Last van Uw zenuwen? Onze Kindermiddag Nutsspaarbank positie kerngezond Hoogeschool van de Zwendel Dinsdag 16 November 1937 Tweede Blad tftculómeuwj Mijnhardt's Zenuwtabletten Aanrijding in de Prins]Hendriklaan Filmavond Leger des Heils Plannen voor een nieuwe Parochiale School Zendingsweek Inschrijvingen Handelsregister Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" De tweede abonnements voorstelling Troebel water Noodlanding op De Kooy ViblcAetij, Concert Helders Mannenkoor Beloftevol debuut van Geert de Boer De gezondste tanden, Agenda Burgerlijke Stand van Den Helder Van land tot land, van stad tot stad, van «traat tot straat en van deur tot deur. Hij is lang en schraal. Z'n schoenen zijn scheefgetrapt en uit de hielen schaterlachen de gaten in z'n sokken. Hij heeft nooit geld en gelegenheid zich bij een goeden kapper te laten scheren en dies staat het roode, beenige gezicht vol baard stoppels. Het is als een herfstig land, voor de helft beploegd. Hij belt aan ieder huis. Is onverstoorbaar, of het 't meisje is, dan wel mevrouw-zélf! Hij heeft iets te kooplappen-stof. Deze week kwam hij bij ons aan de deur. De magere, met het stoppel vel op z'n kaken. Hij hield maar aan, zoodat het geviel, dat de man binnenkwam en aldaar gelegenheid kreeg z'n waren uit te stallen. De koffer, die hij reeds meezeilde van Praag tot Nieuwediep, beplakt met diverse roman tisch aandoende plakkaten en strooken, bleek gevuld met alles wat een vrouw bezittenswaar- dig voorkomt. Lappenvuurrood, geel en zwart. Knisterende zijde tusschen zacht- aromeerende wol. Sjieke „zijden" kousen (écht cellulose) naast voddige Kalverstraat-sokjes. Zijden zakdoekjes, zóó uit de rococo, tusschen stijf-gepapte overhemden. De man prees. Hij prees aan en vertelde daar tusschen door van z'n nooden. Hoe hij leed onder den vloek van het niet-arier zijn, hoe z'n zaak in Duitschland vermoord was en hoe S.A.-jongens z'n ruiten ingesmeten had den. De vrouwen luisterden naar den droefgees tige, die naast z'n sokken en coupons zat als een Job op de mestvaalt. Telkens vroegen de vrouwen wat de lapjes kostten, maar het bleek dat de banneling tus schen Praag en Nieuwediep geen lust in han del had. Althans, op de vragen werd geen antwoord gegeven. Het interesseerde hem niethet ging volkomen langs 'm heen. De vrouwen waren diep begaan. Ze schon ken thee en chocolademelk, doch het was eerst na lang aandringen, dat de banneling het wilde aanvaarden. Dan dronk hij met kleine slurp- teugjes het gele en bruine vocht. Een der vrouwen geleek het, of er ineens meer kleur tusschen het stoppelveld schemerde. Toen stond de zwervende lapjes-handelaar op, graaide de boel in de koffer, liet er een paar hemden, een coupon en 10 paar sokken uit en sprak: „Zoo, dus dat moest U hebben... nou... vooruit dan maar...". De vrouwen waren in hun binnenste zeer verbaasd, maar wat kun je ook zoo'n man weigeren? Met een stoppel veld en afgetrapte schoenen, een mensch als U en zij Dus accepteerden zij en betaalden en dongen niet af, wat eigenlijk een uitzondering op de gewoonte was... maar ja, deze man was ook niet iedereen tenslotte. Toen hij wegging bleef hij staan op de drem pel. Vroeg of hij misschien een aanbeveling voor de buren kon krijgen. Het zou hem in de neg03ie helpen. En er werd een maagdelijk blank blad uit een groote envelop gescheurd en er kwam op te staan dat die en die naar behooren behan deld waren door den koopman-met-het-stop- pelveld