Oorlog in Noord Spanje Postvluchten op Indic Veldslag feo Noorden van de Gele rivier K.L M. zal Medan overslaan Sovjet-proces tegen Duitsche spionnen Mussert opnieuw voor de rechtbank Predikbeurten Alkmaarsche Kaasmarkt 100 000 rechfschen vrij voor de andere fronten Na den val van Gijon CHINA Bedorven jeugd Vijf dieven gearresteerd Doodgevallen PUBLICATIES Inschrijving Bak- cn Braadvet Identiteitsbewijzen voor kalveren Teeltpremie Vlas oogst 1937. Denafuratievergoeding Erwten en Veldboonen oogst 1937 Uit onze omgeving MARKTBERICHTEN U3 Vertrek van Wielewaal (heenreis) Valk (heenreis) Ibis (terugreis) Medan 22 Oct. Lydda 22 Oct. Rang. 22 Oct. Aankomst te Band. 22 Oct. Basra 22 Oct Jodhp. 22 Oct. Alex. 22 Oct. GIJON VOOR VERNIELING GE SPAARD DOOR SNELLE OP- MARSCH VAN FRANCO. Donderdag is de oorlog in Noord- Spanje feitelijk geëindigd, toen de nationalistische troepen Gijon bin nenrukten, het laatste republikein- sche bolwerk aan de Cantabrische kust en de hoofdstad' van Asturië. Het officieele communiqué van Sa- lamanca vatte den stand van zaken in de volgende bewoordingen samen: het front van Noord-Spanje is ver dwenen. Door den val van Gijon ko men 100.000 man vrij voor de overi ge fronten. Op den avond vóór dert val der stad maak te de leider der regeering, Belarmino To- mas, en de leden van zijn kabinet, die nog over waren, van den mist gebruik om te ontsnappen, deels door middel van vliegtui gen, deels over zee. Daarna volgde een her haling van wat te Santander is gebeurd, meldt het Hdb. Toen zij hoorden, dat de Asturische leiders uit Gijon waren gevlucht, openden de leden der guardia d'assalto en van de guardia civil de gevangenissen, wa penden de arrestanten, die toen de wacht betrokken bij de openbare gebouwen, om te beletten, dat deze vernield zouden worden. De huizen werden versierd met de kleuren van de nationalisten. Aanhangers van Fran co bezetten het radiostation Gijon en zonden het bericht uit, dat de stad zich overgegeven had. De nationalistische schepen, die de ha ven geblokkeerd hadden, hielden ettelijke booten met vluchtelingen aan, maar de lei der van de regeering, Tomas, was door de mgzen van het net geslipt. Fransche persstemmen. Het orgaan van kolonel de la Rocque het Fransche blad „I.e Petit Journal" schrijft: „Franco heeft Gijon ingenomen en Asturie is thans veroverd. Over enkele maanden zullen de rechtschen misschien in Madrid zijn en op dat oogenblik zal men, volgens de verwachtingen van de deskundigen, kun nen overgaan tot de werkelijke terugroe ping van de vrijwilligers. De oplossing, die door de diplomaten gezocht is, zou wel eens door de generaals kunnen worden opge legd." „Le Jour" is van meening, dat de val van Gijon de definitieve ineenstorting van de regeering van Valencia beteekent. „Le Populaire" dringt aan op hulp aan de evacuatie der Asturiërs. De „Humanité" (communistisch) wijst er op, dat Mussolini de zitting van de Londen- sche commissie juist lang genoeg heeft doen duren om het ItaliaanschFranquistische leger in staat te stellen Gijon in te nemen. BESLISSEND VOOR HET LOT VAN SJANTOENG. Chineezen steken de dijken door. Ten Noorden van de Gele Rivier ontwikkelt zich een veldslag, die zal beslissen over het lot van Sjan- toeng. De Japansclie troepen trekken naar het zuiden langs de lijn TientsinPoekau en hebben hun stellingen bij Tsjantsjoean, halverwege Tetsjau en Tsinan, versterkt. Twee divisies van do provinciale troepen van Sjantoeng heben een sterke stelling betrokken tusschen Joetsjeng en Linji over een lengte van acht kilometer. Bovendien hebben de Chineezen de dijken van de Toesje rivier doorgestoken, zoodat een groot gedeelte van het gebied benoorden Joetsjeng onder water is gezet, waardoor de Japan sclie opmarsch in Zuidelijke