SPORTNIEUWS K*N.G.V, Athletiek- kampioenschappen Draverijen te Duindigt Florafeesten te Den Oever Wieringer Wielerbaan De wegwedstrijden te Brasschaet Van Vliet tweede te Parijs Prachtig succes der Ned. Zeilers Dc revanche-match om het wereldkampioenschap De Engelsche T.T.-race voor automobielen Dc nationale plaquette-sterrit der K.V«M.V» Nederlandsche Politie - Engelsche politie 6-2 Uit onze Omgeving Uitstekende prestaties. «re cords verbeterd. Klaas Schenk 10 maal kampioen op hinkstap sprong. Successen voor Olympia, Wieringerwaard. Onder ideale weersomstandigheden werden Zondag te Wageningen de kampioenschappen van het K.N. G.V. verwerkt, waarbij niet minder dan 6 records sneuvelden. Reeds in de morgenuren noteerden wij een nieuw record op kogelstooten dames- dit werd door mevr. Beerman-Rombout van Sparta, Dordrecht, gebracht op 10.815 M. - Mej. van Balen Blanken, Olym pia. Wieringerwaard, bracht even eens een record op haar naam en wel het verspringen dames, met een pracht psrong van 5.36 M. Bij het middagprogramma viel allereerst liet record over de 1500 M. Pot van Lycur- gus, Krommenie en Van Ham van Olympia, Wieringerwaard leverden een geweldigen strijd, Pot wist echter de aanvallen van Van Ham in de laatste ronde af te slaan en werd eerste in den recordtijd van 4 min. 24,4 sec.; van Ham werd 2de met een tijd .van 4 min. 27 sec. Op het verspringen heeren bracht Dragt .van Sportlust, Enschedé, met een sprong ,van 6.71 M. het record op zijn naam. Bij het hoogspringen dames bewees mej. ,van Balen Blanken haar extra klasse en jvon onbedreigd met een sprong van 1.54 M. De 100 m. heeren gaf een prachtigen strijd van Geenhuizen, Haarlem, Dragt, Enschede en Blok, Wieringerwaard waren de sterk ste sprinters. Hoewel Blok in de demi-fi nale van Geenhuizen achter zich had ge laten moest hij in de finale in van Geen huizen en Dragt toch zijn meerderen er kennen en werd derde. Op het nummer 40(1 m. heeren bracht Dokter van Rapiditas het record op 54.1 sec. Ook het nummer 4 X 100 m. heeren werd een spannende race waarbij het record er aan moest gelooven. Hier werd Rapiditas Groningen eerste in 40 sec., gevolgd door Sportlust Enschede (46.1) en Olympia (Wie ringerwaard (46.3) Bij het nummer 3000 meter heerën toonde de Groot uit Krommenie zich veruit de sterkste. Hij won in den recordtijd van 9 min. 54.2 sec. Schenk van Olympia, Wieringerw.) had voor zijn kampioenschap hink- stap-sprong, dat hij voor de 10e v maal veroverde een extra ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. Het nummer Zweedsche estafette was eveneens zeer spannend, ook hier zegevierde Rapiditas Groningen in de uitstekende tijd van 2 min. 11.4 sec. 2e werd U. D. I. Arn hem en 3e Quick, Meppol. Wanneer we het totaal nu bezien kunnen we dit sportfeest weer uitstekend geslaagd noemen; de verzorging, de organisatie en de prestaties, alles was even goed. Hier volgen nog de volledige uitslagen; 800 M. heeren: 1. Westerhoff, Assen, 2.8.8 min; 2 Weijdenveld, Eindhoven 2.9.2 min; 3. v. Roode, Purmerend 2.11.2 min. 1500 M. heeren; 1. Pot, Krommenie, 4.26.4 2. Van Ham. Wieringerwaard 4.27; 3. Wes terhof, Assen 4.36.2. Hoogspringen heeren: 1. Schoemaker, Zaan dam 1.69 M.; 2. Meijer, Groningen, 1.69 M.; 