3exeUcfie lezeté Texel De Pers over onze clubs* „Z. F. C. liep in den Helderschen val" wmSKm Bedrijfscompetitie Firma Rhocr van Dam opent morgen Fancy-fair van Ora et Labora Cviv WILT U ONDERGOED, DAT U PRETTIG ZIT,\« HET DEGELIJKSTE ONDERGOED Bescherming tegen aanvallen uit de lucht 2a$cli\ht> de Dixant in fiuió met eigen 3ex4lbc& nieuw*. ViiAxAeAij, Vischafslag Den Helder Bazar in „Eben Haezer" Aspibin Rectificatie Laat Uw vrienden en buren mee profiteeren van onze premies! Tot en met DONDERDAGAVOND kunt U hen als nieuwe abonné opgeven per post of aan onze agenten. Iedere nieuwe abonné heeft gelijke kans zoowel de eerste als de honderdste te zijn! In ons blad van ZATERDAG 2 OCTOBER wordt bekend gemaakt wie de gelukkige winnaars van de premies op TEXEL zijn. UddeUcfie OoM Uur dag&tyfócPie huUuj-XieruL WIET DE JONG SCOORT! De H.R.C.-linksbinnen heeft zoo juist keeper Dijkstra van Z.F.C. voor de eerste maal gepasseerd. Juichend hebben De Jong, Kuiper en Post de armen omhoog gestoten! Bij onzen speurtocht door de provinciale bladen waren in zooverre gelukkig, dat we in de „Zaanlander" van Maandag j.1. een boeiend verslag van den wedstrijd ZFCHRC aantroffen. Overigens was er, ook in andere bladen, niets van onze gading, zoodat we dit wekelijksch rubriekje ook ditmaal uitsluitend aan de Zondagsche verrichting van de Racing Club kunnen wijden. ,,ZFC loopt in den Helderschen val", zoo luidt het niet onverdienstelijke opschrift van bovengenoemd verslag. En we lezen dan in de inleiding o.m. het volgende: Een wonderlijke partij was 't, dien we gisteren aan den Westzanerdijk te zien kre gen. ZFC begon met ferm aan te pakken en het eerste kwartier was haar meerderheid van dien aard, dat men eigenlijk de overwin ning voor het grijpen scheen te hebben. En vrij zeker zou een doelpunt in die periode van zeer veel invloed zijn geweest op den eind uitslag. Hoe geheel anders was echter het verloop dan in den beginne mocht worden verwacht! De Helderschen bepaalden zich uitsluitend tot heftige uitvallen, maar deze waren zoo gevaarlijk en de Z.-spil plus de rechterverdedigers hadden er zoo'n slechten kjjk op, dat toen de HRC-ers 5 maal gescho ten haddende stand reeds 30 voor hen stond genoteerd! In dertien minuten werd dit vonnis voltrokken. De Zaandamsche meerderheid bleef aan houden; ook na de rust, doch de HRC-ver dediging was de Z.-voorhoede volkomen de baas, al dient gezegd dat de Zaankanters enkele malen zeer onfortuinlijk waren en Fortuna dus soms een aardig handje hielp bij het schoonhouden van het HRC-doel. Het spel in het veld, van Zaansche zijde, was zeker niet slecht te noemen, doch voor het doel gekomen was men onmachtig den Hel derschen muur te doorbreken. De voorzetten, zoowel van links als van rechts, waren onbe nullig; terwijl als 't eens lukte den bal voor te zetten, dit in den regel veel te hard ge beurde. In de tweede helft was 't een voortdurend pogen der Zaandammers om den achterstand in te loopen, doch eerst een kwartier voor 't einde gelukte dit en kwam het zoo zeer ver diende tegenpunt. De HRC-ers zijn in Zaandam gekomen om een valletje open te zetten, waar de ZFC-ers leelijk zijn ingeloopen! Het pleit niet voor hun inzicht en hun kunnen en 't opmerkelijke is daarbij nog, dat men desondanks nogal eens overhoop lag met den buitenspelregel. Hierna volgde de weergave van het spel- verloop, waarin de Heldersche doelman en de voorhoede nogal eens genoemd worden. Aan het eind van het verslag troffen we tenslotte nog een beoordeeling van de HRC-ploeg in EEN ELEGANTE KOP-REDDING VAN GERRIT STOLK. Doelman Dijkshoorn ziet in span ning toe. Een levendig moment uit de Zondag J.1. in Zaandam gespeelden voetbalwedstrijd ZF.C.