Holland heeft weer een wereldkampioen v. d. Vijver: kampioen der amateurs De wereldkampioenschappen te Kopenhagen Mooi succes van Nel van Balen Blanken Succes onzer amateur-sprinters WieJbitnneru Zutemm£u Schitterend succes van de NederL zwemploeg AihletLeSc Nederlandsche dames verliezen van Duitschland Athletiekwcds t rij den te Kolhorn Zaterdag en Zondag zijn de wereldkampioen schappen wielrennen, waarvoor verschillende Nederlandsche rijders waren ingeschreven, te Kopenhagen begonnen en flink gevorderd. Op den eersten dag werden alleen de series en achtste finales der amateursprints ver werkt. Nederland kwam op dit nummer met drie renners uit en wel met v. d. Vijver, Ooms en de eerst 17-jarige Kropman. Alle drie renners mochten het genoegen smaken de kwart-finale te bereiken. Daarbij had v. d. Vijver verreweg den besten indruk gemaakt door in de serie den Belg Hen- drix en den Duitscher Ihbe en in de acht ste finale den Franschman Courly glans rijk te verslaan. Reeds toen stond het vast, dat deze renner een goeden gooi naar de regenboog-trui zou doen. Maar ook de beide andere Nederlanders hadden sterk gereden, zonder dat zij nochtans tot de favorieten konden gerekend worden. Vol moed ging Holland den Zondag tegemoet; als ernstigste concurrenten voor de Hollanders waren o.a. de Italiaan Pola, de Franschman Georget en de Deen Nielsen naar de kwart finale overgegaan De Zondag bracht groot succes. Door achtereenvolgens den Belg Collard in den kwarteindstrijd, den Italiaan Pola in den halve finale en den Franschman Georget na drie ritten, in den eindstrijd te hebben verslagen, heeft de 22-jarige Jef van der Vijver den titel van wereld kampioen der amateursprinters behaald, waardoor de traditie, dat Nederland altijd over uitstekende amateurs in de sprint heeft kunnen beschikken, op fraaie wijze werd voortgezet. Na Jaap Eden in 1894 en 1895, Peters in 1920, Meyer in 1925, Mazairac in 1929, Van Egmond in 1933 en Van Vliet in 1936 is Van der Vijver thans de zevende Nederlandsche renner, die den hoogsten U.C.I.-titel in deze categorie heeft behaald. Dat Nederland, evenals op den eersten dag bij de voorwedstrijden, ook thans weer sterk op den voorgrond is getreden, moge ook blij ken uit het feit, dat behalve de kampioenstitel ook de derde plaats in ons bezit kwam. Ooms slaagde er in om op eminente wijze den Itali aan Pola, in weer in drie ritten, te kloppen. Het was een grobtsch moment, toen, na dat de luidspreker verkondigd had, dat de Nederlander Van der Vijver het wereld kampioenschap had gewonnen en het Wil helmus klonk, het in het kleine groepje Nederlandsche officials en renners, die Van der Vijver en eikaar gelukwenschten met deze indrukwekkende zege en op uitbundi ge wijze hun vreugde over dezen glorie rijken dag uitten, plotseling stil werd en allen op eerbiedige wijze naar het Volks lied luisterden. De k wartei ;i d wedstrijden In den eersten kwarteindstrjjd startte Pola tegen Kropman. Pola nam den kop, bij het uitkomen van den voorlaatsten bocht joeg Kropman den Italiaan op, trachtte hem voor bij te komen, doch Pola ving onzen landge noot op en gaf hem ook in den laatsten bocht geen kans om te passeeren. Met ander halve lengte won Pola op besliste wijze. De laatste 200 meter in 12.8 sec. In den tweeden rit versloeg Georget met twee lengten den Deen Gene. In de derde kwartfinale startte de Neder landsche kampioen Ooms tegen zijn Deen- schen collega Hans Nielsen. Een lekke band van den Deen. In den tweeden rit nam Nielsen weer den hop, in de tweede ronde versnelde de Deen geleidelijk. Op het rechte eind tegenover de