Bulletindienst Heldersche Courant Aq&nda Sint Nicolaasfeest voor alle schoolkinderen Vrijdag 1 October 1937 Tweede Blac; iPJaddnleuwJ Sympathiek idee van onzen burgemeester Eén centraal feest Komt Mengelberg Den Helder? naar Miliciens gaan naar huis Botsing tusschen taxi en bakfiets Bonnencontrole Dc waarde der eigendommen van het Grondbedrijf Non-stop-amusementsavond Tielemans' Wijnhandel Burgerlijke Stand van Den Helder ooeoKtte'Rinso SPECIAAL VOOR DE WASMACHJpE Van hedenmiddag af op verschillende punten in de stad Eén jaar dagblad Avondbulletins Thans zal met ingang van heden de Heldersche Courant een avond-bulletin publiceeren. Op een zestiental plaatsen in onze stad zijn daartoe bulletin kastjes opgehangen. Voor zoover daartoe aanleiding bestaat, zullen wij daarin 's middags tusschen half vier en half vijf bulletins ophangen. Het laatste stadsnieuws zoowel als het laatste nieuws uit binnen- en buitenland zal men op deze bulletins in beknopten vorm kunnen lezen. Met deze aanvulling op onze nieuwsberichten hopen wij de stadgenooten en in 't bijzonder onze abonné's, van dienst te zijn. Durfde zich van pijn in bed niet te bewegen Het is eigenlijk nog wat vroeg om de komst van den. grooten Kindervriend aan te kondigen. Nog twee volle maanden, dan ver jaart hij pas, dan „schijnt de maan door de boomen" en is het ,,'t avondje van Sinter klaas". Maar toch... twee maanden zijn als een droom voorbij en gezien den toestand in Spanje is het heelemaal niet buitengesloten, dat de Sint wat vroeger dan anders zijn ge boortegrond ontvlucht en zijn feesttocht door Holland begint. We kunnen al iets van die komst vermel den en ook van het feest, dat ter gelegenheid van zijn verjaardag gevierd zal worden. Het was onze Burgemeester, die vond, dat de Sint niet in enkele gezinnen en niet bij enkele schoolkinderen een bezoek moest bren gen, maar dat de groote Kindervriend alle Heldersche schoolkinderen zou moeten bezoe ken en toespreken. En toen schreef de Bur gemeester naar Spanje en vroeg of de Sint niet een dagje vroeger naar Den Helder kon komen. En Sint besliste daarover gunstig en zal op 2 December in Den Helder, aan het Havenhoofd arriveeren. Toen dus de zaak met Spanje geregeld was, nam de Burgemeester den wethou- der van Onderwijs in den arm en die be groette het plan enthousiast. Op zijn beurt riep die de hulp van het onder- - wijzend personeel in, om de ontvangst te ffegelen en verder te organiseeren. Een algemeen comité werd samenge steld, waarvan de heer M. van der Horst voorzitter, de heer H. J. Marinus, secre- taris werd. jj" Om het nu kort te vertellen. Er komt - een centraal St. Nicolaasfeest, waarvan de burgemeester de geestelijke vader is. Een sympathiek idee, dat zeker door alle ouders en kindervrienden toegejuicht zal worden. Alle Openbare Lagere Scholen in onze stad, benevens de Katholieke scholen zullen aan het feest deelnemen. School II, Julianadorp, en de school te Huisduinen zullen, in verband met den afstand van onze stad, het feest op eigen gelegenheid vieren, terwijl de Christe lijke scholen er geen deel aan zullen nemen, omdat de besturen het Sinterklaasfeest als een specifiek huiselijk feest zien. 3 December in onze stad. Donderdag 2 December hoopt de Sint te arriveeren, afgehaald door de drie laagste klassen van de scholen. De feestelijke stoet gaat dan naar het Stadhuis, waar de Sint de jeugd zal toespreken. Dit alleen natuur lijk als de weersomstandigheden gunstigzijn. Op 3 December zal het groote feest zijn. Naar schatting drieduizend kinderen zul len daaraan deelnemen. „Casino" zal - tweemaal, des morgens en 's middags bijna 800 kinderen bevatten en in „Tivoli" zullen evenzooveel deelnemertjes aan het feest aanzitten. Verschillende commissies zijn ingesteld. De Organisatie is uitstekend en wij mogen de verwachting uitspreken, dat het feest zóó zal slagen, dat zij, die zich nu nog afzijdig heb ben gehouden, daaraan het volgend jaar zul len deelnemen. En nu..