Agenda UITNOODIGING A.S. VRIJDAGMIDDAG 4 UUR Feestmiddag Eerste Marine-concert Heldersche Courant Bridge Tournooi Donderdag 21 October 1937 Tweede Blad Mxidónieuw-3 Aanrijding O J. V. D. WITTE De jaarlijksche tuinwedstrijd van de V olkshuisvesting Wijziging Bezoldiging Burger-Rijksambtenaren Verdronken Ned* Ver* v* Huisvrouwen De plaatselijke af deeling herdenkt het kwart-eeuwfeest Artistiek programma v. Mevrouw Marguerite Couperus Halfslachtige houding van de Ver. Staten H Glorine bleekt wittel Uitstekend programma, waarvoor de belangstelling echter te klein was. Gisteravond heeft in het Casino het eer ste Marine Concert in dit seizoen plaatsge vonden, en hoewel de garde die men hier zoo in den loop der jaren is gaan kennen, uit den aard der zaak ook ditmaal acte de présence gegeven had, over het geheel genomen viel de belangstelling niet mee. Dat was jammer, zelfs héél jammer, gezien het feit, dat een programma geboden werd, waarvan de na men evenzoovele beloften waren en waarvan de vertolking ook ditmaal niets te wenschen overliet. Het concert ving aan met Valerius' „Oude Wilhelmus", hetwelk gevolgd werd door de Ouverture op de opera „Titus" van Mozart. In deze muziek speurt ge, welhaast in ieder detail, dien specifieken Mozart-stijl, den geest van vreugde en een vleugje sentimentaliteit, van vroolijkheid naast wat melancholie, kortom muziek, die zoo vaak blijkt te zijn een klare weergave van het menschelijk hart. Zoo ook „Titus": vreugde, gloed, bezieling een rijk gekleurd mozaiek van klanken, waarin speciaal de violen genoemd moeten worden. Zij toch waren, na een aanvankelijk te vlak begin, voornaam van klank en maakten van deze „Titus" inderdaad een stuk muziek, waarin ge den componist her vond. Volgde het hoofdnummer van dit cor.cert, de Symphonie No. 40, eveneens van Mozart. Wat van „Titus" gezegd is, geldt in zeker opzicht eveneens van deze Symphonie: ook hier een stroom van klanken, onderling ver bonden door de thema's, waarin men de volle grootheid van Mozart kan beluisteren. In het eerste deel, het allegro molto, speurt ge direct reeds de deugdelijke voorbereiding van het korps inzake dit nummer, dat aan zijn vertolkers zeer zware eischen stelt. Daar is een fijn en warm musiceeren, dat een zeer voornaam cachet draagt. Het tweede deel, het Andante, waarin men een wondermooi vertolkt thema te genieten krijgt, is eveneens van kwaliteit. De subtiele passages (en wat is bij Mozart niet subtiel werden nimmer omzeild of grof afgewerkt, evenmin als dit het geval was in het derde deel, het Menuetto. Het slot, de finale allegro assai, eenigszins droefgeestig aanvangend, was een waardig besluit van deze symphonie No. 40, waarin bewezen werd waartoe dit korps, bij deugde lijke voorbereiding, in staat is. Wat het programma na de pauze betreft, dit was eenige graden lichter. Na de „Marche Heroique" van Saint Saëns, waarin men het tegendeel van min of meer sateriek gekleurde accoorden te hooren krijgt, was daar de bij zonder aardige „Reise durch Europa" van Conradi. Het betreft hier een aaneenschake ling van tal van volksliederen, vaderlandsche liedjes, volksche wijsjes e.a., die op smaak volle wijze verbonden zijn. Een symphonisch gedicht, dat kennelijk in den geest van het auditorium viel en waarmede onze „Staf" succes had. Een compliment voor eenige hee- ren, die solistisch op den voorgrond traden. O.a. de heer Pinkse (clarinet). Besloten werd met de aloude „Tannhataser"- fantasie in het arrangement van Tavan, een nummer, dat door ons reeds zoo vaak werd besproken, dat wij er ditmaal gevoeglijk het zwijgen toe kunnen doen. Het applaus hetwelk dtze finale bezegelde was evenwel het bewijs dat men nog steeds deze Wagneri- aansche klanken hoogelijk apprecieert. Gisterenmiddag had in de Keizerstraat een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster en wielrijder. De wielrijder veranderde