Praagsche straatlantaarns branden overdag Prettig oord Vóór de groote leger- oefeningen Amsterdam een lastige haven Arrondissements rechtbank te Alkmaar ^maIktberichten|Q Schacht wijkt voor Goering Ministerraad in den trein Broer van Franco bij Streicher in de leer Japan wcnscht geen inmenging Excursie op een ijsschots Poolsche waarnemer verdwenen Uit onze omgeving Ministerie van economische zaken wordt gemilitariseerd. Naar men verneemt zou na het aftreden van dr. Schacht, dat verwacht wordt aan het einde van deze maand, generaal Göring het ambt aanvaarden van minister van econo mische zaken. Dr. Schacht zou president van de Rijks bank blijven. Generaal Göring, die reeds rijksminister van luchtvaart, minister-president van Prui sen en rijkscommissaris voor de tenuitvoer legging van het Duitsche vierjarenplan is, zou, door de aanvaarding van het ministerie van economische zaken, zijn positie als Duitschland's economische dictator, aanzien lijk versterken. Voor de werkzaamheden aan het betref fende departement zou een permanente staatssecretaris benoemd worden, zoodat ge neraal Göring zich uitsluitend met de hoo- gere leiding van het Duitsche economische leven kan bezig houden. Men noemt voor deze functie de tegenwoordige staatssecre taris Posse, alsmede de permanente staats secretaris in het ministerie van propagan da, Funk. Naar verder vernomen wordt zou het mili taire doeleinde van het vierjarenplan waar schijnlijk verder op den voorgrond worden geplaatst door de benoeming van militaire deskundigen op hooge plaatsen in het mini sterie van economische zaken. Roosevelt houdt beraad over de internationale politiek. President Roosevelt heeft tijdens zijn treinreis van Hydepark naar Washington gisteren een specialen kabinetsraad gehou den om aandachtig de ontwikkeling van den toestand in Europa en het Verre Oosten te bestudeeren. Oorspronkelijk was de kabinetsbespre king vastgesteld tegen Vrijdag. Nicolaas Franco, de broer van generaal Franco, heeft een langdurig onderhoud met Julius Streicher gehad. Tegenover de „Frankische Tageszeitung", het blad van Streicher, heeft hij onder meer verklaard: „Spanje is zich bewust van zijn zending in Europa." Het bolsjewisme zal weldra geheel vernietigd zijn. Ik ben in Duitschland ge komen om den strijd voor de verovering van de ziel van het geheele volk voor te bereiden Het spreek* overigens vanzelf, dat de maat regelen en systemen van het nationaal-so- cialistische Duitschland niet zonder meer kunnen worden toegepast op den toestand in Spanje. Onze politieke leiders zullen ge bruik maken van de ervaringen in Duitsch land en Italië. Ten teeken van rouw. Het Tsjechoslowaaksche nieuwsagentschap Ceteka meldt, dat de begrafenis van Masa- ryk op Dinsdag 21 September zal plaats vin den. De rouwstoet zal van het Praagsche slot vertrekken en door de voornaamste stra ten der hoofstad zal trekken. Het stoffelijk overschot zal voorloopig ter aarde worden besteld op 't kleine kerkhof v. Lany, naast dat van de vrouw van den overleden presi dent. Later zal een beslissing genomen worden om trent de definitieve bijzetting. Zaterdag, Zondag en Maandag zal het pu bliek worden toegelaten tot het Praagsche slot, waar het lijk is opgebaard. Ten teeken van rouw Iaat men de straat lantaarns te Praag den geheelen dag bran den. Kort voor het overlijden van den oud-pre sident heeft men het venster van zijn kamer geopend, in overeenstemming met het Tsje chische volksgeloof, opdat, zooals men hier zegt, de ziel van den overledene vrijelijk