anding in de Boekelermeer Leeft baby Lindbergh nog Postvluchten op Indië De overval op dokter de Ridder tW De daders op het spoor? Britsche gerant te Shanghai in Indië Thee-employé vermoord Nederlands onschendbaarheid Smokkelaar doodgeschoten Hij wilde het Prinselijk jacht zien Dc wijde, wijde wereld in Ernstig vergrijp tegen de militaire tucht Boer verkocht zijn vrouw Een fantastisch verhaal Luitenant Koloniale Reserve verzet zich tegen de politie Jong meisje doodgereden Schipper bij aanvaring verdronken Gestolen auto aangehouden ONZE OOST. Voor herstel van de bekomen irommn rl in flPTI ..Hftt VOlO0Il(l De eerste dag is voorbijgegaan, zonder dat de politie de daders heeft kunnen vat ten. Wel werd een bepaald spoor gevolgd, er bleek onomstootelijk dat de betreffende persoon het misdrijf «liet kon hebben ge pleegd, zoodat hij vrijuit kon gaan. Door de weinige aanknoopingspunten tastte de politie daarop geheel in het duis ter. Als vaststaand kan echter gel den, dat de daders volkomen met den toestand ter plaatse op de hoogte zijn geweest en wel met den toestand uit de allerlaatst# dagen. Immers, ze wisten niet alleen, dat het de gewoonte was van de bewo ners van de hofstee v. d. Bogaard om 's morgens bij het ophalen van de koeien het achteraan op het land gelegen hek te openen zoodat het vee overdag gelegenheid had zich verder van huis te verspreiden, ze wisten ook, dat de dochter des huizes dit alléén deed. Dit laatste echter is nog pas van de laatste dagen, omdat sedert kort een deel van het vee op stal door den vader werd gemolken. In den loop van den Dinsdagmorgen kregen we den indruk, dat men nieuwe .vermoedens had omtrent de daders. Te Vier jaar teqen beiden geëischt. De Officier van Justitie, mr. N. S. Hoek stra, noemde bet feit zeer ernstig. Tevoren hebben ze het plan gemaakt om te stelen en te berooven. Op beestachtige wijze hebben ze den dokter mishandeld. Hoe do jongens tot dezen daden zijn gekomen, is een raadsel. Zij staan niet ongunstig bekend. Spr. vorderde wegens diefstal met ge weld en diefstal met braak tegen beiden een gevangenisstraf van vier jaar. Voor het pleidooi van mr. A. P. C. Peters, raadsman van verdachte V, werd nog een oordeelen naar de uitlatingen, die we hier en daar opvingen, had de politie twee zeer bepaalde menschen op het oog, die men naar het heette over omstreeks een week, wanneer het meisje v. d. Bogaard weer voldoende hersteld zou zijn, met haar wilde confronteeren. Gezien echter de ernst van het misdrijf zou men in zulk een ge val wel een arrestatie hebben mogen ver wachten, waaromtrent echter nog niets be kend is. De mogelijkheid blijft daarom open, dat we te doen hebben met mededee- lingen, die alleen zijn gedaan om de aan dacht af te leiden. Zulks te meer, waar men ook elders blijft zoeken. Zoo werd gisteren vastge steld, dat enkele bewoners uit Akersloot tot laat in den avond of in den nacht te Alk maar waren geweest en daar enkele café's hadden bezocht. Daar de weg van Alkmaar naar Akersloot door de Boekelermeer kan loopen, terwijl bovendien deze menschen naar drank zouden hebben kunnen ruiken gelijk door de dochter van v. d. Bogaard was geconstateerd, dat haar aanvallers deden wordt ook in deze richting gezocht. Wanneer men met gevallen als het onder havige te doen krijgt, blijkt altijd, dat men schen, die het een of ander hebben gezien of gehoord, wellicht uit een soort valsche schaamte, er tegenop zien, de politie mede- deeling te doen van wat ze hebben waargeno men. Geschiedde dit steeds en onmiddellijk, dan zou veel aan het licht kunnen komen, wat nu dikwijls verborgen blijft en zou het vermoedelijk niet kunnen voorkomen, dat laffe misdadigers van het soort als waarmee we hier te doen hebben, zich lang aan de arm der justitie zouden kunnen onttrekken. Ten nadeele van A. de K. te Rotterdam is Maandagmiddag uit de Eerste Pijnacker- straat een voor een glashandel geparkeerd staande auto gestolen. Direct heeft de po litie haar maatregelen