Slgétida Prinselijk jacht „Piet Hein" onverwachts onze haven binnengeloopen [aandag 23 Augustus 19>7 Tweede Blad MtadlnieuwJ Kasconcours H.S.V. Beëediging van 6 officieren-vliegers Als Grooter veiligheid in de lucht Oranjefeest 31 Aug. 1937 van Zmetrwter) Einde onderlinge wedstrijden „Frissche Morgen en 'fendinq De Bruinvisschen te Purmerend ■;h - '*L> Mussolini heeft gesproken HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER r~ .J Slechts weinigen hebben het Prin selijk jacht gezien. Zaterdagavond omstreeks half acht. Het weer heeft ditmaal slechts weinige wande laars naar de Buitenhaven gelokt. Het was dan ook zeer dreigend en de eerste regen droppels vielen reeds als de voorloopers van eenige geweldige regenbuien, die later op den avond en des nachts zouden neerplensen Weinigen waren er dus aan de haven en die er liepen haastten zich nog in het cen trum van de stad te komen Zoo kwam het, dat vrijwel onopge merkt een witte stip zich losmaakte van de grijs-grauwe golven voor onze haven. Een enkeling was 't, die de stip steeds grooter en grooter zag worden en op de haven aankomen. Steeds nader en nader kwam het wit, totdat het de vorm van een fraai jacht had aangenomen. Enkele seconden nog, toen waren de letters op den boeg te lezen. „Piet Hein" stond er en een uitroep van blijde verrassing ontsnapte den toeschou wer. Inderdaad, het wés de „Piet Hein", het jacht, dat het Nederlandsche volk a.s. Zaterdag aan zjjn Prinses en aan zjjn Prins gaat schenken. Het kwam volkomen onverwachts onze haven binnenloopen, om hier een nacht te bekomen van de technische proefvaart, die het dien dag gemaakt had. Het ranke vaartuig spoedde zich, door zijn sterken ruw-oliemotor gedreven, in de rich ting van het Havenkantoor, waar het door den al evenzeer verbaasden wachtsman Snip vastgemaakt werd aan de daar liggende „Am sterdam". En daar lag dan de, ondanks zijn jeugd, al zoo populaire „Piet Hein" in onze haven, bijna geheel aan de blikken der toeschouwers wier aantal aardig gegroeid was ont trokken. En de avond viel snel Des morgens was de „Piet Hein" voor een technische proefvaart op het IJselmeer uit Amsterdam vertrokken. Met aan boord de bouwer, de heer G. de Vries Lentsch Jr„ die het stuur hanteerde. En een commissie van proefneming, waaronder de heer De Voogd, de man, aan wiens brein het ontwerp van het jacht ontsproten is. Verder de door het Prinselijk Paar aangestelde bemanning, met aan het hoofd kapitein Blom, de Katwijker. Hij is 't, die er zich op beroemen kan, per soonlijk door Prinses Juliana benoemd te zijn, Waar hij niet weinig trots op is en tegelijker tijd verheugd, zooals we uit zijn mond ver namen. Hij stond voor ons, de frissche Hol- landsche kop gedekt door een witte uniform pet, waarop in goud de initialen van het schip. Juist werd het electrisch licht uitge knipt in de fraaie salon, welke het Prinselijk Paar tot verblijf zal dienen als Het op onze vaderlandsche wateren zal kruisen. Uit 5 menschen bestaat de bemanning mo menteel, aldus Blom: hijzelf, de „meester" (de machinist), de hofmeester en 2 matrozen, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er nog een kleine uitbreiding zal komen. Het was niet van te voren bekend, dat wij vanavond in Den Helder zouden komen, zoo vervolgde hij, die overigens duidelijk het con signe gekregen had om zoo weinig mogelijk „los" te laten. De proefvaart op het nogal bewogen IJsel meer is uitstekend geslaagd en morgen, (dat was dus gisteren), wordt er weer proefgeva- ren. Het jacht „steekt" betrekkelijk weinig, ongeveer 1.50 meter, vandaar, dat het op ruw water nogal slingert. Maar het is uit sluitend bestemd voor binnenwater, alhoewel het in vele opzichten absoluut zeewaardig is ook. Zooals het witte vaartuig daar lag maakte het een gedistingeerden, abso