Minister van Boeyen doet de Kamer naar bed verlangen „Ik wist niet, waarom ik het deed" Postvluchfen op Indië Dc moord Ie Leek Gladde weg eischt slachtoffers Sfeunge'den verduisterd Naar een eend gehengeld De postbezorging ten plattelande Tweede Kamer De Zondagsrust dient in eer te worden hersteld Naarden's vestingwallen worden doorgebroken Ned. ruiters hebben pech in Amerika Zij hoorde de stoomtram Luchtlijn op Texel tot voorjaat niet aankomen 1938 gesloten Boterprijs daalt Vermiste jongen terecht Totaal 45 jaar tegen drie verdachten geëischt Vredesnobelprijs voor Lord Robert Cccil Eerste optreden van minister Romme. Financiën. Naar verlaging van den bier- en ge distilleerd-accijns Den Haag, 18 November '37. De eerst nog wat bewogen parlementaire zee is reeds volkomen tot rust gekomen! Als om mogelijk nog in opstand verkeeren- cie politieke gemoederen in evenwicht te brengen stond heden namelijk als voor naamste punt op de agenda: het budget van Financiën, en men weet, dat deze rekening de meest-bedaarde behandeling verdraagt, of populairder uitgedrukt, dat het maar een vrij-saaie boel is! Och, neen, de te behandelen onderwer pen zijn natuurlijk allemaal belangrijk ge noeg, maar misschien zou men het een soort „nooolot' van de Financiën-begrooting kun nen noemen, dat de wenschen en wenken, welke men gemeenlijk aan de. Regeering geeft, tijdens de besprekingen bijna altijd vruchteloos werden geuit. Evenzoo van daag. Niet minder dan dertien sprekers kre gen een beurt en er was niet een die geen opsomming gaf van voor hem begeerlijke maatregelen. Doch reeds vooruit kon wel worden vastgesteld, dat heel wat „monni kenwerk" werd verricht Natuurlijk liepen niverse wenschen pa rallel, zoo wat aangaat verlaging van in directe lasten voor de groote gezinnen. Ook werd nog al sterk gepraat over de be lastingontduikingen (door de heeren IJssel- muiden en Rost van Tonningen (N.S.B.). De Katholieke afgevaardigde was vandaag eigenlijk de eenige, die de monotone saai heid van het debat kwam kleuren door een onverwacht-emotióneel betoog over r.ie be lastingontduikingen, uitroepend, dat in den- zelfden tijd, dat honderdduizenden in kom mer en ellende verkeeren, velen er zich in verkneuteren, dat ze „onbelast" couponne tjes kunnen knippen, vanwege het bankge heim. Voorts was er critiek op de omzet-, rijwiel en grondbelasting. Laatstgenoemde zaak trok de heer Van dér Weyden (R.K.) zich speciaal aan, ten bate der tuinbouwers, die hij vanwege de slechte toestanden „werken de bedelaars" noemde. De heer Van de Putt (R.K.) en Schilt- huis (V.D.), hadden speciaal de smokke larij met sigarettenpapier ter sprake ge bracht en Z.Exc. deelde mee, deze zaak ern stig te zullen nagaan. En laatstgenoemde .afgevaardigde bad tevens gesproken over de zéér bedenkelijke toestanden aan de Limburpsfh-Releisrhe grens. Door de liooge prijzen van het gedistil leerd hier kan men over de grens met vrucht conrurreerrn, aldus was zoo onge veer de gedaebtengang. En minister De Wilde, die verklaarde zeker niet bet drank gebruik te willen bevorderen, maar een open oog had voor de nadeelen van te hoo- ge accijnsen, verklaarde bereid te zijn, de zaak ernstig te overwegen. Ten slotte was er heden-middag nog een „pikant" onderwerpje ter tafel gekomen namelijk... de pantserauto van ir. Musscrt! De heer Rost begon erover, onthullend, dat de heer Mussert zelf nooit om een of ficieele toestemming heeft gevraagd. Des wege noemde, hij de in de pers verschenen mededeel ineen sensatie-wekkend. Minister De Wilde verjoeg de nevelen om dit „geheim" door mee te deelen, dat de ambtenaren uit eigen beweging, op grond va-s een desbetreffend wetsartikel, te gen het gepantserde vehikel wilden optre den ,en dat daarom de