naar den hemel kan opstijgen. Na een week lang van de buitenwereld afgesloten te zijn geweest, zijn de bewoners van het rotsachtige eiland Roan, gelegen op 20 mijl ten Oosten van kaap Wrath, (Enge land), naar het vasteland overgestoken, aldus meldt een bericht in de Daily Te- legraph. Het eilandje is vaak de speelbal van zware stortzeeën en stormen, waardoor het den bewoners onmogelijk gemaakt wordt, met hun motorboot naar het vasteland over te steken, om de post te vervoeren en de voorraden aan te vullen. Er wonen op het eiland 22 menschen, behoorende tot zeven families, die, indien de voorraden op ra ken, afhankelijk zijn van de opbrengst van hun landerijen. Een paar maanden geleden hebben de eilandbewoners zich tot den minister voor Schotland, Walter Elliott, gewend, met het verzoek, in verband met de ontberingen die zij, vooral in den winter, lijden, naar het vasteland te worden overgebracht. Tot nu toe zijn echter nog geen maatregelen ge nomen. TSJECHISCH NAZI—DANKFEEST VERBODEN. De Tsjechische overheid te Leitroeritz heeft een oogstdankfeest der Sudeten-Duitschers, waar o.m. ook Konrad Henlein het woord zou voeren, verboden. Tegen dit verbod is men in beroep gegaan, terwijl verder een interpellatie in het parlement zal worden ingediend. GELE BANKEN VOOR DE JODEN Het gemeentebestuur voor de wijk Wilmersdorf in het Westen van Berlijn, waar talrijke Joden wonen, heeft besloten geel geschilderde banken te reserveeren voor de Joden op de pleinen. De eerste gele ban ken zijn reeds opgesteld op een plein in de inmiddellijke nabijheid van den Kurfürstendam en in het Preussenpark. Stilte over China's beroep den Volkenbond. op Officieele Japansche kringen bewaren, naar Domei meldt, een veelbeteekenend stilzwijgen ten aanzien van het beroep van China op den Volkenbond. Men herinnert er evenwel aan, dat de leiders der Japansche regeering, o.a. Konoje en Hirota, verschei dene malen hebben verklaard, dat zij met beslistheid gekant zijn tegen iedere inmen ging van de zijde van een derde mogend heid. Ervaringen der Russische pool- bewoners. De bewoners van het overwinteringsstati on op de drijvende ijsschots in het Noord poolgebied hebben zich tot taak gesteld, de omgeving te exploreeren meldt Tass. Omtrent den eersten onderzoekingstocht, die zich uitstrekte over een traject van twaalf kilometer ten Noordoosten van het overwinteringsstation rapporteert de weten schappelijke medewerking der Noordpool expeditie, Zhirzhow, het volgende: Op de eerste zes kilometer van het tra ject was de oppervlakte van het ijs rijk aan oneffenheden en heuvels met zachte glooi ingen. Wij zagen vele zoetwaterpiassen en ontdekten ook een klein zoetwatermeer, dat met een dunne ijslaag was bedekt. Om de diepte van het meer te peilen, doorboorden wij het ijs op tal van plaatsen door geweer schoten. Het meer was 2.40 meter diep en bevatte ongeveer 150.000 kubieke meter zoet water. Achter het meer werd het ijsveld nog oneffener. Wij moesten ons daar een weg banen tusschen zeven a tien meter hooge ijsschotsen. Over een afstand van drie kilometer voer den de weg daarna over een strook „klein- ijs." De ijsmassa was daar sterk samenge perst: het was er een ware chaos! Bij een landing op deze plaats zou het vliegtuig onvermijdelijk verbrijzeld zijn. We moesten daarom nogmaals het meesterlijke kunnen van den vlieger Wodopjanow be wonderen, die ondanks de compacte bewol king, en de volkomen afwezigheid van scha duw, toch een geschikte plaats voor de lan ding heeft weten te kiezen. Na