Helder zegevierde in Purmerend Succes nog niet op volle kracht Het voorloopig voetbal-programma voor a.s. Zondag D.O.S.K.O. I-Atlas I 3-1 Wi&tAenniru Jean Aerts levensgevaarlijk gewond Xerxes-Stormvogels 2-2 V»S»V»-D.W.S» 3-3 K.F.G-Sparta 1-0 C.V»V«-Feijenoord 1-0 Sckagem wint de „Deefey" Binauwde zege van Alkmaarsche Boys B.K.C. wint in de laatste minuut D.T.S* I-W»waard I 2-6 De withemden namen binnen 30 seconden de leiding. Spanning In de laatste 20 minuten. Helder mag om meer dan één reden bljj zijn, dat het reisje naar Purmerend er op zit. Niet alleen vanwege de met hard wer ken behaalde 32-overwinning, maar vooral omdat de wedstrijd tegen de bruin- hemden twee dingen geleerd heeft. Ten eerste, dat de P.-ploeg veel meer in haar mars heeft dan zij gisteren vertoonde en dat zij, eenmaal ingespeelde zijnde, een las tig te kloppen tegenstander zal zijn. En ten tweede, dat het veld er in den loop van de competitie veel en veel slechter op zal worden. Waarlijk, de Helder-menschen hebben het dit jaar niet slecht getroffen wat dezen uit-wedstrijd betreft. Met vreugde werd in hun kamp natuurlijk de eerste zege in het seizoen 1937'38 begroet, een zege, die op volkomén normale wijze be haald werd en die slechts in de laatste 20 mi nuten werkelijk in gevaar is geweest. Dat was toen P. volkomen onverwachts den achterstand van 13 tot 23 verkleinde, waardoor H. zich de rest van den speeltijd vrijwel op verdedigen moest toeleggen. Aanhoudend rolden toen de aanvallen van de bruinwitten, die over een jonge, snelle ploeg de beschikking hebben, aan. Het uiterste werd van de H.-achterhoede ge vergd en hoezeer men ook sceptisch gestaan heeft tegenover de samenstelling daarvan, het dient gezegd, dat het achtertrio zich er in dezen wedstrijd schitterend door heen heeft ge slagen. Stug werd er verdedigd door De Jongh, Smit en Kenter en het resultaat was, dat de verwachte gelijkmakeruit bleef. Sportieve wedstrijd. Het is een sportieve en dikwijls aantrekke lijke wedstrijd geweest tusschen een met 1 in valler spelende P.-ploeg en een volledig Hel der. Beide teams vertoonden een frisch com binatiespelletje, dat nog wel de sporen van „niet ingespeeldheid" verried, maar dat toch ook zekere verwachtingen ten aanzien van de komende wedstrijden gerechtvaardigd. Het spel was nog geen 30 sec. oud, of Godschalk had de eer genoten het eerste Helder-doelpunt van het seizoen '37'38 te scoren en daarmede zijn club een spoedigen voorsprong te geven. Heftig viel daarop de bruinwitte ploeg aan en Wolf de Jongh moest eenmaal den bal van den doellijn trappen om de gelijkmaker te voor komen. In het veld was de thuisclub misschien iets sterker, maar bij de gasten ontwaarden we de fijnere trekjes, die hen tactisch de meerde ren van hun tegenstanders deden zijn. Voor de rust zouden er nog twee zeer bewogen spel momenten zijn. Dat was toen de P.-linkbuiten een kogel afvuurde, welke het H.-heiligdom in het uiterste hoekje dreigde te doorboren. Met een waarlijk schitterende save zorgde Kenter er voor, dat daar echter niets van kwam. En het tweede veel besproken moment was, toen Kiesewetter een doelpunt scoorde, dat wegens buitenspel afgekeurd werd. Velen ook wij waren hier van meening, dat scheidsrechter Merison zich vergiste. Drie doelpunten na de rust. Acht minuten na de hervatting suisde een lage voorzet van Wieren voor de P.