Bouillonblokjes uit ondermelk Twee muizen gevangen op het „eiland in de lucht" „De diamanten broche" Clubgebouw van Sunlight te Vlaardingen geopend Het vliegveld ktberichten|EI Vervolg Sport 't Gooi-D,H,C* 2-2 Engelsche league Keres wint van Flohr en Ragozin P. F. van Hoorn overleden Nieuw» wereldrecord verspringen Dames KORT VERHAAL Uaelbal Geen kwaad „debuut". De rentree van 't Gooi in de eerste klasse heeft een niet ongunstig verloop gehad. Het enthousiasme en de fighting spirit der gastheeren speelden in deze match een groote rol. 't Gooi nivedeerde hierdoor hare spel- technische minderheid en zoo over het geheel genomen, mocht zelfs van een Hilversumsch overwicht gesproken worden. De eerste attaques waren voor ae DHC-ers, die wedra door Van der Sloot de score open den, doch de enthousiaste tegenaanvallen der Gooiers bleven niet zonder resultaat en 10 minuten later was het N. Cohen, die keeper Boot met een onverwachts schot passeerde (1—1). 't Gooi bleef na dit doelpunt iets meer aan vallend, wat niet wegnam, dat de Delftsche aanvalsilnie met Van Nellen als de gevaar lijke man, evenmin stilzat en keeper N. Cohen menigmaal aan den tand voelde. Even voor de rust sloeg hg een door Van der Sloot ingeschoten bal juist voor de voe ten van Ditmars, die niet aarzelde.en onbe rispelijk het leder in de touwen joeg. Na de thee bepaalde DHC zich hoofdzake lijk tot het defensief spel, wat haar tenslotte noodlottig werd. Twee minuten voor 't einde kreeg de thuisclub een strafschop toegewezen wegens hands van een der Delftsche backs en aangezien Winthorst zich deze kans niet liet ontloopen, kwam het einde met 22, ge lijk spel, een resultaat waarmede beide teams zich tevreden konden stellen. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde leaguewedstrijden luidden: Eerste af deeling: ArsenalSunderland 41 BirminghamCharlton Athletic 11 BlackpoolLeicester City 24 Bolton WanderersEverton 12 BrentfordWolverhampton Wanderers 21 Leeds United—Huddersfield Town 21 LiverpoolGrimsbyTown 21. Manchester CityDerby County 61. MiddlesbroughGhelsea 43 Stoke City—Portsmouth 31 Westbromwich AlbionPrest. North End 11 iPjJiaken De achtkamp in Oostenrijk. Deachtste ronde van den achtkamp in Oostenrijk bracht wederom een sensationeele beslissing: Keres won in 24 zetten van Flohr. De jeugdige Estlander heeft zich daardoor steviger op de eerste plaats genesteld en het ziet er meer en meer naar uit, dat het ten slotte tusschen Fine en Keres zal gaan voor de uiteindelijke zege. De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde waren: KeresFlohr 10. RagozinEliskases 01. Fine—Capablanca y3 PetrovReshevsky afgebroken. EliskasesFine (6e rnde) y3. De uitslagen van de partijen, gespeeld in De negende ronde. de negende ronde, luidden: KeresRagozin 10. ReshevskyEliskases 10. FlohrFine y3y3. CapablancaPetrov y3 De stand na de negende ronde luidt: 1. Keres 7pt.; 2. Fine 5 pt. plus 1 afgebro ken partij; 3. Capablanca 5 pt.; 4. Reshevsky 4 pt. plus 3 afgebroken partijen; 5. Flohr 4 pt. plus 1 afgebroken partij; 6. Ragozin 3% pt.; Eliskases 2% pt.; 8. Petrov 2 pt. plus 1 afgebroken partij. Heden worden de drie hangpartijen van Reshevsky voortgezet. In den ouderdom van 52 jaar is te Amster dam plotseling overleden de heer P. F. van Hoorn. P. F. van Hoorn was een der sterkste spelers van ons land. AtAteüeJi Stella Walaslewicz springt meer dan 6 meter! De Poolsche athlete Stella Walasiewicz verbeterde tijdens wedstrijden te Droho- sycz het wereldrecord verspringen voor dames door een afstand te bereiken van 6.025 meter. Het oude wereldrecord stond op naam van de Japansche athlete mej. Hotomi met een sprong van 5.98 meter, gevestigd in 1928. De Poolsche athlete is dus de eerste vrouw, die meer dan 6 meter ver springt. U&vyelLjxv-fil ANNA PAULOWNA. De uitslag van den gisterenmiddag in de Molenvaart gehouden hengelwedstrijd van de vereeniging. „Vischlust" luidt als volgt: 1. Grootste baars J. Wiegman, 5 stuks. 