/Ldu-eAtefLtizPw-óJbesi Osflfcabteti Beide partijen mochten tevreden zijn D.T-S. I-Andijk I 1-1 Geestdrift kende geen grenzen Er was hoogspanning op Wieringen BJK.C* klopt Schagen met 3-0 Stormvogels-H.B.S. 4-2 Sparta V*S»V» 1-2 zijn geen Langebaan draverijen te Alkmaar K.F*C*-Ajax 0-0 Succes II-H.R.C.V 6-1 Tweemaal haalde HRC een achter stand in. D\W ontsnapt In de laatste minuten aan een nederlaag. We troffen HRC gisteren in haar thuis wedstrijd tegen DWV helaas niet in haar besten vorm aan. Het leek wel of de combi natie niet wilde vlotten en daarbij werd in de verdediging vooral zoo slecht geplaatst, dat DWV vrijwel voortdurend het initiatief kon behouden. Het hooge tempo en de verrassende open aanvallen, die het HRC-spel anders zoo ken merkten, waren in het eerste uur slechts bij uitzondering aanwezig. Er werd zonder over tuiging gespeeld en de voorhoede-spelers lie ten zich te veel afdekken om voor de DWV- verdediging een groot gevaar te vormen. Toen echter in het laatste half uur het enthousiasme in den strijd geworpen werd, was het of er een ander elftal in het veld stond. HRC nam het initiatief en behield dit en slechts door met man en macht te verdedigen wisten de DWV- ers aan een nederlaag te ontsnappen. DWV: een goede ploeg. DWV beschikt over een heel goed elftal met een betrouwbaren doelwachter, een twee tal stoere .backs, een taaie halflinie en een snelle onvermoeide voorhoede. Voorals rechts buiten Sinkeldam Jr., beschikt over uitste kende capaciteiten. Over het algemeen bleven de Nieuwedam- mers door hard werken in de meerderheid, ook al .omdat er uitstekend samenspel te zien werd gegeven. Individueel waren de spelers in balcontrole opmerkelijk bekwaam. De hezoekers speelden met één invaller. Visser, de midenvoor ontbrak op het appèl; voor hem speelde T. Ooms. Weinig tempo. Nadat een tweetal snelle HRC-aanvallen geen succes opgeleverd hadden, werd HRC door het technische spel van de bezoekers in de verdediging gedrongen. Direct ontstaat een gevaarlijk moment als Dijkshoorn zijn doel moet verlaten en het leer tegen een DWV-er aan schiet, waarna de bal langzaam naar de doellijn rolt. Van Til weet echter nog te red den. Een keurig staatltje kopwerk van buiten huis, Striet en De Jong luidt een drietal HRC-aanvallen in. Dan hernemen de DWV- ers het initiatief, dat een doelpunt van bui tengewoon gehalte oplevert. Dit was in 18e minuut. Mooi doelpunt. Middenvoor Ooms krijgt den bal hoog toe gespeeld van zijn rechtervleugel. Op zijn hoofd neemt hij het leer mee om te besluiten met een strak schot, waaruit de bal in den linker bovenhoek verdwijnt: 01. Geiyk. Eerst na een half uur spelen, waarin DWV domineert, weet HRCgelijk te maken. Een vrije schop, door Striet genomen, wordt door Zymni in den uitersten bovenhoek gekopt, maar meesterlijk werkt keeper Sinkelman den bal corner. Het is slechts uitstel van executie. Want de corner wordt door De Jong scherp voor het doel geplaatst en Dissel kopt het leer in het net (11). Een wonderlijke beslissing. Vlak voor de rust wordt HRC het slacht offer van een dubieuse scheidsrechterlijke be slissing. De heer F. v. d. Arend constateert bij een DWV-aanval, dat de middenvoor in buitenspelpositie den bal toegespeeld krijgt. Hij wijst naar den betrokken spe ler en alle H.