fe pretnhbeurteti BEKENDMAKING. J. VAN DE WITTE - Keizerstraat 107 r-\ Kthtic en Zending, ZENUWEN? ZENUWCOL"! Aanrijding op den Polderweg Van Ouden Helder naar Keizerstraat Georganiseerd overleg Zeemacht H.K.C-EX.T.O. II Dc ramp van de T 13 t)F MDOL'VTF FOTO Mot het oog op de overgang van de hulpwinkel KEIZERSTRAAT 107 naar ons nieuwe pand KEIZERSTRAAT 103, wordt onze zaak tot nadere aankondiging DINSDAG gesloten. De gelukkige landing van de T 16 ROOKTE U REEDS „MEESTERPROEF"? Fa WORMHOUDT, SPOORSTRAAT 12 - Tel 380 j Mailverzending i voor de oorlogsschepen INGEZONDEN Den Helder m bad (umdenxdodv JUWELIER BEEMSTERBOER Heeft U last van overspannen, slapeloosheid, enz. Koop een flesch van onzen bekenden drank f 1.20 per flesch Alleen bij STEINBERG's drogisterij Apoth.-ass., Keizerstraat 47-49 II Gisterenavond had op den Polderweg een aanrijding plaats, die zich in het begin ernstig liet aanzien. Een jongmensch van 16 jaar, zekeren J. H. L. kwam op zijn fiets uit de Van der Hamstraat vandaan, toen hij uit moest wijken voor een wagen van een gla- zenwasscher. Op dit moment kwam uit de richting van het Koningsplein juist een vrachtauto aanrijden. De bestuurder van dezen wagen kon niet tijdig meer stoppen met het gevolg, dat de jongen onder de auto terecht kwam. Bij onderzoek bleek, dat het linkerbeen ge broken was. De fiets was totaal vernield. De jongen werd een woning binnengedra gen, terwijl inmiddels het hospitaal van het ongeval op de hoogte werd gebracht. Het duurde dan ook niet lang, of het slachtoffer werd per brancard getransporteerd. Begrijpelijkerwijs verwekte een en ander rog al consternatie. En van firma E. Oudkerk naar firma G. en G. De firma E. Oudkerk, welke jaren lang in de Langestraat 41 gevestigd geweest is, heeft haar domein verplaatst naar Keizerstraat 76. Onder den nieuwen firma-naam G G, dat zijn de eerste letters van Goedkoop en Goed, wordt deze zaak in de Keizerstraat heden middag om 6 uur geopend. De firma heeft een gevestigde reputatie op het gebied van alle mogelijke manufacturen en is vooral be kend door haar eigen gemaakt ondergoed. Zij gaat er prat op, dat zij in deze ook aan de corpulenten onder ons denkt, want voor alle figuren kan men bij haar terecht. De winkel is dezelfde, waarin de firma Van Praag geruimen tijd gevestigd geweest is. Gisteren hield de commissie voor georga niseerd overleg Zeemacht een vergadering o.m. ter bespreking van de volgende punten: Een voorstel om uitbreiding te geven aan de gevallen, waarin het dragen van een regenjas is toegestaan. Een voorstel om in bepaalde omstandighe den, onder leiding van marinedeskundigen excursietochten voor het marinepersoneel te organiseeren. Een voorstel om de leermiddelen, genoemd in circulaire Zeemacht no. 1 ook voor de niet in opleiding zijnde militairen der Zeemacht tegen nader vast te steleln prijs beschikbaar te stellen. Genoemde voorstellen werden van vele zij den bezien. Een en ander zal onder de aandacht van den Minister van Defensie worden gebracht. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. Zondag a.s. speelt HKC haar eersten com petitiewedstrijd in dit seizoen tegen Elto 2, des morgens om tien uur aan de Sportlaan. Als de voorteekenen niet bedriegen, belooft deze wedstrijd zeer spannend te worden, daar de twaalftallen zoowat van gelijke sterkte zijn, zoodat er van weerskanten behoorlijk gestreden zal worden om de eerste winst punten binnen te krijgen. Wij hopen, dat de sterkste zal zegevieren. ELTO-NIEUWS. Elto I speelt Zondagmiddag tegen het A'damsche D.E.D. IX. Dit belooft een span nende wedstrijd te worden, waarin wij Elto wel een kans op de overwinning geven. De match vangt aan om 2 uur op het terrein aan de Javastraat. Ua&i&al HELDERHOLLANDIA. De v.v. Helder bericht ons, dat het eerste elftal volledig zal aantreden in den thuiswed strijd tegen Hollandia. Scheidsrechter is de heer L. Sterrtnga. £eq£Aê-eAicfden DE KUST-ARTILLERISTEN GROOT-VERLOF. MET De dienstplichtigen van het Regt. Kust-Ar- tillerie te Den Helder, die sedert 3 Mei 1937 voor eerste-oefening onder de wapenen zijn, vertrekken Zaterdag 16 October a.s. met groot-verlof. D nieuwe recruten, van de le ploeg der lich ting van 1938, voor dit regiment op 2 Novem ber a.s. onder de wapenen. OEFENINGEN TE DEN HELDER BEëINDIGD. Het korps Luchtdoel-Artillerie, dat voor het houden van schietoefeningen te Den Hel der verblijf hield, is heden, 16 October, naar het Garnizoen te Utrecht teruggekeerd. NEDERLANDSCHE OORLOGSBODEMS OP REIS. 's-Gravenhage, 15 October. Hr. Ms. „Her tog Hendrik", is onder bevel van den kapitein luitenant ter zee L. F. Klaassen, op 14 Oc tober te Funchal aangekomen, dienzelfden dag zijn de mijnenvegers „Hydra" en „Douwe Aukes", onder bevel van de luitenant ter zee le klasse E. E. B. Lacomble en A. N. Schra- kamp, te Antwerpen binnengeloopen. Minister van Koloniën betuigt deelneming. Buitenzorg, 15 Oct. (Aneta-A.N.P.). De Mi nister van Koloniën verzocht den Gouverneur- Generaal telegrafisch aan de nabestaanden van de slachtoffers van de T-13, voorzoover zij in Indië vertoeven, zijn deelneming te wil len betuigen. Overplaatsingen. Korpl.-monteur T. Doeksen van W. v. Ewijck naar Kaz. A'dam, 30 Oct. '37. Korpl.-ziekenverpl. J. W. G. Peepers van Kaz. W'oord naar Hospitaal, 18 Oct. '37. Korpl. der mariniers W. M. von Aesch van Gelderland naar Van Speyk, 25 Oct. '37. Korpl. der mariniers M. C. Naaijen van Van Speyk naar Gelderland, 25 Oct. '37. Stokers 2e kl. H. A. G. v. Dorland en D. van Dijk van W. v. Ewijck naar W.schip Vlis- singen, 30 Oct. '37. Matroos 2e kl. L. J. G. Lodder van W.schip W'oord, bevolen overplaatsing op 4 Oct. '37 naar Hr. Ms. Hydra ingetrokken. Stoker-olieman J. v. d. Berg van O.Z.D. naar W.schip W'oord, 14 Oct. '37. Matroos le kl. H. J. Zuethoff van Van Speyk naar W.schip W'oord, 16 Oct. '37. Matroos 3e kl. C. van Roseel van W.schip W'oord, bevolen overplaatsing op 15 Oct. '37 naar Hr. Ms. Jan van Brakel ingetrokken. Matroos 3e kl. A. A. Wensink van W.schip W'oord naar J. v. Brakel, 16 Oct. '37. Aangenomen in den Zeedienst. Stokers 3e kl. J. H. Kram en G. van Delft, 30 Sept. '37. Bevordering. Matrozen 2e kl. H. J. Zuethoff en H. van Vark tot matr. le kl., 1 Oct. '37. Matroos 3e kl. N. Spiering tot matr. 2e kl., 1 Oct. '37. Stokers 3e kl. F. R. W. Osephius, F. Bakker en G. M. v. d. Haar tot stokers 2e kl., 1 Oct. 37. Met ontslag uit den Zeedienst. Korpl.-telegr. W. M. M. Slinger, 7 Oct. '37. Ontslag in Oost-Indië. 