plotseling van richting zonder zijn hand uit te steken. Het gevolg was, dat de dame, die achter hem reed, kwam te vallen en haar knie bezeerde. Een en ander werd geconstateerd door een agent, die proces-verbaal opmaakte, zoodat 't jongmensch zijn fout te boeten zal hebben. „Waf ii sneeuw 7' vraagt Benjamine Sneeuw is koud en net zoo wit Als de wasch van fosepne Die gebleekt is met Glormet' Dat is wei de beste vergelijking, want Glorine maakt het goed smetteloos wit Het heeft er ook niets van te lijden en bovendien is Glorine erg voor- deelig. Een flesch van 16 cent is voldoende voor 5 flinke wasschen. Slechts ruim 3 cent per wasch HANDELSONDERNEMING EMKA APELDOORN tot bezoek aan onze nieuwe Zaak, waarvan de opening zal plaats hebben (Vrijdag geen verkoop alleen bezichtigen) JUWELIER, KEIZERSTR. 103 Het is ons in den afgeloopen zomer opge vallen, dat de tuintjes en tuinen van vele hui zen er zoo uitstekend verzorgd uitzagen en dat ettelijke met smaak en gevoel voor kleuren combinatie ingericht waren. Het lijkt wel of de gemiddelde mensch steeds meer aandacht aan zijn tuin gaat besteden. De bevestiging daarvan mochten we gisteravond van den heer P. van Dalen, voorzitter van de Stichting „Volkshuisvesting" vernemen. Voor den jaarlijkschen tuinwedstrijd van die Stichting hebben zich dit jaar n.1. weer een grooter aantal liefhebbers opge geven dan voorheen. Had de jury, be staande uit hemzelf, en de heeren P. B. Plasmeijer, Meijer en Groen, uit hoofde daarvan alléén al een zwaardere taak, daar kwam nog bij, dat het gemiddelde peil der tuinen evenzeer gestegen was. Daar waren enkele prachtig aangelegde tuinen, waarover de jury zich langen tijd beraden moest aleer de zege te kunnen toewijzen. Het spreekt vanzelf, dat de heeren dit meer dere werk heelemaal niet erg vinden; integen deel: steeds dichter komt de Stichting bij haar doel, dat is: bij elk huis van de Stichting een, op z'n minst, goed verzorgde tuin! De gelukkige winnaars van den tuinwed- strijd-1937 waren gisteren tezamen met het be stuur van de Stichting in de bovenzaal ver eend voor het in ontvangst nemen van de prij zen. De heer Van Dalen sprak het welkomst woord, in alle opgewektheid waartoe alle aanleiding was maar toch had hij nog één bemerking: Er zijn nog verschillende huurders, wier tuinen een slordigen indruk maken. Ook die moeten anders worden! De prijsuitreiking zelf geschiedde door den heer Plasmeijer en het was aardig te zien, welke een diepgaande studie de gelukkigen van de in totaal 55 prijzen maakten alvorens hun keuze te doen! Hoogst voldaan ging ieder aan het einde van dezen vroegen Sinterklaas avond huiswaarts, de tropheeën van den vreed- zamen strijd verrukt huiswaarts dragend. De prijswinnaars. De prijswinnaars waren: Eerste prijzen met lof): Groep A. (Kleine voortuinen) J. Beukers en N. v. d. Poll. Eerste prijzen. Groep A.). J. Orymus, F. Frinks en D. Zwart. Groep B. Groote voortuinen) A. Kalwij, P. Schippers, G. Lastdrager, G. A. Slager en L. Huisman. Groep D. (Achtertuinen) S. van Zweden, A. Welbie, J. Sweep, A. Kal wij, J. H. Bot, P. Schippers, J. J. Vos, G. Last drager, A. Eijgenhuizen, C. Kindt, C. Krijnen, W. v. Cronenburg, H. Ornée, J. Beukers, D. Swart, W. v, d. Poll en J. Walboom. Tweede prijzen. (Groep A.). J. v. d. Meij, F. Bruna, K. v. d. Maas, C. Krijnen, M. Swart, H. Ornée, J. Hennink en H. J. Lücker. Groep B. D. Timmermans, D. Schulz en K. F. Rott. schafer. Groep C. J. v. d. Winde. Groep D. J. Eelman, H. Nieuwland, K. v. d. Maas, D. Timmermans, H. J. Lücker en J. Hennink. Derde prijzen. (Groep A.). J. v. d. Haspel en W. v. Cronenburg. Groep B. J. v. d. Winde en R. Smit. Groep D. Van Kalken, H. H. Kruize, F. Frinks, J. Snieder Sr., P. Beekma, P. F. de Loos en C. W. v. Santen. Tachtig Dames en Heeren schreven in! Voor het bridge-concours, dat de Directie van de Heldersche Courant op Donderdag avond 28 October