en dat hij goedkoop was en beleefd. Men schreef dat, in gedachte aan de woorden; „leef en laat leven". De man dankte duizendvoudig en zegende alle reeds gekregen en nog te krijgen kinderen en kindskinderen der vrouwen. En toen zette hij z'n pelgrimstocht van- deur tot deur voort. Arme zwerverhoe gesloten zijn vele deuren en hoe hard zijn de menschen Des middags werd in de gang ontdekt dat een paar spinternieuwe glacé-handschoenen met de noorderzon vertrokken waren en dat een 2 weken oude shawl in het niet verdwenen was. De vrouwen weigeren aan te nemen dat 't stoppelveld er debet aan is Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Gisteravond kwart over acht heeft in de Prins Hendriklaan een verkeersongelukje plaats gevonden, dat op het nippertje ern stiger vormen ontkwam. Op genoemd tijdstip kwam het jeugdig slagersjog uit de Koning dwarsstraat gefietst, terwijl terzelfder tijd van het Stationsplein een taxi aankwam. De laat ste bleek, nogal een behoorlijke vaart te bezit ten en reed op het kruispunt het knechtje aan. Hoewel de bestuurder der taxi met volle kracht remde, lag de fiets van het kereltje onder de bumper en bleek deze na wegsjorren over een verbogen achterwiel te beschikken. De jongen was er zonder molest afgekomen, wat meer geluk dan wijsheid was. In de Bethelkerk heeft de plaatselijke organisatie van het Leger des Heils giste ren een filmavond gehouden, welke een bevredigend bezoek ten deel viel. Vertoond werd de groote iflm, welke opge nomen werd op Hemelvaartsdag van dit jaar ie Amsterdam, toen daar de bekende meeting in het R.A.I.-gebouw en des middags de reus achtige optocht door de stad gehouden werd. Dit ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het L. d. H. in Nederland. Duizenden heils soldaten waren voor deze gelegenheid naar de hoodfstad getogen; de stoet met z'n praal wagens, vlaggen en uniformen maakte een kleurigen, fleurigen indruk. De film werd ingeleid en toegelicht door jnajoor Verkaaik van het Hoofdkwartier van bet L. d. H. De aanwezigen kregen voorts een uitsteken den kijk op de Landkolonie en het Padvinders- Kamp 1937, Weike eveneens op de smaflilm vastgelegd waren en op het werk van het L. ij H. in de kolonie der melaatschen in Pilang Koening in N. O.-I. Het geheel vestigde de aandacht wel zeer uidelijk op het belangrijke werk, dat door de Relingen van William Booth alom verricht Wordt. Vermelden we nog, dat de bijeenkomst ge leid werd door kaniteine Pauwel en dat de zangbrigade van het Leger zich tijdens de nipauzes liet hooren. Er zijn nog eenige tientallen kaar ten. Wie zal de fiets winnen???... Ook gisteren zijn weer eenige honderden kaarten weggevlogen, zoodat het aantal nog beschikbare plaatsen, tot eenige tientallen ge slonken is en ook die zullen spoedig hun weg vinden naar abonné's, zoodat het wel zeker is, dat er aan de zaal geen kaarten meer verkocht zullen worden. Hedenmiddag van 3 tot 5 uur is wederom plaatsbespreking in „Casino", tegen den ge- reduceerden pr)js van 5 cent per plaats. Ook morgenochtend van 10 tot 12 uur zal men nog plaatsen kunnen bespreken. Om half twee morgenmiddag gaat de zaal open. Om twee uur begint de Kindermiddag, die tot ongeveer vijf uur zal duren. En wie zal nu de fiets winnen? Dat is een vraag, die Zaterdag reeds beslist zal zijn. Alle bezoekers moeten een papier en potlood meenemen. Niet vergeten s.v.p.1 Op dat papier moeten zij verschillende letters schrijven, die morgenmiddag getoond zuilen worden en van die letters moet een slagzin samengesteld worden, die betrekking heeft op de Heldersche Courant, 't Is erg eenvoudig. Dus, tot morgenmiddag. Vergeet niet pot lood en papier! Wie nog een toegangskaart wil, haaste zich. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling te komen tot stichting van een nieuwe parochiale school, welke dus, na die achter de St. Lidwinastichting, de tweede in de stad zal zijn. Voor de oprichting van deze nieuwe school zijn twee redenen: eerstens heeft men ook hier ernstig met overbevolking te kampen en tweedens is het voor tal van kinderen, vooral in de wintermaanden wel eens bezwaarlijk van het andere einde der stad naar den Polderweg te loopen. Van daar dat in principe besloten is, dat, zal de school gebouwd worden, dit waarschijn lijk zal geschieden op een terrein bij de Stakmanbossestraat. Naar wij vernamen, heeft een groot aan tal ouders, middels hun handteekening sanctie van dit plan, waarvoor door Pastoor van Veen geijverd is, gegeven. Koninklijke gift. In verband met de Zendingsweek heeft H.M. de Koningin aan de besturen der Sa menwerkende Zending-Corporaties een bij drage van 1500.— doen toekomen. van 916 November 1937. Nieuwe zaken. Anna Paulowna: S. van Eeten, Kerkweg 1 A II, kruideniers- bedrijf. Jaarverslag over 1936. Verschenen is het Jaarverslag van de Nuts spaarbank te Den Helder, dat wederom van de gezonde positie, waarin dit bedrijf zich mag verheugen, blijk geeft. In het alg. over zicht wordt o.m. gezegd: De ongunstig werkende factoren, zoo als werkloosheid en andere gevolgen van de economische crisis, die zich in Den Helder later deden gevoelen, dan in andere gemeenten, hebben den omzet en de toe name van het aantal spaarders blijkbaar niet beïnvloed. Het stemt dan ook tot vol doening, dat het aantal spaarders over 1936 met bijna 900 toenam en het aantal posten van inlagen en terugbetaling met bijna 2000 vermeerderde. Sprekende cijfers. In 1936 werd door de spaarders ingelegd een bedrag van 2.376.317,43, d.i. 12.651,80 meer dan in 1935. Terugbetaald werd in dat jaar 2.332.275,88 of te wel ruim 200.000 minder dan in het jaar daaraan voorafgaande. Aan de inleggers werd vergoed een bedrag van 76.786,73, terwijl het aan de spaarders verschuldigde kapitaal per 1 Januari 1937 niet minder dan 2.915.869,69 bedroeg. Daar het aantal spaarders volgens de in omloop zijnde spaarbankboekje 10.344 bedraagt is het gemiddelde tegoed van den Nutsspaar- bank-spaarder dus 282. Overboekingen. In 1936 werd van andere spaarbanken ont vangen ten behoeve van 69 zich te Den Helder vestigende personen ongeveer 43.000.ter wijl voor 108 naar elders vertrokken personen bijna 40.000.naar andere spaarbanken werd overgeboekt. Balanscijfers. Uit de balans blijkt, dat de bank het kapitaal van de inleggers o.m. gelegd heeft in hypotheken 1.329.385.45), effecten 1.423.507.50) en leeningen van overheids lichamen 342.670.—). De fondsen zijn uiterst veilige papieren, als staatsleeningen van Nederland en Ned.