deze excursie scheen ons de plek, waarop de tent van het overwinteringssta tion is opgeslagen, stil en behagelijk. Wij hebben besloten, onze tochten voort te zetten. Mysterie aan boord van een Duitsch schip. De kapitein van het Duitsche s.s. „Gir- genti" heeft aan de niet-inmengingscommis- sie gerapporteerd, dat de zich aan boord bevindende Poolsche waarnemer Lipinski op den llen September des middags tusschen zes uur en half zeven ter hoogte van kaap Quessant spoorloos verdwenen is. Zijn afwe zigheid werd geconstateerd toen om half zeven het diner was opgediend. Een half uur eerder was de vermiste nog gezien. Het schip wendde onmiddellijk den steven, waar na tot het invallen van de duisternis ver geefs gezocht werd. De Poolsche en de Duit sche regeering zijn van het gebeurde in ken nis gesteld. Manoeuvres van de lichte bri gade. Evenals vorige jaren het geval was, rul len ook dit jaar oefeningen van de lichte brigade worden gehouden, zulks vooraf gaande aan en ter inleiding van de legeroefeningen. Deze oefeningen van de lichte brigade worden gehouden van 16 t.m. 20 September a.s. en zijn dusdanig ontworpen, dat de deelnemende troepen in deze periode al oefenende van lieverlede zullen worden verplaatst van de omgeving van Arnhem en Dieren naar de omgeving van Markelo. alwaar zij in den namiddag van 20 Sep tember zullen aankomen, om van 21 tot en met 23 September te kunnen deelnemen aan de groote legeroefeningen. Op 15 September zullen tijdens den op- marsch van de lichte troepen uit hun vre- desgarnizoenen naar het eigenlijke ge vechtsterrein, twee oefeningen worden ge houden. De eerste oefening in Noord-Brabant staat onder leiding van den commandant der lichte brigade, kolonel H. F. M. Baron van Voorst tot Voorst. Deze oefening zal bestaan uit een strijd tusschen een blauwe partij (onder com mando van majoor A. J. E. Mathon), met één batalion wielrijders, twee eskadrons huzaren, één peloton pantserwagens en één sectie 6 veld van het korps rijdende artil lerie en een roode partij (onder commando van luitenant-kolonel H. C. van der Bijl), met eenige bataljons wielrijders, pantser wagens en een sectie 6 veld van het korps rijdende artillerie. Vermoedelijk zal het treffen tusschen beide partijen plaats vinden in de omge ving van Zeeland, tusschen elf en twaalf uur. Verdwijning Velserbrug bepleit. Lijndienst van Stoomvaartmaat schappijen aan banden gelegd. De Kamer van Koophandel te Am sterdam heeft een nota gezonden aan den Minister van Waterstaat, waarin zij de verdwijning van de Velserbrug bepleit. De beide overbruggingen van het Noord- zee-kanaal aldus de nota n.1. de Hem- brug en de Velserbrug, zijn door het Amster- damsche bedrijfsleven steeds als hinderlijk voor de scheepvaart beschouwd. De stoom vaartmaatschappijen houden wel zooveel mogelijk rekening met de openings- en slui tingstijden van de bruggen, maar daardoor wordt een lijndienst meer aan banden gelegd dan noodzakelijk is, terwijl het voor schepen, die niet in geregelden lijndienst varen, steeds een vertraging beteekent. Wordt de Velserbrug weggenomen, dan zouden volgens belanghebben den daarmee ten minste 50 van de huidige bezwaren verdwijnen. Bij ongunstige weersomstandigheden, zoo als storm en mist, is het voor een groot schip altijd een moeilijke manoeuvre om voor de brug te wachten en vermeerdert het de kans op averijen. Eenige jaren geleden heeft de draaibewe- ging van de Velserbrug gehaperd, waardoor een schip bekneld geraakte en de brug zwaar beschadigd werd. Het spoorweg- en