Texel 330 adspirant-miliciens vallen Nieuwediep binnen Ingezonden VxAAxtfuMj, Xw-tm fiten. De eerste kennismaking met den dienst ^^hezpimaAiJUAicMen Koninginnedag bij „Frissche Morgen Iventarisatie Natuur van de Texelsche Monumenten De Mui voor het publiek geopend Marine-parade te Vlissingen De heer C. P. Van Ginkel Tegemoetkoming in kosten visschers- vaartuigen Bijna in prijs verdubbeld Leven in de Hellevoetsluische brouwerij Haven van Niewediep §S» «WS» ZLAzr™v-runchal' G,ue- 1 Verrassende resultaten „Staatsboschbeheer", de instantie die op tal van plaatsen in ons land zulk een baanbrekend en boven -illen lof verheven werk verricht, bezit ook op Texel diverse stukken land, waar van de schoonheid thans als nationaal bezit behouden blyft. Dat zij hierbij echter niet stilzit, doch in tegendeel met een open oog de belangen ziet van een bestudeering van de haar in toezicht gegeven gebieden, bewijst het" feit, dat thans op Texel een tweetal beroepsbiologen bezig zijn, teneinde zoowel van flors als fauna van de zich alhier bevindende natuurmonumenten de inventaris op te maken. De bedoeling is, dat deze inventarisatie zich over het geheele land zal uitstrekken, doch met Texel is thans een begin gemaakt. Beide biologen studeeren nog in Leiden, doch gebruiken voor dit wetenschappelijk onderzoek hun vacantie, die een 3-tal maanden omvat. Aan het einde van deze maand moeten zijn hun werkzaamheden op het eiland beëindi gen. Vermoedelijk zullen dan geheel geïventa- riseerd zijn: de Mui, de Geul en de bekende Meeuwenduinen. Gelijktijdig vervaardigen de biologen mate riaal voor een groot herbarium in het Utrecht- sche museum en tevens voor dat van Texel. Dit laatste vooral ondervindt zéér veel mede werking. Vermelden wij tenslotte nog, dat de resultaten van beide jonge biologen zeer ver rassend zijn. Vanaf Woensdag is het weer geoorloofd in de Muy te gaan zonder daartoe een vergun ning aan te vragen. Gedurende den broedtijd mag fnen dit mooie plekje slechts betreden, als hiervoor bij den Houtvester van het Staatsboschbeheer een vergunning is gege ven, en deze bepaling is tot 1 September van kracht gebleven, teneinde de vogels en hun nesten voor vernietigen te sparen. Thans mag men weer naar hartelust door deze mooie plek zwerven. Natuurlijk is het ook nu nog niet geoorloofd vogelnesten te vernielen en plan toen uit te rukken. Oosterend Koninginnefeest tc Oostcrend Te Oosterend is de verjaardag-van H. M. de Koningin met groote opgewektheid gevierd. De kinderen 'hebben1'ïn dé' scholen feest gevierd en zyn daar getrakteerd. Op het wei land van den heer G. Bakker zijn tableaux op gevoerd, waaronder ook: „Er waren eens twee koningskinderen", wat zeer in den smaak viel". Des avonds gaven de muziekvereeniging „Excelsior" van Oosterend en het Fanfare corps „V.I.O.S." van Oost, uitvoeringen, waar bij verschillende vaderlandsche liederen ten gehoore werden gebracht. Jammer was het, dat gedurende de verschillende uitvoeringen de orde zeer werd verstoord door het werpen van voetzoekers op het terrein en door gejoel. Het was noodig geweest, dat om dit tegen te gaan, politie-toezicht was aangevraagd. Men had dit niet verzocht, omdat men meende, dat dit hier niet noodig zou zrjn, doch het bleek, dat men om de orde te bewaren, politie toezicht had moeten vragen. Des avonds te kwart over elf zijn de fees- toelijkheden door Wethouder Vlaming met een toepasselijk woord gesloten. (Van onzen correspondent.) De Koninklijke Marine heeft zich te Vlissin gen bij de