VERLIES - DIEFSTAL WATE WAT GEVEN ©I IBI©1€©P „Baron Tip" Maytime (Het was in de Mei) Bekende sterren in beide hoofdfilms E M. LACO-HORLOGES k prebfhbeumti Den Helder UoMat Vergadering van H.R.C. Sint Maarten Burgerlijke Stand van Den Helder Alnetybo '37 Jju.wtL-'JAejaleA: Een snapshot uit ,May Time", welke aller aardigste film deze week in Rialto draait. ftiaUo'JAeateA,: Prachtige hoofdfilm in Rialto. Jeannette MacDonald, Nelson Eddy en John Barrymore, de drie Amerikaansche film sterren, die het oude Europa al zoo dikwijls van hun prachtig spel hebben doen genieten, vieren momenteel nieuwe triomphen in ons Rialto. Daartoe worden zij in staat gesteld door het romantische scenario, dat men den naam Maytime (Het was in Mei) gegeven heeft. Maytime is de geschiedenis van een jonge zangeres, die door haar prachtige vocale gaven een hoofdrol gaat spelen in het opera leven van het midden der vorige euw. Haar weg leidt naar roem, vooral ook omdat haar leeraar (John Barrymore) zich ten doel ge steld heeft haar daar te brengen. De jonge zangeres bereikt inderdaad den top en daar mee het einde van haar ongestoord geluk. De maestro mint haar, doch zij kan die liefde onmogelijk beantwoorden: het is dan ook slechts uit dankbaarheid, dat zij tenslotte zijn huwelijksaanzoek aanneemt. Nelson Eddy is de jonge zanger, dien onze Heldin vlajc voor haar huwelijk ontmoet en haar gevoelens voor hem zijn meer dan ge negenheid. Men raadt het vervolg. Dit thema is immers al dikwijls in roman en film ver werkt, waarbij de auteur of regisseur zich gewoonlijk beijvert om voor een „gelukkig slot" te zorgen. Welnu, in deze wijkt dit ver haal van zoovele af: er is geen happy ending aan! Het spreekt vanzelf, dat wederom partij getrokken wordt van de vocale eigenschappen van Jeannette en Nelson Eddy. Zonder overdadig genoemd te kunnen worden, worden ons tal van aria's en liederen, hetzij solistisch, hetzij als duet, voorgezongen en het zijn met name deze momenten, die den liefhebber van zang met volle teugen doen genieten. Maar ook in andere opzichten schenkt. Maytime vreugde. We denken b.v. aan het sterke spel van den karakterspeler bij uitnemendheid, John Barrymore, de stijl volle costuums en décors en tenslotte de lief talligheid van Jeannette, die in deze film een onvergetelijken indruk maakt. We aarzelen niet, deze film een van de beste van dit jaar te noemen. Van het voorprogramma noemen we de grappige teekenfilm Barnyarde Babies. UUtte fëiaAcaaft: De films, waarin Jenny Jugo een hoofdrol vervult, munten over het algemeen uit door een geestig en licht verteerbaar scenario. En de film, die voor de pauze draait, wijkt van dezen regel niet af. Ook hierin toont Jenny Jugo zich weer een allerbekoorlijkst en geestig persoontje, die op een bijzondere wijze haar rol speelt. „Een nacht met den keizer" heet deze rolprent. Het verhaal speelt zich af ten tijde van een bezoek van Napoleon aan Erfurt. Een tooneelstuk zal voor Zijne Majesteit worden opgevoerd en een aardige jonge dame met een groote dosis moed en zelfvertrouwen, maar weinig speeltalent hoopt in dit stuk een rol te vervullen. In de meest komische situaties ziet zij zich geplaatst. En het publiek weet de wijze, waarop Jenny Jugo deze rol vervult, uitstekend te waardeeren, want herhaaldelijk breekt een lachsalvo los. Het is dan ook bui tengewoon geestig om haar het verzoekschrift aan den keizer te zien overhandigen, maar de manier waarop dit gebeurt en de rol, die zjj in het tooneelstuk vervult, kan men beter zelf gaan zien, omdat heel veel van het komische verloren zou gaan, wanneer wij hier het ver haal zouden