officieele tribune demarreerde Nielsen. Ooms had opgelet, deed een schijnaanval, direct gevolgd door een serieuze poging. Dit tac tische rijden bracht hem gelijk met den Deen maar bij het uitkomen van der bocht was het duidelijk, dat Ooms ging winnen. Het werd een wiellengte verschil. In den vierden kwart eindstrijd moest Collard voor Van der Vijver den kop namen. Bij het ingaan van den voor laatsten bocht nam de Roosen.'aler den kop over. In den laatsten bocht slaagde Collard er niet in opzij te komen. Met wiellengte werd de Belg verslagen. In de halve eindstrijden waren dus twee Nederlanders, Ooms en van der Vijver, een Italiaan, Pola en de Fransch man Georget gekomen. In den eersten halven eindstrijd reden van der Vijver en Pola tegen elkaar. Het werd een der fraaiste ritten van den dag. Van der Vijver nam den kop, na een snelle eerste ronde ging de Brabander omhoog door de voorlaatste bocht. Op 250' m. liet Pola plotse ling grooteren afstand, ongeveer drie lengten tusschen hem en onzen landgenoot. Van der Vijver maakte van dit ontactisch rijden van den Italiaan goed gebruik, demarreerde en als hij op dat moment in denzelfden snelheid zou zijn doorgegaan, zou Pola met vele leng ten geslagen zijn geworden. Voor het ingaan van den laatsten bocht minderde van der Vijver iets, zoodat Pola gelegenheid kreeg weer het wiel van den Hollander te pakken. In den bocht kwam Pola langszij, de Italiaan gaf alles, doch moest zich met een kwart lengte geslagen bekennen. De tijd van Van der Vijver was 11.8 sec., de snelste tijd tot nu toe gemaakt. Indien men bovendien bedenkt, dat deze tijd voor de laatste 200 m. van onzen langenoot was, die op 200 m. meer dan een lengte had voorgelegen, dan is het duidelijk, hoe gewel dig snel Pola moet zijn geweest, door nog op een kwartlengte achter den winnaar te eindigen. Geen Hollandsclie finale. Ooms reed tegen Georget voor, met schijn bewegingen trachtte de Franschman onzen landgenoot te beinvloeden, die achter hem reed. Ooms had verstandiger gedaan om op dat moment hard door te gaan, nu gaf hij Georget gelegenheid bij het uitkomen van den laatsten bocht over hem heen te komen. En de Franschman, die op korten afstand zeer snel is, wist met enkele krachtige ruk ken met een half wiel te winnen. Om de derde plaats. In den eersten rit in het duel om de derde plaats tusschen Ooms en Pola nam Ooms den kop. Het werd een korte sprint. In den laat sten boeht zette de Nederlandsche kampioen evenals in den rit tegen Georget, niet door, waardoor hij zijn hoog tempo verloor. Pola kon toen gemakkelijk over hem heen ko men. In den tweeden rit nam Pola de leiding. In den voorlaatsten bocht, reed Pola in het mid den, zocht bij het uitkomen, waar Ooms zich bevond, boven of beneden achter hem, Van dit moment maakte Ooms gebruik, schoot naar beneden, demarreerde, had zeer snel 5 m. voorsprong genomen, een wanhopige ach tervolging van den Italiaan ontstond, doch op 250 m. kon de snell Pola het - niet meer halen. Met een half wiel werd hij geslagen in 12 sec. over de laatste 200 m. Tactiek had over snelheid gezegevierd. Het merkwaardige was, dat in den derden rit, de wereldkampioen van Leipzig in 1934, een ren ner met toch zeer veel ervaring, dezelfde fout maakte. Of, zoo men wil, Ooms kon de zelfde handige tactiek toepassen. Weer ging het hoog boven in den voorlaat sten bocht, Pola ging het midden opzoeken en bij het uitkomen sprong Ooms weg, liep buitenom en had met enkele stevige trappen drie lengten voorsprong genomen. In hoog tempo ging Ooms door, Pola had tegen van der Vijver en in de beide eerste ritten