viering van den Koninginnedag niet onbetuigd gelaten. Natuurlijk was er een uit gebreid programma van niet-militairen aard (vlrschillende optochten, openluchtconcerten, tientallen kinderfeesten, een lichtstoet, een groot vuurwerk, enz.) maar de Marinestad Den Helder interesseert natuurlijk speciaal hetgeen de Marine heeft gedaan. En dat was niet gering. Tegen elf uur concentreerde de belangstel ling zich op den Boulevard Evertsen tegen over Grand Hotel Britannia. Hier werd een groote parade gehouden door de onder één regimentsbevel vereenigde detachementen van de te Vlissingen ressorteerende Marineschepen en door een compagnie van de 2e schoolcom- pagnie van het Regiment Kustartillerie. De parade werd gecommandeerd door den len luitenant ter zee P. Kronenberg. De troe pen, die aan de parade zouden deelnemen stonden tegenover het groote hotel opgesteld, om daar te worden geïnspecteerd door den Ondercommandant der Marine in Zeeland, ka pitein ter zee H. J. v. d. Stad, den burge meester van Vlissingen, den garnizoenscom mandant, den districtscommandant der Kon. Marechaussee, de diverse commandanten der te Vlissingen gestationneerd Marinevaartui gen, den staf enz. Tegen elf uur stond alles voor de inspectie gereed en arriveerde de auto met den Ondercommandant en zijn ad judant, die eerst de autoriteiten verwelkomde. En toen, terwijl de Marinekapel opwekkende wijsjes deed hooren, begon de inspectie. Hier na werd onder vroolijke marschmuziek van de Marinekapel voor de autoriteiten gedefi leerd. Het kleurige schouwspel werd door een zeer talrijk publiek gadegeslagen. Na afloop der parade trokken de troepen de stad in en werd nog een stevige marsch gemaakt, die alom zeer groote belangstelling trok. Blijft voorz. Capitulan ton raad. Wij hebben onlangs gemeld, dat de heer C. P. van Ginkel per 1 October a.s. als secre taris-generaal van het Departement van De fensie zal aftreden. Naar wij thans vernemen, zal hij echter de functie van voorzitter van den capitulantenraad blijven vervullen. Ook zal de heer van Ginkel voorzitter blijven van de commissie van georganiseerd overleg land macht (officieren en onderofficieren). ESKADER OP SCHIETOEFENING- Batavia, 1 September. Hedenochtend is het eskader voor schietoefeneningen uitgevaren. Te acht uur in den ochtend vertrokken de onderzeeërs, te kwart voor negen de jagers en om tien uur de kruisers „De Ruyter" en ,Sumatra". (Aneta.) De tot kapitein ter zee bevorderde kapitein- luit. ter zee K. W. F. M. Doorman, chef van den Marinestaf, is bestemd voor den dienst in O.-Indië en zal 28 dezer zijn bestemming* volgen met het s.s. „Baloeran" van de Rott. Lloyd. Van bevoegde zijde verneemt het H.bl., dat het in het voornemen van de regeering ligt den eigenaren van visschersvaartuigen, ten aan zien waarvan door de Nederlandsche Vis- scherij centrale een uitvaarcertificaat voor de garnalen- en/of kleine trawl- en snurrevaad- visscherij is verstrekt, die, ter verkrijging van een certificaat van deugdelijkheid, hun vaar tuigen in het tijdvak van X Januari 1936 tot 15 September 1937 hebben doen onderzoeken op de door de desbetreffende in den Schepen wet gestelde minimum-eischen, tot een zeker percentage tegemoet te komen in de door de scheepvaart-inspectie geraamde kosten, noo dig om het casco en/of den inventaris van de bedoelde visschersvaarutigen aan de ge stelde minimum-eischen te laten voldoen, mits de door de scheepvaartinspectie geraamde kosten, welk reeds door dezen dienst zijn op gegeven aan de Nederlandsche Visscherij-cen- trale, niet meer bedragen dan: 800.voor zeilvaarutigen en vaartuigen, voorzien van een benzinemotor of van een oliemotor, waarvan de capaciteit niet meer dan 20 p.k. bedraagt; 1.000.voor vaartuigen, voorzien van een oliemotor, waarvan de capaciteit meer dan 20 p.k., doch minder dan 79 p.k. bedraagt; 1.200.