HEN SHULI. DEKKERS Benauwd Wie krijgt de fiets? op de Texelsch nieuws Derde Blad W^T GEWiHl ÜS@lC®Pi^f U/Hte Y3io4co-aft: Goed spel van Jenny Jugo RLafo&'JAsaleJL Geniaal werk van Peter Lorre Wst? Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Thans slechts 75 ct. per flacon! Ju'-ati-TA&aiei: Men gaf hem 'n geweer Oudeschild Eigen bezorgers voor onze krant Openstelling poststation Den Hoorn Opening „Ons Huis" vah ikoaqt fai ook Uw êoJdiBr. J k preirihbeurtetT Burgerlijke Stand Jje/veJUxJ/i pAaatjz r Peter Sorre en Edward Arnold ln „Schuld en Boete" („Raskolnikov") (Rialto). De hoofdfilm, welke deze week in het Rialto-theater draait, is getiteld „Ras kolnikov", een bewerking van het wereld vermaarde drama van Dostojevski „Schuld en Boete", een film, die wij on geveer een jaar geleden in hetzelfde theater zagen, gespeeld door Harry Baur in de rol van commissaris van politie en die van den moordenaar door Pierre Blan- chard. Men gaat onwillekeurig vergelijkingen ma ken: en is men dan eerlijk, dan komt men tot de conclusie, dat de rol van commissaris waar schijnlijk enkele nuancen beter door Baur ge geven is. Daartegenover zien wij thans een weergave van den hoofdpersoon door Peter Lorre, zoo ongelooflijk sterk, zoo weergaloos suggestief, dat men deze geheele film als een soort ob- sesie niet alleen meemaakt, maar in de letter lijk beteekenis van het woord „beleeft". Be leven... ja, dó.t doet men deze film, men be leeft het politioneele drijven naar de oplos sing en men beleeft de misdaad, zooals die ons getoond wordt van de ziel uit. Daar is in deze film slechts één rol en één speler: het is Peter Lorre, die rasfilmer, de man, die eens een wereldreputatie verwierf met zijn „M" („Mörder"). Lorre, een persoon lijkheid, wiens gelijke men op het witte doek van 5 werelddeelen tevergeefs zoekt. Zijn talent, zijn geniaal filmen, onder woor den te brengen is een onmogelijke opgaaf. Het is alles sfeer wat deze man geeft. Sfeer... hij vult de atmosfeer met zijn unheimische tegenwoordigheid, hij weet het lugubere in alleen reed3 de v e r s c h ij n i n g te brengen en is daarin knapper dan 100 Boris Karloffen te zamen. Want hier behoeft de sfeer niet met maskers en requisiten kunstmatig aan gebracht te worden, doch straalt volkomen natuurlijk uit het wezen van dezen man. Over het verhaal zullen wij zwijgen. Het is de geschiedenis van een moord, spelende in het oude Moskou. Een mensch, een geniaal mensch, krepeert van ellende en slaat een pandjesvrouw neer. Een moord. Politie onderzoek... Men zou denken een goedkoope story, doch men slaat de plank mis. Want het is onder de buitengewoon knappe regie van niemand minder dan Dietrich's ontdekker en „maker" Joseph von Sternberg gelukt van dit onster felijk menschelijk arama een film te maken, waarover reeds verscheidene maanden ge sproken werd en waarover ook nog langen tijd gesproken zal worden. Wij kunnen deze film recommandeeren. Men moet haar gaan zien, vooral zij, die van de film meer eischen dan een amusements medium, meer dan vroolijkheid en comedie, meer dan een paar uur vergeten der aardsche verdrietelijkheden. De film grijpt U aan. Twee uur lang. Ze laat U niet los, maar voert U naar een zeer speciaal gebied van het genre dat men „sen satie" zou kunnen noemen. Raskolnikov... een super-prestatie niet alleen van Von Sternberg en enkele bijrol vertolksters, maar bovenal van Peter Lorre, die wij hier zien in een werk, dat, zoo het al het fenomenale ,.M" niet overtreft, dit toch ongetwijfeld evenaart. Men verzuime niet er kennis van te nemen. Door bijzondere