-Indië, provinciale en gemeenteleeningen, obligatieleeningen Spoor wegen en pandbrieven van hypotheekbanken in Nederland (alleen die door de Rijkspost spaarbank als belegging worden aangenomen). De netto winst bedroeg 50.591,18. Hiervan werd 15.000.aangewend voor verhooging van het fonds voor een nieuw gebouw, (dat inmiddels verrezen is). Het restant werd aan de reserve toegevoegd, waardoor deze steeg tot 217.308,92. Het schoolsparen. Het sparen van kleingeld door middel van spaarbusjes ondervond weer groote belang stelling. Op 31 Dec. waren 2250 busjes in om loop; in dat jaar werd' een bedrag van 35.535,60 gespaard. Het aantal kinderen, dat op scholen spaarde beliep 1566 aan wie een bedrag van 8.884,74 verschuldigd was. N.C.V.B. Vrijdag a.s. hoopt de N.C.V.B. in openbare vergadering bijeen te komen. De heer J. C. Haspels, burgemeester van Enkhuizen, zal spreken over: Eenige grepen uit de Neder- landsche Huwelijkswetgeving. Belangstellenden hartelijk welkom. Zie ad vertentie. WAARSCHUWING: Kinderen, vermeld duidelijk naam en adres bij je inzending der 5 zwarte bandjes der Palmolive Zeep verpakking. Je ontvangt dan geheel gratis het prachtige CANADESE VIJFLINGEN UITKNIPBOEKBandjes op sturen (drukwerk, 1% cent porto) aan Palmolive Amsterdam (C.). (Adv.) Dinsdag 23 November: „George en Margaret", door „Het Masker". De tweede abonnementsvoorstelling zal ge geven worden op Dinsdag 23 November a.s. Opgevoerd zal dan worden door de tooneel- groep „Het Masker" (direct. Ko Arnoldi) het blijspel in 3 bedrijven van Gerald Savory „George en Margaret" in de vertaling van Betsy Kiek-Wolffers. De regie staat onder leiding van Ko Arnoldi, terwijl de decor-ont werpen vervaardigd zijn door Lucas Wensing. Van dit stuk, waarin naast Arnoldi o.a. op treedt Magda Janssens, schreef kortelings de critische Nieuwe Rotterdammer o.a.: Het is de glans van den humor, die van de moeilijkste vraagstukken een wijs blijspel maakt en die hier zoo brillant is, dat men in de zaal soms tien minuten achter elkaar niet uit het lachen komt. De lotgevallen van dit ge zin zijn van het begin tot het einde één bron van vermaak, die alle nuances van den lach, van den verholen glimlach tot den luiden scha terlach, tot haar recht doet komen. Want onder de regie van Ko Arnoldi heeft het stuk al zijn humor en charme behouden. Hij zelf heeft in de rol van den vader een kolfje naar zijn hand, verstrooid en uiterst be minnelijk draagt hij het gezin. Maar onmid dellijk na hem noemen wij de verrassing van den avond de jonge Heieen Pimentel in haar debuut als het dochtertje Frankie, een verras send debuut. Gisterenmiddag heeft een toestel van de Nat. Luchtvaartschool een noodlanding ge maakt op het vliegkamp „De Kooij", wegens een defect aan den magneet. Het toestel kwam zonder eenige beschadi ging neer en zal vandaag vertrekken. OP TRANSPORT. Het tweetal heeren, respectievelijk ver dacht van een portemonnaie- en een fietsen diefstal, is gisteren naar Alkmaar overge bracht. POGING TOT INBRAK. Een bewoner van de Binnenhaven deed aangifte, dat bij hem gepoogd was in te bre ken. De valsche sleutel stak nog in het slot! Door de politie wordt een onderzoek inge steld. ONDERSCHEIDINGSTEKKEN VOOR OFFICIEREN. Met ingang van 6 December a.s. wordt aan de officieren, die 15 jaren effectieve Neder- landsche dienst als officier tellen, het onder- scheidingsteeken voor langdurigen dienst toe gekend. De uitreiking van dit onderscheidingsteeken heeft telken jare slechts éénmaal plaats, en wel op 6 December, de geboortedag van wijlen koning Willem II, door wien dit eereteeken is ingesteld. Gisteravond vond in Casino het eerste win- terconcert van „Helders Mannenkoor" plaats, een concert dat in tweeërlei opzicht een bij zonder karakter droeg: ten eerste bleek het ensemble onder de even oude als beproefde leiding van den heer Leewens dermate in vorm te