scheep vaartverkeer hebben hiervan ernstige stagna tie ondervonden, terwijl een aanvaring van de brug, die ook bij een verbreede doorvaart- opening altijd mogelijk blijft, zich in de toe komst zeer zeker ook weer kan voordoen. De twee bruggen over het Noord zeekanaal bezorgen Amsterdam de reputatie van een lastige- haven te zijn. De opeenhoping voor gesloten bruggen verhoogt na de opening on vermijdelijk het risico bij het passee- ren der schepen. Een extra moeilijkheid bij de Velserbrug is de noodzakelijkheid om, in verband met de ligging van de Noordersluis, vlak na of vóór het passeeren een knik te maken, waar bij de papierfabriek het uitzicht bovendien nog belemmert. Als de Velserbrug verdwijnt, zal de bocht in het Noordzeekanaal ter plaat se minder scherp kunnen worden gemaakt. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 13 September. DE GROOTE ONBEKENDE KWAM NOG EENS VOOR HET VOETLICHT. Een oude scharrelaar, Chris v. d. B., In de wandeling de slikloods genaamd, was op geheimzinnige wijze te Den Oever op Wieringen in het bezit gekomen van een stuk oud ijzer, eigendom van zekeren Jan Breed aldaar en had zich nu op de Poli- tiezitting te verantwoorden. Oude Chris beweerde nu dit ijzer eerlijk te hebben ge kocht en betaald en noemde als verkooper zekeren Adriaanse, die echter trots alle nasporingen onvindbaar bleek. Doodjam mer voor den ouden heer. die thans we gens diefstal tot 14 dagen mikmummelen werd veroordeeld. KNOEIENDE STEUNTREKKER. De steungenieter Math. v. d. G. te Den Helder was zoo onverstandig geweest, niet te letten op de vele waarschuwingen, hem gebracht in de diverse rechtsverslagen en had geknoeid in zijn opgaven van zijn in komen. Natuurlijk liep hij er leelijk in en werd nu door den Politierechter eens over de knie gelegd. De Officier frischte hem al spoedig op met een eisch tot veroordeeling tot 1 maand brommen, doch de politierech ter vond gelukkig termen niet meer dan f 25 boete of 15 dagen op te leggen. JULIANADORP. JAAP KUIPER BLINKT UIT TE DENEKAMP. Onze populaire wegrenner Jaap Kuiper uit Julianadorp heeft zich Zondag bijzonder onderscheiden in het Criterium te Dene kamp (Overijsel). In den wegwedstrijd over 100 K.M. speelde hij een zeer voorname rol, hevond zich dan ook steeds in de voorste gelederen en won verschillende malen een geldpremie als eerste doorkomende renner. Na circa zestig K.M. wist hij zich met nog twee anderen af te zonderen en een be langrijke voorsprong te nemen op een veld van circa vijftig renners. Regelmatig wisten zij hun voorsprong op te voeren, ondanks het zeer ongunstige weer, zoodat zij een tijdlang onbereikbaar werden voor hun te genstanders. Eén van het drietal kon het hooge tempo niet volhouden en zoo steven den Kuiper en de renner Gennig uit Arn- hpm op de finish af. In de eindsprint was de Arnhemmer iets sneller en klopte de sterke Julianadorper op de streep. Inmid dels is het na zijn fraaien wedstrijd te As sendelft, waar hij derde werd achter den Zeeuw en den Zaankanter Bakker, toch een zeer eervol resultaat, om de 2e plaats te bezetten in een wedstrijd waaraan de beste wegcoureurs deelnamen. In de Belgische plaats Brasschaet reed hij trouwens vorige week ook een keurige wedstrijd, komende van Brussel kwam hij bij de eerste zeven binnen maar deze renners werden ge- distanceerd doordat één der controleposten hen een verkeerde weg had ingestuurd. Iets wat wel zeer jammer was, als men zich na een wedstrijd van 150 K.M. een eereplaats op een dergelijke manier ziet