Alcmaria zwakker dan vorig jaar Goede start van HLR.C*, Helder, Succes, Schagen, WAVaard en B+K+C Texel met groote cijfers geslagen H.R.C. slaat Alcmaria met 5-2 Texel debuteert onvoldoende K.N.V.B. N.H.V.B. De voetbaluitslagen De strijd begonnen! AFB&BLmG W. Overwinningen van de thuisclubs Alcmaria maakte een zwakken indruk Vijf wedstrijden, vijf beslissingen Alcmaria beet reeds een punt in Kuéfï Voetbal-competities begonnen De strijd, de groote, wtnteroobe ttotyd „om de punten" ie begonnen. Gisteren, zonder eenige ophef, zonder eenig ceremonieel. Alsof er geen aomer geweest was, blies de scheidsrechter, als altijd, „de elftallen in het veld", er werd getost en „de bal ana het rollen ge bracht". De strijd was begonnen De eerste competitiedag was overigens een druilerige tot vochtige. De meeste wedstrijden hadden te lijden van regen, waardoor veld en bal gladder waren dan den gemiddelden speler wel lief was. Im mers nu traden reeds in den eersten wed- wedstrijd bij enkelen de onvolkomenheden in techniek, als gevolg van onvoldoende training, naar voren en speelde ook het tekort aan Ausdauer een groote rol. Uit een en ander zijn dan ook de verrassende uitslagen te verklaren, die men in de hieronder volgende lijst zal aantreffen. De uitslagen van de op den eersten compe titiedag gespeelde voetbalwedstrijden luiden: AFDEELING I. Berste klasse. R.F.C.Excelsior 30 V.S.V.—D.W.S. 3—3 AjaxD.F.C. i 5 0 A.D.O.—V.U. C2—1 K.F.C.Sparta .wm1 0 Tweede klasse A. Z.V.V.—D.W.V. .1^.7.0—2 KannemersW.F.C. 03 Weet-FrisiaO.S.Vr.s.e....- 53 H.R.C.Alcmaria Victrix „...s.52 SpartaanZ.F.C. 0 1 Tweede klasse B. E.D.O.Zeeburgia r.. 22 H.F.C.A.F.C. 2—5 VeloxR.C.H. 12 B.F.C.D.O.S. w.23 H.V.C.Hilversum Derde klasse A. PurmersteynHelder Alkm. BoysZaandijk 10 AssendelftHollandia .....i 0—2 VoiewijckersTexel 4 50 A.P.G.S.Succes 13 Vierde klasse A. B.K.C.Watervogels g.v..y«y,->.u»a>ua'.« 32 Nieuwe NiedorpSchagen 02 D.T.S.Wieringerwaard 26 M.F.C.Alkmaar 2 2 Hes. tweede klasse A. Voiewijckers 2H.R.C. 2 müshm.as 4—1 Z.F.C. 3—K.F.C. 2 1—1 O.S.V. 2—T.O.G. 2 2—0 W.F.C. 2Z.V.V, 2 —.u 61 Bes. derde klasse A. Alcmaria Victrix 2K.F.C. 3 fn.80 Hollandia 2West-Frisia 2 «1 a 22 Helder 2Alkm. Boys 2 07 W.F.C. 3—Z.F.C. 4 3—2 Res. 3e klasse B. Alcmaria Victrix 3K.V.V. 2 1—1 Blaww-Wit 4Q.S.V. 2 «i 11 1—S 1—0 2—2 3— Otool—D.H.C. i. .77P.V.V.W.7. //WiW» C.V.V.Feijenoord XerxesStormvogels HaarlemBlauw Wit HéüHA IJWRWC N.E.C.P.EiG. .kstowwtwwk iïiageningenA.ó.Ö.V.V. 0—2 TubantiaEnschede 22 Go-AheadHengelo 1»....-.—1 1 Z.A.C.—Heraclee 19 Vla PlIUl (TH" JflBWB'i N.A.C.Longa jt....-.3 2 N.O.A.D.P.S.V2—* RoermondB.V.V2 4 EindhovenBleijerheide 3 1 Jrf.V.V.—Willem 2 3—1 AFDEELING V. Eerste klasse. LeeuwardenHoogezand 1»..wrrr.11 G.V.A.V.Sneek 6—0 VelocitasHeerenveen 20 H.S.C.—Achilles 5—1 VeendamBe-Quick 12 AFDEELING L In de eerste klasse van deze afdeeling is het de eerste dag een succesdag voor de thuis- spelende clubs geweest: vier wisten er te win nen. De eenige die het niet zoover kon brengen was V.S.V., dat met een gelijk spel, 33, tegen D.W.S. genoegen moest nemen. De Velzenaren hadden v. d. Lugt op de midvoorplaats. Kam pioen Ajax gaf al dadelijk blijk van haar groot- sche plannen door D.F.C. met 50 in te maken. De groote Koogsche kwam tegen Sparta juist met de hakken over de sloot (10). A.D.O. bleef met 21 de meerdere over haar stadgenoote V.U.C. R.F.C. toonde, dat zij haar weg in de eerste klasse wel zal vinden. Met 30 won de club van Drok van de stad genoote Excelsior. In tegenstelling met vorige seizoenen is Alc maria met een nederlaag begonnen. Is hier mede reeds voor