Twee moordenaars mor de rechtbank „Ik ben radeloos en sta alleen" Matig spel tegen de Engelschen voor den oorlog tegen Japan Eindelijk maatregelen ten bate van de tertiaire wegen Vx)Mal Nederlandsch B-elftal- Zwa'uwen Tweede Kamer Hr. Ms. „Van Galen blijft te Sjanghai Schmeling-Foord Oefenwedstrijd voorh Ned. Elftal Geen nieuwe gezichtspunten OUDE VROUW ONDER BEDDEGOED VERSTIKT. GRUWELIJK MIS DRIJF IN DE GROOTE BICKER- STRAAT TE AMSTERDAM. OFFICIER EISCHT 15 JAAR. In den ochtend van den 5en De cember van 't vorige jaar deed men in een woning in de Groote Bicker- straat te Amsterdam een vreeselijke ontdekking. De alleenwonende zes tigjarige mejuffr. Teeseling werd vermoord gevonden. De vrouw lag op het bed, om en op haar lagen kussens, de schedel van het slacht offer was ingeslagen. Zij bleek reeds geruimen tijd dood te ïijni De gevonden vingerafdrukken gaven een kostbare aanwijzing. Enkele dagen later arresteerde de politie twee nog jonge man nen,, den 23-jarigen metselaar G. T. N. en den 29-jarigen koopman A. C. R. Gedurende het geheele vooronderzoek bleven zij hard nekkig ontkennen, hoewel het netwerk van bewijzen steeds nauwer om hen werd aan gehaald. Eind September echter verander den zij van houding en zij legden voor den rechter-commissaris 'n voiledige bekentenis af. Zij hadden de vrouw een slag op het hoofd gegeven, haar op het bed geworpen, ien kussens en andere voorwerpen op haar hoofd en borst gestapeld, zoodat zij aan verstikking overleed. Daarna hebben de beide misdadigers de woning doorzocht en het geld en de sieraden die de vrouw be aat, gestolen. Gister stond het tweetal terecht voor do vierde kamer der Amsterdamsche recht bank. De officier had in de eerste plaats moord ten laste gelegd, subs. was doodslag ge volgd door diefstal en nog meer subs. dief stal met geweldpleging den dood tenge volge hebbende in de dagvaarding opge nomen. De zitting begon met een juridisch debat tusschen een der verdedigers, die de geldig heid der dagvaarding betwistte en den of ficier van justitie. Beide verdachten luisterden met belang stelling naar het juridische steekspel tus schen officier en verdediging. Zij waren blijkbaar weinig onder den indruk van hun zware misdaad. Na raadkamer verklaart de raadkamer de dagvaarding geldig. De zitting wordt dan voortgezet. Als eer ste deskundige komt dr. J. P. Hulst, die de sectie heeft verricht voor het hekje. Hij verklaart, dat de vrouw twee slagen met een stomp voorwerp op het hoofd heeft gekregen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de aanvallers haar met de vuist hebben geslagen. Daarna is zij bewusteloos ge worden en zijn er kussens op het gezicht gestapeld, waardoor verstikking intrad. Een brie! van je zuster. De verdachten doen dan onbewogen hun afschuwelijk verhaal. De jongste verdachte had de vrouw vast gehouden, de oudste had haar een vuistslag op het hoofd gege ven. Zij waren samen de woning binnen gekomen met een brief, die ze de vrouw ter lezing gaven., ze moesten op antwoord wachten. „We zeiden," aldus een der verdachten, „hier is een brief van je zuster. Ze ging naar de kamer en wij wachtten in den gang. Toen ze terugkwam zei ze: ,,'t Is niet waar, dat briefje is niet van mijn zuster". Verd. N. had haar toen vastgegrepen en R. had geslagen. De vrouw was bewusteloos gevonden en na haar op het bed te hebben geworpen hadden ze samen kussens op het hoofd gestapeld en., aangedrukt. „We waren bang, dat ze zou gaan schreeuwen, maar we hadden geen oogenblik de bedoe ling het oude mensch dood te maken." De stille getuigen. Commissaris van YSendijk, chef van den dactyloscopischen dienst, heeft de vinger afdrukken aangetoond, waardoor dit ge vaarlijke tweetal zoo gauw in handen der politie viel. De nikkelen voorwerpen waarop de verra derlijke afdrukken voorkwamen, staan op de groene tafel: een kruikje, een theepot, een