neerschrijven. Juist de mimiek en de gebaren maken het tot iets bijzonders. De tweede hoofdfilm heet „De vrouw in het duister", met Fay Wray en Ralph Bellamy in de hoofdrol. Deze film is meer op sensationeele leest geschoeid. Het spannende en afwisselende scenario, dat op een uitstekende wijze op de gevoelige band is vastgelegd, verzekeren den bezoeker van de Witte een sensationeele \i/i uur. Over het spel van Fay Wray kunnen we gevoegelijk zwijgen. Het is meer dan bekend en het feit, dat zij in zooveel films van naam een rol heeft gespeeld, zegt meer, dan een el lenlange opsomming van haar goede hoedanig heden als filmster. Ook Ralph Bellamy is geen onbekende op het witte doek en vooral den laatsten tijd zien we hem nog al eens ver schijnen. Het is een film geworden, die dank zij een uitstekende vertolking van de hoofdrollen tot de goede producten gerekend mag worden. In de film „Baron Tip" (in het oorspronke lijk geheeten „The man, who tipped horses"), een productie van Warner Bros, krijgt men weer zoo'n typisch stuk Amerikaaasnche rol prent te zien, waaraan men zich een goede anderhalf uur vermaken kan. Het is een film, waarin weer van het zeer beproefde recept gebruik gemaakt is: namelijk het parodieeren van een onderdeel der Ameri kaansche gewoonten, in casu het wedden op race-paarden. Er is een man die tips geeft. Een merk waardig man. Hij krijgt zijn invallen op de autobus waarmee hij 's morgens naar z'n kantoor gaat, wedt zelf nooit of te nimmer en ploetert door het leven door middel van het dichten van ulevellen-rijmpjes. Hij geraakt in handen van een bende be roepsgokkers, die echter in wezen lang zoo slecht niet is als men wel zou meenen. Het zijn handige jongens, niet al te zuiver op de graad, doch desondanks met een flinke dosis sportiviteit. Enfin, hierdoor wordt onze bur german „gekidnapt" en hg laat de heeren eenige duizenden dollars in den zak vloeien. H o e hij het doethet is een raadsel. Qua story heeft het alles weinig om het lijf, maar daar gaat het ook niet om. Waar het wèl om gaat, dat is de karakter-uitbeel ding en die is in tal van details meesterlijk te noemen. Men vindt er prachttypen in uit de Amerikanen. 100 procent Amerikanen, met al hun deugden en onhebbelijkheden. Maar hoe men ze ook uitgebeeld krijgt: het zijn altijd menschen. Geen tooneelspelers. Wie een stuk vrij rauw Amerika wil zien, die bezoeke „Baron Tip". Hij zal het spoedig vergeten, doch er desondanks een anderhalf uur harte lijk om kunnen lachen. De tweede hoofdfilm is een UFA-product en dat van opvallend hoog gehalte. De film heet „Tusschen avond en Morgen" en werd geregisseerd onder het knappe vakmanschap van Paul Wegener, den man, waaraan wij tientallen super-films te danken hebben. Aan deze rolprent werd medewerking ver leend door een aantal sterren van groot formaat, namelijk Gustaf Fröhlich, Lia Baar- dova, Theodoor Loos en Rudolf Kleinrogge. Typisch Duitsch werk: een uitbeelding van een prachtig menschelijk gegeven, dat ver werkt wordt zonder eenig pathos, zonder een enkele vorm van sentiment. Een stuk drama tiek, dat zich afspeelt in slechts enkele uren. Om het precies te zeggen: in den tijd, die ligt tusschen de eerste en laatste acte van „Rigo- letto". Het is geen verhaal, dat zich in weinige woorden laat zeggen, maar zonder voorbehoud mogen wij deze film een aanbeveling geven. Het is fijn, diep doorvoeld en bezit een groote mate van eerlijkheid. Een film, waaraan de UFA in zeker opzicht haar reputatie te danken heeft en die ons het besef bijbrengt, dat deze maatschappij inderdaad weder op het goede spoor is. o LOOPEN ALTIJD ACCURAAT PRIJZEN m ClDMA