-spelers stoppen, in afwach ting van het fluitsignaal. De DWV-rechts- buiten speelt echter door en knalt hard in. Tot algemeene verbazing wordt dit doelpunt goedgekeurd, waardoor de stand 12 geworden is. De tweede helft had een weinig aantrekke lijk begin. Een HRC, dat maar niet „los" kon komen, had alle moeite de DWV-ers van het lijf te houden, wat tenslotte met veel kunst en vliegwerk gelukte. HRC's prachtige eindspurt. Eindelijk twintig minuten was de 2e helft oud schudde HRC alle traagheid van zich af en zette haar eindspurt in, die DWV geheel overweldigde. Na een keurige pass gaat de bal van De Jong naar Sanders, een afgemeten voorzet naar Dissel volgt en... de gelijkmaker is er! HRC behoudt het offensief en enthousiaste stormloopen worden op het DWV-doel onder nomen. Zeven minuten voor het einde krijgt De Jong, die met Dissel van plaats verwisseld heeft, een schitterende schietkans: van de paal stuit het leer in het veld terug! Nog even komt DWV voor het HRC-doel, zonder dat er echter gevaarlijke situaties ont staan. In de laatste minuut krijgt Dissel nog de gelegenheid zijn club de overwinning te bezorgen. De DWV-doelman verkleint heel tactisch zijn doel, waarna Dissel's schot via de paal weer in het speelveld terugstuit. Zoo brak het einde met gelijken stand aan. Een mooie wedstrijd. Het v/as Zondagmiddag weer eens regen achtig. zooals wij dat bij de thuiswedstrijden van DTS gewend zijn. Het terrein was flink vet; de bal eveneens, waardoor DTS een puntje verspeelde. Over het algemeen was het een mooie wed strijd, met fair spel van beide zijden. Het grootste gedeelte van den wedstrijd was DTS iets in de meerderheid. Dat dit geringe over wicht niet in punten werd uitgedrukt lag voor een groot gedeelte aan den factor geluk. Van de tegenpartij althans. Eenige mooie kansen gingen juist verloren, óf precies over óf net naast het doel. Andijk heeft echter ook mooie kansen gemist. In het begin leek het er op, of er veel doel punten zouden komen. Het spel was nog geen twee minuten aan de gang of DTS scoorde het eerste punt uit -een voorzet van rechts, welke door Carnas in het doel werd geloopen. Andijk lie het er niet by zitten. Bij een aan val op het DTS-doel waren de DTS-verdedi- gers ongelukkig met den vetten bal, die van drie voeten afgleed doch door een Andjjk-man achter Kroon werd gekogeld. De stand was toen 11. Hierin is geen verandering meer gekomen. Voor het einde van de eerste helft kroop het Andrjk-doel nog door het oog van een naald, toen een vrije schop even buiten het straf schopgebied werd genomen door Tromp. De A-keeper, die zeer goed werk verrichtte, stompte den bal echter corner. Met ongewij- zigden stand kwam de rust. Na de rust begon de regen weer neer te dreinen, nadat het laatste gedeelte van de eerste helft in droog weer was gespeeld. De toestand van het terrein werd er niet beter op. Er werd flink gegleden. Het spel golfde op en neer; aan beide zijden werd hard gewerkt en goed spel te zien gegeven, doch het ge lukte niemand, het doel te vinden. Behalve een kwartier voor het einde, toen in buiten spel-positie door DTS werd gescoord. Dit doel punt werd echter, zooals te begrijpen is, door den scheidsrechter, Smit van Koog aan de Zaan, die uitstekend leidde, niet toegekend. Opvallend was het, hoe vaak de buitenspel regel in dezen wedstrijd overtreden werd. Een 'onverkwikkelijke wedstrijd. WieringerwaardAlkmaar. Het Is Wieringerwaard niet mogen ge lukken ook haar vierden competitiewed strijd in volle winst om