Tuberkel-faacillen in boter en laas giraffe De snikkende Bakhuys waarschijnlijk Fransch beroepsvoetballer Brandstoffentoeslag niet verhoogd Krachtig optreden in Palestina verwacht Achthonderd winkeltjes afgebrand Duitschlands roep om koloniën Uit onze Omgeving Kunnen dieren weenen SCHAGEN Besluit van de commissie van on derzoek nog niet bekend. Omtrent de behandeling van het geval-Bakhuys verneemt het Vsbl. nog, dat de commissie, die deze zaak onderzoekt, gisterenavond wel tot een besluit gekomen is, doch dat zij dit niet bekend wil maken voordat het bondsbestuur, dat Maandagavond bijeenkomt, er kennis van heeft ge nomen. „L'Auto" weet in dit verband te berichten, dat dit besluit der commissie waarschijnlijk vóór toestemming aan Bakhuys zal zijn om voor de Fransche voetbalclub Metz uit te komen. En ,,L' Auto" kan het weten, want Gabriël Hanot, de voorzitter der Commissie, is een harer redacteuren.. Men meent daarnaast echter te weten, dat het bondsbestuur verscheidene leden telt, die tegen het verleenen van een spelerslicen tie aan Bakhuys zijn, o.m. de voorzitter, te vens F.I.F.A.-praeses, Jules Rimet. Naar het „Vsbd" verneemt, heelt de minister van Sociale Zaken aan de gemeentebesturen bericht, dat de brandstoffentoeslag, die thans f 1. bedraagt, ongewijzigd blijft. Dit beteekent dus, dat minister Romme geen gevolg geeft aan het verzoek van de zeven groote gemeen ten, de toeslag met 25 procent te verhoogen, en eveneens de door het N.V.V. in een adres bepleite verhoo ging afwijst. Verklaring van den Engelschen minister van koloniën. Voortdurende onrust. De toestand van spanning en vrees in Pa- èstina houdt aan. Hoewel hier en daar plaat selijk eenige ontspanning valt te bespeuren, is de geheele toestand nog verre van nor maal. Gistermorgen werd reeds weer een aanslag gepleegd op Avinoam Yellin Mbema, inspecteur van de Joodsche scholen van het departement van onderwijs. Er werd een schot op hem gelost, op het oogenblik, dat hij zijn bureau op den berg Zion betrad. In zeer ernstigen toestand is hij naar het zie kenhuis overgebracht. De dader is ontkomen. En het blijkt dat ook gisternacht de po litie reeds menigen aanval te doorstaan heeft gehad. In de oude stad van Jeruzalem is op twee Britsche agenten geschoten. Te Haifa is een Joodsch agent zwaar ge wond. In de buurt van het paleis van justi tie te Haifa is een bom ontploft. Op een Joodsche autobus is geschoten. Ook de weg Jeruzalem Jericho is onveilig. Op verscheidene plaatsen tusschen Jeru zalem. Hebron en Jaffa zijn de telefoonlei dingen vernield. Te Nabloes zijn tal van arrestaties ge daan. ONZE OOST. Vuurzee te Singkawang. Chineesch kind vermist. Gisteravond om 19.00 uur brak te Singkawang (Wester-afdeeling van Borneo) een hevige brand uit, waarbij pasar Baroe, pasar Ten-- gah, pasar Pagi, pasar Lama, voorts een gedeelte van de Heeren straat en kampong Melajoe in de asch werden gelegd. Ruim 800 win keltjes en huizen, voorts het kan toor van de Borneo Snmatra Han del Mij., de pasgebouwde Misigit en ongeveer de geheele winkel- buurt zijn afgebrand. De schade, welke twee milliocn gulden bedraagt, wordt gedeeltelijk door assurantie gedkt. Het materiaal van de brandweer bleek onvoldoende te zijn en kon bijna niets uit richten tegen de geweldig oplaaiende vuur zee, welke ontstond door het verbranden van geheel van hout gebouwde woningen. De militairen, die bij de blussching aanwe zig waren, verrichtten uitstekend werk. De vuurzee was eerst tegen halfeen bedwongen. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door het omvallen van een olielamp tegen een klamboe. Een Chineesch kind wordt vermist. Groote sterfte onder door deze bacillen besmette patiënten. „Bereiding van producten uit niet gepasteuriseerde melk dient verboden." Op de 86ste algemeene vergadering van de Maatschappij voor Diergeneeskunde, welke gisteren te Utrecht gehouden werd, hield Dr. J. van der Hoeden, conservator aan de geneeskundige kliniek van de Rijksuniver siteit te Utrecht, een voordracht over tuber culose van dierlijken oorsprong bij den mensch". Deze voordracht had spr. voorna melijk gebaseerd op onderzoekingen in het bacteriologisch laboratorium der geneeskun dige kliniek. Van de 423 patiënten, van wie de gekweekte bacillen door spreker zijn onderzocht, bleek ruim 8 pet. te zijn besmet met van dieren afkomstige bacillen. Opvallend was de groote sterfte on der deze menschen. Dat buiten de steden het gevaar voor be'- smetting belangrijk grooter is, blijkt uit het feit, dat onder de lijders aan besmetting door dierlijke bacillen slechts 5 stedelingen waren, tegenover 29 landbouwers. Het on derzoek, dat men op grond van deze gege vens heeft ingesteld naar het voorkomen van tuberkelbacillen in kaas, karnemelk en de uit onverhitte melk herpide botersoorten, die vooral ten plattelande veel worden gebruikt, heeft uitgemaakt, dat zich in 2 monsters „boerenboter" en in 1 monster karnemelk tuberkelbacillen bevonden. Het regelmatig gebruik van deze voedingsmiddelen in een kleinen kring van consumenten verhoogt de kans op kort op elkaar volgende in fecties, die dikwerf oorzaak zijn van ernstige primaire tuberculose. Bescherming van den consument. Spr. vraagt zich af, of de strijd tegen de tuberculose van het vee wel krachtig genoeg wordt aangepakt en of daarnaast wel af doende maatregelen genomen worden ter bescherming van den gebruiker van melk en melkproducten. De bestaande wettelijke voorschriften te dien aanzien acht spr. ten eenen male onvoldoende. Behoudens noodzakelijke uitzon deringen zal de pasteurisatie van consumptiemelk verplicht moeten worden gesteld en bovendien ver dient het ernstige aanbeveling de bereiding van consumptieproducten uit niet-gepasteuriseerde melk, ge heel te verbieden. De dierenarts, wiens arbeid en kennis tot voor korten tijd slechts beschouwd werden als ten behoeve van de economische belan gen van de boerenbevolking, wordt meer en meer betrokken bij de bestrijding van de ziekten van den mensch. De strijd tegen de tuberculose bij dieren, zoo besloot dr. van der Hoeden is een tref fend voorbeeld van de groote beteekenis, die de beoefening der diergeneeskunde voor de menschelijke samenleving heeft. Duitsch nazi-leider houdt lezing in Stockholm, De leider van het koloniaal politiek bu reau van de NSDAP, generaal ridder Von Epp, heeft gisteren in de Zweedsch Duitsche vereeniging te Stockholm een voordracht gehouden over het onderwerp „de beteeke nis van ruimte en grondstoffen in de ont wikkeling der volken." Hij zeide hierin o.a., dat indien het Duit sche koloniale vraagstuk, dat een gevolg is van de verstoring van het evenwicht door het verdrag van Versailles, niet wordt op gelost, de rust in de wereld niet terug kan keeren. Spr. verklaarde, dat de koloniale politiek van Duitschland geen roofbouw is geweest. De Duitsche koloniën zijn door het ver drag van Versailles ten goede gekomen aan staten, die in het