2. H'. Blom, 15 stuks. 3. P. Winnubst. 11 stuks. 4. K. Verwer, 8 stuks. 5. J. Rozenbroek, 6 stuks. 6. H. Oosthof, 5 stuks. 7. P. Borst, 5 stuks. 9. A. Sikking, 4 stuks. 10. W. Kossen, 4 stuks. Extra-prijs voor de kleinste baars H. Blom. Totale vangst 75 stuks. Hierboven het nieuwe ontvangst- en club gebouw van de „Sunlighf'-fabrieken, dat Zaterdag j.1. te Vlaardingen door den bur gemeester van deze plaats, den heer A. van Walsum geopend werd. Tal van plaatselijke autoriteiten waren bij de plechtigheid aan wezig. Het gebouw, dat in moderne landhuisstijl is uitgevoerd, is, behalve voor ontspanning van het Sunlight-personeel, bedoeld als ont- vangstlocaliteit van gezelschappen, die ex cursies naar de Sunlightfabrieken onderne men. De heer A. J. de Jong, directeur der Lever's Zeep Mij. N.V. merkte op, dat be gin Augustus van dit jaar de 10.000ste be zoeker van de fabrieken genoteerd was. Waf zal er verder nog gevon den worden? De veelzijdigheid der caseïne biedt ook Nederland mogelijkheden. Caseïne, de gedroogde en gemalen vaste stof van de ondermelk, wordt meer en meer een grondstof die de aandacht trekt wegens zijn veelzij dige toepassingsmogelijkheden, die voor den leek zeker wel eens aan het fantastische grenzen. Als er over caseïne gesproken wordt, dan denken wij nu wel het allereerst aan melk- wol, aan de uit caseïne gewonnen spinstof Lanital. Het is zeker niets te veel gezegd, als men lanital een groote toekomst voor spelt, want de Italiaansche patenten van de Snia Viscosa zijn door Engeland, Frank rijk, Duitschland, Nederland, Denemarken, Polen en Canada aangekocht en alleen de Franschen willen nog dit najaar een aan vang maken met een productie, welke groo- ter is dan de Italiaansche. Ook elders heeft men met succes proeven genomen, om ca- scine tot eenweefstof om te zetten. Doch hoe geslaagd al deze experimenten ook mo gen zijn, zelfs de Italiaansche jaarproduc tie van lanital bedraagt op het oogenblik nog niet meer dan een 1200 tot 1500 ton en de productie is, in vergelijking met den prijs van natuurlijke wol, nog te duur. Bo vendien hqeft het kunstproduct nog oenigc gebreken, die de chemici en physici eerst nog moeten verbeteren. Galalith en bouillonblokjes. Van \eel grooter beteekenis dan als spinstof is de caseïne op het oogenblik als grondstof voor gala lith (kunstsiersteen) en voor bouil lonblokjes. Hoe groot de beteekenis van caseine voor al voor deze laatste industrie is, blijkt uit de cijfers, die het Duitsche Rijksvoedingsbu- rcau daaromtrent dezer dagen publiceerde. Volgens deze publicaties verwerkt Duitsch land jaarlijks ongeveer 10 a 15 milliocn liter ondermelk tot caseïne, nagenoeg uitslui tend ten dienste van de industrie van bouil lonblokjes. De totaio invoer.van caseïne be droeg in 1936 177.500 quintaal, welke invoer een waarde vertegenwoordigde van meer dan 8 millioen rijksmark. Meer dan de helft van deze invoer kwam uit Argenti nië, zeer veel ook uit Frankrijk, verder nog belangrijke hoeveelheden uit Noorwegen, Ingeland, Zweden, Denemarken, Britsch- Indië en Nieuw-Zocland. Argentinië en I'rankrijk zijn echter de grootste caseïne- producten. Van de totale wereldproductie ten go rt rage van 60.000 a 70.000 ton prortucecrcn rteze beide landen respectievelijk 18.000 en 16.000 ton. Andere ■producten uit caseïne. Uit caseïne verkrijgt men door persing, harding, menging en kleu ring het