Wij hebben goedkoop vleesch noodig Vuurzee in Barendrecht Uitbreiding der weermacht Wie niet op den rijweg thuishoort. Vreemde vogel boven ons land Postvluchten op Indië Marine hoofdzaak bij Indiës verdediging Militaire proefvluchten met Duitsche toestellen Demonstraties tegen Vittorio Mussoüni Vijandige schepen heschen Britsche vlag SS) h*12 0c'- Behoefte aan onderofficierskader Motorrijwiel onder vrachtwagen Rooscvelt ontvangt hem Geestelijken op Duitsche scholen Nanking beter beschermd dan Tokio 475ste STAATSLOTERIJ Hoe het tekort aan slachtvee op te heften? Ned. Veroen. van Veeweiders en -mesters schaft raad. Het bestuur van de Ned. Vereeni- ging van veeweiders en -mesters heeft zich naar aanleiding van de desbetreffende ministerieele mis sive met een schrijven tot den minister van Economische Zaken gewend, waarin dit bestuur zijji standpunt handhaaft, dat er in Ne derland een tekort aan slachtvee be staat, terwijl onvoldoende rekening gehouden is met de binnenlandsche distributie. Dat de prijzen laag waren in 1933 en 1931 is het gevolg van de wereld-depressie. Een opheffing der kal verbeperking is aldus het genoemde bestuur het belang van oen gezonden Nederlandschen veestapel, in het belang van de gezondheid van het Ne- derlandsche volk en in het belang van de melkbeperking. Het buitenland weigert onze koeien. Mede door de kalverbeperking is de Ne- «derlandsche rundveestapel in ernstige mate achteruit gegaan en het buitenland wei gert zelfs thans reeds Nederlandsohe koei en, aangezien men deze met het oog op tuberculose niet geschikt acht. Door ligging en klimaat heeft het Nederlandsche volk vetten en vleesch noodig. die goedkoop ter beschikking moeten zijn. Het is niet moeilijk hierin te voorzien. Onze oppervlakte grasland biedt de beste gelegenheid voor een grooten gezon den veestapel. Dit is de oplossing om ons volk te verschaffen wat het noodig heeft. De bacon-affaire heeft Nederland een voldoende les geleerd. Groote hoeveelheden bub"nlandsch graan (maïs) werden hier met schade verwerkt, terwijl men het ei gen rundvee ging afslachten en ging be perken (kalverbeperking) en de binnenland sche consumptie van vleesch met zware heffingen ging belasten. De bedragen, die op de begrooting voor de bacon-industrie zijn uitgetrokken, dienen in het algemeen belang ten behoeve van den rundveestapel te worden besteed. De veeweiders en mesters-bedrijven nemen het overtollige vee uit de markt, zoodat er van een te groote kwantiteit melk geen sprake behoeft te zijn. Tevens kan het van tuberculose verdacht vee gemerkt ■worden en uit de melk-productie genomen "worden om verder via de veeweidersbe- d rij ven als slachtrijp vee onder controle ge slacht te worden. Op deze wijze behoudt Nederland: 1. een gezonden rundveestapel; 2. een melkproductie, die men in de hand heeft en die, hetgeen men immers wenseht, eerder zal verminderen dan, zoo als thans het geval is, vermeerderen; 3. een bevolking, die voldoende vetten krijgt, rijk aan vitaminen, want niets kan iboter en melk vervangen. Waschmachinefabriek en land- bouwschuur aangetast. Gistermorgen te omstreeks kwart voor tien werd brand ontdekt in een groote loods, gebouwd aan de Velo Waschmachinefabriek te Ba rendrecht. Deze loods, welke een afmeting heeft van 48 x 11 meter, is verbonden met het ketel huis van de fabriek en dient als opslag plaats voor krullen, welke door middel van een exhauster hun weg naar de stook plaats vinden. Hoe de brand is ontstaan heeft men tot dusver nog niet kunnen vaststellen. In de loods was op het oogenblik ,dat de brand ontdekt werd, niemand van het personeel aanwezig. Onmiddellijk werd de exhauster, welke door zijn zuigkracht het