geheel geen vermeerde ring van koloniën noodig hadden. Duitsch land vordert op formeele juridische gronden z'n koloniën terug, 't Wenscht niemand zijn wettig bezit te ontnemen en het verlangt geen bijzondere voorrechten. Het teruggeven van de koloniën is alleen te bereiken door het herstellen van de ern stige fout van Versailles, aan de gevolgen waarvan Duitschland en de wereld lijden. JULIANADORP. Aanrijding aan de Blauwe Keet. Donderdagmiddag zou een automobilist, welke met zijn wagen had plaats genomen in de file van auto's, staande voor de garage aan de Blauwe Keet, deze plaats veriatien, maar heeft daarbij waarschijnlijk niet op het doorgaande verkeer gelet, want juist toen hij met zijn wagen uit de file op den rij weg verscheen, naderde een motorrijder met duo-passagier. Een aanrijding was onvermij delijk, de motorfiets sloof op den auto en wonder boven wonder kwamen alle perso nen zoo goed als met den schrik vrij. De mo torfiets werd tamelijk gehavend. De schuld vraag zal wel nader bekeken worden. WAT JAGERS EN BIOLOGEN WAARGENOMEN HEBBEN. OOK DE OLIFANT HEEFT EEN TEERBESNAARD GEMOED. ,,'t Zijn maar krokodillentranen," plegen wij te zeggen, als wij willen aangeven, dat iemand geen echte tranen vergiet, doch maar huichelt om het medelijden van anderen op te wekken. Hoe is deze zegswijze eigenlijk in onze taal gekomen? En hoe zit het nu eigenlijk wel met die krokodillentranen? Kan dit reptiel weenen? Neen, de krokodil knn in het geheel niet boenen! Dat hebben geleerden en natuurvor- schers meer dan eens aangetoond. Dat deze zegswijze niettemin nog steeds gebruikt wordt, bewijst slechts, welk een taai leven dergelijke eenmaal in de taal gewortelde uitdrukkingen hebben. Overigens berust de voorstelling, als zou de krokodil kunnen weenen, waarschijnlijk op oeroude Ooster- sche sagen en legenden, volgens welkende krokodil de stem van een schreiend kind nabootst, om zijn slachtoffers tot zich te lokken. En toch zijn er wel degelijk dieren, die tot diepere gemoedsaandoeningen in staat zijn en zelfs in heftige tranen kunnen uit barsten. Koeien en kalveren zijn bijzon der teerhartig. Merkwaardigerwijs staan in dit opzicht juist die dieren aan de spits, van welke men dergelijke uitbarstingen van gevoel het minst verwacht zou hebben. Wie zou er bijvoorbeeld gedacht hebben, dat juist koeien en kalveren, die ons in de wei met zoo'n zielloozen blik kunnen staan aansta ren, tot de schepselen behooren, bij wie de tranen bijzonder gemakkelijk vloeien? En toch is dit zoo! Het staat ook anatomisch vast, want alle herkauwers hebben evenals de mensch traanklieren. Bijzonder rijke ervaringen aangaande de gedragingen der dieren doen uiteraard de jagers op. Dat het hert in zijn doodsstrijd stil voor zich heen snikt, is bekend. Lamar- tine, de beroemde Fransche dichter en po liticus, vertelt in een van zijn brieven, van een hert dat hij op de jacht had aange schoten en dat hem „met een onzegbaar droevigen. door tranen omfloersden blik" om genade en erbarming smeekte. Een eland stortte onafgebroken tranen. Ook beren en elanden- zijn in staat, echte tranen te versieten zoo beweert althans de Engelsche jager en natuurvorscher Gor- don Cumming. „Wij bevonden ons in Alas- ka. Ik had een eland aangeschoten. Na uren lang zoeken ontdekten we eindelijk het gewonde dier, dat zich om te sterven in het diepst van het boseh had terugsetrok- ken. Het schuim stond den eland om de lippen en uit zijn brekende oogen