— H.R.C, haar geheel aan en ook deze welke heel wat afwijkt van die, welke de Alkmaarsche Courant *een week eerder ten beste gaf! willen we onzen lezers niet onthouden: HRC is een heel wat betere ploeg dan De Spartaan, althans zooals die vorige week speelde. Men weet raad met den bal, bedenkt zich in de voorhoede geen oogenblik, terwijl de verdediging, al gaat 't wel eens wat hard, haar mannetjes behoorlijk staat. De midden spelers, hoewel hoofdzakelijk verdedigend spelend, weten ondanks dat, met verre passes de schutters te bereiken. Ingesteld is een .Bedrijfscompetitie", welke a s. Zaterdag een aanvang, zal nemen. Deelgenomen wordt door 11 elftallen, waar van er 5 de „eerste klasse" vormen en 6 de „tweede klasse". De deelnemers zijn voor het meerendeel clubs, die ook deelgenomen heb ben aan de seriewedstrijden der Bios-Boys. Het zijn: le klasse: Hospitaal, Boutje Los, Hygiëa, S.M.C., Z.V.S. I. 2e klasse: Post, R.K.V.V., Nieuwediep, Bios Boys, Damclub, Z.V.S.V. II. Alle wedstrijden worden gespeeld op het Bios Boys-terrein, le afd. op Zaterdag, 2e afd. op Zondag. Agenda. Zaterdag 2 Oct., half 3, le klasse: Hospi taalBoutje Los. Zondag 3 Oct., 12 uur, 2e klasse: Post R.K.V.V. Zaak in wollen en zijden stoffen. De in de hoofdstad des lands bekende firma Rhoer van Dam zal, te beginnen morgenmid dag 2 uur, met haar specialiteit: wollen en zijden stoffen, in Den Helder trachten de zelfde mate van populariteit te verwerven In de Koningstraat no. 55 heeft zij zich in een geheel nieuw pand gevestigd, waarvan 2 smaakvol ingerichte étalages, in één waarvan een origineele decoratie te zien is, de aar,"' dacht trekken. Eenmaal binnen valt den be zoeker de gezellige winkelruimte op, waarin men zich rondom in verschillende stoffen be vindt, waarvan een speciale collectie nog eens extra geëtaleerd is in een derde étalage. De aankleeding van het geheel is smaakvol, de betimmering van teakhout en de beschil dering in wit en crème doen het uitstekend. Ter kennismaking komt de firma Rhoer met verschillende attracties. Op den openings dag wordt 15 korting op alle prijzen toe gestaan. Maar van blijvenden aard is de tweede attractie. De coupeuse der firma knipt n.1. voor elke koopster van stof, ongeacht welk bedrag er besteed wordt, een patroon naar maat en naar keuze van de cliënte. Nieuw voor Den Helder is ook, dat men de stoffen hier per el en per meter kan koopen. In de bovenzaal van het Alg. Militair Tehuis in de Spoorstraat kan men tot vanavond 10 uur een op bescheiden schaal opgezette, maar juist door znij eenvoud kenmerkende fancy- fair bezoeken. Deze fancy-fair is daar ge organiseerd door de Oud-Katholieke Dames- vereeniging „Ora et Labora". En wel met een speciale doelstelling. N.1. om bij te dragen in de groote feestgave, welke de kerk in No vember a.s. zal worden geschonken bij haar 100-jarig bestaan. Gistermiddag 3 uur is de fancy-fair door den pastoor der Oud-Katholieke Gemeente, den heer Th. Moleman, met enkele woorden geopend. Met blijmoedigheid verrichtte spr. deze daad, daar ales, wat de dames gedaan hadden, in dienst van de kerk geschied was. I Deze fancy-fair is niet alleen een „lukraak- geldinzameling", al zal er geen dubbeltje ge weigerd worden! Zij zal ook de Oud-Katho- I lieken nog meer verbonden maken met hun kerk. Spra. prees het initiatief van „Ora èt Labora", wier leden zoo in alle bescheiden- j heid gewerkt hadden. Spr. hoopte, dat dit werk door de bezoeksters naar waarde en zelfs meer dan naar waarde beloond mocht worden. Met een „Valt aan! Met een bom... duiten" verklaarde pastoor Moleman de fancy-fair voor geopend. Aanstonds gingen de aanwezige dames tot den „aanval" over en reeds in het eerste kwartier werd menig stukje (alles door de dames zelf gemaakt) voor een aardig prijsje „buit gemaakt". Als vanavond om 10 uur kas opgemaakt wordt, zal de recette best meevallen 1 V\ "'au *i De navolgende officieren der Koninklijke Marine vertrekken heden per m.s. „Baloeran" van den Rotterdamschen Lloyd naar Neder- landsch-Indië: Kapitein ter zee K. W. F. M. Doorman, lui tenant ter zee der le kl. B. J. ten Brink, lui tenants ter zee der 3e kl. H. G. Jurriaans, L. Meijer Cluwen, A. G. van der Land, E. H. Larive, L. J. van Hasselt, officieren van den marinestoomvaartdienst der 3e kl. A. M. Idema, W. F. Blom en R. A. Dekker, benevens officier van administratie der 3e kl. P. Noote- boom. Kapitein-luitenant ter zee S. Woldringh, werkzaam op de Ile Af deeling A (marinestaf) van het Departement van Defensie, wordt 1 October ter beschikking gesteld. Ter voortzetting van zijn studie van de Japansche taal is luitenant ter zee der 2e kl. H. Bos uit Nederlandsch-Indië te Tokio aan gekomen. Hr. MS. „HERTOG HENDRIK" IN DE STRAAT VAN GIBRALTAR. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is gisteren middag in de Straat van Gibraltar aange komen. HR. MS. „JAN VAN GELDER" IN ONZE HAVEN. Hr. Ms. mjjnenlegger „Jan van Gelder" is gisterenmiddag in onze haven gekomen. K. 18-FILM TE BERLIJN. Men schrijft ons uit Berlijn: Zaterdag 2 October des avonds is de ge- heele Nederlandsche kolonie te Berlijn door Hrl Ms. Gezant Zijne Exc. Mr. C. Ridder van Rappard voor een vertooning van de rolprent van de wereldreis der K. 18 uitgenoodigd. De rolprent wordt vertoont in de voordrachts zaal van het „Haus der Technik" der AEG in de Friedrichstrasse nabij Oranienburger Tor. Voor Batavia 250.000.per jaar noodig. Batavia. De bescherming van de hoofdstad tegen aanvallen uit de lucht, is gisteren be sproken in den gemeenteraad. De burgemees ter deelde mede, dat de organisatie op papier gereed was. De maatregelen zouden ongeveer een kwart millioen guldens per jaar kosten. Hij wees verder nog op de plichten van de burgerij tot medewerking, voor zoover zij niet in militairen dienst is opgeroepen. Haar taak bij de luchtbescherming dient wettelijk te worden geregeld. (Aneta). LICHTING 1938 VOOR DE KL'ST- ARTILLERIE TE DEN HELDER. Op 2 November a.s. zullen ter eerste oefe ning worden ingelijfd de dienstplichtigen van de le ploeg der lichting van 1938, bestemd voor het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder. Deze dienstplichtigen moeten dienen tot 14 April 1938; de onderofficieren tot 29 Octo ber 1938. Daaraan heeft iedere Texelaar meer dan ooit te voren behoefte Dagelijks wilt gij kennis nemen van het nieuws uit de wereld uit het eigen land uit de naaste om geving niet het minstvan het plaatselijk nieuws. y Naam (Invullen n b'okletters) Adres- (Texel). wenscht zich met ingang van 1 October 1937 te abonneeren op de Heldersche Courant tegen den prijs van 1.90 per kwartaal, bij vooruitbetaling. De tot dien datum verschijnende nummers wenscht hti r gratis te ontvangen. Voor weekabonnementen S 15 cent per week. alleen m de kom van het dorp, wende men zich recht streeks tot één onzer agenten. Handteekening: DE HARINGVISSCHERIJ OPNIEUW AANGEVANGEN. De slechte periode voor de zeevisscherij is voorbij. Met de herfst is een rationeeler uit bating van de visscherij in het vooruitzicht. In Sept. reeds stelt men een intenser activiteit vast in de reederijbureelen en bij talrijke be manning vna de vloot der groote Fransche visschershaven, en dit, omdat de zeetochten thans zekerder en vooral omdat de haring vangsten de algemeene opmerkzaamheid gaan de maken. Thans worden daglijks 6000 tot 12000 kisten haring van gemiddeld 26 kg in het groot verkocht op de markt van de Kaai- halle. Na deze vaststelling volgt het verslag van den visscherijhandel der andere visChsoorten gedurende de maand Aug., toen 310 treilers en 29 korders binnenkwamen tegen 245 treilers in Juli. Uit de studie van de statistiek volgt dat, tengevolge van de vermindering van den toe voer van sommige vischsoorten de prijzen hoo- ger en stabieler waren vooral, gedurende de maand Aug. Sept. zal dit meer vaststellen. EEN VISCHKEITKEN IN NEURENBER GEOPEND. Voor eenigen tijd richtte de afdeeling huis economie volkseconomie in Neurenberg een vischkeuken met leergangen in. Thans heeft de Neurenbergsche ivschhandel dit voor beeld gevolgd en een vischleerkeuken inge richt, waar de vrouwen metde bereiding van talrijke en smakelijke vischgerechten ver trouwd gemaakt worden. Die keuken wordt geleid door een bekwame kokin, die reeds in het leger en in andere groote inrichtingen de smaak voor visch opwekte. De lessen worcien gedurende den dag en ook 's avonds gegeven De cursus duurt soms drie uren en kost 30 rijkspfenning. Daar de deelnemers .