tegen Ooms reeds zooveel moeten geven, dat hij Ooms niet meer kon bereiken. De laatste won met ongeveer twee lengten. Hij had over meer reserve dan zijn tegenstander beschikt. Wederom werd een tijd van 12 sec. geno teerd. Grootsche strijd in de finale. Georget nam in den eersten rit den kop. In de eerste ronde ging het langzaam, Georget liet het duidelijk op een korte sprint aanko men, doch Van der Vijver nam de leiding over, een juist inzicht. Want hij ging hoog door den voorlaatsten bocht en nog voor het uitkomen kwam de Franschman binnendoor. Hij bleef echter hoog rijden, drukte Van der Vijver haast tegen de balustrade aan, belette zoodoende den Nederlander zjjn tempo te versnellen. Zoo werd het dus toch een korte sprint, geheel in het voordeel van den Franschman, die met een halve wiellengte won. In den tweeden rit hetzelfde beeld als in den eersten. Van der Vijver nam den kop, een lange sprint zou en moest het worden. Hoog, te hoog, ging Van der Vijver den voor laatsten bocht in, weer ging Georget binnen door, drukte onzen landgenoot tegen de ba lustrade aan, waardoor hij geen gelegenheid kreeg te demarreeren. In den laatsten bocht gaf Georget hem nog een zwieper, zoodat Van der Vijver terecht zijn hand opstak als protest tegen dit unfaire rijden. Hij liet Georget gaan. 114/5 sec. van den Fransch man. Een protest van Van der Vijver volgde. Onze landgenoot, J. Stol, vroeg advies van een der bochtcommissarissen, die in derdaad moest toegeven, dat Georget zwaar gehinderd had. Daarop werd Geor get gedistanceerd en Van der Vijver win naar van dezen rit verklaard. Een belle was dus noodig. In den beslissen- den rit nam Georget den kop, een zeer lang zame eerste ronde volgde, onder aan de baan gereden. Deze methode van den handigen Franschman was juist gezien, hij wilde onzen landgenoot door zeer langzaam rijden als het ware doen „inslapen" om dan, het liefst op korten afstand en niet met een langen sprint, met een sprong zijn tegenstander te ver rassen. Doch Van der Vijver had dit spelletje door. H(j verhoogde het tempo bij het In gaan van de tweede ronde door zelf den kop te nemen. Weer ging hy hoog door den voorlaatsten bocht, weer schoot de Franschman binnendoor, maar by het uit komen drukte hy onzen landgenoot niet maar de ballustrade, doch zocht ditmaal het midden. Toen had Van der Vyver op 230 meter voldoende gelegenheid om op volle snelheid te komen. In den laatsten bocht lagen de beide renners op vrywel geiyke hoogte, doch de titel werd gewon nen op de laatste 50 m, toen Van der Vy- ver een zoo groote snelheid ontwikkelde, dat Georget, ondanks uiterste krachts inspanning, met een half wiel geslagen werd. Tyd wederom 12 sec. Een buiten gewoon fraaie race. De huldiging. Hoe populair de Nederlandsche renners in Kopenhagen zijn, bleek wel na afloop van dezen rit. Met uitbundig enthousiasme werd Van der Vijver door het Deensche publiek ge huldigd. Van Vliet was er direct bij, Guus Schilling, de trouwe N.W.U. verzorger, was er ook. Van alle kanten werd de nieuwe wereld kampioen geluk gewenscht. De U.C.I. trui werd hem om de schouders gedaan, met de krans om maakte hij de eereronde onder de tonen van het Wilhelmus. Van der Vyver was juist jarig. In zijn nieuwe kampioenstrui met de regen boogkleuren, nog hijgend van vermoeidheid, vonden wij den nieuwen wereldkampioen in een der kleedkamers van de Ordrupbaan. „Mijn eigen verjaarscadeau", vertelde hjj ons. „Ik ben vandaag 22 jaar geworden". „Dan dubbel gelukgewenscht, Jef", was ons antwoord. „Wat zijn je indrukken?" En dan vernemen wij, dat hij vol vertrou wen de finale