Twee vagebonden op avontuur Tusschen twee auto's bekoeld Het spek- en bacontekort Verhuizers haten de AXO. Zesjarig knaapje aangerand en mishandeld Ijverige nachtwaker Prins Bernbard bij den Koning der Belgen Brengen de Joden verdeeldheid Aluminium reddingsbooten Na de kermis Boefje aangehouden misdrijf in het bosch te neethorst. Wolhandkrabben in de Lioge Pokzickfc onder wilde duiven Kind onder een autowiel 475ste STAATSLOTERIJ Zij reden op gestolen fietsen; rij aten gestolen brood en boter; rij woonden in een leegstaand huis De politie te Rotterdam heeft aangehou den twee in de Maasstad wonende jongeman nen, die nooit eerder met de politie in aan raking zijn geweest, maar wier avontuurlijke aanleg hen thans parten heeft gespeeld. Ka een zwerftocht door Nederland, die opgezet was in verband met het feit, dat de knapen eerst naar Duitschland en later via België naar Spanje wilden gaan, zijn beiden in een leegstaand pand te Rotterdam gearresteerd, wegens eenige overtre dingen, gepleegd te Rotterdam en Arnhem. Donderdagavond zag een surveillcerend agent van politie in de buurt van den Hand weg twee jongens, die op nogal vreemde wij ze rondscharrelden. Toen zij den agent za gen, gingen zij aan den haal, doch na een korte achtervolging slaagde de agent er in hen aan te houden. Na aanvankelijk gewil lig te zijn meegegaan, sloegen zij plotseling vlak bij het politiebureau op de vlucht, zoo dat de agent opnieuw de achtervolging in zette. Thans kon hij er slechts één te pak ken krijgen. Weer ging de tocht bureauwaarts en weer slaagde de arrestant er in in de nabijheid van het bureau te ontkomen. De agent loste een schot in de lucht, doch daar bleef het bij. Ook deze jongeman wist te ontkomen. Dachten de ouders dat hun zoons uit kampeeren gingen? Het adres van een der jongens was ech ter bij de politie bekend. Een agent ver voegde zich aan de ouderlijke woning, waar hij van den vader vernam dat de zoon des huizes, de 19-jarige koperslager C. P. K. en diens vriend, de 18-jarige behanger C. P. van T. even tevoren een tent hadden gehaald en waren verdwenen. Dit was het begin van het avontuur. K. beschikte over een eigen fiets van T. leende er zoolang een van zijn zuster, In de Brielschelaan zag hij een heerenrijwiel staan dat hem beter beviel. Dus verwis selde hij de damesfiets voor het heerenrij wiel. Het tweetal toog via lltrecht naar Cleef, waar zij de Duitsche grens wilden passeeren. Hiervan kwamen zij echter terug, aangezien slechts één der beide wereldrei zigers over een pas beschikte. Zij besloten daarom terug te keeren naar Arnhem, waar van T. andermaal een fiets ontdekte, mooier dan zijn „eigen" rijwiel, De jongeman past dus weer het systeem van inruiling toe. Nu het trappen zoo makkelijk ging, verlangde ook de maag zijn rechten; uit een bakkerswagen voorzagen de jongelui zich van brood, uit een melkwagen eigen den zij zich wat boter toe, Aldus ge sterkt, besloten zij via België naar Spanje te trekken, maar ook dit plan lieten zij tenslotte in verband met de bekende pa&moeilijkheden varen. In arren moede Zij keerden in arren moede naar Rotter dam terug waar zij hun intrek in een leeg staand pand aan de Zuidpolderstraat na men. Hier werden zij door een zuster van T. ontdekt. De beide ondernemende jongelui zijn in het bureau Sandelingplein ingesloten. Bodediensten moeten zich niet met het verhuizen bemoeien. In een te Utrecht gehouden vergadering van den Onderlingen Bond van