CMr,TCDa/->tr) viïtffjr Vtï8>r FIRMA BEEM5TERBOER KEIZERSTRAAT »5 - DEN HELDER. Alle horloges boven de f 5.zijn gratis verzekerd tegen i s.clcui lu-e. co-Ztect&eien o-p ■j.'n $)&lde RifdicA? Alvorens over te gaan tot de orde van den dag, gevoelen wij ons zedelijk verplicht een misverstand uit den weg j te ruimen, dat ons gedurende 7 etmalen j als lood op de maag gedrukt heeft. Het betreft hier de veronderstelling van het jj ter ziele zijn der uitgelezen schare, die zich aan het Heldersche publiek pleegt j aan te kondigen als The Allround j Musicians In genoemden Kring heeft de waarlijk naar het vuige zweemende I verdachtmaking kwaad bloed gezet en reeds op den prillen Maandagmorgen dwarrelde een (terecht!) heet-uit-de- pen gedropen schrijven van een der Musicians ter redactietafel. Wij haas- ten ons deze inderdaad muzikale lieden j amende honorable te doen. Zij leven zij werken zij spelen zij creëeren stemming en jolijtze... ja. wat doen ze niet! Alles, met uitzondering van ter-ziele-gaan. Zoo zij het. Voorts enkele opmerkingen over de Maandagavond in de Vroedhal be- sproken steunverleening B (Deze B be- teekent: Bedenk Burgers, Botje Bij Botje doch dat is alleen voor inge- wijden). Aanvankelijk was er een zweem van onvriendelijkheid in de be- j sprekingen, doch dat was de schuld van Rein Bogaard, onzen plaatselijken ]oan Jaquesdie weer eens opkwam voor de rechten van den Helderschen mensch en den dito burger. Hij pro- beerde een spaakje tusschen de wielen van meneer Smits te steken. Zondag 24 October 19J7 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), Geen dienst. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgen 8.30 u., Ds. B. A. Bos, v. Assen 's Morgens 10.30 uur, Ds. B. A. Bos 's Avonds 5.30 uur, Cand. Y. Feenstra Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur. Cand. Y. FeeDstra 's Avonds 5.30 uur, Ds. B. A. Bos Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de Heer J. Rebel Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meinera Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. A.G.H. v. Hoogenhuyza van Amsterdam. 's Avonds zes uur, Ds. H. Dekker, van Amsterdam. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Donderdagavond 8 uur BijbelbesprekiDg Vrijdag, 8—9 uur, Bibliotheek Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4 u., straatjprediking Tuindorp 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned.' Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. van Wicben Dinsdagavond 8.15 u. houdt de Möttlinger- vriendenkring een samenkomst in het Evange lisatiegebouw, Vijzelstraat, waar de toegang vrij is. Men zie de advertentie in dit nummer. ©e Ut feiten en JxmtoiLeJèn Het meest opmerkelijke van deze ver gadering was overigens het idéé van den spreker van dien avond, meneer Smits, die voorstelde de in November te organiseeren collecte op z'n Duitsch te houden. In het teeken van de „W interhilfe" Het idéé is zeker voor verwezen lijking vatbaar, het draagt er zelfs alle kiemen van. Bijv men laat alle 4 plaatselijke muziekkorpsen, zoowel het Stedelijk als het Fanfarecorps (desnoods onder aanvoering van den heer Bogaard) Winnubst en Oranje-Harmoniekapel uit 4 punten der stad opmarcheeren. Elk korps is geflankeerd door 20 flam bouwdragers. Op iederen straathoek wordt gepleisterd. Collecteeren door knappe meisjes (tusschen de 16 en 22) met OPEN schalen en GEEN bussen (men kent z'n pappenheimers, want als men gedwongen is bij het licht der flambouwen z'n deur te openen, kan men altijd nog volstaan met het inwer pen in het gleufje van een knoop en hallef je neem Uzelfmaar Voorts moeten de autoriteiten het voor beeld geven, net als bij de Winterhilfe en de knappe meisjes assisteeren. Succes Enorm meneer tien duizend gulden op één avond en een jaar vroolijkheid. Maar er zal niets van komen. Het betreft hier regeerings- en gemeente lijke zaken, waarvan de uitvoerders er niets voor voelen kleine Goebbeltjes, et cetera te zijn. Het zal een doodgewone collecte worden de 187ste in dit jaar. Een opname uit de film ,Earon Tip". Tivoli-TheaterJ KoJitf&Ctl H.K.C.