zijn, als wij het gedurende geruimen tijd niet mochten beluisteren en ten tweede maakte dien avond een jong Heldersch zanger zijn of ficieel debuut; deze, Geert de Boer,dien wij reeds eerder in de rijen van „Mannenkoor" hoorden zingen, heeft bewezen over een tenor orgaan te bezitten, waarvan men zonder restrictie kan beweren dat het een belofte voor de toekomst inhoudt. Wat het programma van het koor betreft, geopend werd met het „Sanctus" van den kor telings overleden componist Bernard Diamant (in zeker opzicht dus een nummer in memoriam) en welk lied, waarin men effect bejag vergeefs zoekt, op bijzonder wijdings volle wijze gezongen werd. Het was prettig te mogen constateeren, dat het ensemble er reeds bij "dit onderdeel van het program „in was", iets wat niet van ieder concert gezegd kan worden. Eveneens door koor volgden „Waak op" van Hendrik Altinck en „De Rots in Zee" van Richard Hol, waarmede op het in October te Zeist gehouden concours een eersten prijs in de eerste afdeeling behaald werd. In het eerste waren op enkele plaatsen de tenoren niet o-eheel op dreef, doch past ongetwijfeld een woord van waardeering voor de prestaties der baritons, die voortreffelijk werk deden hooren. „De Rots" werd dusdanig gezongen, dat wij hier een compliment voor de bezielende wijze, waarop de dirigent deze strofen uit z n zangers haalde, niet achterwege willen laten. Breed en waardig was deze vertolking, spe ciaal in den aanhef van het laatste couplet en ten duidelijkste werd hier gedemonstreerd, over welke capaciteiten „Mannenkoor nog altijd beschikt. Als besluit van het eerste gedeelte kree„ men nog te hooren „De Bannelingen" van Geveert. een groot nummer, waarbij nagenoeg door alle partijen uitstekend gezongen is. Het koor was op volle kracht, zoodat het lang- aangehouden applaus na het magistrale einde van dit lied als de juiste graad van erkente lijkheid beschouwd kan worden. Jammer was dat men het geheele nummer niet op toon heeft kunnen houden. Het koor besloot zijn optreden met de ver maarde compositie van Richard Hol „In 't Woud", waarbij mevr. M. NymeijerMoor man de vleugelbegeleiding verzorgde. Hoewel ook hier door het koor naar behooren gewerkt is, past 't ons speciaal een hulde te brengen aan den bariton-solist, den heer A. J. van Weelde, een van Mannenkoor's veteranen, doch die nog steeds het koor met zijn volumineus orgaan steunt. De heer Van Weelde heeft zijn partij gezongen op een wijze die respect af dwingt en die bewees, dat deze zanger nog al tijd tot de beste krachten der vereeniging be hoort. Een besluit, dat men zich niet waardiger, niet voortreffelijker had kunnen wenschen. Geert de Boer. En thans de heer Geert de Boer, de solist, naar wiens komst door velen rijkhalzend werd uitgezien en voor wiens zingen een groote mate van aandacht bestond. Laat ons k priori vaststellen, dat deze nog jonge tenor bewezen heeft een stem te bezitten, waarin men niet te loochenen kwaliteiten ontdekt. Kwaliteiten... voornamelijk in de hoogere registers, kwali teiten in de groote mate van zuiverheid, waar over hij beschikt. De uitspraak is in orde en de manier van zingen voor een debu- teerend zanger lofwaardig. De voordracht had den wij gaarne iets vrijer, iets soepeler gezien, terwijl wij voorts adviseeren niet tè schools in de opvatting te blijven. De keuze der nummers, door den heer Leewens bijzonder vaardig aan den vleugel begeleid, was niet licht. Recitatief en aria uit „Die