-veste: Godschalk pikte het spekgladde leer op, een inzet, de bal kwam retour, weer een inzet, thans van Kiesewetter en nu was het raak. Helder had haar voorsprong vergroot. Maar de overwinning was nog niet „binnen"! Dat zou drie minuten later reeds duidelijk zijn, want toen zond de rechtsbuiten der spekhaken van dicht bij zoo'n scherp, hoog schot af, dat er geen houden aan was. Dit doelpunt leidde een korte maar hevige P.- meerderheid in. Daar werd een einde aan gemaakt door... links buiten Wieren, die na een voortreffelijke combinatie zoo'n harde, diagonale schuiver zond, dat deze de handen van Aanvoerder L. Trap. het talrijke publiek op elkaar bracht. Nog versaagde de thuisclub niet en juist toen iederen het over eens was, dat Helder meester van het terrein was, werd een tweede P.-doelpunt geboren. Met den stand 23 gingen alzoo de laatste 20 minuten in en inplaats van een opgelegde meerderheid te demonstreeren moest heel Helder hard aan pakken om de overwinning te behalen, 't Is tenslotte ook gelukt, maar niet nadat aan de zenuwen van de H.-supporters een danigen schok was toegebracht. Met 3—2 voor Helder floot de heer Merison, die goed geleid heeft, het einde. Een pluim vooral aan de H.-midden- linie. welke constant uitstekend werk heeft verricht. Niettemin een 31 zege op APGS. Succes heeft uit haar eerste ontmoe ting een angstige 31 zege behaald. Angstig? Ja, zeer zeker. Eenige oogen- blikken voor het einde was de stand nog 12 ener kon nog van alles ge beuren. Succes heeft overigens matig gespeeld. Zij kan veel beter! De achterhoede maakte een zeer betrouwbaren indruk en Fosthuma deed zeer goed werk. Met bijzondere aandacht hebben wjj de middenlinie bestudeerd. Montulet heeft het er goed afgebracht. Hjj was doortastend, mist misschien de fijnere trekjes, maar een ver zwakking beteekende zjjn debuut op deze plaats o.i. niet. In de 2de helft kwam hij er zelfs heel goed in. Ook Koorn voldeed uit muntend en Iedema was als steeds zeer goed. Vertrouwen in deze middenlinie voor de toe komst is zeer zeker gewettigd. Teleurstellende voorhoede. En de voorho-'-? Als we eerlijk voor o-zc meening moeten uitkomen, kunnen we zeg gen, dat deze linie ons speciaal in de eerste helft voor een groote desillusie heeft ge plaatst. Het klopte niet, waar precies de fout zat weten wij niet, maar tegen een betrekke lijk zwak spelend APGS had Succes min stens met twee of drie doelpunten voorsprong de tweede helft moeten ingaan. Ter I vergelijking dient echter te worden gezegd, dat de geluksfactor hier een hartig woordje heeft meegesproken. De A-keeper was voorts in geweldigen vorm en redde steeds op sublieme wijze. Rijkers op de middenvoor plaats viel in de eerste helft hoegenaamd niet op. Hij werd weinig in 't spel betrokken. Ook de andere spelers muntten niet uit. De tweede helft is echter buiten verwachting verloopen. Van beide zijden werd beter aan gepakt en nu gaf de S-voorhoede plotseling fraai spel te zien. In het fraaie combinatie werk van Schmitt met middenvoor en links buiten schuilde een doorloopend gevaar en tegen het einde liep het prachtig. Als wij ook in het vervolg op dergelijk spel van deze wenk mogen rekenen, kunnen wij ons bij de keuze van Rijkers als middenvoor neerleg- leggen. Ter rechterzijde was het Kuiper die op de buitenplaats een prima partij speelde. Reeds in de eerste helft viel hij op en later bevestigde hij zijn goeden vorm. Hij is een uitmuntende kracht en ongetwijfeld sterker dan vorig jaar. Ook Jn. Lont pastte zich zeer goed aan. Een nuttig speler. APGS heeft een goed achtertrio, een goede spil en bezit in den linksbinnen een uitmun tende kracht. Tenslotte nog een kort overzicht van het spelverloop. Om 2 uur precies trapte A. af Aan beide zijden werd onzeker begonnen. De eerste aanval is voor A. Met een goed schot weet Posthumus wel raad. Hierna kwam een periode van groot S.