— voor vaarutigen, voorzien van een oliemotor, of andere inrichting voor me chanische voortstuwing waarvan de capaciteit meer dan 79 p.k. bedraagt. Indien de door de scheepvaart-inspectie ge raamde kosten voor een vaartuig meer bedra gen dan het hierboven vermelde bedrag voor de categorie, waaronder het vaartuig valt, dan zal er geen tegemoetkoming worden ge geven. Belanghebbenden, die aan de bovenaange- geven voorwaarden voldoen, en voor de be doelde tegemoetkoming in aanmerking wen- schen te komen, kunnen dit aan de Nederland sche Visscherijcentrale, Juliana van Stolberg plein 34 te 's-Gravenhage, mededeelen in een schrijven, waarin nauwkeurig behoort te wor den opgegeven, door welke werf de verplicht uit te voeren reparaties zijn, of zullen worden verricht en/of door welke(n) leverancier(s) de verplicht aan te schaffen inventaris is of zal worden geleverd. Vischpryzen. Hoewel de Maandagmarkt te IJmuiden dit maal een belangrijk grooter aantal schepen dan de vorige week te zien gaf, was de totaal opbrengst van de aangevoerde visch nauwe lijks twee duizend gulden meer. Niet minder dan 13 plaatselijke stoom- en 1 Rotterdam- sche motortreiler alsmede 2 Zweedsche motor- kotters, 23 Katwijksche, 2 Rotterdamsche en 1 IJmuider motorlogger brachten hun vangst in de veiling en kregen daarvoor 46.000.— tegen 14 stoomtreilers, 2 buitenlandsche kot ters en 20 motorloggers met 44.230 op den Maandag tevoren. De Scheveningsche motor- logger, welke versche haring deed verkoopen, ontving 757. Drjjfnetharing. De vangst van versche drijfnetharing schijnt beter te zijn dan die op pekelharing, want er gaan voor het bewaren van de versche visch bijna geen kosten af, terwijl voor het aanbrengen van de pekelharing nog tonnen en zout moeten worden bijgeleverd. Wij ver namen dan ook, dat verschillende reeders het voornemen hebben uitsluitend versche ha ring door hunne schepen te laten aanvoeren. J De IJmuider vloot. Van de IJmuider vloot waren gisteren weer 81 schepen in bedrijf gesteld, van welke 27 de kustvisschery en 16 de haringvangst uit oefenen. De overige zijn Noordzeebooten en schepen, die aan de Engelsche westkust Nauwelijks is een nieuwe maand aange broken of de Deensche motorkotters komen naar IJmuiden om gebruik te maken van het voor de loopende maand vastgestelde contin gent tot aanvoer. Gisteren waren niet minder dan vier Esbjergers aan de markt, van welke één reeds twee dagen geleden binnenkwam, om toch maar de ersete aan den afslag te zijn. De besommingen waren zeer tevreden stellend en varieerden van i 200 tot 830 In de week van 24 tot en met 30 Augustus was de aanvoer aan den Rijksafslag te IJmuiden 157.061 of ruim twintig duizend gulden meer dan in de voorafgaande ver- slagweek. Er kwamen nu van de treil visscherij binnen 48 motorloggers, 3 Zweed sche kotters en 226 kustvaarders, die voor 152.960 aanbrachten. De vangst van de 3 binnengekomen motorloggers met haring had een waarde van 2847 en overgiens kwamen van elders nog 53 zendingen in consignatieveiling. Hiervoor noteerde de marktmeester 1254, wat ten opzichte van het geheel niet veel gewicht in de schaal legde. Onlangs maakten wij in ons blad gewag van de