vuur zeer bevorderde, door de eigen brandweer van de fabriek buiten werking gesteld, terwijl de Rotterdamsche' brandweer werd gealar meerd. Tezamen met het fabriekspersoneel bestreed zij het vuur, dat in den brand baren voorraad krullen snel om zich heen greep. Des middags om kwart voor één was de brand nog steeds niet geheel gebluscht. het vuur kon echter worden gelocaliseerd. Krullenloods verloren. De krullenloods moet als verloren wor den beschouwd. Het ketelhuis is, dank zij het gezamenlijk actief optreden van brand weer en personeel behouden gebleven. Het heeft slechts onbeteekenende schade ge kregen. Hoe groot de schade is, kon ook thans nog niet worden geraamd. De firma is verzekerd. Inmiddels zijn maatregelen genomen om het bedrijf in gang te houden. De exhauster is naar de zagerij verplaatst en de arbeid kan, zij het in langzamer tempo, voort gang hebben. Hooioogst verloren. Gisterochtend om half negen is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in een schuur, waarin zich de geheele hooi-oogst van dit jaar cn een aantal landbouwwerk tuigen bevonden, staande aan den Koe- dood onder Barendrecht en toebehooronde aan den landbouwer J. van der Linde. Hoewel het geheele brandweermateriaal van Barendrecht spoedig ter plaatse was, kon niet voorkomen worden, dat de schuur tot den grond toe afbrandde. F.cn aantal koeien, varkens en konijnen konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Z.g. „kruisergroepen" het belang rijkst. Voor de vereeniging ter beoefening van de krijgswetenschap zal in een bijeenkomst op Dinsdag 26 dezer, des avonds te 8.1."> in het Amstelhotel te Amsterdam de luitenant ter zee le klasse F. S. W. de Ronde, leeraar aan de Jloogere Marine Krijgsschool, een voor dracht houden over: „Welke zee- en lucht strijdkrachten zijn voor de verdediging van Nederlandsch-Indië noodzakelijk? In een aantal stellingen zal de heer de Ronde verdedigen dat de defensie van Indië slechts kan worden gezien als onderdeel van de verdediging van het geheele koninkrijk. Tevens brengt de geografische positie van Indië moe, dat een gewapend conflict, waar bij dit gebiedsdeel is betrokken altijd den vorm zal aannemen van een maritiem en oorlog. De verspreid ligging van hot koninkrijk is van groote strategische waard, als hiervan op de juiste wijze gebruik wordt gemaakt; daarom moeten alle pogingen tot splitsing van de maritieme weermacht in plaatselijke defensieorganen van de hand wordn gewe zen. 4 Wij missen defensie-grondslagen voor het geheele imperium, terwijl de verantwoorde lijkheid voor deze verdediging op zonderlin ge wijze over twee ministers wordt verdeeld, terwijl belangrijke beslissingen worden ge nomen door een ministerraad, waarin liet maritieme element ontbreekt. Nederlandse!! Indië loopt in de tegenwoor dige periode van economisch nationalisme gevaar van aanranding door het bezit van „strategische" grondstoffen en door zijn stra tegische" ligging als doorgangspoort tus- schen twee wereldzeeën. Het terrein in onze Oost is specifiek voor den kruiseroorlog en het betwisten en uit oefenen van de heerschappij ter zee zal daarom in Ned. Indië steeds geschieden met strijdkrachten, die een z.g.n. .„kruisergroep" vormen. De „kruisergroep" in Nederl.