voor den Marineluchtvaartdienst RAAD WIERINGEN Postvïuchten op Indic Vijf dooden Ti'Z "t wïfrfvan Japanners in het Noorden teruggedrongen Frankrijk kan op Roemeensch leger rekenen Predikbeurten De T 1 bij Banda neergestort Uit onze omgeving MARKTBERICHTEN* Nieuwe zware slag Bij het departement van marine is bericht ontvangen, dat het marinevliegtnig T 1 bij den start op de reede van Banda, bij den ingang van Straat Lontor van geringe hoogte is gevallen. Het toestel is vernield en de bemanning gedood. De slachtoffers zijn: de luitenant ter zee der ie klasse der Koninklijke Marine-reserve E. van Haften; de majoor-telegrafist-vlieger G. J. Radstaat; de sergeant-vlieger G. van der Hooft; de korporaal-vliegtuigmaker P. L. Bogert en de zeemilicien-matroos-telegrafist E. F. Nolten. Het toestel wordt door de „Zuiderkruis" geborgen. Een eskader is te Banda aanwezig. Nader wordt nog vernomen van het de partement van defensie, dat de lijken van alle slachtoffers geborgen zijn, met uitzondering van den luitenant ter zee van Haften. Het vliegtuig is vermoedelijk gezonken. De begrafenis der slachtoffers zal op de Banda-eilanden plaats hebben. Mutatie in het raadscollege. Geen enkel agendapunt lokt discussie uit. Nu de gemeen- tebegrooting sluitend is, kun nen de wegen verbeterd wor den. Provinciale subsidie voor de begraafplaats. Plan nen voor den bouw van een nieuw raadhuis. Op de plaats der oude school. Vergadering van den Raad op Vrijdag 15 October 1937, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemees ter; secretaris de heer C. F. v. Duin. Alle leden zijn aanwezig, 1 vacature. Volgt onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid, den heer R. Hulse- bos. De commissie, bestaande uit mevr. Wit— Slikker, en de heeren Roersen en Koorn wor den met het onderzoek belast en bij monde van don heer Boersen wordt tot toelating ge adviseerd, waartoe de Raad besluit. De notulen worden vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Van den heer Wigbout is bericht ingekomen dat hij bedankt als lid van den Raad. De Voorzitter weet ir: den geest van den Raad te spreken als hij zegt dat wij allen betreuren dat de heer Wigbout voor het raadslidmaatschap bedankt. Evenwel de re den kunnen wij billijken en wij wehs'chen den heer Wigbout veel goeds in zijn verdere loopbaan toe, ook op andere wijze kan hij de belangen van Wielingen voorstaan. Ingekomen zijn o.a. een besluit van Ged. Staten, waarbij het presentiegeld voor de raadsleden is verlaagd van f3.lot f 2.50 per bijgewoonde vergadering; van den mi nister van Sociale Zaken bericht, dat hij geen vrijheid kan vinden tot het gevén van een devaluatie-toeslag op den werkloozen- steun. Van de Federatie van Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Noordholland bo ven het Noordzeekanaal een verzoek om subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt voor 1938 een bedrag van f 5.beschikbaar gesteld. Van het Hoofdbestuur der N.H. Vereeni- ging ..Het Witte Kruis" een verzoek om subsidie voor ontsmettingsinrichtingen. B. en W. wijzen er op, dat vóór 1935 tot dit doel steeds een subsidie werd verleend, hetgeen echter om bezuinigingsreden is geschrapt. Daar de mogelijkheid bestaat, dat het Rijk in deze subsidies binnenkort een bijdrage verleent, stellen B. en W. voor, voor 1938 f 25.te verstrekken. Hiertoe wordt besloten. Van de Kon. Nederlandsche Automobiel Club een schrijven, waarin zij andermaal aandringt op