Draverijen te Alkmaar Pijnenburg - Slaats nemen revanche Wieringerrneer Goede prestatie van de Ruyter De 100 meter in 10,2 De Groote Prijs van Zwitserland Auto-ongeluk op den afsluitdijk naar Wieringen ^MARKTBERICHTEN^S AthteJtieJk De Volewijckers organiseerde Zaterdag avond op het Mosveld haar jaarlijksch athle- tiektournooi Ondanks het kille avonduur werden zeer behaorlijke prestaties geleverd. De traditio- neele record-verbreking, welke vorige malen het Volewijckers-tournooi belangrijk maakte, bleef echter achterwege. Wel poogde Frits de Ruyter (Quick, Ned. mijl op zvjn naam te brengen. De Amsterdam recordhouder 1500 m.) het record Engelsche mer benaderde den besten tijd van Jan Zee- gers jr. op wiens naam dit record met 4 m. 30.2 sec reeds enkele, jaren staat, wel zeer richt, doch hij bleek toch nog 4. min 31 sec. noodig te hebben. Osendarp toonde zich na den feilen strijd, die hij in Deventer moest leveren om „De Haas" achter zich te houden, thans weer uitgesproken de sterkste. Wil van Beveren nam revanche op „De Haas", waarvoor hij echter een vinnige eindspurt moest leveren. Wedstrijden te Parijs. De beste Europeesche athleten, alsmede de momenteel in Europa toerende Amerikaansche ploeg, hebben gisteren deelgenomen aan de athletiewedstrijden te Parijs. De sensatie van den dag was de 100 meter, welke door den Amerikaan Ben Johnson afge legd werd in 10.2 sec. Deze fenomenale tijd werd evenwel gemaakt met een krachtigen wind in den rug, zoodat de prestatie niet als wereldrecord erkend zal worden. Onze landgenoot Petit liep op de 1500 meter mee. Hij werd achtste. De winnaar, Meszner, legde den afstand af in 3 min. 59.2 seconden. AuiomxMiUnve. Gisteren is nabij Bern over een afstand van 365 kilometer (50 ronden) de Groote Prijs van Zwitserland verreden. Er verschenen 17 wagens aan de start. Nadat aanvankelijk Hans Stuck de leiding had gehad, was de uitslag als volgt: 1. Caracciola, „Mercedes Bentz" in 2 uur 17.39.3, gemiddelde uursnelheid 159.160 km. 2. Lang, „Mercedes Bentz". 3. Von Brauchitsz. 4. Hans Stuck. 5. Rosemeyer. Nuvolari, die voor het eerst in Auto-Union reed, eindigde als zevende. niemand er op verdacht was, had eerstge noemde met een enormen sprong nogmaals een ronde genomen. Dezen voorsprong wisten Pijnenburg— Slaats te handhaven, ondanks de vele pogin gen van Kilian—Vopel en van Middelkamp- Van Meerschaert. De uitslagen waren: Omnium voor amateurs: Totaaluitslag: 1. B. Leene 5 pt.; 2. J. Derksen 6 pt.; 3. J. Pronk 7 pt. Omnium voor prols. Uitslag: 1. Pijnen burg 2. Kiljan, 3. Van Meerschaert, 4. Christensen. Klassementsrace over 5 K.M. Totaal: 1. Pijnenburg 3 pt.; 2. Kilian (Duitschland) 6 pt.; 3. Van Meerschart (België) 9 pt.; 4. Christensen (Denemarken) 12 pt. Achtervolging: Slaats haalt Klink na 2 K.M. (van de 5 K.M.) in. Alvalwedstrijd: 1. Vopel, 2. J. Groot, 3. H. Dieterman. Wedstrijd over 10 K.M.: 1. D. Veld in 13 min. 16 sec; op 1 ronde: 2. Middelkamp, 3. Boeyen, 4. Martens. 60 K.M. Koppelwedstrijd: 1. Pijnenburg- Slaats 9 pnt., in 1 uur 23 min. 54 sec.: op 1 ronde: 2. Kilian—Vopel 10 pnt., op 2 ronden: 3. Middelkampvan Meerschaert 14 pt.; 4. Boeyen—Marten 10 pt.; op 4 ronden: 5. Bak ker—Veld 6 pt.; 6. Klink—Dieterman 5 pt.; 7. ChristensenMagnussen 4 pt.; 8. Groot Schipper, 2 pt. WIERINGEN Onze populaire renner Dethmer Klink heeft Zaterdagavond j.1. op de Leeuwarder Wielerbaan alwaar hij in verschillende wedstrijden uitkwam, een schitterend figuur geslagen TlaWiderUfioAl Gister zijn door de Kennemer Sportclub draverijen te Alkmaar georganiseerd. De uitslagen hiervan luidden: Prijzen draverij vierde klasse over 1700 M. om den Alkmaar-prijs: 1. Breakaway Scott (1720 M.) eig. v. d. Elshout, km. tijd 1 min. 32.9 sec.; 2. Akron B (1700 M.) eig .Stal Gruno. 