te zetten, zy, die hun verwachtingen omtrent dezen wed- stryd hoog hadden gespannen, zijn be drogen uitgekomen. Behalve het eerste half uur, waarin aan beide zijden uiste kend spel te zien werd gegeven, ontaardde het overige in een gooi- en smytpartij, wat voor een deel te wyten was aan de slappe leiding. Scheidsrechter Venema gaf om beurten de partijen een vrijen schop, als wilde hij beiden te vrind houden. Bij W. deed zich het gemis van Hazeloop voelen. Niet dat Blaauwboer geen goede partij speelde, maar Schenk is niet de uitgesproken midvoor. Schenk werkte hard om den bal naar voren te krijgen. Doch wan neer de bal voor den doelmond kwam, was hy maar al te vaak niet op zijn plaats. Van Alk maar waren de backs en de spil er uitstekend in, terwijl vooral hun kopwerk viel te roemen. Over den wedstrijd het volgende: Wieringerwaard scoort. Na den aftrap ontwikkelt zich direct aan beide zyden een vlotte, vlugge partij. Om beurten zgn beide doelen in gevaar, doch vooreerst blijven de achterhoeden meester van het terrein. Plotseling krijgt K. Schenk een bal goed aangegeven van den rechtshalf, hij aarzelt niet, maar lost een geweldig hard schot. De keeper vangt den bal, maar kan hem niet houden en tergend langzaam rolt de bal over de doellijn, zoodat Wieringerwaard na tien minuten met 10 leidt. De Alkmaarders zijn evenwel niet ontmoe digd en wij krijgen nu eenigen tijd een keu rige party voetbal te zien. Vlot combineerend trekken zij steeds weer ten aanval en ten slotte moet de Wieringerwaarddefensie zwich ten. Bij een aanval over links geeft de buiten speler een goeden voorzet en met een schitte renden kopbal geeft de rechtsbinnen Rezelman geen schijn van kans, 11. Nu is het Wieringerwaard weer, dat het probeert, maar voorloopig wil het nog niet vlotten. Plotseling is Alkmaar weer doorge broken, maar alleen voor den keeper staande, schiet Kranenburg precies in diens handen. Wieringerwaard de leiding. Wieringerwaard ziet dat het anders moet en valt fanatiek aan. Blaauwboer komt in het bezit van den bal, keurig passeert hij eenige tegenstanders en geeft dan goed over naar Schenk, die den keeper voor de tweede maal passeert. En nu begint het! Eenige goede aan vallen van Alkmaar stranden op Wierin- Succes bewerkstelligt een verdiend gelijk spel. De stryd tusschen Succes en Alkm. Boys is er een geworden van de beste soort. Nog lang en dikwyis zullen spelers en toeschouwers met enthousiasme over dezen titanenkamp spreken en zal men zich d e momenten uit dezen enerveeren den stryd voor den geest halen. In het kort samengevat is onze meening van deze match alsvolgt: Succes heeft met inspanning van alle krachten de vlotte Boys-aanvallen in be dwang kunnen houden en heeft zich door een ongekende volharding en ijver dé kansen ge schapen, die een uiteindelijke zege op een betere ploeg niet onmogelijk maakten. De betere ploeg. Ja, de Boys vormden de betere ploeg. Ech ter waren de partijen volkomen aan elkaar gewaagd, want wat Succes aan techniek etc. te kort kwam, werd aangevuld met een ver beten strijdlust. Een eeresaluut aan de S.