vloeiden onafgebroken tranen. Het was een hart verscheurend gezicht", verzekert de En- gelschman Dat de hond, deze trouwe gezel van den mensch. tot sterke gemoedsaandoeningen in staat is en werkelijk kan weenen, als hij zich slecht, onrechtvaardig of verkeerd behandeld weet, zal ieder kunnen beves tigen, die veel met honden omgaat. Iets nieuws brengt daarentegen het bericht van een Afrika-vorsrher eveneens een Engelschman die beweert, snikkende giraffen te hebben gezien. Deze eigenaardige bewoners van de Afri- kaansche steppen, die met hun buitenspo rig lange boenen altijd onze lachlust oo- wekken als wij ze ergens in een dierentuin bewonderen, moeten zelfs bijzonder gevoe lige dieren zijn. De giraffen beginnen al klaaglijk te schreien, als zij maar heel licht gewond zijn. De zuchtende dolfijn. Ook bij een klein slingeraapje op Su- matra heeft men wonderlijke dingen waar genomen. Het behoort tot een ras dat aan het uitsterven is. Dit potsierlijke diertje moet gevoeliger zijn dan het meest ver wende kind. Van nature is het buitengewoon levendig en opgewekt, zelfs over moedig, doch wanneer het zijn zin niet krijgt of zelfs maar als het schrikt dan begint het echt te huilen en wischt zich zelfs met zijn sierlijke voorpootjes de tranen uit de oogen. Enkele in het water levende dieren kun nen eveneens huilen. Dit geldt bijvoorbeeld voor de dolfijn, de gevaarlijkste vischroo- ver. die in de Noordelijke zeeën thuishoort. De dolfijn stoot, naar men heeft waargeno men. voor zijn dood een diepe zucht uit en weent. Iets dergelijks wordt ook van de zee koeien beweerd, met name van de kalve ren. In den gebeelen Maleischen Archipel maken de inboorlingen bij de jacht, op deze dieren daarvan gebruik. Zij zorgen ervoor, dat zij eerst een jong dier in handen krij gen. omdat zij uit ervaring weten, dat op het gehuil en gejammer van het jong de moeder afkomt, die zij dan zonder moeite kunnen vangen. Verdriet mankt olifanten slagen hulpeloos. vol- Zelfs de olifant, die kolos onder de thans nog lovende dieren, schijnt volgens hetgeen de Britsche Indië-reiziger Tennent daarom trent weet te vertellen, een uiterst teerbe- snaarde natuur te hebben. Pijn en verdriet kunnen den olifant volslagen hulpeloos ma ken, verklaart Tennent. F.n dan ligt er in zijn kleine oogen. die anders toch zoo wild en gevaarlijk kunnen kijken, een oneindige treurigheid, terwij! het machtige dier tege lijkertijd de tranen over den slurf rollen... Veel in deze berichten en verhalen zal misschien overdreven zijn. Hoe dit ook zij, wetenschappelijk staat het in elk geval vast. dat vele dieren minstens even sterke ge moedsaandoeningen hebben als de mensch en dat zij evenzeer als wij in staat zijn, pijn "nest en schrik te ervaren. CALLANTSOOG Onderhandsche verkoop. Naar we vernemen zijn de boerenbedrij ven van de heeren J. C. van der Plas en P. Sluis onderhands verkocht aan de Noord Hollandsche Levensverzekeringsmaatschap pij te Alkmaar, Mond- en klauwzeer. De gevreesde ziekte breidt zich in deze gemeente meer en meer uit. Nieuwe geval len werden geconstateerd onder het vee van de heeren D. Renooij en P. Paarlberg te Koe gras. Het vee van den heer G. Dekker, waaron der zich het eerste geval in deze gemeente voordeed, is thans weer hersteld. W1ER1NGEN Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plat telandsvrouwen, afd. Wieringea. Schitterende voordrachtsavond door mevr. J. v. d. VeenWilson. Gisteravond hield bovengenoemde