Verhuison- dernemingen in Nederland werden uitvoe rige besprekingen gewijd aan den noodtoe stand in het verhuisbedrijf. Gewezen werd op de scherpe concurrentie, welke in ver schillende gemeenten wordt ondervonden van dc zijde van liefdadige instellingen. De bijzonder goedkoope exploitatie dier instel lingen, gecombineerd met het feit, dat haar bedrijfstckorten worden opgevangen door collecties, bijdragen van particulieren, sub sidies, enz. hebben de prijzen der verhuizin gen, ondanks de verhooging van wegenbe lasting. benzineprijzen, olieën en materia len in plaats van omhoog naar beneden ge drukt. Voorts werd ter sprake gebracht de ongewenschte toestand, dat bodediensten zich met verhuizingen belasten, terwijl ern stige bezwaren werden aangevoerd tegen het feit, dat het scmi-officieele bedrijf der A.T.O. zich eveneens op dit terrein be weegt. Ten slotte werd een motie aange nomen, waarin o.m. de wcnsche- lijkheid wordt uitgesproken het be drijf voor ten minste een jaar voot gesloten te verklaren en aldus het oprichten van nieuwe ondernemin gen te voorkomen, en waarin voorts het bestuur wordt opgedragen, den minister van Waterstaat te vei zoe ken het verhuisbedrijf van de A.T.O. te doen ophouden. Haalde jaszakken uil. Zondag heeft de badmeester van het Florapark in Amsterdam-Noord een jeug digen dief op heeterdaad betrapt. Het was °en dertienjarige jongen, die hokjes bin nensloop en jaszakken uithaalde. He jongen is aangehouden en voorloopig nan zijn ouders teruggegeven. Heden zal hij voor den officier an justitie geleid worden. Kfnd werd in bewusteloozen toe stand en bsvig bloedend gevon den. Dader nog niet opge spoord. Zondagmiddag is het zesjarig zoontje van den heer De B., wonen de te Heemskerk, dat bij zijn groot ouders te Santpoort logeerde, ver moedelijk met een stukje chocolade, in het bosch te Neethorst gelokt, waar het knaapje om ongeveer vier uur door zijn oom, die ongerust ge worden was over zijn lange uitblij ven en naar hem was gaan zoeken, in bewusteloozen toestand in het kreupelhout werd gevonden, vreese- lijk met bloed bedekt. Het bleek dat de knaap op een verschrikkelijke manier mishandeld was. De sporen wezen er op, dat vermoedelijk ge tracht is den jongen te wurgen, ter wijl zeer zeker minder goede bedoe lingen bij den bedrijver hebben voor gezeten. Nadat twee dokters de eerste hulp hadden verleend, is de jongen, die vermoedelijk een hersenschudding en een kaakfractuur had bekomen, per ziekenauto naar het Antho- nius-ziekenhuis te I.Tmuiden overgebracht. Zijn toestand is redelijk. Onmiddellijk heeft de gemeentepolitie van Velsen, onder leiding van den plaatsvervan- genden commissaris een uitvoerig onderzoek ingesteld, waarbij ook nog assistentie werd verleend door een rijks-politiehond-geleider. De dader kon tot nu toe niet worden opge spoord. Te ongeveer half twee des middags moet het kind gezien zijn in gezelschap van een man van middelbaren leeftijd, vermoedelijk met een wit baardje, gekleed in grijs col bert costuum, grijzen vilthoed met donker lint, terwijl om ongeveer drie uur' nabij de plaats waar het kind werd gevonden, een man werd aangetroffen, gekleed in bruin colbert costuum. bruinen vilthoed, leeftijd ongeveer 30 jaar. Het kind was gekleed in beige broek, dito blouse met roode slipover, beige kousen, bruine lage schoenen, bloots hoofds en in het bezit van een autoped. De plaatsvervangende commissaris van politie te Velsen verzoekt degenen, die inlichtingen