900 Kg. aardappelen. 4600 Kg. gele nep, 4725 Kg. uien, 2200 Kg. roode kool, 6400 Kg. witte kool, 2360 Kg .slaboonen, 20 Kg. snij boonen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7