Zuivering der Gemeenteambtenaar knoeide Eigen rechter De geheimzinnige knaap in het Walenland Procedure over een paard luchtvaarttaai Gestroomlijnde scheepsschoorsteen Trein rijdt door stootblok Bloembollenveiling vereen» „West-Friesland'' te Bovenkarspel Nederlander in België gearresteerd Boternoteering De rookertjes der overheidsambtenaren Ambtsketen van burgemeester gestolen Door hoogspanning getroffen (anemometer), ijsbestrijder (anticer en deker), ruimtevaart (astronautiek) rnolen- vliegtuig (autogiro), leiplaat (baffle plate), kajuit (cabine) regulateur-schroef (constant speed propeller), kraak (crash), koerstol (directional giro), en groep (escadrille). Het is verheugend, dat de commissie voor haar werk allerwege belangstelling en waardeering ondervindt. Men koestert dan ook de hoop, niettegenstaande de nauw keurige bewerking dat alle 250 vreemde woorden nog voor eind 1938 behandeld zul len kunnen worden. Het belang van deze collectieve poging de luchtvaarttaai te zuiveren tegenover de vele op zichzelf zeer prijzenswaardige vroegere individueele pogingen is vooral gelegen in het feit, dat alle luchtvaartin stanties van belSng in de commissie zijn vertegenwoordigd. Deze zullen dus straks kunnen zorgdragen, dat cle gezamenlijk ge kozen Nederlandsche luchtvaarttermjen ook daadwerkelijk in gebruik worden genomen. Zonder die zekerheid aou het samenstellen van louter „aanbevelingen" deze toch zoo belangrijke kwestie niet veel nader tot de oplossing brengen. Felle critiek van officier van justitie op de houding van het Amsterdamsche gemeentebestuur Voor de vijfde kamer der arr. rechtbank te Amsterdam had zich gisteren een 37-jarige labor&toriumbediende te verantwoorden, ver dacht van verduistering van laboratorium- gelden, gestort door studenten. De man be kende onmiddellijk, het tekort was z.i. voor namelijk door slordigheid ontstaan en door dat hij van boekhouden geen verstand heeft. Requisitoir. Ik heb het twijfelachtige voorrecht al dus zeide de officier van justitie mr. de Ble- court in zijn requisitoir chronisch op te treden in zaken tegen gemeenteambtenaren, die terecht staan wegens verduisteringen, diefstal of andere knoeierijen. Uit al die zaken blijkt een ontstellend gemis aan con trole. Al dat geknoei zou gemakkelijk voor komen worden bij een beetje controle. Deze man is rustig in dienst gebleven, het is mij een raadsel hoe zulks mogelijk is. Deze man streek maar kalm gelden in zijn zak, teekent een bewijsje, dat hij erkent geld aan de gemeente schuldig te zijn en blijft op het warme plekje waar hij zit zitten. Duizenden betrouwbare jonge man nen, die snakken naar werk, be kwaam en eerlijk, loopen werkloos rond en de gemeente denkt er niet over deze verdachte te ontslaan. Het is mij een raadsel, aldus zeide mr. de Blécourt, dat het gemeentebestuur geen cir culaire richt tot alle gemeenteambtenaren met de mededeeling, dat ieder, die, knoeit, onherroepelijk ontslagen wordt, zooals dat ook bij de particuliere bedrijven het geval is. Spr. vorderde tegen dezen gemeenteambte naar een gevangenisstraf van een jaar. De verdediger Mr. M. Bamberger bepleitte voorwaardelijke veroordeeling. Naar aanlei ding van het requisitoir merkte pl. o.a. op, dat de gemeente wel degelijk maatregelen heeft genomen. Verd. n.1. is voorwaardelijk ontslagen. Wanneer hij binnen 3 jaar op nieuw een strafbaar feit pleegt, volgt