-overwicht Wij zien ach tereenvolgens prachtige schoten van Kuiper, Albert, Kuiper, C. Lont en Rijkers, die waar lijk beter lot verdiend hadden. De A.-keeper keerde echter alles. Ondanks deze goede start ontbrak toch de ware overtuiging in de S.- voorhoede. Ook van A.-zijde zien wij daarna een paar aardige aanvallen. Koorn en Schot- ting keeren alles en in laatste instantie Posthumus, die nog eenmaal tegen den grond geloopen werd, waardoor het spel moest wor den onderbroken. Aan de andere zijde deed een keihard schot van Lont den keeper ter aarde zijgen. Hij ving den lagen schuiver op, maar het kwam te hard aan. Het was een volkomen open strijd, met Succes iets in de meerderheid. Waar zouden de doelpunten vallen Toen eenige oogenblikken voor rust de druk op het A.-doel te groot werd, trachtte de linkshalf de situatie te redden door terug spelen op den keeper. De keeper werd echter onhoudbaar gepasseerd (01). De tweede helft gaf beter spel te zien. De aanvallen volgden elkaar snel op en al heel gauw had A. gelijk gemaakt met een pracht schot van den linksbinnen (11). Dit is voor S. het sein om aan te pakken. De S.-voorhoede kw.am er allengs beter in. Nog eenmaal deed A. ons in een laatste vleugje van enthousiasme hei hart vasthou den, maar gelukkig, het gevaar werd be zworen. Een strafschop door Kuiper genomen, leverde den keeper groote moeilijkheden op. Een doelpunt hing in de lucht en eindelijk had Kuiper met een goede pass van Rijkers suc ces. (12). S. werd steeds gevaarlijker en bleef in den aanval, corners, strafschoppen etc. Het liep gesmeerd. Vlak voor het einde werd een terugspelen op den keeper ander maal noodlottig. De rechtsback schoot onver hoeds in doel (31). Succes heeft verdiend gewonnen. K. N. V. B. Alcm. VictrixWe»t-Fria»a; Z.F.C. H.R.C. HollandiaAlcm. Boys; Texel—As sendelft; HelderA.P.G.S.; Succes De Volewijckers. M.F.C.—B.K.C.; Strandvogel»—Alk maar; WieringerwaardNieuwe Nie- dorp; WatervogelsD.T.S. H.R.C. 2—W.F.C. 2. Z.F.C. 4—Helder 2; West-Friaia 2— Alcm. Victrix 2; Alkm. Boys 2Hol landia 2; H.R.C. 3—W.F.C. 3. N.-M. V. B. Atlas 1—Held. Boys 1; Helder 3— H.R.C. 4; H.R.C. 6—Petten 1; Schoorl -Zeemacht; Oudeslui»Succes 2. Holl. 4—Schagen 2; V.C.L. 1—Hem 1; Flevo 1Strandvogels 2; S ij bek. 1 And. Boys 1;O.K.B. 1Oudendjjk 1. B.K.C. 2Watervogels 2; Helder 5 Texel 2; J.V.C. 1De Cocksdorp 1; Texel. Boys 1Helder 4. A. was direct iets in den aanval en er kwamen al spoedig eenige gevaarlijke momen ten voor het D.-doel Langzamerhand kwam D. echter meer opzetten, en haar aanvallen zijn gevaarlijker. Er volgt een zeer snelle aanval van D. over links, een voorzet, en de bal be landt bij den D.-midvoor, deze speelt zich mooi vrij en een hard schot volgt. De A.-kee- per keert den bal fraai, doch kan niet vol doende wegwerken en de D.-linksbinnen geeft zijn club de leiding. Even later brengt dezelfde speler met een fraaien kopbal uit een corner den stand op 2—0. Ging het spel voor de rust zeer snel en enthousiast op en neer, na de rust zakte het tempo. A. is het meest in den aanval doch het schot is totaal zoek, terwijl de D.-achterhoede prima verdedigt. Uit een D.-aanval over rechts brengt de A.