klokje... Waarschijnlijk hebben de ver dachten ze aangepakt om te zien of die huishoudelijke voorwerpen de moeite van t meenemen loonden. Ze hebben ze echter voorzien van het visitekaartje van den misdadiger achtergelaten. We wilden niet dooden. Achtereenvolgens hoort de rechtbank de politiemoi chen, die een onderzoek hebben ingesteld, nadat de agent, die de deur for ceerde het misdrijf had ontdekt. Hun ver klaringen zijn formeel. Inspecteur Bos beeft in het bijzijn van don officier rnr. Wassenbergh de verdachten voor het laatst OP 2i September in het huis van bewaring gehoord. Zij legden oen bekentenis af en de inspecteur kreeg den indruk dat toen de volle waarheid naar voren kwam. Het plan tot de diefstal had hot tweetal zorgvuldig beraamd. Verd.: We wilden niet dooden. Pres.: Hoe kunt u dat nu zeggen. Eerst slaat u de vrouw bewusteloos en dan sta pelt u kussens op haar hoofd, waardoor ze stikt Uit het reclasseeringsrapport blijkt, dat verd. N. een zeer behoorlijke jeugd heeft ge- bad. Pas kort voor het misdrijf werd hij werkloos. Hij kwam toen in aanraking met P. Het rapport noemt het onbegrijpelijk, dat hij een dergelijk ernstig misdrijf kon Plegen. Verd. B. is reeds eerder met de justitie m aanraking geweest. Hij is van de eene betrekking naar de andere gegaan, tenslot te werd hij werkloos. Zijn jeugd is over het algemeen ongelukkig geweest Zijn groot moeder wilde hem niet langer in huis heb ben. Hij drong toch binnen en sloeg haar. Met geweld moest hij uit het huis worden gesleept. Deze verd. is getrouwd doch leeft mat een vrouw van verdachte zeden. Ook hij is door dr. Bakker onderzocht en desk. komt tot de, conclusie, dat verd. dom, ver waarloosd, onevenwichtig en onsociaal is. De officier van Justitie mr. H. Wassen- bergh requireerde daarop tegen bedde ver dachten wegens het dooden van een weer- looze oude vrouw vijftien jaar gevangenis straf. De beide verdedigers dringen vervolgens in hun pleidooi op uiterste clementie aan. De rechtbank zal 3 November uitspraak doen. Klaagt Amy Johnson. - „Ik kan niet eens meer kantoorjuffrouw worden! Een voormalig re cordhoudster dicteer je toch geen brieven? Wat moet ik doen?" Engelsohe journalisten hebben Miss Mol- lison, de gescheiden echtgenoote van Ja mes Mollison, weer eens geïnterviewd en waren niet weinig verwonderd, toen zij bit tere aanklachten uit den mond der vlieg ster te hooren kregen: AMY JOHNSON. „Recordvliegster? Wat beteekent het? Twee, drie dagen, soms een week, „persbe- roemdheid." Bloemen, handengeven. Maar verder? Niets, absoluut niets! Gelooft U het toch niet, het verhaal van die vele aanbie dingen van variété-directeuren, film-maat schappijen, bioscopen, waarvan de kranten altijd met nieuwen moed schrijven. Het is zuivere fantasie, waarmee gij, mijne heeren uw krantenkolommen vol krijgt!" „Doodscontracten." Amy Johnson onthulde, hoe het er werke lijk aan toe gaat bij de voorbereidiing en organisatie van een groote Oceaanvlucht. Zij schilderde den langen strijd, de honder den groote en kleine moeilijkheden, waar mee de vlieger of de vliegster wordt ge plaagd, en niet in het minst door de vlieg tuigfabrieken, in de duur- en hoogterecord een prachtige reclame zien voor hun mer ken. Zij vertelde van z.g. „doodscontrac ten", waarbij de vliegeniers gedwongen worden bepaalde routes af te leggen, waar bij succes op een haar na is uitgesloten. Velen der mannen en vrouwen, die een dergelijken tocht wagen, nemen in hun nauwe cockpits plaats als een veroordeelde op den electri- sohen stoel! Zeker, de Weergod kan EEN TOCHT DOOR OOST-SIBERIë. WAAR MAARSCHALK BLÜCHER ZIJN TROEPEN CONCENTREERT. Wij rijden over de Wolga. In onzen wagon eerste klasse bevin den zich behalve den dienstdoenden commissaris, die den trein bege leidt. nog twee officieren van het Boode Leger, die naar Irkoetsk wil len reizen. Zij praten weinig. Verder rijden er nog