1 min. 34.2 sec. Heatprijzendraverij eerste klasse, afstand 1610 meter om den Augustusprijs: Eerste heat: 1. Xuthus (1610 M.). eig. Stal Hol- landia k.m.tijd 1 min. 27.6 sec.; Tweede heat: 1. Whim (1610 M.), eig. Stal Good Luck, k.m.tijd 1 min. 28.3 sec. Beslissing: 1. Whim. 1 min. 38.1 sec.; 2. Xuthus 1 min. 38.8 sec. Heatdraverij handicap tweede en derde klasse over 1610 M. om den Kermisprijs: Eerste heat: 1. Welkom van Aduard (1650 M.) eig. Haan, k.m.tijd 1 min. 32.5 sec. Tweede heat: 1. Astra Scott (1610 M.), eig. Stal R.. k.m.tijd 1 min. 33.9 sec. Beslissing: 1. Astra Scott, k.m.tijd 1 min. 36.2 sec.; 2. Welkom van Aduard, k.m.tijd 1 min. 34.9 sec. Kortebaandraverij handicap over min. 700 en max. 800 m. om den Kortebaanprijs: Eerste serie: 1. Yack (720 M.). eig. Vis ser 1 min. 78 sec., tweede serie: 1. Weid- looper (760 M.), eig. de Vlieger 1 min. 5.6 sec.; derde serie: 1. Lilian W. Axworthy (770 M,) eig. Stal Good Luck 1 min. 4.6 sec. Vierde serie: 1. Welkom (740 M.), eig. Kout, 1 min. 5.8 sec.; Beslissing: 1. Weid- looper 1 min. 4.6 sec.; 2. Welkom; 3. Lilian W. Axworthy; 4. Yack. Wiebiemteri Goede sport op de Alkmaarsche wielerbaan. Een vrijwel uitverkocht huis is op den eersten Zondag van de Alkmaar sche kermis getuige geweest van de revanche, die PijnenburgSlaats ge nomen hebben voor hun twee neder lagen, dit seizoen op de Alkmaar sche wielerbaan geieden, in den 60 K.M. koppelwedstrijd. Den eersten keer werd het koppel verrast door MiddelkampVan Meerschaert, den tweede keer zegevierden Killian Vopel en gisteren werden beide kop pels met het grootste gemak geklopt door PijnenburgSlaats. Het is een zware koers geweest, waarin de perioden van rust heel kort waren. Reeds direct na het startschot trokken de Duit- schers ertusschen uit, op den voet gevolgd door PijnenburgSlaats en weldra stonden beide koppels met een winstronde aan den kop. Het was zoo hard gegaan in deze eer ste 10 K.M., dat de kleinere koppels reeds op 2 ronden achterstand stonden. Toen na het eerste klassement de Duitschers opnieuw wegvluchtten, kregen zij hun groote concur renten weer vlot achter zich. Opnieuw na men beide koppels een ronde, doch Pijnen burgSlaats gingen meteen door en omdat D. KLINK. In een persoonlijke achtervolging over max. 5 km tegen J. Pijnenburg, heeft hij met slechts enkele meters verloren. De tijd van Pijnenburg was 6.43.2. In de köp- pelwedstrijd over 60 K.M. werd hij op één ronde met z'n koppelgenoot Hiemstra no. 4 met 3pt. Voor hun lagen no. 1 Pijnen burgWals, 15 pt.; no. 2 KilianVopel, 4 pt.; no. 3 op 1 ronde MeerschaertMiddel kamp met 5 pt. De totale tijd van de 60 km was 1 uur 22 min 35.6 sec. Dit was zeker weer een mooi succes voor onzen Wieringer renner. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Jan Pietersz. Coen, 21 Aug. v. A'dam. Johan van Oldenbarnevelt, u., 28 Aug. v. Genua. Simaloer, u., 21 Aug. v. Suez. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 20 Aug. Finisterre gep. Amor, 20 Aug. v. New-York. Ariadne, 20 Aug. v. Catania. Aurora, 20 Aug. te Trapani. Berenice, 21 Aug. v. R'dam. Bodegraven, pass. 21 Aug. Vlissingen. Deucalion, 20 Aug. v. Lissabon. Dido, 20 Aug. v. Bordeaux. Euterpe, 21 Aug. v. R'dam. Fauna, 21 Aug. v. A'dam, Ganymedes, 20 Aug. v. Istanboul. Hebe, 21 Aug. v. A'dama. Olysseus, 21 Aug. te R'dam. Orestes, pass. 21 Aug. Vlissingen. Orion, 21 Aug. te R'dam. Perseus, 21 Aug. te A'dam. Plato, 20 Aug. v. A'dam. Simon Bolivar, u., 19 Aug. te Kingston (Ja.). Theseus, 20 Aug. v. Kopenhagen. Venus, 20 Aug. te Tea Palaya. Venezuela, 21 Aug. te A'dam. Vulcanus, 21 Aug. Vlissingen gep. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Barentsz, 20 Aug. v. Mahe. Houtman, 19 Aug. v. Kohsichang. Nieuw Zeeland, 20 Aug. v. Singapore. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Beemsterdijk, 21 Aug. v. R'dam. Delftdijk, 20 Aug. te Seatte. Drechtdijk, 21 Aug. v. R'dam. Kota Agoeng, u„ 21 Aug. v. Port Said. Palembang, t„ pass. 19 Aug. Kaap Guardafui Rotterdam, 20 Aug. te New-York. Sitoebondo, u., pass. 20 Aug. Sagres. Veendijk, 20 Aug. te New-York. Volendam, 21 Aug. v. R'dam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Marchant, 18 Aug. v. San Francisco. Hoegh Silverlight, 20 Aug. te Manilla. Manoeran, 19 Aug. te Los Angeles. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. Tjisalak, 19 Aug. te Batavia. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Adrastus, 20 Aug. te Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet, u., 20 Aug. v. Suez. Indrapoera, t„ 20 Aug. v. Gibraltar. Kota Agoeng, 21 Aug. v. Port Said. Kota Gede, 20 Aug. te R'dam. Palembang t., pass. 19 Aug. Kaap Guardafui. Slamat, u., pass. 21 Aug. Ouessant. Sitoebondo, u., pass. 0 Aug Sagres. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (HollandAustralië Ljjn). Aagtekerk, t., pass. 21 Aug. Gibraltar, (HollandOost-Aïié LUn). Gaasterkerk, t„ 20 Aug. v. Singapore. Grootekerk, t„ pass. 20 Aug Gibraltar. (HollandAfrika LUn.) Boschfontein, 22 Aug. te Antwerpen. Heemskerk, t., 21 Aug. V. Antwerpen. Jagersfontein, u., 20 Aug. te Lorenzo Mar qués. Nijkerk, 21 Aug. te A'dam. Randfontein, t„ 21 Aug. v. Mombassa. Springfontein, t., 21 Aug. v. Durban. Polderfeest 1937 Zaterdagmorgen. Aanvankelijk liet het weer zich niet mooi aanzien. Een koude wind met regenbuien, doch spoedig herleef de de hoop, toen bleek dat god Pluvius het ging verliezen van de zon. De zon brak door! Hoe kan het ook an ders! Een polderdag zonder zon? Dat is immers onmogelijk. Uit aïlhoeken Toen dan ook 's middags de feestelijk heden om twee uur een aanvang namen, gaf de zon het terrein een feestgloed en zorgde zelfs voor een zekere warmte. Uit alle hoeken van den polder waren de kolonisten komen opdagen. Het was druk op het feestterrein, het sportveld, achter het gymnastiekgebouw te Sloot- dorp. Zeker een 1200 personen waren aanwezig om getuige te zijn of deel te nemen aan de verschillende hindernis- wedstrijden. Het aardige programma, dat de feestcommissie in elkaar had gezet, was zeker in den smaak van het publiek gevallen. Begonnen werd met het nummer ring- rijden voor dames. Evenals bij de andere wedstrijden was ook hier de deelname zeer goed. Verscheidene spannende ritten waren te zien en eindelijk werd de volgende uitslag behaald: 1. Janny Postema. 2. Ka Koster. 3. Maaike de Jong. 4. Annie Volkers. 5. Ebelientje Top. Hierna waren de heeren aan de beurt met het nummer hindernisloop. Verscheidene hindernissen moesten worden genomen, o.a. over een stapel stroopakken moest worden geklommen en onder een zeil moest wor den doorgekropen. Natuurlijk gaf een en ander nog al eens reden tot hilariteit. De uitslag van dezen hindernisloop luidde: 1. C. Koster. 