-linksback zelf den stand op 30 voor A. Een minuut voor'het einde weet A. de eer te redden. Het geheel was een aardige wedstrijd, voor de rust zelfs prima. Mechelen, 18 September. (A.N.P.) Tijdens het alhier gehouden criterium vond een val partij plaats, waaraan ook de bekende Belgi sche renner Jean Aerts een der slachtoffers was. Hij werd zeer ernstig aan het hoofd ge wond en moest onmiddellijk naar het zieken huis worden overgebracht. Men vreest voor zjjn leven. Er is veel publiek op het V.O.C.-veld, wan neer twee volledige ploegen beginnen. Het spel is van stonde af aan uiterst levendig en daardoor interessant, maar voorloopig blijven de verdedigers de baas. Xerxes is wel iets meer in den aanval, doch heel veel kansen om te schieten zien Lagendaal c.s. zich niet geboden. Na 24 minuten geeft De Haan een mooien pass aan Van Oort, die daarna met een zeer hard schot Xerxes de leiding geeft (10). Over het algemeen blijft Xerxes in de meerderheid, maar in doelpunten kan ze deze verder toch niet uitdrukken. Kort voor de rust begaat Schut een leelijke fout door over een vrijen bal heen te maaien. Prins maakt' daarvan dankbaar gebruik en de stand is gelijk (11). Na de hervatting is aanvankelijk Storm vogels het meest in den aanval, maar hun voorhoede mist de doortastendheid om het de verdediging van Xerxes erg moeilijk te ma ken. Spoedig komt de voorhoede van Xerxes fneer in actie, maar de verdediging van de bezoekers zit zoo solide in elkaar, dat er na genoeg geen scoringkansen komen.Dfe uitval len van Stormvogels zijn niet talrijk, maar naarmate de tijd verstrijkt, worden ze ge vaarlijker. Als Schut wederom een fout maakt, overigens speelde deze Xerxes-back een knap partijtje, kan Van der Steen voor zetten, Prins is er bij en met een mooien kop bal heeft Stormvogels de leiding (12). Da delijk na den aftrap plaatst Dubbelman den bal voor doel, Van Oort loopt toe en met een keurigen kopbal is de stand opnieuw gelijk (2—2). Gedurende de laatste minuten is Xerxes niet voor het doel van Stormvogels weg te slaan en al krijgen Lagendaal en Van der Vaart nog een kansje, de stand blijft gelijk. Dat een voetbalwedstrijd somtijds uit twee verschillende helften kan bestaan, heeft deze wedstrijd bewezen. Er was een eerste helft met een groot overwicht der thuisclub, waarop een tweede helfbt volgde met een volkomen ont wricht elftal der rood-witten. Het overwicht van V.S.V., ontstaan door het samenspel, leidde tot een 30 voorsprong in de eerste helft, door welgerichte schoten van Balves (2) en Van der Lugt, die Caldenhoven c.s. her haaldelijk konden passeeren. Eerst tegen het einde der eerste helft wisten de Amsterdam mers aan de greep der Velzenaren te ontko men en kon Melchers den stand op 13 bren gen. In de tweede hèlft waren de bordjes verhan gen. Na eenige minuten kon D.W.S., doordat de middenlinie der gasten volkomen faalde, het spel verplaatsen en als er wat beter ge schoten was, zou het tweede doelpunt spoedig gekomen zjjn. Dit bleef nog eenigen tijd uit, maar na 17 minuten scoorde Melchers en later deed hij het nog eens, zoodat het einde kwam "ït 33, een uitslag, waarmede V.S.V. tevre- i len kan zijn. In de laatste minuut. De thuisclub verscheen volledig en had vier nieuwe spelers in haar ploeg, t.w. Klokke- meyer, Bakker, Lagerwey en K. Hille, waar voor J. Veen, M. Hille, G. J. Kaak en Bouts hoorn van het appèl verdwenen waren. De Rotterdammers kwamen met een incompleet elftal uit, daar behalve keeper Pil, Seton en Brandsma ontbraken, waarvoor Cohen, Schut en Weber van de partij waren. Bovendien moest Heshof zich in de tweede helft nog door Smeets laten vervangen. Niet tegenstaande