-Indië moet bestaan uit strategische verkenningskrach ten en minstens 4 machtskernen, elk be staande uit 1 kruiser, 4 torpedohootjagers, 4 onderzeebooten cn 12 torpedo- of bomvlieg- tuigen. Wanneer de plannen nopens de uit breiding van de weermacht tot uit voering geraken, zal zich een sterke behoefte aan onderofficierskader doen gevoelen. Met hot oog daarop worden reeds nu maatregelen getrof fen om in die behoefte te voorzien. Hiertoe zal worden nagegaan wie der dienstplichtige onderofficieren van de verschillende regimenten of korp sen, behoorende tot een der lich tingen 1934, 1935 of 1936 en geboren op of na 1 Januari 1914, alsnog ge negen zijn om voor den tijd van zes maanden op den voor capitulanien geldenden voet, vrijwillig in werke- kelijken dienst te komen (c.q. te blij ven). Degenen onder hen, die zich tijdens hun diensttijd goed hebben godragen en een nauwgezette plichtbetrachting hebben ge toond, kunnen voor het hekomen van de ver gunning tot dat verblijf in werkelijken dienst in aanmerking worden gebracht. Zoodia belanghebbenden drie maanden zullen hebben gediend, zal nader op hun aanvrage worden beslist. Het laat zich aanzien, dat alle voor onder- officier-capitulant geschikt beoordeelden mo gen blijven. Zij, die de functie van capituiant niet be- geeren, zuilen er op hebben te rekenen, dat zij na afloop van de zes maanden weder in het genot van groot verlof zullen treden. Voor bedoeld vrijwillig verblijf in werke lijken dienst komen ook in aanmerking de dienstplichtige onderofficieren der admini stratie tot administrateur of fourier zijn op geleid, alsmede zij, die anders uit hoofde van een minder gunstige beoordeeling in eerste instantie niet als capituiant geplaatst konden worden. ««4» Scherp requisitoir teqen qevaar op den weq. „Een man, die onder invloed van alcohol verkeert levert een ernstig gevaar voor den weg op. Hij waagt altijd veel meer dan iemand die niet gedronken heeft en hij hoort niet op den rijweg thuis", aldus de Amsterdamsche officier van justi tie in zijn requisitoir tegen een handelsreiziger, die onder invloed van drank met zijn auto de vreemd ste capriolen had uitgehaald op het spitsuur in de Ferdinant Bolstraat te Amsterdam. Ziqzag over den weq. „De man reed zig-zag over den weg", ver klaarden de beide verbalisanten, agenten van de motorbrigade. „Hij reed de tram aan, bleef er eenigen tijd voorrijden, reed langs een halte, waar een tram stopte en kon pas na een achtervolging tot staan worden gebracht. Wij achtten hem niet be kwaam een auto te besturen." De roekeiooze automobilist sprak tegen, dat hij dronken was geweest: „Ik had een conferentie en heb maar twee borreltjes gedronken. Ik bad dien avond haast, want m'n vrouw moest naar den dokter. Vandaar ook, dat ik de agenten maar niet tegen sprak toen ze me verbaliseerden. Als automobilist moet je wel eens wat doen Pres.: „Waar je later spijt van hebt." De kantonrechter had verdachte tot f 25.- boete veroordeeld. De officier dacht er echter anders over. Hij vond de straf te laag voor de twee overtredingen en requireerde resp. f 40.boete en vijf dagen hechtenis, benevens intrekking van het rijbewijs voor den tijd van ne gen maanden. De rechtbank zal 26 October vonnis wij zen. Te de Steeg (Gld.) is de motorrijder Nij land uit Westendorp, die met een duo-pas sagier, een 16-jarige bewoner uit Doetin chem, op den Rijksweg reed, bij het passee- ren van een wagen, gevallen. Hierna zijn beiden door een uit de tegenovergestelde richting naderende vrachtbestelwagcn over reden. Nijland werd op slag gedood. Het stoffe lijk overschot werd voorloopig naar de be grafenis te Velp vervoerd. De duo-passa gier ls met schaafwonden en een lichte her senschudding naar het ziekenhuis te Velp overgebracht, NEDERLAND-CHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. Loonsverlics. De Ilollandsche arbeiders uit Denckapip en Losser, werkzaam op de Duitschc fabrie ken te Nordhorn cn Gronau, die de laatste maanden volgens een getroffen overeen komst in Hollandsch geld kregen uitbetaald tegen een koers van 72 a 74 cent, ontvangen van deze week af slechts 2/3 uitbetaald