- backs, middenlinie en den onverbeterlijken Posthumus is hier zeker op zijn plaats. Boys starten goed. Beide elftallen traden volledig aan. A. zette er onmiddellijk een geweldig tempo in en S. dreigde bijna te worden overspeeld. Ontstuimig. bijna té geforceerd, kwam A. op zetten, blijkbaar met de vooropgezette bedoe ling de eerste phase van den strijd beslissend te doen zijn. Het fraaie positiie kiezen van gerwaards achterhoede, die een puike party speelt Dan raken wederzyds de gemoederen eenigszins verhit. Er wordt meer op den man gespeeld en Wieringer waard laat zich geenszins onbetuigd. Zoo wordt het van weerszijden een harde wed strijd. Tot de rust weet Wieringerwaard de leiding te behouden. Na de rust vrijwel hetzelfde beeld. Aan weerszyden wordt van lichaamskracht gebruik gemaakt en by Wieringerwaard wordt het een trap-maar-weg-systeem. By Alkmaar bleef 't combinatiespel beter verzorgd en zij had na de rust dan ook de overhand. Steeds weer kwam zy voor het Wieringerwaard-doel terug. Doch de backs wisten haar steeds elke schiet kans te ontnemen. By een corner wilde Rezel man den bal vangen in plaats van weg te stompen, hy moest het leer laten vallen, en Alkmaars middenvoor had den bal slechts voor het intrappen, 22. Steeds weer kwa men de groenwitten terug, maar Wieringer waard wist haar doel verder voor doorborin gen te bewaren en met een gelijken stand kwam aan dezen onverkwikkelijken strijd een einde. Sparta na rust slecht op dreef Het konijn in Prins' heiligdom heeft trouw zyn plicht gedaan en zijn meester geen en kele maal het nakijken gegeven. Ondanks de gunstige voorteekenen heeft, traditie-getrouw, het Sparta-elftal in de Polderbewoners zijn meerderen moeten erkennen. Het moet ons di rect van het hart, dat wij vooral na de rust, Schagen zelden zoo hulpbehoevend hebben ge zien als dezen middag. BKC speelde fortuin- ïyk, en zijn prima doelverdediger had geen zware taak .De Schagen-keeper Schoorl had weer een van zijn wonderlijke middagen, waarin hy naast uitmuntend werk af en toe demonstreert, hoe het niet moet, en door zijn gevaarlijke manier van wegwerken de omstanders menig benauwd oogenblik be zorgt. De backs van de gasten maakten een goeden indruk, maar speelden niet altijd even fair. Bij Schagen speelde de back De Haas een uitmuntende party, zijn partner Middel beek hebben wij wel eens beter gezien. BKC's halflinie en voorhoede waren beduidend be ter dan van de Spartanen. By de laatste blijft het rammelen in de halflinie en de voor hoede, uitgezonderd Zonnenberg, maakte er dezen middag niet veel van. Een enkele maal slechts zagen wij van Peetoom goede dingen, overigens bleef hy doorgaans te langzaam. Neen, wij zien in dit elftal nog geen kam pioen! De wedstryd. De eerste aanval is voor Sparta, maar kee per Prins geeft geen kans. Het is zwaar spe len op het gladde veld en beide partijen zijn de eerste minuten nog weinig op dreef. De S.-keeper krijgt een gevaarlijke kopbal te ver werken, meerdere aanvallen van de gasten volgen. Het is een aantrekkelijke, snelle par tij. BKC zet de buitenspelval open en door het korte spel van de Spartanen, hebben zij er succes mee: scheidsrechter Van Dam fluit on- ophoudeiyk. Een spannend moment is het, als Zonnenberg tot driemaal toe uitmurtfccnd voor zet, echter zonder resultaat. Het spel is, tra ditie-getrouw, vrij forsch en ontaardt af en toe in gevaarlijke momentjes. De scheidsrechter grijpt telkens energiek in. BKC komt steeds meer opzetten, maar de S.-achterhoede, voor al De Haas, ruimt uitmuntend op. Het aan tal vrije trappen is legio, een der B.