galalith, een harde kunst- siersteen met hoogsn glans, dien wij in alle mogelijke vormen ken nen: allereerst als knoppen en hand vatsels, maar verder ook els kam men, als penhouders, als sierkettin gen, tafelgerei en zelfs als... dob- belsteenen. Daarmede zijn echter de mogelijkheden van de caseïne nog lang niet uitgeput...! Ca seine wordt in geneesmiddelen verwerkt, het levert met de noodige toevoegingen ren in verband met de opbloeiende vlieg tuigindustrie tegenwoordig vooral steeds meer gevraagde kleefstof. De verfindustrie stelt caseïneverven en lakken samen, ter wijl dit melkproduct ook nog toepassing vindt in de filmtechniek. Zooals men ziet. leent zich dit product uit de ondermelk voor velerlei doeleinden. Ondermelk in de keuken. Hier openen zich dus ook voor ons land nieuwe perspectieven om de ondermelk productief te maken. Dat men zich bij onze Oosterburen ook reeds met dit vraagstuk bezig houdt blijkt uit de zooeven genoem de publicaties van het Rijksvoe- dingsbureau, dat de aandacht ves tigt op de noodzakelijkheid om het overschot van ondermelk in de jonge caseïne industrie te gebruiken. Op een jaarlijksche ondermelkproductie van 9 milliard liter blijven na aftrek van het verbruik in de kaasmakerijen en bak kerijen nog ongeveer 6.5 milliard liter over. Deze 6.5 milliard liter ondermelk komen hoofdzakelijk in de veetrog terecht, ofschoon in den laatsten tijd het gebruik van on dermelk in de keuken sterk wordt gepro pageerd. Thans wil men echter dit over schot in de caseïneindustrie gaan verwer ken. Uitbreiding der Duitsche caséï- ne-industrie. Voor ons land zijn deze Duitsche plannen niet zonder belang. Immers wordt daardoor de kans op vergroo ting van den caseïne-export naar dit land verminderd, tenzij do vergroo ting der ondermclkproductie in Duitschland geen gelijken tred zou houden met den groei der caseïne industrie. Tot dusverre produceerde Duitschland jaarlijks tusschen de 350 en 1000 ton ca seïne, deze productie wil men thans tot circa 10.000 ton opvoeren. Dit maakt den bouw van nieuwe fabrieken noodzakelijk en op deze wijze denkt men de productie in korten tijd zoodanig te kunnen opvoeren, dat een groot deel van den invoer uit het buitenland kan komen te vervallen. Overigens zijn in bijna alle landen de koereen van de grondstof caseïne in den laatsten tijd aanmerkelijk gestegen. In ve le landen hoort men van plannen om de caseïneproductie te vergrooten. De economi sche opleving en niet in de laatste plaats de bewapeningsplannen in vele landen hebben de caseïne sterk in beteekenis doen toene men. Het kan daarom ook voor ons land van belang zijn, meer caseïne te gaan pro- duceeren. Vreemde dieren gevonden door de beklimmers van „Shiva's Temple". '1 wee Amerikaansche natuuronderzoekers hebben de vorige week voor het eerst de z.g. „Shiva's Temple" beklommen, een on toegankelijke bergtop in de Grand Canyon (Arizona, Ver. Staten). Deze top is plat en een halve vierkante mijl groot, terwijl ze geheel met bosschen is bedekt. De wanden van de berg rijzen loodrecht uit de vlakte op. „De verloren wereld" wordt dit gedeelte van de Grand Canyon genoemd, daar vrijwel nooit een mensehenvoet dit onherbergzame oord betreedt. Alles, wat de twee Amerika nen op den top van Shiva's Temple" hebben gevangen zijntwee muizen met blader- vormige ooren. Mr. Edwin McKee, chef-natuuronderzoeker van het Grand Canyon National Park, die de nacht doorbracht op het „eiland" in den he mel" is Vijdag in een staat van volkomen uitputting naar beneden geklommen. Toen hij aan den voet van den berg was aange komen zakte hij bijna in elkaar. Hij vertelde de mensehen, die wachtten op mededeelingen over de ontdekkingen