wm KEGELHUI: Ingezonden Bij den eersten competitiewedstrijd tusschen „Texel" en „Helder" Het Helderscli Hl Gemengd Tooneelgezelschap n.v.LAFEBER Uoelbai Groote belangstelling verwacht £eqMÜ^icAten INVENTA MAAROEN HAARDKACHELS A. v. d. LAGEMAAT Alleen wij Beide ploegen treden volledig aan Marinerampenfonds H.K.C -nieuws Stoomvaart Maatschappij „Nederland" Vertrokken personen „IN ANDERMANS SCHOENEN" RUIM GESORTEERD BILLIJKE PRIJZEN ZUIDSTRAAT 79 TEL. 370 Eventueele gem. Betalingscondities Eerste Autoslooperij en Metaalhandel, H Dc 1QHGH .Ooievaarstr.87 ZUIDSTRAAT 8-10 DEN HELDER DEN HELDER DE „SCHAKEL" NOTEERT Molenstraat 143, 145, 147, DEN HELDER De relaties, welke Texel en Helder met elkaar onderhouden, z\jn zeer oud en da teeren reeds van de oprichtingsdagen der S.V. „Texel". Immers, ongeveer 25 jaar geleden stak Helder al het Marsdiep over om als tegenpartij van de toen nog weinig geroutineerde Texel-spelers te fun- geeren. De wedstrijden in die dagen wa ren dan ook meer als oefeningsgelegen heden bedoeld dan als serieuze wedstrij den, waarin de eer van de overwinning op de eerste plaats stond. Een kwart-eeuw is verstreken en in die jaren hebben de clubs elkaar wèl dikwijls in een vriendschappelijken, maar, naar wij mee- nen, nooit in een competitiewedstrijd ontmoet, zeker niet in K.N.V.B.-verband. Ieder ging zijns weegs, Helder maakte snellere promotie, speelde tientallen jaren in den K.N.V.B., smaakte zelfs het genoegen eenige jaren tweede-klasser te zijn, degradeerde in 1927 en «taat thans bovenaan in de derde klasse. Texel's geschiedenis is even rustiger. In tegenstelling met Helder bracht zij de meeste jaren van haar bestaan in den N.H.V.B. door, waaruit eindelijk, eenige jaren geleden, pro motie naar den K.N.V.B. volgde. Eerst moest men daar genoegen nemen met een plaatsje in de vierde klas, maar na een schitterend seizoen werd tenslotte dit voorjaar men herinnert 't zich nog levendig! de derde klasse bereikt. En zoo treffen beide vereenigingen, die zoo dicht naast elkaar „leven", elkaar morgen voor de eerste maal in een com petitiewedstrijd van de derde klasse van den K.N.V.B. Een bijzondere gebeurtenis, waar het twee zulke „bejaarde" clubs be treft! Voor de betrokkenen bovendien een historisch feit, waardoor dan ook ln beide kampen groote belangstelling be staat. De verhouding op heden. Voor het sportieve welslagen van deze eerste ontmoeting staan de beide clubs ons borg. Het zal wel geen „naaimeisjes-vertoo ning" worden, integendeel het forsche element zal wel degelijk een woordje meespreken, maar dat het buiten de schreef zal gaan ge- looven we niet. Hoe is 't met de krachtsver houding gesteld? Wel, laten we eerst eens bezien, wat beiden tot nu toe gepresteerd heb ben: Helder (no. 1) Texél (no. 9) 6 5 1 21—11 10 6 2 4 5—21 4 Het valt niet te ontkennen, dat de cijfers der Texelaren niet in de schaduw van die van Helder kunnen staan. Het verschil zit vooral in de voorhoede. Waar de groenzwarte aan vallers in 6 wedstrijden slechts 5 maal het vijandelijke doel wisten te vinden, boorden de wit-zwarte aanvallers in eenzelfde aantal wedstrijden 21 gaten in het vijandelijke net. De verdedigingen zullen elkaar niet zooveel ontloopen, ook al zijn de cijfers voor T. ook hier