ontgaan. VERLOTING EN PRIJSUITREIKING Maandagavond had als slot van de flora- liatentoonstelling de trekking der verloting ten bate hiervan plaats. De eerste prijs een gevulde bloemenbak viel op No. 680, dat gekocht was door den heer C. van Bodegraven. Hierna had de uit reiking der prijzen plaats van de bekroonde nummers. Dit geschiedde door den voorzit ter van „Julianadorp Vooruit", de heer L. Tigchelaar. Deze bracht daarna tot slot een woord van dank aan allen, die hadden mee gewerkt om deze tentoonstelling te doen slagen. ZIJPE Het schietterrein bij St. Maar tenszee. Onlangs deden wij mededeeling van de goedkeuring tot de oprich ting, door het Departement van Defensie, van een schietterrein voor luchtdoelgeschut nabij St. Maar tenszee. Thans vernemen wij nader, dat aan deze goedkeuring de be paling is verbonden, dat op dit schietterrein niet zal mogen wor den geschoten in het tijdvak van 15 Maart tot 1 Juli. 'T ZAND. Hondentraining. We vernamen dat met het oog op de a.s. te houden windhondenrennen alhier, op a.s. Zondagmorgen op het terrein van de ijsbaan training met windhonden zal worden gehou den. Medewerking verleent de windhonden club te Alkmaar. Stemming. Op Woensdag 29 dezer a.s. zal bij den heer Kreijger alhier stemming voor den polder ,,'t. Hoekje" worden gehouden van een lid voor het dag. bestuur in verband met het periodiek aftreden van den heer M. C. de Wit (herkiesbaar). Esperantovergaderlng. Op Zondag 26 dezer a.s. wordt bij den heer Kreijger een groote Esperanto-propaganda- dag gehouden, uitgaande van de propaganda- vereen. „La Norda Stslo". Des voormiddags is de 6-weeksche vergadering, terwijl des namiddags tooneelstukjes, liedjes, enz. wor den ten beste gegeven door de Esp. clubs uit Callantsoog, Oudesluis en 't Zand. De toe gang is geheel vrij. Er worden ook vele niet- Esperantisten verwacht. ANNA PAULOWNA Past op kippen en konijnen! De vorige week zijn, zoo vernamen we, bij den heer Vader aan de Kneeskade, een 12- tal kippen uit het hok gestolen. Of men bij de inbraken en dezen kippendiefstal met de(n)zelfde(n) dader(s) te doen heeft weten we niet, maar daar zoo tegen en in den winter het ontvreemden van kippen en ko nijnen toch nog al eens voorkomt, meenden we, ter waarschuwing van onze lezers, ook dezen diefstal nog even te moeten vermel den. INBRAAK. Op niet minder dan drie plaatsen is in den nacht van Maandag op Dinsdag inge broken aan de Kleine Sluis. In de woning van Burgemeester Lovink is men binnengedrongen door, na het in drukken van een ruit, een deur van binnen uit te ontsluiten. Mogelijk is de inbreker of zijn de inbrekers gestoord bij 't werk, want wel is het een en ander overhoop gehaald en wat aan een bureau gepeuterd, maar er wordt niets vermist. Dat was wel het geval bij slager Rezelman. Ook daar is in kastjes, enz. gesnuffeld en zijn twee portemonnaies met wisselgeld ontvreemd. Het derde bezoek gold Veerburg. Door het openschuiven van een raam kreeg men hier toegang tot de gelagkamer, waar van het buffet een flesch, half gevuld met cognac, is weggenomen. Blijkbaar was de indringer ook hier niet erg op z'n gemak, anders had hij zich, waar toch veel meer voor het grijpen stond, zeker niet bij die half gevulde flesch bepaald. Noemden we Veerburg in de derde plaats, dan bedoelen we daar niet mee, dat de in braken in bovenstaande volgorde zijn ge pleegd. Dat is nog niet uitgemaakt, al ver diepten zich aan de Kleine Sluis ook velen in de vraag, of de inbreker zich eerst cou rage ingedronken heeft en daarna naar de