on middellijk ontslag. Vonnis 11 November, Ben booten-drama. Zondagmiddag werd bij de rivierpolitie te Rotterdam aangifte gedaan, dat een in de Zalmhaven te Rotterdam liggende motor- sleepboat van zekeren H. uit de Willem Buy- tewechstraat verdwenen was. Onmiddellijk is een onderzoek in gesteld en toen kwam vast te staan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur de motor- sleepboot de sluizen te Gouda was gepasseerd en in de richting Am sterdam was verdwenen. De rivierpolitie heeft in samenwerking met de Amsterdamsche politie in Amster dam de boot opgespoord, en tevens aange houden den 52-jarigen Amsterdammer P. B. Heilige dagen later is ook een tweede man, de 37- jarige schipper J. J. B. uit Amster dam, aangehouden. Boot en aangehoudenen zijn op transport gesteld naar Rotterdam, waar uit een verhoor kwam vast te staan, dat P.B. vroeger eigenaar van de boot was geweest. De boot was evenwel gerechtelijk verkocht, waarmede P. B. het heelemaal niet eens was. Hij bestreed dan ook het eigen domsrecht van den tegenwoordigen bezitter waarom hij kort en goed het schip zich maar weer had toegeëigend. De motorsleepboot is aan den reehtmati- gen eigenaar teruggegeven. Tegen de beide Amsterdammers is proces-verbaal opge maakt, Gisteren is te Birussel een Nederlandsch onderdaan Beerent Anton Degenkamp, ge naamd, geboren te Amsterdam op 20 October 1899, gearresteerd. Hij zal wegens oplichting een straf van zes maanden gevangenis, waar toe hij veroordeeld was, moeten uitzien. Degenkamp wordt trouwens ook door de Nederlandsche politie gezocht, in verband met verscheidene in Nederland gepleegde autodiefstallen. Op grond waarvan de Neder landsche autoriteiten zijn uitlevering zullen aanvragen. Bestemd voor de „Nieuw Amster dam", De „Nieuw Amsterdam" het bij de Rotter- damsche Droogdijk Maatschappij in aanbouw zijnde nieuwe schip voor de HollandAme rika Lijn, krijgt twee gestroomlijnde schoor- steenen, welke gebouwd worden op de werf van P. Smit Jr. aan den Kreekweg te Rot terdam. Van deze gevaarten is het eerste thans gereed gekomen. De schoorsteen weegt ongeveer 55.000 kg. De hoofdafmetingen zijn: hoogte 12 meter, grootste lengte 10.5 meter, grootste breedte 6.5 m., diameter van den binnenschoorsteen 5.4 meter. Gisterochtend heeft een drijvende bok van de Droogdok Mij. het zware gevaarte van de werf aangepikt en vervolgens laten vieren op een ponton, waar het ten deele op rustte. Terwijl de schoorsteen in den bok blijft hangen met de ponton als steunpunt, zal een sleepboot voor het vervoer naar de „Nieuw Amsterdam" zorgdragen. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op f 1.08 per K.G. Het beest werd, zoowel door den eigenaar als door den huurder verzekerd Op 9 maart 1915 werd bij de N.V. de Zwol sche Paarden en Veeverzekeringsmaatschap pij een dekhengst, genaamd „Vluchteling" ter waarde van f 5000.verzekerd tegen schade door dood, resp. ziekte of ongeval len, die afmaking van het dier noodzekelij k zouden doen worden, in welke gevallen 80 procent van de verzekerde waarde zou moe ten worden uitbetaald. De hengst werd op 7 Januari 1916 dood in den stal gevonden en kort daarop betaalde de „Zwolsche" vier mille aan dengene, met wien zij de overeenkomst had aangegaan, den heer B. Evenwel bleek in 1924 uit een tusschen B. en zekeren P. gevoerd geding, dat B„ toen hij den hengst verzekerde, niet eigenaar, doch huurder van het paard was en dat de werkelijke eigenaar genoemde P. was, die het dier, destijds genaamd „Diogene" en toen als dekhengst afgekeurd, reeds sinds 1912 tegen schade door overlijden had verze kerd bij een andere verzekerings maatschappij tegen een waarde van f 2500,— B. had de „Zwolsche" hiervan onkundig gelaten, evenals van de omstandigheid, dat de werkelijke waarde belangrijk minder dan f 5000.