a.s. in het Badpaviljoen voor abonné's georganiseerd heeft, hebben niet min der dan tachtig dames en heeren ingeschre ven. Dit is een voor ons verblijdend aantal en een bewijs, dat er hier ter plaatse wel belang stelling voor een dergelijk concours bestaat. Veertig paren zullen dus volgende week Donderdagavond elkaar in vreedzamen strijd de zege betwisten in het spel van manche en robber, van sans en schoppen en van „halen" of down gaan. Daarmee is de totstandkoming van het grootste tot nu toe hier gehouden bridge-concours een feit! Het concours wordt in één avond afgewerkt. De teams. de deelnemende koppels zijn: Mevr. Verhoef en A. F. Greaves; mevr. N. VerfailleDekker en mevr. EngelVerfaille; H. Lamstra en J. Mud; M. Schilperoort en C. J. Timmerman; M. Bisschop en G. Meneyn; C. Heyblok en H. I. Burger; C. Th. Mahieu en mevr. L. MahieuWinter; C. Meyer en mevr. B. M. C. MeyerWessels; P. A. J. Standhardt en mevr. StandhardtRusten burg; J. Douglas en L. Lowe; D. Stolk en A. v. Dam; J. A. van Haaren en mevr. M. Wit Olivier; J. Dik Jr. en mevr. J. M. Dik Mettes; J. A. Grötzinger en mevr. G. M. van Willigenburgvan Straaten; G. M. Bolk en W. van Immerzeel; W. F. J. Kemper en F. Ultzen; D. v. d. Burgh en H. D. Meerbeek; mevr. Greaves en P. A. Verhoef; A. van Meenen en J. Beunder; G. H. F. Meyer en A. J. de Vries; W. A. Everards en H. N. Muts; H. Sporken en mevr. Burgers; H. J. v. d. Weterink en J. Nadort; Schroevers en D. de Graaf (beiden Julianadorp)mej. van Dijk en M. G. van Praag; H. J. Bruggeman en C. Wiekhart; P. en W. Swaters; Matthijsen en P. C. van Diest; A. van Gelder en H. Col- tof; J. F. Heyerman en B. Bisschoff; F. M. van Rijn en C. Rudolph; C. Bakker en G. J. A. de Jong; L. Tigchelaar en T. Speur (bei den Julianadorp); A. Coppens en P. Uipkes; J. N. Kuitems en C. L. Timmermans; J. W. Biersteker en mevr. A. P. J. Biersteker Snoerwang; C. Nypels en A. Meyer en H. Mazairac; G. Taylor en J. Wit; J. Smit en F. C. H. Sehlamilch. Door loting zullen wij het aantal deelnemers verdeelen in groep I van 11 paren en groep II van 9 paren. Het wedstrijdschema is van dien aard, dat het zich terugtrekken van een kop pel of deelnemer(ster) dan wel niet opkomen ongewenscht is. Nadere bijzonderheden vol gen. Aanspraken in geval van ziekte. Bij Kon. Besluit is bepaald: Een ambtenaar (dat is hij, die door het Rijk is aangesteld om hier te lande in burgerlijken openbaren dienst werkzaam te zijn), die wegens ziekte of on geval verhinderd is zijn dienst te verrichten, geniet gedurende de maand, waarin de arbeid is opgegeven, de volle bezoldiging en vervol gens: a. voor zoover het betreft een ambtenaar in vasten dienst, met een werkelijken dienst tijd van 10 jaren of korter, gedurende 12 maanden de volle bezoldiging, bezoldiging, gedurende de daaropvolgende 12 maanden 2/3 gedeelten van zijne bezoldiging en geduren de de daaropvolgende 12 maanden de helft van zijne bezoldiging; b. voor zoover het betreft een ambtenaar in vasten dienst, met een werkelijken dienst tijd van meer dan 10 jaren, gedurende 18 maan den de volle bezoldiging, gedurende de daar opvolgende 18 maanden 2/3 gedeelten van zijne bezoldiging en gedurende de daaropvolgende 18 maanden de helft van zijne bezoldiging; c. voor zoover het betreft een ambtenaar in tijdelijken dienst, met een werkelijken dienst tijd van 10 jaren of korter, gedurende zes maanden de volle bezoldiging, gedurende de daaropvolgende zes maanden 2/3 gedeelten van zijne bezoldiging en gedurende de daaropvol gende zes maanden de helft van zijne bezol diging; d. voor zoover het betreft een ambtenaar in tijdelijken dienst, met een werkelijken dienst tijd van meer dan 10 jaren, gedurende negen maanden de volle bezoldiging, gedurende de daaropvolgende negen maanden 2/3 gedeelten van zijne bezoldiging en gedurende de daar opvolgende negen maanden de helft van zijne bezoldiging. Na het