een goed deel den bodem der wellicht in Alkmaar aanwezige illusies inge slagen, erger is, dat de eenige Alkmaarsche tweede klasser in het hooge Noorden zoo'n pooveren indruk achter gelaten heeft. Met 52 werd verloren van een H.R.C., dat heusch niet zoo sterk speelde. Voor é.1 te sombere voorspellingen is het weliswaar nog te vroeg, maar het is toch wel gebleken, dat er spoedig „iets" moet veranderen bij de withemden. An ders krijgen zij het dit seizoen zwaar te ver duren. De roodhemden zijn inmiddels goed van start gegaan en zij zullen zich ook in de ko mende wedstrijden wel geducht doen gelden. Voor het eerst sinds geruimen tijd speelden zij in hun vrijwel sterkste formatie, waardoor het dadelijk beter ging dan b.v. tegen V.S.V. Nog even beter ingespeeld zijnde, mogen we het beste van de Racers verwachten. West-Frisia heeft ook goed geboerd. O.S.V. werd met 53 in Enkhuizen geklopt, zoodat er misschien meer aanleiding voor de roodgelen om vrijer adem te halen is, dan vorig seizoen langen tijd het geval is geweest. Verrassende uitslagen kwamen er uit Beverwijk en Zaan dam. De Kennemers, van wie zoo'n goeden roep was uitgegaan, heeft op eigen veld met niet minder dan 03 van W.F.C. verloren. Zijn de Kennemers nu niet zoo sterk als verwacht werd, of heeft Wormerveer zoo stiekum weg een sterke combinatie opgedaan? De komende wedstrijden zullen het ons leeren. D.W.S. is al volkomen thuis in de tweede klas. Dat getuigt haar 20-zege in Zaandam op het sterke Z.V.V. behaald. Tenslotte zien we, dat Z.F.C. uitstekend begonnen is. De groote Zaansche was bij De Spartaan op bezoek en daar is het tooh heusch geen makkelijk kar weitje om er de punten vandaan te halen. Dat het de roodwitten toch is gelukt zij het slechts met 01 bewijst, dat zij met de beste voornemens bezield zijn. Li de 3e klasse A is geen enkele wedstrijd onbeslist gebleven; in drie gevallen wonnen de bezoekende clubs. Dat waren Helder, Succes en Hollandia. Helder klopte op een spekglad ter rein het danig verjongde Purmersteyn met 32 in een wedstrijd, welke het aanzien ten volle waard was. Een goed begin! Succes toon de de vertegenwoordigers van de Amsterdam- sche politie, dat het in de derde klasse geen lolletje is, en won met 31. Een goede presta tie van de Wieringers. Voorts heeft Hollandia in Assendelft laten zien, dat zij een ploeg heeft, die dit jaar met goede kansen weer eens een gooi naar het kampioenschap mag doen. De roodwitten namen met 20-overwinning de eerste kostbare puntjes huiswaarts. Zooals wij vreesden, heeft Texel haar debuut in de derde klasse niet met een overwinning kunnen vieren. De Voiewijckers voelden daar n.1. niets voor en scoorden 5 doelpunten tegen de eilanders geen. Laat deze eerste nederlaag tegen een der sterkste van de afdeeling de Texelaars echter niet ontmoedigen! In Alkmaar hebben de Boys een spannenden wedstrijd gespeeld tegen het zonder haar mid- voor Kuiper spelende Zaandijk. De roodwitten brachten het met 10 tot een benauwde maar overigens niet minder kostbare zege. Zij zul len, naar algemeen verwacht wordt, nog dik wijls van zich doen spreken dit seizoen! Twee uitslagen vallen lichtelijk uit den toon. Allereerst stemt het tot nadenken voor hen die in Alkmaar de a.s. kampioen zien, dat de groenwitten het uit tegen MFC niet ver der hebben kunnen brengen dan een 22 gelijk spel. Het eerste verliespunt hebben de kaas- stedelingen dus al te pakken. Wellicht ligt in deze uitslag een vingerwijzing opgesloten in de richting van een meer eervolle rol in den toekomst door MFC te spelen. DTSWieringerwaard 26 is een resul taat waarvan we