een Amerikaansche geleerde en een Zwitser mede. Buiten onzen wagon eerste klasse en eenige goederenwagens rollen er nog drie wagons derde klasse over de bergen van den Oeral. Deze afdeelingen bezitten elk vier slaap plaatsen en daar in Sovjet Rusland geen verschil tusschen de beide geslachten wordt gemaakt, slapen mannen en vrouwen in dezelfde coupé. De reizigers zijn hoofdza kelijk buitenlanders, want voor de meeste Russen zijn de tarieven van dezen trein veel te hoog. De klok wijst elf uur in den avond aan, wanneer wij het eerste Siberische station bereiken. Juist is de zon opgegaan. Dat is geen wonder der natuur. Daar er door het verzetten van de klokken al te veel onge lukken op den spoorweg ontstonden, laat men onzen trein tot Irkoetsk eenvoudig volgens Moskouschen tijd rijden, zoodat wii eerst gaan slapen, wanneer de zon reeds haar eerste stralen op dit enorme rijk zon der grenzen werpt: Siberië. medelijden toonen en den eenzamen man of de eenzame vrouw achter het stuur „genadig zijn". Ilij of zij landt dan op het andere continent, men siert hem of haar met medail les, verleent eeretitels, publiceert foto's, mogelijke en onmogelijke! Doch men spreekt niet van het feit, dat de arme duivel geen geld bezit. Soms boffen de slachtoffers. Soms krijgt degene, die een prestatie le verde, geld toegezonden; daarmee worden de schulden betaald welke hij of zij nog had bij de vliegtuigfabrieken. Dan, als dat ach ter den rug is, een nieuwe bestelling voor een nog nieuwer vliegtuigtype, nog sterkere motoren, nog uitbreider voorbereidingen en weer zit men in de schulden. Dan moet de „held tegen wil en dank" opnieuw zinnen op een recordvlucht, en wanneer hij opnieuw zeer gelukkig is, ontloopt hij nog eens de dood, die overal loert. Maar als de dood den man of de vrouw vóór is, dan is alles gauw voorbij. Men zoekt naar den vermiste, geen bericht, geen seinen men zoekt, soms op kosten van de regeering of van het ministerie van luchtvaart, soms ook niet. Men zoekt, vindt niet en.mien vergeet! De achtergeblevenen moeten ech- De vanmiddag aanstonds gehouden stem mingen betroffen de ontwerpen nopens de Grondwetswijzigingen, waarbij (zooals te verwachten was) het "ijfde en het zevende de vereischte 2/3 meerderheid niet haalde door het tegenstemmen van S.D.A.P., VI), NSB, Comm., CDU en, wat laatstgenoemde ontwerp betreft, de St. Geref. en waardoor dus alleen een voldoende meerderheid be haalden de voorstellen aangaande het in komen der Kroon, de schadeloosstelling der Kamerleden, de ministers zonder porte feuille, het kiesrecht (om te breken met de mathematische..evenredigheid), de mogelijk heid, openbare lichamen voor beroep of be drijf in te stellen, en de overgangsbepalin gen. De maatregelen tegen revolution- naire volksvertegenwoordigers wer den dus alle afgewezen en door zui- ver-technische oorzaken verdween gelijktijdig het voorstel tot instel ling van het instituut der Staats secretarissen. Wat de gehouden debatten be treft, hield men zich heden uitslui tend bezig met voor het „platteland" zeer belangrijke zaken, namelijk een wetsontwerp tot wijziging van de motorrijtuigenbelastingwet en van die tot instelling van het Verkeers- fonds, inzonderheid met het oog op het belang der tertiaire wegen. Wie zich goed kan herinneren, dat in de Kamers voor het eerst over een betere zorg voor de tertiaire wegen werd gesproken bezit een benijdenswaardig geheugen, want meer dan tien jaar heeft bij de Water- staatsbegrootingen hetzelfde liedje opgeld gedaan, aanvankelijk schijnbaar zonder veel resultaat, maar tenslotte toch met verheu gend gevolg. Minister Van Lidt de Jeude trok zich de jammerklachten aan en na veel voorlichting en adviezen verscheen er een wetsontwerp. De hoofdbedoeling was, 10% van 21/28,6 der motor- en rijwielbelastingopbrcngst voor de tertiaire wegen te gebruiken, maar en daarop wees evenzeer