«s? We zouden nu een punt kunnen zetten. Maar de voornaamste factor om dit Kinder feest te doen slagen hebben we nog niet ge noemd. De dubbeltjes! Want natuurlijk is er geld noodig. Veel geld zelfs om alle kinderen wat te geven, veel te geven. Kinderen voor wie de verjaardag van den goeden Sint het meest blije gebeuren in hun bestaan is. Nu zal de Sint komen bij kleintjes, waar hij an ders zeker geen bezoek zou kunnen brengen. Tal van ouders maken zich nu morgen op om de in de stad te collecteeren.'Laat hun beroep niet tevergeefs zijn. Niemand mag achterblijven hier zijn gave te offe ren. Het is voor het kind. Wie terug denkt aan eigen jeugd en de feestelijke span ning van de dagen voor vijf December, zal graag wat geven, zoodat het comité straks bij onzen plaatselijken Middenstand haar inkoopen royaal zal kunnen doen. Vanmorgen 7 uur: naar het Stationsplein komen opgemarcheerd een paar honderd miliciens, voor het eerste 4-daagsche verlof naar huis. Ze maroheeren pittig en niets is er meer van te zien dat deze jongens eerst vorige maand onder de hoede van Harer Majesteits Marine geplaatst zijn, om aldaar gedrild te worden tot dienstmannen, op wie het vaderland, als nog eens de nood aan den man mocht komen, een beroep kan doen. Frisch-gekamde kuiven onder stijve matro zen-petten, het laken der plunje ongekreukt en glanzend nog van nieuwheid, de biezen koffertjes, allemaal aan één kant. Het station is kennelijk geschokt van zoo'n aanloop op den vroegen morgen en doet moeite het gezel schap zoo vlug mogelijk op te slokken. Een kwartier later zitten ze al in den trein, die hen huistoe zal brengen. Naar huiser zal daar véél te vertellen zijn van het leven in de Marine-Kazerne; onder de discipline van Harer Majesteits Marine. Gistermorgen, te omstreeks kwart voor 12, vond een botsing plaats tusschen een taxi en een driewieler bakfiets en wel in het Juliana- park, vóór de kerk. Een van de auto's der Hiltax kwam uit de Gravenstraat gereden, terwijl van den Paral lelweg de bakfiets der firma Klercq aange reden kwam. Het was de laatste die, naar ons een ooggetuige mededeelde, geen voorrang verleende .tengevolge waarvan een botsing niet uitbleef. Een der wielen van de fiets werd verbrijzeld, terwijl de auto er met enkele schrammen plus een gedeukt nummerbord af kwam. Men schrijft ons: Onder verwijzing naar de advertentie voor komende in dit nummer moge er de aandacht op worden gevestigd, dat het bouwbedrijf hier ter plaatse de zekerheid tot behoud van een zoo groot sociaal goed als de vacantie moet worden genoemd, steeds meer en meer gaat verstevigen. Onder auspiciën van de Plaatselijke Commissie voor de Bouwbedrijven heeft Zaterdag a.s. de eerste officieele controle op de vacantiebonnen plaats, welke con trole uit den aard der zaak zeer streng zal worden toegepast. Naar wij vernemen hebben de plaatselijke patroons allen een schrijven ontvangen waarin hen verzocht wordt in den loop der volgende week zelf controle te willen uitoefe nen of alle bij hen in dienst zijnde arbeiders zich zullen hebben onderworpen aan de con trole. Ook de werkloozen zullen goed doen zich aan deze controle te onderwerpen alsmede alle niet georganiseerde bouwvakarbeiders. Nog 300 gulden ls er noodig Hoewel wij reeds eenigen tijd geleden mochten schrijven, dat er inderdaad een aantal stadgenooten gevonden waren, die spontaan een bedrag gestort hebben ten einde het mogelijk te maken dat Nêer- lands