afdee- ling in Cinema de Haan een voordrachts avond, waaraan mevr. J. v. d. Veen-Wilson medewerking verleende. Te acht uur heette mevr. Bakker-Kuut de talrijke aanwezigen welkom. Spr. sprak haar voldoening uit over de groote opkomst en gaf het woord aan mevr. J. v. d. VeenWil son. Als eerste hoorden we een gedicht getiteld: „Bertha's brief" van Helene Lappenstoff— Zwart. Met 'n gevoelvolle schitterende stern werd dit voorgedragen. Het verhaalt ons het leed van een moeder bij het overlijden van één van haar dochtertjes. Dit gedicht was zeer aangrijpend, bijna geen der dames kon- dan ook haar tranen bedwingen. Het warm applaus was hierna wel verdiend. Hierna werd een verhaal verteld van Anna Gustaaf de Wit getiteld: „Vader". Dit ver haalde de groote liefde van een vader voor z'n eeni'g zoon. Hoe deze man alles voor 't geluk van z'n zoon, z'n afgod opoffert. Ook dit werd met een dankbaar applaus beloond. In de hierop volgende pauze werd de dorst lescht en konden de dames eens 'n praatje maken. (Als je als eenige man daartussehen zit, begrijp je niet, dat dames zooveel geluid kunnen maken, verslagg.). Na de pauze kregen we een paar vroolijke voordrachten als eerste hoorden we: „Een paedagoog". Het verhaalde ons een vroolijk gedeelte van opvoedkunde. Vervolgens hoorden we een drietal Vlaamsche schetsen getiteld „De moeilijke klanten van Mijnher Pastoor." Ook hier kwamen de lachspieren danig in bewe ging. Mevr. Bakker-Kuut dankte hierna na mens de aanwezigen voor de fraaie voor drachten en sloot dezen uitstekende geslaag den avond. ANNA PAULOWNA Zaterdagavond vangen onder leiding van den heer J. A. Smit de wintersehietóefenin- gen van den Bijz. Vrijw. Landstorm aan, die gedurende vijf avonden in de Vlas- en Korenbeurs worden gehouden. HUISZORG LIEFDADIGHEIDS UITVOERING Donderdag werd in Veerburg een uitvoe ring gegeven ten bate van de vereeniging „Huiszorg" Zoolang Huiszorg bestaat, zei de heer C. Keyzer voorz. dezer vereeniging in z'n ope ningswoord, beschikt zij over te weinig geldmiddelen, om het doel dat ze beoogt na te kunnen streven. Reeds meerdere malen en in verschillende vormen is een beroep op de offervaardigheid van de ingezetenen ge daan. Dat steeds weer te moeten doen is natuurlijk niet prettig voor het bestuur en het had dan ook zeker reeds lang het bijltje er bij neergelegd als niet telkens was ge bleken dat men gaarne wat voor het goede doel der vereeniging over heeft. Het is nu ongeveer twee jaar geleden dat men om steun moest aankloppen, maar thans is dat weer dringend noodig omdat de penning- ineesteresse bemerkt dat de kas op beden kelijke wijze den bodem laat zien, terwijl het nog lang duurt voor de contributie weer geïnd kan worden. Toen het bestuur dus weer op middelen moest zinnen om de kas te vullen, stond nog helder den laatsten, goedgeslaagden avond voor den geest, waaraan verschillen de vereenigingen meewerkten en het besloot eerizelfden avond te organiseeren. Dat ge lukte bijzonder vlot, want toen voorz. een verzoek richtte tot Pastoor Van der Eem, gaf deze terstond uitzicht op een geheel gevulden avond, daar zouden medewerken de R.K. tooneelvereeniging „Kunst na Ar beid" en eenige meisjes van de R.K. meis- jestooneelvereeniging. De amusements-band, kort geledon door eenige jongelui opgericht, was bereid voor een stukje muziek te zorgen en zoo had men het programma klaar. Spr. eindigde met den wensch, dat de medewerkenden er in zullen slagen het pu bliek een