deze handicap pakten de Rot terdammers direct goed aan, doch de met den spil versterkte verdediging der thuisclub wist den druk uitstekend te weerstaan. Lang zamerhand slaagde KFC er in het spel wat te verplaatsen, doch doordat haar midvoor De Boer volkomen door den midhalf der bezoe kers geschaduwd werd, kreeg de thuisclub geen enkele scoringskans. Nadat de rust met blanken stand ingegaan was, kwamen de Rotterdammers in de tweede helft weer fanatiek opzetten en wonnen het bovenal in snelheid van de Koogers. Doch na een kwartier legden dezen er een geducht schepje op en moest keeper Cohen alle zeilen bijzetten om zijn doel schoon te houden. Tegen het ejnde werd door beide partijen er alles opgezet om het winnende punt te scoren, hetgeen KFC kort voor het laatste signaal van arbiter Twisteling door Bakker gelukte, waarbij de Spartaan Meyer den bal van richting deed veranderen (10). Verkeer*» tactiek van Van Heel e.s. Fcjenoord is het meest in den aanval ge weest. Haar middenlinie was veel beter dan die van CVV. De voorhoede van Van Heel's elftal bracht er evenwel al heel weinig van terecht. Vente speelde een zeer slechten wed strijd, evenals de linksbuiten Burg. De han dige linksbinnen De Vroet kon daardoor wei nig bereiken. De rechtervleugel moest het dan ook doen, maar faalde als het op schie ten aankwam. Feijenoord beging de fout zoowel voor de rust als daarna de CVV-ers geheel terug te dringen. Stug verdedigend hadden de gast- heeren dan succes bjj het afbreken van het te korte, te langzame aanvalsspel der Feijen- oorders: de weinige doorbraken van CVV waren wel gevaarlijk, maar er zat geen schot in. Zoo bleef de stand voor de rust blank. Ook de tweede helft was weinig belangwek kend en het leek er reeds op, dat het een puntlooze wedstrijd zou worden, toen twee minuten voor het slot het geheel ingesloten CW een uitval kon ondernemen, waarbij Vef- hoef, die middenvoor was gaan spelen, nadat h(j vrjjwel den geheelen wedstrijd rechtsbuiten was geweest, den bal van rechts goed voor de voeten kreeg en Van Male het een harden schuiver het nakijken gaf (10). Nk*nre Niodorp 1 mrt fUf* Hoewel na de rust vooral de beeoekers over tuigend in de meerderheid waren, was het spekgladde veld oorzaak, dat beide elftallen meestentijds niet op volle toeren konden draaien en dus de uitslag wellicht een andere geweest zou zijn, waren de partijen door bovengenoemde oorzaak niet sterk gehandi capt geweest. Het plaatsen werd buitenge woon moeilijk en menige goede kans ging door een onverwachte buiteling jammerlijk verloren. Wat de elftallen betreft, viel de verdediging van Nieuwe Niedorp te roemen, althans de beide backs, waarvan vooral Van Herwerden de muur was, waarop menig Schagen-offen- sief te pletter liep. De halflinie was niet altijd even betrouwbaar en de beide vleugelspelers van de voorheoede waren bepaald zwakke punten. Keeper Blokker redde meermaien verdienstelijk, maar maakte anderzijds nog wel eens een foutje. Het tweede doelpunt had voorkomen kunnen worden. Faus toonde zich een tactische speler, vlug en op zijn plaats. Bij Schagen speelden de beide backs, Middel beek en De Haas, buitengewoon goed. Het tactische werk van eerstgenoemde viel tel kens op. Keeper Schoorl was weer geheel de oude, speelde zeer rustig, en werkte eenige zeer moeilijke ballen keurig weg. In de haif- linie gaf L. Schoorl goed spel, ook Grootes en Slikker waren individueel niet slecht, al is het plaatsen en opstellen van de laatste niet altijd even overdacht, maar als