getroffen en reeds eenige uren later kon de auto te Utrecht worden aangehouden, waar men den be stuurder juist op een verkeersovertreding betrapte. De beide inzittenden, de 23-jarige houtbewerker S. .G en de 19jarige magazijn bediende S. J G., beiden uit Amsterdam, zijn in den wagen gezet, en teruggereden naar Rotterdam, waar het tweetal in bewaring is gesteld, (üinuuuiuyvw JJ-» jaar ga ik weer tennissen". De Britsche gezant in Shanghai, Sir Knatchbull Hugessen, die eenigen tijd geleden bij een Japanschen vliegeraanval gewond raakte en thans een reis maakt door Indië, verklaarde aan de pers, dat hij reeds lang voornemens was Nederlandsah- Indië te bezoeken. Dit land had he®a vroe ger reeds aangetrokken tijdens zijn werk zaamheid bij het Britsche gezantschap te 's-Gravenhage. Nu was hij, op doktersadvies, als het ware gedwongen, Indië te betzoeken. Hij deelde bovendien mede, den gouver neur-generaal persoonlijk te kennen, daar hij te Parijs tegelijk met jhr. van Starken- borgh in diplomatieken dienst werkzaam was geweest. De gezondheidstoestand van den gezant gaat goed vooruit. ,,Het volgend jaar ga ik weer tennissen", verklaarde hij. Over den toestand in China gaf hij uiter aard geen inlichtingen. De heer Hugessen arriveerde te Seanarang per „Melchior Treub" en werd begroet door den Britschen consul. Hij wenschte nie mand te ontvangen en reisde met zijn ge zin per auto onmiddellijk naar Djocja door, waar hij de lunch gebruikte. Gisteren bracht hij een bezoek aan den Booroeboe- doer en heden gaat hij door naar Garoef. In verband met zijn gezondheidstoestand zijn eenige plannen voor uitstapjes, welke op het program stemden, ingetrokken. Na woordenwisseling met opzichter Gisterochtend te half zeven is de eerste employé van de theeonderne ming Panjairan (nabij Tjandjoer, West-Java), de heer C. F. van Lin- donk, zwaar bloedend door den hoofdmandoer der onderneming op het emplacement aangetroffen. De hoofdmandoer waarschuwde onmid dellijk den administrateur. De gewonde is overgebracht naar het hospitaal te Soekaboemi, bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. De aanslag is gepleegd door een plukman- doer, die den heer van Lindonk met een Piso Blati (groot scherp mes) verwondde. De aanleiding tot den aanval is nog niet geheel duidelijk. De heer van Lindonk, die dertig Jaar oud is, keerde een half jaar geleden van verlof uit Europa terug en was gehuwd. Bij den aanslag zijn geen andere Europee- sche employé's tegenwoordig geweest. Uit het voorloopig verhoor is gebleken, dat Maandagavond reeds tusschen den pluk- mandoer en het slachtoffer een woordenwis seling was ontstaan, welke gisterochtend bij den aanvang van het werk werd voortgezet. Die woordenwisseling ging over het werk volk. Volgens enkele getuigen zou de heer van Lindonk tenslotte kracht aan zijn woor den hebben bijgezet, waarop de mandoer zijn mes trok met het gemelde gevolg. De dader, die reeds tien jaar in dienst der onderneming is, is in arrest gesteld. Hij heeft bekend. Op vragen van den beer van Vessem naar aanleiding va.n de door de Belgische regeering aanvaarde verklaring dor Duit- sche regeering betreffende de onschendbaar heid en integriteit van België en de eerbie diging van het Belgische grondgebied heeft de minister van buitenlandsche zaken ge antwoord: De regeering staat nog altijd op het stand punt, dat de onaantastbaarheid van het Ne- derlandsche grondgebied een grondstelling is, dat niet het onderwerp kan zijn van met onze medewerking tot stand te brengen re gelingen. Dat deze ongewijzigde houding, vooral na de aanvaarding door de Belgische regee ring van de Duitsche verklaring en de daaraan voorafgaande Britsche en F ran se he verklaring van 24 April j.1. den indruk zal kunnen wekken van een beschikbaarstel ling van het Nederlandsche grondgebied als slagveld van Europa komt de regeering uit gesloten voor. Veertien dagen gevangenisstraf en degradatie. Voor den Krijgsraad te Den Bosch heeft zich te verantwoorden