Abonneert U opdit blad In de laatste minuten! Lang had Succes de leiding Kostbare dekkings- fouten van BKC De Boys mogen tevreden zijn! Texel door Assendelft met 3-1 geslagen A-P-G-S- maakte een zwakken indruk Het voorloopig voetbal-programma voor a.s- Zondag DTS verweerde zich goed Pechvolle wedstrijd van Schagen Dosko I-Held. Boys I 2-1 ifcPiaken Keres verliest» maar eindigt toch als eerste Schoorl I-Zeemacht I 3-1 V.U.C.-Ajax 1-0 Texel heeft ook haar tweeden wedstrijd in de derde klasse verloren. Als de scheidsrechter laat beginnen, hebben de elftallen zich als volgt opgesteld: Texel L Dukers D. Zuidewind J. Ran H. Neijens De Graaf A. Huizinga H. Ran Anrat Vlaming P. Kikkert P. Neyens S. v. Dtjl V. Ris P. Schippers D. Gils P. v. d. Veer D. Klein C. Koeman J. Klein D. Vink H. de Smit J. v. Veer Assendelft. „Texel" heeft een invaller voor G. Witvliet, A. is volledig. Aanvankelijk is Assendelft iets in de meer derheid, vooral de middenlinie der gasten doet goed werk. Al spoedig ontstaan enkele moei lijke momenten voor het doel der thuisclub, veroorzaakt door den linksbuiten V. Ris, een een buitengewoon snelle speler. Deze was het ook, die nadat slechts enkele minuten waren gespeeld, een onverwacht keihard schot in zond, dat Dukers evenwel wist te houden. Hierna komt Texel er beter in, langen tijd is er zelfs sprake van een zeker overwicht van de Texelaars. De keeper in 't Assendelft- doel krijgt verscheidene goed gerichte schoten te verwerken, hetgeen hij kranig volbrengt. Noemen wij hier de twee uiterst gevaarlijke schoten van Anrat, waarvan vooral 't laatste groote moeilijkheden bracht. Ondanks het feit, dat Assendelft nu sterk teruggedrongen wordt, blijft haar voorhoede zeer gevaarlijk. Steeds weer kwam het gevaar van den linkervleugel, Dukers was evenwel steeds op zijn post. De A.-keeper is een paar keer gelukkig bij harde schoten van H. Neyens, van korten afstand gelost. Ongeveer 10 minuten voor de rust komt het eerste doel punt, door een vliegend schot van V. Ris, dat Dukers tusschen zijn arm liet doorglippen. Voor de pauze kwam in dezen stand geen ver andering meer. Texel domineert. In de tweede helft domineert Texel langen tijd, zelfs tot de laatste minuten van den wed strijd. De A.-verdediging wordt versterkt en is bijna voortdurend in actie. Vooral de rechts-back De Smit verzet in deze periode zeer veel werk. Na ongeveer een kwartier kwam uit een corner, bijzonder mooi door H. Ran voor 't doel geplaatst, de gelijkmaker. Anrat gaf den bal keurig door aan P. Kik kert, die hard inschoot, 11. Assendelft kreeg het nu zwaar te ver antwoorden, de keeper kreeg de meest gevaarlijke schoten te behandelen. Hij deed dit evenwel buitengewoon goed, al ontsnapte zijn doel ook wel eens op for tuinlijke wijze aan doorboring. Drie minuten voor het einde krijgt door een fout in de Texelsche verdediging Assendelft opnieuw de leiding door een hard schot van Schippers. Texel speelt nu een verloren wed strijd en een halve minuut voor 't einde maakt de midvoor er door een mooien kopbal nog 31 van. Hiermee komt het einde. T. had wel een gelijk spel verdiend. Helder wint gemakkelijk met 41 haar tweeden wedstrijd. Helders eerste thuiswedstrijd in dit seizoen werd begunstigd door buitengewoon fraai weer, zoodat penningmeester Dorlijn een prettigen middag beleefde. Niet alleen van wege de aardige recette, maar ook om het succes, dat zijn jongens op A.P.G.S., de club club der Amsterdamsche politie-agenten, be haalden. In een vrij eentonigen wedstrijd heeft Hel der ri.1. met 41 gewonnen van een tegen stander, welke in alle opzichten haar min dere was. Neen, niet in alle opzichten, want de bobbies waren stuk voor stuk grooter