kunnen verstrekken, met spoed daarvan ken nis te geven aan het hoofdbureau van po litie aldaar. De visscher van D. te Deil (Gld.) heeft in de Boven-Linge drie wolhandkrabben gevangen. Dit is de eerste keer, dat derge lijke dieren in deze rivier zijn aangetroffen. VIJFJARIG KNAAPJE AANGEREDEN. Op slag dood. Gisteravond omstreeks half zeven is te Enspijk op den Nieuwen Rijksweg 's Herto genboschAmsterdam het vijfjarig zoontje van de familie, J. I., dat langs den druk ken weg speelde en daarbij plotseling; den weg overstak, door een bestelauto, die in de richting Utrecht reed, gegrepen. De knaap was vrijwel op slag dood. De chauffeur trachtte nog een aanrijding te voorkomen, ■maar mocht hierin niet meer slagen. Het lijkje van den jongen is naar de op 500 meter van de plek van het ongeluk ge legen ouderlijke woning vervoerd. De auto is voor onderzoek in beslag ge nomen. Ongeluk te Overschie. Gisterenmorgen reed de 39-jarige M. C. uit Amsterdam met zijn auto op den Rijks weg van Delft naar Rotterdam. Op onge veer 300 m voor het viaduct bij de Schie- laan te Overschie zag hij een defecte auto staan, waarvan de bestuurder, de 45-jarige L. de S. uit Haarlem, bezig was het defect te herstellen. C. stopte en reed zijn auto voor den stilstaanden wagen geheel ter rechterzijde van den weg om de S. te assisteeren. Inmiddels naderde uit dezelfde richting een vrachtauto, bestuurd door den 43-jari- gen A. G. uit Zoetermeer. A. G. heeft later in het afgenomen ver hoor verklaard, dat voor hem een West- landsche vrachtwagen reed, die plotseling uithaalde naar links. Andere getuigen heb ben dezen wagen echter niet gezien. Op dat oogenblik, aldus verklaart G., vloog hem een bij in het gezicht en toen hij het insect wegsloeg kreeg hij pas de beide stilstaande auto's in het vizier. Hij kon niet meer uit wijken en hoewel hij zoo hard mogelijk remde, was een aanrijding niet meer te voorkomen. Dc vrachtwagen drukte de achterste personenauto geheel in elkaar, waar door de heer C. bekneld geraakte tus schen deze auto en zijn eigen wagen. Beide beenen werden hem verbrijzeld. De nog inzittende medereiziger van C., de 40-jarige handelsreiziger N. W. werd ernstig aan het hoofd gewond en bekwam bovendien inwendige kneuzin gen aan de borstkas. Na voorloopig behandeld te zijn door den politie-arts, dr. G. de Graaf, zijn beide ge wonden per Roode Kruis-autó naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter- dam overgebracht. De vrachtauto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. De wagen van C. werd aan de achterzijde in elkaar gedrukt. De drie auto's zijn, in verband met het politie onderzoek, in beslag genomen. Men kon den gearresteerden fiet sendief echter niets bewijzen. Op aanwijzing van een nachtwaker heeft de politie van het bureau Raampoort te Amsterdam een bekenden fietsendief ge- ai-resteerd, die in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Jordaan twee fietsen zou hebben gestolen. Deze zou hij in Ratel- wachtsteeg hebben neergezet. De fietsen werden in beslag genomen, doch het bleek spoedig, dat een der fietsen daar door een bewoner was neergezet. De aangehoudene beweerde ook met de andere fiets niets te maken te hebben, zoodat hij wegens gebi'ek aan eenig bewijs weer op vrije voeten is gesteld. Vei-schcidene jagei-s in den Zuidoosthoek van Drente hebben, aldus de N. R. Ct., ge constateerd, dat er vele wilde duiven wor den aangeti-offen, die lijdende zijn aan een ziekte. De