toch wel geducht ophooren en dat wel in flagrante tegenspraak is met den twijfel welke bestond omtrent de sterkte van Wieringerwaard. In ieder geval, 4 A kan er zooveel te inte ressanter om worden als een nieuweling wat „reuring" in de boel brengt. BKC klopte Watervogels met 32. Eigen aardig genoeg met dezelfde cijfers als waar mede in het voorjaar Watervogels in Den Helder won. Ennog typischer: ook daar maakte de winnaar tegen het einde de be slissende goal, terwijl men zich reeds met een gelijk spel had verzoend. Op het gladde N.N.-veld, dat eerst recht deed uitkomen welke spelers wel en welke niet over technische scholing beschikken, bleek Schagen beter te kunnen voetballen dan Nieuwe Niedorp en wel zoozeer, dat de 20 zege van de Spartanen geenszins geflatteerd was. AndijkStrandvogels is nog niet be kend. In de reserve klassen. In II A is het tweede elftal van HRC be gonnen met een teleurstellende 14 neder laag tegen Voiewijckers 2. Zullen de rood hemden ook dit jaar geen groote rol spelen? Voor de overige uitslagen verwijzen we naar de lijst hierboven In III A vielen een paar geweldige uit slagen te noteeren. De meest verrassende was wel die van Helder 2Alkmaarsche Boys 2. De kampioenen van het vorige sei zoen werden met eventjes 07 door de gas ten afgestraft. Voor den anderen grooten uit- UITSLAGEN 19 SEPTEMBER: 1 D: OudesluisAtlas ZeemachtSucces 2 Held. BoysHelder 3 PettenSchoorl HRC 4—HRC 5 2 G: CocksdorpBKC 2 Helder 4Helder 5 Texel 2—JVC Watervogels 2Tex. Boys 2 B: Wieringerwaard 2Atlas 2 Heider 6HRC 6 HRC 7—Zeemacht 2 2—0 JVC 2Succes 3 niet gespeeld 4 F: BKC 3—Petten 2 2—8 Wieringerwaard 3Dirkshom 2 13 Callantsoog 1Schagen 3 42 4 S: HRC 8—Held. Boys 2 6—1 Adsp. Q: Oudesluis aAtlas a 42 3—1 3—6 6—3 1—2 4—3 3—6 6—4 4—3 2—3 4—2 Bedriegen de voorteefcenen niet, dan be looft 1 D weer volkomen aan haar reputatie- te zullen beantwoorden. Om te beginnen haalde Oudesluis n.1. het ongedaohte kunst stukje uit Atlas met met 31 te kloppen .On danks Wieringerwaards vertrek zal het pad der Atlanters dus niet geheei' over rozen gaan. Succes 2 opende haar nieuw verblijf in dit milieu met een klinkende ovzrwinning op Zeemacht (6—3), dat zich vorig jaar door een goede start onderscheidde. PettenSchoorl was een gelijkopgaande strjjd, die dan ook in een gelijk spel scheen te zullen eindigen. Vlak voor het einde gleed de P.-keeper echter uit en de Schoorl-mannen konden zoodoende nog met een 21 zege huiswaarts trekken. Tot de elftallen, die doorgaans in het begin nogal op den voorgrond treden, behoorde steeds. Helder 3. Ditmaal heeft Held. Boys, van wie dat niet verwacht was, aan die tra ditie een einde gemaakt. HRC 4 had nog heel wat moeite met haar eigen vijfde elftal, dat zich slechts met 43 liet slaan. Tweede klasse G. BKC 2 heeft de gedachte, dat ze over een goed team beschikt, versterkt. In het verre Cocksdorp won ze met 63. Tex. Boys klopte Watervogels 2, wat een mooi begin is voor de snel gepromoveerde Texelaars. Dat JVC bezig is het verloren terrein te herwinnen, blijkt nog niet uit het eerste resul taat, dat ze laat noteeren. Een 43 neder laag tegen Texel 2 wijst eerder op het tegen deel. Helder 4 klopte Helder 5. Derde klasse E. Wieringerwaard 2 deed al even goed werk als het eerste elftal. In haar nieuwe omgeving startte ook zij met een overwinning en wel op Atlas 2. Helder 6 klopte tot onze verrassing HRC 6. De clubs zijn van dien aard, dat de krachts verhouding tusschen de beide zesde elftallen wel heel wat verschoven moet zijn. HRC 7 behaalde een 20 overwinning op Zeemacht 2. Een en ander wijst niet op een voorspoedig