genoeglijken avond te bezorgen. Nu. een genoeglijken avond is het gewor den. Dank zij vooral Kunst na Arbeid. Deze R.K. heeren-tooneelvereeniging voerde op. het blijspel „Elias weet het beter," een stuk waarmee men reeds eerder, bij een uitvoe ring in de Spoorbuurt groot succes oogstte. Het tweede en vooral het derde bedrijf van dit drukke beweeglijke stuk, zagen we, al was het voor de derde maal, weer met plei- zeer, waar zeker het goede spel der hoofd rollen, in het bijzonder dat van den heer Van Kooien als „Elias" (een glansrol van Jan Musch) het zijne toe bijdroeg. Vóór het tooneelspel en tusschen het 2de en 3de bedrijf voerden de meisjes van R. K. meisjesschool onder lei ding van Ethel Blahö een paar Hongaar- sche dansen uit, die door den heer Dudock op de piano begeleid werden, en zij ver wierven daarmee een stevig applaus. En ook The tune brothers vonden, ondanks den korten oefentijd, een dankbaar gehoor. Aan het eind van den avond mocht de heer Keyzer dan ook gewagen van een goed geslaagden avond. Spr. dankte Kunst na Arbied en haar leider, den heer Dudock, de meisjes van do meisjestooneelclub en haar leidster, mej Ethel Blahö, en in het bijzon der Pastoor Van der Eem, die zeker meer is dan hun geestelijk-adviseur alleen. F.n met een toespeling op de wijze, waarop de jeugdige bandleden aan hun instrumenten zijn gekomen, merkte de heer Keyzer op, dat hun optreden zeker de „aandeolen" heb ben doen stijgen. Nadat spr. ook den heer Jonker, die z'n zaal beschikbaar stelde, bedankt had, sloot hij met de hoop uit te spreken, weer op al ler medewerking te mogen rekenen, als uit voor de vereeniging „Huiszorg noodig mocht zijn. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: A. Brinks— Nieboer van Texel mej. H. Elzinga van Den Helder; mcj. M. Wunn van Beverwijk. Vertrokken: J. Hyman en gez. van Den Helder; mej. F. Gorter naar Bloemendaal; J. Nuij en gez. naar Amsterdam; M. van Wieringen naar Alkmaar; G. Vader en echt- genoote naar Broek op Langendijk; H. Blok en gez. naar Zijpe; mej. I. Keiler naar Be verwijk; W. M. L. Prins naar Beverwijk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina Ni-esje Theodora, dochter van H. Th. Blom en E. G. Kiers; Grietje, dochter van C. F. Polet en J. Spigt; Maria IJbeltje, dochter van J. Koorn en J. v. d. Haag; Afra Cornelia Ida, dochter van G. M. Berbee en H. A. E. Nijssen; Herma- nus Gornelis, zoon van C. J. Zwirs en A. M. Bakker Ondertrouwd: K. Witte en A. den Haan; H. Blom en H. G. Elzinga. Getrouwd: H. Veenstra en C. H. Dwars- waard; A. J. van Ham en P. Oudshoorn; P. Schouwenaar en T. Spruit; P. W. Alkemade en M. G. van Kooien; M. C. Hooijmans en u T AlkorDfl/lp Overleden: P. Bakker, oud 52 jaar; wed. M. Sieuwers-de Smit, oud 89 jaar. Politie. Verloren: Nota-bloc met aanteekeningen; schaal van bascule. BREEZAND. Mond- en klauwzeer. Het eerste geval van mond- en klauwzeer in onze gemeente is geconstateerd bij het vee van den heer D. de Graaf. Kookt de melk!!! MARKTOVERZICHT. Een groote aanvoer van vette koeien was er Donderdag j.1. De koeien werden duur verkocht naar omstandigheden; hoogste no teering 35 et. In massa f280. De handel in kalfkoeien was stug, duur. In de geldekoeien was de han del aan den kalmen kant; deze aanvoer viel hard mee. De handel in vaarzen, vertelde een bekend koopman: net zoo je het treft. In de graskalveren was de handel matig; gewone gang 3060 gld. Een uitzondering een kalf met schets, een kleine, maar