in Hollandsehe gold en voor 1/3 in marken. Voor de betrokken arbeiders beteekent dit praetiseh een verlies op het totaal loonsbe drag van f 3 tot f 6 per week. De burgemeesters van Denekamp en Los ser en de betrokken organisatieleidcrs heb ben zich inmiddels in verbinding gesteld mot de „Deviezenstelle" te Hannover. In den loop van het jaar was met de betrokken Duitsche autoriteiten een regr ling getroffen, welke tot 1 Januari a.s. gel dig zou zijn, en waarvan nu is afgeweken. Nieuw Amerikaansch vliegtuig demonstreert. Merkwaardig gebouwd toestel. Gisteren is op Waalhaven te Rot terdam gedemonstreerd met 't Up- percu-Burnelli vliegtuig, een Ame- rikaansche machine, die hier wordt geintrodueeerd door Aviolanda te Papendrecht. Het vliegtuig wijkt nogal af van het ge wone gangbare type en heeft een bijna vierkante cabine van 3.70 M. lang. Er is ruimte voor 14 passagiers, maar voorloo pig mogen alleen de bestuurders en hun helpers erin vliegen. De bemanning bestaat op het oogenblik uit den vlieger Clyde Panborn, hekend van den Mel'boume-race, en zijn werktuigkundige Dave Weingart. Het toestel heeft twee motoren van 675 P.K., Pratl and Whitney Hornets. Het lan- di.ngstoestel is intrekbaar en de schroeven verstelbaar, terwijl ook remklappcn aan wezig zijn voor het remmen der landings snelheid. Het toestel kan dezelfde snel heid behalen als de Douglas DC.2. De geheele machine is vervaardigd van een zeer licht soort aluminium, dat ook van buitengewone sterkte is. De vleugel, die uiteraard ook breed is, heeft een span ning van 73 feet. Een breede vleugel, die in het midden de cabine en de cockpit- draagt, terwijl het richtingroer, dat bij gewone toestellen achteraan de romp be vestigd is, hier aan twee korte spanten aanwezig is. Achter de passagiersruimte, ook nog in dén vleugel, is nog een flinke gelegenheid voor het bergen van post en vracht. Van de cabine uit kunnen de motoren worden nagezien, zonder dat daarvoor ge vaarlijke wandelingen gemaakt moeten worden, terwijl ook het intrekbaar landing- stel gemakkelijk gecontroleerd cn zoo noo dig gerepareerd kan worden. Ondanks den vreemden vorm, geeft de machine een indruk van slankheid en sta biliteit, welke indruk nog versterkt werd, toei|| even later de motoren aangeslagen werden en dc „Vleermuis", zooals het toe stel al dadelijk door het K.L.M.-personeel gedoopt werd, het luchtruim koos. Inderdaad had de machine veel weg van een vleermuis door het breede vleugelvlak en de welhaast weggewerkte romp, die bo vendien nog sterk gebogen was. Pangborn bereikte binnen korten tijd een aanzienlijke hoogte en demonstreerde de luchtwaardigheid van zijn toestel, waarmee li ij over enkele dagen naar Schiphol zal vliegen. Vluchten boven heel Nederland. Het ligt in dc bedoeling, dat het toestel over geheel' Nederland vluchten zal maken, terwijl daarna geleidelijk de andere landen van het contingent een beurt zullen krijgen. Kr was op Waalhaven al dadelijk groote belangstelling voor deze vliegende vleugel. Gisteren zijn op liet militaire vliegveld te Soesterberg gearriveerd het FW 58 „Wcilie"- vliegtuig en het l-'W 56 „Stösscr" toestel producten van de Focke-Wulf Fltigzeugbau A.G. te Bremen, teneinde hiennede voor de militaire autoriteiten eenige demonstratie vluchten te houden. Het FW 58 „Weihe" toe stel is een schoolvliegtuig, voorzien van 2 Argus-motoren en bestemd voor de training van liet luchtvaartpersoneel in den ruim- ston zin van het woord, terwijl de FW 56 een eenpersoons jachtvliegtuig is, voorzien van een Argusmtor cn speciaal bestemd voor dc training van jachtvliegers. Het laat zich be- grijjien dat voor beide vliegtuigen van de zijde der militaire vliegers groote