3. Schenk, Wieringerwaard 1.69 M. 100 M. heeren: 1. Van Gunhuizen, Haar lem 11.6 sec.; 2. Dragt, Enschedé 11.7 sec.; 3. Blok, Wieringerwaard 11.8 sec. Polsstokhoog: 1. Jaarsma, Dordrecht, 3.35 M.; 2. Nijhof, Hengelo 3.15 M.; 3. Breugel, Dordrecht 3.05 M. 400 M. heeren: 1. Dokter, Groningen, 54.1 sec.; 2. Ocrdegem, Assen 55.2 sec.; 3. Cuve- lier. Aalsmeer 57 sec. Discus Heeren: 1. Keizer, Enschedé 36.65 M., 2. Brandsma, Eindhoven 34.35 M.; 3. Dalstra, Doetinchem 33.85 M. 4 x 100 M. heeren: 1. Rap, Groningen -16 sec.; 2. Sportlust, Enschedé 46.1 sec.; 3. Olympia, Wieringerwaard 46.3 sec. Verspringen Heeren: 1. Dragt, Enschedé, 6.71 m.; 2. Keizer, Enschedé, 6.48 m.; 3. Schoenmaker, Zaandam, 6.22 m. Kogelstooten Dames: 1. mevr. Burman, ïtombout, 10.815 m.; 2. Mol, Eindhoven, 10.51 m.; 3. v. Leeuwen, Amsterdam, 10.08 m. Kogelstooten Heeren: 1. Keizer, Enschede, 12.08 m.; 2. Schaak, Aalsmeer, 11.865 M.; 3. De Bruin, Dordrecht, 11.67 m. 200 M. Dames: 1. Bak, Krommenie, 28.2 sec.; 2. Schricver, Eindhoven, 28.8 sec.; 3. V. d. Broek, idem, 29 sec. 3000 M heeren: 1. De Groot, Krommenie, 9.54.2; 2. Westerhof, Assen, 10.9.—; 3. Swik- ker, Zaandam, geen tijd. 100 M. Dames: 1. Bak, Krommenie, 13.3 sec,; 2. Berendes, Bloemendaal, 13.4 sec.; 3. Zeilstra, Amsterdam, 13.4 sec. Zw. estafette heeren: 1 Rap, Groningen 2.11.4, 2 M.D.S. Arnhem 2.13.2; 3 Quick Mep- pe! 2.13.4; Hoogspringen dames: 1 v. Balen Blanken Wieringerwaard 1.54 m.; 2 v. Twisk, Bloe mendaal 1.39 m. 3 Vermeulen Chulemborg 1.34 m. Hink-stap-sprong Heeren: 1 Schenk, Wie ringerwaard 13.69 m.; 2 Aamoudtze, Dor drecht 12.98; 3 Spoor, Haarlem 12.72. 4 X 100 m. dames: 1 B.G.O. I Bloemendaal 5i sec.; 2 P.S.O. Eindhoven 54.1 sec.; 3 D. G.O. Doetinchem 56.4 sec. Speerwerpen heeren: 1 Dammers Amster dam 49.83 m. 2 Wolhers Utrecht 48.10 m. 3 v. d. Veer Enschede 46.65 Z.w. estafette dames 1 P.S.O. Eindhoven 1-2.4; 2 Brunhilde Leiden 1.2.6. 3 Lycuigus, Krommenie. 1.3.3.. Discuswerpen Dames: 1 Mol, Eindhoven 32.15 m., 2 v. Leeuwen, Amsterdam 30.,jS m. 3Wendelgelst, Amsterdam 25.72 m. Speerwerpen Dames: 1 Dieben, Leiden 34.81 m. 2 Burman Rombout, Dordrecht 31.31 m., 3 Leonhart, Enschede 29.27 m. Verspringen Dames: 1 v. Balen Blanken Wieringerwaard 5.36 m., 2 R. Jutte Brier, Leiden 5.21 m.; 3 M. Zijlstra, Amsterdam 6.10 m. TxuiAcUjvLfioM. Gisteren zijn te Duindigt draverijen ge houden, waarvan de uitslagen als volgt waren: Om den Helenaprijs. Afstand 1700 meter. Prijzendraverij 4e klasse: 1. Barones Spen cer (1700 M.) eig. Stal Valkeveen, K.M.tijd 1 min. 39.9 sec; 2. Zampa Volo (1720 M.) eig. S. J. Brouwer, K.M. tijd 1 min. 39.1 sec. Om den Herodiaprijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerrijders en jockeys, Afstand 1200 meter: 1. Sarafar, eig. A. W. Timmer. 1 min. 16.8 sec. en met baanlengte voor sprong; 2. Galahardia, eigen. W. Jochems. Om den Hortensiaprijs. Afstand 2020 M. Prijzendraverij le klasse: 1. Zus Braun (2000 M.) eig. Stal Valkeveen, K.M.tijd 1 min. 29.6 sec.; 2. Xaverius (2020 M.) eig. M. Poelsma, K.M.tijd 1 min. 29.2 sec. Om den Heraclesprijs, afstand 2040 M. Prijzendraverij 3e en 4e klasse: 1. Zilver Queen (2080 M.), eig. E. G. in 't Veen, K.M. tijd 1 min. 29% sec.; 2. Breakaway (2060 M.), eig. G. J.jfcyan den Elshout Pzn., K.M. tijd 1 min. 30% sec. Om den Heureuse Etoileprijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerrijders en jockeys Afstand 2000 meter: 1. Marceline, eig. W. Jochems, 2 min. 15.2 sec. met hoofdlengte. 