ongunstiger. We vermoeden, dat echter een vergelijking van de halflinie weer in het voordeel van de Helderschen zal uitvallen. En zoo slaat in theorie de balans dus wel ten gunste van de withemden door. Of zich dat ook in de p r a k t ij k zal manifesteeren? Normaal gesproken wel, maar wat is in voetbal nu normaal? HollandiaTexel 0-1, HollandiaZaandijk 4-1 of ZaandijkTexel 10-1 De thuisclub geniet het niet te miskennen voordeel van eigen terrein, dat door zijn be perkte afmetingen de verschillende bezoekers al moeilijkheden op zichzelf oplevert. Verder zal er met een moed en verbetenheid ge streden worden, wat meer dan eens onover winlijke wapens bleken te zijn. Helder zal daartegenover haar grootere routine, goede spelopvatting en betere techniek tegenover stellen en zoo is het niet teveel gezegd, als alle voorwaarden aanwezig zijn om een interessant, boeiend treffen te verwachten. Het Marine,rampenfonds heeft dezer dagen haar algemeene vergadering gehouden, in het kantoor van de Algemeene Reedersvereeni- ging, te Den Haag. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer P. J. Jager, het verscheiden van het bestuurslid mevrouw. M. de Boer- Jongkees. Tot ondervoorzitter werd benoemd de heer G. Ritmeester, burgemeester onzer gemeente. In de plaats van het overleden bestuurslid Stamperius werd gekozen de heer J- P. G. Postuma, directeur van de Rotter- damsche Bank Vereeniging te Den Helder. Het kapitaal van het Fonds bedroeg aan het eind van het boekjaar 19. 796.56. In 1936 werd in totaal een bedrag van 1. 098.90 aan ondersteuning uitgegeven. De gekweekte rente bedroeg 919.46. De geanimeerde besprekingen behels den o.m. een vereenvoudiging van de administratie en een poging, welke bij den minister van Waterstaat gedaan is om het Monument „Voor hen die vielen" op de plaats van het oude Peperhuisje te doen neerzetten. Dit in verband met het feit, dat het monument door de ver hoogde rijwegen, letterlijk en figuurlijk gesproken, „in de put zit". Volledige elftallen. Beide ploegen zullen volledig aantreden, n.1. als volgt: Texel Dukers D. Zuidewind H. Neyens J. Helsloot G. Witvliet A. Huizinga N. de Graaf H. Ran M. Vlaming P. Kikkert P. Neyens O S. Wieren Godschalk K. Bijl v. Beekhoven Klesewetter H. Quant P. Hoebe L. Trap W. de Jong J. Smit G. Kenter Helder Schiedsrechter is de heer Miezerus uit Haarlem, een oud-speler van H.F.C. Er hebben in de afgeloopen week allerlei praatjes rond den persoon Dukers en de ver eeniging Helder de ronde gedaan. Reeds heb ben beiden door een openlijke verklaring in dit blad het voedsel aan al deze „geruchten" ontnomen. Toch zal veler aandacht op het werk van Dukers gevestigd zijn. Wij stellen er prijs op hier als onze verwachting uit te spreken, dat de T.-keeper, die bovendien aan voerder van zijn ploeg is, zijn doel op even serieuze en uitstekende wijze zal verdedigen als hij dat immer voor Texel gedaan heeft. De mogelijkheid, dat hij een „slechten" dag heeft is natuurlijk aanwezig, maar wij achten de sportieve begrippen én van Dukers en van de H.F.C. „Helder" te hoog, dan dat er zelfs maar aan eenig „misdrijf" gedacht zou kunnen worden! Zondag a.s. speelt HKC twee wedstrijden en wel tegen Zaandam Zuid 3 en tegen ZKV 4 Zaandam. Als de