- was, gelijk B. zelf op 3 Maart 1915 aan P. had geschreven. Vordering verjaard? Hierop vorderde de „Zwolsche" terugbe taling van de f 4000.met rente door B., die deze vordering bestreed, stellende, dat hij het paard in huur had met recht van ikoop en dat, als dit dier reeds door P. was verzekerd dit niet afdeed, daar hij (B) een ander belang dan P. bij het paard had. Bovendien had de „Zwolsche" reeds in 1917 de beweerde dwaling of het bedrog ontdekt en was z.i. de hierop gegronde vordering verjaard. De rechtbank te Zwolle verklaarde bij von nis van 6 November 1926 de Zwolsche in haar vorderingen tot nietigverklaring dep gesloten verzekering subsidiair veroordee ling van B. tot terugbetaling van de f 4000 met de rente, niet-ontvankelijk. Van dit von nis kwam de Zwolsche principieel in hoo- ger beroep, terwijl B. incidenteel beroep aanteekende. Het Arnhemsche hof verklaarde bij arrest van 17 Juni 1931 het principieels beroep ge grond en het incidenteele ongegrond, terwijl het de vorderingen der „Zwolsche" ontvan kelijk verklaarde en de zaak terug verwees naar de rechtbank. Deze laatste verklaarde daarna de eerste vordering wegens verjaring niet ontvankelijk en ontzegde het overige, voorzoover dit was ge grond op gebrek aan belang of on geoorloofde dubbele verzekering doch wees de subsidiaire vordering toe tot een bedrag van f 4000.met rente. Op het hooger beroep van B. dat alleen gericht was op de toewijzing der subsidiaire vordering heeft het Hof bij arrest van 13 Juni 1924 aan de „Zwolsche" bevolen door getuigen te bewijzen dat het verlies, de schade of het gemis aan verwacht voordeel dat B. door het overlijden van den dek hengst heeft geleden, minder dan vier mil le en hoeveel minder dan deze som had bedragen. Bij eindarrest van 9 December 1936 werd B. veroordeeld om aan de „Zwolsche" f 1239,35 terug te betalen, met 6% rente. B. teekende hiertegen cassatie aan bij den Hoogen Raad, voor welk college de pro- cureur-genernal gister tot verwerping van B.'s beroep heeft geconcludeerd. Machinist en stoker ongedeerd. Zes wagens vernield. Gisternacht omstreeks drie uur is de goederentrein numimer 4230 van Eindhoven naar Utrecht, nabij het spoorwegstation Best (N.-Br.) door een stootiblok gereden. Deze trein stopt gewoonlijk niet te Best, doch dezen nacht moest zulks in verband met werkzaamheden op het station wel gebeuren. Hierbij was het noodig, dat'de trein op een ander spoor geleid werd. Bij het rangeeren is. doordat een wissel niet in den goeden stand was gebracht, de trein op een dood spoor geraakt en door het stootblok gereden. Daar de trein weer zou moeten stoppen, was de vaart niet groot. Desniettemin reed de locomotief door het blok heen en zakte langs den slootkant weg in het zand. Een zestal wagens werd in elkaar gedrukt en geheel of gedeeltelijk vernield. De machinist en de stoker van den trein konden zonder letsel van de locomotief stappen. De tnaterieele schade is echter zeer