omstandigheden was de film „De Parvenu", met Harry Bauer, niet aange komen, maar desalniettemin heeft de heer Van Twisk kans gezien om de hand te leggen op een uitstekend Duitsch filmwerk „De ge vaarlijke Leugen" met Jenny Jugo in de hoofdrol. En niet alleen de charmante en bekoorlijke Jenny Jugo speelt een uitstekende rol, maar daar is Theo Lingen, die op de hem eigen wijze een rol vertolkt, die geestig en origineel ge noemd mag worden. Lingen is de laatste jaren een ware ster gebleken. Als komiek kent hij zijns gelijken niet. Het droge gezicht, dat ge paard gaat met zijn eigenaardige manier van optreden, is steeds opnieuw weer een attractie op zichzelf. Over het spel van de hoofdvertolkster kun nen we kort zijn. Jenny Jugo is voor den bio scoopbezoeker een graag gezien type. Haar vlotte optreden, de glimlach, die zich steeds weer op het juiste oogenblik baan breekt, we behoeven het niet te verzwijgen, maar de gedis tingeerde charme, die van haar persoon uit gaat is bijzonder gevaarlijk voor een „vrijge zellen" hart. Als tegenspeler treffen we ook nog Harry Liedtke aan. Wel een film dus, waarin een keur van sterren voorkomt en die dan ook een geslaagd geheel is geworden. De film na de pauze, een Amerikaansche, getiteld „De kleine piraat", is een sensationeel product. Sybil Jason, die we de bijna, wat haar bekendheid betreft, een tweede Shirley Temple kunnen noemen, speelt hierin de rol van pirate. Evenals in het bovenbescheven Duitsche pro duct, komt ook weer in deze film een aantal zeer bekende, maar nu Amerikaansche, ster ren voor. Noemen we slechts May Robson en Guy Kibbe. Het mag nu niet direct een thriller eerste klas genoemd worden, een feit is het, dat ze diverse spannende, aardige momenten heeft, terwijl vooral de opnamen van uitstekende kwaliteit z:jn. Ongetwijfeld is het programma van de Witte dan ook goed verzorgd te noemen. y Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken tijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pleeg oen geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal. Nog zijn Uw organen ge 2ond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na- 'uurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dat oie taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die s'°Pt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vf ruim en d> r1 - en a 'emha1'' Een opname uit „Men gaf hem een Geweer" (Tivoli). Sterk gespeelde hoofdfilm in Tivoli met prachtig spel van Spencer Tracy. In de Tivoli draait dezer dagen een huiten- gewoon sterk gespeelde film. Dat is „Men gaf hem 'n geweer", de veelbesproken en veel omschreven productie van de Metro Goldwyn Mayer. „Men gaf hem 'n geweer", dat is de film van hen, die uit den oorlog komen in een ontredderde maatschappij, waar voor hen geen plaats is. En al is die plaats er, dan is het nog zeer kwestieus of zij, die eenige jaren achtereen een geweer in de handen gedragen en daarmee gedood hebben, die plaats kun nen bezetten, dan wel kunnen b 1 ij v e n be zetten. Dit is de film van den „forgotten man", den vergeten man, die vóór hij naar het Wes telijk front vertrok, was, zooals millioenen jongemannen, niet beter en niet slechter, niet slapper en niet flinker. Maar het geweer, dat men hem in handen gaf, maakte van hem een duivel: mèt het geweer was hij en voelde hij zich sterker en machtiger dan iedereen, zonder geweer was hij niet anders dan een lam, alleen niet zoo onschuldig De schier mystieke kracht van zijn wapen, heeft Jimmy (Franchot Tone) ondervonden, toen hij in zijn eentje een mitrailleurnest ka pot Echoot. Het