verlaging van het tarief der porsoneele belasting voor motorrijtuigen. Daar reeds op 20 Februari j.1. een besluit van die strekking is genomen, dat echter niet is goedgekeurd, wordt besloten aan adressante te beriehlen. dat, hoewel met de strekking van het verzoek instemmende, het Gemeentebestuur niet in staat is daar aan gevolg te geven, daar hiertegen be zwaren beslaan van hoogerhand. Van de stichting „Het Noordhollandsch Landschap" eveneens een verzoek om sub sidie. Wordt voor 1938 f 5.verleend. Van het Bestuur der Vereeniging tot op richting en instandhouding eener Open bare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar even eens een verzoek om subsidie. Met het oog op de financieele omstandig heden der gemeente adviseeren B. en W. het verzoek af te wijzen. Aldus wordt besloten. Ten slotte nog een verzoek om subsidie van de Commissie voor de Malariabestrij ding door de bevolking in. Noordholland. Voorgesteld wordt, evenals vorige jaren toe te kennen een bedrag van 1 cent per inwo ner, dat is voor 1938 f 66.—. Goedgevonden. Verzoeken van Wed. C. Bakker Jz. en C. G. Tijsen om ontheffing van hondenbelas ting worden afgewezen, omdat alleen ont heffing kan worden verleend, indien de hond is weggedaan of gestorven in het eerste halfjaar, hetgeen niet het geval is. Aanbieding gemeenterekening 1936 en rekening zeegras-exploita tie 1936—1937. Beide rekeningen worden aangeboden. Tot leden der commissie voor het nazien worden aangewezen de heeren Bontkes, Lont en Koorn. Vervoerkosten van leerlingen van lagere scholen. Aan J. Pakes in de Wieringermeer wordt de gevraagde vergoeding verleend, loch een verzoek van F. Liebe wordt afgewezen, daar zijn kinderen de bijzondere school te Den Oever bezoeken, die op minder dan 4 K.M. van zijn woning is verwijderd. Indienstneming personeel op ar beidsovereenkomst. Artikel 134 der Ambtenarenwet 1929 be paalt, dat door het bevoegd gezag der ge meente bepalingen worden vastgesteld be treffende de gevallen waarin en de voor waarden waarop door of vanwege d'at li chaam indienstneming van personeel op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht kan plaats vinden. Daar dit hier nog niet is geschied, wordt hiertoe thans besloten. De heer Bontkes vraagt nadere inlichtin gen, welke door den Voorzitter worden ver schaft. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Onderhandsche verhuring der gemeente-woning Beltsfraat 2. B. en W. stellen voor, deze woning onder hands te verhuren aan den nieuwen briga dier van^de Rijksveldwacht Tj. Brouwer oor f 175.per jaar. Zijn voorganger A Bergsma betaalde f 225.— per jaar. Deze ontving echter een toelage van f 50.per jaar voor gepresteerde diensten, een toela ge, die Brouwer als gevolg van nieuw vastgestelde voorschriften niet zal mogen ontvangen. Het lijkt B. en W. daarom niet onredelijk bij de -vaststelling van den huur prijs met dit laatste rekening te houden, nu dezelfde diensten ook door brigadier Brou wer zullen worden verleend. Allen voor. Wijziging van het ambtenaren reglement. Bij brief van 14 Mei j.1. deelde de minister van Binnenlandsche Zaken het Gemeente bestuur mede. dat hem gebleken was, dat de bepalingen van 't ambtenarenreglement in deze gemeente betreffende uitkeering bij overlijden en wachtgeld op eenige punten gunstiger zijn dan de overeenkomstige re geling voor de Rijksambtenaren. De Mi nister verzocht B. en W. derhalve, aange zien hiertegen in verhand met den