luut niet overdreven luxen indruk. Wie de eenvoud van onze Prinses kent, zal dat niet verwonderen. Zij is wars van alle opschik en overbodige weelde. Het is dan ook of men Haar hand herkent in de inrichting van tie salon en andere ver trekken. Haar fijne smaak koos rustige kleuren, eenvoudige en solide meubelen. Alles blinkt natuurlijk van nieuwheid en de bemanning en andere opvarenden zijn o zoo bang voor vlekken, enz. Het spreekt dan ook vanzelf, dat allen op hun qui vive zijn en vóór alles wenschen, dat het schip een zoo goed mogelijken indruk op zijn a.s. Konink lijke eigenaren zal maken. Even onopvallend als de „Piet Hein" geko men is, is zij Zondagmorgen half negen weer vertrokken. Een handjevol menschen was slechts van dat zeer vlotte vertrek getuige. Toen het jacht „los" was maakte het een zwenking in de haven, waardoor de fraaie lijnen duidelijk te onderkennen waren (alleen het achterschip Met goed weer werd door de adspiranten der H.S.V. „Den Helder" op j.1. 22 Augustus een kasconcours gehouden op baars in den Krom men Tocht. Daaraan namen 25 meisjes en jon gens deel en er werden 20 stuks baars gevan gen. De uitslag luidde als volgt: le prijs H. Jan sen met 6 stuks, 2e prijs H- Schutte met stuks, 3e, 4e en 5e prijs werden door loting toegekend aan J. Stiphout, A. Clement en I. van der Vaart, ieder met 2 stuks, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e prijs werden door loting toegekend aan P. Dirks, N. Striet, J. Bosman, Jb. Meilink en Tr. van Wilsem, ieder met 1 baars. De overige 5 prijzen werden verloot onder de adspiranten die geen geluk hebben gehad. De grootste baars van 23 cm werd gevangen ooor het adspirantlid Jb. Meilink, waarvoor d«se een extra prijs ten deel viel, doet wat vreemd aan in vergelijking tot den zeer fraai gevormden voorsteven). Dan spurtte het full speed de haven uit en het Marsdiep in. Het liep eenigen tijd recht op Texel aan; blijkbaar beproefde de commissie de gang van het scheepje in wat ruwer water. Dan wendde het den steven naar het Oosten om in voorbaat hartelijk welkom! Hoe lang zal het duren voor we het en dan met de Prinselijke standaard in t°P weer in onze haven zullen zien? We zullen hopen, dat we dat binnen niet al te langen tijd zullen meemaken. Bij voorbij hartelijk welkom! Kolonel K. van Aller spreekt het personeel van „De Kooy" toe. Zaterdagmorgen 10 uur stonden in één der hangars alle hens van het vliegkamp „De Kooy" voor den boeg aangetreden onder commando van den eersten officier van dat kamp, luitenant ter zee le klasse W. M. de Vries. In het midden van de hangar wacht ten, in fonkelnieuw „groot tenue", 6 jonge- menschen, die zoo dadelijk den eed van trouw zouden afleggen. Ter opluistering van de plechtigheid was mede ingedeeld de Koninklijke Marine-kapel, terwijl verschillende dames en heeren van hun belangstelling blijk gaven. Precies 10 uur trad kolonel K. van Aller, commandant van het kamp, de hangar bin nen, om na een inspectie, een herdenkings rede uit te spreken. Zooals men weet, was het Zaterdag juist 20 jaar geleden, dat de Marine-Luchtvaart-Dienst tot stand kwam. De kolonel gewaagde, evenals hij het eenige dagen tegenover ons gedaan had, van de groote beteekenis, welke de Marine-lucht vaart voor de Nederlandsche defensie is ge worden. Tot de nieuwe-benoemde vlieger officieren zeide hij, dat ze het ongetwijfeld een voorrecht zouden vinden bij dezen tak van dienst te mogen dienen. Met het gebruikelijke ceremonieel werd daarop de ban geopend en las kolonel Van Aller het Koninklijk Besluit voor, waarbij de heeren G. van Driessen, R. L. van Es, M. J. C. de Liefde, J. R. Schuiling, S. A. Snep en H. J. Stoutjesdijk benoemd werden tot offi cieren-vlieger der 3e klasse. De commandant wees op de beteekening van den eed, ter nakoming waarvan men het leven voor het vaderland veil moet hebben. Vervolgens nam kolonel Van Aller van de 6 jonge officieren den eed af, welke plechtig heid, als altijd, weer indruk maakte. Met een handdruk werden de jonge offi cieren in het officierenkorps welkom gehee- ten. Nog speelde de stafmuziek te hunner eere „Oranje Boven" en daarmede was de plechtigheid geëindigd. Ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum van den M.L.D. ontvingen alle officieren, on derofficieren, manschappen en verder perso neel een kleine versnapering. Als we alles vooruit wisten Zou het wellicht anders gaan! Deden we wat wij nu lieten, Hadden we veel niet gedaan. Wellicht zouden we dan wenschen, Wat ons eerst niet wensch'lijk leek En wat ons nu kan verlokken Lieten wij dén in den steek, Als we alles vooruit wisten Kwam er niets te vroeg te laat; Er gebeurde niets bizonders! Ook geen ongeluk op straat. Alles ging van leien dakje; Niemand had er ooit verdriet. d'Eene dag leek op den ander, Een verrassing was er niet. Als we alles vooruit wisten Wat op aard gebeuren zou4 Heden regen morgen hagel, Felle hitte scherpen kou. Oorlog, vrede, treur of blijdschap! Voorspoed, ramp, geluk of pijn Veel zou men kunnen voorkomen, Maar't zou erg vervelend zijn. Philip B. Polak. MÖTTLINGER-AVOND. Naar in een advertentie in dit nummer wordt meegedeeld, hoopt de heer A. Begeer morgen (Dinsdag) avond, 8.15 uur, te spreken in het Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat. De toegang tot deze samenkomst is vrij. De Vereeniging van Verkeersvliegers heeft de kwestie van de veiligheid in de lucht thans ernstig ter hand genomen, zoo meld de A.P. Van de zijde van het bestuur, waarvan ge zagvoerder J. J. van Balkom voorzitter is, zijn te bevoegder plaatse nadere informaties ingewonnen. De vereeniging zal, naar wij ver nemen, zich tot den directeur van den Lucht vaartdienst wenden met het verzoek, maat regelen te willen nemen, waardoor de veilig heid van burgervliegtuigen in de lucht zal worden verhoogd. Men zal zich herinneren, dat wij kort geleden nog hebben betoogd, dat dergelijke maatregelen op korten termijn moeten worden genomen. Het Centraal bestuur der Oranjeverenigin gen verzoekt ons mede te deelen, dat tot en met Woensdag 25 Aug. nog gelegenheid be staat zich op te geven voor deelname aan de kinderspelen op 31 Augustus op een der Speel- tuinëh? Tevens wordt-er aan herinnerd dat voor de massazang in iedere afdeeling een repetitie wordt gehouden en we) op Tuindorp op Dins dag 24 Augustus; Vischmarkt op Woensdag 25 Augustus; Oude Helder op Donderdag 26 Augustus; Centrum op Vrijdag 27 Augustus, telkens van 5 tot 6 uur n.m. op de Speeltuin. Een gezamenlijke repetitie zal worden ge houden op Zaterdag 28 Augustus op den tuin van Vischmarkt (Kemphaanstraat). Het uur aanvang daarvan wordt* nader bekend ge maakt. ESKADER GEARRIVEERD. Tandjong Priok, 21 Aug. (Aneta/A.N.P. Het eskader, bestaande uit de „Sumatra", de „De Ruyter", de „Witte de With", de „Kor- in de haven van Tandjong Priok gearriveerd, tenaer" en de „Van Gent", is hedenochtend Het eskader verblijft hier tot begin Septem ber, waarna schietoefeningen worden gehou den in Straat Soenda. i De prijsuitreiking in een revue tot besluit. ,Musis" met De sportclub van „Frissche Morgen" heeft het niet zoo erg gelukkig getroffen met haar onderlinge wedstrijden. Het weer heeft n.1. weinig medewerking verleend, zoodat een enkele wedstrijd uitgesteld of afgelast moest worden. Ook het polo-tournooi ging niet door, wat wel jammer was. Overigens hebben de F.M.