slagerij is gegaan, of dat de volgorde anders om was. De politie maakt zich over die volg orde natuurlijk minder druk, maar speurt naar aanwijzingen, die er toe kunnen leiden de(n) dader(s) te achterhalen. WIERINGEN DEN OEVER VERGADERING MIDDENSTANDS- VEREENIGING Dinsdagavond ongeveer negen uur verga derden in de zaal van de Wed. Koorn de leden van de Middenstandsvereeniging, af- deeling Den Oever. Behoudens een drietal bestuursleden van Hippolytushoef waren on geveer vijftien leden aanwezig. De voorzitter, de heer C. J. Bosker, opent de vergadering met een woord van welkom. Allereerst zet de voorzitter het doel uit een van de reis die a.s. Donderdag voor de leden gehouden zal worden. Deze reis gaat naar DenHaag. Als gids aldaar zal fun- geeren een lid van den Middenstands bond. Enkele leden geven zich staande de vergadering nog op. Zooals de stand nu is hebben zich van geheel Wieringen 26 per sonen opgegeven. Vervolgens geeft de voorzitter een duide lijke uiteenzetting omtrent de Vestigings wet die eerstdaags in werking zal treden. In dit verband deelt spreker mede dat het bestuur van den Middenstand stappen zal doen op Wieringen een cursus te krijgen om zich te bekwamen in vakkennis enz. Als niemand omtrent dit punt het woord verlangt volgt bespreking winkehveek voor St. Nicolaas. Voorzitter deelt mede dat voorloopig be sloten is voor de a.s. St Nicolaas wederom een winkelweek te organiseeren. Spreker; staat uitvoerig stil bij de misstanden «e er verleden jaar voor den dag zijn geko men tijdens het Ballero spel. Getracht zal worden deze misstanden te ondervangen door ieder lid van de Middenstand die aan deze week meedoet een contract te laten teekenen, waar bij niet nakoming van de daarin gestelde voorwaarden, boete kan worden opgelegd. 1 och meent spreker dat het het beste zal zijn wederom dit jaar bij de winkelweek het Ballero spel in te voe ren Wel zijn er nog andere systemen, doch de practijk heeft geleerd dat deze niet aan het beoogde doel beantwoorden. Aan het Ballerospèl is het publiek nu eenmaal ge wend. Voorzitter vraagt wie er mee witten doen als de winkelweek doorgaat. E enigen geven zich op, anderen zien weer bezwa ren Vooral de bakkers zien bezwaren. In de rondvraag wordt weer gedisctp seerd over het geknoei mei, de bonnen tij dens de winkelweek van verleden jtair. Voorzitter deelt mede dat de commissies zullen worden benoemd die hierop zooveel mogelijk toezicht zullen houden. Hierna sluiting. Schaakclub. Maandagavond vergaderde in „Concordia" de schaakvereeniging „Wieringen". Te ruim acht uur opende de heer Zanstra waarna besproken werd, het wel of niet lid blijven van den West Frieschen Schaakbond. Besloten werd voor het lidmaatschap te bedanken. Tot competitieleider werd bé- noemd de heer J. J. Bosker; de wedstrijden zullen 23 Sept. a.s. aanvangen. De heeren A. J. Knipmeijer, penning-mees- ter en H. Navis, secretaris bedankten voor hun bestuursfuncties, in hun plaats werden gekozen de heeren H. Smit, penningmeester en S. Minnes Dz., secr. De voorzitter dankte de afgetreden heeren voor hunne bemoeiingen voor de club ge daan. In de hierop volgende rondvraag werden nog eenige huishoudelijke zaken besproken, waarna voorzitter de vergadering, welke door 10 personen was bezocht, sloot PURMEREND, 14 September. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 61.000 Kg. Handel goed, Hoogste prijs f 21. 