In een Portugeesche kolonie Liever biefstuk het ontbijt dan politiek bij Nieuwe troepen geland bij Sjanghai Geraffineerde verduistering Predikbeurten Door trein overreden Japanners rukken Honau binnen Uit onze omgeving TEVREDEN LEEFT ER DE BEVOL KING IN HAAR BONTGEVERFDE HUIZEN. NOVA GOA, October 1937. Het is bijna vier-en-een-halve eeuw geleden, dat de stoutmoedige Por tugeesche zeelieden op hun kleine schepen verschenen in Indië, er handelsbetrekkingen aanknoopten, kantoren vestigden, later gebied aan kochten of veroverden. Eerst bijna een eeuw later kwamen er de Në- derlanders en daarna de Engel- schen en Franschen. Terwijl de Spanjaarden nieuwe gebieden en veroveringen zochten in het westen, in Amerika, deden de Portugeezen hetzelfde voornamelijk in het oosten en zij gingen hierbij minder wreed en bloeddorstig te werk dan de Spanjaarden in Zuid-Aimerika. Bijna ongelooflijk is het, hoeveel daad kracht het kleine Portugeesche volk toen wist te ontwikkelen in verre gebieden. Gedurende den tachtigjarigen oorlog werd Portugal vereenigd met Spanje en kreeg dus' ook de Nederlanders als vijanden, wat hun groote gedeelten van hun Indische bezittingen kostte. Bovendien kreeg hét later, toen het zijn vrijheid had terugverworven, oorlog te voeren met verschillende Indische vorsten en ook daardoor ging veel gebied dat thans Engelsch is, verloren. Waar de Portugeesche kolonie uit bestaat. Van de uitgestrekte koloniën in Indië zijn thans (als we een deel van Timor buiten beschouwing laten) slechts drie kleine gebieden Portugeesch gebleven, na melijk Daman en' Dioe ten noorden van Bombay, en Goa, ten zuiden van Bombay. Al deze gebieden staan onder één gouver neur-generaal en vormen tezamen „Portu- geesch-Indië", waarvan de hoofdstad in Panjim oftewel Nova Goa (Nieuw Goa), ter onderscheiding van de vroegere mach tige hoofdstad, waarvan niet veel meer dan een aantal kerken zijn overgebleven en welke vroegere hoofdstad thans Velha Goa /Oud Goa) wordt' genoemd. Vanaf de boot ziet men de for ten uit vroeger dagen. De reis van Bombay naar Goa maakt men het gemakkelijkst per schip, een reis van iets minder dan vier-en-twintig uur dicht onder de kust, waar men hier en daar bij den ingang van een baai nog zeer oude vestingwerken ziet, door den tijd ver weerde Portugeesche forten, die hier reeds trots hun wallen en torens verhieven lang voordat de Engelschen zich in Indië Vestigden. In dezen tijd van het Jaar, nu de regen moesson achter den rug is en de warmte reeds begint te verminderen, is zoo'n zee reisje van Bombay naar Goa een plezier tocht. Daar ligt de stad De stad Nova Goa ligt op een eiland dicht onder de kust, aan een bree- den zee-arm, waarvan de ingang nog wordt beheerscht door een oud fort met gemetselde wallen en een witten toren, een fort, dat in de zen tijd van ver dragend modern geschut zoo goed als zonder mili taire waarde is. De beide oevers van den zee-arm zijn heuvelachtig en dicht begroeid met pal men en ander hoog opgaand geboomte en daaronder verschuilen zich vele aardige dorpjes, waarvan de huizen voor een deel aan den Europeeschen bouwtrant herin neren. Deze huizen zijn bewoond door echte Christelijke Goaneezen, die zich met trotsch Portugeezen noemen. Hier ligt ook. grootendeels tusschen groen verborgen, de stad Nova Goa, de residentie Van den gouverneur-generaal van Portu- geesch-Indië, wiens oud paleis zich ver heft op een heuvel midden in het stadje, want feitelijk is Nova Goa, al is het dan een residentie van een gouverneur-gene raal en de zetel van Portugals macht in Indië, meer een stadje dan een stad. Maar het is ongemeen rustig, vriendelijk en be hoorlijk. Indien het niet zoo heel ver uit de buurt lag, zou men het in gemoede als een ideale zomerverblijfplaats