de heer Van der Weerden 't was ontzaggelijk moeilijk de gelden op juiste wijze over de provincies te verdoelen. De Regeering wilde aanvan kelijk de belastingopbrengst als maatstaf nemen. De Regeering is voor de talrijke bezwaren Militaire centrale Irkoetsk. Wij rijden over de breede Angara, welke met haar water het Baikalmeer voedt dan is de eerste étappe van de reis om de halve wereld bereikt; wij stoppen in Ir koetsk. Nauwelijks hebben wij den trein verlaten, of wij krijgen het gevoel, dat wij ons in een stad slechts weinige mijlen achter het front bevinden. Thans denk ik ook weer aan de talrijke wachtposten, die in het licht van de reusachtige schijnwerpers van de groote kolenmijnen aan de overzijde van de An gara stonden. Maar wat waren zij ver geleken met de honderden soldaten, die de straten van Irkoetsk vullen. Het station is vol menschen, die op den grond zitten of liggen Het sehiinen boeren families te zijn, die hun geheele hebben en honden bij zich hebben. Ik hoorde later, dat zii uit een dorn in de nabiiheid van Irkoetsk. dat voor militaire doeleinden ge remd reerd was. geëvacueerd waren. Voordat ik in het hotel het is het r.entraalhotel. het beste van de stad een kamer en een sleutel kriig. wordt mii mijn pas afgenomen en stelt men mij talrijke vragen over mijn reisroute, het doel van mijn reis, enz. Tedere hotelhouder en iedere portier is hier tegelijkertijd in dienst van de politie. Inderdaad voelen wij ons in liet hotel dan ook meer als ge vangenen dan als gasten. De stra ten wemelen van soldaten. Over een afstand van vele kilometers staan on het spoorwegemplacement in vier rijen naast elkaar de breede Rus sische goederenwagens, welke uit sluitend voor het transport van troe pen gereed gehouden worden. Bin nen den tijd van weinige uren kan van hier uit een groot leger in beweging gezet worden. Zoowel naar het Oosten als naar het Zui den. Want Irkoetsk is het sleutelpunt van 't Oostsiherische leger van hier uit kunnen de legers zoowel tegen Japan als tegen China in het veld gestuurd worden. Van hier uit loopt een spoorweg over Sretensk en Chabarovsk naar Wladiwostok. Het an- ter nog met den constructeur procedeeren, om niet buiten het verlies van den veron gelukte ook nog de kosten voor het ver loren vliegtuig te betalen. Ze willen zich niet meer door een vrouw laten leiden „Ik ben thans werkloos..." heeft Miss Johnson tegen de reporters geklaagd. „Welk beroep kan ik mij nog kiezen? Vliegster op een van de geregelde luchtlijnen? Zoo'n be trokking heb ik gehad, maar de pas sagiers hadden geen vertrouwen in „zoo'n waaghals". Zij willen zich niet eens door een vrouw laten lei den, laat staan in de lucht! Het spijt me mijn oude betrekking van stenotypiste te hebben opgegeven. Ik was achter de schrijfmachine heel wat geluk kiger en tevredener dan achter het stuur van mijn „kist". Nu word ik nergens meer als kantoorjuffrouw aangenomen. Verbeeld je, een voormalige recordhoudster dicteer je geen brieven! Wat moet ik doen? Ik ben radeloos en sta alleen. Maar dit weet ik wel: wanneer ik nog eens tien jaar terug zou kunnen gaan, ik zou nooit in een ma chine zijn gestapt en de lucht in zijn ge gaan hiertegen gezwicht en er verscheen een ge wijzigd ontwerp, waardoor een soort compro mis werd bereikt. De verdeeling werd na melijk aldus geregeld, dat voor 50 zou wor den gerekend naar de belastingopbrengst en voor de andere helft naar de oppervlakte der provincie. Minister van Buuren trad heden voor de eerste maal voor het parlementaire voet licht en heelemaal „thuis" bleek hij op het oergladde ijs nog niet te zijn! Zoo nam hij bij zijn beantwoording van de algemeene beschouwingen der heeren Van der Weyden (R.K.), die vóór de regeling verklaarde te zijn, Van der Waerden en Bongaerts (R.K.), die vroeg of de voorstellen uitsluitend moe ten gelden voor verbetering van bestaande tertiaire