gehad de 25-jarige sergeant W. B. S., dienstplichtige bij het Regt. Wielrijders aldaar, omdat hij op 2 Sep tember in den Raadskelder te Den Bosch, toen luitenant Romer, die in burger was, hem gelastte de kraag van zijn uniformjas te sluiten, niet aan dat bevel heeft voldaan en daarna, toen dezelfde luitenant hem had gelast den Raadskelder te verlaten, eveneens geweigerd heeft, dit bevel op te volgen. De luitenant riep de hulp in van de politie, waarna de sergeant door twee agenten van politie werd weggebracht. Als de president vraagt hoe beklaagde tot dit feit is gekomen, antwoordt de auditeur militair, dat de sergeant door burgers is op gestookt. De beklaagde verdedigt zich door te zeg gen, dat hij den luitenant niet kende, bo vendien was deze in burger gekleed. De audi teur-militair zeide in zijn requisitoir dat de beklaagde zich aan een ernstig vergrijp te gen de militaire tucht had schuldig gemaakt en eischte veertien dagen gevangenisstraf met verlaging tot den r»ng van gewoon sol daat. Conform dezen eisch werd de sergeant ver oordeeld» Op de markt te Kasjau, in Tsjecho- Slowakije, heeft een boer zijn vrouw voor 180 gulden aan een anderen man verkocht. De vrouw verzette zich echter zoo hevig tegen deze transactie, dat de politie tusschen- beide moest komen en de koop moest worden te niet gedaan. Het begon met den verkoop van een koe. In het plaatselijke café werd op de transactie gedronken en het resultaat was, dat een der partijen tevens zijn vrouw in klin kende munt omzette. Nadat de politie tusschenbeide gekomen was, keerden man en vrouw weer in de beste verstand houding huiswaarts alsof er niets was gebeurd. Door kommiezen verrast en op de vlucht geslagen. Onder de gemeente Ohe en Laak bij Echt is gisteravond bij het smokkelen aan de Maas zekere J. Houben door de kommie- zen bij het smokkelen verrast en op de vlucht doodgeschoten. Houben kreeg een kogel in het hoofd en moet vrijwel op slag zijn gedood. De man woonde in de gemeente Echt, was ongeveer 35 jaar en ongehuwd. Nader vernemen wij, dat een bende van vijftien tot twintig man doende was per roeiboot over de Maas aangevoerde smokkel waren in ontvangst te nemen om deze ver der te vervoerenj toen zij door de kommie zen verrast werden. Aan de sommatie om te blijven staan werd niet voldaan, waarop de kommiezen verscheidene schoten afvuurden. Even later vonden zij Houben half in het water liggen. Er was geen teeken van leven meer. Smokkelwaren in beslag genomen. De smokkelwaren, bestaande uit onge veer vijftien zakken suiker, boter en ande re levensmiddelen, werden in beslag geno men. Of nog andere personen geraakt zijn kon in de diepe duisternis niet worden vast gesteld. Het lijk is naar het lijkenhuisje in de ge meente Ohe en Laak overgebracht. Dokter Steyns uit Echt constateerde den dood, De man had zich tusschen de smokkelwaar verstopt. De twee komimiezen die de schoten los ten waren afkomstig uit Roosteren. Toen zij den Maasoever naderden bevond zich in de boot nog een man, die snel weg- roeide in de richting van de Belgische grens. Teneinde er den schrik in te jagen hebben de kommiezen toen ter waarschu wing geschoten op den wallekant, waar een vijftiental zakken lag opgestapeld. Dit is het slachtoffer Houben noodlottig geworden aangezien hij tusschen de goederen was ge zeten. In de richting van de vluchtende bende werd in de lucht geschoten, eveneens om den schrik aan te jagen en de mannen tot stilstaan te dwingen. Allen zijn echter ont komen. In beslag werden genomen 250 kg. suiker en 84 k.g. margarine. Woont ergens in het Walenland de indertijd ontvoerde baby- Lindbergh? Het blad van Léon Degrelle „Le Pavs réel" publiceert een inderdaad sensationeel be richt. Ergens in Waalsch Brabant wordt bij eerzame menschen een thans ongeveer zeven en een half jarig knaapje opgevoed, dat on der eenigszins geheimzinnige omstandighe den aan de zorgen zijner pleegouders werd toevertrouwd. Het kind is nooit op school geweest; kan