&rMARKTBËRICHTEN|3 Wordt een toekomstige oorlog in de lucht beslist Siameesche tweelingen onder het operatie-mes W ereldomroep Kerk omgevormd tot sportmuseum Graziani onderkoning-af Z'\) hebben hoogloopende ruzie Janson wellicht formateur Eerste minister van de Oekraine gearresteerd Uit onze Omgeving Boternoteering „Begint in de lucht en eindigt in de modder" Regeering overweegt tegemoet koming aan omroepverenigin gen. Verschillende gevallen zijn be kend, waarin, nadat een vergroeid tweelingpaar langs operatieven weg gescheiden werd, één der twee wondermenschen nog jaren lang bleef leven. De Siameesche tweelingzusters, die zich op de Parijsche Wereldten toonstelling bevinden, hebben zoo'n hoogloopende ruzie gekregen, dat beiden door operatief ingrijpen van elkaar gescheiden wenschen te wor den. En al mag men aannemen, dat de zusters hun twist wel zullen 'bijleggen, dan heeft dit voorval toch weer eens de aandacht gevestigd op het probleem van de scheiding van Siameesche tweelingen. Mochten de jaren 1935 en 1936 al rijk aan tweelingen, drielingen en vierlingen zijn, 1937 schijnt een jaar van Siameesche twee lingen te worden. In het Zuiden van Britsch-Indië moest tot tweemaal toe een ouderpaar constateeren, dat hun zoo'n tweeling geboren was, welke beide gevallen door de plaatselijke priesters werden beves tigd en ook uit Centraal-Afrika werden vier van dergelijke gevallen gemeld. Hier echter doodde men deze „kinderen der schrik, die men als een kwaad voorteeken van naderend onheil en van dreigende gevaren beschouwde. In Noord-Amerika zijn Siameesche twee lingen kort na de geboorte gestorven. Twee kleine meisjes, die in Nieuw-Zuidwales ter wereld kwamen, zijn wel met elkaar ver groeid, doch zij zijn niettemin zoo gezond en levenskrachtig, dat de ouders van plan zijn, de kinderen binnenkort aan een me disch instituut en later aan een circus af te staan. Siameesche tweelingen als kwaad voorteeken of als sensatie op de kermis dat is tot op heden hun bekla genswaardig lot. Wat zegt de wetenschap echter van deze gevailen? Een brug van spierweefsel. De anatoom onderscheidt bij Siameesche tweelingen twee soorten van verbindingen. De eone soort zijn de pygopagen, dat zijn eij, die ter hoogte van de nieren zijn ver groeid; de andere groep wordt met den naam van xiphopagen aangeduid. Zij zijn aan het borstbeen vergroeid. De verbinding is meestal een brug van spierweefsel, die echter in vele gevallen ook een beender- achtig karakter heeft en dikwijls gemeen schappelijke organen bevat. Van chirurgisch standpunt bezien, zijn na tuurlijk de xiphopagen gemakkelijker van elkander te scheiden dan de pygopagen. Over het algemeen zijn de geleerden het er wel over eens, dat dergelijke gevallen op lioogen leeftijd met meer kans op succes kunnen worden behandeld dan wanneer de tweelingen jong zijn, omdat de dagelijksche bewegingen van de tweelingen de verbin ding langzamerhand wat doen groeien en daardoor iets dunner maken. De noodza kelijke snede van den chirurg heeft dan een grooter veld en is operatief gemakkelijker ten uitvoer te brengen. Chirurgische pogingen. Intusschen moeten de chirurgen wel toe geven, dat een werkelijk „ideaal geval hun nog nooit onder de oogen is gekomen. Zulk een „ideaal geval" zou men hebben, als men twee volkomen gezonde Siamee sche tweelingen van elkander zou kunnen scheiden. Meestal was het er echter zoo mee gesteld, dat de operatie onder zeer on gunstige omstandigheden moest worden ver richt. In vele gevallen werd de dokter er pas bij geroepen, als een van de kinderen den dood reeds nabij was. Soms ook leefde 1 van de tweeling reeds niet meer en waren de kiemen van den dood via de verbindings brug het lichaam van het andere kind al binnengedrongen. De eerste