richting wordt belemmerd. Een Japansche divisie is er in geslaagd 15 K.M. ten westen van den spoorweg Pe- king-Hankau de Tsjang-rivier over te ste ken. liet Chineesche hoofdkwartier meldt, dat de Japansche troepen op bet front Tientsin- Poekau terugtrekken op Tesjien onder den druk der Chineesche troepen. Naar van Chineesche zijde w-ordt gemeld, zijn de Chineezen er,- in ge slaagd Pingjoean te heroverena Te Sjinko in Sjansi zijn de Chineesche troepen, die op het kritieke oogenblik ver sterkingen ontvingen er in geslaagd de heu vels rondom deze plaats te heroveren. Totdat draineeringswerkzaamheden op het vliegveld zijn voltooid. In Mei 1937 is het nieuwe gedeelte van het vliegveld Medan in gebruik genomen en kort daarop heeft men het oude ge deelte gesloten, teneinde door het aan brengen van drainage dit te verbeteren. Nu bij het invallen van den regentijd het nieuwe gedeelte nog niet geheel ge schikt blijft voor landen en vertrekken van zware vliegtuigen, omdat het nog niet ge heel is ingeklonken, terwijl de drainee ringswerkzaamheden op het oude gedeelte nog niet zijn voltooid, heeft de K.L.M. moeten besluiten voorloopig Medan over te slaan, totdat bedoelde werkzaamheden zijn uitgevoerd. In overleg met de P.T.T. in Nederland en in Nederlandsch-Indië zijn maatregelen ge nomen om de nadeelige gevolgen van dit besluit zooveel mogelijk te beperken. Deze maatregelen bestaan daarin, dat de KNILM in aansluiting op de vliegtuigen der KLM een dienst tusschen Penang en Medan zal inleggen, gedurende het geheele tijdperk waarin de vliegtuigen der KLM Medan moe ten overslaan. Eind Juni 1937 zijn door de or ganen van het volkscommissari aat voor binnenlandsche zaken de agenten der Gestapo Paul Silber- horn en Erwin Klein gearresteerd. Zij waren Rusland als buitenland- sche touristen binnengekomen met valsche Zwitsers'che passen op naam van Max Schild en Joseph Lessu. Hun doel was spionnage en ondermij ning. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat Paul Silberhorn (Max Schild) agent van den Duitschen spionnagedienst, voor de eerste maal in 1930 onder het mom van buitenland-sch specialist naar Rusland was gezonden om te spionneeren. In opdracht van officieele medewerkers van een bui- tenlandsch consulaat hield Silberhorn zich bezig met zijn spionnagetaak en ver zond hij via deze medewerkers de door hem verzamelde geheime gegevens. Dien tengevolge werd hij November 1936 uit de U.S.S.R. gewezen en werd hem terugkeer naar het land verboden. Desondanks is hij thans met een valschen Zwitserschien pas op naam van Max Schild in Juni, te zamen met een anderen agent, Erwin Klein genaamd, naar Rusland gekomen. Zij had den de opdracht om in contact te treden met medewerkers van de diplomatieke vertegenwoordiging van een buitenland- schen staat en onder hun dekking spion nage en ondermijningswerk ten uitvoer te leggen. De instructie is thans gesloten en de zaak is in handen gegeven van het mili taire gerechtshof van het district Lenin grad. Ter zake van diefstal en heling van een tweetal rijwielen heeft de Haagsche politie Donderdagmiddag drie jongens aangehou den, resp. oud 14, 15 en 18 jaar. Ondanks hun nog zoo jeugdigen leeftijd zijn de aangehouden jongens van 14 en 15 jaar recidivisten. Die van 15 heeft reeds 5 processen-verbaal gehad wegens diefstal plus een voorwaardelijke veroordeeling. Ver wacht kan worden dat hij thans ter be schikking van de justitie zal worden ge steld Zijn één jaar jongere vriend heeft weliswaar een zoo groot zondenregister niet maar ook deze jongeman is reeds langen tijd op het verkeerde pad. De oudste van het drietal zorgde voor den verkoop van de door zijn jongere compagnons gestolen rijwielen. Het spreekt wel vanzelf, dat de drie jongens in het hoofdbureau van