verstrijken van den termijn, waar over voor het laatst de helft der bezoldiging werd genoten, kan de uitbetaling daarvan worden voortgezet. De ambtenaar, belast met eene gedeeltelijke dag-, week- of jaartaak, die niet regelmatig dienst doet, geniet in geval van verhindering om dienst te verrichten wegens ziekte of on geval, gedurende zes maanden 4/8 gedeelten van de bezoldiging, welke hij gedurende den tijd, dat deze verhindering duurt, zou hebben genoten. In geval van twijfel omtrent de vraag of gedurende den tijd der verhindering al dan niet dienst zou zijn verricht, staat de beslissing aan den betrokken Minister. Wanneer de ziekte of het ongeval van den ambtenaar is ontstaan in verband met zijne dienstbetrekking, geniet hij gedurende den tijd, dat hij verhinderd is zijn dienst te verrichten, de volle bezoldiging. Op de bezoldiging van den ambtenaar wordt de uitkeering, welke hij krachtens eene wet telijke verzekering ontvangt, in mindering ge bracht. Op grond van den uitslag van een genees kundig onderzoek of eene herkeuring kan de ambtenaar binnen een jaar na het ontstaan van de verhindering om zijn dienst te verrichten, niet worden ontslagen, tenzij hij aanspraak heeft op pensioen ten laste van het algemeen burgerlijk pensioenfonds of op eene uitkeering. (Ter beantwoording van de vraag, of dienst- hervatting al dan niet is uitgesloten, kan namelijk een geneeskundig onderzoek worden ingesteld. Zoodanig onderzoek wordt in elk ge val ingesteld, indien de betrokkene langer dan een jaar onafgebroken wegens ziekte of onge val verhinderd is zijn dienst te verrichten of wanneer de verhindering binnen een tijdvak van anderhalf jaar meer dan 365 kalender dagen heeft geduurd. Blijkt bij dit onderzoek, dat diensthervatting niet is uitgesloten, dan wordt de uitbetaling van bezoldiging voortge zet en het geneeskundig onderzoek, telkens wanneer zulks gewenscht wordt geacht, her haald. Blijkt bij het geneeskundig onderzoek, dat diensthervatting is uitgesloten dan wordt de uitbetaling van de bezoldiging volgens bovenstaande bepalingen voortgezet tot aan den dag van ingang van het ontslag). Gistermorgen werd onder een steiger in de Buitenhaven alhier drijvend het lijk van een bejaarde dame gevonden. Na onderzoek bleek het het stoffelijk overschot te zijn van een 61-jarige vrouw uit Gorssel, die zich 10 dagen geleden hier ter stede was komen vestigen. De Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen bestaat 25 jaar Een kwart eeuw is het geleden, dat eenige dames het initiatief namen zich te organi- seeren en zoo te komen tot eet} een eenheid, welke zich beijvert de taak der huisvrouw, in den meest algemeenen zin, zoo prettig en economisch mogelijk te maken. Naar aanleiding hiervan had ook de plaat selijke afdeeling besloten dezen gedenkwaar- digen dag niet te laten passeeren, zonder dit, feit te herdenken en deswegen was men gistermiddag in grooten getale in de beneden zaal van het „Kegelhuis" bijeen. Als „Feestmiddag" stond de bijeenkomst aangegeven en het is inderdaad een feest middag geworden. De tot de laatste stoel gevulde zaal was in optima forma stemming, terwijl voorts het gebodene van de zangeres- voordrachtskunstenaresse, Mevrouw Margue rite Couperus, op bijzonder hoog peil stond. Van de 30 op 32.800! Het was de wakkere presidente der afdee ling, mevr. J. GrunwaldPoppers, die de aan wezigen het welkom toeriep, en daarbij i'n het bijzonder noemde de eere-presidente, mevr. Ritmeestervan der Feen. Zij memoreerde de redenen van dezen feestmiddag en wees er daarbij op, dat de vereeniging van 30 leden in 1912 gegroeid is tot 98 afdeelingen met tezamen 32.800 leden in 1937. Veel, veel werk is in de verloopen kwart eeuw verzet, doch het leeuwendeel hiervan kan men gevoegelijk boeken op rekening van het Hoofdbestuur. Het plaatselijk bestuur heeft derhalve gemeend een adhaesie-telegram aan het H.B. te