aanzienlijk. De lijn in de richting Eind hoven is versperd. In tegenovergestelde richting is het spoor echter vrij, zoodat t spoorwegverkeer voorloopig over één lijn wordt geleid. Hierdoor ontstaat eenige vertraging in den treinenloop. Beneden banderolle-prijs van personeel-coöperaties betrokken. Sigarenwinkeliers protestee ren In zijn jongste dezer dagen gehouden ver gadering heeft het bestuur van den Natio- nalen Hanzebond van sigarenwinkeliers de noodzakelijkheid naar voren gebracht op ruime schaal bekendheid te geven aan de in de algemeene Vergadering van 28 Sep tember j.1. aangenomen motie, waarin als oorzaak van den zeer slechten toesand in het sigarenwinkeliersbedrijf het niet goed functionneeren van de tabakswet, met na me van artikel 3 wordt beschouwd. Geconstateerd wordt, dat de verkoop van tabaksfabrikaten ook geschiedt door inkoop combinaties van overheidspersoneel, waar door vele winkeliers gepasseerd worden. In de motie wordt de Regeering verzocht, maatregelen te willen nemen, dat het ab soluut wordt verboden, dat overheidsperso neel, werkzaam bij Rijk provincie en ge meente, zijn rookartikelen betrekt van de z.g. personeel-coöperaties, welke deze arti kelen leveren beneden banderolleprijzen, hetgeen bij de wet is verboden, en het daar heen te willen leiden, dat zoowel de auto- matenwet als de herziening van de tabaks wet onverwijld in behandeling wordt ge nomen en tot wet wordt verheven. Autogirowordt molenvlieg tuigmen spreke voortaan van „groep" en niet meer van esca drille Op initiatief van den heer J. E. van Tijen onderdirecteur van de Nederlandsche vlieg- tuigenfabriek Fokker, had op Woensdag 2 Juni 1937 in de industrieele club te Amster dam een bespreking plaats over de zuive ring van de luohtvaarttaal. De geheele lucht vaartwereld was er vertegenwoordigd. Nadat de behoefte aan een krachtige be strijding van het taalbederf duidelijk was gebleken, werd besloten een „commissie voor luchtvaart-terminologie" in te stellen. Tot voorzitter werd ir. A. G. von Baum- hauer (ministerie van waterstaat) benoemd. In deze commissie hebben oam. zitting de officier-vlieger le klasse J. W. F. Backer (ministerie van defensie) en die le luit. vlie ger T. J. A. Lamers (inspectie militaire luchtvaart) Het secretariaat berust in handen van den- heer G. Sohuurmans Stekhoven (Twee de Helmersstraat 172) Amsterdam-W.) De voortvarendheid, waarmede de hee- ren sindsdien aan het werk zijn getogen, is aanleiding thans een en ander omtrent de resultaten mee te deeln. Niet minder dan 80 van de ruim 250 op de zwarte lijst geplaatste, minder gewenschte ludh tv aartter men, werden reeds door goede Ne derlandsche woorden vervangen. In laatste instantie worden de vervang- vvoorden door den raad van deskundigen van liet genootschap „onze taal" goedgekeurd. De beteekenis van alle bestreden woor den wordt nauwkeurig omschreven, terwijl het afwijzen van termen grondig wordt ge motiveerd. Van de belangrijkste aanbevolen vervang- woorden zij genoemd: vliegbereik (actie-radius), rolmoer (aileron) luohtvaartzin (airminded), windmeter Zal het mysterie zijner geboorte door het parket worden ont sluierd? Het is begrijpelijk, dat de vreemde ontdek king van het kind zonder naam in het Bel gische Walenland, de noodige sensatie heeft gewekt. Immers: wie anders dan de vermiste baby Lindbergh kan dit geheimzinnige jon getje zijn? Intusschen