2. B. Homan. 3. W. Wilkens De touwtrekkers verschenen hierna in den ring. Na verschillende, zeer spannende partijen, werd het volgende resultaat be reikt: 1. Ploeg-Van Eek. 2. Ploeg-Wijsman. 3. Ploeg-Boomsma. Wie denkt, dat touwtrekken alleen een sport voor heeren is, vergist zich deerlijk. Dat is wel gebleken, toen na de heeren, de dames zich in het touwtrekken gingen meten. De dames gaven elkaar maar zeer weinig toe, zoodat er inderdaad van span ning kan worden gesproken. De uitslag luidde: 1. Plocg-R. van Ee. 2. Ploeg-M Wester. 3. Ploeg-C. Koster. t Gecostumeerd voetballen. Thans werd de aandacht gevraagd voor de clou van den middag gecostumeerd voet ballen. Twee elftallen verschenen in het veld, het eene gevoimd uit het administra tief personeel van de Cultuurmij., en het andere uit het personeel van het Domein kantoor te Slootdorp. Als scheidsrechter fungeerde de heer J. Bos, ambtenaar van het Raadhuis te Wieringerwerf. Als grens rechters fungeerden de dames Anema en Kramer, typisten, respectievelijk op het Domeinkantoor en bij de Cultuurmij. Doordat het afwerken van de vorige num mers meer tijd had gevraagd, dan daarvoor was gereserveerd, moest de speeltijd van den voetbalwedstrijd eenigszins worden inge kort. Maar dat is geen bezwaar, zeker niet voor de spelers die in zulke zware costuums in het veld verschenen. Vermakelijk was het te zien hoe de spelers zich voor den wedstrijd hadden uitgedost. Voorwaar, een bruine beer met geleider trof men er onder aan. Oude vrouwen, oude mannen, In- dianenopperhoofden, Zeeuwsche boertjes, kortom in allerlei costumes hadden de spelers zich gestoken. Ook de scheidsrech ter had zich niet onbetuigd gelaten, want hij verscheen in het uniform van den hoofd brandmeester. Hij had zich naast een fluit, gewapend met een mattenklopper, die af en toe dienst deed wanneer een der spelers een overtreding beging. Wellicht verdient dit voorbeeld in den K.N.V.B. navolging? Natuurlijk werd het met de spelregels niet zoo nauw genomen. Het ging meer om de aardigheid. Dokter Hoogkamer, voorzitter van het feestcomité, verrichtte den aftrap, waarna bleek, dat de partijen niet veel voor elkaar onder deden. De Cultuurmij. nam de lei ding. Spoedig maakte 't Domeinkantoor ge lijk, doch onmiddellijk scoorde de Cultuur mij. opnieuw. Met dezen stand kwam de rust Na de rust vergrootte de Cultuurmij. haar voor sprong tot 31, doch het Domeinkantoor versaagde niet. Toen een back van de Cul tuurmij, een postbode, met een rood-wit- blauw spiritualiënneus hands maakte in het beruchte gebied, werd de penalty onberispe lijk benut. Nog even spelen en zoowaar maakte het Domeinkantoor den stand ge lijk. Met dezen stand kwam het einde. Beide partijen deelden de beschikbaar ge stelde prijzen. Hierbij werden de scheids rechter en de beide grensrechtsters, die zich ook voor deze gelegenheid in een buiten gewoon costuum hadden gestoken, niet ver geten. Het was reeds laat geworden toen de paardensportnummers aan de orde kwamen. Bijzonder in den smaak viel het voor de Wieringermeer geheel nieuwe nummer la- ly ho". Een bepaalde afstand moest te paard worden gestapt, gedraafd en gega loppeerd. De uitslag was: le prijs: J. Vermeulen; 2e prijs: J. de Gorter. 3e prijs: H. v. d. Woude. Vervolgens ringrijden te paard. In ver band met het gevorderde uur werd dit num mer vlug afgewerkt. De uitslag was: le prijs S. Homsma. 