snavel is dik; om den kop en aan de pooten zijn zwellen zichtbaar, die zeer veel op zweei'tjes lijken. Uit een onderzoek is thans gebleken, dat de duiven lijdende zijn aan een pokzickte. Ook het vorige jaar werden reeds van deze zieke dieren aangetroffen. Zelfs in de nesten vindt men jonge dieren die dezelfde ziekte- verschijnselen vertoonen, DR. DETERDING KRIJGT DE SCHULD. Grossiers en slagers zetten liever in het binnenland af. Dezer dagen berichtten wij, dat er momen teel een tekort aan spek en bacon bestaat, waardoor de Nederlandsche Veehouderij Cen trale niet genoeg exporteeren kan. Het Hbld. weet over deze aangelegenheid nog de vol gende bijzonderheden te vermelden: Het is ons bekend, aldus het Hbld., dat niet alleen dc selectie van dc naar Engeland te exportecien bacon op het oogenblik veel minder streng is geworden, maar óók, dat er al in geen weken slappe uitgesorteerd is voor het binnenland, terwijl vroe ger terecht voortdurend werd verkondigd, dat bij don baconexport een schei-pc qualiteits-selectic moest worden toegepast. Dit gold dus zeker alléén maar voor den tijd, toen er varkens te véél waren en de loonslachtende fabrikanten graag een paar duizend per week méér slachtten, om deze dan voor een zacht prijsje van dc Centrale over te netnen als slappe bacon voor de bin- ncnlandsche markt. Wat den uitvoer van spek naar Duitschland betreft, is het o.i. voor een deel te wijten aan den verkoop van een groot kwantum aan Dr. De- terding, waardoor de Centrale geen voorraad meer overhield voor den normalen export. In vorige jaren' ontving de Centrale meer dan genoeg spek om het toegestane kwantum naar Duitschland te leveren en had zij dus geen ïeserve nóódig. Nu de slachtingen ech ter door de hooge varkensprijzen steeds klei ner worden en dus minder spek disponibel komt, terwijl anderzijds dc contingenten voor Duitschland zijn verhoogd, is de zaak vast- geloopen. Al in geen weken is er meer spek bij de Centrale ingeleverd en als de Centrale de prijzen voor het in te nemen spek niet aanzienlijk vei-hoogt, ziet het er ook niet naar uit, dat dit voorloopig zal veranderen. Dc varkens kosten n.1. in de groote ste den op het oogenblik circa 70 cents jier K.G. geslacht en de Centrale betaalt voor A, B en C spek momenteel xesp. 56, 55 en 53 cent. Het is in den tegenwoordigen tijd niet mogelijk, om een dergelijk ver lies op het spek te verhalen op het magere vleesch, zoodat iedere gros sier en slager zijn spek zoo goed mo gelijk in het binnenland ziet te plaat sen, natuurlijk voor veel hoogere prij zen dan de Centrale betaalt. Voor het derde kwartaal is tusschen Duitschland en Nederland een prijs vastge steld op 61 cents. Er is echter maar een voorraad van 500 a 600 ton, terwijl het con tingent ruim drie maal zoo groot is. Duitschland zal er, naar wij vernemen, op staan, dat dit hcele kwantum voor dien prijs geleverd zal worden. Op het oogenblik is de zaak zóó, dat Ne derland naar verschillende landen zou kun nen exporteeren, waaraan het thans niets levert, omdat onze prijzen op een te hoog niveau staan. Aan onze tegenwoordige af nemers kunnen wij niet meer leveren, om dezelfde reden. Dc prijzen van de vaikens zijn nu hoog. De hoer jjceft. er niets aan, want door de toeltbeperking zijn de biggen veel te duur, terwijl dc heffing op het meel ook een flink deel van de opbrengst vraagt. Het is te hopen, zoo besluit het Ildbld., dat minister Steenberghe eindelijk eens op ruiming zal houden, waarmee