chirurgisch scheiding werd in het jaar 1840 op twee negers uitgevoerd. De chirurg was een zeke re José Boin. Een van de tweelingen stierf terstond na de operatie, de an der bleef in leven en werd 70 jaar oud. Een tweede poging tot scheiding werd in het jaar 1860 ondernomen door den Duit- Vaticaan ongerust over de reli gie in Duitschland. Passiespelen vervangen door Arische spelen. De „Osservafore Romano het officieele blad van het Vaticaan maakt zich ongerust over den religieusen toestand in Duitsch land: steeds meer moeilijkheden worden het godsdienstig leven in den weg gelegd, rie blad schrijft, dat het bericht dat de passie spelen te Oberammergau vervangen zul.en ■worden door „Arische spelen", hoewel tegen gesproken, toch in groote trekken imst is Verder lwijst het blad op het in heslag ne men van godsdienstige boeken te Muncnen en het ontbinden van katholieke jeugdbon den door de Gestapo te Munchen en ïei hoewel deze bonden overeenkomstig het con cordaat mochten bestaan, alsmede od net opheffen van de confessioneele scholen te Trier, zoowel de katholieke als de protes tante. Het blad voegt hier aan toe. dat te Nympteriburg te kapel van het pensionaat van dé „Engelsche dames" is omgevormd m een sportmuseum, waarbij er op wordt ge wezen dat de kerken in Rusland een zeddc lot hebben ondergaan. schen chirurg dr. Boehm. Ook in dit geval stierf een van beide kinderen, terwijl het andere nog vijf jaar in leven bleef. Soort gelijke ervaringen heeft men ook bij opera ties in Frankrijk opgedaan. Het middel erger dan de kwaal. Van alle operaties op dit gebied is waar schijnlijk wel de interessantste die van de xiphopagen RadicaDoodica, welke in 1902 door den chirurg Doyen werd verricht. Al thans zijn van deze operatie zeer nauwkeu rige bijzonderheden bekend. Het geval was in zooverre bijzonder moeilijk wijl de zusters aan de levers waren vergroeid. Toch moest men tot de operatie overgaan, daar een van de kinderen aan tuberculose leed. Jammer genoeg werd de ziekte evenwel door het mes van den chi rurg op de zuster overgebracht, zoodat zij iets meer dan twee jaar na de operatie leefde Nog negentien jaar alleen geleefd. Bij de zusters Radica en Doodica was het geval daarom zoo bijzonder interessant, wijl door de verbinding niet minder dan drie aderen liepen. Twee daarvan pompten voort durend bloed in het eene lichaam, terwijl de derde het bloed terugvoerde. Radica was bij deze bloedcirculatie in het voordeel. Van daar dat zij steeds meer woog dan haar zus ter. De pygopagen Marie-Anne en Anne-Marie werden door den chirurg Mignot geopereerd, bij de xiphopagen MadeleineSuzanne ver richtte Le Filliatre de operatie. Het geval Suzanne werd een sensatie, want de operatie vond in 1914 plaats en Suzanne leefde nog tot 1933. Zij was een van de verstandigste en meest begaafde meisjes van Frankrijk. Plot seling kreeg zij hevige hoofdpijn en zij stierf twee uur later. Belgische kabinetscrisis. In welingelichte Belgische krin gen meent men te weten, dat, in dien koning Leopold Janson zou belasten met de yorming van een nieuw ministerie, deze de opdracht zal aanvaarden. MAAR DE LAATSTE PROEF ONTBREEKT NOG. Sinds 20 jaren wordt beweerd, dat een toekomstige oorlog in de lucht zal worden beslist. Sedert 1928 heb ben echter vier oorlogen en eenige koloniale opstanden twijfel aan de juistheid van deze these doen rijzen. Welke ervaringen heeft men sinds 1918 met het luchtwapen opgedaan? Op de laatste conferentie van den Ameri- kaanschen generalen staf hield men zich langen tijd bezig met de bespreking der rap porten, welke van de militaire attaché's in Europa stamden. Een zeer bekend Ameri- kaansche stafofficier vatte den inhoud van deze verslagen als volgt samen: „Een toekomstige oorlog zal