Regeeringscirculaire werd verspreid, aangevend, dat men ir. Mussert rustig zijn gang kon laten gaan. Maar een indiscretie van de „Arbeiderspers" maakte een en ander openhaar... De nieuwe minister van Sociale Zaken debuteerde beden en mr. Romme deed zich kennen als 'n uitermate duidelijk sprekende ook op kleine onderdeelen ernstig ingaan de bewindsman. Zijn optreden gaf voor de eerste maal de zeer voelbare suggestie, dat we met een nieuw Ministerie te doen heb ben. Welke natuurlijk weer eenigermate teloor ging bij de gedachtenwisseling met mr. De Wilde! AVONDVERGADERING. Binnenlandsche Zaken. Het contact met de „nieuwe ministers" werd hedenavond voortgezet en wel bij de behandeling van minister Van Boeijens be grooting.. Aangaande de Zondagsrust informeerde de heer IJsselmundcn, hoe de Regcering denkt, de oude wet weer volledig toe te passen? In derdaad zullen velen benieuwd zijn te ver nemen. hoe de Regeering haar doel denkt te bereiken? Ds. Zandt (S.G.) wilde op Zondag alles stilleggen en begeerde een verbod voor lijkverbranding, en sluiting van danshuizen en bioscopen. De 2ie spreker was oud-minister De Geer. (Aldus: last, hut not least!) Z. Exc. be sprak de autonomie der gemeenten en be twijfelde, of een Staatscommissie ten deze veel ten goede zal kunnen uitrichten. Van een herverdeeling der middelen verwachtte de afgevaardigde weinig of niets. Mat cle Zondagsrust betreft, verheugde de heer De Geer zich over het streven tot krach tige handhaven. Eindelijk dan: de minister! Die dankte voor de verschillende geuite gelukwen- schen met zijn herstel. Z. F.xc. sprak op rustigen. bedachtzamen toon. maar Z. Exc. begon met zeer (veel te!) uitvoerig te zijn. zoodat vele leden vreesden hun nachtrust te moeten ontberen. De heeren Drees. ter Laan en Wendelaar hadden gepleit voor samenvoeging van kleine gemeenten, ter wille der bezuiniging en de minister zei ervan, dat deze kwestie zeker in breeder verband bekeken moet worden, er op wijzend, dat de samenvoe- gingszucht nooit geheel te bevredigen ls en dat historische rechten moeten worden ontzien. Wat Sociaal-Democratische burgemeesters betreft, merkte Z.Exc. op, dat hij zoo veel mogelijk recht wil doen. Of in de toekomst ook N.S.B.-ers benoembaar zullen zijn, kon de bewindsman niet zeggen. Voorshands zeker niet! Minister Van Boeijen verzekerde verder, dat de autonomie der gemeenten met groo te zorg beschermd.moet worden. (Voorzitter Smeenk vroeg tegen midder nacht, hoeveel tijd Z. Exc. nog noodig dacht te hebben. „Zeven minuten!" spotte de heer«Visser. Doch Z. Exc. zeide nog een half uur te begeeren. De zaal luchtte op...) T. a. v. het Georg. Overleg inzake amb tenaarssalarissen merkte minister Van Boeijen op, dat de Regeering niet aan dat overleg kan overlaten te bepalen, of al of niet verhoogingen of verlagingen zullen plaats hebben. (Toen weer bleek, dat Z. Ex. heel wat meer dan „een half uurtje" noodig had, en voorzitter Smeenk, gaf. ten einde raad, den minister een „wenk" om zijn rede maar af te breken. Waaraan de minister geluk kig! gevolg gaf! Wielrijder om het leven gekomen Tweemaal met geweld tegen een tractor geduwd.. De beijzelde weg is gisteravond oorzaak geweest van een gecompliceerd verkeerson geluk, waarbij een 23-jarige wielrijder uit Uithoorn het leven heeft verloren. Op den Amstelveenschen weg, ter hoogte van de ijs fabriek reed een zware tractor. De bestuur der wilde een zijpad inslaan. De zware wa gen echter slipte en de chauffeur wist zijn voertuig nog juist bijtijds tot stilstand te brengen. De wielrijder, de 23-jarige onge huwde man uit Uithoorn reed vlak achter den tractor en kon toen deze plotseling stil stond, niet spoedig genoeg uitwijken. Op hetzelfde oogenblik, waarop hij togen den tractor