31 Aug. '37. Majoor-torpedom. P. v. Eeten, 31 Aug. '37. Sergeant-torpedom. J. A. Messerschmidt, ONDEROFFICIEREN-CAPITULANT. Aan ongeveer 350 dienstplichtige sergeants en wachtmeesters der verschillende wapens van de lichting 1937 is vergund als onderofficier- capitulant onder de wapenen te blijven. Kapitein-luitenant ter zee C. H. Brouwer en de officieren-vlieger der tweede klasse J. F. Breedveld, W. Dusseldorp en F. J. Wissel, on langs uit Nederlandsch-Indië teruggekeerd, z'ijn ter beschikking gesteld. Eerste luit. der mariniers van de Kon. mari ne-reserve P. H. E. Tattje is te Utrecht ge detacheerd tot het volgen van een cursus aan de militaire gasschool. r POPTPET VIHILR 2: "r" JAC.Dt eëÉfcjEi fSte iti Sieilen en ^MntaUeèn fPJtad tyondeA cuituuA AldusWillem Mengelberg komt niet naar Den Helderhet is niet mogen gelukken hot toch feitelijk zoo geringe bedrag bij elkaar te brengen ondanks het zoo zeer loffelijk streven van ds. Enklaar, wiens stem ditmaal weer was die eens roepende in de woestijn.- Het is echter heelemaal niet erg, dat Mengelberg niet komt. Waarom ten slotte zoo'n drukte gemaakt van dezen man? Muziek hooren we lederen dag. We hebben de gebroeders Wolf en Mieldijk, we hebben onze radio's met Henk Mossel c.s„ we hebben onze plaatselijke bands als „Masterkeys" (manager Michiel Blom esq.), de „All Round Musicians" (of zijn ze ter ziele?) en „The Mexico Accordeon Band". Is het niet te veel van het goede om er nu óók nog Mengelberg bij te halen?. Mengelberg, die toch tenslotte niets anders geeft dan 4-kwartiers symphonieën, ellenlange Mahler-stuk- ken en andere lange afstand-muziekl Muzieknee, dat lusten wij niet meer. Dat bewees het concert van meneer Migot uit Parijs, waar we met z'n 12-en elkander aan zaten te kijken, dat bewezen de Marine-concerten, die we het vorig jaar zoo daadwerkelijk gesaboteerd hebben en dat bewees nu onze antipathie tegen Mengelberg. Meen echter niet, dat deze stad cul- tuurloos is; o neen, we gaan naar de Abonnementsvoorstellingen, het vrou- welijk deel met dubbeldikke versche permanentenomdat men voor elkaar niet kan onderdoen en wij-mannen, omdat je je tenslotte ook eens den volke moet vertoonen en je trouwpak afdragen. We hebben nog onze klein- j kunstavonden waar de kunst zóó klein is, dat je haar zelfs met een monocle niet meer ziet) en we hebben onze intellect-films, die we bezoeken omdat het een kwartje kost (kostte het méér, dan bleken we plotseling allen analpha- beet te zijn). Maar om voor Mengelberg een knaak of zooiets uit te geven nee, dat is te veel gevraagd. En tenslotte we kunnen altijd nog teren op de reputatie, dat we een muzikaal centrum in deze provincie vormen O. cultuurlooze nederzetting aan de boorden van het Marsdiep o stad aan den afgrond van vervlakking en onverschilligheid waar het betreft de hoogere dingen des levensschaam U.... en besef Uw kleinheidl Het „Soerabajasch Handelsblad" maakt er melding van hoe gelukkig de landing van de T 16 is geweest, doordat de commandant in de meest ongunstige omstandigheden het toe stel heeft kunnen laten dalen met geen ander nadeel dan dat de drijvers op de scherpe Karangsteenen zijn beschadigd. Inmiddels zijn reeds nieuwe drijvers gearriveerd. De T 16 is een lestoestel ter opleiding van reserve-waarnemers, waarin behalve de com mandant off.