finan- cieelen toestand der gemeente bezwaar be staat, te bevorderen, dat deze gunstige ver schillen met - de Rijksregelingen worden we~—«nomen. Nadat de betrokken ambte- naarsvereenigingen hierover zijn gehoord, stellen B. en W. voor aan het verzoek te voldoen. Wordt goedgevonden. Een conversieleening groot f 105000 Bij Ged. Staten bestond bezwaar tegen de bepaling van liet raadsbesluit van 30 'Juli 1937, dat de rente van de aan te gane con versieleening groot f 105000,- na verloop van 10 jaren goedvinden van de gemeente en de geldgeefster (Coöp. Boerenleenbank) onder goedkeuring van Ged. Staten zal kun nen wonden verhoogd. Zij achten een der gelijke bepaling niet gewenscht in verband met de onzekerheid, welke daardoor zal be staan ten opzichte van het percentage, waar op de rente na verloop van 10 jaren even- nee zal worden bepaald. Wel zijn zij bereid het besluit goed te keuren, indien het wordt aangevuld met de bepaling, dat de rente tot ten hoogste 4% zal kunnen worden ver hoogd. B. en stellen voor het besluit dien overeenkomstig te wijzigen en daarna op nieuw yast te stellen. Aldus wordt besloten. Een kasgeldleening van f 105000 Ged. Staten hebben geen bezwaar tegen het aangaan van een kasgeldleening, tot een bedrag van f 10o.000._ te sluiten met de Coop. Boerenleenbank en op 31 Dec. a.s. om te zetten in een vaste leening, mits aan het besluit een clausule wordt toegevoegd, houdende, dat liet krachtens dit besluit op genomen bedrag t0 zamen met het op eenig tijdstip bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeen- ^ÏVuvf6"0"1?'1 ,bedra* het totaal van i ïmoou.— met zal mogen overschrijden. B. en W. stellen voor het besluit in dien zin te wijzigen en opnieuw vast te stellen. Aldus wordt besloten. Zonder rijkssteun io-7arL St?ten is de gemeentebegrooting 19.,terug ontvangen, vergezeld van een nota van opmerkingen en van een uitgebreid rapport van den Rijksaccountant. Door Ged. ïiQ^rrd?n 60n aantal maatregelen aan de hand gedaan, welker toepassing kunnen leiden tot het sluitend maken van de begroo ting zonder een bijdrage van bet Rijk in de kosten tan de gemeentehuishouding. Oor- tnn°hrt iiiiv f -de KevraaKde bijdrage van het Rijk f Hu,1.54. Bij le suppl. begroo- !'"5 's,d*t bedrag, als gevolg van verschil lende doorgevoerde bezuinigingen, het tus- do ad. f 32604.67 van den dienst 1935 naar den dienst 1936 en dank zij het feit, dat de ™"0fï ,10schikking had over een m 19.36 gevormde reserv e van f 40000.— ver- aag. niet f <2762.23. Rij suppl. begroot ine is liet intusschen weer verhoogd niet f 741 02 zoodat voor t sluitend maken der begroe ting per saldo f 22610,33 aan rijkssteun is ^"J1„P"01 ,do P<*ten van ontvangst en uigaaf zooveel mogelijk in overeenstem ming te brengen met de te verwachten wer kelijke ontvangsten en uitgaven en door het verder in hoofdlijnen volgen van de door Ged. Staten en den Rijksaccountant voorgestelde bezuinigingen is thans bereikt, dat de be grooting sluit zonder Rijkssteun in de huis houding. Wel zijn de extia-bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds en de belasting- bijdrage tot de maximum-bed ragen noodig. B. en W. stellen in verband hiermede voor de begrooting 1937 niet le, 2e en 3e suppl. begrooting te wijzigen en opnieuw vast te stellen en de thans vöorgèstelde wijzigingen aan te brengen bij 4e suppl. begrooting. Allen voor. Door capitulanten te vervullen be trekkingen. Aan H.M. de Koningin is verzocht aan de