kunnen aan bevelen. Ik woon ln het voornaamste hoteL Het heeft nog een bijzonder voordeel: vergeleken met het aangrenzende Britsch- Indië is het leven er ongelooflijk goedkoop. Als men er den weg weet kan men er een kamer met volle verpleging krijgen voor twee roepies (1.36 gulden). Ik betaal ?r het dubbele, maar daarvoor woon ik ik dan ook in het voornaamste hotel, al woet ik toegeven, dat dit hotel meer ge moedelijk dan voornaam is. Maar het eten daar Bij mijn aankomst 's morgens bestelde ik een ontbijt. Men bracht me thee, melk, wittebrood, boter, jam, maar ook nog een groote moot gebakken visch mot aardappelen en daarna een biefstuk en a's dessert vruchten. F.n de volgende maai tijden waren van dezelfde soort met dan n°g soep vooraf. Bevolking en taal. Met de taal is het eenigszins' moeilijk te Goa t n;P( ane menschen kennen De vriendelijke hoofdstad der Portugeesche kolonie, Nova Goa. er Engelsch. De officieele taal, ook die der voorname klassen der bevolking, is er het Portugeesch, maar de bevolking spreekt er over het algemeen een Indischen tongval vermengd met vele Portugeesche woorden. In geheel Portugeesch-Indië is de helft der bevolking Christen, de rest Hindoe, be halve dan een handvol Mohammedanen. In de stad Nova Goa echter bestaat de groote meerderheid uit Christenen, Roomsch Katholieken en er zetelt zelfs een aarts bisschop. Een fleurige aanblik. De huizen zijn er gebouwd naar Zuid-Europeeschen trant en zelfs de Hindoes wonen er in zulke huizen, die voor het grootste deel in helle kleuren, rood, hemelsblauw, mat geel, zijn geverfd. En vele dezer hui zen hebben wonderlijke balconnetjes met kleurige bloemen. De straten zijn breed en zindelijk met tal- looze winkeltjes en grootere magazijnen, waar van alles te koop is en tegen zeer lage prijzen, want de invoerrechten in Portu geesch-Indië zijn uiterst laag. Engelsche sigaretten bij voorbeeld kosten hier, op Por tugeesch gebied, ongeveer de helft van wat Boen èrvóor in Britsch-Indië moet'betalen. Soldaten bewaren de orde. Het regeeringsgebouw staat aan een goed onderhouden, fraai parkje met banken in de schaduw van hooge boomen. En dicht bij dit regeeringsgebouw verheft zich op een heuvel een wonderlijk fantastische kathe draal, waarheen men op moet klimmen langs breede trappen. Er ligt ook een garnizoen, dat voor het grootste gedeelte bestaat uit Goanezen, al zijn er ook enkele onder-offi cieren en officieren, afkomstig uit het moe derland. Dit garnizoen noemt men de „poli- tia", want de soldaten doen tegelijk politie dienst. Te Nova Goa schijnt iedereen tijd in over vloed te hebben en men vraagt zich eenigs zins verbaasd af, waarvan dan toch de tal- looze winkels en magazijnen kunnen leven. Even schrikt het stadje op uit zijn sluimer. Het stadje is evenwel een marktstadje en een paar maal per week stroomt hierheen de geheele bevolking der omgeving, die dan te Nova Goa haar inkoopen doet. Dan beleeft Nova Goa eenige uren van levendige drukte, om daarna weder terug te vallen in een toe stand van beschouwende rust. Nergens ter wereld ziet men in een zoo kleine omgeving zoovele menschen rond drentelen, alsof ze allen renteniers zijn. Ook hiervoor is een verklaring. Duizenden Goaneezen hebben hun broodwinning buiten het Portugee sche gebied. In Britsch-Indië bijvoor beeld zijn de meeste kellners in groote café's en restaurants Goanee zen. Ook Goaneesche handwerkers en muzikanten vindt men op Britsch gebied, evenals koks, huisdienaren, enz. Deze menschen laten zich aan merkelijk duurder betalen dan de inlanders, maar ze staan dan ook in intelligentie vere boven den Hin doe. Het land zonder bedelaars. Hebben deze Goaneezen eenig geld over gehouden, dan komen ze voor eenigen tijd terug naar hun klein