2. Sarabird, eig. The Balfour Fanm. Om den Heerrijdersprijs. Afstand 1700 M. Heat-handicapdraverij le klase: le heat: Alleghenv (1760 M). eig. M. France, K.M.tijd 1 min. 27.6 sec. 2e heat: 1. Alleghenv (1760) eig. M. France, K.M.tijd 1 min. 28.2 sec.; 2. Drea- mer's Star (1760 M.) eig. F. A. Bosveld, K.M.tijd 1 min. 28% sec KORTEBAANDRAVERIJ te DEN HOORN. Gisteren is te Den Hoorn (Prov. Gronin gen) een kortebaandraverij gehouden over 300 meter. De uitslagen hiervan luidden als volgt: 1. Mc. Gregor (320 meter), eig. K. Mak ken, Groningen. 2. Our Dream (325 meter), eig. K. Wijk, Glimmen. 3. Rose Morgan (320 meter) eig. K. Wijk, Glimmen. 4. Sister Bond (315 meter) eig. A. C. v. d. Veen, Haarlem. WieJthzruteti Fraaie prestatie van Middelkamp. Gisteren zijn te Brasschaet de traditioneele internationale wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook een aantal Nederlanders deel nam. In den wegwedstrijd voor professionals om den grooten prijs van Brasschaet over een afstand van ruim 119 km verrichtte Middel kamp een fraaie prestatie door in de eind sprint met slechts een halve lengte verschil als tweede achter den Belg De Mondt te ein digen. Van de 98 gestarte renners vielen er velen uit, w.o. de Nederlanders Peters, Van der Star, De Groen, Cysen, Brongers, Piet van Nek, Joosten, de beide Stobbelinks en Roeien. Een groep van zestien renners had een voor sprong van ruim een minuut genomen, zoodat de beslissing eerst in de eindsprint viel. Een tweede wegwedstrijd voor onafhanke- lijken, leidde van Brusse' naar Brasschaet over een afstand van 160 km. Een groep van zeven renners had de leiding genomen, maar kort voor de finish sloegen zij een verkeerden weg in en kwamen toen niet meer in aanmerking voor klasseering. De tweede groep, die achter de zeven leiders aankwam, leverde toen in de sprint den winnaar op. Het was de Am sterdammer De Beer, die met een lengte voor sprong op Toubeaü won. Vervolgens kwam het hoofdnummer, een wedstrijd over 11 ronden (101 km) achter mo toren aan de beurt, waaraan ook eenige Ne- derlandsche renners deelnamen. Het was ech ter een zeer lastige wedstrijd, hetgeen ook wel hieruit blijkt, dat van de 24 gestarte ren ners er slechts 13 aankwamen. De uitslag luidde: 1. Kaers (België), 2 uur 1 min. 10 sec. 3. Walschot (België), op 1 min. 37 sec. 2. Dictus (België), op 23 sec. 4. Hendrickx (België), op 1 min. 58 sec. 5. Vissers (België), op 2 min. 14 sec. 6. Ronsse (België), op 4 min. 51 sec. 7. Danneels (België), op 5 min. 39 sec. 12. Braspenninx (Nederland). Hij wint de tydrace. Scherens heeft voor de eerste maal na zijn Kopenhaagsche zege de nederlaag geleden. In de sprintwedstrijden werd hij derde achter Gerardin en Van Vliet, terwijl Chaillot en Michard resp. vierde en vijfde werden met Richter op de zesde plaats. Merkens was nergens, hij moest zelfs de meerderheid van Martinetti erkennen. Van Vliet verrichtte een fraaie prestatie door de tijdrace over één ronde met vliegen den start te winnen. Hij