geweer geeft hij niet meer uit handenook niet toen hij teruggekeerd was in de „States" en burger geworden. Jim my blijft dooden, hij .wordt een gangster en hq eischt zijn levensrechten op met de hand aan den trekker Ziedaar de tragedie van den man, die aan het front verkeerde. Maar daar is ook een andere figuur, die in dezelfde omstandig heden verkeerde. Zijn trouwe vriend (Spencer Tracy) die sterker bleek in den strqd tegen de psychologie van den oorlog. Die man^blijft Jimmy trouw, ook als hij ontdekt, dat hij een misdadiger geworden is. Hij kan zijn vriend niet van een gruwelijken dood redden, hij wordt neergeschoten door de politie, die hem op het spoor gekomen is. En als Tracy bij het lijk van zijn vriend staat, dan weten we dat er een nieuw argument is. dat deze volks film bij uitnemendheid zoo geschikt maakt voor dezen tijd. Zij laat immers nog eens duidelijk zien, waartoe de man, die den oor log overleeft, kan komen, hoe hij levend van het front kan komen en toch dood voor zijn verdere leven. Op dit gegeven heeft de regisseur W. S. van Dyke zich met alle kracht en vaardig- heoid, die in hem is, geworpen en hij heeft een werk geschapen, waarin ellende, nood, spanning, moord, opoffering en vriendschap elk hun deel opeischen. Prachtig werk lever de ook die onvergetelijke karakterspeler Spencer Tracy en in de laatste gedeelten van de film ook Franchot Tone. Gladys George vervult de vrouwelijke hoofdrol en ofschoon wij haar nooit eerder op het witte doek za gen, maakte zij toch een indruk van groote routine. De eerste film is een vroolijke revue, waar in o.m. enkele bekende songs van Araeri- kaansch allooi, uitstekend gebracht worden. Nelie en Josien Pool brengen onze krant rond. Met ingang van Maandag a.s. zal onze krant, door eigen bezorgsters, bij onze abonné's op Oudeschild worden bezorgd. De krant zal daardoor vroeger bij onze abonné's zijn en wij vertrouwen, dat het contact tus- schen de krant en onze abonné's daardoor nog sterker zal worden en dat we er nog vele nieuwe vrienden hij zullen krijgen. Nelie en Josien Pool, bij alle Oudeschilders bekend, zullen de Heldersche Courant van Maandag af rondbrengen. Men kan bij de meisjes Pool zich ook opgeven als nieuwe abonné' Zij zullen naam en adres gaarne noteeren. Met ingang van 15 Nov. a.s. zal het post-, telegraaf- en telefoonstation te Oudeschild ge opend zijn: a. Voor den postdienst: Alle werkdagen van 9 u.10.30 u.; 14.30 u.15 u. en 18 u.19 u. b. Telefoondienst voor aangesloten ab.: Alle werkdagen van 8 u.20 u. Des Zondags van 8 u.9 u. Bovendien zal des Zondags gelegenheid wor den gegeven tot het afhalen der correspon dentie. EEN DIE ZIN IN EEN BAD HAD. Dezer dagen geschiedde het, dat een moe derziel alleen staande Fiat op het parkeerter rein aan de haven, plotseling zin kreeg eens zonder bestuurder een tochtje te gaan maken. Het zacht glooiende terrein bood hiertoe dan ook een schitterende gelegenheid om flink op gang te komen. Helaas was de tocht gauw af- geloopen, daar de in de haven gemeerd lig gende „Marsdiep" volkomen den weg versperde en het sombere Fiatje slechts genoegen moest nemen niet verder dan den havenrand te rijden, waar hij inmiddels door een sterkere broer, een vrachtwagen, met alle vier pooten op den be- ganen grond werd getrokken. Woensdagavond 10 Nov., is het vernieuw de en vergroote vereenigingsgebouw van de N.