lijkt het ons verstandiger het geheim te ontsluieren, dat de geboorte van dezen knaap omhult. En dat kan toch zoo heel moeilijk niet zijn voor het parket, dat de zaak in onderzoek heeft. Hoe het kind tot zijn pleegouders kwam, vertelt de Brusselsche correspondent van de Maasbode. Hoe de pleegouders aan hun pleegkind kwamen. Een ro mantisch verhaal. In 1933 woonde te Malèves-Sainte Marie het kinderlooze gezin van den Bosch-Heynen Het had reeds vroeger een jongetje aange nomen, dat inmiddels een flinke jongeman is geworden en daar de pleegouders aan dit kind vreugde hadden beleefd, besloten zij andermaal een jongetje aan te nemen. Op zekeren dag lazen zij in een krant een advertentie, volgens welke een geestelijke, wiens paam en adres werden opgegeven, plaatsing zocht voor een vondeling. De echt- genooten van den Bosch-Heynen schreven aan dit adres en zonder dat zij antwoord op hun brief hadden bekomen, stopte een tijd later een taxi voor hun huis. Een als geeste lijke gekleed persoon, die zeide pastoor Lam- berts uit Amblève te zijn, trad de woning binnen en zeide: „Inpiaats van op uw brief te hebben geantwoord, breng ik u maar da delijk het kind." Deze persoon zou verder hebben verteld, dat het kind afkomstig was uit een goede familie, doch dat de ouders niet wettig gehuwd waren. Nog zou hij heb ben medegedeeld, dat de vader rijk was en de onkosten zou betalen. Het kind was toen drie jaar oud en het sprak Duitsch. Enkele weken na dit voorval ontvingen de echtge- nooten van den Bosch-Heynen een post- chèque van 300 francs. Aldus luidt het verhaal, dat de ronde doet over de nogal romantisch aandoende wijze, waarop de pleegouders in het bezit van dit kind zijn geraakt. Men voegt hier nog aan toe, vermoedelijk om de geheimzinnige at mosfeer nog te verhoogen, dat het half donker was, toen het kind per taxi werd ge bracht Enkele jaren geleden zijn de pleegouders met het kind naar Waver verhuisd en zij hebben daar zelf de lezing verspreid, welke zij ook reeds te Malèves hadden doen ingang vinden, n.1. dat het aan hun zorgen toever trouwde kind het zoontje was van Lindbergh. Reeds in 1933 zou Lindbergh hiermede op de hoogte zijn gebracht. Hij zou echter deze sensationeele ontdekking niet „au sérieux" hebben genomen en dooi een secretaris heb ben laten Bchrijven, dat hij zijn kind als dood beschouwde. De motieven zijn vaag. Nu zijn de motieven, waarop men beweert, dat deze knaap het zoontje van Lindbergh is, wel heel erg vaag. Men had behalve de uitlatingen welke het kind deed, als be wijs ook aangehaald dat de knaap Engelsch sprak, doch dat is niet juist. Toen men het in het Engelsch aansprak, zei het onmiddel lijk, dat het de vraag niet begreep. Wel schij nen enkele Engelsche woorden af en toe in zijn zinnen voor te komen en dan citeert men in dit verband: fish, yes, bed, dog, pus- sy, nanny en daddv. liet jongetje zou verder ook nog ern ver warde geschiedenis hebben verteld; „Dat hij door Walter en John uit zijn bed werd ge haald, die hem in een vliegtuig zouden heb ben gezet, dat boven de zee vloog en soms ook even langs de kust. hij is er ziek van geworden en heeft overgegeven. Daarna bracht men hem in een totaal leege kamer, waar men op den grond moest eten. Er waren daar twee verpleegsters en een booze „Mammy". Een knobbeltje bij het oor is nog geen identiteitsbewijs! Geneesheeren, die den knaap hebben on