-vlieger le klasse T. J. van Midde, ook de luitenant ter zee le klasse Stroband, de reserve-waarnemers Van Ros- sem, Witte, Langman en Woudstra, de ser geant-vlieger Van Kooy en nog een mecani cien en een sergeant hadden plaats genomen. Uit de mededeelingen van de Inlandsche bevolking bij Brondong blijkt, dat sommige visschers bang werden van de afgeschoten lichtkogels. Anderen zagen de neerstorting en wel af- geteekend, doordat de lichten der vleugels neerdoken en het staartlicht omhoog ging, waarna de slag volgde. De T 13 schijnt zich, na den duik in de richting van het water, plotseling te hebben opgericht en daarna n een korte vrille in zee te zijn gestort. Bij den slag schijnt de dood der slachtoffers onmiddellijk te zijn ingetreden. TOURNOOI TE BOEDAPEST. Het wereldkampioenschap Contract-Bridge, gehouden te Boedapest, is met een dubbele Oostenrijksche overwinning geëindigd, zoowel de dames als heeren wisten, evenals verleden jaar in Stockholm, als overwinnaars uit den strij te komen. Voorwaar een mooie prestatie, vooral wanneer men bedenkt, dat dit jaar ook Amerika van de partij was. In de demi-finale heeren wist Oostenrijk het Minapolis-team te slaan, waardoor de eind strijd moest worden aangebonden tegen het Culbertson-team, die na felle strijd door Oos tenrijk werd gewonnen. Toch zou ik hierdoor niet willen beweren, dat Amerika's superioriteit is afgeloopen, om dat toch ook rekening moet worden gehouden methetf eit, dat het Minneapolis-team niet de kampioenen van Amerika waren, doch de 2de plaats in de kampioenschappen bezet hebben; de kampioenen waren verhinderd de reis naar Boedapest te maken, terwijl het Culbertson- team, weliswaar met^Mw. en Hr. Culbertson zelf, doch met lang niet de 2 sterkste spelers ter completeering van het team, Culbertson heeft natuurlijk hierdoor pres- tige-verlies geleden en heeft dan ook onmid dellijk het winnende team uitgenoodigd voor een wedstrijd van minstens 300 spellen, waar voor hij 25.000.beschikbaar stelt, ter wij! de oOstenrjjkers slechts 10.000.behoeven te storten. Bovendien heeft C. verklaart, dat bij overwinning van zijn team de prijs in zijn geheel ter beschikking van liefdadigheidsin stellingen zal worden gesteld. In het volgende sepl bewees C. zijn superio riteit boven alle andere bestaande spelers: Iets heel goeds en smakelijk verpakt (vanaf 4 CENT) Alleen bij de Mw. Culbertson. S. x. H. x.x.x. R. xx. K. h.b.9.x.x.x.x. N. Z. Hr. Culbertson. S. a.x.x. H. a.x.x. R. H. x.x. K. a.v.10., C. opende van zijn hand met 1 K,. waarop W. 1 S. bood; Mw. C., die weliswaar zeer veel troeven voor haar partner meebracht, doch voor de rest niets, paste m.i. zeer terecht, waarna O. de bieding probeerde te sluiten met 4 S. C., die een zeer sterke opening had, dou bleerde dit manchbod, hetgeen ook, niettegen staande de mooie karaten van W. en O., één down gaa.t, doch Mw. C., die een renonce in K. bij éné der tegenstanders vreesde, nam de doublé uit met 5 K., die natuurlijk door de tegenpartij werden gedoubleerd. W. kwam uit met de 4e S. van boven, de blinde kwam open en na luttele oogenblikken speelde C. reeds bij, waarna D. S. h. inlegde, die door C., zonder eenige aarzeling werd goed gelaten, niettegenstaande zijn S. aas en de re nonce op tafel! O. vervolgde met R. aas, kreeg op die kaart geen aanmoediging van zijn partner en probeerde het toen met H., die door hetaas van C. werd genomen. Vervolgd werd toen met H., die door het aas nav C. werd ge nomen. Vervolgd werd met 7x K., waarna C. in de hand R. b. en S. a.x. overhield. De tegen standers hadden zich door de eerste slag ech ter reeds laten beetnemen en dachten van elkaar dat zij S. aas hadden, zoodat beide de andere kleuren bezet hielden, doch de S. af gooiden, waardoor C., na met R.h. in de hana aan slag te zijn gekomen, zijn S. aas en kleine S. kon maken en hiermede aan