noteerde 27.2 sec. tegen Gerardin 27.4 sec: en Scherens 28 sec., wel een bewijs, dat onze landgenoot buiten gewoon in vorm is. feilen Zaterdag zijn de «internationale zeilwedstrij den te Burnham en Crouch, bekend onder den naam de „Brunham-week", geëindigd en uit nemend geslaagd. Voor de Nederlandsche deel nemers in de internationale sharpieklasse zijn ze dubbel geslaagd, want niet alleen dat Bor- gerhoff Mulder en Ritman met de „Mieke 2" beslag wisten te leggen op den hoofdprijs voor de individueele wedstrijden, ook in den team wedstrijd om de Ariel Challenge Cup wisten bovengenoemde zeilers en hun clubgenooten Coops en Borst met de „Wilgenhoek" voor hun vereeniging de watersportvereeniging Loos- drecht, den fraaien beker wederom te winnen. ytcPiaHeri Eliskases secondant van Aljechin. Het nationaal Nederlandsch comité wereld kampioenschap schaken EuweAljechin- comité deelt mede, dat de leiding van de wedstrijden geheel en al volgens overeen komst in zijn handen berust. Het comité heeft zich de medewerking ver zekerd van den bekenden Hongaarschen grootmeester Geza Maroczy en heeft overleg gepleegd met dr. Euwe en dr. Aljechin, die zich beiden hiermede accoord verklaarden. Als secondant van dr. Aljechin zal optreden de Oostenrrjksche grootmeester Eliskases. AuianuxSi^iitne Auto-racebaan te Apeldoorn Naar wij vernemen is een naamlooze ven schap opgericht met het doel, binnen niet te langen tijd, behoudens goedkeuring van den raad dier gemeente en waterstaat, over te gaan tot den aanleg en exploitatie van een autoracebaan in de gemeente Apeldoorn. Comotti met Darracq-Talbot winnaar. Zaterdag is in het Donington Park een handicaprace gehouden om de Engelsche Tou- rist Trophy voor automobielen, waaraan 22 wagens deelnamen. De twee Fransche wagens van het den laatsten tijd sterk in opkomst zijnde merk Darraque-Talbot, die van de startlijn vertrokken waren, wisten de andere wagens alle te passeeren en wonnen met grooten voorsprong. De uitslag luidde: 1. Comotti (Italië) met Darracq-Talbot, 502 km in 4 uur 35 min. 27. (gemiddelde uursnelheid 110.5 km). 2. Le Begue (Frankrijk) met Darracq- Talbot, 4 uur 39 min. 40 sec. (gemiddelde uursnelheid 108.8 km). 3. Prins Birabongse (Siam) met Frazer Nash-B.M.W., 4 uur 41 min. 1 sec. (gemid delde uursnelheid 106.4 km) (met een ronde achterstand en twee minuten voorgift). 4. met dertien ronden voorgift) Barnes (Engeland) met Singer, 4 uur 42 min. 18 sec. 5. (van de startlijn vertrokken) Mongin (Engeland) met Delahaye. ïïloiaAA^OAt De K.N.M.V. meldt: Meer en meer blijkt, dat de nationale pla quette-sterrit, die de K.N.M.V. op 12 Septem ber organiseert naar de diergaarde te Rotter dam, ter gelegenheid van de grootsche' huldi ging der Nederlandsche zesdagenrijders, h e motorsportevenement van het jaar zal worden. He1- aantal inschrijvingen is de laatste da gen zoodanig toegenomen, dat mag worden aangenomen, dat deze sterrit al zijn voorgan gers zal overtreffen. Uoet&al Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van den Algemeenen Nederlandschen Politie bond werd Zaterdagmiddag in samenwerking met den Nederlandschen Politie Sportbond een internationale sportdag in het Olympisch Stadion gehouden, waarvan de hoofdschotel werd