seizoen van de Marinemenschen. Vierde klasse E. HRC 8 begon goed. Met 61 moest het 2e elftal van de Boys et aan geiooven. Vierde klasse F. Callantsoog heeft zich van haar taak ge kweten door Schagen 3 met leege handen naar huis te sturen. Wellicht mogen we C. weer als kampioenscandidaat beschouwen. Met Petten 2 dan in elk geval, dat met een klin- kene zege op BKC 3 begon. Dirkshom 2 aege- vierde over Wieringerwaard's derde, A Aspiranten. Fraai hebben de Oudesluis-adsp. zich tegen Atlas a geweerd. Ze hebben het eerste elftal een goed voorbeeld gegeven, dat nagevolgd is ook. slag zorgde het gedegradeerde Alcmaria 2. dat thuis met KFC 3 afrekende. 60 was het resultaat! Vermelden we voorts nog, dat in Hl B Alcmaria 3 op eigen veld 22 speelde tegen KVV 2. AFDEELING TL Feyenoord*s eerste wedstrijd tevens haar eerste nederlaag. In flagrante tegenstelling mot Ajax heeft de kampioen Feyenoord het seizoen met een nederlaag ingezet. CVV, een jongere stad genoote, leverde haar dat koopje (10). Met Haarlem belooft het alle goeds. Een 30 zege op Blauw-Wit is tenminste een dave rend begin. Het eerste optreden van de Stormvogels is ons niet tegen gevallen. Een gelijk spel tegen Xerxes, in Rotterdam nog wel, is zelfs een opmerkelijk goed resultaat van de IJmuidenaren. 't Gooi moest zich in haar eersten wedstrijd in de eerste klasse de eerste sinds eenige jaren wel te verstaan met een gelijk spel, 22, tegen DHC tevreden stellen. AFDEELING IH. Drie van de vjjf wedstrijden eindigden in gelijk spel'. Afgaande op de uitslagen van gisteren zou men concludeeren, dat het krachtsverschil in het Oosten dit seizoen zeer gering zal zijn. Drie van de vijf wedstrijden eindigden onbe slist, waaronder Go-AheadHengelo (goed werk van de gasten) en TubantiaEnschede. ZAC verraste met een 10 overwinning op Heracles en AGOVV sloeg Wageningen op eigen terrein, hetgeen eveneens een knappe prestatie mag heeten. AFDEELING TV. MVV klopt Willem H. De „promotie-bij-keuze" van MW schijnt gerechtvaardigd te zijn. De Maastrichtenaren begonnen n.1. met een 31 overwinning op Willem II. Winnaars op dezen eersten com petitiedag waren voorts de concurrenten van het vorig seizoen, PSV en BW. Ook NAC won, maar de cijfers zijn niet „sprekend". Eindhoven zegevierde eveneens en zoo is dus deze afdeeling eigenaard genoeg gesplitst in twee helften: de eene helft heeft 100%, de andere juist het omgekeerde. AFDEELING V. Groote zege van GVAV. Het Groningsche GVAV heeft op den eer sten competitiedag het grootste aantal doel punten in de eerste klasse gescoord. Het Sneeker-net trilde n.1. 6 maal tegen dat der Groningers niet éénmaal. Be-Quick is er dadelijk goed in: haar 21 zege in en op Veendam had menigeen niet verwacht. Ook de derde Groningsche ploeg, Velocitas, won en wel met 20 van Heerenveen. Voor het overige raadplege men de uitslagenlijst. Alcmaria valt tegen. Geen groote wedstrijd. HRC heeft de eerste van haar 18 compe titiewedstrijden besloten met een besliste zege op den alouden tegenstander Alcmaria Vic trix. De Racers kwamen in hun sterkste for matie uit, daar door het wederspelen van Zymni, Sanders en Kuiper, de voorhoede aan kracht had gewonnen; bovendien bezette Bui tenhuis op verdienstelijke wijze de plaats van Selderbeek. Het ongunstige weder is oorzaak geweest, dat HRC noch Alcmaria gelegenheid heeft gekregen te toonen wat ze waard was. Het veld was hiervan de oorzaak, waardoor veel aan het combinatiespel ontbrak en de op zet daartoe steeds bij pogingen bleef. Dit van wege het allengs gladder wordende veld, waardoor herhaaldelijk gegleden en gevallen werd en een goed