was begonnen, hoewel hij wist, dat Georget kwiek en vooral een moment zeer rap is. In den tweeden rit hinderde Georget vrij sterk met zwiepen en beter te protestee ren dan op deze wijze te verliezen", was zijn meening. „En in den derden rit voelde ik, dat het kon. Maar ik heb toch veel last van mijn verwondingen bij de training opgeloopen, ge had. Mijn nagels zijn er af gegaan, daardoor kon ik zoo moeilijk knijpen. Een bad heb ik niet kunnen nemen, slapen ging ook niet zoo goed. En van masseeren was geen sprake, zoodat ik door dien val bij de training zeer gehandicapt was. Maar ik heb veel gehad aan Guus Schilling, die me zoo veel in tactisch opzicht heeft geleerd, en de verzorging van de N.W.U. was uitstekend. Werd er gisteren nog niet een speciale lichte band van 100 gram voor me gekocht?" Wanneer wij hem vragen of en wan neer hij professional wordt, deelt hij ons mede, dat het wel begin 1938 zal worden, alvorens hij als beroepsrenner zal kunnen uitkomen. Dit in verband met de bekende bepaling van de Union Cycliste Interna tionale. Dat er gisteravond feest in het kleine Hol landsche kamp te Kopenhagen was, zal men allicht kunnen begrijpen. Wedstrijden in Londen. In het Wembley-zwemstadion te Lon den zijn Zaterdagavond internationale wedstrijden gehouden, waaraan door een zeer sterke ploeg Nederlandsche zwem sters en zwemmers werd deelgenomen. Deze avond is een triomf voor de Neder landsche zwemsport geworden, slechts op enkele nummers na tikte steeds een Ne derlandsche zwemster of zwemmer als eerste aan. De 100 m rugslag werd een overtuigende overwinning voor onze wereldrecordhoudster Nida Senff, Het meeste had de A.D.Z.-zwem ster nog te doen met de bekende Engelsche zwemster Frampton, maar deze werd toch met een meter verschil in den overigens voor Nida maar matigen tijd van 1 min. 18.4 sec. gesla gen. De 100 m borstcrawl voor dames leverde weer een Nederlandsche overwinning op. Rie van Veen won na een fraaien wedstrijd in 1 min. 10.2 sec., waarbij zij haar sterksten tegen standster, mej. Hughes ruim anderhalven me ter achter zich liet. Op de 100 m rugslag leverde Scheffer een zeer fraaie prestatie door den sterken En- gelschman Taylor achter zich te laten. De D.J.K. zwemmer kwam als eerste aan in 1 min. 11.8 sec. Jopie Waalberg liet zich de zege op de 100 m schoolslag niet ontnemen. Na een span nende race met mej. Story won de Neder landsche wereldrecordhoudster met een hal ven meter verschil. Op de 100 m bij de heeren was, zooals te voorzien was, de zege voor den Oympischen kampioen Csik. Hoving gaf den Hongaar echter kranig partij, de Rotterdammer zwom uitstekend en maakte den prachtigen tijd van 1 min. 0.6 sec. Ook de estafettes werden, op die van de 4 X 50 m bij de dames na, door onze landgenooten gewonnen. Zoowel op de 3 X 50 m wisseslslag by de dames als op de 4 X 50 m borstcrawl en 3 X 50 m wisselslag bij de heeren tikten de Nederlandsche zwem sters en zwemmers als eersten aan. Het talrijke publiek wa s opgetogen over het fraaie zwemmen van de Nederlandsche meisjes en jongens en beloonde iedere over winning met een enthousiast applaus. Nel van Balen Blanken wint het nummer hoogspringen. Gisteren is in het stadion te Wupperthal in stroomenden regen de landenwedstrijd voor dames tusschen Duitschland en Ne derland verwerkt. De Duitsche dames wa ren nagenoeg over de geheele linie het sterkst en wonnen met 58 tegen 34 punten. Ondanks deze nederlaag hebben onze ver tegenwoordigsters goede prestaties verricht. Mej. Niesink vestigde een nieuw Nederlandsch record discuswerpen met 38.25 meter. Dit is een verbetering