10 stapels kleine Boerenkaas f 22.50, han del goed. 1170 Kg. boter f 1.35—1.43, weiboter 1.38 1.41 per kilo. Runderen, totaal 541 stuks: 305 vette koeiien 6076 et, handel stug; 100 gelde- koeien f 80180 per stuk, stug; 45 melk koeien f 150270 per stuk, stug; 91 stie ren 50—58 ct. per Kg., stug; 14 paarden f -120—160 per stuk. stug; 116 vette kalve ren 3060 ct. per kilo, matig; 225 nuchtere kalveren: voor de slacht f 810, voor de fok f 10—17 per stuk, stug; 112 vette var kens voor de slacht 60—62 ct. per kilo, stug; 40 magere varkens f 2038 per stuik, stug; 307 biggen f 1420 per stuk, stug; 890 schapen f 14—28 per stuk, matig; 63 bokken f 413 per stuk, matig; 601 lam meren f 1118 per stuk, matig; kipeieren f 4.605 per 100 stuks, eendeieren f 2.70 per 100 stuks', piepkuikens 65721/2 ct. per kilo, oude kippen en hanen 4242V2 ct. per kilo, konijnen f 0.301.40 per stuk, eenden 20— 60 ct. per stuk, duiven 4-0 ct. per paar, gan zen (50 stuks) f 2—2.15 per stuk, jonge hanen 52 V 260 ct. per Kg. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend, Aanvoer: 80.000 eendeieren f 2.062.85, 55.000 kipeieren, 70—80 Kg. 4.755.05, 6364 Kg. 4.65—4.85, 60—62 Kg. 4.35—4.70, 58—59 Kg. 4.45—4.60, 56—57 Kg 4.30—4.50, 53—55 Kg. 3.80—4.10, 45—49 Kg. 3.05—3.75. NOORDSCHARWOIJDE, 15 September. Schotsche muizen 2.60, grooten 2.30, ei genheimers 2.10—2.40. bl. dito 2.30—2.50, drielingen 1.90, Bevelanders 2.100, uien 2.60 —3.10,0 drielingen 2.10—2.60, grove 3.20, gele nep 5.40—6.20, spercieboonen 7.101—9.60, roo de kpol 1.50—2.60, witte kool 1.201.30, gele kool 1.501.80. Aanvoer: 8400 Kg. aardappe len, 8100 Kg. uien, 1500 Kg. spercieboonen, 9000 Kg. roode kool, 44500 Kg. witte kool, 7400 Kg. gele kool. BROEK OP LANFENDIJK, 15 Sept. Eigenheimers 2.60—2.70, bl. dito 2.40—2.60, bl. aardappelen 2.60, uien 3—3.20, grove 2.30 —2.40, drielingen 2.90—3.30, gele nep 6—6.10, spercieboonen 6.86—9.10, hnijboonen 6.40, roode kool 1.40—2.90. witte kool 1.10—1.30, gele kool 1.10—1.80, bloemkool 6.60—8.80, 2e soort 1.50—2.80. WARMENHUIZEN, 14 September. Schotsche drielingen 1.90, eigenheimers 2.302.80, gele nep 5.705.90, uien 2.50 2.80, drielingen 1.90—2.20, goedgekeurde eerstelingen: A 35-55 4.20, B 28-35 5.—, 35-55 4.—; roode kool 1.10—2.50, gele kool 1.10 1/0, wite kool 1—1.20, slabooncn 6.90—11.20, bieten 1.70. Aanvoer: 15600 Kg. aardappelen, 800 Kg. gele nep, 1575 Kg. uien, 6500 Kg. roode kool. 4200 Kg. gele kool, 10100 Kg. wite kool, 850 Kg. slaboonen, 100 Kg. bie ten, 29900 Kg. goedgek. eerstelingen. LONDENSCHE WOL VEILINGEN. Londen, 14 September. (Reuter). Heden werd de eerste wolveiling der nieuwe serie gehouden. De sorteering was beperkt. Van de daarin aangeboden 7539 balen werden er 4830 verkocht. De invloed van de jongste Australische veilingen was hier duidelijk merkbaar, ter wijl ook de afwezigheid van Japansche koo pers zich deed voelen. Weliswaar bestond er levendige vraag, doch de biedingen bleven aanzienlijk beneden de door de ver- koopers gestelde limieten, zoodat vele par tijen werden opgehouden. In vergelijking met de slotveiling der vorige serie waren de prijzen van greasy .lerinos 5 tot 10 procent, van scoured Mennos 10 procente die v. Crossbrcds t V/9 lager"1 X&U S1'PeS 10 t0t 15 procen' DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 14 September: Bcr- nnl™' tomaten 9-10, Holl. druiven (Ali- 21 r»o Lr P.eri5^ Kr" komkommers -.1.00 per 100 stuks. Bonn: Buiteril nrod.: 10 kr0p' komkommers HnU uLm J iu„ks, dTuiven witte 20-34, Holl rtrn'U^n per Kg. Hambujig: Ho 1. druiven (Ahcante) 40—46 Der 50 Kir*. Holl. tomaten 10 per 50 Kg. 5

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8