op het een halve vierkante mijl groote plateau, dat „twee bladcr-oorige muizen" gevangen waren in vallen, uitgezet door de expeditie. Er waren ook sporen gevonden van Ame rikaansche aard-eekhoorntjes, konijnen, coyo tes (prairiewolven) en splinters van stee non pijlpunten. Vroegere bewoners. De pijlpunten wijzen er op, dat de natuur onderzoekers niet de eersten zijn geweest, die de top van „Shiva s Temple" hebben be reikt, sinds de berg 35000 jaar geleden van het overige rotsplateau #werd afgescheiden. Men vermoedt, dat Indianen duizenden ja ren geleden de berg hebben bewoond.' Dr. Harold Anthony, leider van de expe ilitie, is nu alleen op den top. Haastig wordt thans water naar boven gebracht, daar werd bericht, dat hij dorst leed. Hij stuurde de volgende radioboodschap door zijn kleine draagbare zender: „Ik was verrast sporen van wild te vin den. Er is hier geen druppel water en de dieren moeten zich hier drenken met plan tensap en regenwater. Wij hebben herten geweien gezien, maar geen herten. Het schijnt ook welhaast-onmogelijk, dat herten hier naar boven zouden hebben kunnen klimmen". De verdere plannen. Dr. Anthony en zijn assistenten zullen ook naar fossielen en oudheidkundige over blijfselen zoeken. Miss Amy Andrews, een lid van de expeditie, is van plan over „Shi va's Temple" te vliegen en voedsel en wa ter aan parachutes voor de onderzoekers te laten vallen. Rooksignalen van vuur, aangestoken op het „hemeleiland", verkondigden het eerst de overwinning van den top. Shiva's Temple werd van het rotsplateau gescheiden tengevolge van uitholling door een groote gletsclier in den IJstijd, zoodat alle levende wezens vair liet omringende land werden afgesneden. door André de Bock Mischien is ze er erg blijm ee, maar U zult me toch wel willen toegeven, dat er een hoop suggestie bijkomt. Of liever een hoop napraterij. Deze woorden uit den mond van de jonge en knappe vrouw lokten een storm van pro test uit. Maar het jonge vrouwtje lachte. Toen ik mevrouw van Reenen werd, kreeg ik van mijn man een diamanten broche. Ik was er erg blij mee en vooral erg trotsch op. Mijn man was bang, dat ik de speld zou verliezen en ik vond het zonde, het mooie ding niet te vgrtoonen. Toen liet hij er in alle stilte een imitatie van maken. Zonder dat ik het merkte, verwisselde hij de tiyee sieraden en maanden lang droeg ik de val- sche steenen. Op een goeden dag vond ik de andere speld in de safe. We hebben er toen erg om gelachen, maar het meest om het feit, dat we niet meer wisten, welke nu de echte was. Ik had de beide broches bij elkaar gelegd en wist ook niet meer, welke uit de safe kwam. Toen besloot mijn man, ze even te laten keuren. En wat wil nu het geval? Onderweg verliest hij een van beide. Hij merkte het nog, voor hij in den winkel aankwam... hij keerde terug. Hij vond het beter, om maar niet te weten, wat hij verloren had! Mevrouw van Reenen lachte ondeugend. Weet U, ging zij voort, ik kon me er toch niet zoo goed bij neerleggen en ik ben zelf naar dien juwelier gegaan. Maar helaas, het bleek Inderdaad de valsche te zijn, die gespaard was gebleven. Ik heb er nooit iets van tegen mijn man gezegd en achteraf ben ik er blij om, want ik ben spoedig aan het idee gewend en vind hem nu even mooi. Zij zuchtte, toen ging zij voort: Maar och, we zijn, zooals U allemaal weet, niet meer bij elkaar en sindsdien geef ik er niet veel meer om. Zij zweeg. Allen hadden met belangstelling geluisterd naar het relaas van de jonge, aantrekkelijke vrouw. Zij kwam slechts kort in het clubje, waar zij thans in vertoefde, maar had aller harten reeds ver overd. De jonge Verburcht keek met belangstel ling naar de speld, waarover