voorteekenen juist zijn, beloven deze wedstrijden zeer spannend te worden. De wed strijd tegen ZZ zal voor de HKC-ers niet meevallen en alle zeilen dienen dan ook bij gezet te worden om een behoorlijk resultaat te behalen. De wedstrijd vangt aan om twaalf uur. De tweede wedstrijd tegen ZKV vangt aan om drie uur. Dezen wedstrijd is voor HKC nog niet verloren, al valt er van den uitslag niets te zeggen. Ook dezen wedstrijd dient er be hoorlijk aangepakt te worden. Beide wedstrijden worden gespeeld op het terrein aan de Sportlaan. NOG EENS HET EIJERLANDSCHE HUIS. Geachte Redacteur, In uw blad van 23 Oct. j.1. Is verschenen een artikel van den heer v. d. Vlis, den schrij ver van „Voorbije Dagen", als antwoord op het ingezonden stuk van mij. Belangrijk was dat antwoord voor mij, om dat de heer v. d. V. niet meer terugkomt op hetgeen hij eerst schreef, n.1.: a. als zou het Eyerlandsche huis in 1699 gebouwd zijn; b. dat niet de kastelein Kikkert op De Koog begraven ligt; c. (en dit wel in het bizonder) over de buikpijn van den zoon van Margaretha v. d. Merct (dit is de naam uit het doopboek, dus niet v. d. Markt). Het boekje van „Allan" is niet betrouw baar zegt gen. heer voorts. Allan zou pla giaat gepleegd hebben door gedeelten uit het boekje van Van Cuyk over te schrijven. En de heer v. d. Vlis doet zelf niet anders dan gedeelten overnemen uit dat „onbetrouw bare" boekje, waarvan hij in zijn eerste ar tikel zegt, dat dit het eenigste belang rijke werk is dat over het eiland Texel verscheen. Ik wil daarbij nog noemen het boekje van Van Cuyk, dat ook zeer belang rijk is. Wanneer dan ook de heer v. d. V. den inhoud dezer beide boekjes woordelijk over neemt, zonder commentaar of aardigheden van hem zelf, dan eerst geeft h(j aan Helder- sche en Texelsche lezers (essen) een stukje geschiedenis waar zij iets aan hebben, boven dien geschreven in den spreektrant van dien tijd, heerlijk om te lezen. Dat de heer v. d. V. luchtigjes over geschie denis kan schrijven (wat ik mijn eerste schrijven deed uitkomen), bewijst hij alweer door te schrijven „Margaretha v. d. Markt, van wie de heer W. N. Kikkert een verre en trotsche nazaat blijkt te zijn. Ik zou tot den geachten schrijver willen zeggen, ja waarde heer, men moet trots zijn op het voorgeslacht, want juist dat geslacht maakte de geschiedenis, waarover gij thans schrijft. Hoogachtend, W. N. KIKKERT. Amsterdam. November 1937. Antillenstraat 9 (2 hoog). BEVORDERING, De majoor-intendant P. P. W. van Leeuwen, toeziende-chef over de militaire verplegings-in- richtingen, alhier, is bevorderd tot luitenant kolonel. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is 5 November te Tanger aangekomen. MAANDAG KOMT Hr. Ms. „DOUWE AUKES" NAAR NIEUWEDIEP. Naar wij vernemen zal Maandag Hr. Ms. „Douwe Aukes" binnenloopen, komende van haar basis Vlissingen. Het is de bedoeling het schip Zaterdag, den 13 d.a.v. op te leggen. Hr. Ms. „BRINIO" NAAR NIEUWEDIEP. Hr. Ms. „Brinio", momenteel nog te Vlis singen, zal in den loop van de volgende week de haven binnenkomen, teneinde, evenals Hr. Ms. „Douwe Aukes" opgelegd te worden. DE „GELDERLAND" NAAR PONTA DELGADA VERTROKKEN. Hr. Ms. kruiser „Gelderland", onder bevel van den kapt.