vaderland. Vele Goa neezen die in Britsch-Indië werken, hebben hun gezinnen te Goa en zenden daarheen ge regeld hun geld. Dit heeft tengevolge, dat op Portugeesch gebied een zekere welvaart heerscht. Bedelaars bij voorbeeld ziet men er zoo goed als niet, in elk geval aanmerke lijk minder dan in Britsch-Indië. De echte, Christelijke Goanees, die soms even donker van gelaatskleur is als de Hin doe, staat echter in elk opzicht verre boven den Britsch-Indischen inlander. Ook hun levenswijze is veel meer Europeesch dan in- landsch. Men heeft, om dit vast te stellen, slechts een blik te werpen in de huizen der Christelijke Goaneezen, die zich trouwens volkomen als Portugeezen beschouwen. In die huizen ziet men goed gemeubileerde ka mers met stoelen en tafels, met wandversie ring, met vaak een kleed op den grond. De namen, die men bij deze Christelijke Goaneezen leest op de deuren en op de meeste zaken zijn volkomen Portugeesch: Pereira, Souza, Gonsalves, Dias, Gomes, enz. De pers van Nova Goa. Er verschijnt te Nova Goa ook een Portu geesch dagblad, dat den naam „O Heraldo" draagt. De stichter van dat blad heet Mes sias Gomes, de directrice en eigenares is Madame Messias Gomes, de vrouw van den stichter, want deze mag geen courant bezit ten, daar hij in openbaren dienst staat. Hij is namelijk leeraar in het Fransch, Engelsch en Duitsch en met hem heb ik onder het genot van een whisky-soda eenigen tijd kun nen babbelen over aljerlei koloniale en an dere vraagstukken. En natuurlijk heeft men op dat klein stukje Portugeesch grondgebied den ouden, groo- ten tijd niet vergeten. In een parkje staat een standbeeld van Alfonso de Albuquerque, die kort na het jaar 1500 hier met troepen landde en nabij het breede water van den zee-arm bevindt zich het „Instituut Vasco da Gama", dat een openbare bibliotheek heeft, die vooral 's avonds druk wordt be zocht. Geen politiek! En hier, op dat verre Portugeesche grondgebied, wordt aan politiek n ie t ge daan. Men spreekt er niet, zooals in Britsch-Indië, van „vrijheid", van „onaf hankelijkheid". De Christelijken hier ge voelen zich volkomen Portugeezen en de Hindoes schijnen tevreden met hun lot en koesteren niet de minste sympathie voor de onafhankelijkheidsbeweging in Britsch- Indië. J. K. BREDER0DE. Amsierdamsche twee oplichters. politie vangt Door de politie van het bureau Linnaeus- straat te Amsterdam is aangehouden een 24-jarige bakker verdacht van diefstal van een motorrijwiel uit een garage aan de Eerste Oosterparkstraat, Bij zijn verhoor bleek, dat men hier te doen had met den jongeman, die sinds eenigen tijd werd gezocht voor oplichting ten nadeele van handelaren in schrijfma chines. Hij maakte er zijn gewoonte van schrijfmachines te bestellen. Deze moesten dan aan een bepaald adres op een vooruit vastgesteld tijdstip worden bezorgd. Vóór de betaling wist de man zich dan met de schrijf machine op een of andere wijze uit de voeten te maken. Zoo moest bijvoorbeeld een machine, ter waarde van f 150.— worden afgeleverd aan een perceel in de Dapperstraat hoek Pieter Vlamingstraat. De man, die de trap af kwam alsof hij in deze woning thuis be hoorde, verzocht den bezorger het noodige wiselgeld bijeen te garen, terwijl hij alvast zijn aankoop naar boven bracht. Hij kwam echter niet meer naar beneden, doch verdween via den zolder naar het be lendende perceel, dat zijn uitgang in de Pie ter Vlamingstraat heeft. Voor zoover de politie tot nu toe bekend is, heeft hij op een dergelijke wijze nog een tweede schrijfmachin*handel weten op te lichten. Zijn patroon voor f 200 benadeeld. Door het bureau Linnaeusstraat te Amster dam is aangehouden een reiziger van een Amsterdamsche firma, die een preparaat voor het stoppen van gaten in kleeding in den