wegen?, maar dadelijk een (overi gens zuiver-technisch) amendement van mr. De Geer over, terwijl hij natuurlijk diende te wachten, totdat het betrokken artikel aan de orde verscheen. President Aalberse was de bestraffende papa, want hij hield Z.Exc. voor, dat hij eerst van overnemen van een amendement kan spreken, als de Kamer daartegen geen bezwaren oppert Ook sprak de minister erg onduidelijk, maar tijdens de komende begrootingscam- pagne zal hij rijkelijk gelegenheid vinden, parlementaire routine op te doen! Dat overigens ook sommige leden zich nog wat moeten „inleven", bleek heden wel uit het feit, dat voorzitter Aalberse op 'n gege ven moment eraan moest herinneren, dat eerst gerookt mag worden als de vergade ring is afgeloopen Het Regeeringsvoorstel haalde vrijwel on veranderd de eindstreep. Minister van Buu ren kreeg met dit eerste succesje enkele handjes te drukken. Het ijs is gebroken en voor Z.Exc. tenslotte toch op aangename ma nier! Na het zonder stemming goedkeuren van enkele ondergeschikte zaken ging de Kamer dan tot 9 November uiteen. ZONDER OP TE LETTEN OVER GESTOKEN Gistermiddag om twee uur is op den nieu wen Rijksweg RotterdamDordrecht, ter hoogte van de grens RidderkerkHendrik Ido Ambacht een ernstig ongeluk voorge vallen. De ongeveer zestigjarige Monshouwer uit Rotterdam, die bij de wegverbreeding werk zaam was, stak zonder op te letten met zijn rijwiel den weg over, juist op het oogen blik, dat uit de richting Rotterdam een personenauto naderde. Een botsing kon de bestuurder niet meer vermijden. M. kreeg zulk een hevigen klap, dat hij 25 meter werd weggeslingerd. Hij was op slag dood. Van de auto werd de voorruit verbrijzeld. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. dere traject eindigt in het hart van Bui- ten-Mongoüë, in Oerga. Het grensstation aan dezen spoorweg heeft kort geleden een nieuwen naam gekregen en heet thans „Optor" dat beteekent „opstanding". Loopgraven in niemandsland. Geleek Trkoetsk nog op een reusachtige etappe. Wladiwostock schijnt reeds oorlogs- tooneel te zijn. De stad ligt op een aantal steile heuvels hoog boven zee en is om geven door een vestinggordel, welke dag en nacht streng bewaakt wordt. Aan den voet van de heuvels, on middellijk aan het water liggen de geweldige hangars vele honder don bommenwerpers zijn hier onder gebracht. Tn vier uren kunnen deze snelle machines Tokio en Asaka be reiken. Maar niet slechts Wladi wostock. de geheele „maritieme pro vincie" Primorskaya tot aan Chaba rovsk toe is oorlogsgebied. In deze bijna 1000 mijlen lanse kuststrook leeft op het oogenblik wel geen mensch. die niet in het verdedigings- net is ingeschakeld. Dat zijn niet slechts de tienduizenden soldaten en vliegers, die hier gestationneerd zijn, dat is niet slechts de bemanning van de vele duikbooten en tornedoflottieljes in de haven van Wladiwostock. maar dat zijn ook de vele honderden arbeiders in de wa penfabrieken. waar munitie, onderdeelen en gassen worden vervaardigd. En nog meer voorzorgsmaatregelen hebben de Russen hier genomen. Zelfs wanneer elke verbin ding met het overige deel van de Sovjet- Unie doorgesneden is. kan het leger van eenige honderdduizenden soldaten gevoed worden. Ik zag in deze maritieme provin cie de eindelooze graanvelden en de reus achtige kudden. Toen ik de Unie verliet, droeg de ma chine mii over het niemandsland, dat hier niet minder dan 20 K.M. breed is! Deze strook wordt dag en nacht door patrouilles bewaakt, vliegtuigen zweven onophoudelijk vlak hoven den grond, overal zijn machi negeweernesten en de betonnen loopgraven zijn n'mmer zonder bezetting. Alles is ge reed. Is het wonder, dat men in Tokio ang stig naar het Noorden kijkt? Het departement der marine te Batavia ontving bericht dat de Regeering heeft De- slist, dat de „Van Galen" te Shanghai blijft, en derhalve voorloopig niet door een ander schip