dan de Helder-spelers, zoodat zij dezen bij hooge ballen wel eens „overtroffen". Maar dat was dan ook het eenige. Speelde Helder dan zoo sterk? Wel, over het algemeen speelde zij een goede partij, maar daar werd haar ook de gelegenheid toe geboden, A.P.G.S. stond n.1. toe, dat Helder een spel speelde, zooals deze dat zelf het liefst speelt: v oetballen met den voet en met de hersens en zonder gebruik te maken van lichaamskracht. Hierin schuilt de kracht van de lichte ploeg der Helder-mannen en daar zij dit spel in een vol doend snel tempo kon uitvoeren, moest zij wel succes hebben tegen een elftal, dat uit sluitend bestond uit zwaargewichten, waar van de gemiddelde leeftijdsgrens enkele jaar tjes hooger was dan die der Helder-spelers. Geen oogenblik heeft men in spanning ge zeten, zoo volkomen was Helders superiori teit. Dat het tenslotte „maar" bij 41 is gebleven is te wijten aan energiek verdedi gen van de A-achterhoede en het missen van schier opgelegde kansen der Helder-forwards. Weer in de eerste minuut. Het toeval wilde, dat Helder weer een doel punt scoorde, toen nog geen 30 seconden ge leden het aanvangssignaal door den heer W. Prins was gegeven. Een snelle aanval over rechts bracht de bal voor den A.-doelmand, de keeper greep den bal, die het leer weer liet vallen, een korte maar hevige schermut seling, waaruit Beekhoven als overwinnaar te voorschijn trad, om vervolgens het leer over de doellijn te schuiven. Dit doelpunt luidde een serie van H.-aanvallen in, die slechts nu en dan onderbroken werd door een vrijwel steeds ongevaarlijken tegenstoot der gasten. 27 minuten na het eerste doelpunt trilde opnieuw het net achter den A.-doel man; een knal van Kièsewetter had dit ver oorzaakt (20). Het publiek zat tot aan de pauze op het derde doelpunt te wachten en dit kwam prompt. 1 minuut voor de rust inging plaatste Godschalk een corner uitste kend voor het doel. Beekhoven, zat er goed tusschen en... no. 3 was geboren. Onproductief. Na de pauze heb ben we een zeer on productieve H.-voor linie gezien. H.'s meerderheid bleef, maar de doelpunten waren zeer duur ge worden. Slechts éénmaal moest de agent-doelman uit visschen. Maar dat was dan ook voor het mooiste doel punt van den wed strijd. Een uitste kende combinatie van Kiesewetter en Godschalk bracht laatstgenoemde J. GODSCHALK. met den bal vlak bij de doellijn. Een geraffineerde „trekbal", Kiesewetter stond reeds in afwachting, een machtige zwaai met het rechterbeen: geen houden aan. Daar moest het publiek het verder mee doen. Het spelpeil, dat aan Helder-zijde steeds 'behoorlijk was geweest, daalde zien- deroogen en zoodoende konden de bobbies wat los komen. Zij mochten het genoegen smaken hun verre reis niet heelemaal onbe loond te zien. Want hun rechtsbuiten loste van zijn wing af eens een hoog schot, dat door Kenter verkeerd beoordeeld werd. Zoo doende werd het 41, met welken stand het einde kwam. Succes de Volewijckers 1S. Het is Succes niet mogen gelukken de Volewijckers andermaal ln bedwang te houden. In een prachtigen wedstrijd ging Succes met 31 ten onder. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Volewijckers zou zegevieren. Reeds na 7 min. spelen had Succes de leiding genomen en deze 1o voorsprong kon zij tot ver in de tweede helft behouden. Deze voorsprong kwam tot op dat oogenblik ook geen moment in gevaar. Succes beheerschte de situatie volkomen en was voortlurend sterk in den aanval. Tot meerdere doelpunten wist zij het echter niet te brengen. Kort na de rust nam de strijd echter een andere wending. Het toch reeds snelle tempo werd nog hooger opgevoerd. Razend snel volgden de aanvallen elkaar op en het was duidelijk, dat