installatie van een Commissie voor Militaire Zwemwedstrijden, als onderbestuur van de K.N.Z.B. Deze Commissie kon dit jaar haar taak, wedstrijden voor militairen te or ganiseeren op Koninginnedag, niet volbren gen en nam gaarne het aanbod van de Sport club F.M. aan, om de organisatie dit jaar aan deze jonge vereeniging op te dragen. Vanzelfsprekend was door den te gerin gen tijd van voorbereiding de opzet niet grootsch, maar het was toch gisteren een ge zellige middag op den dijk. Om hier on vermeldbare -redenen kon geen publiciteit aan deze wedstrijden, die om drie uur aan vingen, worden gegeven, maar maar niette min waren zeer velen in de nabijheid van de wedstrijdbaan en het poloveld aanwezig. Door middel van een groote versterker werd regelmatig aan het publiek de stand van za ken, technische bijzonderheden en zelfs een ooggetuige verslag van den polowedstrijd ge geven, terwijl in den overigen tijd een gramo- foonplaatje werd gedraaid. Vooral op den schoolslag en de crawl (resp. 100 en 50 me ter) zagen we verscheidene spannende races en er werden zeer goede tyden gemaakt, in aanmerking genomen, dat het allen deelne mers waren, die van wedstrijd-zwemmen geen speciale liefhebberij maken. Na deze wedstrijd-nummers werd er door een aantal militairen nog 100 m gekleed ge zwommen (50 m beenslag op den rug en 50 m schoolslag), een prachtig nummer voor ma- rinemenschen, maar helaas dit jaar nog te weinig deelname. De wisselslag-estafette (3 X 50 m) bracht 4 ploegen aan de start: 2 van de landmacht en 2 van de Frissche Morgen, die buiten me dedinging meezwommen. Ook hier waren de tijden goed te noemen. De middag werd besloten met een tweetal polowedstrijden: F.M. I tegen een combinatie Zeemacht-Landmacht en F.M. II tegen de Landmacht. Oorspronkelijk bleek de mogelijkheid te be- De Waal Een inwoner van De Waal kocht vorig na jaar een gelde koe voor 145. Dit dier, dat in October moet kalven, werd dezer dagen door den heer H. Keesom voor het buiten land gekocht voor de som van 272.50, zoodat in een jaar tijd de waarde bijna is verdubbeld. Een nieuw bedryf op de voor malige Rijkswerf. Burgemeester P. de Geus van Hellevoet- sluis heeft mededeeling gedaan, dat eenige dagen geleden de heer A. P. Schat, de toe komstige exploitant van de voormalige Rijks werf, hem heeft medegedeeld, dat hij met ingang van Januari a.s. zjjn bedrijf in deze gemeente op genoemde inrichting zal aan vangen. Omtrent de voorwaarden betreffende het huren van de voormalige Rijkswerf zijn met den ontvanger de registratie te Brielle en met den heer Schat op het departement van financiën besprekingen gevoerd en hier omtrent is volkomen overeenstemming be reikt. De huur zal 1 Januari 1936 ingaan, maar de ondernemer heeft de toestemming ontvangen het bedrijf voor dien tijd op de werf in te richten en alles voor het in bedryf stellen in gereedheid te brengen. Het vaste personeel zal te Hellevoetsluis komen wonen en hier zullen thans een volledige constructie werkplaats en fabriek worden ingericht. De burgemeester sprak daarbij de hoop uit, dat dit moge bijdragen tot wederopbloei van de gemeente en dus het begin van opleving moge zjjn. Hij sprak voorts de verwachting uit, dat, wanneer de nieuwe ondernemer medewerking noodig heeft van den raad of van B. en W., deze medewerking zooveel mogelijk verleend zal worden. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Leeuwarden". Gisteren stonden den geheelen dag b(j de aankomende treinen diverse onderoffi cieren der Marine, die spiedende blikken wierpen tusschen hen, die de controle passeerden. Iedereen werd met byzondere zorg be schouwd en dat deden ze niet voor hun eigen pleizier: integendeel, de lichting 1937 was komende en hun was de verant- woordelykheid opgelegd de vaderlandsche spes patriae veilig en wel binnen de mu ren van de Marine-kazerne te loodsen. De incomste. En ze kwamen: de jongens, uit tal van plaatsen in den lande, jongens met vroolijke snuitwerken, maar ook jongens, die er ken nelijk benepen uitzagen, die de lust tot lachen volkomen verleerd schenen te zijn en met een hoofd, gevuld door duizend zorgen, hun entrée in onze stelling maakten. Het is altijd de moeite waard dit binnen komen te zien: hoe ze elkaar reeds gevonden hebben en kudde-gewijs samenscholen, als te gen een denkbeeldig gevaar. Er zjjn heeren onder met een groote „h". Met de plusfour smaakvol om de beenen kronkelend. Er zijn er die de meest modern versneden vesten dragen en den indruk ma ken menschen van de wereld te zijn, hetgeen hun goed recht is. Er zijn er ook (een grooter deel), die een meer poveren indruk achterlaten. Die naar hier gekomen zijn in sjofele jasjes en afge trapte schoenen en die straks het uniform een behoorlijke opknapper zal bezorgen. Er zijn ook jongelui, die de bijzondere aan dacht trekken. Bijvoorbeeld een volbloed Volendammer, met de platte glimmende pet vol bravour op de sluike haren geplaatst, met de bolbroek manhaftig opgesjord en met van achter twee groene lintjes als wuivende wim peltje in dgn wind. Lollig plaatsje of „pokkegat"? Dan wandelen (want marcheeren is het woord nog niet) ze door de stad, nagezien door de Jutterij, die hun komst uiteraard apprecieert en krijgen een idee van Den Hel der. De gevoelens waarmede deze ontvan gen wordt zijn nogal gemengd. Er was er een die we hoorden beweren, dat hij had ge hoord, dat het hier een „nest" was, maar dat de dames, die hij de eerste 5 minuten aan schouwd had, hem nogal meevielen. Een an der noemde het ronduit een lollig plaatsje, terwijl een derde iets mompelde van een „pokkegat", welke qualificatie hopelijk spoe dig een verandering moge ondergaan Op de haven keken ze hun oogen uit: daar lag de „Gorch Fock", en daar lag de „Java" en zelfs de deftigen kwamen onder den in druk van dit maritiem vertoon. Maar dan zijn ze ook bij de Kazerne. Er wordt links-afgeslagen en even later verdwij nen ze in den schemer van het gebouw, dat ze ingaan als burger, doch Zaterdag zullen verlaten als militair. Dienende bij Harer Majesteits Marine. De eerste, dag .een film. De eerste dag is een film: er zyn er 330 in deze lichting, misschien iets minder, en er moeten stapels werk verzet worden om alles naar wensch te doen marcheeren. In een der lokalen staan ze: dicht bij el kaar, de barring tegen hun beenen geleund en met gezichten of ze ter slachtbank moes ten. De vroolijken pik je er zoo uit: zij schij nen den dienst met vreugde tegemoet te gaan. Het is ook mogelijk, dat zij de aromen van de snert, die ergens klaargemaakt wordt, opvingen en zich reeds nu verlustigen in dit kostelijk gerecht, waarvan de koks van onze marine het geheim schijnen te bezitten. Geweldige drukte. Op Bureau Zeemilitie Is het nu een drukte van belang en dreigt men ten onder te gaan in de paperassen en bescheiden, betrekking hebbend op deze 330. Baksmeesters, mariniers en andere rangen loopen, of beter gezegd, rennen in de bene denzalen door elkaar. Alles moet geregeld worden en de marine regelt het doorgaans goed. Eerst is het van