vermoedelijk niet in de wolken worden beslist. Zelfs een luchtvloot van 5000 toestellen zal het land leger niet overbodig kunnen maken. Het is mogelijk, dat een nieuwe oorlog in de lucht begint, maar hij eindigt in den modder!" De Chaco-oorlog. Gaan wij thans eens na, welke ervaringen men in de vier oorlogen sinds 1918 met het luchtwapen heeft opgedaan. In den Chaco- oorlog werden vliegtuigen hoofdzakelijk ge bruikt voor het transport van gewonden. Af en toe kwam het ook voor, dat troepen per vliegtuig getransporteerd werden, terwijl bij het vervoer van materiaal het luchtwapen goede diensten bewees. In het eigenaardige gebied, waar in zich de Chaco-oorlog afspeelde, vonden de bommenwerpers natuur lijk geen behoorlijke objecten. Zelfs voor het ingrijpen van vliegtuigen in den strijd op den grond met bommen en machinegeweren, was het land schap volkomen ongeschikt. Men keerde dus met magere ervaringen uit den Chaco-oorlog terug. En in Abessinië In den Abessijnschen oorlog kon men het luchtwapen op geheel andere wijze gebrui ken Reeds bij het begin viel den vliegers een tweeledige taak toe: Zij maakten foto grafische opnamen van de nog geheel onbe kende gebieden en bewaakten voortdurend de oorlogszones. Bovendien werden talrijke andere ondernemingen achter het front zorgvuldig voorbereid. Zoodra er grootere troepenconcentraties gemeld werden, kon men den tegenstander door het werpen van bommen uit elkaar slaan en demoralisee- ren. Bovendien werden met behulp van vliegtuigen zeer groote eenheden (tot een brigade toe), snel naar voren geworpen. Tot de taak, die aan de Contactcommissie voor de wereldprogramma's is opgedragen, behoort o.m. het ontwerpen van een jaar- lijksche raming van kosten en het doen van voorstellen in zake bestrijding van die kos ten. aldus lezen wij in de Mem. van Antw. op de P.T.T.-begrooting. Zoodra de desbetreffende voorstellen van de Contactcommissie den minis ter hebben bereikt, zal de minister overwegen of hij bij het verzorgen van deze voor het nationaal belang zoo gewichtige uitzendingen eenigs- zins in de kosten tegemoet kan ko men. De Rigasche correspondent van de „Times" meldt aan zijn blad, dat, volgens een be trouwbaar bericht uit Kief, de eerste mi nister van de Oekraine. Bondarenko gearres „teerd is en thans te Moskou verhoord wordt. Hij wordt er van beschuldigd in ver raderlijk contact te hebben gestaan met Oekrainsche separatisten en met een anti- Sowjet centrum in Berlijn. Hij zou op 7 November zijn gearresteerd. Bondarenko is eerst in September j.1. aan gesteld als eerste minister van de Oekraine, nadat zijn voorganger in deze functie de hand aan zichzelf had geslagen. Abessinië krijgt nieuwen heer- scher. De reeds sedert geruimen tijd in omloop zijnde geruchten omtrent een te verwachten aftreden van den „onderkoning van Abes sinië" maarschalk Graziani, schijnen be waarheid te worden. In politieke kringen in Rome gelooft men dat Graziani die nog steeds lijdt aan de gevolgen van den inder tijd op hem gepleegden bomaanslag en die overigens het klimaat van Abessinië niet verdraagt,binnenkort teruggeroepen zal worden en dat als zijn opvolger de Hertog van Aosta in aanmerking komt. Het resultaat was voor het lucht wapen, theoretisch en practisch ge zien, bevredigend, waarbij intus schen bedacht moet worden, dat de Abessijnen niet over afweerwape- nen beschikten en de Italiaansche vliegers dus vrijwel vrij spel hadden. Ervaringen in Spanje. Het Spaansche conflict duurt nog voort. Het is mogelijk dat ons hier nog verras singen te wachten staan. Maar gebleken is toch reeds, dat de bommenwerpers heel wat minder gevaarlijk zijn dan men ver wacht had. Daarentegen heeft men met lichte bommenwerpers bij het ingrijpen in den strijd, die zich op het