gemeente Wieringen ontheffing te verleenen van de verplichting, tot het aanwijzen van betrekkingen in dienst der gemeente, welke alleen door capitulanten kunnen worden vervuld. De Minister van Binnenlandsche Zaken is van meening, dat de functie van wegwerker door een capitulant kan worden vervuld. Nu geen ontheffing kan worden verkregen stellen B. en W. voor de verorde ning vast te stellen en tevens het ambtena renreglement te wijzigen. Zonder discussie wordt aldus besloten. Commissie van toezicht op het La ger Onderwijs. Wegens periodieke aftreding van 2 leden bieden B. en W. de volgende aanbevelingen aan; vacature Bosker: 1. de heer C. J. Bosker, aftredend; 2. de heer Jb. Dekker; vacature Mw. KaanKoorn, aftredend; 2. Mw. G. de HaanBosker. Tot stemming overgaande, worden her benoemd de heeren C. J. Bosker en Mevr. KaanKoorn, resp. met 8 en 8 stemmen. Benoeming 7 leden van de Com missie tot wering van schoolver zuim. Wegens het afloopen van den zittingstijd van alle loden zal opnieuw moeten worden overgegaan tot samenstelling der Commis sie. Benoemd worden de heeren N. Kaan, P. Bakker Ez., Guldemeesler, A. H. J. van 't Ilof, S. de Vries, N. J. Poel en N. H. Klomp. De rondvraag. De heer Doves meent, dat aanstonds de gemeente-eigendommen langs de wegen weer verhuurd moeten worden. Spr. vraagt of in dat geval zoo spoedig mogelijk tot ver huring wordt overgegaan. De Voorzitter zal dit nazien en wijst op de nieuwe pachtwet. De heer Bakker wijst op den slechten toe stand, waarin de spits van den toren te üo.sterland verkeert. De Voorzitter deelt mede, dat dit ook de aandacht van B. en W. heeft, maar B. en W. hebben eerst de begrooting sluitend moeten krijgen. De heer Bontkes wijst er op, dat de we gen onbegaanbaar worden en spr. vraagt wanneer nu met verbetering kan worden begonnen. In de tweede plaats vraagt spr., hoe het staat met den aanleg van de nieuwe be graafplaats; daarmpe wordt het langzamer hand een lijdensgeschiedenis. Zijn er reeds plannen en zoo ia, wanneer wordt er met het werk begonnen? In de derde plaats vraagt spr., wat de bedoeling is met het oude schoolgebouw op den hoek. Het gebouw is nu leeg. Zijn B. en W. van plan het weer te verhuren of hebben zij er andere plannen mee? Tenslotte verzoekt de heer Bontkes, nu de presentiegelden voor de raadsleden zijn verlaagd, en een gedeelte van de raadsle den een offer moeten brengen, om de ver gaderingen bij te wonen, of de Voorzitter bereid is de raadszittingen des avonds te beleggen. Het antwoord van den Voorzitter. De Voorzitter antwoordt dat wat de wegen betreft, B. en "W. niet wisten hoe het met de begrooting zou zijn. Van hoogerhand is me degedeeld, dat als de begrooting sluitend was en de Raad nam de voorstellen daarom trent aan, er geen bezwaar zou zijn direct met de verbetering van de wegen te begin nen. Vanaf heden zullen dus daarvoor stap pen worden gedaan. T.a.v. de begraafplaats kan worden mede gedeeld, dat door de Provincie een bijdrage van f 1200 in de kosten zal worden gegeven. Een nieuw raadhuis. Wat het oude schoolgebouw betreft, hij B. en W. bestaan plannen voor den bouw van een nieuw raadhuis en als plaats daarvoor is de hoek, waar de oude school staat, gekozen. Mochten er in de zomermaanden (wanneer er niet gestookt behoeft te worden) vereeni gingen zijn die lokalen van de school wil len huren, dan is daartegen geen bezwaar. De Voorzitter heeft persoonlijk bezwaar om de raadsvergaderingen 's avonds