-NIEUWS. Zondag a.s. speelt H.K.C. uit en wel tegen Excelsior te Westwoud en S.K.V. te Schermer- horn. Zij spelen respectievelijk om 12 uur tegen Excelsior en om 3 uur tegen S.K.V. Vertrek met de bus om tien uur Van het Stationsplein. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer, vestigen wij de aandacht op de vergadering van H.R.C., welke op a.s. Maandag gehouden zal worden des avonds kwart over 8 in het Clublokaal. Het onderwerp is aangegeven als „intieme be spreking". Voor bijzonderheden zie men de advertentie. Wij herinneren nog even er aan, dat alle kin deren, die deel willen nemen aan den lichtstoet op Donderdag 11 November a.s. zich vanaf Maandag 25 Nov. a.s. tot en met Zaterdag 30 Nov. d.o.v. aan een der 4 speeltuinen: Club huizen Tuindorp, Centrum, Oude Helder en Kemphaanstraat, des avonds tusschen 68 u. op kunnen geven. Na dezen datum wordt de deelname onherroepelijk gesloten. Kinderen, die geen lid eener speeltuin zijn, moeten zelf voor het vervaardigen van een lichtje zorgen, zoodat ze ook mee kunnen doen aan den wedstrijd voor het mooiste lichtje, waarvoor eenige prijzen worden uitgeloofd. Mocht nog iemand iets voor dit doel willen afstaan, dan kan men ook z'n gave storten in één der bussen, welke aan onderstaande adres sen zijn geplaatst: Bureau Held. Crt., Koningstraat; Firma Pronk, Keizerstraat; Firma Uipkes, Midden straat; Corrie Kossen, Laan; H. K. Sustrath, Bloemstraat 12; Firma Albert Heijn, Spoor straat; Firma Bruinsma, Reigerstraat; Firma Kaan, Vijzelstraat; Firma Hoogenbosch, Zuid straat (Hulppostkantoor 1) en Firma Mans handen, Stakman Bossestraat. GEHUWD: J. P. Quant en E. W. van Twujjver; G. H. F. Meijer en C. A. de Groot. BEVALLEN: L. van der Laanvan Os, z.; S. KastenHooiveld, d.; E. L. Kruys Troll, d. OVERLEDEN: Wed. J. F. H. Hofkes, geb. A. M. H. Klijnen, 61 jaar; J. Brouwer Scheerman, 58 jaar. Een prachtige reizende tentoonstel ling van den Algemeenen Neder- iandschen Typografenbond. „Zorg voor vakbekwame arbeiders en een goed product en maak daardoor het druk werk populair", is wel ongeveer het devies van den A.N.T.B., den oudsten vakbond in ons land. Twee gelijke, reizende tentoonstellingen, Alnetybo '37 genaamd, werden ingericht. 4 October 1937 vingen zij elk afzonderlijk een reis langs in totaal 47 gemeenten van ons land aan. De tentoonstellingen zijn, omdat zij in kleine en groote zalen moeten kunnen worden opgesteld, klein van formaat en bin nen het half uur op te bouwen. De „Alnetybo '37" maakt propaganda voor: de A.N.T.B., door de aanprijzing van zijn kracht, zijn daden op sociaal en cultureel ge bied; voor de bedrijfsgemeenschap in de typo grafie en voor goed uitgevoerd drukwerk. De Alnetybo '37 zal worden gehouden in de bovenzaal van Café Sanderse, Koningsplein, en is geopend op Dinsdag 26 October van 8.3010 en Woensdag 27 October van 24 en 810 uur, en geheel gratis toegankelijk zijn voor leden van grafische vakbonden, patroons en drukwerkverbruikers. Bovendien zullen onder de bezoekers, zonder dat dit hun eenige kosten brengt, eenige honderden fraaie boek werken worden verloot.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6