èn de boer èn de handel gebaat zullen zijn en dat het niet meer mogelijk zal zijn, goedkoope nar tijen varkens of spek ten bate van enkele bevoorrechten weg te geven. Naar wij vernemen heeft Z. K. H. Prins Bernhard gisteren een onoffi cieel bezoek gebracht aan den Ko ning der Belgen. Z. K. H. heeft het noenmaal ge bruikt op het slot te Laeken. EN WORDT HET ANTI-SEMIETISME IN ONS LAND STEEDS GROOTER? Verslag van de Tweede Kamer met betrekking tot het overwel digend aantal verzoeken om na turalisatie. Aan het voorloopig verslag over 57 natu ralisatie-ontwerpen wordt het volgende ont leend: De omstandigheid, dat in een tijdsbestek van nog geen twee maanden met minder dan 57 wets ontwerpen, houdende naturalisatie van meer dan 1100 personen (welk aantal tot veel meer dan het dub bele stijgt wanneer men de gezins leden, die meegenaturaliseerd zul len worden, meetelt), bij de Kamer zijn ingediend, had algemeen de aandacht getrokken. Van verschillende zijden wei'd gevraagd naar de redenen, welke tot de vrijwel ge lijktijdige indiening van een zoo groot aantal naturalisatievoorstellen geleid heb ben. Enkele leden waren van meening, dat de indiening van een zoo groot aantal wetsontwerpen tot naturalisatie de Kamer voor een zeer ei-nstig vraagstuk plaatst. Zij oordeelden, dat het Nederlan derschap niet verleend dient te wor den aan personen, wier opname in ons volk de toch reeds bestaande noodlottige verdeeldheid zou ver- grooten. Alleen de norm van geest en stamverwantschap zij hier be slissend. In dit verband gaven zij te kennen, dat huns inziens het anti semitisme onder ons volk groeiende is. Zij achten het niet wenschelijk, dat steeds meer Joden van buiten in onze volksgemeenschap worden opgenomen. Verscheidene andere leden verklaarden niet in te zien, dat naturalisatie van Joden de verdeeldheid in ons volk zou vergrooten. Van een gi'oeiend antisemitisme is huns inziens ook geen sprake. Concurrentie in de onderwijs wereld. Het had de aandacht van verscheidene le den getrokken, dat onder hen, aan wie de regeering bij deze ontwerpen het Neder landerschap wenscht te verleenén, zich een groot aantal personen bevinden, werkzaam bij het ondei'wijs. Wel is waar zijn dit voor het grootste gedeelte personen, die Neder landsche diploma's, benevens de vereischte vergunning tot het geven van onderwijs in Nederland bezitten, terwijl zich in de dos- siei-s verklaringen bevinden van den mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, inhoudende, dat deze tegen de gevraagde naturalisatie geen bezwaar heeft doch de leden, die deze opmerking maak ten, betwijfelden toch, of het verstandig is, al deze personen in het Nederlandsche staatsverband op te nemen. Zij herinner den daarbij aan de groote werkloosheid, die nog steeds onder het onderwijzend per soneel hier te lande heerscht. En ook ves tigden zij er de aandacht op, dat juist ten aanzien van onderwijzers geëischt mag worden, dat deze geheel in het Nederland sche volksleven zijn opgenomen. Zij hadden niet de overtuiging, dat dit laat ste van allen, om wie het hier gaat, gezégd kan worden. De „Nieuw Amsterdam" krijgt ook aluminium booten. Behalve voor het bouwen van cano's vin den aluminium-legeeringen reeds geruimen tijd toepassing in den zeescheepsbouw. Reeds eenige jaren is, aldus de N.R.Crt., een aluminium - legeering (aluminium - magne sium-roestvrij ijzer-mangaan), Britsch pa tent No. 337,588, die tegen den invloed van zeewater en