gevormd door een voetbalwedstrijd tus- schen het Nederlandsch Politie-elftal en een overeenkomstig team van Engeland. In het Nederlandsch politie-elftal waren ver scheidene spelers van klasse opgenomen. Zoo bezette Lagendaal de midvoorplaats, Jan Halle speelde spil, Haak rechtsback, terwijl Vergunst als rechtsbuiten en Van der Kamp als linksbinnen opvielen. Het Engelsche team viel tegen. Met 62 wonnen de Hollandsche politiemannen, ter wijl Lagendaal 3 doelpunten voor zijn rekening WIERINGEN Uitstekend geslaagd legin. Onder het fraaist denkbare zomer weer zijn Zaterdagavond de tradi tioneele Florafeesten ingezet met een muzikale rondgang door het dorp Den Oever met de harmonievereeni- ging „Apollo", onderl eiding van haar onder-directeur den heer Jac. Bekker, welke reeds dadelijk een groote schare publiek op de been bracht 't Slot van den rondgang werd gevormd in de danstent van den heer Scheltus aan den Gasthuisweg, waar de heer C. Tijsen Mzn., Voorzitter van „Flora" met een wel gekozen openingswoord de tentoonstelling opende. Bij het binnentreden van deze zaal mis sen we direct één persoon bij den ingang, een man die we daar zoolang als Flora be staat elk jaar trouw op zijn post konden vinden en het bestuur van Flora bijstand verleende tijdens de feestdagen. Deze man was bij ons allen de zoo bekende Wouter Ilegeman. Een woord van nagedachtenis aan dezen trouwen medewerker is hier zeker op zijn plaats. Laten we hopen dat zijn jongere zoon die thans zijn plaats ingenomen heeft met evenveel toewijding zijn krachten aan Flora zal geven als zijn vader dat gedaan liecft. Laat ons maar direct zeggen dat de keurig versierde tent wederom in een bloemen- en platen paleis is omgetooverd. Alles is keu rig gerangschikt in grasgazons welke we derom aangelegd zijn door den heer C. Koorn Vzn. Een woord van hulde aan den heer Koorn is hier zeker op zijn plaats, te meer daar hij steeds alles geheel belange loos doet. In het bijzonder vallen op de mooie groepen die door verschillende per sonen zijn ingezonden. Ook valt wederom op de prachtige cacteenverzameling van den heer Bakker. In dit schitterende ^doemen- en planten- milieu sprak de heer Tijsen voor een tal rijke schare bezoekers zijn openingswoord uit. Het doet spreker genoegen dat de in woners van Den Oever, ondanks de zware tegenslag die zij verleden jaar hebben ge had, toen tijdens stormweer de tent inelkaar waaide, en alles in een oogenblik in een ware ravage veranderd werd, niet hebben versaagd en dit jaar ondanks dien tegen slag wederom met een pracht collectie voor den dag zijn gekomena Verder brengt spre ker woorden van dank aan „Apollo" voor haar muzikale medewerking, waarna hij met de wensch dat alles de komende dagen zal slagen, de tentoonstelling voor geopend verklaard. Nadat „Apollo" nog een tweetal marschen ten gehoore heeft gebracht is 't officieele gedeelte hiermede afgeloopen. Op het kermisterrein, waar talrijke ver makelijkheden zijn opgesteld heerschte een gezellige drukte, dank zij het mooie weer. Ook in de diverse café's was' vrij veel pu bliek aanwezige Alvorens iets van den tweeden dag te vertellen geven wij hieron der den uitslag van de bekroningen der ingezonden planten en bloemen. Fuchsia (blauwhart): le prijs Jo Takes, 2e prijs J. Klein, 3e prijs C. Bakker Jz., 4e prijs D. IJpma, 5e prijs W. Stadig. Fuchsia (withart): le prijs C. Koorn Jz., 2. Mart. Tijsen, 3. M. Koorn, 4. N. Heijblok, 5. Jb. Kaleveld. Bestuursprijzen: E. Bakker, C. Duijnker, P. Hellingman, J. Metselaar. Inpatiens: 1. J. Breed; 2. J. Metselaar, 3. J. v. d. Ven, 4. N. Lont Ez., 5. J. v. d. Ham. Bestuursprijzen: J. Half weeg, S. de Haan, C. Bais, Mart. Halfweeg en Wed. C. de Wit. Dwerggeranium: 1. N. Snooij Nd.; 2. M. de Haan, 3. M, Halfweeg, 4. Wed. D. Tijsen. Bestuursprijzen: W. de Jong, S. Rotgans Pz., S. Bakker (Gorter), W. Tijsen en Gr. Heijblok. Primula (wit): 1. J. de Krijger, 2. M. Gorter, 3 J. Koorn Vz., 4 A. Poel, 5 J. Bak ker M. Jz. Bestuursprijzen: C. Kooij, J. Rotgans Pz. en M. Klein. Geranium (dubbel): 1 A. Poel, 2 J. Poel, 3 M. Tijsen M. Cz., 4 R. van Kalsbeek, 5 W. Hermans. Bestuursprijzen: H. de Groote en J. Hegeman Wz. Groepen planten: 1 C. Cornelissen, 2 J. Ansems de Vries, 3e H. Grootemaat, 4 Jo Takes, 5 A. Bakker, Bestuurspr.: G. Smid, Jb. Molenaar en P. Lont. Hangplanten: 1 Jo Takes, 2 H. Koster (Gest), 3e P. Spaander. Mooist gekweekte plant: le J. de Wit Pz., 2 P. Hermans, 3 J. Keijzer, 4 C. Maars, 5 J. Metselaar (Oosterland). Bestuursprijzen: C. Koorn Jzn. en Jb. Kuiper. Prijzen v. d. Keurmeester: J. Bakker M. Jz., Jn. Koorn en M. Gorter. Bloemen van kinderen: 1 Nelie Rotgans, 2 Nelie en Tr. Luit, 3 Eva Kaleveld, 4 Wim Hermans, 5 Fr. Blankman. Prijzen v. d. Keurmeester: Arie Duijn ker, Jeanette Lont en Dina Bakker. Cactussen: 1 Arie Bakker, 2 Jn. Bruul, 3 Marie Bakker, 4 Jn. Koorn Vzn., 5 Truus Koorn. Bestuurprijs: Ma Koorn Sd. Als keurmeester fungeerde de heer van Amersfoort van Den Helder. De keurmees ter had zeer zeker geen gemakkelijke taak, doch hij heeft zich hiervan wederom uit stekend gek i veten. In tegenstelling met vorige jaren stonden de namen van de prijs winnaars thans op de planten vérmeid. Jammer dat de eerste dag niet geheel zonder wanklanken is vcrloopen. Diverse vechtpar tijen hadden plaats waarbij de politie rake klappen heeft uitgedeeld. We hopen dat we de nog komende feestdagen van deze wan ordelijkheden verschoond zullen blijven. De tweede dag. Voor de tweede dag (Zondag) stond op het programma „Volksspelen". Om ongeveer twee uur deed „Apollo" wederom een rond gang door den Oever. Op het feestterrein alwaar „Apollo" de rondgang eindigde heerschte een groote drukte. Gezien de groote menschenmassa die op het terrein aanwezig was, bestond er voor de diverse spelen be trekkelijk weinig belangstelling. Het hard loopen met hindernissen voor dames en hee ren kon slechts met veertien deelnemers beginnen. Uitslag was le prijs A. Cornelis sen, 2e prijs S. Poel, 3e prijs S. Holkema en 4e prijs J. Post. Twee troostprijzen werden toegekend aan Mej. R. Rotgans en Mej. T. v. d. Kreeke. Jammer dat de baan niet was afgezet, daar deze soms door kijklustigen geheel belemmerd werd. Vervolgens kregen we te zien fietsen met hindernissen, le prijs M. Tijsen Jzn., 2e pr. R. Kuut en 3e prijs S. Poel. Tenslotte kregen we touwtrekken zoowel voor heeren als voor dames. Hiervoor bestond bijzonder veel be langstelling vooral bij de zijde van de dames Van de heeren werd