schaften geblazen: dam pende borden snert worden op de lange ta fels geplaatst en hongerig vallen de 330 er op aan: eerst eens proevenen het schijnt mee te vallen. Na het eten wordt het program verder af gehandeld: hun koffertjes worden opgeborgen, hun geldelijk bezit wordt op het niveau van 2.50 gebracht en vervolgens is het de ad ministratie, die zich over hen ontfermt. Hier is het opgeven van adressen, het num mer der rentekaart, den godsdienst enzoo- voorts, enzoovoorts. Volgt een bezoek aan den dokter en daarna is het mandiën. Met de witte rolletjes onder den arm gaat het naar de badinrichting, teneinde de laatste burger lijke smetten af te wisschen. De eerste dag wordt dan besloten met het nummeren en dan gaat het ter kooi. Naar kooi. Het kooien is een sensatie van de eerste orde, die men meegemaakt moet hebben om haar te begrijpen. Maar daar is nog zoo iets als de zeelucht, die slaperig maakt en na niet al te langen tijd rusten de 330 onder het veilige dag van de Marinekazerne en hooren nog vagelijk in hun eerste sluimering de ge zongen liedekens aan boord van de „Gorch Fock". Vandaag Capucyners. En vandaag... weer een andere film. Alles moet klaar gemaakt worden, zoowel adminis tratief als wat betreft kleeding en indeelipg. Na de snert van gisteren worden ze vergast op capucyners en morgen voor het eerst aardappelen. Ze worden al gejast! We mogen één functionnaris in dit kader niet vergeten: de kantinehouder. Want ook hèm wachten zware dagen, daar de nieuwe jongens van de lichting 1937 enorme hoeveel heden koek, cigaretten en limonade naar bin nen werken kunnen in de korte intermezzi. die hun in deze. voor de hen zoo bewogen da gen, toegestaan worden. Maar men wacht op den Zaterdag, als men zal weten wie een „meerdere" is. Dan gaan ze kennis maken met Nieuwe diep. In hun gloednieuwe plunje, waar naar vele Heldersclie meiskes goedkeuren de blikken plegen te werpen. En Maandag, dan eerst begint de eigeniyke dienst 1 staan een zevental van het Duitsche oplei. dingsschip „Gorch Fock te laten spelen tegen Frissche Morgen I, maar helaas kon dit geen doorgang vinden, daar dezelfde menschen een handbal-demonstratie moesten geven. Waarschijnlijk zal deze wedstrijd dan vanavond op den dijk gespeeld worden. De militaire zeventalen hadden te lijden onder het feit, dat de spelers elkanders capa citeiten niet kenden en ook door het gemis aan capaciteiten op sommige onderdeelen. Beide wedstrijden werden door de Frische Morgen gewonnen en wel resp. met 53 en 70. Na afloop hiervan heeft de heer H. de Graaf, in zijn functie van Voorzitter der Sportclub F.M., de prijzen aan de winnaars uitgereikt, na het bestuur van de Marine Sportvereeniging „Zeemacht" te hebben be dankt voor het beschikbaar stellen van prij zen en de medewerking. Ook de Frissche Morgen zelf had eenige prijzen uitgeloofd. De Sportclub F.M. kan op een zeer ge- slaagden middag terugzien. De uitslagen luiden: 100 m schoolslag: 1. N. A. Ermens 1 min. 36.4 sec.; 2. G. v, d. Graaf 1 min. 36.6 sec.; 3. Lucardie 1 min. 37 sec.; 2. Hoffmann 50 m rugslag: 1. H. S. de Joig 40.4 sec. 45 sec. 50 m borstcrawl: 1. H. S. de Jong 31.2 sec.; 2. J. van Os 32.6 sec.; 3. A. Willemsen 33 sec. (Ook de overige tijden cp dit nummer wa ren prachtig en meerendeels beneden 38 sec.!), 3 X 50 m wisselslagestafette: 1. F.M. I, 1 min. 58 sec. (b. m.)2. F.M. II, 2 min. 9 sec. (b. m.); 3. Landmacht I, 2 min, 7 sec. (Ie prijs). Polo: F.M I—Comb. Zeemacht-Landmacht 5—3. F.M. IILandmacht 70. Mijnheer de