-H. Gemeente op feestelijke wijze in gebruik genomen. Ds. Moen, ging in zijn openings woord uit van de nieuwe naam: „Ons Huis". Naast de Kerk voor de openbare Eeredienst, moet dit jeugdgebouw het brandpunt worden van het meer dagelijksche gemeente-leven: catechisatie, vereenigingen, gezellig samenzijn in allerlei vorm. Voor dit doel is „Ons Huis" nu bijzonder geschikt gemaakt; 't is een vroo- lijk en prettig gebouw geworden, waarvan spreker hoopt, dat het voor velen een echt tehuis zal worden. Ds. Moen dankt den Kerkeraad, Kerkvoog dij en Notabelen voor hun' buitengewone mede- en samenwerking, de teekenaar, de heer Moen, voor zijn belanglooze arbeid, de uit voerders van het werk, en in het bijzonder allen die dezen avond voorbereid hebben: de jongeren. Dan wordt het programma vlot afgewerkt: Zangvereen., Meisjes- en Jongel. vereen., en Jongensclub leveren om beurten bijdragen; de vele aanwezigen ('t was meer dan vol) ge nieten; er zijn ook vele alleraardigste monu menten, we noemen de stukjes in Texelsch dialect en de wintertafereeltjes: Baanveger en Sneeuwman. Een verloting leverde een zeer gunstig financieel slot. 't Is al ver over 12 uur als Ds. Moen deze bijeenkomst met dank gebed sluit. Donderdag werd hetzelfde programma nog eens herhaald. Wij ontvingen dit verslag te laat voor ons nr. van gisteren. Red. H. Crt. „ROGGO" is in Den Helder verkrijgbaar a 8 ct. per pakje bij; L. Janssen; C. Wiering; J. v. d. Leek; G. Wieren; L. A. v. Hees; M. en G. KoffemanJ. ZoonC. Geervliet J. Slikker; C. Krigée; J. Wiering en bij Lammers Oplossingen Puzzle-wedstrijd kunnen tot 18 November worden ingezonden Het aantal oplossingen van den slagzin, dien we Woensdagmiddag op onzen Kinder middag hebben uitgegeven, is niet groot ge weest. Van de ruim vierhonderd bezoekertjes hadden er 61 de oplossing gevonden en van die 61 waren er nog 35 fout, zoodat het aan tal goede oplossingen slechts 26 bedroeg. Mevr. PrinsRol, Den Burg, raadde 25 goede oplossingen, zoodat zij de gelukkige winnares van de fiets is. Zy kan deze by de firma Leféber, in de Warmoesstraat bestellen. Den heer Laféber hebben we hiervan reeds in kennis gesteld. Was de slagzin te moeilyk? Neen, we ge- looven het niet, temeer waar we den zin van achter naar voren hadden opgegeven en we dus zelf in de veronderstelling waren, dat wanneer men één woord zag, men ook ge makkelijk tot de oplossing van de andere woorden zou komen. Het was dus slechts het teruglezen van de woorden, van achter naar voren. De slagzin luidde: De Heldersche Courant, eenigst dagblad met Texelsch nieuws. De fout, die het meest gemaakt is, was dat men schreef „eenigste dagblad". Een e dus teveel, die door ons niet opgenoemd was. Het blijkt dat ook de meeste inzenders zich vergist hebben in de puzzle kwaliteit van onze Texelsche abonné's, want zij schatten dat er twee- tot driehonderd oplossingen binnen zouden komen. Volgende keer zullen we het nog gemak kelijker maken! FILMVERTOONING. Woensdag 17 November des avonds te acht uur zal in de Geref. Kerk te Oosterend ver toond worden de film „De vrije universiteit te Amsterdam". De toegang is geheel vrij. Alleen zal ter bestrijding der kosten een collecte worden gehouden. BETERE UITKOMSTEN OESTERTEELT. Nabij Oost is een aanvang gemaakt met het ophalen van oesters, uit de oesterbedden aldaar. De opbrengst is dit jaar heel goed, doch er zijn niet veel uitgezet. ZONDAG 14 NOVEMBER 1937. Ned. Hen-. Gemeente: Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend v.m. 10 u., Ds. A. Kok, n.m. 7 u. Ds. A. Kok (H. Avondmaal). Waal n.m. 7.30, Ds. Salm. Den Hoorn v.m. 10 u. Ds. Moen. De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm Zendingscollect, Stemming. Z u i d-E i e r 1 a n d, n.m. 3 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 7 u.