politie zijn opgesloten. Groothandel in koloniale waren te Helmond opgelicht. Donderdag heeft de gemeentepolitie van Helmond, in samenwerking met de ko ninklijke marechausséé uit deze plaats, in Uden vijf personen gearresteerd. Reeds een half jaar werden uit de maga zijnen van de N.V. Gebr. Magis, groothan del in margarine en koloniale waren te Hel mond, aanzienlijke partijen goederen ver mist Verdacht van diefstal en heling van deze goederen, waarvan men nog een gedeelte heeft kunnen opsporen, zijn thans gear resteerd de magazijnmeester van genoemde firma J. van R., uit Helmond en vier mede plichtigen nl. G. B. van der R„ en A. K., eveneens uit Helmond, en A. van S. en me juffrouw M. K., wonende te Uden. Het onderzoek duurt nog voort. De vijf aangehouden personen zullen ter beschik king van den officier van justitie te Roer mond worden gesteld. Gisterochtend is bij werkzaamheden in de gasfabriek te Utrecht de 45-jarige J. U„ die in dienst van het gasbedrijf was, bij een ongeval om het leven gekomen. De man was bezig op een 15 meter hooge stelling werkzaamheden te verrichten. Hij is waarschijnlijk misgestapt, want plotseling zagen zijn collega's hem naar beneden val len. De ongelukkige kwam met het hoofd op een steenen vloer terecht en was vrijwel onmiddellijk dood. De strafzaak tegen ir. A. A. Mus sert door het Hof naar de Open bare Zitting verwezen. Bezwaar schrift ongegrond verklaard. Naar wij vernemen, heeft de Raadkamer van het Gerechtshof te Amsterdam een be schikking gegeven op 't bezwaarschrift, door ir. A. A. Musert, leider van de Nationaal Socialistische beweging, ingesteld tegen de tegep hem uitgebrachte dagvaarding en dit bezwaarschrift ongegrond verklaard. De Rechtbank had het bezwaarschrift ge grond verklaard en aangenomen, dat ir. A. A. Mussert bij het bekende incident op het Blauwe Zand uit zelfverdediging had gehan deld, zoodat zij ir. Mussert buiten vervolging stelde. Van deze beschikking kwam de Officier van Justitie, Mr. B. Kist, nog dienzelfden dag in appèl bij het Gerechtshof. Nadat deze de zaak in Raadkamer had be handeld, vernietigde het Hof de beschikking van de Rechtbank, verwierp het beroep op Raadkamer en verwees de strafzaak naar de openbare zitting der Rechtbank. De Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 te 's Gravenhage, maakt bekend, dat zij een inschrijving heeft geopend voor de leve ring van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle be langhebbenden, die bij genoemde Centrale zijn georganiseerd. De termijn van inschrijving sluit Zater dag 30 October 1937, des voormiddags te 9 uur. Degenen, die belanghebbende zijn, tevens bij de Nederlandsche Zuivelcentrale georga niseerd, doch geen uitnoodiging en formu lieren hebben ontvangen, kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën wenden. 's Gravenhage, 22 October 1937. (Adv.) De Nederlandsche Veehouderijcentrale deelt het volgende mede: In de voorgaande jaren gold de bepaling, dat een identiteitsbewijs van het loopende teeltregelings-seizoen tot 1 Januari van het daarop volgende jaar tegen een ander iden titeitsbewijs ingewisseld kon worden, inge val het kalf, dat op grond van het eerstbe doelde identiteitsbewijs werd aangehouden, gestorven of geslacht was. Aangezien het tuberculinatie-seizoen op 1 Januari nog niet beëindigd is, was toen ech ter tevens bepaald, dat de termijn, geduren de welke identiteitsbewijzen kunnen wor den ingewisseld, voor leden van erkende organisaties tot bestrijding der rundertu- berculose niet op 1 Januari, doch op 1 Maart eindigde. Daar echter gebleken is, dat zulks in de practijk wellicht tot onbillijkheden aanlei ding kan geven, is thans voor alle veehou ders de mogelijkheid geopend, identiteits- bewijzen-1937, mits aan de daartoe gestelde voorwaarden is voldaan, tot 1 Maart 1938 in te wisselen. 