dit oogenblik den wedstrijd zou beslissen. Het korte afgemeten spel tot nu toe door Volewijckers gespeeld, maakte plaats voor breede open aanvallen. Hoewel Succes geruimen tijd wist stand te houden tegen de verwoede aanvallen, kon Volewijckers ten slotte toch het heft in handen nemen. De betere ploeg: Volewijckers. Na ruim 20 min. spelen maakte Volewijckers binnen één minuut twee doelpunten. De strijd om den gelijkmaker is daarna in alle hevig heid gevoerd, waarbij Volewijckers in alle op zichten als de betere ploeg in het veld opereerde. Ten aanzien van den einduitslag was de strijd echter nog geheel open, want Succes kreeg in het laatste stadium van den strijd nog uitstekendie kansen. Het beslissende doelpunt viel echter kort voor het einde aan de andere zijde! In dezen wedstrijd was Suc ces op haar best, en is andermaal tot uiting gekomen, dat de voorhoede nog steeds haar zwakste zijde is. Volewijckers telt vele prima krachten. Enthousiasme is echter haar grootste kracht en dit, gepaard aan technische capaciteiten, zal haar nog menige fraaie overwinning be zorgen. Over den wedstrijd zelf zullen we kort zijn. Succes de leiding. Na zeven minuten kreegt Schmitt den bal uit een afgeslagen aanval toegespeeld. Hij bedacht zich geen moment en schoot van vrij veraf op doel. Onder den uitvallenden keeper door verdween de bal in het net (10). V. was nu een oogenblik totaal de kluts kwijt, waarvan S. een dankbaar gebruik maakte. Tot meerdere doelpunten bracht zij het evenwel niet. Eenmaal moest Pothumus ingrijpen. De V.-middenvoor liep op een hard naar voren geplaatsten bal door, hij werd onvoldoende afgehouden en stond plotseling voor open doel. Posthumus was echter uit- geloopen en liet zich onvervaard op den bal vallen, juist een onderdeel van een seconde voor de toestormende middenvoor kon schie ten. Rust 10. Na de hervatting volgden de aanvallen elkaar zeer snel op. Er werd met meer over tuiging gespeeld en bjj V. begon het allengs beter te vlotten. Niettemin behield S. de beste kansen doordat zij meer in de gelegenheid kwam te schieten. Daar is C. Lont doorgebroken; op 10 meter voor het doel lost hij een keihard schot, dat de keeper met de vlakke hand uit het doel sloeg, waardoor Kuiper bijna nog een kans kreeg. De linksback kon echter nog juist wegwerken! Succes' tegenstand gebroken. Als bjj tooverslag leek plotseling de tegen stand van S. gebroken en de V.-motor begon op volle toeren te draaien. Keurig combinee rend, uiterst snel en gevaarlijk, alsof er geen S. meer bestond. Slechts een zich ten volle concentreeren op de verdediging had S. mis schien redding kunnen brengen. Nu S. dat niet deed, wist V. aanval na aanval op te bouwen en spoedig met succes. De rechtsbin nen maakte een prachtige goal (11). Nog geen minuut later wist de vrijstaande links buiten uit een hem toegespeelden bal ander maal Posthumus te passeeren (12). Onge veer 10 minuten voor het einde kwam Succes weer eens in den aanval. Met man en macht vocht men voor den gelijkmaker. Een golf van teleurstelling steeg op uit de talrijke aan wezigen toen Schmitt van dichtbij een kogel lostte die de keeper uit doel wist te slaan. Kort voor het einde maakte de linksbuiten, uit een corner, met een scherp laag. schot er 31 van. Hierna was S. een geslagen team. K. N. V. B. HRCDe Spartaan, De Kennemers Alc. Victrix, West-FrisiaZFC, ZaandjjkHelder, Alkm. Boys Texel, AssendelftSucces. Succes. MFCWatervogels, BKCStrand vogels, AlkmaarSchagen, Andijk Wieringerwaard, Nieuwe NiedorpDTS. KFC 2—HRC 2. KFC 3HRC 3, Alc. V. 2Alkm Boys 2, Helder 2—WFC 3. N.-H. V. B. Held. Boys 1Atlas 1, Petten 1 HRC 4, Succes 2Helder 3, Zeemacht 1 Oudesluis 1, Schoorl 1HRC 5. Berkhout 1—Hoogk. 