belangstel ling bestond. De constructie en verschillende détails van de vliegtuigen hadden de bijzon dere belangstelling van <le deskundigen, /oo wel de FW 56 als de FW 58 toonden buiten gewoon goede vüegeigenschappen te )>e/.it ten. Verschillende vormen van luchtacroba- tie werdén met de FW 56 „Stösser uitge voerd, waarhij vooral de groote wendbaar heid, gemakkelijke bestuurbaarheid en stijg snelheid van het vliegtuig duidelijk tot hun recht kwamen. Deze eigenschappen bewijzen wel, dat de FW 56 uitermate geschikt is als jachtvliegtuig. Ook het FW 58-schoolvliegtuig bleek ruim schoots te beantwoorden aan de eischen, die de huidige luchtmacht stelt aan haar mate riaal. Bij deze producten van de Focke-Wulf Flugzeugbau zijn de nieuwste vindingen op luchtvaartgebied toegepast. Naar wij vernemen zullen de beide toestel len nog eenige dagen ter beschikking blijven van de militaire luchtvaart, zoodat ook onze vliegers te Soesterberg in de gelegenheid zullen zijn, proefvluchten ermede uit te voe ren. Te Hollywood koel ontvangen. Uit Washington wordt gemeld, dat Roosevelt den oudsten zoon van den Duce, Vittorio Mussoüni, heeft ont vangen en ter eere van hem een thé heeft aangeboden. Een bijzondere correspondent van den „Petit Parisien" meldt uit New York: Een groep Italiaansclie en Arnerikaansohe anti fascisten heeft voor de Italiaansclie ambas sade re Washington een betooging gehouden aangezien zich hier Vittorio Mussoüni be vond. Daar het gerucht verspreid was, dat Roosevelt 'Vittorio Mussoüni zou ontvangen, droegen de betoogers borden met opschriften mee, luidende: Roosevelt mag de handen niet drukken van den zoon van den aanval ler. De politie dreef de betoogers uiteen. Vit torio Mussoüni had reeds zijn verblijf te Hollywood bekort. Hij was daar zeer koel ontvangen. Ruim 200 filmacteurs hadden gelden bijeengebracht om in een plaatselijk dagblad een geheele advertentiepagina te plaatsen, waarin geprotesteerd werd tegen zijn aanwezigheid in Hollywood. Hoe een zeegevecht ontstond. bij Algiers Gelijk bekend, werd Zondag het Spaan- sclie regeeriiigsvraohtschip „Cabo San Tomé" op weg van Rusland naar Spanje bij Algiers door twee onbekende torpedojagers in brand geschoten. De opvarenden die er het leven hebben afgebracht bewaren een volledig stilzwijgen en geven den autoritei ten, die belast zijn met het instellen van een onderzoek, slechts schaarsche bijzonderhe den over het bombardement van hun schip. Bedrieger bedrogen De gezagvoerder heeft eveneens geweigerd verklaringen af te leggen. De zeelieden ver klaarden echter wel, dat het vrachtschip op 5 October van Odessa was vertrokken met 5200 ton goederen aan boord. Zondag j.1. om vijf uur bemerkten zij op drie mijl van Kaap Rosa twee torpedojagers. De kapitein van 't vrachtschip heescli de Britsche vlag en de torpedojagers heschen eveneens de Britsche vlag. Daardoor kreeg de kapitein vertrouwen en onthulde de ware nationaliteit van het schip, waarop de beide oorlogsschepen het vuur openden. Het vrachtschip der Spaan- sche rogecring, dat gewapend was met vier stukken geschut van 75 m.m. en vier stuk ken van 45 m.m. henevens van luchtafweer- mitrailleurs, beantwoordde het vuur, terwijl het op volle kracht stoomde in de richting van Golf Bone. Het werd echter in het ach terschip gelroffen, vloog in brand en strand de op 400 m. van de kust. Volgens de be manning vloog een Italiaansdh watervlieg tuig boven het wrak en vertrok vervolgens in de richting van de zee. De gendarmes hebben ter plaatse, waar de schipbreukelin gen aan land zijn gekomen, een zorgvuldig verborgen mitrailleur gevonden. Berichten over onderwijsverbod tegengesproken. Uit Berlijn wordt gemeld: Ruitenlandsehe bladen hebben een herder lijk schrijven van den bisschop van Berlijn gepubliceerd en naar aanleiding hiervan be weerd, dat in Duitsehland den priesters het geven van godsdienst onderricht verbo den is. Men verklaart in de hoofdstad, dat der gelijke beweringen er op gericht zijn, een verkeerde voorstelling tegeven van de toe standen in Duitsehland. Het godsdienston derwijs wordt in Duitsehland, niet slechts op de confessionneele scholen, doch even eens op de gemeenschapsscholen, in de zelfde mate door de geestelijken gegeven als tot dusver het geval was. •Tapansche officieren-vliegers, die uit er varing kunnen spreken over verscheidene raids op Nanking hebben tegenover verte genwoordigers van de pers verklaard: „Nan- \ing heeft een beter verdediging tegen luchtaanvallen dan Tokio en Osaka". Zij constateerden de doeltreffendheid van de aoor de Chineesche burgers benutte mid delen ter verdediging tegen luchtbombarde menten en voegden daaraan toe, dat Nan- t('°°r natuur reeds goed verdedigd tegen luchtaanvallen, aangezien de af» ™1!''.',"*'1 is c>oor heuvels, waar lucht- iiit i? .''1'''n s,aan, en is opgebouwd uit onbrandbare materialen, terwijl de lig ging van de Japansche steden bij zee niet Vertrek van iterugreis) Nandoe (heenreis) Ibis. (heenreis) Jodhp. 12 Oct. A'dam 12 Oct. Basra 12 Oct. Aankomst le Singap. 12 Oct. Bagd. 12 Oct. Napels 12 Oct. Jodhp. 12 Oct. toestaat afvveerbatterijen boven het peil der steden op te stellen en de meeste huizen van gemakkelijk brandbaar hout zijn opge bouwd. (N::t officieel) Trekking van Dinsdae 1? October 1337 5de klasse, 14de lijst Ftooge Prijzen 50.000.— 17573 f 1.0OC.— 5800 6161 7333 f 400.— 5701 6308 14264 16108 18705 f 200.— 962 9141 9354 15795 22833 2309», 23145 f 100_ 2341 2880 4198 7391 9658 11343 13567 16932 17096 17584 18288 18454 P-:"en van t 70. 71 89 173 189 192 217 347 267 718 781 845 871 886 898 1142 1337 1339 1684 1751 1867 1931 2027 2072 2137 2301 2304 2351 2372 2482 2531 2815 296Ó 3014 3141 3713 3749 3750 3777 3839 3924 4257 4306 4323 4339 4409 4526 4555 4641 4970 5121 5219 5254 5416 5455 5573 5592 5684 5710 5723 5761 5801 5808 6084 6180 6200 6248 6258 6313 6349 6512 6550 6562 6586 6590 6654 6679 6747 7006 7205 7252 7318 7347 7636 7661 7682 7741 7745 7763 7876 7967 8387 8408 8467 8631 8647 9150 9158 9203 9315 9504 9655 9690 9845 10015 10033 10109 10168 10216 10566 10761 10845 10866 11104 11154 11179 11213 U322 11328 11352 11360 11.533 11574 11911 12044 12362 12384 12420 12689 12711 12737 12741 12790 12847 12874 12915 12917 12956 13128 13216 13283 13307 13422 13615 13692 13750 14393 14417 14451 14452 14456 14481 14585 14720 14836 14909 14942 14961 15090 15135 15239 15330 15414 15514 15546 16114 16131 16161 16241 16792 16468 16507 16543 16561 16636 16828 16868 16909 16950 16969 17197 17263 17613 17667 17747 17891 17913 17965 18105 18116 18142 18172 18199 18322 18363 18632 18637 18722 18970 19053 19103 10195 19213 19548 19557 19787 19956 20097 20125 20193 20576 20674 70691 20804 20820 20829 20857 20897 21023 21031 219=8 21230 21316 21322 21412 21540 21842 21962 22008 22087 22239 22334 22352 popco onoert nnAno ooeeo p-cvo 22755 22815 2^255 23586 23623 23651 23918 74000 Mis 1 EN 9 28 87 96 151 297 373 383 409 422 432 477 501 546 550 603 637 734 801 822 831 869 «76 928 944 946 950 1002 1023 1057 1127 1160 1185 1193 1229 1242 1288 1380 14 72 1487 1507 1512 1535 1552 15y4 1638 1652 1723 1734 1735 1833 1865 1896 1029 1979 1984 2093 2105 2114 2132 2159 2185 2226 22SU 2296 2314 2322 2328 2350 2367 2382 2407 2425 2427 2433 2449 2450 2460 2538 2565 2578 2616 2641 2665 2687 2695 2797 3799 2861 2933 2966 2968 3004 3015 3027 3031 3076 3089 3151 3191 