derzocht, hebben onder aan het linkeroor een klein vleeschgezwel gevonden, zooals ook kolonel Lindbergh er een zou hebben, Het kind houdt zich vooral bezig met teekenen. Zoo heeft hij dezer dagen een met verwarde lijnen en gedaanten volgeklad papier aan iemand voorgelegd, zeggende: „Lees dat, het is een brief voor Daddy; ik vraag hem nieuws over zijn vliegtuigen". Occultische dwaasheden. Natuurlijk zijn ook wat occultische dwaas heden bij het geval te pas gekomen. Men be weert in dit verband, dat ongeveer een maand geleden de pleegouders zich met het kind naar Hamburg zouden hebben begeven, waar het jongetje door een in een kasteel wonende heer en dame werd onderzocht. Men schijnt er het kind op een afel te heb ben uitgestrekt, terwijl het medium visioenen had van schepen, een villa aan een meer, vliegtuigen en andere tafereeden. die voor een verstandig mensch in het gegeven ver band niet de minste beteekenis hebben. Wat zal het onderzoek aan het licht brengen. Met groote spanning wordt nu afgewacht, hoe het onderzoek, dat thans door het par ket in België wordt ingesteld, zal afloopen. Volgens een voorloopige constatatie zou de geboorteacte van den knaap niet in orde zijn. En dat is het in hoofdzaak wat het voorwerp uitmaakt van het parket, terwijl dit ook wil nagaan, in welke omstandighe den het kind aan de pleegouders werd oe I vertrouwd. Inbraak in gemeentehuis van Oterleek. De burgemeester yan Oterleek maakt be kend, dat, zeer vermoedelijk, in den nacht van Zondag op Maandag, is ingebroken in het gemeentehuis vap deze gemeente, waar bij uit de brandkast de ambtsketen van den Burgemeester en een bedrag van f 124 is ontvreemd. De dader- moet gebruik gemaakt hebben van den sleutel van de brandkast, die in een kast verborgen was. Het gemeen tehuis moet hij met een vajschen sleutel hebben geopend'. De rijkspolitie heeft een onderzoek inge steld, doch tot heden zonder resultaat, waar om de burgemeester opsporing yan den dader verzocht, zoo mogelijk met in beslag neming yan het ontvreemde. ONZE OOST. Neef van dr. Euwe in electrische centrale verongelukt. De 47-jarige bedrijfsleider van de elec trische centrale der Ned.-lndische Gas-Mij. te Langs®, d® heer Th. J. E. Euwe, is bij het doen van metingen in een transfor- maiorimisj.e van het hospitaal te Kwala Simpang door de hoogspanning getroffen <>n onmiddellijk gedood. Het slachtoffer is een neef van den Ne- dertandschen wereldkampioen schaken. De aanvoer van gladiolen was deze week zeer groot. Was de aanvoer de vorige week bijna 5660 manden, nu was de aanvoer van gladiolen enlelies in totaal 13600 mand. Door het mooie weer der laatste tijd, zijn de knol- het mooie weer v. d. laatsten tijd, zijn de knol snel opgedroogd. Hierbij gerekend de weinige ruimte welke de meeste kweekers hebben en het is verklaard, waarom de aanvoer zoo groot is. Besteed werd voor: Albatros 12 op 105; America 14 op 120125: 12—14 75105; Ave Maria 14 op 135; 1214 85110; Anmutt 12 op 100; 14 op 130; And. Wilh. Pfitzer 14 op 115; 12—14 85—90; Allegro 12 op 4.90; Achilles 12 op 400; Brillant 14 op 115; Boule de Neige 12 op 7590; Belinde 14 op 110 120; 12—14 75-90; Bleriot. 