„ Dr. Vis, Kerkbus van De Koog. Oosterend, v.m. 10 u., Dr. Vis. Den Hoorn, v.m. 10 u. Ds. Smidts. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 uur, Cand. Wouda, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. Wouda. DE LEGER DES HEILS-FILM. De nieuwe Leger des Heids-film draait a.s. Maandag 15 Nov. in het gebouw aan de Palm straat. In Amsterdam trok deze film veel be langstelling, en we mogen het een voorrecht achten, dat Den Helder één van de eerste plaatsen is. waar dhze film vertoond zal wor den. Zij geeft een imposant overzicht van den Leger des Heils-arbeid zoowel in ons land als in Ned.-Indië. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie. Zaterdagavond 8 uur, Straatzang Den Burg. Zondagmorgen 7 uur, Bidstond. Zondagmorgen 10 u., Heiligingsamenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Openluehtsamenkomst. Zondagavond 8 uur, Verlossingssamenkomst. Jeugdsamenkomsten. Zondagmorgen 9 u., Handleidingssamenkomst. Zondagmiddag 12.30 uur, Compagniesamen komst. Zondagmiddag 5 uur, Heolsamenkomst. Van 6 t.m. 12 November 1937. GEBOREN: Cornelis Jan, z. v. L. W. Griek en J. Vonk; Jozephines, z. v. H. Starrenburg en J. Zeeders; Jannetje d. v. C. van Groettt- gen en A. Vlaming. ONDERTROUWD: K. Breman en E. de Jonge; A. Dros en A. Koorn; E. de Jong en B. Maria Joseph Elisabeth Verstegen. OVERLEDEN: N. Boonacker, 82 jaar, wed. v. Arie Langeveold; H. C. Koorn, 42 jaar. Gevonden: 1 sleutel, 1 handschoen en 1 hond. De -houten skommelwieg von Janus heit heal wot teweeg broeht in 't durp. Je herinnert je meskien, dat we lest bee Janus en Kee 'weest hewwe' om een piep en een wieg. Die moeten we gebruken op 't tooneel en omdot we nag niet wisten, weer de uutvoering wezen zou, in de Vergulde Os of in de Rustende Jutter, hewwe' ik en Wullem de wieg thuushaald, in 't donker vonzelf. Nou, we bergen dot meubelstuk zoolang op in de boe en denken d'r verder niet meer over na. Komt Jonnie van de week thuus von de repetitie, heelegaar ontdeen en hikkend en snuffend. Ik zeg: Wie het jou onrond? Mee mee meester Hannema, be gint ze. Wot zeg je! roep ik, wont ik skrok me een hoedje, ol wos je 't zelf, weer of niet? Hoewel, ik snopte niet, weerom Hannema nou juust heur... Kiek eres on, ik wil vonzelf m'n eegen vrouw niet ofvollen, maar-ja, we benne' temet twintig jaar 'trouwd, Jonnie weegt tweehonderd pond, op d'r iene wong het ze een flinke wrot 'kregen in de loop der jaren en d'r heer wordt ol puur gries, terwijl mevrouw Hannema een jong wufie is, wel gien skóónheid, maar toch een gnappe vrouw on te zien. Dus ik sting effe' verbluft. Je laat me niet uutpraten, snufte ze. 't Is meester Hannema zien vrouw! Dot luchtte me op en ik nam een of- wochtende houding on. Een mon, die hem bemoeit met vrouwenkibbelderee, verdient, dot ze 'm voor zien ezelachtigheid levenslang geven in een cel vol kijvende buurvrouwen. Ze het me zooveul 'zeid, os dat ik maar uutskeejen moest. Wel niet zoo rechtsuut, maar 't kwam er toch op neer. En je speulde zoo best! Dot zeit ze nag. 't Is niet om het spel, 't is om mien figuur. Ik ben te brèèd voor een kamenier. Dq's wot nuws. Hoe komt ze deer zoo iniene bee We hewwe' de rollen drie weken terug ol verdeeld en toe hod er gien mensch iets op teugen. Ne, toen nit. Dot hewwe' ze bepaald later uutvonden. En Duuwtje heit d'r op stookt, do's zoo vost as een huus, wont ter wijl die von Hannema alsmaar om me heen liep te steerten of ze wot mols on me zag, zot Duuwtje strok in d'r boekje te kieken en zei gien stom woord. We praatten nag wot en 't end von 't liedje wos, dat ik naar meester