-backs wacht als het ware op een waarschuwing. Hij bezorgt zijn club een kwade kans, als hij Boontjes op weinig fraaie wijze tegen de vlakte werkt, waarvoor een penalty wordt toegekend. Peetoom schiet precies in handen van den A-keeper, die den bal over de lijn stompt. De daarop genomen corner levert niets op. Tot rust blijft de score blank. Na de rust is BKC direct sterk in de meerderheid en het spel is nog geen minuut oud, of De Schipper heeft zijn club met een schitterend schot de leiding bezorgd. Voor ons is het overigens de vraag of het doelpunt „goed" was, daar wij vlak van te voren een der Spar tanen duidelijk hands zagen maken. Nauwe lijks rolt de bal weer of de Schipper krijgt weer zijn kans. Schoorl is voor de tweede keer gepasseerd. Schagen tracht tevergeefs den achterstand in te loopen; het is steeds iets te langzaam en daarbij nog zeer onfortuinlijk. Een pracht kopbal van Peetoom voor een vrij doel had zeker beter lot verdiend! Nog een maal krpgt Schoorl bij een duel voor zijn doel den ex-Ajaxied Mulders viel in deze periode op. Reeds in de eerste minuut kwam hij op korten afstand in goede schietpositie. Posthu mus wist het leer echter te bemachtigen. Direct daarop gaf Mulders den vrijstaanden middenvoor een fraaie kans. De bal ging ech ter huizenhoog over, terwyi een handig hak- balletje van den middenvoor naar Mulders laatstgenoemde andermaal een prachtkans gaf. Zijn schot ging jammerlijk naast. Het was Rgkers die voor het eerst op verrassende wyze het spel een andere wending gaf. Een hooge bal, door hem in den B.-doelmond ge plaatst, werd door Schmitt vermeesterd. Een dribble, schot, naast! Na ongeveer 10 minuten werd de strijd ln iets rustiger banen geleid. Door beide ploe gen werd hetzelfde systeem toegepast. Strenge bewaking van de vleugelspelers, stop- perspil, en één of meerdere voorhoedespelers als verbindingsspelers. Het waren de Boys die hun verdedigende houding het eerst lie ten varen. Vliegende voorzetten van links en rechts stichtten nog al verwarring in den S.-doelmond. De Boys nemen de leiding. Na pl.m. 20 minuten namen de Boys de leiding. Een prachtige voorzet van rechts werd door den middenvoor ineens onhoudbaar ingezet. Een fraai doelpunt (41). Geiyk. Nog even hield de druk op het S.-doel aan, toen kon Schmitt na een goede pass van Rykers, en keurig de backs te heb ben omspeeld, de partyen weer op ge- ïyken voet brengen (11). De Boys waren hierdoor wel even van hun stuk gebracht en met wisselende kansen in het laatste kwartier ging de rust in. Fraaie tweede helft. De tweede helft was nog geen 3 minuten het nakijken. (03). De laatste twintig minu ten geven van beide zijden een slap partijtje, zonder e,enige spanning te zien. BKC acht zich biykbaar voldoende beloond en by Scha gen is de fut er uit. Het is een verademing als de scheidsrechter, die keurig en zeer ob jectief leidde, eindigen blaast. In den wedstrijd StormvogelsHBS spee- de vooral bij de gasten lichaamskracht een grooter rol dan hersenwerk, waardoor het een vry ruwe vertooning werd. Dat er in dezen wedstrgd zooveel afgefloten werd was mede het gevolg van de vele buitenspelposities. Vooral bij HBS stond de buitenspelval bijna voortdurend open, met het bekende gevolg: de Hagenaars vielen in den put, dien zij voor de Stormvogels hadden gegraven, hetgeen na de rust geschiedde by den stand 32. Het begin was voor HBS en het was Van Vliet, die de Haagsche meerderheid in een doelpunt uitdrukte. Maar Woudenberg bracht beide partijen door een strafschop weer