zeedamp bestand is, in den handel. Een van dit metaal gebouwde motoi'boot, welke zich in Nederland bevindt, heeft meer dan twee jaren op de Engelsche kust bij Southampton gelegen; onder het aangroei- sel van schelpen en zeewier bleef het metaal geheel onaangetast. Behalve een groot aantal vaartuigen voor verschillend gebruik, o.a. een snelvarende, zeegaande patrouilleboot voor de Canadee- sche politie, zijn van dit materiaal ook een aantal scheepsi'eddingbooten gebouwd. De nieuwe motorschepen Brastagi en Welte vreden van de N.V. Rotterdamsche Lloyd zijn met reddingbooten van dit materiaal uitgerust. De reddingbooten van het nieuwe s.s. „Nieuw Amsterdam" van de Holland Amerika Lijn worden alle van dit materiaal vervaardigd. Zestien van deze booten voor zien van een handschroefinstallatie, heb ben een capaciteit van 99 personen elk, van de zes motorreddingbooten kunnen vier stuks elk 62 personen opnemen, de beide andere, voorzien van radio-installatie en zoeklicht, 57 personen elk. In vergelijking met houten reddingbooten van hetzelfde type wordt door het gebruik van de alu minium legeering een gewichtsbesparing van ongeveer 1650 kg per boot verkregen. Bovendien kon de inhoud van de lucht- kasten, waarop de boot bij eventueele bodembeschadiging blijft drijven, meer dan de helft grooter worden dan bij houten booten. Aangereden en gedood. Op den rijksweg Arnhem-Elden zijn gis teravond twee voetgangers die van de ker mis te Elden terugkeerden en die midden op den weg liepen, van achteren door een vrachtauto, welks bestuurder hen te laat opmerkte, aangereden. Een der voetgan gers, een ongeveer 30-jarige man, uit Arn hem werd terstond gedood. Hij bekwam zware verwondingen aan het hoofd. De an dere voetganger brak eenige ribben en is per ziekenauto naar het gemeentezieken huis te Arnhem ovei-gebracht, waar hij ter verpleging is o|)genomen. Een derde man, die in het gezelschap van de beide slacht offers was, werd niet aangereden. Doodelijk ongeluk te Noord- wijkerhout. Gistei'middag klom het vijfjarig zoontje van den tuinder N. van G., wonende te Noordwijk, ongemerkt op de treeplank van een stilstaanden zwaren bloemenauto vap den heer M. L. uit Rijnsburg. Zonder dat de bestuurder het kind gewaar werd reed hij weg. Een vijftigtal meters verder hoor de hij een kreet van een meisje, dat de jongen in zijn gevaarlijke positie zag. De bestuurder remde onmiddellijk, doch juist op dat oogenblik viel de jongen van de treeplank, vóór een der dubbele achtenvie- len, dat hem over het hoofd ging. De knaap was terstond dood. (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 23 Augustus 1937 Hooge Prjjzen 5000.— 18263 200016560 1000.— 2723 4643 12351 400.— 2299 8786 16284 21865 23900 200.— 7271 10240 22026 100.— 10286 13541 17673 21368 21641 Prijzen van 45. 6 51 114 115 306 439 452 467 471 535 566 568 622 654 699 717 724 786 792 798 812 872 884 914 916 931 947 1027 1042 1052 1097 1112 1138 1144 1350 1450 1486 1497 1515 1530 1557 1574 1578 1634 1644 1651 1738 1828 1870 1902 1906 1932 1937 2000 2041 2071 2097 2120 2130 2138 2140 2181 2187 2232 2320 2365 2480 2518 2545 2566 2670 2698 2784 2870 2896 2901 2905 3021 3066 3067 3070 3075 3136 3152 3179 3199 3326 3346 3379 3389 3407 3510 3511 3525 3650 3663 3687 3721 3786 3887 3896 3901 3928 3945 3959 3970 4002 4015 4020 4022 4052 4059 4066 4073 4217 4298 4305 4393 4403 4520 4522 4561 4573 4578 4596 4635 4650 4701 4727 4744 4754 4784 4815 4823 4848 4858 4864 