aardoppervlak afspeelde, goede resultaten behaald. Het ge lukte met bommen en machinegeweren niet slechts aanvallen op colonnes te onder nemen of te ondersteunen, maar zelfs met succes tegen tanks op te treden. De JapanschChineesche oorlog. De JapanschChineesche oorlog duurt nog te kort, om reeds van met het luchtwa pen opgedane ervaringen te kunnen spreken. Bovendien ontbreekt het den Chineezen, evenals vroeger den Ahessijnen aan voldoen de afweerwapenen, zoodat men ook op dit oorlogstooneel tot een wat al te eenzijdig oordeel moet geraken. Overigens is het op vallend, dat de brandbommen in de Chinee sche steden een veel gevaarlijker uitwerking hadden dan in Spanje, wat wellicht aan de Chineesche bouwwijze te wijten is. Koloniale opstanden. Genoemd moeten nog worden de onderne mingen, welke ter onderdrukking van kolo niale opstanden werden uitgevoerd. Hierbij kwam het in hoofdzaak op de demoralisee- rende uitwerking aan. In den Atlas, in den Hedzjas en in Koerdistan deed men steeds weer dezelfde ervaringen op: de tegenstand der opstandelingen kon snel worden gebro ken, indien het luchtwapen in den strijd werd gemengd. De groote proef ontbreekt nog. Overigens is in de vier genoemde oorlogen gebleken, dat met het lucht wapen alleen geen groot gebied kan worden veroverd of verdedigd. Steeds bracht, het landleger de beslissing. Het vliegtuig was dikwijls niet in slaat een bepaald gebied van slechts eenige scherpschutters of machinege- weernestcn te zuiveren. Onontbeerlijk was het vliegtuig echter bij de observatie, bij de vuurcontrole voor de ar tillerie, bij de demoraliseering van den vij and en bij het uiteenslaan van troepencon centraties. Intusschen ontbreekt nog steeds de laatste ervaring: tot op het oogenblik hebben 2 groote luchtvloten elkaar nog niet in den strijd ontmoet. KOEGRAS JULIANADORP HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW, AFD DEN HELDER. Lezing van den heer H. Pilon. Gisteravond hield de afdeeling Den Hel der een bijeenkomst met de leden te Julia- nadorp. De voorzitter de Hr. I.J. Schroevers, opent waarna de notulen van de vorige vergade ring worden gelezen. Zij geven aanleiding tot de navolgende opmerking: Na ontvangst van een weinig bevredigend antwoord op een tot de L.C.O. gericht schrij ven betreffende toekenning van kalver- schetsen, heeft het Bestuur gemeend zich wederom tot de L.C.O. te moeten wenden met verzoek meerdere inlichtingen te wil len verschaffen. Vervolgens wordt het woord verleend aan den Hr. H. Pilon, leeraar a.d Rijksland- bouwwinterschool te Schagen, die zal sore- ken over „De Watertoestand van grasland op zandgrond." Bij zijn komst in deze streek was het spr. opgevallen dat in Koegras en de Zijpe het waterpeil in de graslanden zoo hoog wordt gehouden. Bij navraag werd als reden op gegeven dat men hiertoe wel gedwongen was om niet bij de minste droogte direct last te krijgen van Verdroging en verkleu- van het gras. Deze reden bevreemde spr Tijdens zijn verblijf toch op de hooge zand gronden van Gelderland had spr. opge merkt, dat op gronden waar bemaling ab soluut was uitgesloten en ook de grondwa terstand zeer laag was, zeer behoorlijk gras land voorkwam. Een en ander bracht spr. ertoe de toe standen in Koegras en de Zijpe eens nader te beschouwen, waarbij spr. tot de conclu sie kwam, dat juist het hooge waterpeil mede oorzaak is van spoedige verdroging van het grasland. Om de grasplanten zoo goed mogelijk voor verdorring te bewaren moet in de eerste plaats het waterpeil omlaag, waar door de planten a.h.w. gedwongen worden hun wortelstel in de diepte te ontwikkelen. Echter zal de plant tevens door een oor deelkundige bemesting tot een goede ont wikkeling van het wortelstel in staat moe ten worden gesteld. Spr. doet