gelijk (11). Het eerste doelpunt na de rust, dat Van der Vegte voor de Hagqpaars scoorde, was van twijfelachtigen aard. Haak zag er buitenspel in en bleef staan. Maar er werd niet gefloten en de gevolgen bleven niet uit. De gelijkmaker kwam ditmaal van Prins, die een goeden voorzet van Van Pel fraai langs Mul schoot (22). De beide achterspelers van HBS kwamen daarna ver naar voren, waardoor menige aan val van Stormvogels doodliep. Toen profi teerde Woudenberg van een fout der Haag sche achterhoede. Toen hij deze gepasseerd had en Mul uitgeloopen was, schoot hij in het verlaten doel (32). De buitenspeltactiek der gastheeren faalde toen. Van Pel passeer de handig de opgedrongen achterhoede en wist zoowaar het doel te bereiken (42). Met dezen stand kwam het einde. Stormvogels won verdiend, maar eenigszins geflatteerd. Dat er tegen de zwakke Sparta-veredi- ging niet meer gescoord werd, kwam omdat er van de vleugelspelers van V.S.V. niet veel uitging, zoodat het moest komen van het binnentrio,waarin Sterk, de links binnen en v. d. Lugt, de middenvoor, door tastend spel te zien gaven. Al direct by het begin scoorde V.S.V. by een algemeenen aanval door Van der Lugt (10). Daarna ging geruimen tijd het offen sief het meest uit van Sparta, maar de voor hoede had een stevige verdediging en een zeer goeden keeper, N. Michel, tegen zich zoodat de aanvallen, waarbij het samenspel niet feilloos was, zonder resultaat bleven. Ook de tegenaanvallen van V.S.V. bleven zonder succes. Het goed toespelen van den bal door den spil De Vries maakte de aan vallen van V.S.V. soms wel gevaarlijk. Tenslotte wist Sparta bij een geestdriftigen aanval gelijk te maken (11). Het schot kwam van den rechtsbuiten Knape.. Tot de rust bleef de wedstrijd spannend. Na de hervatting kwam Sparta even fel opzetten. Daarna nam V.S.V. het spel in han den en opnieuw wist de middenvoor v. 1. Lugt te doelpunten (12). De strijd werd er daarna niet mooier op. Er werd ruw gespeeld en er ontstond een on aangename verhouding tusschen de spelers. De scheidsrechter moest eenige waarschu wingen uitdeelen. De Sparta-aanval zette er alles op, om den achterstand in te halen, Men bracht het even wel niet verder dan een serie corners, welke zonder succes bleven. Keeper Michel toonde zich bij" eenige schoten een knap doelman. Overigens liet vooral de linksche vleugel van Sparta eenige mooie kansen door slecht schieten onbenut. Tegen het slot wist V.S.V. nog eenige malen grooten druk op het Sparta- doel uit te oefenen, maar doelpunten kwamen er niet meer. Oover het geheel heeft V.S.V. een iets beter spel getoond dan Sparta, zoo dat de overwinning der Velsenaren verdiend mag heeten. U krijgt het geld met rente op rente terug oud, toen Schmitt andermaal voor open doel kwam te staan. Op onverklaarbare wijze faalde ditmaal zijn schot! Succes de leiding. Maar, eenige oogenblikken later stelde hij C. Lont in staat te schieten en maakte hij alles weer goed. Lont schoot hard in. De keeper liet het gladde leer vallen en Kuiper en Schmitt waren er als de kip pen by. Kuiper werkte den bal over de lijn en het was 21. De partijen waren nu vry goed aan elkaar gewaagd. Het zwaar verdedigende Succes benam den Boys alle kansen, hoewel er zich wel eenige wonderbaariyke ontsnappingen voordeden. Meesterlik doelpunt. Na pl.m. 20 minuten maakte Iedema geheel onopzettelijk hands, op pl.m. 30 m van het doel. De