geheel voldeed ons de formatie niet. Da haiflinie voedde te kort de voorhoede en kwamen de ballen dikwijls niet verder. In de voorhoede viel Zonnenberg op. Peetoom had voor de rust eenige zwakke momenten door te lang talmen, maar herstelde zich na de rust ge heel. De overigen waren goed op hun plaats. De wedstrjjd. De eerste aanval van Schagen, direct nadat de scheidsrechter de elftallen in het veld heeft gefloten, wordt door N. Niedorp gestuit en gaat de thuisclub het op haar beurt pro- beeren, maar ook zjj heeft geen gehik. Er wordt snel en eenigszins forsch, maar niet ruw gespeeld en de partijen gaan vrijwel ge lijk op. De keepers krijgen voorloopig weinig te doen, aan beide zijden komt de bal meestal niet verder dan de halflinie. Een mooie aanval van Nieuwe Niedorp mislukt, als slecht ge richt wordt. Evenzoo loopt een mooie run van Faus op niets uit, als hij voor een vrij doel ver naast schiet. Eerst als veertig minuten is gespeeld, neemt Peetoom uit een moeilijke positie geheel tegen de verwachting in, met een pracht schot, geheel van links pal in den rechterhoek, voor Schagen de leiding, 01. Na de rust is Schagen direct overwegend sterker en blijft dit tot het einde toe. Wij verwachten een zeker doelpunt als Zonnen berg de kans krijgt uit een voorzet te scoren, maar hij schiet den keeper den bal precies in handen. Schagen blijft er geweldig opzitten en het spel wordt bijna uit-'uitend voor het N. Niedorp-doel gespeeld. Dan scoort eerst Peetoom en vervolgens De Moor kort achter elkaar, maar beide keeren kent kent de scheidsrechter, het doelpunt wegens buitenspel niet toe. Een beslissing, die niet onaanvecht baar was! Niedorp heeft weinig meer te ver tellen, maar ook Schagen begint minder te worden. Een kwartier voor het einde komt er weer wat actie en dan is het Peetoom, die met een snelle ren vlak voor het N.-doel komt en voor dat de keeper weet wat er aan de hand is, voor het tweede, thans onherroepe lijk geldende doelpunt zorgt. De laatste mi nuten brengen weinig bijzonders, zoodat met een 02 overwinning voor Schagen het einde komt. Zaand$k mist haar schutter. In een hard gespeelden wedstrijd hebben de Alkmaarsche Boys hun eerste beide puntjes weten te veroveren. Een uitslag van 10 zegt natuurlijk niet zoo heel veel, maar waar ge speeld werd tegen de kampioenen van ver leden jaar, is dit resultaat toch wel van eenige beteekenis. Intusschen is het spel van Zaandijk bijzonder tegengevallen. De ploeg beschikt in de voorhoede over een paar goede vleugelspelers, het middentrio echter bleek totaal improductief. Wanneer men in aanmer king neemt, dat een groot deel, vermoedelijk het grootste deel, van den wedstrijd zich af speelde op de helft van de rood-wit-geblokte Aikmaarders, terwijl het aantal, behoorlijke schoten minimaal was, dan is daarmee de Zaandijksche onmacht behoorlijk in het licht gesteld. De Alkmaarsche backs betoonden zich daartegenover bijzonder trapvast, terwijl doelman v. d. Horst zich weliswaar soms zwak betoonde, maar op waarlijk gevaarlijke momenten steeds uitstekend werk leverde. En zoo bleef de Zaandijksche score blank. Bij beide partijen liet het plaatsen nogal eens te wenschen over, zoodat onze totaal indruk was: een aardige wedstrijd, waarin geen der beide tegenstanders echter nog in topvorm was. Moert. De wedstrijd begon met een over en weer verkennen. Langzaam ontwikkelt zich daaruit een licht overwicht der Boys, waarbij de Boys doelman terdege aan den tand gevoeld wordt. Indri mist een keer een prachtige