te houden en denkt dat er ook wel raadsleden zijn die er zoo over denken. De heer Lont zegt, dat als het een kleine vergadering zou zijn, er misschien geen be zwaar tegen is. De heer Bosker zegt, dat des Zaterdagsmid dags vergaderd zou kunnen worden. De Voorzitter zal aan dit punt zijn aan dacht schenken. Hierna sluiting. JULIANADORP STllOOKLAMPEN IN BRAND. Vrijdagmiddag te kwart voor twee uur werd brand ontde>kt in twee strooklampen staande op een paar meters afstand van de behuizing, bewoond door de gezinnen J. II. van den Berg IIz., tevens directeur van do N.V. „Volharding" aan wien een en an der toebehoorde en het gezin van K. Bak ker. Door de wind wakkerde het vuur spoe dig aan en was aan blusschen met eigen middelen niet meer te denken. De brand weer werd gewaarschuwd en uit den Hel der verscheen de autobrandspuit benevens bet motorspuitje en de handbrandspuit van Julianadorp. Daar hot brandje geen groot gevaar ople verde konden de autospuit van den Helder 011 de handspuit van Julianadorp weer in pikken. Het motorspuitje bleef voor na- blussching aanwezig. Het brandje trok niet \enl belangstelling, daar de moeste men- sehen geen aandacht aan de rookkolom schonken, omdat men zooiets vele malen z'et op de bloemiiollenvelden. Men was van meening, dat kinderen de oorzaak wa ren. Het stroo was verzekerd. GESLAAGD Onze plaatsgenoot C. Kant Cz. slaagde een paar dagen geleden te s-Gravenhage \ooi het machinisten-diploma A. WIERINGEN Burgerlijke Stand van 9 t.m. 15 October 1937. Geboren: Janna Maria, dochter van J. Pladdet en P. Does; Gerrit, zoon van A. v. Koeveringe en M. II. v. Mastrigt. Ondertrouwd: S. Klein en A. Tijsen. Gehuwd: Geene. Overleden: J. Schrijver, 60 jaar, echtge noot van R. Gobetz (won. te Amsterdam). Als levenloos aangegeven. 2 kinderen van H. Houwing en N. de Wit. Mond- en Klauwzeer. Nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer deden zich voor onder het vee van C. Rui ter, Biredijk; E. F.verst, Gemeonelandsweg; L. Mulder,' Stroe; J. Mulder, Noord-Stroeër- dijk; Jn. Veerdig, Elft; Wed. C. Tijsen, Gasthuisweg; C. de Wit, Stroel M. de ries Zandburen; C. Bakker, Zwinstraat en P. Koster, Molenweg, Slootdorp. Thans hebben zich reeds 27 gevallen voor gedaan. Zooals uit deze en vorige opgaven blijkt, breidt de ziekte zich steeds verder in westelijke richting over deze gemeente uit. Cursus vreemde talen. Voor den cursus vreemde talen hebben zich alhier 18 leerlingen aangemeld. De animo voor de Engelsche lessen schijnt het grootst te zijn. Hieraan nemen 14 leerlin gen deel. 5 leerlingen zullen de Fransche les volgen. Vakschool. De lessen voor het vakonderwijs te Hippo- lytushoef zijn aangevangen met 14 leerlin gen. Politie. Verloren: een vulpenhouder, merk Hoo- ver, en een rijwielplaatje. Aan komen loopen: een bruin hondje. Inl. bij den gem.-bode. V.A.R.A. FEESTAVOND. Vrijdagavond jl. had de afd. Wieringen van de VARA een feestavond belegd in Cine ma De Haan. Te ruim 8 uur sprak de heer Jb. Mooi voor een goed gevulde zaal het openingswoord uit. Hierna trad het Wormerveerder Trio op dat met een tweetal liedjes veel succes oogstte. De spreker van den avond, de heer Zwierstra, droeg hierna een mooi propa gandistisch lied voor, waarna we weer het optreden kregen van het Wormerveerder Trio. „Hou-Zee", „De Moderne Vrouw" ,,'t Regent, 't Zegent" e.a. nummers vielen zeer in den smaak. Aan het einde sprak de heer Mooi het slotwoord met een opwekking toe te