-luitenant ter zee P. B. M. van Straelen, is, onderweg naar West-Indië, op 4 November van Gibraltar naar Ponta Del- gada vertrokken. MAILVERZENDING HR. MS. „HERTOG HENDRIK". De laatste verzending van correspondentie bestemd voor Hr. Ms. Hertog Hendrik te Gi braltar zal niet op 8 December doch op 1 Dec. e.k. plaats vinden. Laatste buslichting ten Hoofdkantore om 16.10 u. Overplaatsingen. De hoofdofficier van den Marine-stoomv.- dienst 2e kl. W. Dollekamp, de officier v. d. Marine-Stoomv.dienst 2e kl. M. A. W. Bos en de luit. ter zee 2e kl. J. Metz, wegens lang durig verblijf in Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld. De officier van den Marine-Stoomv.dienst 2e kl. E. C. Leertouwer is gedetacheerd te Friedrichshafen, voor het houden van toezicht bij den afbouw der gecontracteerde vliegboo- ten voor de Marine aan de Dornier Metall hou tenfabriek ad daar. De luit. ter zee le kl. J. A. L. Muller, ge plaatst bij het Departement van Defensie, is werkzaam gesteld bij de Ile afdeeling A (Marine-staf). Schipper J. C. Breedveld van Ws. Vlissingen naar Ws. W.o., 5 Nov. Adj.o.o.-machinist B. C. de Bruin van Ws. Vlissingen naar Van Speijk, 17 Nov. Korpl.-machinist F. G. Furer van D. Aukes naar Van Speijk, 15 Nov. Korpl. der mariniers G. Sluik van afd. Marns. Rotterdam naar Ws. Vlissingen, 17 Nov. Kwartiermeester A. L. Knaape van Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 3 Nov. Korpl.-machinist A. G. Tichelaar van O.Z.D. naar Van Speijk, 5 Nov. Korpl.-machinist H. D. Meerbeek van Schor pioen naar Van Speijk, 5 Nov. Matroos le klasse H. T. Bos van A. v. d. Hulst naar Ws. W.o., 15 Nov. Hofmeestersmaat G. C. A. Booijen van O.Z.D. naar Ws. W.o., 2 Nov. Marinier le klasse H. E. v. Gameren van J. v. Brakel naar Kaz. W.o., 2 Nov. Marinier le klasse H. J. Hendrikse van de Mok naar Ws. Wo., 1 Nov. (Onder intrekking der op 1 Nov. bevolen overplaatsing naar de Marinekazerne te W.o.). Stoker le klasse J. G. v. d, Logt van Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 4 Nov. Marinier le klasse C. van Baarle van Ws. W.o. Mariniers le klasse C. van Baarle en M. Ter morshuizen van Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 19 Nov. Stokers le klasse M. v. d. Burg, H. T. Schil- ham en F. J. de Kooning van Ws. Vlissingen naar Ws. Wo., 5 Nov. Bevordering. Matrozen 2e klasse W. A. v. Toorenenburg en J. den Rooijen tot matroos le klasse, 1 Nov. Matroos 3e klasse F. van Tatenhove tot matroos 2e klasse, 1 Nov. Stoker 2e klasse J. J. v. Reijsingen tot stoker le klasse, 1 Nov. Aangewezen voor uitzending naar Oost-Indië. Majoor-vliegtuigmaker (M) E. Westerveld is aangewezen om 19 Nov. per v.s. „Kota Nopan" naar O.I. te worden uitgezonden. Met ontslag uit den zeedienst. Stafmuzikant A. C. Hendrikse, 16 Nov. Met ontslag uit den zeedienst in Oost-Indië. Matroos 2e klasse, P. Bostelaar, 1 Nov. Matroos le klasse J. Kopijn, 1 Nov. COHTRAETBRIDCC Alle vragen betreffende deze rubriek kun nen gericht worden: „Aan den redacteur van de Bridgerubriek der Heldersche Courant". De vragen en opmerkingen worden door ons doorgezonden. Dat bij de gewone dageljjksche bridge-par- tijtjes een eindcontract wordt bereikt, waar veel meer slagen worden gemaakt dan ge boden, zal elke bridge-speler heel gewoon vinden, maar dat zooiets