populairste dirigent, Prof. Dr. Wil lem Mengelberg, ook op zijn jubileums- tournée Den Helder zou kunnen aandoen, het bedrag is nog niet compleet. Er is nog circa 200 gulden noodig en men zal het met ons eens zijn, dat het dubbel jammer zou zijn, indien het concert op zulk een klein bedrag alsnog zou afspringen. Derhalve brengen wij deze aangelegenheid nog eens onder het oog van onze lezers ui de hoop, dat dit verzoek voldoende zal zpn het bedrag van 500 gulden vol te maken en het concert met het wereldvermaarde ensemble alzoo een feit kan worden. Ons inziens staat het vast, dat de restee- rende gelden wel bij elkaar zullen komen. Even- wel, laat men met het storten ervan met te lang wachten. Het gaat hier om bedragen van 10 of 5 gulden en indien men vlug geeft geeft men ook in deze dubbel. Deze eere-bijdrage (want dit is het toch eigenlijk!) kunt u inleveren aan het adres van £>s. Enklaar, Dijkstraat 12, -ü— Aanrijding. Op den hoek SpoorstraatWeezenstraat had gisteren een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een handwagen. Het gevolg was, dat het rijwiel werd beschadigd. DE SNELSTE JAGER TER WERELD. Op de Marinewerf in Saint Nazaire wordt op het oogenblik de nieuwste Fransche torpedo jager, de „Volta", van geschut voorzien. Men zegt, dat dit het snelste oorlogsschip ter wereld is. Een bezit van meer dan %Yi m..iioen guiden. De commissie, belast met de uit de Veror dening betreffende het beheer van de ge meentebedrijven voortspruitende schattingen, heeft dit jaar weer de 5-jaarlijksche schat ting van de waarde der eigendommen van het Grondbedrijf verricht. De commissie berekent de totale waarde op 2.503.720.67. In de door de commissie aangenomen waarde is nog een „stille" reserve aanwezig, zoodat haar schatting zeker aan den veiligen kant is. B. en W. stellen den Raad voor de waarde der eigendommen van het Grondbedrijf naar den toestand op 1 Januari 1937, vast te stel len als volgt: groep A en B (kanaalgronden en Heldersche polder) 1.167.636.38 groep C (oude Belt) 31.071.25 groep D (Ruijghweg) 568.770.73 groep Volkshuisvesting 717.943.31 groep Huisduinen 18.299.— Totaal 2.503.720.67 De Donkere Duinen zijn buiten de schatting gebleven, zulks ingevolge art. 39 der verorde ning. Men schrijft ons: De bezoekers van „Musis" kunnen Zondag profiteeren van een „non-stop-amusements- avond". Telkens als de „Band" één van de vele „schlagers" beëindigt, wordt er een attractie ingelascht. Voor de eerste attractie werd de Directie geïnspireerd door de origineele H. C.-puzzle, „De jacht op Jan Rapalje". Aan de wedstrijden zijn prijzen voor dames en heeren verbonden. De entrée-kaarten van den Dansmiddag zijn ook 's avonds geldig. Men leze de annonce in dit blad. De advertentie van Tielemans' wijn- en ge- distilieerdhandel in de Koningstraat in het nummer van gisteren heeft een rectificatie noodig: er staat geschreven: „Een heele flesch Samos of Spaansche wijn of Gallipoli voor 52 cents; dit moet zijn: 57 cents. van 30 Sept. 1937. GETROUWD: T. Bouwhuis en L. Dene kamp. J. J. Koorn en Chr. Bakker. P. C. J. Varenhorst en M. Westendorp. BEVALLEN: H. KokKoopman, z. C, M. BronsNieuwland, z. EEN ZUINIG WASMIDDEL VOOR UW WASMACHINE Ja, dat ls de nieuwe Rinso. Om te beginnen, behoeft Rinso niet te wor den aangemaakt U strooit het direct in de wasmachine. Verder bezit Rinso, ondanks de lage prijs van 12$ cts^ een ongewoon hoog vetgehalte, waar door In eer* ommezien een overvloedig schuim te voorschijn komt! Dit verklaart de sterk reinigende werking van Rinso, zonder dat U zelfs behoeft voor te weken. Maar het toppunt van zuinigheid is wel, dat een Rinso-sop meerdere malen kan worden gebruikt Na het witte goed kunt U ook