14 op 120—130; 12 1214 100; Baron van Wijnbergen 14 op 120 —135; 12—14 80—100; Brenchlyensis 12 op 75; Dr. Berneet 14 op 210265; 1214 150 180; Joh. S. Bach 14 op 260—315; Crimson Glow 14 op 130; 12—14 96—100; Charl. Dic- kens 14 op 115; 12—14 80—90; Capt. Boyton 14 op 105; 12—14 75—100; Comm. Koehl 14 op 2.95—300; 12—14 240—290; 10-11 150—180; Copernicus 12 op 105110; Corryphee 12 op 110; Ceasar 14 op 105110; 1214 7080; Cassel 14 op 270—275; 12—14 205—225; 10—12 1.40; Clear Eye 12 op 70; Duc of York 12 op 140; Early Sunrise Ï4 op 7595; 1214 55 70; Empress of Indian 14 op 110; 1214 75— 110; Éariy Orange 14 op 100110; 1214 70; Energie 14 op 115125; 1214 65—70; Emma 14 op 120—135; 12—14 85—90; Faust 12 op 110-115; Fl. Sword 14 op 115—120; 12—14 80; Fortuna 14 op 140; Golden West 14 op 105 115; 12—14 70—95; Gladness 12 op 305—325; 10—12 140; Halley 14 op 120—135; 12—14 75— 110; Himmelstor 14 op 200; 1214 95185; Jac. van Beieren 14 op 110; 1214 70; L'im- macculee 14 op 110125; 1214 85110; Lie- bufeuer 12 op 150; Lady Boreel 14 op 115; 12 14 80100; Lilac Wonder 14 op 90—100; 12—14 60—65; Lovelines 14 op 155; 12—14 110; Mount Everest 12 op 80; Mar. Foch 14 op 130; 12—14 85—95; Mevr. van Konijnen- brug 14 op 125145; 1214 7590; Maiden Blush 14 óp 110—120; 12—14 85—05; Mount Cenis 12 op 8095; Mr. Wietse 12 op 100; Mac Laren 12 op 85; 14 op 105110; Maagd van Orleans 14 op 105115; 1214 7580; Mr. Mark 12 op 90; Marianne 13 op 90—100; P. D, van Mourik 12 op 195; Marokko 12 OP 310 Dr. Moody 14 op 150: 1214 100. Naney Hanks 12 op 110, van der Neer 14 op 120—125, 12—14 75—110, Odirj 14 op 115 130, 1214 80105, Orange Queen 14 op 130, 13—14 05—110, Orange Blossom 14 op 90, 1214 6085, Or. Princes 14 op 105—120; 1214 65—85, Or. Imperator 14 op 105110, 12—14 70—80, Or. G)ot»e 14 op 05, 42-14 55, Poesie 14 op 390—395, 1012 245, W. II. Phipps 10 op 270; Priince of Wales 12 op 00—105, pf. Triumph 14 op 115—130, 12—14 60—80; Panama 14 op 125, 12—14 75—00, Pendleton 12 op 160, Pink Beauty 14 op 115—120, 12—14 75—80, Poolijs 14 op 100— 115, 12—14 65—80, Picardy 14 op 110—145, 12 14 7595, Peerless Pink 14 op 115, 12—14 65—85, Proserpinc 12 op 6585, Prinses As- tri d 14 op 120, 1214 85, Pelegrina 14 op 175—200, 12—14 120-175, Quo Vadis 14 op 145, 1214 105135, Red Emperor 14 op 120 —135, 12—14 90—110, Rubini 12 op 115—130, Roi Solejl 14 op 95—125; 12—14, 65—80; Rose precose 14 op 115—130. 12—14 65—85, Red Beauty 14 op 115, 1214 65, Red Admiraal 14 op 100—110, 1214 65—70, Sohwahen 14 op 105; 12—14 75—85, Soqvernir 12 op 100 105, Soa riet ta 12 op 85, Sa ra Bemhardt 12 op 7075, 14 op 100110, Salmon Emperor 14 op 100—110, 1214 6585, Scarlqt Bedder 12 op 90; Ster van Bethlehem 14 op 220— 225, 13—14 130-175, 10—11 80, Sonatine 12 op 210—240, Senora 12 op 60, Th. Edison 12 op 110—115, Tpudel Grotz 14 op 115—125, 12—14 8095, van Tienjioven 14 op 175—240 12—14 200, Venus 12 op 85—00, Virgipia 14 qp 220, 12—14 175-205, Vesta Tilly 12 op 85, Vesuvius 14 op 110, W. Wigman 14 op 120, 1214 70, White Giant 14 op 155160, 12—14 100110, Wilbrink 14 op 130, J2—j4 65—70, Wolfg. von Goethe 14 op 105, 12—14 80—9% White Triumphator 14 op 160, 12— 14 135160, Yvopne 12—14 90—105. De maat 1012 in de gewone handels- soorten van 4565. Lilum Regale 24 op 640—660, 22 op 400— 550, 20—22 240—320; 18—20 110—170: 16—18 90—100, Lil. Teunifojinip 10 op 10.5—110, 8 10 55—60, Lil Triginum 16 op 400; 14—16 205, Lil Phil fomiaosonum fierfstbj. 1214 '00, 10—12 95, idem zoiperbloeiers 14—16 120. 12-14 100, 10-12 75. Allee in centen per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3