ïun bereid vischgerecht zelf gebruiken, kan van werke lijke onkosten niet gesproken worden. VISCHPRI JZEN TE IJMIJIDEN. Op den afslag te IJmuiden waren de visch. prijzen gisteren als volgt. Tarbot 62—78 ct., tong 81—115 ct. per kg; ffriet 1528, groote schol 28, middel schol 21.50, zetschol 16.5019, kleine schol 315, schar 1.507.25, groote schelvisch 4150 middel schelvisch 31, klein middel schelvisch 13—23, kleine schelvisch 2.30— 7.50. groote gul 2.50—10.50, wijting 1.05 4.20, makreel 1.2010, versche haring 1 703.15, klein middel heek 31, kleine heek 18—22 per 50 kg, kabeljauw 31—66 per 125 kg, vleet 1.80, leng 1.30, koolvisch 5070 ct. per stuk, rog 7 per koop, steur- haring Eng. wal 6.90—7.60 p. kantje. Den Helder, 28 Sept. 1937. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Levende garnalen Gekookte garnalen per kg 0.980.92 0.87—0.80 per kist 7.606.75 3.803.00 2.101.40 1.60—1.20 1.35 per Lit 0.15 per kg. EEN YTSCHROOKERIJ OP DE BERLIJNSCHE MARKT. Als propagandamiddel werd op de markt te Berljjn een rookerij opgesteld, waar de versche visch onder de oogen der geïnteresseerde klan ten gerookt werd. De handelaar ded zoo'n goed zaken, dat hij besloten heeft dti eigen aardig bedrjjf voort te zetten. „Meyer is ziek. Hij ligt met jicht te bed" „Dan neemt U zijn werk over en U laat hem zeggen, dat hij meermalen daags een of twee Aspirin-tabletten neemt,danzal hij wel weer gauw in orde zijn I" is een »8a*e*«- pro cjuct. Oranjeband en »8ave««rkruis Waarborgen de werkzaam heid, en onschadelijkheid Vriendelijk daartoe uitgenoodigd, begaven wij ons gisteravond naar 't gebouw van Chr. Belangen te Den Burg, waar, zooals reeds i3 aangekondigd dezer dagen een drie-daagsche „Bazar" wordt gehouden, ten bate van het herstel van het gebouw „Eben Haezer" zelf. Een opvallende lichtreclame wijst in de Ju- lianastraat den bezoeker reeds van verre de plaats aan waar de Bazaar wordt gehouden. Het binentreden van het gebouw doet aange naam aan, 't viel ons daarbij bizonder op, dat men voor de inzending handwerken zulk een groote plaats heeft moeten inruimen; de dames vooral hebben blijkbaar ditmaal bizon der hard gewerkt voor 't beoogde doel. Voor de officiële opening hebben wij verder eens even een overzicht genomen van de ver schillende vermakelijkheden. In de eerste plaats willen wij dan noemen de ruime thee- tent achter in 't gebouw; daarnaast een schiettent geheel in optima forma ingericht, daarnaast een Postkantoor, waar men U voor een geringe vergoeding een postpakket afgeeft, verder vindt men er een rad van avontuur, grabbelton, sjoelbak en touwtrek tent en niet te vergeten de Handwerktent, korom men vindt er allerlei zaken, die men gewoonlijk op een dergelijke onderneming', die alleen een ruime recette voor een of an der doel beoogt, pleegt aan te treffen. Het ziet er recht gezellig uit, wij raden een leder aan er eens een kijkje te gaan nemen. Klokslag acht sprak Ds. Visser een kort openingswoord. Spr. richtte een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, en deelde mede, dat er hard is gewerkt om op tijd gereed te zijn, de Bazar wordt n.1. 14 dagen eerder gehouden dan oorspronkelijk 't plan was. Bizonder heeft zich, zei spr., de zusterkring beijverd in deze zaak, getuige de groote inzending van artikelen, die, naar wij hopen, gretig koopers zullen vinden. Ik hoop, dat veel gegeven zal worden ter eere van Hem tot wiens verheerlijking men dit gebouw heeft opgericht. Direct daarna was de bazar in vollen gang, 't rad van avontuur begon te snorren, druk werd gebruik gemaakt van de schiettent, in alle stands had men volop werk. Bedriegen de vooruitzichten niet, dan zouden wij zeggen deze bazar zal ongetwijfeld slagen. Door het plaatsen van een verkeerd hoofdje is in den Burgerlijken Stand van Texel, opge nomen in ons Zaterdagsnummer, een storende fout geslopen, die men ons verzoekt te wij zigen. OVERLEDENHarm. Muskee, 37 jaar, geh. met Grietje Penthum; Marretje Bakker, 61 jaar, weduwe van Gerardus Johannes Vinken.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6