met drie centimeter. Mej. Niesink eindigde als derde, gevolgd door mej. Koopman. Fanny Koen heeft schitterend geloopen op de 100 meter, welke zij won in 12.2 sec. Mej. Koning werd vierde. De start mislukte driemaal. Behalve dit nummer was het hoog springen voor Nederland. Mej. van Balen Blanken noteerde hier 1.55 meter, even als de Duitsche Ratter, doch de overwin ning werd aan onze landgenoote toege kend, omdat haar sprongen geringer in aantal waren. De Wieringerwaard-athlete heeft zich dus schitterend geweerd. Onze gelukwenschen, Nel! Mej. Koopmans be zette de vierde plaats. Een prachtige race was de 200 meter, waarbij Fanny Koen met slechts een miniem verschil achter Kaethe Krauss bleef, Mej. Veldman eindigde als vierde. Verder moet nog worden genoemd de pres tatie van mevrouw JutteBriejer, die bij het verspringen tweede werd met 5.35 meter, slechts drie centimeter minder dan den sprong van Kaethe Krauss, die het nummer won. Mej. Doorgeest werd hier vierde. Groote spanning bracht het nummer 80 meter horden, aangezien allen bij de laatste horde nog gelijk lagen. Het nummer werd door de Duitsche Steuer gewonnen, gevolgd door de dames Doorgeest en ter Braake. Bij het kogelstooten bezetten de dames Koop- mans en Niesink de derde en vierde plaats. De dames De Koek en Ter Braake werden drie en vier bij het speerwerpen. De 4 X 100 meter estafette was voor Duitschland met 48.7 sec. De tijd van Neder land was 50.5 sec. De beslissende voorsprong kreeg Duitschland door mej. Krauss.. Onze ploeg bestond uit de dames Ter Braake, Doorgeest, Koning en Veldman. Ook deze dag weer een succes voor den Turnkring „H. N. K.". In verband met het a.s. jubileum, dat de Gymnastiekvereeniging „U.D.I." te Kolhorn hoopt te herdenken, was dezen keer deze ver- eeniging de eer te beurt gevallen, de athleten, welke bij de vereeniging van H. N. K. aange sloten zijn, te ontvangen voor de jaarlijksche krachtmeting. Laten we direct meedeelen, dat de organisatie bij U.D.I. in goede handen was. Aan het einde van de wedstrijden was het de voorzitter van U.D.I., de heer Husmen, welke woorden van dank sprak en het Bestuur en Techn. Commissie van den Turnkring. Spr. vestigde er de aandacht op, dat in November a.s. U.D.I. jubileert. Op dezen dag zal de Ver eeniging naast een uitvoering van eigen krachten ook de medewerking hebben van het Keurkorps van H.N.K. Hierna sprak de Kringvoorzitter, Mr. Bree- baart. Deze wenschte U.D.I. geluk met het a.s. jubileum. Hieronder volgen de uitslagen: Meisjes. Balwerpen: 1. G. Eriks, Z.S.C., Burgerbrug, 20.11 m; 2. C. Glerum, U.D.I., Kolhorn, 19.10 m. 3. G. Zeeman, Sportlust, Julianadorp, 17.32 m. 4. M. Raven, Z.S.C., Burgerbrug, 17.31 m. Dames. Balwerpen: A.-klasse: 1. A. Kaan, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 26.51 m. C.-klasse: 1. G. Brugman, Sparta, Winkel, 17.51 m. Juniores: 1. Ant Bakker, Olympia, Wierin- gerwaard, 24.96 m. Dames. Kogelstooten: C.-klasse: 1. C. Bakkervan Eeten, D.O. K.E.V., Anna Paulowna, 8.31 m. Juniores: 1. B. Oostdijk, Olympia, Wierin- gerwaard, 6.65 m. Heeren. 1500 m hardloopen: Klasse C.: 1. Jb. van Ham, Olympia. Wie- ringerwaard, 4.49.6 min. 2. C. Koster, U.D.I., Kolhorn, 4.59.1 min. Heeren. Hoogspringen: A.-klasse: 1. K. Schenk Jz., Olympia, Wie- ringerwaard, 1.70 m. C.-klasse: 1. J. Schenk Jz., De Westfries, Barsingerhorn, 1.475 m. 2. F. Rob, Olympia, Wieri.ngerwaard, 1.425 m. (Na loting). Juniores: 1. J. Rezelman, Olympia, Wieringer- waard, 1.475 m. Dames. Hoogspringen: C.-klasse: 1. N. Wilken, Sparta, Winkel, 1.40 m. 2. A. Koster, D.O.K.E.V., Anna Pau lowna, 1.25 m. (na loting). Juniores: 1. J. Eriks, Z.S.C., Burgerbrug, 1.25 m. (na loting). 