1, Holl. 3—N. Niedorp 2, Sporters 1Andijk 2, Twisk 1W.-Frisia 3. And. Boys 1Hollandia 4, Hem 1 Flevo 1, Schagen 2Sijbekarspel 1, Oudendijk 1VCL I, Strandvogels 2 OKB. De Cocksdorp 1Tex. B. 1, Helder 4 BKC 2, Texel 2Watervogels 2. WatervogelsDTS 32. Met 3—2 heeft Watervogels van DTS ge wonnen. De cijfers 32 geven reeds aan, dat de zege aan een zijden draad gehangen heeft, want de gasten verdedigden zoo fanatiek en speelden zóó goed, dat Watervogels, hoewel sterker, maar met de grootste moeite heeft kunnen winnen. Het spel van Watervogels was te wild, op het beslissende moment ontbrak veelal het overleg. De backs waren stug en trapvast en in de middenlinie was de vasthoudende rechts half de meest opmerkelijke speler. De voor hoede bestond uit stevige doorloopers, die echter te weinig aandacht aan het samenspel besteedden. Een ploeg die niet slecht speelt, maar die moet trachten ook met het hoofd te spelen. Bij het team uit den Langendijk was de tactiek beter verzorgd en er school meer be rekening in het spel. In snelheid van han delen en het benutten van het juiste moment waren ze beter, al lukte het dan ook niet altijd. De rechtsbuiten was een prima kracht en het achtertrio was niets minder dan dat van de thuisclub. Wieringerwaard moet wel bijzonder sterk zjjn, dat het dit elftal met 6—2 klopte. De wedstrijd. Watervogels heeft een andere rechtsbuiten (Komen) en heeft een kleine wijziging in de opstelling gebracht. Het begin is een over- en weergaand spel. Na een aanval van DTS, na ca. 7 min. spelen, koppen een speler van W. en een van D. tegelijk naar den bal, met het on gelukkig gevolg, dat die van de gasten van verder spelen moet afzien. (Later bleek hij een hersenschudding te hebben opgeloopen; hij is naar het Hospitaal ver voerd) DTS, welke dom genoeg geen reser ves medegenomen had, was hierdoor gedwon gen het verdere gedeelte van de match met 10 menschen te spelen. Na 16 min. kreeg W. een haast niet te mis sen kans om de leiding te nemen, maar de midvoor faalde. Vier min. later had de rechts binnen meer succes. De gasten gooien er nog een schepje op, met als resultaat, dat zij na nog geen half uur spelen de leiding weten te nemen, door 2 mooie schoten van linksbinnen en middenvoor (12). W. verplaatst tenslotte het spel en na tal van vergeefsche storm- loopen heeft de linksbinnen 7 min. voor de pauze succes, zoodat met gelijken stand ge draaid wordt. De 2e helft blijft de vertooning hetzelfde forsche karakter behouden met tal van span nende situaties. De W.-aanval is zeer actief. Na 20 minuten werd een doelpunt gescoord door K. Been, met een, wat men noemt on verwacht schot. De uitvallen van de witten zij n goed opgezet. We vermelden een mooie rush van den linksbuiten, die den bal keurig vrij maakte, maar de bal ging net over de lat. Vlak voor het einde zag W. nog kans den bal voor een leeg doel nog naast te schieten. Aldus kwam het einde met een zwaar bevochten 3—2-zcge voor Watervogels. JVIFC—BKC 5—2. Dat BKC een zwaren middag zou krijgen was te voorzien. Doch dat de reis naar Medemblik met een ongezouten afstraffing als deze zou worden bekroond, hadden weini gen vermoed. De totstandkoming van dit resultaat is in het kort te vertellen. Ze mag bijna geheel op rekening geschoven worden van een fout in de dekking bij BKC. BKC's opstelling spotte Zondag zoowel met theorie als praktijk. Reeds in de eerste minuten zag men, dat MFC in Schaap (1.) en Geusebroek (r.) een paar snelle schotvaardige vleugels had die door een uitstekenden midvoor, de nieuwe man Kuiper, werden gedirigeerd en door twee even rappe binnenspelers, Linden- berg en Ten Haar, werden geaccompagneerd. En deze voorhoede die met snelle breede cen ters aanviel, vond aan twee zijden geregeld de ruimte om er door te komen. Dreigde ge vaar dan bleven óf back en kanthalf van BKC beiden staan óf ze liepen beiden toe. Bij MFC was die dekking uitstekend ver zorgd, daar weten Blok en Jac. van Wees van mee te praten. Vóór dat we het wisten had MFC al een bres geschoten in de foutieve B.