afgemeten pass tot de uit zonderingen behoorde. Het herhaaldelijk bui tenspel-staan had voor een groot deel echter voorkomen kunnen worden, als men be ter uitgekeken had. Dit geldt in de eerste plaats de buitenspe lers, die daar slecht kijk op hadden. Stuk voor stuk hebben de spelers niet teleur gesteld, al was dan ook het ware vuur bij vleugen aanwezig. Ze waren de baas over hun tegenpartij, in het veld superieur en voor doel gevaar lijker. Stolk, de spil en aanvoerder, ver vulde van de match de positie van 3e back, wat niet al tijd noodig was en wat tot gevolg had dat er in het midden steeds een vrije ruimte was, waarin de Alc- maria-aanval vrij spel had. Ook de tactiek van 2 teruggetrokken binnenspelers kunnen we maar niet toejuichen, al verrichtte dan ook een speler ais De Jong bergen werk. Nu waren er steeds gapingen in de voorhoede en had de doorzettende Zymni dikwijls niemand naast zich om hem te steunen. Maar zooals reeds in den aanhef gezegd en de tactiek buiten rekening gelaten, heeft de thuisclub nog het beste figuur geslagen, zon der tot groote daden te komen, Atemmin. Alcmaria heeft een zwakken indruk ge maakt; dit team is er sinds het vorig seizoen lang niet op vooruit gegaan. We zagen een aardig werkenden spil, vlugge vleugelspelers en een keeper, die het wel kon, al speelde de gladde bal hem. wel eens parten. De nieu we middenvoor nieuw althans voor het Heldersche publiek is geen aanwinst. Dat men tegen het meer geroutineerde spel van HRC niet opgewassen was, bleek wel h'^m't dat men, inzonderheid voor ïust, zijn heil G. Stolk. zocht in het veelvuldig toepassen van de buitenspel-val, waarin de Racers zich heel veel lieten vangen. De wedstrijd. Om even over half drie floot de heer Wes. seling „beginnen". Een malsch regentje „ver lucht" dezen openingswedstrijd. Hoewel H.R.C. niet bepaald sterker was, waren de Racers door hun betere combinatie en juis tere samenwerking toch beslist gevaarlijker. Niemand verwonderde het dan ook dat reeds binnen 10 min. spelen Zymni tweemaal ge scoord had, terwijl nog een doelpunt van den zelfden speler ten onrechte geannuleerd was. Dan komt Alcmaria even naar voren, maar rechtsbuiten Keppel faalde vlak voor doel, maar toch was hij het, die na 22 min. spelen- na een langdurige scrimmage, den bal achter Dijkshoorn wist te werken (21). Een doel punt met een „luchtje". Vele attaques van H.R.C. werden onderbroken voor buitenspel. De 2e helft. Deze Is niet wat men noemt interessant geweest. Reeds na 2 min. spelen slaagde Steiroa, de A.-middenvoor, er in na een hef tige strubbeling de partijen op gelijken voet te brengen. Toen kregen we 25 minuten lang een spel, waarin niet veel belangrijks te me- moreeren viel, een kick-and-rush, gespeend van het zoo hoog noodige élan. Vermelding verdient alleen de fraaie redding, door Bui tenhuis, toen deze speler den bal uit het ver laten doel kopte, terwijl Striet doorna nog eens hetzelfde op even fraaie wijze deed. Toen dit laatste voorviel, na 28 min. spelen, schudde H.R.C. opeens alle lakschheid van zich af. Als een stormwind drong het ge- heele team naar voren en in juist 2 minuten hadden Sanders en Dissel ieder een doelpunt gescoord, waaraan Zymni 10 min. voor het einde met een fraai boogschot nog een goal toevoegde. Daarna werd het spel weer veel kalmer, Alcmaria kreeg nog eens een kans, eenmaal „scheerde" de bal de H.R.C.