ook voorkomen kan bij de wereldkampioenschappen, waar toch de beste spelers van de verschilende landen tegen elkaar uitkomen, is minder gewoon. Toch heeft zich in Boedapest, bij de on langs gehouden landenwedstrijden, een der gelijk geval voorgedaan, en wel op het vol gende spel: S. v.7.2. H. a.h.6.4.3. R. v.7. K. v.5.4. S. h.10. H. v.10. R. a.b.10.3. K. b.9.8.7.2. N. W. O. z. S. a. H. 8.7.5. R. 8.6.5.4.2. K. a.10.6.3. S. b.9.8.6.5.4.3. H. b.9.2. R. h.9. K. h. O. had dit spel gegeven en, nadat de drie eerste bieders hadden gepast, vond N. zijn kaart hiervoor te mooi en meende een deel score te kunnen bereiken, waarom hij 1 H. opende. O. bleef passen en Z. antwoordde met 1 S., waarop werd rondgepast. Het eindcontract lijkt wel het juiste, want de tegenspelers zijn in elk geval in het bezit van de tophonneurs der troefkleur en van de azen van de lag kleur, zoodat een manche toch nooit te bereiken zou zijn geweest. Het resultaat van dit spel was echter geheel an ders dan verwacht werd. West kwam uit met K. 9, uit den blinde werd een kleine gespeeld en O., die met zijn aas nog achter de vrouw wilde blijven zitten, speelde ook klein, waardoor de K.h sec van Z. werd gemaakt. Z. vervolgde met een kleine R., waarop W. eveneens klein speelde en dat R.v. van de tafel werd gemaakt. Terugge speeld werd een kleine K., nu speelde O. zijn aas, omdat hij bang was, dat Z. de boer zou maken, doch het was reeds te laat, het K. suis werd afgetroefd en met een kleine H. naar H. aas werd de tafel weer aan slag gebracht, zoodat Z. de gelegenheid had op de vrij ge worden K. v. zijn laatste R. weg te spelen, waarna de volgende R. van tafel In de hand werd getroefd. Nu speelde Z. een kleine troef naar de v. en W., denkende dat Z. onder z'n aas uit speelde teneinde de v. te kunnen maken, zette de S. h. in, waarop het aas van zijn partner moest vallen!! Door de gunstige verdeeling van de H., waardoor H.v. en H. 10 onder H. a. en H. h. moesten vallen, werd ook de H. b. in Z.'s hand een slag, zoodat de tegenspelers in 't geheel I slag maakten, waardoor het eindcontract van 1 S. 6 gemaakt tot resultaat had. 't Eigenaardige is, dat eigenlijk geen der tegenspelers iets kan worden verweten, om dat natuurlijk de grilige verdeeling van de Zuidhand niet bekend is. Zou de verdeeling van deze hand normaal geweest zijn, dan zou de verdediging, op deze wijze zooals nu ge speeld is, op z'n sterkst geweest zijn. Vervroegd vertrek uit Genua van de uitgaande passagiersschepen. Als uitvloeisel van de beslissingen der con ferentie te Nyon volgen de schepen der N.V. Stoomvaartmaatschappij „Nederland" in de Middellandsche Zee de beschermde route, welke o.a. voor de van Genua vertrekkende schepen een langere route beteekent. Teneinde het hiermede gepaard gaande tijds- verlies op te vangen, heeft de Nederland besloten, het vertrekuur van Genua, dat tot nu toe op 14 uur was bepaald, voorloopig tot II uur v.m. te vervroegen, ingaande met het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" op 12 No vember van Genua. Dientengevolge zal de speciale trein met passagiers en post in aan sluiting op de „Johan van Oldenbarnevelt" Donderdagmorgen 11 November om 10.46 in plaats van om 14.30 van Den Haag S.S. ver trekken. De