Schöpfung" van Haydn, een aria uit „Die Zauberflöte" van Mozart en bij het tweede op treden van Godfried Mann „Een liedeke van Smerte" en „Het liedje van den Speelman". Voor alle vier (benevens de toegift, die door een ovatie verzocht was), dezelfde waardeering en dezelfde opmerkingen. Een zanger, die, bij het verrijken van zijn volume en het aanpas sen aan de juiste stijl, ongetwijfeld zijn weg wel zal vinden. Zij tenslotte nog gememoreerd dat mevr. NymeijerMoorman bloemen geoffreerd wer den. DE VISCHOMZET IN DE MAAND OCTOBER. Veel grooter omzet dan het vorige jaar. In het overzicht aangaande den vischom- zet in de rijksvischhal hebben wij opgemerkt, zoo schrijft „Het Dagblad voor IJmuiden",, dat de, in vergelijking tusschen de maanden September van de jaren 1937 en 1936 sterk gestegen omzet geheel aan het stoomtrawler- bedrijf ten goede kwam. Ten aanzien van den omzet in October mag zonder eenig voorbe houd weer een gelijke kantteekening ge maakt worden, als is het juist dat er over de geheele maand nu 3 of 4 van die schepen meer in de vaart zijn geweest dan een jaar geleden, zoodat men niet zonder meer het aantal volbrachte reizen op een korteren reisduur mag schrijven, hoewel het verschil in aantal reizen toch nog te groot schijnt om het geheel en al uit te schakelen. De omstreeks 83 in bedrijf zijnde stoom trawlers en gelijkwaardig te beschouwen vaartuigen, met inbegrip van een viertal dat in de Iersche Zee vaart, maakten in de af- geloopen maand te zamen 225 reizen, waar voor zij 602.314,77 besomden of gemiddeld per reis 2676,95. In de overeenkomstige maand van het vorige jaa- waren het onge veer 80 booten, die samen 201 reizen maak ten met een totaal besomming van 511.803,15, wat per reis gemiddeld 2546,28 was. Alzoo een verbetering van ruim 130 per reis in de maand, die het vorige jaar de topmaand was en het wellicht dit jaar oók zal zijn. Het komt ons voor, dat de hoogere exploitatiekosten daarmede wel ongeveer gedekt zijn, al zien wij een veeg teeken voor het bedrijf in de jongste ver hooging der kolenprijzen. Voor de motorloggers, die continu het trawlbedrijf uitoefenen is de besomming ge middeld iets lager dan het vorige jaar om dezen tijd. Er kwamen nu 107 van die sche pen binnen met een gezamenlijke besomming van 63.383,52, wat gemiddeld per reis 592,37 is tegen in October van het vorige jaar 112 schepen met 67.059,91, dus per reis gemiddeld 598.75 is. Nu is het verschil van 5.50 per reis wel niet zoo heel groot, doch als men in aanmerking neemt ,de ontzettend gestegen olieprijzen, dan begrijpt men toch wel dat deze reederijen thans geen overdaad hebben. Gisteren hebben we geschreven over de wisselvalligheid in de buitenlandsche politiek van onzen tijd. Vandaag vinden we weer een bevestiging hiervan in verband met het bezoek van den Engelschen minister, lord Halifax aan Berlijn. Op onze voorpagina van gisteren uit ten we de mogelijkheid tot politieke toenade ring tusschen beide landen, in dit overzicht kunnen we al niet meer zoo optimistisch zijn. Wat toch is het geval? De Londensche „Evening Standard" heeft een artikel geschreven, dat de besprekingen, voordat zij begonnen zijn, vertroebelen. Hij heeft in dit artikel de mededeeling gedaan, dat te Berlijn gepoogd zou worden weer een „Kuhhandel" te drijven. Het nationaal-socialisme zou n.1. Enge land ter wille willen zijn met een wapen stilstand van tien jaar in de koloniale kwestie, mits Engeland Berlijn