winnaar ploeg Spaan der en van de dames ploeg Mevr. Molenaar. Hierna volgde de prijsuitreiking in het ten- toonstellingslokaal Zondagavond heerschte alom een prettige stemming; tentoonstelling en kermis hadden het wederom zeer druk, terwijl ook de bal zalen zich in een druk bezoek mochten ver heugen, Aanrijding op den Rijksweg. Zaterdagmorgen omstreeks half elf heeft op de kruising RijkswegKoogerweg een aanrijding plaats gehad. De toedracht van deze aanrijding is als volgt: Uit den Koogerweg kwam op de fiets de heer O. J. Bosker. Uit Oostelijke richting naderden toen twee auto-bussen, vlak na deze bussen kwam nog een luxe auto, ge nummerd A 1954. Deze werd te laat door B opgemerkt. De autobestuurder gooide dade lijk zijn stuur om, hierdoor kon hij echter dc aanrijding niet voorkomen. De auto kwam over de naast den wegliggende hoop steenen weer op den rijweg terecht. Door dit ritje ovpr de steenen geraakte de naast den be stuurder zittende persoon met zijn hoofd door liet zijruit. De dadelijk toegesnelde hulp bracht den heer B. hevig bloedend in een auto naar zijn huis. Dokter B. die spoedig ter plaatse ws, constateerde, bij dca lieer D, een lichts her senschudding, terwijl de autopassagier een hoofdwonde had. Nadat deze gehecht was. werd hij naar Alkmaar vervoerd voor op name in het ziekenhuis. Geitenkeuring en tentoonstel ling. Zaterdagmiddag had op het terrein van den heer Jb. Bruul een geitenkeuring en tentoonstelling plaats georganiseerd door onze plaatselijke geitenfokvereeniging „Helpt Elkander". Dit was voor het eerst dat op Wieringen zooiets gehouden werd, ofschoon het dus iets nieuws was, is het evengoed uitste kend geslaagd. Er waren 65 geiten op het terrein aanwe zig, een respectabel aantal dus. De keuringscommissie bestond uit de heeren: v. Gerst, Rijksveeteelteonsulent en de secretaris van den Prov. Rond van gei- tenfokvereenigingen, de heer D. Wit Cz. te Berkhout. Bekroond werden de volgende exempla ren Witte ongehoornde (ingeschreven), aan voer 15 stuks: le prijs J. Hummel met Roo lie; 2e prijs G. Goedkoop met Antjje; 3e pr. I. de Roo met Nellie. Bonte ongehoornde: le prijs A. Bos; 2e prijs H. Lukkien; 3e prijs G. Goedkoop. Witte gehoornde: le prijs A. Langes- 2e prijs P. Hummel; 3e prijs B. de Jongh. Bonte gehornde: le prijs S. IJzer; 2e prijs P. Kooij; 3e prijs H. Hooiveld. Jarige geiten, wit, ongehoornde: le prijs H. Lukkien; 2e prijs P. Stoop; 3e prijs G. Pothuis. Overloopers: le prijs I. de Roo; 2e prijs A. Keijzer; 3e prijs P. Kooij. Lammeren, wit, ongehoornde: le prijs A. Bos; 2e prijs H. Pijlman; 3e prijs J. Hum mei. Lammeren, gehoornd, wit en bont: le prijs H. Schreuder; 2e prijs Tolhuis; 3e prijs W. de Bie. Bokken: le prijs H. Schreuder; 2e prijs J. Wigbout. Groepen: le prijs J. Hummel (wit), 2e prijs G. Goedkoop (gemengd). De prijzen bestonden uit medailles en ge bruiksvoorwerpen. Zij nog vermeld, dat het bestuur een schitterend terrein voor deze gelegenheid had, nl. achter bij den heer Jb. Bruul, hetgeen door den heer Bruul gratis ter be schikking was gesteld. J. Kreijger kampioen sprint. Bos- ma kampioen lange afstand. Zondag zijn alhier op de baan de kam pioenschappen van de federatie van Wieler clubs boven 't IJ verreden. Een zeer klein publiek was aanwezig. De uitslagen luidden: Amateurs sprint, le serie 1. Kreijger. 