bal werd natuuriyk naar den wen kenden Mulders geplaatst, die zyn bewakers wist te ontloopen en precies op de goede plaats zijn hoofd onder den bal kon zetten, om met een prachtigen kopbal Posthumus te -passeeren. Een meesteriyk doelpunt. De stand was nu 22 en er was nog pl.m. 20 minuten te spelen. De strijd om de winnende goal heeft zich daarna in alle hevigheid afgespeeld, en hoewël de Boys door hun technische meer derheid, hun grootere snelheid enz. theore tisch de beste kansen hadden, liepen al hun stormloopen dood op den hechten muur van S.-verdedigers. Voor het Boys-doel deden zich nog eenige gevaarlijke situaties voor. Eenmaal was de keeper ver uit doel geloopen om Kuiper een bal voor de voeten weg te pikken. Hy kon den bal echter niet bemachtigen. Nog vóór hy in zijn doel was teruggekeerd had Kuiper een schot ingezonden, dat door het koppen van J. Lont echter juist over ging. Met 2 2 k..am het einde, o. i. de juiste verhouding. Gisteren zijn te Alkmaar op de baan aan de Zuiderhoutlaan langebaandraverijen gehouden, waarvan de uitslagen als volgt luidden: Om den Octoberprijs. Prijzendraverij vierde klasse. Afstand 1700 meter. 1. „Zoeklicht" (1600 m), eigenaar U. W. de Jong. Km-tyd 1 min. 35 4.5 sec. 2. „Zoon van Silladar" (1660 m), eigenaar J. A. Mooy. Om den Kennemersprijs. Handicapdraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2000 meter. 1 „Abdullah Scot" (2060 m), eigenaar stal Gruno. Km-tyd 1 min. 31 4.5 sec. 2 „X Smiling" (2060 m), eigenaar J. Haan. Om den Tot weerziensprijs. Handicapdraverij le klasse. Afstand 3200 meter. 1. „Nelly Duffy" (3320 meter), eigenaar L. Kooistra. Km-tyd 1 min. 31 1.5 sec. 2. „Wanda Scott" (3260 m), eigenaar mevr. de Wed. Joh. Oosting. Om den sluitingsprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2000 meter. 1. „Zwaluw E" (2000 m), eigenaar L. van Hemmen. Km-tijd 1 min. 36 3.5 sec. 2. „Breakaway Scott" (2020 m), eigenaar C. J. v. d. Elshout. Om den kortebaanprijs. Kortebaandravery- handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden, aangespannen. 1. „Abdullah Scott" (750 m), eigenaar stal Gruno. Km-tijd 1 min. 10 sec. 2. „Bonni Scott" (730 m), eigenaar H. B. v. d. Veen. 3. „Weidlooper" (770 m), eigenaar C. P. Nijens. 4. „Woudduifje C" (740 m), eigenaar R. W Laarman. Ajax is ditmaal in De Koog op ernstigen tegenstand gestuit. Na een meer spannenden dan fraaien strijd eindigde de wedstrijd tus schen de roodwitten en K.F.C. in een punt loos spel. Ongetwijfeld hadden de bezoekers het beste spel, doch daartegenover plaatste K.F.C. een prachtig enthousiasme, terwijl zij- ook ditmaal het zwaartepunt in de verdedi ging legde. Ajax liet zich verlokken maar steeds in den trechter te loopen, welke de thuisclub voor haar doel opgesteld had. Het was werkelijk een fout, dat Ajax het spel niet meer open hield, hetgeen de eenige methode is om door den K.F.C.-muur heen te breken. Direct na den aftrap verscheen de Ajax- voorhoede reeds voor het Kooger-doel, doch men wist wel raad met de nog vrij onsamen hangende aanvallen. Meermalen wit K.F.C. door te breken, doch de thuisclub kreeg wei nig schietkansen. Voor de rust werd aan beide kansen een doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. In de tweede helft was Ajax weldra weer in de meerderheid, doch de, met den midhalf versterkte, verdediging van K.F.C. wist zich volkomen te handhaven. EenmacJ redde kee per Klokkemeyer een hard schot van Piet van Reenen op het nippertje ten koste van een hoekschop, terwijl iets later het Kooger hout een zeker schijnend doelpunt voorkwam. Toch waren de uitvallen van K..FC. nu ge vaarlijker dan voor de rust. Toen een der Ajax-spelers hands maakte, liet scheidsrech ter Kotte terecht doorspelen en wist de K.F.C.