het vrouwtje had verteld. U moet mij niet kwalijk nemen, mevrouw, maar weet U het wel heel zeker? Zij lachte. Werkelijk, hij is geen vijftig gulden waard. De ander schudde nadenkend het hoofd. Dan is hij toch zóó goed nagemaakt, dat een leek met eenigen kijk erop erin loopt, bekende hij. Ik heb wel wat aan juweelen studie gedaan, maar ik zou deze steenen toch ook voor echt houden. U kunt ze gerust laten onderzoeken, lachte het vrouwtje. Ik zeg U nog eens, deze zijn valsch. Maar neemt U ze mee en vraagt U 't oordeel van een expert. Maar U hoeft mij den uitslag niet te melden. Die weet ik al, besloot zij. Verburcht, nam de speld aan. Er lag een peinzende uitdrukking op zijn gezicht. Het was belachelijk, deze steenen waren ócht, daar hoefde toch geen mensch aan te twij felen. En dat mensch geloofde, dat ze wat glas bezat en dat ze een kapitaal kwijt was. Er rijpte een plan in het brein van den jon gen man. En dienzelfden avond nog reisde hij naar Amsterdam. Opzettelijk zocht hij een expert uit een andere stad op; Nauwe lijks had deze de steenen bekeken, of hij siaakte een uitroep van bewondering. Die steenen zijn een vermogen waard. Wilde U ze verkoopen, voegde hij er aan toe. Neen, lachte Verburcht, neen, ik wilde het alleen maar eens weten. Ik dank U zeer. Hij spoedde zich naar huis. Twintig dui zend gulden. En zij dacht, dat het niet meer dan vijftig gulden zou zijn. Vreemd, maar ze zou er niets geen nadeel van hebben, als bij deze „imitaties" van haar kocht. Ze wist van niets en hij was er door gered van een hoop moeilijkheden, die hij voelde aanko men. Den volgenden dag gaf hij haar de broche terug. Hij had er nog geen expert over ge raadpleegd. Hij had ze thuis nader onder zocht en had toen zelf ook gezien, dat het imitaties waren. Het vrouwtje lachte. Maar een paar dagen later ontmoette Verburcht haar weer. U sprak er laatst over, dat U die broche wel kwijt wilde, begon hij. Weet U, ik zoek een aardig cadeau voor iemand en ik kan hier in de stad zoo weinig vinden. Die broche van U is zoo'n voortreffelijke imitatie, die zou ik zoo graag geven. Zou U ervan af kunnen stappen? Mevrouw van Reenen aarzelde even. Weet U mijn man en ik zijn niet wettig ge scheiden. Ik ben een beetje bang voor moei lijkheden. Maakt U zich daarover niet ongerust. En... hij aarzelde even, vond het onderwerp pijn lijk: ik wil er natuurlijk niet zoo be lachelijk weinig voor betalen, als U gezegd heb. Het ding is prachtig gemaakt. Zou U er driehonderd voor willen aannemen? Zij aarzelde, protesteerde toen. Neen heusch, dat. moet U niet doen. Een gewone, waardclooze imitatie, die nog geen vijftig gekost heeft, daar ntoet U niet zooveel voor geven. Weet U, ik zou er met zoolang, over denken, als die broche voor mij met een stukje historie was geworden. Zij het dan ook niet zoo'n vroolijke historie. Verburcht dron# aan. Heusch, ze moest het doen. Hij wilde haar niet bcleediaren, maur ze zou hem een plezier doen, met vier honderd gulden ervoor te vragen. En zij ^Eige'nlïjk komt het goed uit, zei ze met een glimlach. Ik heb liet geld hard noodig. Een uur later overhandigde crburcht haar het geld en ontving de broche. Dien avond stond hij weer in Amsterdam in den juwelierswinkel. De juwelier keek even naar de broche, her kende deze toen. Maar dadelijk zag hij den klant weer scherp aan. Maak dat U wegkomt, mij kunt U niet zoo gauw oplichten. Die andere die was echt, maar deze...! Vijftig gulden nieuw! BERGEN RAADSLEDEN VRAGEN SPOEDVERGADERING AAN. In ons .nummer van Woensdag 15 Sep tember vermeldden wij, dat de plannen van het Departement van Defensie om in de Bergermeer een militair vliegveld aan te leggen reeds vasten