botste, slipte een achter hem rijdende vrachtauto, welke door de plotselinge manoeuvre van den tractor ook plotseling moest stoppen, en drukte den wielrijder tegen den tractor. Hierbij zou het echter niet blijven. Een achter de vrachtauto rijdende personenauto slipte op dezelfde manier als de vrachtauto en duwde deze op, waar door fle man ten tweede male tegen den tractor werd gedrukt. Toen de geneeskundige dienst ter plaatse was, bleek, dat hij zeer ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen. Korten tijd na aankomst in het Wilhelmina-gasthuis is het slachtoffer overleden. Wielrijdster tegen een tram ge drukt. In bewusteloozen toe stand opgenomen. Op den hoek van de Kinkerstraat en de Da Costakade te Amsterdam is gisteren avond een 25-jarige wielrijdster, doordat oen vrachtauto slipte en met haar in botsing kwam, tegen een motorwagen van lijn 7 ge drukt. De dame is in bewusteloozen toestand naar het O.L. Vrouwe-gasthuis vervoerd. De vrachtauto, waarvan de reminrichting niet in orde was, is door de politie in beslag genomen. Feest in de vestingstad. B. en W. van Naarden hebben den ge meenteraad mededeeling gedaan, dat er overeenstemming is verkregen met de de partementen van Defensie en Kunsten en Wetenschappen, ter zake van een door braak der vestingwallen en grachten, ten einde een verbindingsweg met de bin- nenwijken te krijgen. De leiders der" raadsfratie hebben B. en W. met het resultaat van de jarenlange onderhandelingen gecomplimenteerd, waar na de burgemeester gebak aan de leden en aan de pers liet ronddeelen, de vlag van het raadhuis liet wapperen en een omroe per met het bijzondere nieuws de vesting stad inzond. Op zijn hospita geschoten, jaar geëischt. Eén Vier maanden geëischt tegen Ambtenaar van Maatschappdij ken steun. Een ambtenaar van den dienst van Maat- schappelijken Steun te Utrecht stond giste ren in hooger beroep terecht voor het Amsterdamsche gerechtshof, verdacht van verduistering in dienstbetrekking. Hij was belast met de uitkeering van steungelden aan werklooze schippers. Zoo nu en dan liet hij steunge- rechtigden twee maal teekenen, zoo dat hij gelegenheid kreeg het steun bedrag in eigen zak te steken. Ook een voorschot, dat hij van de ge meente kreeg voor uitbetaling van steungelden, gebruikte hij uitslui tend om zijn eigen gezin te steunen. In totaal kwam de gemeente ruim f 200.— te kort. Do rechtbank te Utrecht had hem tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld en verdarhte, die geschorst is als ambte naar, zeide in hooger beroep te zijn geko men omdat hij hoopte een yoorwaardelijke straf te zullen krijgen. In dat geval immers kon hij op hulp rekenen bij het zoeken naar een betrekking, zoodat zijn vrouw en drie kinderen niet aan de armoede zouden wor den prijsgegeven. Het eene gat met het andere gestopt. Ilij was tot de verduisteringen gekomen, omdat hij schulden had. Van eer. inkomen van f 27.— per week moest hij f 20.— afbe talen en toen hij eenmaal begonnen was met zijn bedrog was hij genoodzaakt het eene gat met het andere te stoken. De procureur-generaal vorderdcTcvestiging van het vonnis van de rechtbank maanden gevangenisstraf). Arrest 2 December. Op Zaterdagmiddag 2 Augustus heeft de 46-jarige grondwerker P. van der M., die in pension woonde bij de 56-jarige weduwe, mej. R. aan de Nieuwe LIaven te 's-Graven- hage plotseling een revolver tegen haar ge trokken en van dichtbij een schot gelost. De kogel drong haar in den linkerslaap en bloedend zakte de vrouw ineen. De dader ontsteld over zijn daad, vluchtte de straat op en meldde zich later bij de politie aan De vrouw is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal overgebracht waar bleek, dat zij er zeer ernstig aan toe