4872 4876 4917 4951 4960 4975 4983 5067 5122 5180 5231 5237 5240 5262 5270 5293 5387 5425 5460 5474 5477 5574 5673 5682 5718 5775 5851 5857 5905 5911 5917 5955 6014 6038 6055 6115 6116 6155 6183 6225 6274 6299 6302 6328 6360 6373 6424 6425 6432 6516 6523 6532 6548 6558 6535 6696 6697 6729 6749 6750 6757 6796 6798 6850 6912 6926 6950 6963 6968 6976 7014 7042 7093 7110 7117 7139 7197 7199 7272 7278 7307 7324 7339 7386 7404 7450 7477 7552 7620 7622 7626 7672 7686 7688 7689 7697 7702 7713 7742 7773 7795 7799 7805 7841 7869 7927 7929 7958 7992 7999 8020 8048 8069 8076 8139 8182 8186 8217 8237 8248 8269 8299 8312 8313 8332 8363 8381 8434 8449 8459 8472 8478 8484 8549 8553 8572 8577 8579 8587 8593 8616 8619 8701 8720 8757 8864 8930 8945 8950 8959 9012 9036 9121 9145 9163 9189 9242 9318 9320 9380 9414 9448 9497 9535 9539 9541 9547 9604 9624 9670 9778 9809 S816 9832 9858 9918 9946 9958 10022 10036 10068 10116 10131 10162 10164 10167 10179 10239 10243 1Q306 10308 10333 10337 10340 10427 10438 10460 10472 10492 10624 10673 10687 10751 10760 10776 10798 10809 10825 10850 10925 10940 10954 10978 10990'11010 11045 11102 11124 11163 11226 U315 11365 11394 11396 11402 11429 11434 11449 11457 11458 11518 11534 11575 11619 11667 11689 11710 11809 11868 11873 11890 11903 12041 12105 12116 12248 12261 12377 12389 12402 12513 12544 12545 12549 12564 12613 12776 12781 12785 12812 12845 12879 12966 12970 13061 13063 13124 13142 13148 13199 13201 13256 13258 13337 13405 13432 13473 13478 13527 13535 13566 13576 13584 13624 13629 13648 13650 13664 13667 13674 13694 13706 13725 13794 13922 13942 13959 13977 14009 14060 14061 14195 14249 14272 14334 14362 14392 14418 14420 14467 14583 14611 14612 14622 14695 14712 14752 14806 14811 14817 14852 14873 14886 14894 14913 14916 14938 14950 15014 15046 15062 15071 15134 15142 15146 15260 15272 15274 15279 15340 15379 15382 15437 15447 15485 15488 15498 15510 15529 15533 15589 15599 15604 15633 15658 15671 15685 15714 15722 15751 15766 15800 15851 15912 15914 15922 15944 16019 16021 16063 16096 16134 16160 16253 16305 16309 16327 16436 16444 16475 16483 16515 16546 16566 16649 16651 16683 16696 16716 16721 16750 16928 16941 16958 16962 16975 17011 17023 17090 17123 17207 17216 17228 17252 17262 17318 17383 17387 17397 17424 17435 7442 17459 17472 17477 17552 17566 17752 17790 17820 17830 17868 17876 17896 17935 17981 18011 18126 18177 18191 18202 18224 18241 18277 18280 18384 18404 18460 18474 18521 18522 18534 18570 18645 18741 18793 18801 18821 18832 18894 18925 18931 18948 18960 18994 19041 19047 19072 19082 19187 19209 19219 19240 19274 19336 19342 19367 19373 19420 19472 19473 19504 19505 19525 19552 19819 19941 19947 19954 20006 20184 20204 20226 20234 20264 20285 20290 20298 20329 20346 20388 20404 20419 20426 20441 20453 20511 20602 20651 20682 20686 20701 20750 20819 20876 20906 20965 20971 21035 21037 21052 21101 21137 21166 21169 21174 21203 21207 21327 21334 21394 21535 21557 21608 21648 21684 21691 21693 21696 21718 21719 21723 21728 21748 21771 21825 21892 21914 21946 21974 22043 22057 22138 22139 22186 22229 22271 22299 22316 22326 22478 22486 22493 22503 22512 22517 22525 22757 22821 22830 22834 22972 23005 23009 23016 23068 23093 23187 23204 23213 23232 23263 23287 23363 23380 23387 23408 23426 23434 23446 23509 23537 23541 23543 23563 33565 23594 23674 23695 23757 23730 23865 23907 23974 23982

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7