handel brengt. De man, een Amsterdammer, heeft in ver schillende steden in den lande dit preparaat verkocht en een gedeelte van den opbrengst daarvan, een bedrag van f 200.zou hij ten eigen bate hebben aangewend, Op het traject- AlkmaarHeiloo. Waarschijnlijk zelfmoord. De trein, die te 17.47 uur vanuit Alkmaar naar Amsterdam vertrekt, heeft gistermid dag bij den spoorwegovergang te Heiloo den gepensionneerden spoorwegambtenaar J. v. d. P. te Alkmaar, overreden. Het slachtoffer heeft zich blijkbaar met opzet op de rails, neergelegd, daar zijn jas langs den kant van de spoorbaan lag. De man was zooals vanzelf spreekt, op slag dood. Naar wij vernemen leed v. d. P. aan zwaarmoedigheid; hij was afgekeurd voor den spoorwegdienst en tobde daarover. Afscheiding van Hopei voorge steld. Onder dekking van een hevig artillerievuur en een bombarde ment van de luchtmacht zijn giste ren Japansche troepen aan land ge zet, in de Hangtsjau-baal ten zui den van Sjanghai, Deze troepen moeten de Chineezen te Poetoeng omsingelen of verdrijven. De Chineezen hebben gepoogd de Japansche troepen terug te slaan en nog steeds wordt hevig gestreden. Veertig troepentransportschepen, be schermd door vele oorlogsbodems, kruisten voor de kust Onder bescherming van een rookgordijn begaven de soldaten zich in een tachtigtal motorsloepen. De troepen zouden uit Noon^China gekomen zijn. Of de landingspoging gelukt is, is niet bekend, daar de Japansche militaire autoriteiten zich daarover niet uitlaten. De Japansche actie aan het front ten westen van Sjanghai wordt bemoeilijkt door den steeds vallenden regen. Toch zijn weder om Japansche afdeelingen onder dekking van rookgordijnen de Soetsjau kreek overge stoken, niettegenstaande het hevige artille rie- en mitrailleurvuur, dat groote verliezen veroorzaakte. Gisteravond is een overeenkomst geteekend inzake het instellen van een zone voor vluch telingen in het noorden van Nantau. Aan het front van Peking heeft de Japansche legermacht welke de grens is overgetrokken en de pro vincie Honan is binnengerukt, de stad Tsjangteh bezet, gelegen op 508 K.M. ten zuidwesten van Peiping, De Chineezen lieten hierbij ruim 500 dooden. In een gemeenschappelijke verga dering van de commissies tot het handhaven van den vrede in de pre fecturen Sjoente, Sjaho, Hantan en Tsesien in het zuiden van Hopei, is een resolutie aangenomen, waarin wordt gewezen op de noodzakelijk heid van de afscheiding van Hopei van Nanking. Het Japansche volk wenscht vrede. Hoewel gewezen wordt op de afwezigheid van een officieele bevestiging, (zie ook el ders in dit blad) plaatsen Japansche bladen op opvallende wijze berichten uit Berlijn, waarin medegedeeld wordt dat Hitier voor nemens zou zijn bemiddeling te verleenen om aan het conflict tusschen China en Ja pan een einde te maken. Waarnemers zijn van oordeel, dat het be lang dat door de pers aan deze berichten wordt gehecht, een aanwijzing vormt voor het ongeduld, waarmede liet Japansche pu bliek wacht op het openen van vredesonder handelingen. ZONDAG 7 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman Den Oever. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. GereL Kerk. Anna Paulowna, voorm. 9.30 en nam. 2.30 u. Ds. J. J. Bonsema, van Krabbendam. H. Avondmaal. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer Looij, van Eindoven. ANNA PAULOWNA Het getrouwde Schoolmeisje. Voor den kunstkring „Ormenio" voerde het gezelschap Saalborn—Parser het blijspel in drie bedrijven: „Het getrouwde School meisje" op. Het was de eerste kunstkring avond en dus vertelde Ormenio's voorzitter, de heer V. Kaan, hoe men tot het organisee- ren van deze avonden kwam. Werft leden, zeide spr. voorts, zij kunnen ook nu nog toetreden en betalen dan een verminderden abonnementsprijs. Ormenio zal er u dank baar voor zijn en zorgt voor nog meer mooie avonden! Welnu we gelooven dat het bestuur van Ormenio met de keuze van bovenge noemd stuk zelf de beste propaganda ge voerd heeft, die voor het winnen van leden noodig is. Want genoten is er dat spel, die vlot heid van geroutineerde artisten, die aan kleeding, wat was het een lust er naar te kijken. En het gegeven? Och ja als we zoo nuchter neerschrijven, dat het stuk draait om een jong meisje, dat op een middelbare school gaat met een veel ouderen profes sor trouwt „heimwee" naar school krijgt en zonder medeweten van haar man, weer in de schoolbanken plaats neemt, dan lijkt dat wat onmogelijk. Maar was het juist niet de grootste verdienste van Carla de Raet, dat zij door haar sublieme spel, die onmo gelijkheid uit onze gedachte dreef? Saalborn's rol van professor en man van dit kind-vrouwtje, is misschien wat minder aannemelijk door den schrijver geteekend, maar Saalborn buitte o.i. te veel de komische situaties uit, slaagde er door z'n charge min der in het onwaarschijnlijke aanvaardbaar te maken, doch liet ons smullen van de geestigheden en toonde zich daarin de ras- artist. Hoe echt was ook vaak het levend maken van de schoolsfeer. En nu zouden we misschien nog wel enkele bedenkingen kunnen aanvoeren, maar moesten dan toch daarnaast zooveel goeds zeggen van dit leuke stuk, (dat we nu een maal niet al te serieus moeten nemen), en we zouden het prachtige spel in vele goed verzorgde rollen zóó moeten roemen, dat het goede toch verre de overhand zou hebben. We volstaan dan ook maar met te herha len wat we reeds zeiden: het was een uit stekende propaganda voor den jongen kunst kring. - BREEZAND. Uitvoering. De zangvereeniging „Vriendschap" heeft zich, voor haar a.s. Zondag te geven uitvoe ring, de medewerking verzekerd van den hu morist—goochelaar Johnny Frans. Men zie voor bijzonderheden advertentie in dit nummer. W1ERINGEN WIELERCLUB WIERINGEN. Bovengenoemde vereeniging vergaderde gisteravond in het Wielerbaan Restaurant Na het openingswoord van den waarne- menden voorzitter, den heer Alb. Duijnker, worden eenige prijzen van het vorige jaar uitgereikt. De hierna voorgelezen notulen worden goedgekeurd. Besloten wordt op 12 Dec. 's middags in Concordia een home-trainer-wedstrijd te houden met bal na. Na eenige ingekomen stukken te hebben .behandeld worden eenige huishoudelijke besprekingen gevoerd, o.a. wordt besloten een home-trainer-wedstrijd "te houden m St. Maartensvlothrug. Hierna rondvraag en sluiting. Wederom ziet de Succes-elftalcommissie zich door omstandigheden gedwongen ver anderingen in de opstelling van het eerste elftal aan te brengen. Wij betreuren dit zeer, daar de oude op stelling ons toch altijd nog maar de beste lijkt. Dit is b.v. in Zaandijk ook weer ge bleken. Een hechte, dien dag misschien wat onfortuinlijke, achterhoede, een prachtig stuwende middenlinie; zoowel verdedigend als aanvallend de beste formatie. Vooral nu de voorhoede versterking gaat ondervinden van Jb. Ott, wij nemen althans aan dat hij na zijn ijverige training goed zal kt in nen meekomen, had men het o.i. beter nog eens even kunnen aanzien, alvorens zich aan experimenten te gaan wagen Niettemin is een zeker vertrouwen in de nieuwe for matie eveneens gewijzigd. Het elftal ziet er als volgt uit: G. Lont, Schmitt, Jb. Ott, Kerkdijk, D. Kui per led erna N. Koorn, Montulet Rijkers Schotting. Posthumus. Burg. Stand van 30 Oct.5 Nov. Geboren: Chrysostomus Josephus Maria, zoon van A. J. de Bont en A. Verschuren; Trijntje Neeltje, dochter van P. Mulder en. G. Mulder. Ondertrouwd: F. Hille en H. Hegecman. Gehuwd: J. Th. Plieger en M. P. de Booij; J. C. Boeschoten en N. Lont. Overleden: Geene