was. Niettemin herstelde zij geheel van haar verwondingen. De dader heeft zich gisteren voor de Haag- sche rechtbank wegens poging tot doodslag moeten verantwoorden. Uiteraard bekende hij volledig, motieven voor zijn daad kon hij echter niet opgeven. „Ik wist niet waarom ik het deed en ik weet het nog niet", verklaarde hij. President: „Was u jaloersch"? Verdachte: „Ileelemaal niet". De vrouw die als getuige was gedagvaard, was niet verschenen. Uit haar verklaringen bij de politie bleek, dat zij verdachte sedert 8 jaar kende. Vier en half jaar is hij bij baar in de kost geweest, toen is hij weggegaan, 9och later in Januari 1937 teruggekomen. Hun verhouding was heel vriendschappe lijk. De officier van justitie, mr. B. H. Rouffaer, zeide eveneens omtrent de motieven van oen aanslag in het duister te tasten. Het psvehi- atrisch rapport heeft uitgemaakt, dat hij ver minderd toerekeningsvatbaar is. Gedeelte lijk is hem zijn daad dus toe te rekenen. Spr. vorderde een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger, Jhr. Mr. W. H. den Beer Portugael, pleitte clementie. Uitspraak 2 December. ?xiaAdetibjio\t Twee paarden ziek geworden. De Ncderlandsche ruiter-equipe, welke kortgeleden aan het interna tionale concours te New-York heeft deelgenomen, komt ook uit in het concours-hippique te Toronto, dat gisteren is begonnen. Dat de paarden „Ikarus" en Sil- ver Star" intusschen ziek zijn ge worden, beteekent een enorm nadeel voor onze ruiters. Toch hebben zij op den eersten dag niet onverdienstelijk gereden. In het zware nummer jachtspringen nam ritmeester ba ron Sirtema van Grovestins met „Isard" de vierde plaats in, een zeer goede prestatie. Eerste werd de Belgische luitenant van Strijdonck. In den springwedstrijd voor équipes, be staande uit 2 officieren, waarbij .10 hinder nissen moesten worden genomen, bezette de Nederlandsche équipe, ritmeester baron Sirtema van Grovestins met „Juno" en rit meester Pahud de Mortanges met „Godard" de vijfde plaats. De wedstrijd werd gewon nen door de Canadeesche équipe. PEBAAS IS IN EEN GOED HUMEUR... Het tS nype St&n Tabak De procureur-generaal vond het verhaal hoogst onwaarschijnlijk. Hij achtte diefstal in vereeniging bewezen ,doch de straf was z.i. te hoog. Spr. vorderde een voorwaarde lijke gevangenisstraf van één maand en f 10.boete. De verdediger pleitte vrijspraak, subs. drong hij op clementie aan. Arrest 2 December. Torenvalk (heenreis) Oehoe (terugreis) Reiger (heenreis) Buizerd (terugreis) Pelikaan (heenreis) Wielewaal ^terugreis) Emoe (heenreis) Vertrek van Rang. 18 Nov. Athene 18 Nov. Alex. 18 Nov. Rang. 18 Nov. A'd'am 18 Nov. Band. 18 Nov. A'dam 20 Nov. Aankomst W Singap. 18 Nov, Mars. 18 Nov, Basra 18 Nov, Jodhp. 18 Nov< Napels 18 Nov, Singap. 18 Nov, Eén maand voorwaardelijke ge vangenisstraf tegen werklooze geëischt. De rechtbank te Utrecht veroordeelde een werklooze te Baarn, die nooit eerder met den strafrechter had kennis gemaakt, tot drie maanden gevangenisstraf, wegens dief stal van een eend. Verd. verklaarde thans in hooger beroep voor het Hof, onschuldig te zijn. Op zekeren dag hengelde hij in een sloot, waar eenige eenden rondzwommen. Een van de beesten slokte aas en haak naar binnen en toen hij ophaalde,, haalde een onbekende man het dier van de haak en verdween er mee. Meisje te Diemen gedood. Gistermorgen omstreekt tien uur is op den Rijksstraatweg onder Diemerbrug de 18- jarige mejuffrouw M. Langelaan, bij het oversteken van den straatweg onder de Gooische stoomtram geraakt en op slag ge dood. Ter hoogte van de Vinkenbrug verliet het meisje, het rijwielpad waar zij fietste, om dwars over de tramrails den straatweg over J te steken. Zij kwam daarbij met de fiets on der de tram, welke zij blijkbaar niet heelt hooren aankomen, terecht. De wielen ging over de ongelukkige heen, waardoor de dood direct intrad. Het slachtofred was op weg naar de ouderlijke woning aan de Stammerdijk te Diemen. In aansluiting op ons bericht van gist* ren. dat de K.L.M.