zou willen steunen om een volksstemming in Oosten rijk doorgevoerd te krijgen en om Tsjecho- Slowakije te dwingen de Duitsche minder heid autonomie te verleenen. We weten niet, of in Berlijn werkelijk de bedoeling heeft voorgezeten het bezoek van lord Halifax aldus uit te buiten; nog minder weten we, wat Londen op een dergelijk voor stel, als het inderdaad gedaan werd, zou ant woorden, zoo schreef „De Msbd." gisteren in een hoofdartikel, waaraan wij hieronder nog een en ander ontleenen: Er zijn in het huidige diplomatieke spel zonderlinge verrassingen mogelijk, en Cen- traal-Europa kan op een bepaald moment voor Engeland een pion zijn, welke het gaarne voor een speelbaarder stuk opoffert. De wegen der diplomatie zijn op het oogenblik, laten we het eerlijk erkennen, vreemder en erger dan ge heimzinnig. Maar één ding staat wel vast: na de publicatie van de „Evening Standard" is de „onthulde" combinatie eenvoudig onmo gelijk geworden. En nu komen we aan de Duitsche reactie op het Londensche artikel. Duitschland is verontwaardigd. En dit is volkomen begrij pelijk. Want, óf wel heeft het het geopen baarde spel aldus willen spelen (wat ons tamelijk onwaarschijnlijk voorkomt); en dan moeten de bekendmaking en de vernietigen de tegenzet uit tamelijk hooge kringen te Ber lijn of te Londen gekomen zijn. Of wel, het artikel is te Londen uit geïnspireerde of particuliere bron verzonnen met de bedoeling de EngelschDuitsche besprekingen te ver troebelen. In beide gevallen moet de Duitsche regeering zeer onaangenaam getroffen zijn, en zich afgevraagd hebben, welk resultaat EngelschDuitsche besprekingen te Berlijn nog kunnen opleveren. De nationaal-soeialistische Partei-Korres- pondenz, besluit een aan de Engelsche ont hulling gewijd, scherp artikel, op de volgende wijze: „Wanneer het bezoek van lord Halifax in een dergelijke atmosfeer plaats vindt, doet zich de ernstige vraag voor, óf het in het be lang der politieke ontspanning niet nuttiger zou zijn het voorloopig uit te stellen en mis schien pas dan te doen plaats hebben, wan neer in het bijzonder in de Britsche pers die kalmeering is ingetreden, welke men in andere landen met de woorden fatsoen en waarachtig heid pleegt te omschrijven". Inderdaad ziet het er niet naar uit, dat het bezoek zeer vruchtbaar zal zijn voor politieke toenadering. indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Nat. Hist. Museum, geopend Woensdagmiddag van 35 uur. Zaterdagavond 710 uur. Eerste Woensdag in de maand van 810 uur, en de eerste Zondag in de maand 's middags van 35 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. Bioscopen: Tivoli-theater, Spoorstraat: aanvang half 8: „Men gaf hem een geweer" en „Een lief deslied per radio". Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „Raskolnikov" en „Men spreekt over Jacqueline". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „De parvenu" en „De kleine piraat". Heden: Casino, 8 u. Uitvoering Arbeiders-Tooneel- vereeniging „Herman Heijermans", Woensdag 17 November. Bethelkerk, 8.15 u. Oekrainsche avond. Casino, 2 u. Kindermiddag Heldersche Cou rant. Casino, 8.15 u. „Harmonie". Donderdag 18 November. Die Marine-Giistl" door Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op: 16 35 Barometerstand Den Helder 765.7 van 15 November. BEVALLEN: H A. HupkensWigny, z. OVERLEDEN: A. G. van der Horst, m., 86 jaar; J. E. Cohen, m., 34 jaar.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5