nog uitvoerige mededeelingen over de resultaten die hij heeft gekregen op een proefveld volgens vorenstaande prin cipes aangelegd, in de Boschweg te Zijpe. welke resultaten geheel aan spr.'s verwach tingen hebben beantwoord. Naar aanleiding van het gesprokene kwa men uit de vergadering verschillende vra gen en opmerkingen, die door de Hr. Pilon werden beantwoord. Een van de aanwezigen wees op de wen- schelijkheid om ook in Koegras een proef veld aan te leggen, waarbij hij zich als proefnemer beschikbaar stelde. De Hr. Pilon beloofde deze zaak met den Rijkslandbouwconsulent te zullen bespre ken. Afgezien van de aanleg van een proefveld werd de aanwezigen aangeraden op eigen bedrijf in het klein proeven te nemen. Hierna sluiting. ANNA PAVLOWNA Dammen. Twee tientallen van de Chr. Damvereeni- ging „Excelsior" speelden tegen tientallen van de Zijper damclub D.V.T.O. te 'tZand. Het eerste tiental wist op fraaie wijze revan che te nemen voor de in het voorjaar geleden nederlaag; het won met 12—8. Het tweede tiental miste enkele der beste spelers en ver loor met 317. De uitslagen der partijen waren: le Tiental. D.V.T.O.: Excelsior. P. J. WaiboerH. Veenstra 11 A. Slijkerman Sr.K. D. Sas 02 W. .TimminkJb. Pieterse 11 B. GrootJ. Jeninga 20 A. Slijkerman Jr.L. Witte 20 M. DapperA. Boer 02 G. Zomerdijk—D. Jansen 20 H. KooijT. Wiersma 02 J. GeensenD. v. d. Wallen 02 P. De WitJ. A. v. Vliet 02 8—12 2e Tiental. D.V.T.O.: Excelsior. G. RademakerF. Vlaming 11 J. ZoonL. J. Schouten Lz. 20 S. HoekJ. Herder 20 A. BlokkerP. Koog 02 •T. MoschA. Kruithof 20 P. HoedjesA. Moolenaar 20 A. ButerC. van Helden 20 A. SchoutenP. Plagmeijer 20 A. EriksL. Pieterse 20 J. BloothooftH. Dragstra 20 17—3 LUCHTBESCHERMING Donderdagavond werd in Veerburg een vergadering gehouden om ook hier te ko men tot een luchtbeschermingsdienst. Burgemeester Lovink zette rta z'n openings woord in groote trekken het doel van den dienst uiteen. Anna Paulowna. zoo dicht ge legen bij twee belangrijke strategische pun ten, Den Helder en het vliegkamp De Kooy. behoort tot de plaatsen die groot gevaar loopen bij eventueele luchtaanvallen en is dan ook geplaatst in de 2e gevaren klasse. Er is dus alleszins reden een organisatie in het leven te roepen ter bescherming van de burgerbevolking. De heer D. Nienwland. gep. kapitein van het Ind. Leger, is bereid gevonden, de lei ding hiervan op zich te nemen en, zoo deel de spr. verder mede. Woensdagmiddag is er ook reeds ter secretarie vergaderd en gaven zich een negental dames op om een cursus in eerste hulp bij ongevallen te vol gen, die dokter Olree zal geven. De heer Nienwland vertelde een en ander over de gevaren die uit de lucht dreigen in geval van oorlog en wees er op. dat hef bier gaat om een passieve bescherming daartegen. De militaire macht behoort voor actieve bescherming te zorgen. Spr. zette nader uiteen welke werkzaamheden te ver richten zijn bij bomaanvallen. Er volgden nog eenige algemeene besprekingen, waar na 12 personen aangezocht werden voor den eerste-hulp cursus. De andere diensten zullen later geregeld worden. BREEZAND. EéN AFDEELING VAN VOLKS ONDERWIJS VOOR DE GE- HEELE GEMEENTE. Woensdagavond was bij den heer Borst een vergadering belegd met het doel om óf de slapende afdee ling Breezand van Volksonderwijs tot nieuw leven op te wekken, óf te komen tot een afdeeling, die de geheele gemeente bestrijkt. De heer v. Dijk, die de vergadering leidde, heette den heer Akkerman lid van de pro- paganda-commissie van Volksonderwijs, in het bijzonder welkom en zette uiteen, op welke manier Volksonderwijs actie voert voor verbetering van het onderwijs in het algemeen en opkomt voor het openbaar onderwijs in het bijzonder. De heer Akkerman, nader toelichtend, wees op de