-defensie en Lindenbergh kogelde den bal pardoes langs Prins (1—0). Een poos heeft BKC toen werkelijk hard gewerkt aan positieverbetering, zonder tot een bevredigend geheel te komen. Niet door algemeen, ploegwerk, maar door een goede ingeving van Blok en Jan van Wees werd het gelijk. Flitsend wisselden ze, als zoo vaak. van plaats, Jan van Wees stond vrij op den vleugel en deponeerde den bai haarzuiver op De Schippers hoofd (11). Instede van een ontmoediging bleek dit voor MFC een aansporing te zijn en niet lang hierna glipten eerst de rechtsbuiten en toen de linksbuiten vrijelijk door de hen gelaten ruimte heen om den stand in een t(jd van nauwelijks 2 minuten van 11 op 31 te brengen. Een aardige uitval van Blok stelde Webe- ling in staat den drie hoofden grooteren Boekei te omspelen en Brouwer tevergeefs te doen duiken (32). De nekslag, De 2e helft was nog niet heel oud toen Van Teulingen hands maakte. Prins dook in den hoek op een schijnbeweging van den penalty nemer; de bal vloog echter, zeker houdbaar, in het midden van de goal (42). Dit doel punt was de nekslag voor BKC. MFC begon hoe langer hoe vlotter .te spelen. Een prachtvoorzet van linksbuiten Schaap kopte Ten Haar schitterend in. Wel hebben Van der Goes en Tauber na rust de juiste dekking toegepast, maar aan den anderen kant bleef een gat, dat ook door Van Teulingen's geweldig backwerk alleen niet was te stoppen. Het pleit was toen trou wens al beslecht. MFC heeft verdiden gewonnen, en een uit stekend, homogeen elftal binnen de lijnen ge bracht. Scheidsrechter Hakhof leidde uitstekend. Schagen 1Andijk 1 12. In een forschen, voor het grootste gedeelte in zeer snel tempo gespeelden wedstrijd, waarin de spanning tot het laatste oogenblik bewaard bleef, heeft Schagen het loodje moe ten leggen. Zeer zeker was hier niet van beter spel van de gasten sprake meermalen was de bal voor Schagen voor 't intrappen doch het eene ongelukje volgde op het andere. Bovendien beschikt Andijk over een prima doelman. Het elftal van Andijk maakte ook verder een goeden indruk, de beide backs en de linksbuiten vielen bijzonder op. Wat Scha gen betreft, heeft deze keer de voorhoede op ons geen grootschen indruk gemaakt. Het waren Peetoom en Boontjes, die meermalen aan snelheid te kort kwamen en schijnbaar niet op dreef konden komen. Ook Zonnen- berg, hoewel dikwijls snel en gevaarlijk, heb ben wij wel eens beter gezien. De Moor en D. Schoorl kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. Dé nieuweling Bremer in de half- linie zal zich wel aanpassen. In deze match kwaan Schagen eigenlijk de robuste Slikkers tekort. De wedstrijd. De eerste minuten, waarin het tempo hoog opgevoerd wordt, is Andijk de meerdere en heeft keeper Schoorl direct gelegenheid zijn talenten te toonen. Andijk speelt forsch en krijgt af en toe een waarschuwing. Dan gebeurt er een ongelukje waardoor de gasten op weinig fraaie wijze aan het eerste doelpunt komen. Bij een aanval glijdt de S.-keeper Schoorl uit, en het heeft er veel van, of hij, nog met den bal in de hand, een he vige trap tegen het hoofd krijgt. De bal rolt naar het geheel leege doel en een A.