-ers met veel animo gekampt en werden door enkelen van hen eenige verdienstelijke prestaties geleverd, zooals onderstaande uit slagenlijst doet zien. Gisterenavond had de feestelijke finale van deze onderlinge wedstrijden op de banen van het verjongde „Musis Sacrum" plaats. De om standigheden waren hier beter dan aan den Dijk, het was er minder vochtig en wel zoo knus. Geen wonder dan ook, dat de prestaties hier de uitwerking van ondervonden, Het be gon al met den heer P. de Graaf, die als eer ste vlot van start ging in een tempo, dat de voorbode van een record scheen te zijn. Hij gewaagde met veel genoegen van de inder daad duidelijk te constateeren vorderingen van de sportclub, waarvan hij voorzitter is. Vervolgens liet hij de winnende prijszwem- sters en zwemmers bij zich komen om hen in het bezit te stellen van de door hen eerlijk verdiende tropheeën, De heer De Graaf bleek goed te zijn op den langen afstand, want met het grootste gemak bleef hij een twintigtal minuten aan het woord. Tenslotte werd hij opgevolgd door de heeren Henk Kettner en Piet de Ridder, die een wisselslagestafette voor elkaar gedokterd hadden en daar gaarne van af wilden. Zeer benieuwd wachtten de vele toeschouwers het startschot af, dat dan ook prompt kwam. De estafette bleek een aaneenschakeling te zijn van korte, meest vroolijke sprints, in welke kunst de dames en de heeren van de sport club zeer bedreven bleken te zijn. Zij bewo gen zich tenminste zeer vrijelijk over de plan ken en men vergaf hen gaarne, dat af en toe het „wisselen" niet altijd even vlot ging, terwijl de techniek hier en daar duidelijk de sporen droeg te lijden te hebben onder de jeugd der zwemsters en zwemmers. Toch heb ben de velen zich zeer geamuseerd met deze estafette, waarvan veel werk was gemaakt en waarin behalve de beide samenstellers, o.m. Baarda en mej. Woud (piano) veel aandeel hadden. Na de estaffette werd het gebruikelijke partijtje gepolo-ed met de (het) bal, hetgeen eveneens geanimeerd toeging. De uitslagen. Hitrvolgen de uitslagen van de onderlinge wedstrijden: 25 meter vrije slag meisjes tot 13 jaar: N. Klok, 20 sec., speldje. 25 meter schoolslag meisjes tot 13 jaar. N. Klok, 23.7 sec., med. L. van Lopik, 24.2 sec., speldje. A. Bommezijn, 26.6 sec., speldje. 25 meter vrije slag jongens tot 13 jaar: G. Leijenaar, 22.4 sec:, med. L. Koningstem, 23.5 sec., speldje. 25 meter schoolslag jongens tot 13 jaar. G. Leijenaar, 27.2 sec., med. L. Schotmans, 28.2 sec., speldje. 50 meter schoolslag meisjes 13 t.m. 16 jaar: L. v. Lopik, 54.4 sec., 50 meter borstcrawl jongens 1316 jaar: KI. Stadtman, 38.4 sec., med. J. Baarda, 38.8 sec., speldje. 50 meter schoolslag jongens 1316 jaar: A. Rottier, 43.2 sec., med. J. J. v. d. Sloot, 46.1 sec., speldje. 50 meter schoolslag dames: C. Bakker, 52.2 sec., med. 200 meter heeren: G. Kruisdijk, 3.19.2 sec. Zelfde tijd als W. Uyleman (handslag later). 100 meter Borstcrawl heeren: W. v. d. Bogaerde, 1.22, takje. J. Baarda, 1.26, med. E. Labrujère, 1.27.2. speldje. 100 meter schoolslag heeren: H. Wildenberg. 1.35.4, med. A. Rottier, 1.48, med. DE MAGERE JAREN. De Egyptoloog Selim Hassan heeft een naar zijn oordeel op de zoogenaam de magere jaren slaande inscriptie aan den voet van den sphinx bij de groote pyramide van Giseh gevonden. Onder een pharao, wiens naam in deze inscrip tie niet genoemd werd, zijn, zooals het hier heet, „zeven jaar achtereen de an ders altoos regelmatig terugkeerende overstroomingen van den Njjl uitgeble ven, wat hongersnood en epidemieën ten gevolge had". Selim Hassan dateert deze hongerjaren om ongeveer 1700 vóór Christus. WURTEMBERGSCH BIJBEL GENOOTSCHAP. Het Wurtembergsch Bijbelgenootschap viert dit najaar zijn 125-jarig. bestaan. Bij zijn 50-jarig jubileum had het ge nootschap 850.000 bijbels en bijbelge deelten verkocht, bij het 100-jarig jubi leum waren het er reeds meer dan 8 millioen, bij het 125-jarig jubileum is het omzetcijfer 28 millioen overschreden. Ter eere van het jubileum verschijnen een jubileumsbijbel