Veel eten, maar... chique! Herfst- Mode-uitwassen „MARTIAL" Schoonheidsgeheimen van Gerda Maurus Hoe gemakkelijk de hedendaagsche vrouw van uiterlijk verandert Vierde blad ,,'s Morgens om zes uur ben ik al zoo vroo- Het sieraad der vrouw lijk, als'n ander Manteltje gegar neerd met Persianer. Fantas tische hoed met wieken en strik, geheel van vilt wanneer hij 'n beetje aan ge- schoten is!" GERDA MAURUS saterdag 25 September 1937 Filmsterren en hun babies Een actueel probleem. Het bericht dat de bekende film- /ster Wallace Beery zijn yacantie plotseling onderbrak en ijlings naar Hollywood terugkeerde, omdat het leven van zijn dochtertje Carol Anne door gangsters werd bedreigd, heeft opnieuw de aandacht geves tigd op het probleem: filmsterren en kinderen. Voor ouders en kinderen is het leven in Hollywood heel moeilijk. Het groote pro bleem is daar de vraag: Hoe moeder te zijn zonder een carrière op het spel te zet ten? En ten tweede dringt zich de vraag naar voren: „Hoe kan ik mijn kinderen be veiligen tegen het gevaar, dat hen om geeft?" Het is bekend, dat Mariene Dietrich, toen men haar vroeg naar haar levenswench, zuchtend antwoordde: „Wanneer ik maar een goede school wist om mijn dochtertje naar toe te zenden!" (Zij laat haar kind nu in Zwitserland opvoeden). Wel, er zijn na tuurlijk een heele reeks goede scholen in Hollywood, maar voor een filmster is het heel gevaarlijk er zijn of haar kind heen te sturen. Ook heden ten dage loeren de „kid nappers", (kinder-ontvoerders) nog altijd op een gunstige gelegenheid. En zoo komt het dat de arme, rijke filmkinderen in een ge sloten limousine onder toezicht van een zwaar bewapenden bewaker naar school en van school naar huis worden gebracht De ouders, die van 's morgens vroeg tot vaak laat in den avond in de film-ateliers wer ken, hebben geen rustig oogenblik. En hoe zeer zal de ontluikende kinderziel er onder lijden wanneer het kind geen stap kan doen 'zonder een eeuwige lijfwacht om zich heen? Babies komen hun moeder te duur. Een enquètee bra.cht onlangs aan het licht, dat een baby in geld uitgedrukt zoo duur kwam voor een vrouwelijke film ster, dat er gewoonlijk van af gezien werd de moedervreugde te genieten. Het moeder-worden brengt voor een film ster ook andere risico's mee. Dikwijls ontgaathaar door te groote pauze een belangrijke rol, terwijl het gevaar niet denkbeeldig is, na enkele maanden te worden vergeten. Een oplossing. De jongste Hollywoodsche echtparen heb ben in zeker opzicht een oplossing gevon den: zij adopteeren kinderen De charmante Mariam Hopkins heeft haar Een plaatje uit de eerste jaren van den broekrok. Het zat zoo gemakkelijk en stond zoo sportief, weet VI. kleinen blonden Michael, die zelfs op haar lijkt, in een weeshuis ontdekt! Nu is zij een hartstochtelijk liefhebbende moeder en be< hoefde zij geen enkele week in het filmate lier te verzuimen. Zij wordt niet moede haar vrienden te vertellen: „Ik houd niet minder veel van mijn kind, dan wanneer; ik het zelf ter wereld zou hebben gebracht', Wallace Beery heeft een bijzonder lief geadopteerd dochtertje, de kleine yijfparige Carol Anne. Men heeft haar in de film „China Seas" kunnen bewonderen; zij zingt en danst bekoorlijk. Al Johnson en Ruby Keeler de star van de 42ste straat heb ben een klefnen „sunny boy" tot zich geno men, half Ier, half Rus, en zij zijn gelukkig met hun keus nu de jongen gevoel voor hu mor en een teer hart blijkt te bezitten. Ha- rold Lloyd, gelukkige vader van twee zoons, heeft een klein meisje Peggy geadopteerd, Joe E. Brown, de befaamde filmkomiek, is gek op zijn aangenomen dochtertje, de kleine Mary Elisabeth. Gloria Swanson, die uit haar eerste huwelijk twee dochters be zit, gaf hen nog onlangs een speelkame raadje in den kleinen Josef. Filmsterren zijn niet anders dan alle an dere, minder met rijkdom gezegende sterve lingen. Zij willen liefhebben. En waar het hen zoo moeilijk wordt gemaakt om moe der- en vadervreugde te ondervinden, ne men zij hun toevlucht tot een illusie, een zelfbegoocheling, een edel bedrog. Hoe Uw lokken gezond en glanzend te houden? Wil het haar in goeden en gezonden Staat blijven dan moet het juist als ieder ander deel van het lichaam van tijd tot tijd behoorlijk en grondig gereinigd worden. Het eenvoudigste is daarvoor goed warm water te gebruiken. In dat water wordt wat vlokkenzeep opgelost en dan wordt het haar en de huid van den schedel goed inge zeept. Is het haar zeer vet, dan verdient het aanbeveling bij het zeepwater een kof fielepel vol loogzout te voegen of een wei nig soda. Als het haar schoon kan worden geacht, moet het worden afgespoeld met Water dat dezelfde temperatuur als het Zeepwater heeft. Spoel af totdat het water Volkomen helder blijft. Als uw haar, bij Voorbeeld na een verhuizing, zeer stoffig is, kan het geen kwaad een desinfecteerend middel, bij voorbeeld een lepel neol, aan het spoelwater toe te