- speler duwt hem dan door het doelvlak. De scheidsrechter kent het punt toe en de gasten hebben de leiding (01). Schoorl is blijven liggen, hij verlaat even later het veld. De ijlings ontboden medi cus constateert gelukkig geen ernstige gevolgen, maar Schoorl mag niet meer spelen. De linksback De Haas neemt tijdelijk zijn plaats in. Martien voelt zich in Schoorls hei ligdom weinig thuis, want hij staat er nog geen minuut of hij heeft het nakijken (02). Een gedeprimeerd Schagen speelt verder en het is een opluchting als Arnoldus verschijnt en het elftal dus weer voltallig is. Tot rust blijft het een verwoede strijd, waarin het Schagen zeldzaam tegenloopt. Na de rust is de thuisclub feitelijk sterker. Arnoldus toont zich een waardig remplacant en houdt er alles uit. F. enmooie kans door een fijn schot van De Moor loopt door de prima A.-verde diging op niets uit. Peetoom talmt telkens even te lang. Eindelijk komt het lang ver wachte tegenpuntje, als Zonnenberg den bal vrij krijgt, en geassisteerd door Boontjes en De Moor de A.-keeper onhoudbaar gepasseerd wordt. Het laatste kwartier verstrijkt onder groote spanning. Vlak voor het einde raakt de S.-rechtsback Middelbeek geblesseerd en wordt vervangen door A. Slikker. Het harde zwoegen heeft geen resultaat meer, en met een 21-overwinning voor An dijk komt het einde. Dosko had bezoek van Held. Boys 1, welke beide elftallen goed tegen elkaar waren op gewassen. D. is in het begin iets meer in den aanval, en het H.-doel beleeft al spoedig eenige benauwde oogenblikken, Na ongeveer 20 iminuten spelen breekt bij een D.-aanval de linksbuiten door en geeft met een harden schuiver zijn club de leiding. Later zien we aan den anderen kant de D.-keeper schitte rend den gelijkmaker voorkomen door vallen de den bal corner te stompen. Rust 10 voor D. Na de rust wordt enthousiast verder ge speeld, zóó zelfs, dat de scheidsrechter nogal eens moest ingrijpen. D. is misschien een tikje meer in den aanval, doch de H.-uitvallen zijn ook gevaarlijk. Uit een hiervan wordt de gelijkmaker geboren (11). Uit een voor zet van rechts weet de D.-linksbuiten D. we derom de leiding te geven, welke doelpunt de H. gemoederen nogal in opstand brengt, om dat de bal volgens hen uit geweest was. In dezen stand komt dan geen verandering meer en D. behaalde zoodoende een zwaarbevoch ten zege. Keres heeft wederom verloren, thans in de dertiende en voorlaatste ronde van Reshevsky. Doch gezien het feit, dat Fine het niet verder dan remise heeft kunnen brengen, is Keres in ieder geval zeker van de eerste plaats. Im mers, hij heeft 8% punt en dit aantal kan alleen nog door Fine, die than~ 7 Va punt heeft, bereikt worden. Hoogstens zal Fine het dus nog tot een verdeeling van den eersten en tweeden prijs kunnen brengen, gepasseerd; kan Keres echter niet meer worden. En beide spelers zullen gelijk eindigen, als in de laatste ronde Reshevsky met wit van Fine verliest en Capablanca met wit tegen Keres wint. De uitslagen van de dertiende ronde warenj KeresReshevsky 01. FineEliskases 1A. FlohrCapablanca Vt. PetrovRagozin afgebroken. In de veertiende en laatste ronde worden gespeeld de partijen RagozinFlohr, Capa blanca—Keres, Reshevsky—Fine en Eliska sesPetrov. HollandiaAlkmaarsche Boys 2J, In een aardigen, vlot gespeelden wedstryd, verdeelden Hollandia en de Alkmaarsche Boys de punten. De eerste helft was dooreengenomen voor de Alkmaarders. Over het algemeen wisten ze een zeker overwicht te handhaven, wat niet wegnam dat Hollandia, toen de wedstrjjd ongeveer 30 minuten oud was, uit een door braak het eerste doelpuunt wist te scoren. De rood-wit geblokten ondernamen daarop wel aanval op aanval, maar succes hadden ze niet. Ongeveer vijf minuten voor de rust ver slapte ten slotte hun offensief en napa Hol landia het initiatief over. Na de rust waren de bordjes geheel ver hangen. Het was