ging, om es te hooren, wot dot was met Jonnie's figuur. Ik kan je zeggen, hee wos er verlegen mee en mompelde zooiets von vrouwenzaken en toe kwam mevrouw Hannema d'r bee. Ja, 't is een pijnlijk geval, zeit ze. We zijn erg gesteld op uw vrouw en ik vind het ontzettend naar, om erover te beginnen, maar ik dacht, dat ze 't zelf wel gezegd zou hebben. En nu we in de Rustende Jutter spelen, moeten we bovendien langs die ladder naar beneden; is dat dan ook geen bezwaar? Meester zot een beetje zenuwachtig te poppetjesteekenen op een vloeitje en kuchte es, Ja juist, Kers, zeit-ie, die ladder ook. Dienaangaande zou ik... Ik skoot ien de wiend: Wot dienovereen komstig en dienaangaande! En don die molle praat over de lodder. Ik denk, dot de loder meer bezwaar het teugen Jonnie as Jonnie teugen de lodder. Kort en goed, wot heit Duuwtje zitten te klessen? Wie Duuwtje? vroegen ze. Duuwtje von Aai. Mevrouw Baars. O, jaja. Wel, ze heeft niks kwaads ver teld van jullie, maar... eh Afijn, na nag wot gepraat kwam 't hooge woord eruut. D'r werd in 't durp 'zeid, dot er binnenkort bee ons gezinsvermeerdering zou plaats vinden, nou en don kon Jonnie toch niet...? nietwaar? Dus dat wos don het groote nuws. Ge lukkig maar, dot ik nou zooveert wos, wont meester Hannema bleek het ollemaal voor weer opnomen te hewwe'. Maar ik wou von zelf wel es weten, hoe dot praatje ontstaan wos. Tjonge, jonge, dot is me een èèved 'worden. Eerst moest ik naar Duuwtje, om te hooren, weerom zee 't zeid hod. Duuwtje hod 't von Krullesie en die had 't opvangen bee Teunis van Grietje en deer onkommen, vernom ik, dot 't verhaaltje meskien wel bee Aris van daan kwom. Dus ik naar Aris. Maar die wist von niks. En zóó sjouwde ik temet het hééle durp of. 'k Leek de Wondelende Jood wel met dut verskil, dot die tenminste iens rust zal kriggen, wot voor mee verkeken is, wont tot op heden benne' we d'r nag steeds niet ochter, wie ochter ons reg on 't fantaseren 'weest is. Maar één ding is zeker: 't komt deur de wieg, die we toen èèves in huus 'sjouwd hewwe' en ik denk, dot we niet ver mis benne', as we burevrouw voor de skuldige onwiezen, wont die zit zóö'n hèèle èèved met de lomp uut en 't gerdien open te koekeloeren naar wot er op strèèt beurt. Zee is het ok, die mevrouw Hannema over 't durp 'broeht het deur te verkloppen, dot die oltoos margarine ge- bruukt om het vleesch te brajen. 't Zal aars tied worren, dot we de uut voering von „Kendas" nou es kriggen: Jon nie denkt on gien eten en drinken meer en loopt de hééle dog d'r rol op te zeggen en om de haverklop moet ze om een boeskip, don bee Duuwtje en don weer bee meester Hanne ma en onderlest het ze naar Nuwwediep 'weest om d'r heer te laten permanenten. En vader loopt as een echte Jan Hen ochter het eten on te kukelen, 't is gewoonweg een op geven boel. Maar 't mooiste is, dot ik nag stondjes krig op de koop toe, omdot ik een skutkeldoek verskroeid hew, en de melk laten overkoken, of zóó as guster weer met die riest, toen ik niet meer wist, of je drie kopjes water op één kopje riest moest doen od frie kopjes riest op één kopje water en 't zóó stief worren wos, dot je 't wel snijjen kon. Over het geld hoeven we ons olvost gien zurgen te maken: we hewwe' olie kaarten o! verkocht. Dot is een zeer pok von 't hort. Nou, en don zal het met het spealen ok wel gaan; dó's eegelijk het leste, weer ik bang voor ben, wont we doen het best. Wullem zien vrouw souffleert en die zit bee elke repetitie te skriwwen von ondoening. Dus met goede moed er op of! BIEM,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9