kans, tot dat na ongeveer 15 minuten Mulders met een zuiver berekend schot den keeper van de gas ten het nakijken geeft. De bal was totaal bui ten zijn bereik. Na 25 minuten denken w« Mulders voor een herhaling te zullen zien zorgen. ïqn schot gaat echter naast. Na half-time waren d« besoekers het meeet in den aanval. Na een kwartier ongeveer werken de Boys zich los. Er volgen aanvallen over en weer. Schenke mist een kans, aan de andere zijde weet Brouwer een gevaarlijken uitval te onderdrukken. De laatste seconden Teveren nog een oorner op het Alkmaarsche doel. Enkele oogenblik ken van hevige sensatie, de bal danst voor het Boys-doel, het publiek siddert, zooals het dit in dezen wedstrijd herhaaldelijk kon doen. Maar het gevaar drijft over. Dan klinkt hr laatste fluitsignaal. De Eoys hebben hun c ste overwinning uit het vuur gesleept. r K.C—Watervogels is een frisch partje voeW^l geweest met bevredigend spel en met V6Wate^ogefs verscheen in de volgende op stek Hollander, Van 't Hert en F. Been; Ewald Gerritsen en S. Been; Hoogvorst. K. Been Bosch, H. Been en Kubbe. We konden ons niet verzoenen met de opstelling van Bosoh od de midvoorplaats. Toen Gerritsen en Bosch na rust omwisselden, hadden beiden hun be stemming hervonden en we meenen wel te mogen verwachten, dat het zoo zal blijven. Voor het overige maakte W. weer dezelfde enthousiasten en nimmer aflatenden indruk van vorig jaar. In Van 't Hert heeft W. een stevigen trapvasten back gevonden. Keeper Hollander had een ongelukkigen dag. Geen bal kon hij klemvast krijgen. Dit kwam z'n ploeg duur te staan, want behalve directe aan leiding tot een doelpunt was het een moreele verzwakking voor de W.-back, die daardoor minder rustig gingen spelen. B.K.C. heeft in dezen wedstrijd een behoor lijken indruk gemaakt. De verdediging met Prins aan het hoofd was zeer solide. In de halflinie was spil-Steenvoorde nog niet op volle krfl>cht> De voorhoede heeft voldaan. Toch heeft We- beling veel betere wedstrijden gespeeld en zijn plaatsen liet meermalen veel te wenschen over. Jan van Wees had vooral na rust en speciaal tegen het einde schitterende oogenblikken. Het winnende goal was zijn werk. Al direct opende W. met een paar aal-vlugge aanvallen waarbij Prins echter toonde, dht er op hem vertrouwd kon worden. De eerste scoringskans noteerden we van W. zijde, waar Bosch op een throughpass doorliep en open goal voor zich kreeg. Een moedige sprong van Prins redde de situatie nog juist. Schoten van De Schipper en Jac. v. Wees wer den door het hout gekeerd. Na ongeveer een half uur spelen passeerde Webeling naar Jac. van Wees, deze zette hard voor, alles miste, behalve Blok, die met een kalm schot doelpuntte (10). Tien minuten daarna vergrootte BKC haar voorsprong. De Schipper loste een schot, Hol lander liet den bal weer vkllen, waarop De Schipper het vonnis voltrok (20). Nog steeds regende het toen de tweede helft werd ingezet. Niettegenstaande de toe nemende gladheid van véld en bal is de 2de helft niet minder geweest dan de eerste. Het is zelfs ondoenlijk om van alle mooie schoten op belde doelen te vertellen. Voldoende zij het te vermelden, dat Hollander zich goed deels hersteld heeft. Na een half uur spelen werd de wat naar voren geschoven B.