-lat maar het einde kwam met een ferme zege: 52 voor H.R.C, Dat dit eerste optreden van Texel In haar nieuwe omgeving de uitwedstrijd tegen de kampioen Voiewijckers een „joyeuse en- trée" zou worden, heeft zelfs de meest ver stokte Texel-supporter geen moment durven hopen. Een Amsterdamsche zege lag volkomen In de lijn der verwachtingen en we zouden ook graag genoegen hebben genomen met de cij fers, ware het niet, dat het vertoonde spel nauwelijks het aankijken waard was. Slechts zelden legde Texel eenig systeem in haar spel. Meestal werden de ballen hard en scherp naar voren gezonden en konden de groen witte verdedigers gemakkelijk ingrijpen. Als verzachtende omstandigheid willen we graag de bezwaren doen gelden van een drie tal invallers, een glad terrein, een debuut en een vermoeiende reis door Noord-Holland. Doch billijkheidshalve moeten we dan ook wij zen op het feit, dat ook de thuisclub lang niet op oorlogssterkte uitkwam. Hier zagen we zelfs, in vergelijking met het elftal van het vorig seizoen, een zestal nieuwe gezichten en al beschikt men in deze Over-rjsche club dan wel over meer en beter reserve-materiaal, het elftal als geheel vertoonde toch niet die kracht van eenige maanden geleden. Hun spil Stijger, opereerde als stopper niet Hun spil Stijger opereerde als stopper niet ieder een vleugelspeler bewaakten, terwijl de beide kanthalves in vooruitgeschoven stelling de binnenspelers in 't oog hielden en zich hiernaast van hun voedende taak naar behoo- ren kweten. Toen binnen een tiental minuten aanvoer der Dukers al tweemaal het leder achter zioh in het net had zien liggen, gingen de gasten hun tactiek wijzigen. De buitenspelval werd opengezet en daar de groenwitte voorwaart- sen gewillige slachtoffers bleken te zijn, oogstte men met dit verdedigingswapen aan vankelijk veel succes. In de tweede helft, die met een 30 achter stand voor Texel inging, gingen de gasten het zwaartepunt in de voorhoede leggen. Spil De Graaf trok als midvoor mee naar voren en H. Ran verwisselde met Anraad van plaats. Inderdaad kwam er nu meer leven in de brouwerij en moest doelman Otten, die voor dien een vrij passieve rol kon spelen, meer malen handelend optreden. Veel gevaar schuilde er echter in deze aan vallen meestal niet, omdat het plaatsen nog zooveel te wenschen over liet. Reaumeerende kunnen we zonder eenige reserve vaststellen, dat onze nieuwe derde klaseer uit 't hooge Noorden ditmaal geen leidende rol aal spelen en integendeel 't gevaar voor één der onderste plaatsen lang niet denkbeeldig is. Gelukkig kennen we de stoere Noorderlin gen te goed en we zijn er dan ook van over tuigd, dat dit eerste optreden als terreinver- kennen en niet als eigenlijke krachtmeting beschouwd moet worden. We hopen spoedig een herboren Texel- ploeg in volledige opstelling te zien operee- ren, om te toonen, dat deze slechte beurt uit sluitend aan „plankenkoorts" te wijten was. Texel verscheen in de volgende opstelling aan den start: Kikkert Bruin WtMÉet Anraad Ban Huizing-a De Graaf Vlas U J. Bon H. Netjens Texel. Dukers Ifa eeltig terrein-verkennen nam de thuis club al daraelijk 't initiatief, wat tot gevolg had, dat zij binnen een kwartier een 30 voorsprong boekte door toedoen van Witte (2 Xen Smit. Het derde doelpunt, dot ontstond na fraai samenspel van 't geheele binnen trio, werd in buitenspelpositie gescoord, doch niettemin toegekend. Tot aan de rust hield Volew\jckers het apel in handen en toen in de tweede helft al gauw door Witte den stand op 50 was gebracht, was de aardigheid er heelemaal af. Rest ons daarom alleen nog te vermelden, dat K'kkert en De Bruin eenige goed ge- ich'e schoten in de veilige handen van )tfen zagen belanden en de Texel-spelers i-lch uitstekende verliezers hebben getoond.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5