lezen noch schrijven of rekenen, maar het is niettemin zeer verstandig en vlug van begrip. Het knaapje spreekt Fransch met een vreemd accent en vermengd met talrijke En- gelsche woorden en de reporter van het blad meent in den jongen de indertijd ontvoerde baby van Lindbergh te zien. „Dat is papa"! Deze reporter moet aan den geheim- zinnigen kleuter een portret hebben laten zien van kolonel Lindbergh, staande temidden van andere perso nen. Onmiddellijk zou de knaap met den vinger den kolonel hebben aan gewezen en gezegd hebben: „dat is papa!" Ook de Belgische koning stond op de groepsfoto, maar toen men het kind den vorst aanwees en zeide: „Die is het", antwoordde het knaap je beslist, weer op den eerst door hem zelf aangewezene wijzend: „Neen, die, dat is pappie!" Wijzend op mevrouw Lindbergh, die ook op de foto stond, zou de re porter gevraagd hebben: „En is dat je mammie?", waarop het knaapje zou gezegd hebben: „Ik weet het niet". Het kind maakt vliegmachines. Het kind zou volgens den reporter van het blad een groote voorliefde hebben voor Vertrek van Aankomst te (terugreis) lBand' 26 °Ct- lSinRap- 26 Torenvalk (heenreis) Rang. 26 Oct. Singap. 26 Oct, Reiger (heenreis) Marseille 25 Oct. Bagdad 26 Oct. Buizerd (terugreis) Jodhp. 26 Oct. Bagdad 26 Oct, Pelikaan (heenreis) A'dam 26 Oct. Napels 26 Oct Voor den Krijgsraad te Den Bosch heeft zich te verantwoorden gehad de 37-jarige eerste luitenant bij dc Koloniale Reserve te Nijmegen, M. v. d. Heuvel, voor het feit, dat hij op 8 Augustus te Bloemendaal ge weigerd had het bevel van de politie op te volgen, om zijn groep, welke deelnam aan den Jamboree-wandeltocht, met drie, in- plaats van met vier man in het gelid te ia- ten loopen. De luitenant beweerde, dat. hij niets te maken had met wat de politie hem decreteerde. Het Indische leger toch immers kent geen formatie met drie en hij heeft de politie gezegd, dat als hij er een kapitaal mee zou kunnen verdienen, hij het bevel der politie niet zou kunnen opvolgen, om dat zulks technisch onmogelijk is. De agent heeft toen geroepen: „Met drieën loopen, of ik schiet door de troep". De luitenant moet daarop gezegd hebben: „Als je schiet, dan sla ik je hersens in". De luitenant wilde z'n troep tegen het krankzinnige optreden der politie bescher men. De superieur van den luitenant, de com mandant der Koloniale Reserve, Kapitein J. H. v. d. Berge, die als getuige werd ge hoord, deelde mede, dat de formatie van drie man bij het Indische leger onbekend is en keurde het optreden van zijn onder geschikte volkomen goed. Als dat zoo is meende de auditeur-mi litair te moeten opmerken dan is U fei telijk de schuldige. Nadat twee politie-mannen als getuigen hadden verklaard, dat de luitenant perti nent had geweigerd het uitdrukkelijk bevel van de politie op te volgen, werd op ver zoek van den auditeur-militair de zaak ten nadere instructie geschorst. De twintigjarige sergeant J. v. d. K., dienstplichtig bij de specialisten-compag nie van het zevende regiment infanterie ta Harderwijk, heeft op 5 Septemlber 11.. ter wijl hij als wachtcommandant in de Oran- je-Nassau-kazerne dienst deed, die post eigendunkelijk verlaten. De sergeant had 't commando overgegeven aan een soldaat en! was per rijwiel naar de haven gegaan, om! het Prinselijk jacht „Piet Hein" te kunnen! zien en Prins Bernhard, die zich op het jacht bevond. De auditeur-militair van den Krijgsraad te 's-Hertogeubosch eischte tegen hem een voorwaardelijke gevangenisstraf van veer tien dagen, met een proeftijd van drie jaar. Door den Krijgsraad werd de sergeant ver oordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd eni met verlaging tot den rang van gewoon soldaat. het samenknutselen uit cartonnen doosjes van geimproviseerde vliegmachines. Gereflecteerd op een advertentie. Het kind zou door zijn tegenwoordige pleegouders, menschen zonder kinderen, ge adopteerd zijn, nadat zij gereflecteerd hadden op een annonce, door een Belgisch priester geplaatst