2e prijs H. Homan. 3e prijs Meiaart Medemblik. Tot slot van het middagprogramma werd om half acht „de loop door Slootdorp ge houden, 'n wedstrijd in het hardlopen over een afstand van 2000 M. De uitslag luidde: le prijs J. Monsma. 2e prijs H. Homan. 3e prijs J. Meiiaard. 4e prijs R. Juurlint. De middagfeestelijkheden waren' hiermee afgeloopen. Zij kunnen uitstekend geslaagd worden genoemd, dank zij de uitstekende organisatie en de goede weersomstandighe den. Wel kreeg men 's middags nog een en kel buitje te verduren, doch dit kon de goe de stemming niet bederven. Deze stemming was er en de opwekking tot bezoek aan de avondfeestelijkheden, die door de loudspeakers op het terrein tot de aanwezigen werd gericht, was dan ook ze ker overbodig. HET AVONDFEEST. Het avondfeest werd gehouden op het schoolplein te Slootdorp dat zoodanig was ingericht, dat het pl.m. 1200 bezoekers kon herbergen. Met stroopakken en planken was een vol doen aantal zitplaatsen verkregen. Dat het goed was zooveel zitplaatsen te maken bleek reeds spoedig. Aan den ingang van het feesterrein stonden de menschen in dikke drommen te wachten om een toe gangsbewijs te koopen. Toen dan ook om half negen de voorzitter van het Feestcomité Dr. Hoogkamer de aan wezigen en in het bijzonder den cabaretzan ger Alex de Haas van Rotterdam welkom heette, was het schoolplein gestreken vol. Meer dan 1200 bezoekers waren opgekomen. En wij kunnen gerust zeggen: zij zullen er geen spijt van gehad hebben. Nadat eerst de muziekvereeniging Soli Deo Gloria eenige nummers ten gehoore had ge bracht. was het woord aan Alex de Haas. Zijn repertoire was nu eens amusant, dan weer ernstig, 't Geheel was 'n hoogstaand programma en viel bij de bevolking zeer in den smaak. Op elk nummer oogstte hij een dankbaar applaus, vooral op het spe ciaal nummer „Het Wieringermeerlied". Op prettige wijze wist hij de feestvieren de menigte tot pl.m. 11 uur bezig te hou den, onderbroken door een pauze, waarin de Wieringermeerfanfare haar klanken deed hooren. Aan het slot bracht de voor zitter dank aand en hr. de Haas. voor zijn mooie liederen, waarop hij het publiek ver gast had. Het weer werkte ook op den avond méde. Wel dreigden eenige regendruppels een oogenblik de vreugde te verstoren. Doch ge lukkig was dit slechts van korten duur en kon het programma rustig afgewerkt worden. Het geheel was een zeer mooie avond, die met' een schitterend vuurwerk werd besloten. Polderdag 1937 behoort weer tot het verleden. Op waardige wijze is de zevende verjaardag herdacht. Het feest was thans georganiseerd door een commissie uit de bevolking. Met recht kan gezegd worden, dat deze commissie succes met haar werk heeft gehad. Het was een feest voor allen en van allen. Moge het saamhoorigheidsgevoel der be volking door dit feest weer versterkt zijn en moge hieruit de behoefte ontstaan in volgende jaren nog mooiere programma's voor den polderdag te verkrijgen. Opgemerkt dient nog te worden, dat de middagfeesten werden bijgewoond door den burgemeester van Medemblik en den bur gemeester van Wieringen. Onvermeld dient ook niet te blijven, dat Slootdorp, waar het feest gehouden werd, zich uitnemend gedragen heeft. Zij heeft haar gasten een ware ontvangst bereid. Door bemiddeling van de Middenstandsver- eeniging was het gelukt het dorp gedeel telijk te versieren en eenige eerepoorten riepen aan den ingang van het dorp de feestvierders een hartelijk