Redacteur, Wilt U zo goed zijn nog eens een opwek king in Uw blad te plaatsen voor onze Vlag getjesverkoop op Zaterdag 4 September. De vacantie's zijn achter de rug of zo goed als; velen hebben genoten, volop genoten wellicht, En de vacantie-genietende jeugd èn derzelver ouders met hun kinderen. Nu komen wij Uw aller hulp inroepen voor het stereotiepe aantal kleinen, die verstoken zijn van genot door wan kele gezondheid. Daarvoor is elk jaar een be duidend bedrag aan geld nodig, zoveel zelfs, dat we tot nog toe alleen de allerernstigsten hebben vermogen te helpen. Elke gift, die wij derven vergroot het kinderleed. Elke gift, dia wij ontvangen helpt mee om de kansen voor anderen op hulp te vergroten. Voor Zaterdag vragen wij veler gift, hoe rui mer, hoe beter en ook veler hulp bij de inzameling hiervan. Onze hartelijke dank voor Uw hulp, maar groter beloning is het besef, meegeholpen te hebben om kinderleed en ouderverdriet te helen. Namens het bestuur (wel voldoende bekend) T. van Heusden. stoomvaart maatschappij nederland. Bengkalis, u.. 31 Augustus v. Londen. Johan de Wita, 1 September v. Amsterdam. kon. ned. stoomboot maatschappij. Achilles, 30 Augustus te Istanboul. Ajax, pass. 31 Augustus Ouessant. Alkmaar, u., 30 Augustus te Callao. Ariadne, 1 September v. Amsterdam. Atlas, 31 Augustus v. Curaqao. Berenice, 31 Augustus v. Palermo. Boskoop, u., 30 Augustus v. Valparaiso. Breda, 30 Augustus v. Atico. Cottica, 30 Augustus v. Paramaribo. Deucalion, 31 Augustus v Livorno. Hebe, 31 Augustus te Kopenhagen. Hercules, 30 Augustus v. Piraeus. Hermes, 31 Augustus te Istanboul. Irene, 28 Augustus v. Curagao. Iris, 28 Augustus v. Curagao. Juno, 31 Augustus v. Susa. Merope. 30 Augustus te Izmir. Odysseus, 1 September te Genua. Orestes. u., 30 Augustus op 230 miil N. v. Terceira. Orpheus, 31 Augustus v. Kopenhagen. Perseus, 31 Augustus te Stettin. Plato, 1 September v. Amsterdam. Rhea. 30 Augustus te Albufeiro. Saturnus, 30 Augustus te Volos. Theseus, 1 September te Bordeaux. Ulysses, 30 Augustus te Gent. Vesta, 1 September v. Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Burgerdijk, 31 Augustus te Londen. Lochkatrine, 1 September v. Rotterdam. Lochmonar, 31 Augustus v. Guyaquil. Spaarndam, 1 September v. Rotterdam. Volendam, 31 Augustus v. New York. stoomvaart mij. oceaan. Autolycus. 31 Augustus te Londen. Medon, 30 Augustus te Liverpool. Memnon. 31 Augustus v. Kobe. Protesilaus, 31 Augustus te Port Said. vereenigde nederl. scheepv. mij. (Holland—Afrika LUn). Jagersfontein, t., 1 September v. Dar-es-Salaam. kon. holl. lloyd. Eemland, t., pass. 3Q Augustus Madeira. java—new-york-lijn. 30 Aug- v- Philadelphia. Kota TJandi, 31 Augustus v. St. Vincent AuK"stus te New York. Tanimbar, 29 Augustus v. Dakar. rotterdamsche lloyd. Pnlemh.n. ,pa„ss' 1 September Sagres. Slamat u i a. ,SePtembcr te Marsellle. 1 September v. Suez. Soekaboemi, u., pass. 30 Aug. Finisterre. KOTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. A&akT'i Lïpt1mbcr te Rotterdam. Aiwakt, I September te Rotterdam. kon. pakexv. maatschappij. 8aw'a,hl?eCntnndanP.aSS' V Aue" Thursday Isles. Roeaevee^ èn Augustus te Singapore. Koggeveen, 30 Augustus v. Hongkong. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. 2„9, A»R"stus te New Orleans. Stlverpalm, 31 Augustus v. Beira. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJisondarl, 30 Augustus v. Hongkong. EMZETCO LIJN. Jonge Elizabeth, pass. 31 Aug. Las Palmas.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6