dreigende opheffing van 300 openbare scholen en al loopt men hier niet direct gevaar, wat niet is kan nog komen, zei spr. Gp verzoek van een der aanwe zigen, deelde de propagandist nog mede, dat Volksonderwijs zich niet keert tegen financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, integendeel op het standpunt staat, dat er gelijkstelling moet zijn. Na eenige discussie over voor- en nadeelen van meerdere kleine, of één groote afdeeling in den Polder, besloot men één afdeeling te vor men, die haar vergaderingen om beurten in verschillende deelen der gemeente zal houden. Er gaven zich reeds dadelijk 44 leden op. Ook het bestuur werd uit de verschil lende deelen va.n den polder gekozen en bestaat uit S. T. van Dijk, voorz., mej. J. Blok, Molenvaart, secr., P. Kooiman, penn., J. Baken en G. Vergaaij. Het huishoudelijk reglement werd vast gesteld, besioten een propaganda-avond te houden voor het werven van meer leden en nadat de heer Mol namens de aanwezigen dank had gebracht aan den heer Van Dijk voor zijn initiatief en de voorz. den heer Akkerman had bedankt voor z'n voorlich ting, volgde sluiting. Groote belangstelling voor den cursus Staatsinrichting. Aan den cursus „Staatsinrichting", uit gaande van de afd. der Holl. Mij. van Landbouw, en die gegeven wordt door den heer Loggers, burgemeester van Barsinger- horn, nemen een 50-tal personen deel. W1ERINGEN Vandalisme, Na langdurig speuren is het de Rijksveld wachters v. Oosterland en den Oever mogen gelukken de hand te leggen op de daders van de ergerlijke grafschennis op het kerk hof te Oosterland. De daders hleken een paar schooljongens van Oosterland te zijn, een zekere W. en J. Het is nu meteen afgeloo- pen met de zoogenaamde onveiligheid op Oosterland, aangezien na de oproep tot me dewerking zich niemand heeft aangemeld. Alsnog houdt de Rijksveldwacht zich aanbe volen voor inlichtingen. P.S. De gepleegde vernieling (grafschen nis) bestond o.a. uit het wegschoppen van siersteenen uit de graven en het stukslaan van glasruiten uit metalen dooskransen, alsmede het afdrukken en vertroppen van bloemen en planten op de zerken. De vorst. Verschillende grondwerken, ook in de Wie- ringermeer, zijn wegens de vorst reeds thans stilgelegd. Het is te wenschen dat deze vroege winter maar weer vlug ver dwijnt. HELDERSCHE EIERVEILING, 18 Nov. Aangevoerd: 10.000 kipeieren: 48—51 Kg. 3.90—4.30. 52—54 Kg. 4—4.40, 55—57 Kg. 4 —5, 58—60 Kg. 5.30—5.60, 61—63 Kg. 5.40— 5.80. 6i70 Kg. 5.606, 100 eendeieren 3.30 3.70. per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 18 Nov. Aangevoerd: 32.000 kipeieren: 56—58 Kg. 4.85, 58—60 Kg. 5.20—5.30. 60—62 Kg. 5.30— 5.40, 62—65 Kg. 5.40—5.65. klein 3.35—4.80, eendeieren f 2.40. per 100 stuks. WARMENHUÏZEN. 18 November. Roode kool 1.40—3 30. gele kool 1.—, D. witte kool 0.801.30, drielingen 6.90, uien 8.809, gr. uien 8.50—8.60, neen 2.20, andij vie 0.70. Aanvoer: 31.200 Kg. roode kool, 400 Kg. gele kool, 8100 Kg. Deensche witte kool. 6000 Kg. uien, 725 Kg. peen, 3000 st. andijvie. NOORDSCHARWOUDE. 19 Nov. BI. aardappelen 2.50. uien 8.40—9. drielin gen 6.80-6.90. grove 8.20—8.60. peen 2.20— 2.30. kleine peen 60 ct., roode kool 2.20— 2.80. D. witte kool 1.10—120. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Nov. Uien 8.709.10. drielingen 6.70—7, grove 8.40—8.60, gele nep 7.60. neen 1.70—2.10. kl. peen 80 ct.. snijboonen 20.50. kroten 2.30, roode kool 1.10—3. D. witte kool 1.101.50, gele kool 1—1.40. groene kool 1.201.30. spruiten 8.20, bloemkool 11.30. Tomaten A 15.80, C 8.90, CC 4.20. andijvie 70 ct.. Drui ven: Alicant 12.60—21.20. witte 25.—. De commissienoteering voor Nedorland- sche boter is heden vastgesteld op 88 cent per kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3