nu Hollandia, dat het veld beheerschte en af en toe veel overtuigender dan de Boys het gedurende de eerste speel- helft hadden gedaan. Toch was het Schenke, die, kort na da hervatting, het leer in het net wist te deponeeren, daarmede de partijen op gelijken voet.brengende. Succesisevelijk worden de Boys nu meer teruggedrongen, totdat er ten slotte van een ware belegering van het Alkmaarsche doel mag worden gesproken. De schoten vliegen over en langs, tegen de palen, de lat, tegen beenen, het is een waar bombardement, maar verandering in den stand blijft uit. Eindelijk, na een half uur spelen, weet D«| Ruiter voor Hollandia fraai te doelpunten. Hollandia blijft sterker en het publiek denkt de thuisclub te zien winnen. Maar het kwam anders uit. Bij een uitval der Boya weet Mulder te doelpunten. Hij lbijkt een gelijk spel te hebben geforceerd, want in de resteerende vijf minuten komt er geen verandering meer. De Boys kunnen tevreden zijn! Schoorl heeft één invaller voor Jb. Korven waarvoor Klop meespeelt. Na ongeveer een kwartier spelen, weet de S.-voorhoede mooi samenspelend door te drin gen en krijgt Korver een scoringskans, welke hij niet voorbij laat gaan. Ook Zeemacht krijgt zoo nu en dan een scoringkans. Enkele malen wordt de bal mooi door haar opgebracht, doch voor doel gekomen blijken de heeren niet over een goed schot te beschikken, zoodat een paar mooie kansen ver loren gaan. Als na ongeveer een half uur spelen Schoorl weer weet door te dringen, brengt Korver met een kalm, doch juist geplaatst boogschot den stand op 20. We zien Henneman nog een keer keihard tegen de bovenlat knallen en een prachtschot van Selhorst juist langs gaan. Na de rust komt Zeemacht beter opzetten en heeft de S.-achterhoede een poos de handen vol. Als P. een c&rner krijgt te nemen, wordtl deze door Selhorst prachtig voor doel ge plaatst en door Henneman keurig in een doel punt omgezet. Niet ontmoedigd doet Z. nu haar uiterste best een tegenpunt te bemachti gen en ziet, hun volhouden wordt beloond als keeper Oud een bal weg stompt, welke de Z.- midvoor opvangt en ineens inkogelt. Schoorl zakt af en als Prins een keer over den bal heen maait, is het voor S. een geluk, dat de Z.- linksbuiten zoo slecht op schot is. In den stand komt geen verandering meer. De Schoorl-adspiranten wonnen maar liefst met 70 van Alcm. Victrix b. De kleine mid voor Strooker nam 5 doelpunten voor z'n reke ning. De zwart-witte Hagenaars hebben de tal rijke belangstellenden een ware verrassing bereid door niet alleen voor een spannenden en opwindenden wedstrijd te zorgen, maar het sterke Ajax met een anverwachte neder laag naar huis te zenden. Beide ploegen kwa men in haar sterkste samenstelling uit, maar de Amsterdamsche voorhoede speelde een zwak en weinig productief spel, ofschoon de middenlinie haar telkens goed aan het werk zette. Bij VUC was de verdediging uitstekend op dreef en ook de aanval liet zich niet onbe tuigd. Na ongeveer 20 minuten spelens kwam de Haagsche midvoor Meevers Scholte in bot sing met Keizer, zoodat hij vermoedelijk een lichte hersenschudding opliep. In de tweede helft werd de strijd uiterst spannend, vooral toen VUC na 6 minuten de leiding kon nemen uit een schot van Bonder, die dankbaar van een tabnen der Ajax-verdediging gebruik maakte om uit een voorzet van Van Gelder te doelpunten. Het aanvalsspel der Amster dammers bleef stuntelig, maar daar VUC zich in de verdediging terugtrok, werd het spel hoofdzakelijk naar de Haagsche helft verplaatst. Dat vergrootte de spanning, doch door goed verdedigen kon VUC den voor sprong behouden en tenslotte een verdiende zege behalen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12