-dienst op Texel voorloo» pig gestaakt zal worden, vernemen wij aai der, dat de lijn vermoedelijk tot het voort jaar van 1938 gesloten blijft. De laatste dienst wordt Zaterdag 20 Nov, a.s. uitgevoerd volgens het normale schema, Leeuwarden zakte binnen weken 25 cent. twee De wereldmarktprijs van boter zet haar snelle daling voort. De Kopen- haagsche noteering, die vorige week reeds daalde van f 1.19 op f 1.11, daalde heden verdei tot f 1.03 (2.56 kr.), aldus het Hsb. De Leeuwarder Commissienotee- ring, welke vorige week daalde van f 1.13 op fl.04, zakte heden ineen tot f0.88. In twee weken tijds dus een prijsdaling van 25 cents! De heffing en de steunuitkeering op boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 18 tot 25 November vast gesteld op 55 cent per kg. (vier Aan het het zwerven. De 17- jarige jongeman Louis de Iloogh, die op 9 October j.1. de ouder lijke woning te Amsterdam met on bekende stemming had verlaten en sindsdien spoorloos was, is dezer da gen te Den Haag als zwerver door de politie opgepikt. De avonturier zal thans op transport wor den gesteld naar de hoofdstad, om daar aan zijn ouders te worden uitgeleverd. IS HET SLACHTOFFER GESTIKT OF AAN HARTVERLAMMING GESTORVEN. Behandeling in hooger beroep. Voor het gerechtshof te Leeuwarden ston den gisterenochtend in hooger beroep terecht Cornelis Trouw, 31 jaar, Willem de Boer 41 jaar, beiden exploitant van een waschinrich- ting te Groningen en Wietse van Duinen, 30 jaar, betonwerker te Hoogkerk, allen thans gedetineerd. Zij worden er van verdacht in den nacht van 1 op 2 December van het vorige jaar de woning en winkel van Cornelis Reijntjes te Leek met een valschen sleutel te zijn bin nengedrongen. Uit een secretaire, staande in de woonkamer, ontvreemdden zij een geldsbedrag van f 1000.— Door het gerucht werd Cornelis Reijntjes wakker en wilde uit bed springen. Hij is echter niet verder dan de rand gekomen. Toen het zoo ver was, hebben de drie inbrekers hem aangepakt en achterover in het bed teruggeworpen, hem daarna aan de spijlen van het bed gebonden en hem een kussen over het hoofd ge worpen. Het gevolg is geweest, dat Reijntjes door verstikking of hartver lamming direct daarop is gestorven. Het drietal heeft 17 Juni voor de Gronin ger rechtbank terecht gestaan en is bij von nis van 24 Juni wegens diefstal met geweld pleging veroordeeld; Trouw tot tien jaar, de Broer tot tien jaar en Van Duinen tot acht jaar gevangenisstraf. Er zijn in deze zaak 12 getuigen en drie deskundigen gedagvaard. Reijntjes had een hartkwaal. Uit de verhooren komt vast te staan, dat Reijntjes een hartkwaal had en de kans, dat hij door verstikking om het leven gekomen is, uitgesloten moet worden geacht, mede omdat de kussens, die de onverlaten op hun slachtoffer hadden gestapeld, maar heel los jes lagen Een der deskundigen, dr. Mierenmet, con cludeert, dat de schrik, de kneveling en het verweer de hartverlamming veroorzaakt heb ben. Dr. Hogewind acht 't hoogstonwaarschijn- lijk dat Reijntjes bij het vertrek van de in brekers nog geleefd zou hebben. „Vadertje, we komen om je geld". President: „Jullie waren wel degelijk van plan geweld te gebruiken." Verdachte: „Neen." President: „Maar dat je touw meegeno men hebt, wijst toch wel op geweld." De verdachte vertelt verder, dat hij, met zijn handlanger do R., Reijntjes op den rand van het bed had zien zitten. De inbrekers zeiden „Vadertje, we komen om je geld." Reijntjes antwoordde: „Ik heb geen geld." Men drukte don man toen in zittende hou ding in zijn bed en T. bond zijn rechter pols aan het ledikant. President: „Toen je wegging, lag Reijntjes toen nog net zoo als bij het binden?" Verdachte: „Ja zeker, in zittende hou ding." President: „De deskundige heeft verklaard dat dit niet kan. Reijntjes moet horizontaal hebben gelegen." Nadat het geld gedeeld was, hebben T. en B. er een wasscherij voor gehuurd. Mr. Cluyzenaer: „Waarom bent u in hoo ger beroep gekomen?" 