zenden, welk voorstel met groot enthousiasme der aanwezige dames onderstreept wordt. Nadat vervolgens het feestlied gezongen is, (woorden van de presidente), is het mevr. Postuma, die wijst op de kranige leiding van de voorzitster, mevr. GrunwaldPoppers. Het bestuur heeft gemeend ook haar een be scheiden huldiging te brengen en „zegt het", in afwijking met de geijkte „bloemen", dit maal eens met „fruit". Een pracht van een vruchtenmand wordt de presidente overhan digd, die dan op haar beurt weer toezegt den inhoud hiervan eerlijk met de andere be stuursleden te consumeeren, daar ook zij ieder op haar beurt voor de goede zaak ge werkt hebben. En hiermede is het eerste gedeelte van het programma afgewerkt en wordt het woord gegeven aan de zangeres-voordrachtskunste- naresse, mevr. Marguerite Couperus. Het artistiek gedeelte. Mevrouw Couperus heeft een selectie natio nale liederen gezongen uit alle tijden en dat in de kleederdracht van de desbetreffende eeuw. Daar waren prachtige geestelijke liederen uit de middeleeuwen, sombere en meer opge wekte liederen uit de zestiende eeuw, toen dit land gebukt ging onder Spaansche over- heersching en liederen uit de zeventiende eeuw. (Na de pauze was aan de beurt de eerste helft der negentiende eeuw en heden- daagsche liederen). Wij mogen op deze plaats zeker wel open lijk constateeren, dat deze vereeniging in den loop der laatste jaren herhaaldelijk bewees, op feest- en andere avonden, kunstenaars van naam naar Den Helder te doen komen. En steeds bleek daarbij, dat het bestuur een zeer gelukkige keuze had. Deze middag heeft hier op geen uitzondering gemaakt; integendeel, mevr. Couperus heeft ons allen enkele uren van haar waarlijk schoone gave doen genie ten en wederom bewezen in dit genre iets bijzonders te kunnen presteeren. Zooals wij reeds schreven, de liederen wer den vertolkt in het costuum van de betref fende eeuw, waarbij men als voorbeeld had genomen vrouwenfiguren uit schilderijen van bekende meesters. Nu eens stelde mevr. Couperus voor een der wijze koningen uit het gelijknamige lied, omhuld met een weelde van fluweel en kant, met tullen sluier en brocaten kraag, dan weer een rijke Amsterdamsche joffer, die zoo weggeloopen kon zijn uit een doek van Gabriel Metsu of Pieter de Hoogh. Maar hoe zij ook gekleed was, het was steeds naar goede smaak en opvallend van elegantie. De vertolkinghet zou ons te ver voe ren een gedétailleerde beschouwing te geven. Maar daar is op buitengewoon suggestieve wijze voorgedragen. Het waren levende tableaux, alleen voorgesteld door één stem, met een zeer sober piano-accompagnement. Uit den aard der zaak slaagde 't eene nummer beter dan het andere, doch goeddeels stonden zij alle op hoog peil. En dan denken wij met name aan dat prachtige „Dry Coningen Liet", aan het indrukwekkende „Merck toch hoe Sterck", aan het wondermooie „Van Twee Conincskinderen" en „Als de ziele luistert". Daar was een groote mate van beschaving in dit zingen, terwijl mevr. Couperus in iedere strofe een nobel karakter weet te leggen. Doch hoe dan ook, waren de liederen melan choliek, emotioneel of geestignagenoeg elk onderdeel van het groote program is met kennelijke aandacht gevolgd. Men was onder de bekoring van dit talent. Een woord van waardeering ook voor de begeleiding van mej. Koppen, die, evenals mevr. Couperus aan het einde bloemen kreeg. Het was mevr. GrunwaldPoppers, die d artisten hartelijke woorden van dank tc voegde en de samenkomst (die wel bijzo, feestelijk geweest was, mede dank zij diverse smakelijke ververschingen!) sloot. Ten opzichte van zjjn Oost-Aziati sche politiek. 