verdere tjjden zijn als volgt: Utrecht C.S. 11.42, Arnhem 12.33, Zevenaar 12.53. D. VerweU, landarbeider, naar Lunteren, Kolonie Leger dFr.HR."L Gonggrijp en gezin, lult. ter «e, naar Soera- bapr'. H. Maurick, loopjongen fa. Appel en Adolf, niar ^Maria'catharlna 'verfaille. verpleegster, naar Bloemen- dALlV0Ve"dk"sen,ekn«rUiHeer-Hugowa»rd, Middenweg D 118 p a. IJ. Ploeg:. x v«en- Cornelia Antbonia de Groot, naar Deventer, veen ^fecfnóra Clementia van Daele, dienstbode, naar Vlil- singen, Prinsenstraat 15. Gerarda Ligthart—Rijkers, naar ??erabaJa-am-m.tr A. C. van Boven en gezin, naar Haarlem, Sillemstr 26. Julia Leentje Theodora MollyBruininger en kinderen, naar Nijmegen, HeijderUckstraat 68. L. Sebus, naar Amsterdam, BuikslooterdUk 808 bU G. Martini. Klazina Geertruida Hermina van den Berg, aiensi bode, naar Medemblik, van Houweningepark 8. L. Schoonhoven, kapper, naar Voorst, Twello, Duister- 6 Doorman, naar Enschede, H. B. Blijdenstein- UAntoinette Stephanle Tiebout, naar Epe, Jeannette Elisabeth de Bruin—Kroos en kinderen, naar Nieuwerkerk a. d. IJssel, Tochtweg D 57. Christina Catharina Petersen, hulp in de huishouding, naar Zandvoort. Paradijsweg 15. Wilhelmina Gijswijtvan Milligen, naar Amsterdam, Nwe. Heerengracht 141. N. Drabbe. tijd. opz. genie, Utrecht, naar ZUpe, tw- Maartensvlotbrug D 103. J. Veldstra en echtgen., naar Hilversum, Hooge Laa*« d0WedS deeltje OosthuizenVries, naar Amsterdam, Groote Kattenburgerstraat 148 I. Wiebren Adema. werkman, naar Workum, Dwarsnoora A 24. Alph. Pierre Auguste Verschoore, naar Oost en West Souburg, Oude Middelburgschestraatweg 77 b\J van den Bekg' Massee en gezin, maj.-macht., naar Vlissingen, A. Dekenstraat 163 boven. Wed. Adriana Grootveldden Heijer, naar s-Graven- hage, Scheveningen, Renbaanstraat 80. L. Visman, naar Amsterdam, Brahmsstraat 1. H. van Zwol en gezin, koopman in galanteriën, nkar Alkmaar, Oudegracht 46. C. Bakker en gezin, timmerman, naar Koog aan den Zaan, Badhuisstraat 5. Kathelina Pieternella Sara Klok—Rietdijk en z., naar Oostvoorne, Duinstraat B 105. Ernestine Clemence EijmersGeers en z., naar Ter- neuzen, Dijkstraat 94. H. A. Hofmeijer en echtg., naar Apeldoorn, Kruisakker- weg 13. - Margaretha Johanna Evers, naar Alkmaar, Druiven- laan 36. Clasina Cornelia van der KlootEvers, en kinderen, naar Alkmaar, Heul 28. Chr. H. Petri en echtg., gep. K.M., naar Amsterdam, 2e Rozendwarsstraat 19 I. J. Chr. M. Verhoeff, étaleur, naar Rotterdam, Oost Zeedijk 69a. Maartje Hofmejjer—van Eijsden en kinderen, naar Apeldoorn, Kruisakkerweg 13. H. R. Boogaard, naar Arnhem, Velperweg 83. H. van Zwol en gezin, koopman in galanteriën, naar Alkmaar, Oudegracht 46. Sandria Josephina Baasvan der Post en I., naar Deventer, le Weertsweg 37. Cornelia Clowtingde Jong en d., naar Alkmaar, Korte Landstraat 27. Elvire Robertine Pauline Heresvan Zutflen, naar Vel- sen, IJmuiden, Dirk Hartogstraat 46. H. Plekkenpol en gezin, sergt.-machinist, naar Soera- baja. Catharina Rosalia PlugCorthals, naar Vlissingen, Nieuwstraat 61. J. M. Verschoor en gezin, korp.-schr. K.M., naar Am sterdam, Bonistraat 22 I. Gezina Jantina BuurmanBoer en d., naar 's-Graven- hage, Natalstraat 81. B. G. Merck en gezin, korp.