Terecht. Het meisje Hegeman, dat reeds eenige dagen werd vermist en omtrent wie men in ernstige ongerustheid verkeerde, heeft haar familie thans medegedeeld dat zij zich te Amsterdam bevindt. Mond. en klauwzeer. Het blijkt thans wel dat vrijwel geen enkele veestapel voor de ziekte blijft ge spaard. Reeds bedraagt het aantal gevallen thans 128. Nieuwe gevallen doen zich voor onder het vee van J. Punter, Schelpen- bolweg, J. P. Koperdraad, Molenweg, S. Kuijt, Stroeërweg, A. W. van Soesbergen, Wierweg, J. Dekker Pzn. Elftstraat, G. P. Wiegman, Stroe, P. Mulder, Oosterklief 15, Wed. C. Bakker, Oosterklief, H. Homan, Molenweg, V. Koorn J. Jzn., Hofstraat en S. Bakker, Zandburen. Een nuchter kalf van den heer M. Lont te Zandburen is gestorven. Schaaksport. Voor de competitie der Wieringer Schaak club werden de volgende partijen gespeeld: NavisMinnes 0—1 Trëger— S. Simit 10 S. SmitTrager 1—0 DEN OEVER TERECHT Mej. R. H. alhier, die sinds j.1. Dinsdag zonder kennisgeving haar ouderlijke woning had verlaten, en waarover men in onge rustheid verkeerde, en zoodoende aangifte deed bij den Burgemeester onzer gemeente, is weer terecht. Zij was bij kennissen in Am sterdam en had daar een betrekking ge zocht. POLITIE Onbeheerd aangetroffen een heerenrijwiel Verl. een rijwielplaatje. Inl. bij den gem.- bode ALKMAAR, 5 November. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 55 H.L. voer- tarwe f 700-825, 20 HL. rogge f 7.50; 165 HL. gerst f 6.50—7, idem chev. f 77.80, 431 HL. haver f 6.35—7, 256 HL. boonen, w.o.: paarde f 9—9.10. bruine f 12—15.50, citroen f 1924, duiven f 9—10.10, witte f 2327 en tuinboonen f 25—35; 5 HL. di versen: 5 HL. mosterdzaad (geel) f 16.50; 11 HL. karwijzaad f 22.60; 175 HL. erwten, w.o.: kl. groene f 10, groote groene f 20 23, grauwe f 1428, vale f 12--19 en plat te f 2122. Alles per 100 Kg. Totaal aan voer 1123 H.L. Handel goed. ALKAAR, 5 November 1937. Aangevoerd 4 stapels, zijnde 93.000 kg. Fabriekskaas f 23; Boerenkaas kleine f 23 Boerenkaas commissie f 23 alles per 50 kg. Handel goed. ALKMAAR, 5 November. Aardappelen 2.30, aardbeien 0.170.20, an dijvie 0.601.50, appelen 38, bloemkool I 5—8, idem II 24, boerenkool 2.60—3.80, bieten 1.602.60, druiven 715, gele kool 1.20, groene kool 1.50—2, kropsla 0.60i, knolselderie 2—2.60, peren 2—10.50, prei 1.50 2, peterselie 2.60—3.30, postelein 4060 ct., radijs 1—2, roode kool 1.50—3.20, selderie 1 1.60, spinazie 0.200.68, spruiten 3—7.50, snijboonen 915.50, dubbele spercieboonen 2—3, tomaten 2.60—8.60, uien 3.60—7.60, wor telen 1.50. boswortelen 2.505, witlof I 5— 6.50, idem II 2—3.50. ALKMAAR, 5 November. Kaasbeurs. Kl. Edammer 40 plus, aan bod 3030 stuks, verkocht 1650 stuks, mid- denprijs 21.50—22, hoogste prijs 24.Com missie 40 plus, aanbod 60 stuks; Ed. Kruid, aanbod en verkocht 160 stuks, prijs 21.50 p. 50 Kg. Totaal: aanbod 3250 stuks, verkocht 1710 stuks. Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 5 November. Roode kool 1.10—2.60, witte kool 0.80. Aanvoer 18.800 Kg. roode kool, 2100 Kg. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Nov. Uien 6.907.10, drielingen 5.30—5.50, grove 6.606.80, peen 1.802, rammenas 90 cj., kroten 2.60, roode kool 1.50—3.10. 25000 kg. witte kool80—1; 32000 kg. gele ÜS2?1 1~1-30 2300 k&- groene kool 1.70-2,10 600 stuks bloemkool 3.10—4.30 dito 2e soort 1,501,70 15000 andijvie 0—60 NOORDSCHARWOUDE, 6 Nov Bevel. 1.90. bl. dito 2.40—2.50, bl. aardap pelen 1.90, uien 6.607.20, drielingen 5.90, grove 6.80. gele nep 7.—, peen 1.60—1,80, kl. peen 5070 ct. spercieboonen 17 10. 600 kg. kroten 2,20—2,70 50300 kir. roode kool 1,50-3,50 20600 kg. witte kool 0.80-1 9.™, crL'kcx>1 1-1,20 11800 kS- d. witte kool joU l,oU

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 11