2i]n de belangen van de Ver. Staten evenredig aan de enorme bedragen, die aan het versterken van de zeemacht, die deze belangen uiteindelijk zouden moeten beschermen, ten koste worden gelegd? Neen, meent de marine-medewerker van het Hbl., en hij toont aan de hand van de cijfers aan, dat het verre Oosten als export- gebied niet van vitaal belang is voor de Ver- eenigde Staten en dat de groote uitgaven dus niet verantwoord zijn. Het eindcijfer van de marinebegrooting 1937/38 bedraagt bijv. 530 millioen en men kan gerust aannemen, dat het enorme vloot- bouwplan in rechtstreeksch verband staat met de sedert 1931 door Japan gevolgde expansie politiek. Tegelijk met het opvoeren van de sterkte en werkingssfSfer der zee- en luchtmacht wordt groote aandacht besteed aan den eilan- denboog der Aleoeten en Alaska. Eenige of ficieren zijn b.v. belast met het uitwerken van een plan voor den aanleg van een lucht basis voor 1000 vliegtuigen op Fairbanks (Alaska) en het is zeer wel verklaard, dat Japan uit deze maatregelen de conclusie trekt, dat de Ver. Staten, ondanks de belofte van onafhankelijkheid van de Philippijnen nog steeds ernstig rekening houden met de mogelijkheid van het gewapender hand ver dedigen hunner belangen in het Verre Oosten. Zoo is bijv. generaal Mac Arthur toege voegd aan de regeering der Philippijnen voor het organiseeren van de defensie van dit uit gestrekte eilandengebied. Hij hoopt een staand leger van 20.500 man en een reserve van 500.000 man te kunnen formeeren, ter wijl vliegtuigen en een groot aantal motor- torpedobooten met de kustverdediging zou den worden belast. Zonder zeegaande vloot zou een dergelijk defensie-plan echter geen zin hebben en waar het voor de Philippijnen uitgesloten is om voor 1945 het tijdstip waarop de „onafhankelijkheid" wordt verkre gen een zeemacht op te bouwen laat staan financieren! moet men wel de ge volgtrekking maken, dat de zeemacht der Ver. Staten ook na de politieke onafhanke lijkheid der Philippijnen met de defensietaak blijft belast. De medewerker wijst op het dualisme tus schen de houding van de Ver. Staten ten op zichte van het Verre Oosten en de krachtige uitbreiding van de zee- en luchtmacht. De grens van de diplomatieke invloedssfeer der Ver. Staten en het Verre Oosten ligt veel verder dan de werkingssfeer van de zeemacht en het is begrijpelijk, dat ook in de Ameri- kaansche marine wel stemmen opgaan, om te waarschuwen tegen de halfslachtige hou ding der laatste jaren. Een tusschenweg is er immers niet. Of de Vereenigde Staten moeten hun groote, doch niet vitale belangen in China en Philippijnen prijs geven en zich terugtrekken tot Hawai of doelbewust stand houden in het Verre Oosten, zoo dat het zich, dank zij een zeer krach tige zeemacht, kan veroorloven te pro testeeren tegen Japan's expansie-poli tiek op het Aziatisch Continent. De marine-medewerker oppert de veronder stelling, dat misschien over een jaar of vier, als de vlootbouwachterstand is ingehaald, de houding van Amerika duidelijk bepaald zal worden. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. Nat. Hist. Museum, geopend dagelijks van 710 uur, Woensdag bovendien van 35 uur. Bioscopen: Rialto-theater, Spoorstraat, aanvang half acht „Drie handige meisjes". Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „De charge van de Lichte Brigade". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De amateur-gentleman" en „Cowboy-eer". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 760.8 Licht op (heden) 17.23 EEN JUBILARIS. Morgen herdenkt de heer A. A. van Osei. den dag waarop hij voor 25 jaar als Letter zetter in dienst trad bij de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v/h. C. de Boer Jr. GESLAAGD. Bij de d.d. 20 Oct. te Amster dam door de Federatie voor Stenografie „Groote" afgenomen examens slaagden: Voor het diploma Reporter 2e klasse (200 ettergr. Ned.) Mej. A. Boerdqk. Voor het diploma dictaatstenograaf (165 3d.) Mej. B. Siliacus. Voor het diploma Kantoorstenograaf (100 •>lsch) Mej. G. de Barhanson. Jen leerlingen van het Instituut „Mer- Loodsgracht, alhier.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5