mooi beest, werd verkocht voor f90.afkomstig van den heer J. Buisman alhier. Dus dat was wel iets bijzonders. De handel in nuchtere kal veren was lang niet wild doch prijshoudend. De handel in paarden ging wel. Er werd nogal wat gedraafd. Oude slachtschapen werden nogal ge vraagd, handel goed. Deze golden 2835 gld. De handel in magere schapen was redelijk; hoogste noteering f24.Overhouders voor de weide 18—22 gld., voor de slacht, vlug. Jonge vette schapen tot 32.50 gld., handel vlug. Er konden dezen dag gerust meer scha pen geweest zijn, volgens een groote schapen koopman. Dus aller tevredenheid over den handel van de schapen. De aanvoer van vette varkens was mer kelijk beter bij de vorige week. Er was trou wens 1 et. af. Hoogste noteering 28% ct. Schrammen veel aangevoerd. Hoogste no teering f 34.handel ging. De 7-weekscha biggen 1417 gld, 12-weeksche 1722 gld., handel goed. Oude kippen f 0.400.90, jonge kippen f 11.50 Rest prijshoudend, handel goed. ?M^^ISichten^3 HELDERSCHE EIERVEILING, 21 Oct. Aangevoerd: 7735 kipeieren: 4852 Kg, 3.50—4.30, 52—54 Kg. 4.50—4.60. 55—57 Kg. 4.80—5.60. 58-60 Kg. 5.60-6, 61—63 Kg. 5.70 6. 64—72 Kg. 5.70—6.70. EIERVEILING SCHAGEN, 21 October. Aangevoerd: 28.000 kipeieren: 5456 Kg. 4.40—4.50, 58—60 Kg. 5.10-5.25, 60-62 Kg. 5.20—5.45, 62—65 Kg. 5.35—5.60, klein 2.80 —4.25. eendeieren 2.552.80 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 21 October. Roode kool, le kw. 2.302.90, Deensche witte kool, le kw. 1.401.50, witte kool 0.80 —1.10, drielingen 4.80, uien 8.108.40, grove uien 7.307.60, eigenheimers 2.302.60, sla- boonen 13.60—20.80. bieten 1.802.10, goed gekeurde eerstelingen A 28-35 f 4.50. Aan voer: 10SOO Kg roode kool, 3100 Kg Deien- sche witte kool, 17600 Kg. witte kool, 6800 Kg. uien, 10200 Kg. aardappelen, 290 Kg. slaboonen, 600 Kg. bieten, 14500 Kg. goed gekeurde eerstelingen. BROEK OP-LANGENDIJK. 22 October. BI. aardappelen 2.70, Bevel. 1.90, uien 8.20 —9, drielingen 55.50, grove 7.40—7.80, gele nep 7.50—8, peen 1.20—1.40, snijboonen 17.30 18.70, kroten 2.502.90, roode kool 2.60 2.90, witte kool 0.801.10. 8000 kg. gele kool 11.30; 7000 kg. d. witte kool 1.20—1,40, 3000 stnks bloemkool 4,20— 6,70 dito 2e soort 1,701,90, 25000 stuks an dijvie 0,600,90, 600 kg druiven Alicant 17,40 —21, 500 kg tomaten A 9,30 B 11 C 5,10 CC 4- NOORDSCHARWOUDE, 22 October. Eigenheimers 1.501.70, bl. aardappelen 2.40, Bevel. 1.90—2, uien 8.30—8.60, drielin gen 5—5.46, grove 7.30—7.70, gele nep 7.40 7.60, peen 1.301.40, kleine peen 50 ct., spercieboonen 12.60.-20.20. 6400 kg roode kool 2,40—2,70 26000 kg witte kool 1—1,10; 1700 kg gele kool 1,30—1,50 380 stuks bloemkool 1,50 DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 21 Oct. Berlijn: Bij kalmien handel bleven de prijzen haast onveranderd Genoteerd wordt voor buiten- landsche producten: Holl. tomaten 22—26 per 50 Kg.. Holl. bloemkool 3942 per 100 stuks. Ital. boonen 15—17 per 50 Kg., Holl. schorseneeren 17—22.50 per 50 Kg., Holl. peren 14r-16 per 50 Kg., Holl. druiven 26.2037.50 per 50 Kg. Hamburg: Holl. drui ven 35—37 per 50 Kg., Holl. tomaten tot 24 per 50 Kg. Munchen: Holl. stoofappelen 12 per 50 Kg.. Holl. stoofperen 15 per 50 Kg., Holl. boonen 15—17 per 50 Kg. Bonn: Bui- benl. prod.: bloemkool 20—21 per 100 stuks appelen 1030. Holl. druiven 2840 per 5o' Kg., witte druiven 23—30 per 50 Kg. Frank fort a. M.: Holl. druiven 2.50—2.90 p. 4 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3