welkom toe. Bovendien had de middenstandsvereeni- ging een etalagewedstrijd georganiseerd. Tot a.s. Vrijdag bestaat nog gelegenheid om op te geven, welke winkel de mooiste etalage heeft. Door de medewerking van al len is het gelukt een feest te verkrijgen, dat nog lang in het geheugen bij de Wie- ringermeerders zal achterblijven. ANNA PAULOWNA OPENING HOTEL „AMSTELMEER". Zooals ook uit een adverentie in dit blad blijkt, wordt, vandaag, Maandag, het nieu we hotel-café-restaurant „Amstelmeer" N.V. aan den Afsluitdijk van EwijcksluisWie- ringen geopend. We namen er Zaterdag een kijkje en werden in de eerste plaats getroffen door de zeer bijzondere ligging en vervolgens door de gelukkige vondsten, die bij den bouw zijn toegepast. Binnentredend in de aardige, evenals al het overige, eenvoudig gehouden hal voert een deur rechts naar het café, dat rond gebouwd en met glazen wand, profiteert van elk zonnestraaltje en uitziet op den weg, over den Polder en op het Amstel meer. Heeft men hier al een mooi uitzicht, nog beter komt de gunstige ligging uit op den „daktuin", waar men bovendien over den dijk de zee, Den Helder en Texel ziet In het ontbijt- en restrautiezaaltje, in de keuken, op de logeerkamer, overal kan de centrale verwarming voor een behaaglijke temperatuur zorgen op koudere dagen, maar eveneens is een practischc installatie aan wezig om de dranken koel te kunnen ser veeren. Warm en koud stroomend water op alle kamers en in de douche-badcel, het electrisch koken in de keuken, de geluid- dichte telefooncel (dag- en nachtverbin ding), de brandvrije en geluiddempende plafonds zijn enkele voorbeelden om aan te toonen, dat bij den bouw met moderne eischen rekening is gehouden. Een aardig snufje is ook de installatie, waarmee aan hen, die 's nachts aan het benzinestation, dat voor het hotel staat, willen tanken' kenbaar gemaakt kan worden, dat hun bel len gehoord is en zij geholpen zullen wor- den. (Die installatie kan ook dienst doen bij ongevallen, want in het hotel is ook een post voor eerste hulp bij ongelukken ge. vestigd). Achter het hotel liggen bootjes waarmee men volop genieten kan op het ruime Am stelmeer, natuurreservaat, met vele vogels. Zoo kan dit hotel-café-restaurant een prettig rustpunt zijn voor watersportlief. hebbers en voor hen die van den Afsluit dijk komen of dien langen weg nog voor den boeg hebben, maar ook zij die slechts een kleinen tocht maken, zullen er een ge- zei lig zitje in het cafe vinden. De ontwerper, de heer W. Hoep, de aan- nemer, de heer Uiterdijk van Wieringer- waard, de schilder Boomsma van Slootdorp en anderen die aan bouw en installatie mee werkten, hebben eer van hun werk! Moge de heer W. Waiboer bij de exploitatie daar- van ook gunstige resultaten zien! BREEZANlf Na onderhandsche aanbesteding is de bouw van een woonhuis aan de Stoomweg voor rekening van den heer W. Cornelis- sen gegund aan J. de Graaf, timmerwerk; en P. Broers, metselwerk. Het schilderswerk wordt verzorgd door den heer Zeynstra, (Architectuur W. Hoep). WIERINGEN BRAND. Zondagmiddag j.1. brak brand uit in de schuur staande achter het woonhuis van. den heer S. v. d. Veen te Westerland. De vlammen grepen snel om zich heen en al spoedig lag de zaak dan ook voor de wereld. De brandspuit kon zich tot wat nablus, schen bepalen. Ofschoon de belendende perceelen wel gevaar liepen, bleven zij behouden. Als oor zaak wordt genoemd dat een kacheltje in de schuur fel brandde. VEREENIGING TOT BEVORDERING DES BIJENTEELT, AFD. WIERINGEN. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Zaterdag j.1. in hotel „De Haan". De heer R. Kat opende te 8 uur de ver gadering. Spr .heet de aanwezigen welkom en deelt mede, dat het ledenaantal nog steeds stijgende is. Dit is dus ondanks het slechte honigjaar een mooie prestatie. De notulen hierna gelezen, worden goed gekeurd. Wegens bedanken van den heer .Kooriï J.Vz. als bestuurslid, moest hiervoor een nieuw lid gekozen worden. Na eenige stem mingen wordt de heer Meyers van Den Oever gekozen. Hierna wordt besloten een praatavond te organiseeren met een spreker of met het voorlezen uit een boek handelende over de bijen. Het reglement en de statuten werden vervolgens voorgelezen en na eenige wijzi gingen goedgekeurd. Na den rondvraag, die eenige huishoude lijke besprekingen opleverde, sluit de voor zitter onder dankzegging de vergadering. Dr. Thorbecke uit Den Helder slaat met zijn Hudson tweemaal «ver de zij. Zondagmorgen te omstreeks half elf be vond zich de bekende geneesheer Thor becke uit Den Helder in gezelschap van zijn echtgenoote en 2 kinderen met zijn Hudson op den afsluitdijk naar Wieringen, toen hem een ernstig ongeval is overkomen. Op een gegeven moment is de wagen met de rechtenvielen in de zich naast den weg be vindende greppel gekomen en sloeg ten ge volge hiervan tegen een der betonnen put ten, die, zooals men weet, een 40 c.M. bo ven den grond uitsteken. De Hudson, dié een vrij groote vaart had, sloeg tweemaal op zijn kant om, zoodat voorbijgangers te recht vermoedden, dat de inzittenden ern stig gewond zouden zijn. Het bleek evenwel dat deze er wonder boven wonder vrijwel met den schrik waren afgekomen, enkele onbeteekenende kneuzingen en ontvellin gen niet mee gerekend. Met de Hudson waS het ernstiger gesteld. Deze is vrijwel geheel vernield en werd later door den takelwa gen van garage Nelis uit den Helder terug gebracht. Naar men ons meedeelde, was Dr, Thorbecke op dien dag juist met vacantie gegaan. ALKMAAR, 21 Au#. N.V Eierveilng voor Holl. Noorderkwar- Aanvoer: 135.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3-75—4, 08—60 Kg. 3.90—4.10, 60—62 Kg. 4— 4.20 62—64 Kg. 4.054.30, 6-1—66 Kg. 4.20 t™.6'"6 2-35-3.05 p. 100 stuks. ALKMAAR, 21 Aug. Op de heden gehoudten botermarkt wercï petaald voor: groothandel 75—70 ct. en! kleinhandel 77Ve-72V, tc. Handel matig, hipeieren (groothandel) 3.90—4.20; Eendeie- 1,311 3.Handel matig. ALKMAAR. 21 Aug. >p de heden gehouden veemarkt waren! melkkoeien f 190240 en 1 paard, waar- Dri|s n'el genoteerd. aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Aug. schotsche muizen 2.20. groot.en 2.40, B- O7a 3;7P' eigenheimers 2.30, bl. dito 2.20 —f40, drielingen 2-2.20. uien 3.50-3.60, drielingen 3.20, gele nep 5.20—5.50. spercie- boonen f .503.60, snijboonen 45, komkom- kroten 2.40, roode kool 1.10— 2.10, witte kool 0.901.30. gele kool 1.60- -30 bloemkool 10.90-11, dito 2e soort 4.50 4.80. andpvie 0.90 NOORDSCHARWOUDE, 23 Aug dim isfhoonmuizen 2-4, grooten' 2.VL 8 10 P~r2-30' dr>elingen 1.30, uien 2.90 sno^K 1'90-2.10. gele nep 5.30-5.60 ÏÏFSTT ,5'4(V-11'8°. r°°de kool 1.20- l.bO. witte kool 0.80—1 ALKMAAR. 23 Aug. 04 vLIeeJla.rkt ,^arcn heden aangevoerd? —43 89 ®leiJ f10—295, graskalveren f36 f 070-1 <S! k?lveren f 36-115, per kg. nl!cht' kalveren f8—20 4 vette iapen f .6—31, 200 vette varkens f' 0.57—62

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8