-midvoor te scoren, doch thans bleek de rechsbuiten, Van Wensveen, buitenspel ge staan te hebben. Onder spanning verstreek de tijd, waarin echter niet gedoelpunt werd. Volkomen verdiend behaalde Succes 2 een éclatante zege op Racing 5. In de eerste helft kon S., dat over alle linies de meerdere was, door verdienstelijk voorhoedespel een 4 voorsprong verwerven, door doelpunten van Jb. Ott, Doves, Posthumus en Smit. De S.-voorhoede maakte een vlotten indruk en we zagen van diverse spelers soms heel handige dingen. Vooral dreigde van links veel gevaar. Smit's come-back schijnt een succes te worden. In Jb. Ott bezit Succes 2 een uit stekenden middenvoor. Hij nam 2 doelpunten voor zijn rekening, evenal Jn. Doves, een zeer vlot spelertje. De S.-achterhoede was door de terugkomst van Blaauboer weer danig ver sterkt. H. Lont, de spil, steekt in deze omgeving met kop en schouder boven de anderen uit. Zoowel technisch als tactisch is hij allen zeer de baas. In HRC merkten wij geen uitblin kers op. Succes 2 was er in de tweede helft totaal uit. In niets herkende men nog de ploeg van voor rust. Het terugtrekken der middenlinie, om den voorsprong veilig te stellen, was in zooverre fout gezien, dat HRC nu alle gele genheid kreeg om ten aanval te trekken, ter- wyi de eigen voorhoede als 't ware werd uit geschakeld. Uit een corner ontstond al spoe dig een doelpunt (41). Eerst na een half uur kon S. zich weer loswerken. De midden linie waagde zich weer naar voren en in een minimum van tijd had Ott nu, uit een voorzet van Jn. Posthumus, no. vyf in de touwen ge werkt (51). Jn. Doves ging er even later alleen van door en bracht met een fraai doel punt den stand op 61. In een half uur. Door Mevr. R. Lotgering Hildebrand. Uitgave van Van Holkema Warendorf N.V. Prijs 1.90. Dat is nu eens een kookboek waar velen reeds lang naar uitgezien hebben. Eenvoudige gemakkeiyk te bereiden menu's, die niet al te veel tyd vragen. Sinds de theorie van de vita mine haar intree deed, is er behoefte aan een eenvoudig reccpten-boek, waarin de vitamine- leer pasklaar voor het huishouden is vast gelegd. Mevrouw LotgeringHildebrand geeft in haar smakelijk uitziend boekje niet alleen recepten, maar een serie bruikbare en appeteiteiyke menu's. Dat is werkeiyk een genot. Vele huisvrouwen, die zich dag aan dag het hoofd moeten breken met het beden ken van het menu van den dag, zullen de ver schijning van dit zeer overzichtelijke werkje toejuichen, wy kunnen het dan ook warm aanbevelen. Het werkje is speciaal bedoeld voor de werkenden vrouw en de huisvrouw met weinig of geen hulp. Voor wie niet lang in de keuken kan of wil staan, is dit boekje een uitkomst. In de inleiding geeft Mevr. Lotgering nog tal van nuttige wenken met betrekking tot het inrichten van een een voudige practische keuken en de wijze van werken in het algemeen van de „kookster". Voor hen, die kampeeren of aan boord koken, zal dit boekje ook van onschatbaar gemak zyn. In de smakelijke band ziet het er fleurig uit.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7