zal worden vervangen. tl De voorraden, voor de „Van Galen be- noodigd, zullen per particuliere gelegenheid naar Shanghai worden opgezonden. Hr. Ms „Flores" welke zooals vroeger is gemeld voor een eventueel vertrek werd gereed gehouden, zal derhalve niet aan de sterkte van de zeemacht in Indiè worden onttrokken. De „Flores" vertrekt naar de Java-zee om zijn oefeningen voort te zetten. Er is thans definitief een contract afge sloten tusschen den Duitscben kampioen in het zwaargewicht, Max Sohmieling en den Britsohen oud-kampioen Ben Foord voor een gevecht dat eind Januari 1938 te Ham burg zal worden gehouden. Geen voetbal in de mist, In het Utrec'htsche stadion zou gisteravond een wedstrijd worden gespeeld tusschen een Nederlandsch B-elftal en een Zwaluwenploeg, o.m. om te komen tot de definitie ve samenstelling van het vertegen woordigde team, dat op Zondag 31 October te Rouaan tegen Norman- dië uitkomt. Van deze ontmoeting is niets terecht ge- komien. Een dikke mist maakte het spel onmogelijk. Het publiek kon ook, nadat het 't veld was opgestroomd den wed strijd niet volgen, zoodat ten slotte het spel werd gestaakt. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, dat op 10 November, wederom in het Utrechtsche stadion, een Nederlandsch B- elftal tegen een Zwaluwen-ploeg uitkomt. T.z.t. zullen beide ploegen worden samen gesteld. Nederlandsche combinatie wint met i—0. Slechts Bergman's spel kan bevrediging schenken. De wedstrijd, welke het voorloopig Neder landsch elftal gistermiddag op het Sparta- terrein te Rotterdam tegen Bournemouth speelde, kan toch moeilijk als een oefenwed strijd worden beschouwd. In de eerste plaats dient men een sterkere tegenpartij uit te noo- digen wil er werkelijk voor het Nederlandsch elftal van een „spar ring partner" sprake zijn. Maar daarnaast en dit tweede punt is veel belangrijker het voor loopig Nederlandsch elftal kwam met zooveel invallers op, dat wij weinig nut in een dergelijk soort ontmoetingen zien. Voor Pauwe kwam Pellikaan uit, voor van Heel en Smit speelden resp. den En gelsman (Excelsior) en Tusveld (Heracles) zoodat de voorhoede van rechts naar links bestond uit Wels, de Bock, Tusveld, den En gelsman en Bergman. De spelers onder de loupe. In het achtertrio kan men voor den wedstrijd tegen Frankrijk wel vertrouwen hebben. De D.W.S.'er vindt langzaam maar zeker zijn vorm van het vorig seizoen terug, terwijl Weber als vroeger met zijn stoere body robuust stond te ver dedigen. In de tweede helft moest hij zich door een knieverwonding door Van der Horde (C.V. V.) laten vervangen. Op de links half plaats vonden we Van Es nog het beste. Hij gaf zich geheel, be waakte den sterken rechtervleugel van Bour nemouth uitstekend, doch zijn plaatsen is vaak onzuiver. Van Gooi dwaalde te veel van zijn vleugel af, was ook al onzui ver in het afgeven, zoodat wij gerust mo gen concludeeren, dat beide spelers thans nog niet rijp zijn voor het Nederlandsch elf tal. De vleugel WelsDe Bock was zeer actief, maar het nuttig effect was niet zoo groot. Bij Wels zijn veel fijne trekjes uit zijn vroegere sj>el verdwenen. De Bock wisselde goede met zwakke momenten af Een behoorlijk schot heeft hij vrijwel niet gelost. Over Tusveld is weinig te zeggen. Het eenige goede was, dat als de bal vrij voor zijn voeten kwam en hij den tijd kreeg om te schieten, er ook wel een ko gel loskwam, maar van spelverdeelen, snelheid en doorzettingsvermogen hebben wij weinig kunnen constateeron. Den Engelsman was een „toevallige" in valler, hij deed zijn best. Wij onthouden ons verder van een oordeel. Bergman was nog wel de beste van 't vijftal, al ondervond hij weinig steun van den hinmenspeler en van den linkshalf. Zijn rushes waren schitterend, zijn voor zetten goed geplaatst en zijn doelpunt ge tuigde van inzicht in het spel.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7