3202 3231 3297 3357 3358 3370 3384 3408 3438 3504 3623 3626 3637 3642 3716 3776 3780 3789 3911 3918 3931 3950 3956 3985 4058 4080 4136 4188 4249 4384 4462 4502 4503 4528 4531 4653 4685 4722 4732 4776 4788 4826 4827 4835 4842 4846 4883 4893 4909 4933 5011 5101 5107 5120 5140 5144 5151 5189 5272 5289 5410 5422 5445 5483 5485 5499 5597 6615 5635 5660 5665 5698 5713 5765 5771 5782 5861 5862 5890 5934 6021 6022 6023 6066 6107 6141 6146 6148 6173 6266 6356 6363 6371 6383 6399 6400 6408 6422 6430 6513 6546 6551 6618 6640 6681 6726 6733 6758 6763 6790 6801 6875 6879 6896 6935 6936 6982 6984 7005 7012 7018 7041 7079 7082 7086 7087 7183 7210 7331 7378 7479 7551 7554 7621 7796 7829 7852 7863 7872 7923 7959 7965 7989 '7997 8063 8065 8121 8136 8150 8216 8254 8298 8309 8337 8373 8430 8446 8460 8469 8474 8481 8493 8566 8578 8602 8617 8665 8673 8711 8782 8796 8833 8958 9001 0114 9142 9146 9172 9187 9276 9310 9339 9348 9358 9365 9374 9378 9392 9395 9415 9441 9525 9529 9536 9545 9616 9664 9668 9692 9718 9919 9939 9970 10054 10106 10123 10180 10186 10201 10211 10287 10295 10300 10325 10330 10332 10341 10363 10381 10394 10449 10463 10465 10489 10535 10575 10580 10607 10620 10623 10656 10674 10768 10772 10820 10830 10928 10964 11003 11069 11121 11190 11206 11234 11246 11297 11321 11347 11370 11383 11414 11450 11467 11471 11473 11480 11529 11538 11547 11558 11571 11578 11610 11646 11647 11695 11698 11725 11797 11799 11800 11852 11863 11886 11902 11941 11942 11962 12013 12050 12069 12216 12230 12235 12236 12263 12335 12345 12347 12399 12507 12571 12636 12646 12685 12705 12720 12753 12760 12780 12800 12818 12898 12959 13022 13052 13177 13185 13289 13291 13310 13328 133Ê4 13375 13435 13493 13520 13524 13551 13569 13622 13647 13746 13891 13896 13900 13913 13950 13967 14005 14019 14036 14063 14070 14087 14154 14177 14180 14190 14190 14246 14409 14411 14416 14426 14429 14449 14458 14480 14490 14534 14614 14691 14716 14729 14730 14733 14734 14736 14746 14785 14797 14848 14859 14954 14977 15013 15056 15148 15192 15203 1530Ü 15332 15389 15415 15443 15446 15448 15483 15486 15497 15501 15507 15537 15543 15552 15577 15692 15755 15794 15833 15840 15878 15913 15927 15928 15948 15981 16014 16044 16155 16157 16180 16382 16393 16397 16405 16409 16452 16469 16541 16588 16617 16629 16733 16761 16781 16800 16836 16852 16881 16893 16897 16902 16926 16959 16971 17018 17018 17024 17044 17046 17050 17108 17116 17117 17151 17265 17307 17337 17341 17384 17457 17461 17464 17521 17523 17541 17580 17587 17598 17643 17644 17672 17715 17745 17761 17762 17777 17785 17825 17939 17943 18057 18060 18071 18129 18131 18201 18228 18306 18318 18399 18466 18467 18484 18532 18578 18589 18660 18690 18699 18723 18806 18812 18883 18926 18929 18951 18956 18957 18985 19000 19006 19111 19203 19291 19304 19371 19433 19444 19462 19463 19469 19543 19627 19644 19708 19737 19757 19760 19789 19822 19914 19921 19966 20037 20146 20236 20293 20296 20307 20313 20315 20328 20389 20409 20449 20474 20475 20562 20677 20705 20778 20786 20791 20800 20816 20822 20869 20945 21040 21054 21098 21117 21132 21217 21276 21324 21360 21363 21382 21406 21416 21419 21470 21474 21543 21621 21669 21747 21768 21820 21848 21921 21923 21959 21964 22033 22051 22172 22173 22192 22209 22344 22386 22394 22416 22421 22472 22496'22509 22590 22664 23695 22716 22722 22737 22750 22813 22839 22888 22919 22977 22987 22998 23047 23048 23051 23066 23072 23107 23109 23130 23154 23179 23130 23220 23242 23260 23274 23278 23344 23354 23398 23498 23504 23550 23554 23604 23614 23726 23732 23811 23875 23954 23973 Verbetering 5de klasse, 13de lijst: 15384 m. 15385.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2