-monteur, naar Amsterdam, Jacob van Lennepstraat 191 III. Maria Catharina Henriëtte TamerisNeidhöfer en kin deren, naar Soerabaja. P. Sandérs en gezin, klerk Raad van Arbeid, naar Am sterdam, Houtmankade 66. Sipke Johannes de Vries en echtg., sergt.-kok, naar Amsterdam, Brouwersgracht 94 huis. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 5 Nov. te Southamptoa. Saleier, u., pass. 3 Nov. Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ceres, 4 Nov. te La Goulette. Colombo, 3 Nov. v. Madeira. Ganymedes, pass. 4 Nov. Finisterre. Juno, pass. 5 Nov. Vlissingen. Mars, 4 Nov. v. Tunis. Oranje Nassau, 4 Nov. v. Madeira. Poseidon, 4 Nov. te Piraeus. Saturnus, 4 Nov. v. Piraeus. Stella, 5 Nov. te Rotterdam. Stuyvesant, 4 Nov. v. Madeira. Tiberius, 4 Nov. te Napels. Triton, 4 NoV. v. Ohio. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, t., 4 Nov. v. Santos. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe, 3 Nov. te Lorenzo Marqués. Le Maire, 31 Oct. v. Saigon. Roggeveen, 2 Nov. te Hongkong. Swartenhondt, 31 Oct. te Singapore. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Binnendijk, 5 Nov. v. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Jaarstroom, u., 3 Nov. v. Dakar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang, 3 Nov. v. Soerabaja. Tjinegara, 2 Nov. te Hongkong. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Tanimbar, 3 Nov. v. Sabang. ROTTERDAMSCHE LLCCD. Kota Agoeng, 5 Nov. te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 5 Nov. v. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Laertes, 5 Nov. te Amsterdam. Polyphemus, pass. 3 Nov. Gibraltar. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika L(jn). Bloemfontein, 5 Nov. v. Hamburg. Jagersfontein, u., 4 Nov. v. Kaapstad. Springfontein, u.. 3 Nov. v. Aden. Randfontein, 5 Nov. te Amsterdam. speelt ZONDAG 7 NOVEMBER van DOM. DE GRUYTER in 't GEBOUW van den R.K. VOLKSBOND, Molengracht, 'savonds 8.15 precies. EN even de hoogste waarde o or Sloopauto's en goede Auto's en Machineriën. Slooparij BASSINQSACHT 151 Laat ons een achter licht met rijkskeur van solide kwaliteit aan uw rijwiel aanbrengen. Hierbij wordt medegedeeld, dat het de bedoeling is op te richten DE N00R9H0LLANDSCHE CONSUMPTIEMELKVEREENIGING TE ALKMAAR (N. H. C. M V), geldende voor Noordelijk Noordholland. De hiervooront- worpen concept-statuten liggen voor belanghebbenden ter inzage in het Gebouw van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar tot Woensdag 10 November 1937, des namiddags 14 uur. Bezwaren tegen deze statuten kunnen tot dien tijd schriftelijk worden ingebracht bij den tweeden onderge- teekende. Namens de Commissie van Voorbereiding, Ir. D. C. DE WAAL, Voorzitter Dr. D. MOL, Secretaris. Zalen voor Bruiloften, Partijen en Vergaderingen alwaar Vergunning aanwezig Is. Ook de ruimen benedon Tooneelzaai met of zonder orkest. Vraagt prijs.z„t bll]ijk Haarden, Haardkachel*, groote Salamander kachels, Fornuizen Stof zuigers. Dreiaoira, Divans, Crapeand, en Fauteuil.tellen, Kindc i waoen. Eietaen enz. enz. P. S. Ook in nieuwe meubelen rijk gesorteerd en laagst in prijs De laaste nieuwe Haard, Haardkachels en Fornuizen voor vraagt U het eens, Voor het kopen ruilen of verkoopen

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7