-achter hoede plotseling door een goede troughpass van K. naar H. Been verrast. Laatstgenoemde liep kalm met den bal op en sloeg den uit loopenden Prins kansloos (21). Schitterende kopbal. W. heeft er toen nog een schepje opge gooid en het was dan ook niet vreemd, dat de stand vier minuten voor tijd zelfs nog gelijk werd. Een van Kubbe's goede corners werd n.1. met een schitterenden kopbal door Gerrtisen in een doelpunt omgezet. Reeds velen verzoenden zich met een gelijk spel. BKC blijkbaar niet. Verwoed werd er aan gevallen, het einde naderde snel. Jan van Wees, weergaloos handig in deze laatste periode, zette door en drong, al samenspelend, met eenen omweg door de W.-defensie, waar op hij met een zuiver schot Hollander het nakijken gaf (32). De vreugde over dit ongedachte slot in de BKC-gelederen was begrijpelijk! Scheidsrechter Hoek leidde uit stekend. Als scheidsrechter Klouwers beginnen fluit, stellen de beide elftallen zich als volgt op: Wieringerwaard: Rezelman, d.; A. Saai en Herman, a.; Van Balen Blanken, M. Schenk en v. d. Ham, m.; Van Veen, M. Blaauboer, Hazeloop, K. Schenk en F. Rob, v. D.T.S.: C. de Waard, Jo. Carnas, J. Dekker, L. Uipkes, H. Kuiper, v.; H. Slooves, P. Tromp, en C. Langedijk, m.; C. Kroon en K. Kooij, a.A. Kroon, d. In den aanvang wogen de partyen tegen elkaar op. Wieringerwaard kreeg een vrijen schop dicht voor het doel te nemen, doordat K. Kooij een WW-man in den rug aanviel. Kroon redde deze situatie keurig. Even later echter kreeg K. Schenk een mooi voorzetje en kogelde den bal in Kroon's heiligdom, 0—1. Kort daarop werd voor een (o.i. aangescho ten) handsbal in het strafschopgebied een penalty gegeven op het DTS-doel. K. Schenk maakte korte metten en joeg het leer on houdbaar onder de lat door (02). Vlak voor het W-doel werd hands gemaakt, met een penalty tot gevolg. Carnas schoot echter precies naast. In een schermutseling voor het W-doel kreeg De Waard een pracht kans, doch de bal vloog over het doel heen. Daarna kreeg Rezelman een hard schot te verwerken, waarbij hij den bal uit de hand liet vallen, even over de doellijn. Dit doelpunt werd echter niet door den scheidsrechter op gemerkt. Met ongewijzigden stand, 0—2, kwam de rust. Na de thee was Wieringerwaard in de meerderheid, hoewel zij wel een weinig te kampen had met vermoeidheid. Niet te ver wonderen met zoo'n veld. DTS maakte er niet veel van. Men legde het meer op verdedigen aan. Een paar keer kregen ze een mooie kans, doch het geluk was niet erg met hen. Nadat een goed schot precies over de lat verdween, kreeg H. Kuiper een vrijen schop te nemen, welke hjj goed benutte en den achterstand verminderde tot 12. Een blijkbaar onschuldig boogballetje van Hazeloop verrastte Kroon kort daarop, 1—3. Bij een aanval op het D-doel kreeg C. Kroon den bal in het gezicht, waardoor hij een mo ment aarzelde. Genoeg voor Hazeloop om be slag op het leer te leggen en Kroon het na kijken te geven. Het W-doel ontkomt hierna tweemaal aan een doorboring. De DTS-supporters juichten al, maar de bal was naast. Linksbuiten Rob kwam op zeker oogenbilk alleen voor keeper Kroon te staan, die toe liep doch voor de vijfde maal den bal in zijn doel zag verdwijnen (15). Even voor het einde werd, nu aan den W.* kant, voor een handsbal een penalty toege kend Carnas deed het nu beter en kogelde den bal in het doel (25). Het duurde echter slechts kort; in den eer sten den besten aanval, welke W.waard hierna op het D-doel ondernam, werd met een van tamelijk vei ren afstand geschoten boogbal rio >r i ,e maa' door W.W. gescoord. Met 1 stand, 2 6, kwam het einde van dezen -- d, welke niet uitmuntte door mooi ,~~e verwachtingen mocht men even- ...ei hebben op een dergelijk terrein»

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6