's Gravenhage, 22 October 1937. (Adv.) De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas, oogst 1937, het welk werd verkocht vóór 17 October 1937, geen teeltpremie zal worden verleend. 's Gravenhage, 22 October 1937. (Adv.) De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 18 Octo ber 1937 tot en met 23 October 1937 zal be dragen f0.75 per 100 kg. voor groene erw ten, welke door handelaren zijn gedenatu reerd en voldoen aan het vastgestelde standaardmonster van kwaliteitsklasse C en f 0.25 per 100 kg. voor voedererwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en door telers of handelaren zijn ge denatureerd in genoemd tijdvak zal f2 pér 100 kg. bedragen. 's Gravenhage, 22 October 1937. (Adv.) JULIANADORP EEN BRUTAAL HEERSCHAP. Een onzer inwoners van „het Koegras" deed ons heden modedeeling omtrent een geval van zeer dubieuze strekking. Een en ander heeft zich als volgt toegedragen. De vorige week Zaterdag tegen den avond ging zijn huishoudstertje op de fiets naar haar ouders wonende in een onzer buurtge- meenten. Eenmaal op den grooten weg zijnde, werd zij gevolgd door een manspersoon, van plm. 40 jaar oud. Ter hoogte van de Sint Maartens- ylotbrug heeft deze sinjeur het meis je tweemaal van de fiets getrokken haar vastgehouden en haar over een en ander uitgehoord. Tenslotte moest hij haar laten gaan, doch had haar gezegd dat hij haar een bezoek zou komien brengen. Tot zoover het ge beurde van verleden week Zaterdag. Het beloofde bezoek had Donderdagmid dag plaats, terwijl de heer des huizes, die naar de markt te Schagen was, nog niet gearriveerd was. De als heer gekleede per soon was zonder meer op het erf versche nen, had alles eens goed opgenomen en was toen het etenstijd was met de mannen die van het land kwamen mee naar binnen ge gaan. Hij gedroeg zich daar correct, alleen toen de baas thuiskwam, begroette hij deze met „Opa" en vroeg zeer opdringerig naar enkele zaken waarop de baas aan zulk een vreemden snuiter geen antwoord wenschte te geven. Op een vraag van den baas met welke orders hij kwam en wie hij was ant woordde hij, werktuigkundig ingenieur te zijn. Zijn naam en werkkring en woon plaats bleef echter achterwege. En wat hij dan wel kwam doen, en dat was het hem nu juist. Na eenig aarzelen zei hij om het meisje te komen. (Tot goed begrip van deze geschiedenis diene, dat de baas van het voorgevallene van Zaterdag j.1. niet op de hoogte was, daar het meisje dat niet had durven zeg gen.) De baas wilde daarvan niets hoo- ren, een persoon van 40 en een kind van 16 jaar. Op duidelijke wijze werd hem te verstaan gegeven zijn biezen te pakken, waaraan hij vol deed, achteraf bekeken zelfs te spoedig. Want nadat over een en ander ophelde ring verkregen was, was het heerschap na tuurlijk uit het gezicht verdwenen en was om het zoo te zeggen de vogel gevlogen, die toch zoo mooi in de kooi zat. Van hot ge val is geen aangifte bij de politie gedaan. Wij brengen dit onder de aandacht van on ze lezers, om hen te waarschuwen, opdat ook hun kinderen niet in handen van zulk een individu zullen vallen. WIERINGEN Het Succes-elftal. Het Succes-elftal zal Zondag a.s. weer in haar oude formatie in het veld treden. Rij kers zal de spilplaats weer innemen, ter wijl Montulet, die in de vijf thans gespeelde wedstrijden als stopper-spil fungeerde, weer naar de links-half plaats verhuisd. De Successers hebben ongetwijfeld inge zien, dat het verdedigende systeem op den duur geen bevrediging schenkt. Wij mogen verwachten dat thans ook de voorhoede weer meer in het spel zal worden betrokken, het geen de aantrekkelijkheid ongetwijfeld ten goede zal komen. Het elftal ziet er nu als volgt uit: Posthumus Schotting, Koorn