en een bijbel in de Suaheli-taal. RUSSISCH KERKKOOR. Het koor der studenten van het Rus- sisch-theologisch seminarie te Parijs, door Nederland maakte en toen kerk- dat in het najaar van 1935 een tournée concerten in vele groote kerken van ons land gaf, zal op initiatief der N.C.S.V., Woudschoten te Zeist, in September wederom een tournée door ons land maken. Reeds zijn 27 concerten vastge steld, zoodat van 1 September tot 1 Oc- tober slechts 4 data vrij gehouden kon den worden, n.1. de vier Zondagen. Deze reeks begint den eersten September te Dordt en sluit den eersten October te Gouda. De kunst van dit koor is van zeer bijzonderen aard en wordt allerwege ten zeerste geprezen. GEMEENTEN VOEGEN ZICH SAMEN. Te Gouda is, nadat den vooraf gaanden avond een bidstond gehouden was, waar in Ds. L. Franke voorging, een verga dering van afgevaardigden van diverse verspreide gemeenten gehouden, ten einde een kerkverband onderling aan te gaan. Vertegenwoordigd waren de ge meenten te Hoofddorp, Gouda, Colijns- plaat, Rotterdam, Vlaardingen, Utrecht e.a. De besprekingen droegen een vruchtdragend karakter en de eerste classis zal dientengevolge te Hoofddorp op 27 September a.s. gehouden worden, waar dan op den 'vooravond een bid stond plaats vindt', in welke Ds. Joh. v. Weizen van Gouda zal voorgaan. ROOMSCH-KATHOLIEKE KERK. Tot pater proviciaal der Minne broeders werd in het Donderdag te Weert gehouden kapittel gekozen pater P. van Leusden O.F.M., tot custos werd gekozen pater H. Caminada. Te Oeganda in de missie van den Boven-Zijl is op 37-jarigen leeftijd pater H. Linthorst, missionaris van de St. Jo- sepheongregatie van Mill Hill, aan ma laria overleden. NED. HERVORMDE KERK. Het bureau van den nieuwen quaessor- generaal der Nederl. Hervormde Kerk, Y. A. Schuller tot Peursum, is gevestigd Heerengracht 166 te Amsterdam. Gisteren hebben eenige dames van de zwem- club „De Bruinvisschen" (onderafdeeling van H.Z.V.) met succes deelgenomen aan de zwem wedstrijden te Purmerend. De 75 meter wisselslag dames bracht B. Goedhart aan de start, die, buiten verwach ting, no. 3 werd in gelijken tijd als mej. De Carpentier (D.A.W.), n.1. in 1 min. 9 sec. Na overzwemmen werd Beb door Mej. de Carpen tier op handslag verslagen. De 100 m schoolslag bracht een verrassing, daar Tiny Stam no. 4 werd in den tijd van I.35-/.-, sec. Hoe spannend verloop deze series hadden, bleek wel uit de gemaakte tijden. No. 1 Mej. G. Rat 1.34'-/s; no. 2 mej. C. de Vos Burchart 1.343/s; no. 3 mej. T. Bakker, I.351/5; no. 4 mej. T. Stam, Bruinv., 1.35'-./5. Mej. M. Forrer maakte op deze baan den goe den tijd van 1.372/5. De 50 m borstcrawl Dames was ook weer het nummer van „De Bruinvisschen". De uit slag was als volgt: 1. Mej. J. Spreuw, Nereus, 343/52. mej. A. Vermeulen, Bruinv., 353/5; 3. mej. B. Goed hart, Bruinv., 36-/5. Voor de Estaf. Dames wisselslag kwamen uit voor de Bruinvisschen: A. Vermeulen, rugslag; M. Forrer, school slag; B. Goedhart, borstcrawl. In de vorige serie had D.A.W. den fraaien tijd weten te maken van 2 min. 5i/5 sec. Nu kwamen „De Bruinvisschen" met de da mes van „Nereus" aan de start. Op handslag werd gewonnen. Het bleek, dat „De Bruinvisschen" een tijd hadden gemaakt van 2 min. 42/5 sec. en „Nereus" 2 m. 43/3 s. TWINTIG-JARIG BESTAAN M.L.D. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van den M.L.D. heeft de commandant der marine, vice-admiraal T. L. Kruys, een schriftelijke gelukwensch ontvangen van de Kon. Ned. Ver eeniging voor de Luchtvaart en een telegram van gelijke strekking van den heer Wallaar Sacré. De vice-admiraal heeft deze felicitaties be antwoordr"- j: c De rede, die Mussolini te Palermo heeft gehouden en waarvan men in ons nummer van Zaterdag een uitvoerig verslag heeft ge vonden, is met eenige spanning in Europa tegemoet gezien. Nu we zoo vlak voor de Volkenbondsvergadering staan, waar opnieuw gezocht zal worden naar een nauwer en vriendschappelijker contact tusschen de Europeesche mogendheden, is het van het grootste belang om te weten op welke basis, die vrede en vriendschap gelegd zal kunnen worden. De Duce heeft in zijn redevoering ver klaard, dat het fascistische Italië een con crete vredespolitiek wil voeren. De groote vraag is nu, wat verstaat hij daaronder. Zijn optreden in Abessinië heeft hij ook beschouwd als te behooren tot zijn vredestaak of wil men, beschavingstaak. En die opvatting wordt gelukkig niet velen gedeeld. We moe ten dus weten, wat bedoelt Mussolini. Welnu, hij 'heeft daarover eenig licht gegeven, door drie punten te formuleeren, waarmede on voorwaardelijk rekening moet worden gehou den, wil men op de blijvende vriendschap van Italië kunnen rekenen: 1. dat de Volkenbond Abessynië uit de lijst van zijn leden moet schrappen; 2. dat Italië nooit zal dulden, dat zich een bolsjewistisch of soortgelijk systeem aan de Middellandsche Zee zal vestigen; en 3e. dat de as RomeBerlijn een werkelijk heid is en blijft, welke men niet meer uit de Europeesche politiek kan uitschakelen. In een beschouwing, naar aanleiding van dit drietal punten schrijft de Maasbode o.m.: Op zijn minst genomen is dit duidelijke taal, de Europeesche diplomatie weet, waar zij aan toe is; en dit achten wij op zich zelf reeds een groote winst; wist men hetzelfde van Duitschland, dan zou men een stap voor uit kunnen zetten om tot een Europeeschen vrede te geraken. Engeland is aldus de basis voorgelegd, waarop de aanstaande onderhan delingen tusschen Londen en Rome kunnen beginnen. „Een duurzame verzoening met England is mogelijk", heeft Mussolini ver klaard; van Engelsche ziju is, vooral door Eden en Chamberlain, hetzelfde reeds weken geleden gezegd. Het komt er nu slechts op aan, een concrete uitwerking van deze diepe overtuiging te vinden. Voor dit grootsche werk zullen punt een en punt drie van Mussolini's program weinig moeilijkheden opleveren, meent het blad. De Engelsche pers erkent het openlijk. Bezwaar lijk zal het zijn om omtrent het tweede punt tot overeenstemming te komen, ofschoon men ook daaromtrent te Londen niet al te pessimistisch gestemd schijnt te zijn. Want tenslotte weet men te Londen, dat het bolsje wisme de grootste vijand van het Britsche imperium is; en Engeland trekt steeds zijn conclusies. Maar de Spaansche burgeroorlog moet eerst beëindigd zijn. Uniformpetten voor de Kon. Marine DE goede modellen, prima laken en uitmonstering. Scherpe prijzen. Zaterdag 21 Augustus. Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half 8: „Ave Maria" en „The singing Kid". Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „90 minuten oponthoud" en „Petertje". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De verborgenheden van Parijs". Zondag 22 Augustus. Badpaviljoen Huisduinen. 36 en 812 uur: Siem Srpuit met z'n Band. Casino, 3.306 en van 8 uur af: The Rascals. Bioscopen als Zaterdag. Opgenomen om 8 uur hedermorgen. Hoogwater (heden) 8.50 21.35 Laagwater (heden) 5.45 15.40 Hoogwater (Dinsdag) 9.25 22.10 Laagwater Dinsdag) 3.30 16.20 Licht op (heden) 21.36 Barometerstand Den Helder 767.0 Tempertatuur zeewater 17.4 Temperatuur lucht 16.2 Hoogste temperatuur lucht gisteren 18.8 Laagste temperatuur lucht gisteren 15.5 HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 21 Augustus. Aangekomen van IJmuiden en bestemd voor Harlingen opleidingsschip „Bestevaer". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s.„Leeuwarden". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Falcon". Aangekomen van de visscherij de mijnen veger „Wm. van Ewijck",

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5