2. N. Kistemaker, U.D.I., Kolhorn, 1.25 m. (na loting). Heeren. Verspringen: A.-klasse: 1. A. Blok, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 5.97 m. C.-klasse: 1. G. Vries, Sportlust, Juliana dorp, 5.54 m. 2. J. J. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 5.37 m. 3. C. Speets, Sparta, Winkel, 5.21 m. als hordenloopster. Jongens. Verspringen: 1. J. de Graaf, U.D.I., Kolhorn, 4.87 m. 2. P. Blaauboer, U.D.I., Kolhorn, 4.42 m. 3. A. Bakker, De Westfries, Barsingerhorn, 4.40 m. 4. K. Groes, Sparta, Winkel, 4.30 m. 5. C. Kleimeer, Sparta, Winkel, 4.10 m. Dames, 100 meter Hardloopen: A. klasse 1. A. Koster, D.O.K.E.V. Anna Paulowna, 15 sec. C. Klasse 1. A. Kooij, Hebe, Nieuwe Nie- dorp, 14.5 sec. 2. B. Kooij, Hebe, N.-Niedorp, 24.6 sec. 3. N. Wilken, Sparta, Winkel, 14.9 sec. Juniores: 1. M. Kaan, U.D.I., Kolhorn, 14.3 sec. 2. B. Oostdijk, Olympia, Wieringerwaard, 14.6 sec. Heeren, Kogelstooten: A.klasse. 1 C. Pronk, Z.S.C., Burgerbrug, 11.15 meter. B.klasse. 1. K. Schenk Jz., Olympia, Wie ringerwaard, 10.41 meter. C.klasse. 1. F. Rob, Olympia, Wieringer waard, 9.99 meter. 2. P. Bart, Sparta, Winkel, 9.14 meter. 3. G. Vries, Sportlust, Julianadorp, 8.45 m. Meisjes, 60 meter Hardloopen: 1. B. Bakker, U.D.I., Kolhorn, 9 sec. 2. G. Bakker, U.D.I.Kolhorn, 9.1 sec. 3. M. Raven, Z.S.C., Burgerbrug, 9.2 sec. 4. N. Kistenmaker, U.D.I., Kolhorn, geen tijd. Jongens, 60 meter Hardloopen: 1. J. de Graaf, U.D.I., Kolhorn, 8.3 sec. 2. P. Blaauboer, U.D.I., Kolhorn, 8.4 sec. 3. C. Kleimeer, Sparta, Winkel, 8.6 sec. 4. Jb. Bloothooft, S.S.S., St. Maartensbrug, 8.7 sec. Dames, Verspringen: B.klasse. 1. A. Koster, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 4.43 m. C.klasse. 1. A. Kaan, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 4.44 m. 2. A. Kooij, Hebe, N.-Niedorp, 4.32 m. Juniores: 1, M. Kaan, U.D.I., Kolhorn, 4.22 m. 2. N. Watertor, Z.S.C., Burgerbrug, 4.16 m. 3. B. Oostdijk, Olympia, Wieringerwaard, 4.04 m. Heeren. 400 meter Hardloopen: A.klasse. 1. E. de Zeeuw, Pro-Patria, Den Helder, 58.7 sec. C.klasse. 1. A. Blok, D.O.K.E.V., Anna Pau lowna, 55.6 sec. Heeren. 100 meter Hardloopen: A.klasse. 1. A. Blok, D.O.K.E.V., Anna Pau lowna, 11.5 sec. B.klasse. 1. J. J. van Balen Blanken, Olym pia, Wieringerwaard. 12 sec. C.klasse. 1 P. Bart, Sparta, Winkel, 12.4 sec. 2. Jb. van Ham, Olympia, Wieringerwaard, 12.5 sec. 3. W. Keetman, Sparta, Winkel, 12.6 sec. Juniores. 1. J. Raat, Z.S.C., Burgerbrug, 13.6 sec. Heeren. Hink-stap-sprong: A.klasse. 1. K. Schenk Jz., Olympia, Wie ringerwaard, 13.10 m. B.klasse. 1. A. Blok, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 12.13 m. C.klasse. 1. P. Bart, Sparta, Winkel, 11.67 meter. 2. J. J. van Balen Blanken, Olympia, Wie ringerwaard, 11.65 m. Meisjes. 4 X fi0 meter: 1. Sportlust, Julianadorp, 39.5 sec. 2. Z.S.C., Burgerbrug, 39.6 sec. Jongens. 4 X 60 meter: 1. U.D.I., Kolhorn, 35.4 sec. 2. S.S.S., St. Maartensbrug, 38.1 sec. 3. Sparta, Winkel, 39.1 sec. Heeren. 4 X 100 meter: 1. Olympia. Wieringerwaard, 49.6 sec. 2. Sparta, Winkel, 51 sec. Dames. Duitsche driesprong: A.klasse. 1. A. Koster, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 9.18 m. C. klasse. 1. B. Kooy, Hebe, N.-Niedorp, 10.02 m. 2. N. Wilken, Sparta, Winkel, 10 m. Dames 4 X 100 meter estafette: 1. Sparta, Winkel, 62.9 sec. 2. U.D.I., Kolhorn, 63.1 sec. 3. D.O.K.EV,, Anna Paulowna, 64.4 sec. Heeren. Zweedsche estafette: 1. Olympia, Wieringerwaard, 2 min. 27.7 sec.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7