ledema, Rijkers, Montulet D. Kuiper, Kerkdijk, Schmitt, J. Lont, C. Lont Brandstoffentoeslag. Evenals vorige jaren zal aan ondersteun de en bij een werkverschaffing geplaatste werkloozen een brandstoffenbijslag van ten hoogste f 1.per week mogen worden ver strekt, en wel in het tijdvak 31 October 1937— tot en met 2 April 1938. De toekenning van den bijslag geschiedt onder ongeveer dezelfde voorwaarden als an dere jaren. Aan alleenwonenden kan onder zekere voorwaarden een bijslag van f 0.50 worden verstrekt, terwijl kostgangers en zgn. slaap gasten geheel zijn uitgesloten. Schaaksport. De Wieringer Schaakclub heeft Donder dagavond haar competitie aangevangen. De eerste wedstrijden hadden het volgende re sultaat: CrommentuijnS. Smit 10 TragerNavis 10 ZanstraMinnes 01 C. Bakker—Klomp 01 Burgerl. Stand 1622 Oct. 1937. Geboren: Elizabeth, dochter van A. Advo caat en F. Frölich. Ondertrouwd: J. C. Boeschoten en N. Lont. M. Koorn en G. M. Mulder. Gehuwd: C. Kooij en G. Huisman. Overleden: Geene. Mond- en Klauwzeer. Nader werd mond- en klauwzeer geconsta teerd onder het vee van de heeren V. Koorn, Gesterweg, Jn. Nieuwenburg, Koningsweg; S. Rotgans Dz., Stroe; M. de Jongh, Elft; P. Veerdig, Westerlandeweg; E. Hermans, Voor straat en P. Kuut, Gemeenelandsweg. Onder de vele gevallen zijn er van zeer ernstigen aard. Deze week kwamen twee koeien om, t.w. van den heer N. Kooi, Akker- weg en van den heer R. van Ee, Wierweg. JAARVERGADERING MUZIEKVEREEN. HARMONIE. J. 1. Vrijdag hield de muziekvereeniging „Harmonie" haar jaarvergadering in „Con- cordia". Bij de opening sprak de Voorzitter zijn vreugde uit over het op 5 October gehou den 50-jarig bestaan der vereen.. Hierna werden de notulen en jaarverslag door den scretaris gelezen, welke zonder op of aanmerkingen werden goedgekeurd. Daarna deed de Penningmeester rekening een verantwoording en hieruit bleek dat er 'n flink nadeelig sado was. Beiden keeren werd dank gebracht voor hun nauwkeurig beheer! Bij de stemming, voor, volgens rooster af tredende bestuursleden werden de heeren C. Duijnker J. Luijt en G. Basch met groote meerderheid herkozen. Daarna kwamen de uitvoeringen voor kunstlievende leden aan de beurt van be spreking. Vastgesteld werd, om in afwijking van andere jaren voor ditmaal op Zater dag 20 voor gehuwde en Zondag 21 Nov. voor ongehuwde leden een uitvotering te geven. Voorts zou men trachten, het muziekcon cours op Hemelvaartsdag en den daarop volgenden Zondag vanwege den Bond te organiseeren, terwijl op de daarop volgende Pinksterdagen een Nationaal concours zou worden gehouden. Na nog een reeks huishoudelijke zaken te hebben behandeld werd deze vergadering gesloten. Politie. Verl.: Een belastingplaatje in étui en één idem aan een veiligheidspeld. Inlichtingen bij .den gemeentebode. ANNA PAULOWNA BKC—NIEUWS De wedstrijd JVCBKC 2 vervalt even als Texel 2de Cocksdorp. Vastgesteld is nu Texel 2BKC 2 wat om de bovenste plaats gaat. BKC 1 speelt tegen DTS 1 thuis weer met de Schipper op de midvoorplaats. Blok herneemt zijn oude rechtsbuiten plaats, BREEZAND SLACHTOFFERS VAN ONGELUK OVER LEDEN. De heer P. Raven Az., die Dinsdag j.1. door een geschrokken paard werd omver ge- loopen, waarbij hij ernstig werd gewond, is in het Ziekenhuis te Alkmaar aan de beko men verwondingen overleden. ZONDAG 24 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Huisduinen, vm. 10 uur, Ds. M. v. Wichen. Julianadorp, nam. 7.30 u., Ds. M. v. Wichen. Hippolytushoef. voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doop. Anna Paulowna, vm. 10 uur. Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, en nam. 2.30 uur, Cand. J. Verhave. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission, Julianadorp, voorm. 