4 erdachte: „Omdat ik onschuldig aan den dood van Reijntjes." Bediening kan niet zoo snel zijg als in groote plaatsen. Verder; automatiseering telefoon. Werk» tijden personeel verkort. Winst van 12 millioen verwacht» Verschenen is de Memorie van Antwoor4 op de P.T.T.-begrooting. Wij ontleenen daan aan: Over de eerste 9 maanden van 193? wordt een bedrijfswinst van rond f 10.000.009, voor het geheele jaar zal die winst ongeveel f 12.500.000 bedragen. Plattelandsbelangen, Een tijdige postbezorging wordt ook ten plattelande zooveel doenlijk be vorderd, echter kan in redelijkheid niet worden verlangd, dat uitge strekte buitenbesdellingen met zeer verspreid gelegen woningen met ge lijke snelheid worden bediend als groote plaatsen of dichte komvormin- gen, waar het aantal belanghebben den en de hoeveelheid post veel grooter zijn en de bediening naar verhouding aanmerkelijk minder kostbaar is. Automatiseering telefoon» De minister deelt mede, dat aan do verdere automatiseering van de telerfoon zoo snel mogelijk wordt gewerkt volgens een plan, dat het geheele gebied der Rijks» telefoonexploitatie omvat. Bestrijding werkloosheid» De bedrijfsleiding der P.T.T. is voorn®» mens, ter bestrijding der werkloosheid, da verkorting van den arbeidstijd van de b®» stellers in 1938 voort te zetten, echter op geleidelijke wijze. Het plan is dezen maat» regel binnen 2 jaar ten volle door te voeren» Zondagsrust» De Zondagsbestelling in de zeer weinigs plaatsen, waar deze nog wordt uitgevoerd, kan nog niet worden gemist. Ijverig dist. Volkenbondspropaflan* Vervolgens worden verd. de B. en W. ge hoord. Beide verdachten zeggen, dat de kus sens „vanzelf op Reijntjes zijn gevallen. Alle drie inbrekers verklaren, niet van plan te zijn geweest geweld te gebruiken. Requisitoir. Voor den procureur-generaal mr. Viehoff staat de schuld van verdachten aan Reiin- tjes' dood vast. Spr. eischte tegen ieder der verdachten vijftien jaar gevangenisstraf. De verdedigers, mr. Haverkamp, mr. Wolthuis en mr. Vis, pleitten vrijspraak voor wat betreft de ten laste gelegde ge weldpleging den dood ten gevolge hebbend, terwijl zij vroegen om clementie te betrach ten bij het aanmeten van den ernst diefstal. Uitspraak over veertien dagen. Lord Robert Cecil, Viscount of Chelwood, is de Nobelprijs voor den vrede toegekend. Lord Robert Cecil werd geboren op i j"ePtcmbcr 1864. Hij studeerde te Eton ®P bon het University College te Oxford. In Wu° werd hij door de conservatieve partij in h® Lagerhuis gebracht en als Lagerhuislid was bij een krachtig voorstander van het vrou wenkiesrecht. In 1919 was hij voorzitter van den opP®1" sten economischen Raad en tezamen president Wilson en generaal Smuts ?P®® de hij een zeer groote rol in het opstel'®" van het Volkenbondshandvest. n »n, ^^23 trad hij in het eerste kabi" Baldwin als Lord groot zegelbevvaara® 1 oen in de ontwapeningscommissie Geneve hij als voornaamste Britsche ver..„ genwoordiger in 192G-'27 bemerkte, dat instructies hem noodzaakten een politiek verdedigen, waarmee hij zich niet kon y®r' 'ppde hij zijn functie neer. Scd®^ '■'L' is Lord Cecil viee-voorzitter van de van de Unie voor den Volkenhond en als zoodanig begon hij een veldtocht voor de ontwaP mng.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2