2e serie 1. Derkse. C. Bakker niet aanwezig. 3e serie 1. Pronk, Oostelijk niet aanwzig. 4e serie 1. Snoodijk 13.8 2. L. van Beek. 5e serie I. Hegeman. 2. Deijkers. Herkansing tusschen de verliezers 1. Man- neveld 14. 2. Deijkers. 3. v. Beek. Herkansing van de winnaars: le serie 1. Kreijger 15.6 sec. 2. Snoodijk. 2e serie 1. Derkse 14.4. 2. Manneveld. 3e serie 1. Pronk 13 sec. 2. Hegeman. Nieuwelingen, lange afstand. Van de 20 ingeschreven renners verschenen er slechts 9 aan de start. Dit ging over 250 ronden, er werd fel gereden. De uitslag is: Kampioen Bosma 2. Schellingerhout. 3. Kuileboer. tijd 1.19.50,8 Door het publiek waren premies beschik baar gesteld die gewonnen werden door: Bosma (2), Hollebeek en Schellingerhout. Match a deux van de Amateurs Sprint: 1e serie: No. 1. Pronk 13.4 sec.; 2. Kreijger. 2e serie: 1. Kreijger; 13; 2. Derkse. 3e serie 1. Derkse 13.4; 2. Pronk. Finale om de le, 2e on 3e plaats: No. 1. de kampioen dus, J. Kreijger; No. 2. Derkse; No. 3 Pronk. Tijd Kreijger 13.2. Van een afvalrace voor Nieuwelingen werd. winnaar No. 1 Bosma; No. 2 Van Ree, No. 3. J. Lust. Een 5 K.M. (25 ronden) race voor de Amateurs bracht de overwinning voor Kreijger ;No. 2. Deijkers, No. 3. Manne veld. Ongeval. De heer L. Ploeger, Kliefstraat alhier, brak bij zijn werkzaamheden i. d. Wieringermeer op ƒ1. Zaterdag 'n been en is ter verpleging in het Marine-Hospitaal te Den Helder op genomen. Het Succes-terrein. Naar we uit betrouwbare bron vernomen hebben, zal de opening van het verbeterde Succesterrein plaats hebben op 26 Septem ber a.s. Dan zal Succes I een competitie wedstrijd spelen tegen de Volewijckers. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Sept. Aanvoer: 12000 Kg. aardappelen: Eigen heimers 2.20—2.90, bl. dito 2.50—2.80, 8300 Kg. uien 2.703, drielingen 2.302.70, grove 33.20, gele nep 5.206.10, 1000 Kg. peen 1.30—1.70, 2000 Kg. spercieboonen 6.40—10.20, 240 Kg. snijboonen 4.90—6.40, 2000 Kg. kro ten 1.10—1.70, 58000 Kg. roode kool 11.50, 165.000 Kg. witte kool 0.80—1.10, 44000 Kg. gele kool 11.50, 400 Kg. rammenas 22.20. BROEK OP LANGENDIJK, 6 September. Bl. eigenheimers 2.50—2.70, uien 2.60—3, drielingen 2.40—2.60, grove 2.80—3.10, gele nep 5.205.40, spercieboonen 5.2010.60. Kroten fl.602.10, roode kool f 1.10—1.70, witte kool f0.8O—1.10, gele kool f 1—1.30, NOORDSCHARWOUDE, 6 September. Aanvoer: 6000 Kg, aardappelen: Eigen heimers 2.20, bl dito 2.20—2.40, Bevelanders 1.90, 11200 Kg. uien 2.10—2.70, drielingen 2.50 —2.60, grove 2.60—2.90. gele nep 5.30—5.40. 3500 Kg. spercieboonen 4.9011.70, 6500 Kg. witte kool 0.901.40. ALKMAAR, 6 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 90 vette koeien 170285, matig; graskalve ren 30—55, 22 vette aklveren 4595, per Kg. 0.60—1. 30 nuchtere kalveren (slacht) 820; 11 vette schapen 24—32 231 vette varkens 0.580.62 stug. ALKMAAR, 4 September. N.V. Eierveiling voor Hollands Noord" kwartier. Aanvoer: 140.000 kipeieren: 5f —58 Kg. 4.05—4.25. 58—60 Kg. 4.10—4.30„ 60 —62 Kg. 4.20—4.50, 62—64 Kg. 4.25—4.55. 66 Kg. 4.304.70, kleine eieren 3951 F r 2.60-3.90 per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3