zijn contract wist te voldoen. De gevolgde speelwijze heeft natuurlijk alleen succes als met R. aas wordt vervolgd, O. kan echter niet weten of W. R. b. of H. h. heeft, terwijl een renonce of snigleton in die kleur ook niet uitgesloten was, omdat O. zelf 6 R. had met daarbij 4 honneurs, doch zonder de R. h. Aan de Mljnenleggers. De laatste buslichting voor Hr. Ms. mijnenleggers „Pieter de Bitter", „Jan van Amstel", „Abraham Crijnssen" en „Eland Dubois" voor de verzending naar Sabang op 22 en 25 Oct.2) om 20.55 hoofdpostkantoor. 2) Alleen brieven en briefkaarten per landmail. Aan Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau". De laatste buslichting voor Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" te Gibral- tar zal plaats vinden op 20 en 27 Oct.; 3, 10, 17 en 24 Nov.; 1, 8, 15, 22 en 29 Dec., om 16.10 op het hoofd- kantoor. De stukken moeten worden voorzien van twee elkaar snijdende schuine lijnen en internationaal gefrankeerd worden. POST VOOR HR. MS. HERTOG HENDRIK. Met bestemming voor Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik" zullen brievenmalen wor den verzonden: op 29 October a.s. naar Leixoes, op 1, 2, 3 en 4 November naar Tan- ger, op 8 November naar Gibraltar, op 13, 14, 15 en 16 November naar Casablanca en op 19 November naar Ponta Delgada. Laat ste buslichting hoofdpostkantoor 20.55 u. Bovendien wordt nog post voor de „Hertog Hendrik" meegegeven op 10 November en 8 December naar Gibraltar. Laatste buslich ting hoofdpostkantoor 16.15 u. Correspondentie, die niet meer met deze laatste gelegenheid verstuurd kan worden, zal naar Den Helder worden doorgezonden. De stukken, welke met deze brieven ver zonden worden, moeten gefrankeerd zijn vol gens internationaal tarief en voorzien zijn van twee elkaar snijdende lijnen over het ge heel adres. FLINKE MENSCHEN? De Oude-Helderlingen mogen zich verheu gen in het voortreffelijk bezit van een zeer goed geoutilleerden speeltuin, zooals er in de laatste jaren in Hollands Noordpunt een vier tal zijn verrezen. Echter, de ingang naar dezen tuin was voorheen alleen maar overdag su bliem te noemen. Doch zoodra de duisternis was ingevallen, was deze ingang een bron van angst voor vele kinderen eenerzijds en een prachtplaats voor meerdere opgeschoten jon gelieden anderzijds, dewelke voor hunne duis tere daden bij voorkeur de duisternis zochten. Een bron van narigheid voor de besturen en leiders, die, gedreven door zuiver altuïsme, de jeugd willen dienen door de lange winter avonden te bekorten, terwijl zjj ze bezighoudt op aangename en zoo mogelijk nog op nuttige wijze. Edoch, de vrienden der duisternis zjj haten het licht. En de lantaarn, welke na veel moeite ein delijk verbetering bracht in een zoo onvolko men entrée, werd het „brandpunt" hunner verbolgenheid. Na luttele uren brandens moest deze kousloos gemaakt worden door een jeug dig opschieteling van de soort, welke bij voor keur de Speeltuin mijden, omdat dé&r geen plaats is voor vandalisme. Een bestuurslid, dat juist passeerde, nam naam van den jongen op, doch ondervond daar bij tegenwerking van een „dame", die zich op zeer grove wijze tegenover den bestuurder uit liet en daarbij nog werd geassisteerd door „een heer". Belangrijk, doch niet twijfelachtig, is het te weten aan welke zijde de kantonrechter zich schaart. H. J. BOOGAARD, waarn. voorz. Speeltuinver. afd. O. H. Zondag 10 October 193; Ved. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur: Ds. F. W. J. v.d. Poel 's Avonds 6.45 uur: Ds. H. A. Enklaar (Deze dienst wordt uitgezonden door de V.P.R.O.) Zang van het Kerkkoor. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgen 8.30 uur, Ds. J. A. Vink, van Hoek (Zld.) 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. A. Vink 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. J. A. Vink Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur De heer Beekman, van Veenendaal Donderdagavond 7.30 uur, Ds. C. Kramp, van Enkhuizen Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de Heer J. Rebel Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Voorbereiding H. Avondmaal 's Avonds 7 uur, Ds. W. J. F. Meiners, Bediening H. Avondmaal Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Cand. J. B. Oskamp 's Avonds bediening H. Avondmaal door Ds. G. J. Waarden burg, van Haarlem Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Donderdagavond 8 uur Bijbelbespreking Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4u.,straatprediking Molenplein 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. n u «VEN WIJ VOOR DE SLUIER. Volgens de World Dominion Press zijn et moeilijkheden met de Mohammedanen, zoowel in Russisch als in Chineesch Turkestan ont staan. De Sovjets hebben eenige jaren geleden aan de nonnen het dragen van den sluier ver boden, evenwel zonder succes. Zelfs de nieuwe generatie die in Sovjet-scholen is opgevoerd, weigert grootendeels om zich aan het verbod te onderwerpen. In Chineesch Turkestan is over de sluier-quaestie in verband uiteraard met allerlei andere grieven zelfs onder leiding van generaal Mahmet een gewapende rebellie ontstaan. CHRISTELIJK LEVEN-CURSUSSEN. Te Chicago en in andere groote steden in de Vereenigde Staten zijn zoogenaamde „Cursus sen voor Christelijk Leven" opgericht. Deze moeten dienen voor de verdieping van het per soonlijk religieuse leven. Chicago zelf telt reeds 11 van zulke cursussen. Voor de leiding in deze cursussen zijn 100 predikanten benoemd. De vragen die in deze cursussen behandeld wor den, betreffen o.a. het gezinsleven, de jeugd- opvoeding, enz. enz. ROOMSCH-KATHOLIEKE KERK. Mgr. dr. K. Abels, apostolisch vicaris van Jenol in China, geboortig uit het Nederland- sche dorp Weert, hoopt S0 October a.s. zijn 40- jarig bisschopsfeest te vieren. Sinds Januari 1881, toen hij afscheid van zijn familie te Weert nam, vertoeft hij onafgebroken op zijn missie post. THEOLOGISCHE SCHOOL IN JAPAN. Men heeft te Tokio de gebouwen in gebruik genomen van de nieuwe Protestantsche theolo gische school (Nippon Theological Seminary). De 160.000 yen die voor den bouw noodig waren, zijn bijna geheel door Japanners ge geven. Ook al de professoren zijn Japanners, evenals de leden van den bekeerenden raad. Slechts één zendeling is lid van het raadgevend comité. Ben 100-tal studenten zijn ingeschre ven. Een zeer groot aantal belangstellenden nemen aan de avondcursussen deel. DOOP IN ZWEDEN. In Zweden is langzamerhand het gebruik op gekomen om den doop dadelijk na de geboorte in de ziekenhuizen te bedienen. De predikanten vergadering te Stockholm kwam hier thans tegen in verzet en verklaarde, dat de oude zede weer hersteld behoorde te worden, n.l. dat de doop zoo mogelijk in het midden der gemeente in de kerk zelve bediend zal worden.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6