vorm hadden aange nomen en de aanleg van dit vliegveld reeds zoo goed als verzekerd was. Immers werd ons uit betrouwbare bron meegedeeld dat, zich al 88 H.A. in handen der regeering be vind xen dat de voorloopige koopactcn daarvan reeds bij notaris Van Riet waren gepasseerd met dien verstande echter, dat Defensie zich tot 1 December a.s. het recht voorbehoudt den koop ongedaan te maken. Naar aanleiding van het een en ander hebben de leden van den Raad der gemeente Bergen aan den burgemeester van Bergen onderstaand schrijven doen toekomen: Bergen (N.H.), 19 Sept. '37. Aan den Heer Burgemeester van Bergen N.H. Ondergeteekenden, Leden van den Raad der Gemeente Bergen (N.H.}, verzoeken U een Spoedvergadering van den Raad te beleggen in ver. band met de plannen tot vestiging van een militair vliegveld in de naas> te omgeving van Bergen, Bovenstaand verzoek is op 19 Sep. tember gezonden door de Raadsle. den: E. J. Voute, Dr. J. Hemelrijk, Jb. Swaag, M. C, Dingerdis, C. W. Ellis; J. N. de Koning, L. den Das en C Brak, P. Vrije. De leden hebben Donderdagavond vrijgehouden, voor de Raadsverga* dering. WIERTNGEN Openbare verkooping. Zaterdag j.1. werd in hotel „Centraal"^ver kocht het woon- en winkelhuis Beltstraat No. 35, kadastraal Wieringen, sectie C, num mer 3485, groot 4,80 aren, eigendom van J. van Keulen en kinderèn. Hoogste bod de heer N. Boersen f 3510.Kooper de heer D. Engel voor f3550. Uitslag balonnenwedstrijd. De uitslag van den gehouden balonnen wedstrijd van Cinema De Haan, die Zondag j.1. is bekend gemaakt, luidt als volgt: le prijs Siem Davids, deze was gekomen in Bastogne, Luxemburg; 2e prijs Jaap Sie- gers, deze was gekomen in Milmoet, België; 3e prijs Raddic Bruul, deze was gekomen in Eindhoven N.-Br., 4e prijs Alie v. Bloemen dal, deze was gekomen in Oostwoud N.H. Burgerl. Stand 11—17 Sept. 1937. Geboren: Aaltje, dochter van A. Wiegersma en B. de Boer. Aafke, dochter van A. Vel- linga en B. Miedema. Sarina Wilhelmina, dochter van D. Breed en W. P. van Roo. Grietje Henderika, dochter van J. Jonk en B. Haan. Ondertrouwd: J. P. Geense en G. Poel. S. de Haan en T. Lont. Gehuwd: J. Bakker en M. A. Cornelisse. J. Iedema en M. Hegeman. J. J. Out en M. Tb. E. van' Hulzen. Overleden: (te Den Helder) Maarten Baijs, 68 jaren, echtgenoot van M. Keijzer. Pieter de Haan, 82 jaar. BROEK OP LANGENDI.TK, 20 Sept. Aanvoer: 2500 Kg. aardappelen: eigenhei mers 2.40, bl. aardappelen 2.9Ö, 15000 Kg. uien 3.20—3.50, drielingen 2.10—2.40, grove 3.40—3.60, gele nep 66.20. Zeln 1-40—1.60 1350 kg. spcrcitfboonen 4,90—7.40 5000 kg. kroten 1.30—2.90 roode Kool 1.2.30 witte kool 11.20 gele kool 1.—1.60 NOORD.SCHARWOUDE, 20 Sept. Aanvoer: 2900 Kg. aardappelen: bl. eigen heimers 2.10-2.20, 2600 Kg. uien 2.30-2.40, dri^n^on 2~2-10- «c,c ,1CP 6.20-6.40. - -5, K- Pcen 4.50; 3550 kg. spcrcieboonen 5..0—7.90 300 kg. kroten 2.60; 43100 kg. wit te kool 1.1.20; 3650 kg gele kool 1.101.60 ALKMAAR, 18 September. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier Aanvoer: 150.000 kipeieren: 58-60 cTV 45.10, 60—62 Kg. f 4.85—5.20, 62— ro j 5-5-3Ö, 64-66 Kg. f 5.10-5.50, 40— kg. f 3—4,45 per 100 stuks. ALKMAAR, 18 September. Op de lieden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 75cent en kleinhandel 72V?75 cent. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f 4.95—5.15; Eend- eieren f 3. Handel matig. ALKMAAR, 20 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? i paarden; 73 vette koeien f 175—300, gras kalveren f 30—50, 25 vette kalveren f 60— 9....0, per Kg. 80 el. nuchtere kalveren slacht 10-20 3G vette 060*'l 1.50 308 vette varkens 0.56

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12