treden tot de V.A.R.A. Een gezellig bal met uitstekende dansmu ziek onder leiding van A. Rijkers, besloot dezen goed geslaagden avond. ANNA PAULOWNA HET B.K.C. ELFTAL De opstelling van achterhoede en midden linie voor den grooten strijd tegen Wierin- gerwaard is van rechts naar links: C. Prins doel; M. van Teulingen Hz., en H. Tauber achter; M. van Teulingen Jz, J. J. v. d. Goes en K. Steenvoorde midden. De definitieve samenstelling van de voor hoede hangt af van het feit of De Schipper's blessure in Schagen opgeloopen hersteld is. Komt hij uit dan wordt de aanval A. Blok, J. van Wees, J. de Schipper, H. Paardekoo- per en Jac. van Wees. Speelt De Schipper niet dan staat N. Keijzer rechtsbuiten en verhuist Blok naar de midvoorplaats. Chineezen passeeren groote Muur. Offensief aan Sjanghai-front ge staakt. Het groote Chineesche offensief in het noorden van Sjansi wordt voort gezet. De rechtervleugel heeft den grooten Chineeschen muur gepas seerd en bezette Lanjoean. Een an dere kolonne heeft een aanval ge daan op Taitsjau. De linkervleugel van het Chineesche leger is oost waarts afgezwaaid na Ningwoe te hebben bezet en heeft de Japansche linies Sjilipe ten noorden van Kwo- sien aangevallen. Aan den spoorweg TientsinPoekau zijn beide tegenstanders slaags bij Ping Joean. In het Noord-Oosten rukken de Japanners op. 1 olgens schatting van buitenlanders be- sche militaire autoriteiten, aldus meldt dc „United Press", hebben de Japansche troe pen Hsin Hsien, dat 45 kilometer ten Zuiden van Yoeanping ligt, bereikt. Vliegtuigen hebben een verwoestend bombardement uit gevoerd op Taivoean en daar het grootste deel der versterkingen verwoest. Sociale ellende. oVlgens schatting van buitenlanders be loopt de schade in Shanghai en omgeving 3 milliard yen. Dit is ongeveer tweemaal zoo veel als de schade in 1932 was. Tach/g pro cent van den handel ligt stil en in de in dustrie is de werkloosheid gestegen tot 90 procent. Het Chineesche offensief bij Sjanghai is gisteren tot staan gekomen. De aanvallers hebben zich op verschillende plaatsen in nieuwe stellingen vastgezet. Verbinding tnsschen Hongkong en Kanton verbroken. Zestien Japansche vliegtuigen hebben gis termorgen de Sjekloengbrug gebombardeerd en vernield, tengevolge waarvan de spoor wegverbinding tusschen Hongkong en Kan ton is verbroken. Een trein, die in alle vroegte Hongkong verlaten had, passeerde de brug kort vóór het bombardement Vier andere treinen met in totaal 3o00 passagiers, die in den loop van den morgen Hongkong verlieten, moesten weder terugkeeren. Vertrek van Aankomst te Nandoe gasra 15 Oct. Jodhp. 15 Oct. (heenreis) Ibis- Singap. 15 Oct. Band. 15 Oct (heenreis) Reiger R 15 Qct. Jodhp. 15 Oct. (terugreis) Buizerd I NTapeIs 15 Oct. Alex. 15 Oct vheenreis) I Wielewaal!A-dam 16 0ct. (heenreis) I Na een défilé van de Roomeensche troepen, die aan de manoeuvres hebben deelgenomen heft koning Carol, omgeven door de leden der regeering en de legerchefs gisteren te Sibiz een belangrijke toespraak gehouden. Generaal Gamelin, chef van den generalen staf van het Fransclic leger en twee en twin tig buitenlandsche militaire attachéfs woon den deze manifestatie bij. Het woord tot het leger richtend, gaf dq koning uiting aan zijn waardeering en ver trouwen. Hij dankte allen, die hadden mede gewerkt, om het leger een zoo moderne outil leering te verschaffen. Vervolgens in het Fransch Generaal Game lin toesprekend zeide de vorst: „Het