in een dagblad en waarin sprake was van een vondeling, waarvoor een goed tehuis werd gezocht. Den 13den September 1933 zou het kind reeds onder de hoede der pleegouders ge steld zijn. Het was toen ongeveer 3 jaar oud. De priester die het bracht, kwam per auto en zou ijlings vertrokken zijn, met de belofte, het geboortebewijs van het knaapje nog te zullen brengen. Toen dit na verloop van een maand nog niet ontvangen was, zou de pleegmoeder, die het nummer van de auto genoteerd had, door: onderzoek hebben achterhaald, dat de eige naar van den wagen een pastoor was bij Sk Vit.h. Het geboortebewijs van het geadopteerde knaapje zou echter zoek zijn geraakt. „Daar heb je dien leelijken man". Inmiddels groeide de kleuter op en op zekeren dag ging zijn pleegmoeder op be zoek bij een anderen pastoor, die het ven tje een geillustreerd blad liet zien, waarin foto's, betrekking hebbend op het proces» Hauptmann (den ontvoerder van baby Lindbergh, die tot den dood op den elec- trischen stoel veroordeeld werd, zooals men weet). Plotseling zou de knaap heviig ontsteld! geweest zijn bij het zien van de foto van Hauptmann en terwijl hij met de vuist op diens gezicht sloeg, woedend uitgeroepen hebben: „Daar heb je dien leelijken man, dien stouten man!" De jongen was toen ongeveer 4V2 jaar oud. Het Belgisch parket bemoeit zich met de zaak. Het Belgisch parket heeft zich thans' met de zaak bemoeid. Twee door de gerechtelij ke autoriteiten aangewezen doctoren zouden merkwaardige punten van lichamelijk0 overeen/komst tusschen den knaap en ko lonel Lindbergh gevonden hebben. Ook zou de kleine een verhaal gedaan hebben over zijn ontvoering en gezegd heb» hen, dat „Walter en John" hem hebben meegenomen, die hem uit zijn bed haddert gehaald, maar dat zij zijn vader niet ken den. Verder zou het knaapje gesproken heb ben van een nachtelijke reis en eenige ver warde herinneringen in dit verband heb ben opgehaald. Tot zoover een samenvatting van het re laas van ,1e pays rèel", dat wel voorloopi? geheel op rekening van het Belgische blad kan worden gesteld. De daders voor de Haagsche Rechtbank. Men zal zich nog den roofoverval herin neren, welke in den avond van 10 Augustus twee jongelieden hebben gepleegd op den Ilaagschen arts de Ridder, in diens woning aan het Oranjeplein. Onder een voorwendsel zijn zij dien avond het huis van den dokter binnengedrongen, waarna zij hem te lijf zijn gegaan. Er volg de een hevige vechtpartij, die pas eindigde, toen dokter de Ridder den beiden aanval lers zijn portemonnaie, inhoudende een be drag van ongeveer 43 gulden, ter hand had gesteld. Het gelukte de politie aanvankelijk niet, de daders van dezen brutalen overval op het spoor te komen, doch na een inbraak in een wijnhandel in de Anna Paulownastraat op 2 Augustus werd er nieuw licht op deze zaak geworpen. Verdacht van deze inbraak zijn toen gearresteerd de 23-jarige kantoor bediende J. C. V. de 19-jarige kapper L. J. O. en de 23-jarige los-werkman J. J. H. Z. Bij een huiszoeking, welke de politie in dit verband bij deze lieden deed, vond zij bij een hunner een boksbeugel en deze vondst wekte het vermoeden, dat twee van de gearresteerden wel wat meer van den overval op den arts zouden afweten. De heer de Ridder werd met de drie jon gelieden geconfronteerd en herkende inder daad twee van hen, n.1. J.C.V. en J. J. H Z, als degenen, die hem hebben overvallen Hoewel de jongelieden aanvankelijk ont kenden, legden zij later een volledige be kentenis af. Gister moesten zij voor de Rechtbank te 's Gravenhage terechtstaan. Zij werden verdedigd door mrs. Jhr. A. M. Snouck Hurgronje en A. P. C. Peters. De arts, als eenige getuige gehoord, ver haalde voor de Rechtbank weer de geheele toedracht van de zaak. Op den bewusten avond, was hij alleen thuis. Er werd gebeld en toen hij opendeed, stonden er twee jon gemannen voor de deur. Deze maakten hem het verwijt, dat hij niet naar een pa tiënt toe was gegaan, zooals hij had be loofd. Dit was