voegen. Geregelde massage doet de roos verdwijnen. De schedelhuid wordt op dezelfde wijze als de huid op onbegroeide plaatsen be handeld. Is die huid vet, dan moet zij met verdunden alcohol gemasseerd worden. Het best is een mengsel, van negen deelen alco hol en een deel wonderolie te gebruiken. Is de huid te droog, dan moet met wat olie worden gemasseerd. Geregelde massage doet de roos verdwijnen en belet dat nieuwe roos gelegenheid krijgt zich te vormen. Het moet ontraden worden voor het haar ster ke parfums te gebruiken. De scheiding niet steeds op de zelfde plaats. Draagt u het haar in een scheiding, dan zal 't verstandig zijn die niet steeds op de zelfde plaats te houden. Het haar toch valt voornamelijk langs de scheiding uit. Het gebruik van brillantine, die glycerine of olie bevat, is aan te bevelen. Niet alleen doet -de brillantine het haar glanzen, maar zij voorkomt ook het breken van te droog haar. Het haar moet ook, minstens twee of drie maal 'sjaars, geknipt of althans bijge knipt worden. Die operatie doet het haar altijd goed; zij maakt het sterker. Het haar, waarvan de tint u niet aan staat, kan zonder schade blond, zwart of rood geverfd worden, maar alleen als u nauwkeurige aanwijzingen bezit omtrent de wijze waarop u daarbij te werk hebt te gaan. Het moet sterk ontraden worden tot kleurvex-andering over te gaan als U niet precies weet op welke wijze en in welke hoeveelheden de daarvoor benoodigde ingre diënten gebruikt moeten worden. Twijfelt u. aan de goede resultaten van uw persoon lijk ingrijpen, dan is het veel beter het ver ven van het haar aan een man of een vrouw van het vak toe te vertrouwen. GERTRUDE. MARINE-BLAUW MANTELPAKJE MET ROODE INCRUSTATIES. DE VILTEN HOED IS NAAR EEN ONTWERP VAN MADAME SUZY, TE PARIJS. - ONTWERP: LU OEN LELONG, PARIJS. GEDEPONEERD MODEL P.A.I.S. (Reproductie verboden.) De meeste vrouwen houden er van, af en toe een gedaanteverwisse ling te ondefgaan. Ve len is het nog niet vol doende eiken dag een ander gewaad aan te trekken, zij verkleeden zich ook nog twee- of driemaal op één dag. Voor deze ijdeltuiten is de huidige mode een ge not; want zij behoeven zich slechts om te draaien teneinde den indruk te wekken, al weer „iets anders" aan te hebben. Blouses, waarvan vóór- en rug panden in fel contras- teerende kleuren zijn uitgevoerd, brengen de snelle gedaanteverwis seling tot stand» In een gesprek, dat een onzer medewerksters zeer onlangs op de terreinen der Ufa in Neu-Babelsberg met Gerda Maurus die thans weer, na een vrij belangrijke onderbreking, voor de film speelt in „Daphne en de diplomaat" heeft gehad, kwam men op een gebied, dat zeker menige lezeres zeer zal interesseeren. Gerda Maurus bleek bereid, haar schoonheids-geheimen tegenover onze medewerkster prijs te geven en haar uiteen zetting zal menigeen zij het aanvankelijk verbazen. Ze begon met: „veel eten! Honger lijden is „Quatsch'. Het eenige, waarvoor men zorgen moet, is een geregelde afwisse ling van het voedsel. Vandaag een groote malsche biefstuk, morgen alleen gestoofde groente, overmorgen zeer veel fruit, versch of gekookt, een andere keer visch met sla. En verder: veel sport, gymnastiek, veel beweging in de vrije lucht, lange wandeltochten. Vooral niet „hongeren" en lui en uitgeput den geheelen dag op de divan liggen", Gerda Maurus' dagen zijn geheel op deze stelregels ingesteld, voor zoover haar repetities tenminste geen streep door de rekening halen. „Na tien uur 's avonds moet men niet meer bij mij aanbellen", zegt ze. „Dan slaap ik den slaap der onschuldigen. Maar daar tegenover staat, dat ik 's morgens om zes uur al zoo vroolijk en opgewekt ben als een ander als.hij een tikje aangeschoten is. Overdag slaap ik nooit. 'tZou me slechts loom maken. Ik houd veel van de natuur. Bloemen, planten, een hond, een kat en een vijftigtal visschen kunt U bij mij thuis vinden." Gerda Maurus leest veel. Ze heeft niet minder dan een paar duizend boeken. De vier muren van haar kamer worden er geheel door in beslag genomen. „Ik lees alles, wat ik in m'n handen krijg" zegt ze „den laatsten tijd vooral veel bio grafieën van beroemde menschen". Hierna kwam men over de mode te spreken, „Als men als meisje van een jaar of'zestien met 't eerst verdiende geld in- koopen kan gaa* doen zonder bang te zijn, op een ouderlijk verbpd te stuiten, dan voel je je zoo ongeveer in de zevende hemel. Eindelijk kan men dan koopen, wat men al zoo lang graag had willen hebben en wat men al altijd zoo prachtig gevonden had. Bij mij bestond die élegance toentertijd voorna melijk uit veel kant, strikken, ruches en linten". Gerda Maurus lach! vergenoegd bij de herinnering aan de'ze eerste inkoopen en zegt: „Maar tegen den tijd, dat men de bakvisch-jaren ach ter den rug heeft, moet iedere vrouw er voor zorgen, de stijl gevonden te hebben» die bij haar persoonlijkheid past.".,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4