was voor mijn leger en voor mij persoonlijk een groote vreugde, u bij ons te zien gedurende deze manoeuvres. Ik wil hier niet gewagen van onze oude samenwerking en van de zoo innige banden, die tusschen onze legers bestaan, maar ik zal mij geluk kig achten, indien Gij, terugkeerend naar uw vaderland, van on3 heengaat met het vertrouwen, hier een leger te hebben aan schouwd, dat niet slechts op papier uw bond- genoot is, maar een leger, waarop gij rekenen kunt." ZONDAG 17 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Eerw. heep J. B. Oskamp, van Den Helder. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur. Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heef E. J. Brugman. Doopsgezinde Gemeente. Iljppolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. d$ Wilde. Gcref. Kerk. Evangelisatie, Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, Zondag 17 Oct. en Maandag 18 October, telkens 's av. 7.30 uur, de heer Zijlstra van Zeist. ALKMAAR 15 Oct. 1937 Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 36 H.L. voertarwe f 7.259; 15 H.L. Rogge f 8; 502 H.L. Gerst f 7—7.80; gerst chev. f 8—8.25; 785 HL. Haver f 6.500.00; 512 H.L. boonen w.o.: bruine f 1522, citroen f 2427, dui ven f 9—10, witte 26—31 en tuinboonen f 25 —31; 28 H.L. karwijzaad f 23—23.80, 350 H.L, erwten w.o.: groote groene f 2022, grauwe f 1329, vale f 14—20 en platte vale erw ten f 24. Alles per 100 kg. Totaal aanvoel! 2228 H.L. Handel stug. ALKMAAR, (Kaasmarkt) 15 Oct. 1936". Aangevoerd 50 stapels zijnde 107.000 kg. Fabriekskaas kleine f 24.50, Boerenkaas kleine f 23.— Boerenkaas commissie f 25 Handel matig. ALKMAAR, 15 October. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 5880 stuks verkocht 4880 stpks mid den-prijs 22—22.50. hoogste prijs 23.—; Com missie 40 plus, aanbod en verkocht. 360 st., prijs f 23.5024. Ed. Kruid, aanbod 180 st, Totaal: aanbod 6420 stuks, verkocht 5240 stuks. Aanwezig l fabriek. ALKMAAR. 15 October. Aardappelen 2.20—2.60. aardbeien 2337, andijvie 0.601.40 appelen 26 bloemkool I 5—8.50, II 2—3, bieten 1.60, druiven 6— 13, gele kool 1.20—2, groene kool 1.502.40, kropsla 0.6O—3.60, knolselderie 22.80. kont kommers 1.504 peren 313.50 prei 1.50— 2.40, peterselie 1—2, postelein 0.130.35, raapstelen 0.50, radijs 1.302.80, roode kool 14 selderie 0.902, enkele spercieboonen I.30, dubbele idem 1.802.10 tomaten 2—4, uien 4.305.40, wortelen 1.40, boswortelen 2.50—6.50, witlof I 9.50—11, idem II 3.50— 6.50. WARMENHUIZEN, 15 Oct. 1937. Witte kool 0.80; Drielingen 3.90; Uien! 5.50; Grove Uien 5; Aanvoer 44.300 kg, witte kool en 625 kg. Uien. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Oct. Eigenheimers 2.50, bl. dito 2.30-2-70, Bevel. 1.702, uien 5.406.10, drielingen 3.504, grove 5.505.80, gele nep 6.607.50 peen 1.101.40, spericefooonen 8.6012.30. 12000 kg. korten 1.20—2.30 17000 kg. roode kool 1.803.30 100.000 kpr. witte kool 80'90 22000 kg gele kool 1—1.20 8000 kg. d. witte kool 1.20—1.40 1000 stus bloemkool 3.106 diti 2e soort 1.50—1.80 NOORDSCHARWOUDE, 16 Oct. Eigenheimers 2.10—2.20, hl. dito 2.60—2.70, bl. aardappelen 2.70, Bevelanders 1.70—2.10. uien 56, drielingen 3.704, grove 5.20— 5.80, gele nep 7.10—7.50, peen 0.90—1-30. spercieboonen 4.50—15.10, kroten 1.50—-2-50, roode kool 2.50—3.10, witte kooi 0.80—0-01> gele kool 1—1.20. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 97 cenS per Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2