nog het gekleurde, het flanel en het tricot goed in hetzelfde sop wassen. Zodoende wast U met één pakje Rinso van 12$ cis. de volledige gez'mswas voor 5 personen. Hf j S 10-9 Precies één jaar geleden, 1 October 1936, werd de Heldersche Courant een dagblad. Een lang gekoesterde wensch t an de abonné's werd vervuld en de berichtgeving werd daarmee versneld. Het beste bewijs dat dit gewaardeerd wordt, is, dat we de laatste weken méér dan vijfhonderd nieuwe abonné's boekten en dat op Texel ruim honderd nieuwe gezinnen besloten de Heldersche Courant als dagelijksche huisvriend te ontvangen. Maar we mogen daarmee niet stilstaan. Steeds boren wij nieuwe bronnen aan om het nieuws sneller en vollediger in duizenden gezinnen te brengen. Kosten noch moeite worden daarvoor gespaard. Directie Heldersche Courant De bulletins zijn opgehangen: BUREAU HELDERSCHE COURANT (als vanouds) Sigarenmag, HENK MESKER, Spoorstraat 76 H. v. d. HEUVEL, Keizerstraat 104 Firma VAN WILLIGEN, Firma NIEUWENHUIZEN, L. JACOBS, Firma BRUINSMA, Firma MO REE, H. K. SUSTRATH, H. G. HERES, H. DE BOER, P. DE BELL, Sigarenmagazijn C. SPIGT, CORRIE KOSSEN, Firma ZEGER HOUTER, Wed. VISSER Zuidstraat Bassingracht 22 Jan in 't Veltstraat 84 Reigerstraat hoek Ruighweg Ruighweg hoek Sluisdijkstr. Bloemstraat 2 Violenstraat 64 Hector Treubstraat 68 Wilhelminastraat 109 Kanaalweg 25 Laan 60 Kanaalweg Weststia GESLAAGD: Voor het Doctoraal examen Sociale geographie slaagde te Utrecht onze oud-stadgenoot, de heer W. S. Lubsen. ZEDENDELICT. In verband met een zedenkwestie is een persoon in het hoofdbureau opgesloten. Kwajongenswerk. Een bewoner van de Bankastraat deelde op het hoofdbureau mede, dat een stel opgescho ten jongens 's avonds de aardigheid hadden steentjes tegen de ruiten te gooien. Spit nu absoluut verdwenen. „Ik had een hevige aanval van spit. Als ik eenmaal in bed lag, was ik gedwongen in de zelfde houding te blijven liggen ik kon mg niet bewegen van de pijn, en ik wist niet meer wat ik ertegen moest doen. Men raadde mij aan Kruschen Salts te gebruiken en ik ben blij dat ik het deed. Na één flacon te hebben gebruikt, kan ik tot mijn vreugde zeggen, dat mijn spit absoluut verdwenen is". G. A. V. De kleine dagelijksche dosis Kruschen Sa.lts doet wonderen, daar zij Uw inwendige orga nen op natuurlijke wijze aanspoort tot ge regelde werking, waardoor Uw lichaam vrij blijft van alle schadelijke stoffen. Rheuma- tische pijnen, hoofdpijnen en lusteloosheid kent U niet meer. U voelt zich jong, fit en gezond. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 perf lacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt, - - - (Adv.), Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half acht „My man Godfrey" en „Ik zal je temmen". Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Corsicaansche liefde" met Tino Rossi en „De man die wonderen kan doen". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De Eeuwige strijd" en „In de gevaarlijke Zóne". Nieuwe Kerk, 8.15 uur: Gemeente-avond Vrijzinnig Hervormde Vrouwenverg. Chr. Geref. Kerk, 8 uur, Zendingavond. 1 en 2 October. Bazar „Het Hoogeland", Chr. Milit. Tehuis, Kanaalweg 106. Zaterdag 2 October. Musis Sacrum, 8 u. Openbare Feestavond Wandelsportvereeniging „Volharding". Kegelhuis, The Maximilim Band. Casino, 8.30 uur: The Ramblers.' Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder Temperatuur zeewater Temperatuur lucht Hoogste temp. lucht gisteren Laagste temp. lucht gisteren Hoogwater (heden) Laagwater (heden) Hoogwater (Zaterdag) Laagwater (Zaterdag) Licht op (heden) 763.6 14.9 11.3 16.6 10.4 5.30 18.25 13.00 24.00 6.25 19.50 0.00 10.10

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5