echter een truc om bij den dokter binnen te komen. Eenige dagen tevo ren had men hem n.1. bij 'n gefingeerd adres ontboden. Blijkbaar hebben de verdachten toen reeds gej>oogd hun slag te slaan, doch dit was mislukt. Toen de dokter ook nu weigerde naar den patiënt te gaan, kwamen de beide jonge mannen de trap op en grepen den dokter beet. Deze verweerde zich heftig en tracht te naar het balcon te komen om daar om luilp te roepen. Dit gelukte niet; de kleinste van de beide mannen bewerkte den dokter niet een gummistok, de grootste gebruikte alleen zijn vuisten. Toen een van beiden over „schadeloosstel- ling begon, heeft dokter de Ridder hun zijn portemonnaie gegeven. President mr. Kühn: „Hebt 11 de porte monnaie zelf uit uw zak gehaald of heeft een van hen dat gedaan. Dokter de Ridder: „Dat kan ik mij niet meer herinneren, maar in ieder geval ben ik haar kwijt geraakt." De beide verdachten bevestigden geheel bet relaas van don dokter. Samen hadden ze een afspraak gemaakt om den overval te plegen. erdachte V. bleek bovendien nog een boksbeugel bij zich te hebben, maar dien heeft hij niet gebruikt. Verdachte Z. gaf toe, dat hij het is ge veest. die de portemonnaie uit de achterzak \an den dokter heeft gehaald. makelaar gehoord, bij wien deze verdachte in dienst is geweest. Verdachte verdiende als loopjongen een laag loon, doch probeerde niet wat beters te krijgen. Hij deed zijn. werk evenwel goed en er kwamen nooit klachten. Dat hij tot zooiets is gekomen, was voor den werkgever een raadsel. Voor dit raadsel stond ook mr. Peters, die uit voerig uitweidde over verdachte's jeugd en opvoeding. Pleiter drong tenslotte aan op plaatsing van verdachte in de nieuwe Jeugd gevangenis te Zutphen. Mr. Snouck Hurgronje, voor den anderen verdachte optredend drong op clementie aan. De uitspraak werd bepaald op 9 November a.s. Maar de pret was van korten duur voor de jeugdige globetrot ters. Een courantenlooper vond gisterochtend vroeg in een portiek van een woning in de Jurriaan Kokstraat te 's-Gravenhage, twee kleine jongens, dicht tegen elkaar aan ge leund en slapende. De oudste van de twee was 12 en de jongste slechts 8 jaar. Hij bracht de knaapjes naar het dichtstbijzijnde politieposthuis, waar bleek, dat de jongens in Leiden woonachtig waren. Zij beweerden 's middags met de tram naar Den Haag te zijn gegaan, waarvoor zij geld van hun ouders zouden hebben gekregen. Tezamen hadden zij een paar gulden op zak. De kin derpolitie, die de jongens in den loop van den dag naar Leiden zou brengen, hechtte aan het verhaal uiteraard weinig geloof. Zij was er van overtuigd, dat de jongens het geld hadden gestolen en daarna onnoozel als kinderen in zulke gevallen kunnen zijn (de jongste is bovendien erg achterlijk) de wereld waren ingetrokken. Weg was glad door het bieten rijden. Gistermorgen is de 18-jarige mejuffrouw G. D. R. Reijm, op den Plasweg in de Zuidpias polder onder de gemeente Wad- dinxveen bij Gouda, met haar fiets geslipt juist op het oogenbük dat een personenauto uit de richting Nieuwerkerk aan den IJsel aankwam. Het meisje werd door de auto gegrepen en op slag gedood. Het lijk van het slachtoffer is door de politie van Waddinxveeen naar de ouderlijke woning in die gemeente over gebracht. De weg is op de plek, waar het ongeval geschiedde zeer glibberig door het bieten rijden. Hieraan is het clan ook te wijten dat het slachtoffer met haar rijwiel slipte. De bestuurder van de auto kon het meisje niet meer ontwijken. Gistermorgen is het met grint geladen schip, „Eduard Ceurvels" dat op de VVester- schelde in een sleep naar Antwerpen voer, door het Engelsche stoomschip „Beaverburn" aangevaren. De „Eduard Ceurvels' kreeg aan de achterzijde zoo ernstige schade, dat het onmiddellijk zonk. De schippersvrouw sprong overboord en kon door de bemanning van een der andere gesleepte schepen wor den gered. De schipper verdween echter met zijn schip in de diepte.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2