DE UITVOERING VAN STRAUSS' «ROSENKAVALIER» TE AMSTERDAM, De vier mijnenvegers die on langs uit Nederland vertrok ken, arriveerden te Batavia. Vlootvoogd Ferwerda (links) hield een welkomstrede H. M. de Koningin heeft Zaterdagavond in den Stadsschouwburg te Amster dam de gala-uitvoering bijgewoond van «Der Rosenkavalier» onder auspiciën van de Wagnervereeniging. De vorstin in Haar loge Prof. dr. H. Brugmans tijdens zijn rede, waarmede hij Zaterdag de Vondel tentoonstelling in het Museum Fodor te Amsterdam in tegenwoordigheid van minister-president dr. H. Colijn en vele andere autoriteiten opende Namens het Ned. Tooneelverbond werd door den voor zitter, prof. dr. J. van Ebbenhorst Tengbergen, Zaterdag een krans gelegd aan den voet van het Vondelmonument in het Vondelpark te Amsterdam De voetbalwedstrijd tusschen het Rotterdamsch elftal en het Bondselftal, welke Zondag in de Maasstad werd gespeeld, eindigde in een 0-6 neder laag voor het Bondselftal. Een moment voor het Rotterdamsch doel De Haagsche dierentuin is verrijkt met een tweetal zeldzame schildpadden. Een jeugdig bezoeker der diergaarde en de chimpansé «Beppo» maken een rijtoer op den rug dezer dieren Bij de staatsmijn Maurits te Lutterade is een enorme berg steenen, bestaande uit afval uit de mijnen, door broeien aan het branden geraakt. - Het blusschingswerk op den brandenden bero Het 16000 ton gioote Japansche passagiersschip «Asama Maru» dat A j een storm op de rotsen der Sai Wan Bau strandde bevindt 7laanc'en geleden tijdens daar het, ondanks alle pogingen, niet mocht gelukken heTLhiVvlouï'kr^ge^* P°,lti#'

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 4