10 uur en 's av. 7.30 u., Ds. N. de Zeeuw, van Echten. Met f23.50 was de hoogste markt een gulden lager. Ook de gang van de markt was merkbaar min der, wellicht ongeveer f 0.50 f 1. De beste kaas bracht f23.op. Consumptiekaas ging voor f 21. a f22.—. De kwaliteit blijft behoorlijk goed. Van mond- en klauwzeer viel te dien aanzien nog weinig te bespeuren. Ook de aanvoer vermindert nauwe lijks. De nadeelige invloed van deze ziekte, voorzoover de melkproductie betreft, schijnt vrij denkbeeldig te zijn. Er is voor den tijd van het Jaar veel gras, de melkprijzen zijn van dien aard, dat het belang van den boer meebrengt de productie op peil te houden en zoo zien we dat in Zuid-Holland, waar de epi demie reeds weer afnemend is, de melkopbrengst nauwelijks is terug- geloopen. Deze omstandigheid met daarne vens het feit, dat de consument de sterk opgeloopen kaasprijzen minder grif accepteert, zal wel oorzaak zijn van de heerschende flauwte. ALKMAAR, 22 October. Aardappelen 1.66—2.30, aardbeien 33. andijvie 0.60—1.40, appelen 28.50, Bloe mendaler kool 1.803.60, bloemlkool I 6—9, idem II 24, boerenkool 2.80—3.30, bieten 1.602.60, druiven 814, gele kool 1.20 1.70, groene kool 1.10—2.80, kropsla 0.66— 4.60, knolselderie 22.80, komkommers 2— 4, peren 211, prei 1.502.40, peterselie 1.20—2.60, postelein 0.14^—0.28, raapstelen 0.60 radijs 1.10—2.40, roode kool 13, selderie 12.10, spinazie 0.160.50, schorseneeren 3.50, spruiten 3—7, snijlboonen 8—11.50, dubbele spercieboonen 1.604.80, tomaten 2.80—7, uien 7.80—9.60, wortelen 0.86—1.20, boswortelen 2.50—4, witlof I 7—9, II 3.50— 4.50. ALKMAAR, 22 October. Kaasbeurs. KL Edammer 40 plus, aan bod 4350 stuks, verkocht 2850 stuks, mid- demprijs 21.5022, hoogste prijs 23.per 50 Kg. Commissie 40 plus. aanbod 60 stuks; Ed. Kruid, aanbod 150 stuks. Totaal: aan bod 4560 stuks verkocht 2850 stuks. Aan wezig 1 fabriek. ALKMAAR. 22 October. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 32 H.L. voer- tarwe f 7.50—8.75, 24 H.L. rogge prijs niet genoteerd; 428 H.L. gerst f 6.50—8, idem chev. f 8—8.50. 350 H.L. haver f 6.56-7.50, 362 H.L. boonen. w.o.: bruine f 1318, ci troen 2127, duiven 910.75, witte 2528 en tuinboonen 22.50—30; 4 H.L. mosterd zaad, prijs niet genoteerd; 12 H.L. karwij- zaad f 2323.50, 28 H.L. blauwmaanzaad f 31.25 en 154 H.L. erwten, w.o. kleine groe ne f 1011.50. groote groene f 20—24, grau we f 1328 en vale erwten f 1320. Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 1394 H.L. Han del stug. ALKMAAR, 22 October. Kaasmarkt. Aangevoerd: 50 stapels, zijnde 103.000 Kg. Fabriekskaas kleine f 23.50, Boerenkaas kleine f 23, idem com missie f 23, alles per 50 Kg. Handel matig. WARMENHUIZEN. 22 October. Roode kool, le kvv. 2.402.60, witte kool 0.80. idem per wagon f 89.—, drielingen 5.50 5.90. uien 8.70. grove uien 7.507.70, ei genheimers 2.—. Aanvoer: 1225 Kg. roode kool 12600 Kg. witte kool, 1825 Kg. uien, 140 Kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE. 23 October. BI. eigenheimers 2.502.60, bl. aardappe len 1.50—2.60, Bevelanders 1.80—2, uien 8.40 —9.20, drielingen 5.105.50, grove 7.608.20, gele nep 7.26-7.30, peen 1.10—1.50. kiene peen 0.50, 1500 kg. spercieboonen 8.20 22.10. 2800 kg. kroten 1.80—270, 14400 kg roode kool 2.30—3.10. 79800 kg witte kool 0.80—1.15: BROEK OP LANGENDTJK, 23 October. Bl. eigenh. 2.40—2.80, uien 8.60—9.40, drie linen 5.105.80, grove 7.508.40, gele nep 7.50, 7500 Kg. peen 1.40—1.60. 450 kg. spercieboonen 1517.40 2500 kg. groe ne kool 1.80—2,40 800 kg kroten 1,90—3,30 20000 kg roode kool 2.43.10 60 duizend kg. witte kool 0.8(F—1,10, 15000 kg. gele kool 1,101,70 20 duizend- kg. d. witte kool 1.20 -1.40 700 Kg. rammenas 1—1.20, 160 stuks bloem kool le soort 3.40, 2e soort 1.50. -i

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 14